IN EGYPTE KING-Pepermunl werd verwond. Vermoedelijk zal hij zijn rechter oog moeten missen. De koetsier sloeg verder geen acht op den jon- gen en reed door. Tot heden is hij niet bekend wie hij is. De politie stelt een ernstig onderzoek naar de zen onbekenden koetsier in. Ilij zal waarschijn - lijk vervolgd worden ter zake van zware mishan deling. MET EEN VLET OP ZEE. Woensdag is een ongeevcr 70-jarige schipper inet de vlet Scli. No. 105 uit Hoek van Holland vertrokken met bestemming naar Scheveningen. Hij had ongeveer 3-ton haring aan boord, die hij, langs de kust varend, naar Scheveningen wilde overbrengen. Door het slechte weer overvallen, werd hij zee in gedreven, waarbij het hem niei gelukte, verbinding met andere booten te krijger.. Den geheelen nacht heeft hij op zee rond ge zwalkt. Donderdagmorgen vond hij zich op de hoogte van* Katwijk aan Zee, waar de noodsei nen, die hij gaf, werden opgemerkt. Stuurman Van der Plas, van Vlieland en een derde gingen met de reddingboot, naar den in nood verkeer m- den schipper. Hoewel de branding vrij sterk was, gelukte het, de vlet met schipper en lading veilig te Katwijk op het strand te krijgen. EEN AUTO IN DEN RIJN. Twee inzittenden verdronken ,Te Woerden is Zondagmorgen zeven uur e r> auto in den Rijn gereden. Twee inzittenden zijn verdronken, nl. de lieer J. C. Vermeulen uit Woer den en mej. C. Compier/uit Rietveld. Aan V. D. wordt nog uit Woerden geseind De heer Vermeulen, scheepsbouwer te Woer den «ui zijn vrouw, vergezeld van een buurvrouw de ruim 60-jarige C. Compier, gingen met een Chevrolet-wagen ter kerke. De auto werd be stuurd door den 27-jarigen zoon van den heer Van der Meulen. Op de Magazijnsbrug over den Ouden Rijn, die tamelijk hoog is, bleef de auto halverwege staan. Wat er toen precies gebeurd is weet men niet. De zoon van den heer Vermeulen schijnt vol gas te hebben gegeven, terwijl zijn stuur naar de brug leuning stond gericht. Plotseling schoot de auto in volle vaart vooruit en reed door de ijzeren brugleuning den Ouden Rijn in. De auto kwam met den kop naar beneden in liet water, vier meter onder de brug terecht. De zoon wist zich het eerst uit den wagen te redden en stelde vervolgens alle pogingen in het werk om ook de andere drie inzittenden in veiligheid te brengen. Hij sloeg onmiddellijk de ruiten van den wagen in. Het eerst wist hij zijn moeder aan d« n wal te brengen en vervolgens de buurvrouw en zijn vader. Beide laatstgenoemden bleken e- venwel reeds overleden te zijn. Toen het ongeluk gebeurde, was toevallig in den omtrek geen hulp aanwezig. De zoon Van den heer Vermeulen verkeert ten gevolge van het ongeval in zeer overspannen toestand. Hij en zijn moeder hebben lichte won den. De heer Vermeulen had Zaterdag den nieuwen Chevrolet-wagen gekocht. Daarvoor had hij een anderen auto bezeten. Zijn zoon schijnt evenwel met de inrichting van den jiieuwen wagon nog niet voldoende op de hoogte fe zijn geweest, ten gevolge waarvan Zondagmorgen het noodlottig ongeval plaats vond. VERLOREN EN TERUGGEVONDEN. Vrijdag deed de schipper Stein uit Hoogeveen hij de politie te Leiden aangifte, dat hij een be drag van 1025 aan bankbiljetten, welke hij des morgens van de Leidschc Postspaarbank had ge haald, had verloren Rij het ontwaken Zaterdagmorgen vond hij het bundeltje bankbiljetten voor zijn kooi liggen. Vermoedelijk heeft hij het, geld na het in ont vangst nemen, in plaats van in de binnenzak van zijn vest, tusschen zijn ondergoed gestoken en is het 's avonds bij het zich uitkleeden op den grond gevallen. OPIUMTINCTUUR GEDRONKEN. Een tweejarig kind van v. II., in de Coenraad- straat te Enschede heetf een fleschje met opium tinctuur, dat de moeder als geneesmiddel was voorgeschreven weten te bemachtigen en heeft daarvan gedronken. Zoodra de moeder het onge val bemerkte, werd een geneesheer ontboden. De medische hulp kon niet meer baten dei kleine is nog denzelfden avond aan de gevolgen over leden. GANGVLOEREN INGESTORT. Er zit een jongen onder het puin. Maandagmorgen omstreeks 10 uur is in een pand aan den Schiedamschcsingel to Rotterdam waarvan de beneden verdieping leeg staat en het bovenhuis wordt bewoond plotseling de vloer van de portalen van het beneden- en het boven huis weggezakt, waarbij de marmeren vloerte gels, bintjes, zand en steencn van een onder den vloer liggend gewelf in den kelder terecht kwa men. Het zesjarig zoontje van het echtpaar Van der Griend, dat even te voren met een autoped naar berieden was gegaan om voor de deur op straat te spelen, was nergens te vinden, zoodat het angstwekkende vermoeden werd geuit, dat dc kleine onder het puin bedolven in den kelder zou liggen. Een drietal voorbijgangers toog dade lijk aan het werk om het puin en zand te verwij deren, in welk lofwaardig pogen zij spoedig wer den ondersteund door personeel der Reddings brigade, dat zeer spoedig ter plaatse aanwezig was. Onder leiding van een opzichter, en een inspec- tuur der bouwpolitie, werd daarop de geheeile kelder ontruimd van zand, tegels, gebroken bal ken etc., waarbij dc omgeving met touwen moest worden afgezet, om de zeer hinderlijke! belang stelling van het publiek op een afstand te houden. Juist toen men een ladder in de kelderopening had geplaast om den vader te overtuigen, dat het onmogelijk was, dat zijn zoontje zich in den kel der bevond, kwam de jongen gezond en wel, van he t, Calandplein afwandelen, waar hij al dien tijd rustig aan het, spelen was geweest, met zijn auto ped. Zuchten van verlichting, tranen hii moe der en zweetdroppels van hen, die moeizaam in den kelder hadden gewerkt. Publiek af. BTJITENT. AND. HET MOND- EN KLAUWZEER. Het uitbreken van het mond- en klauwzeer in Engeland heeft onder dc veehouders groote be- zorgheid gewekt. Tot dusver is de epidemie be perkt tot één boerderij, op 11-» Km. afstand van Tamworth (Stoffordshire) gelegen, maar men vreest, dat ook het vee uit dit district, dat op dc landbouwtentoonstelling te Newport (Monmouth riiire) is geëxposeerd, is aangetast. Nog in den nacht nadat de ziekte was geconstateerd, zijn 23 stuks vee afgemaakt. Op de tentoonstelling wordt van rijkswege een onderzoek ingesteld het vee uit het besmette district is alzonderlijK ondergebracht. DROEVIG ONGEVAL. Vier kinderen van twee tot elf jaar zijn in de Niajgaraj-rivier verdronken. Zij speelden in een auto, die aan den oever stond, maar plotseling irt beweging raakte, blijkbaar doordat de kinde ren de rem hadden losgemaakt, zoodat de wagen in het water stortte. De ouders waren op korten afstand aan het visschen. EEN AVONTUURLIJKE AMERIKAANSCHE. In een café te Tours (in Frankrijk) werd dezer dagen een Rus aangehouden wegens het dragen van verboden wapenen. Met hem werd een ele^ gant jong meisje aangehouden dat zich in zijn gezelschap bevond. Het was een Amerikaansché, die al eenige maanden in Frankrijk was zonder zich te hebben aangemeld als vreemdelinge. Toen de commissaris haar mededeelde, dat zij te zijner beschikking zou worden gehouden, kreeg hij het onverwachte antwoord dat zij het heerlijk vond, want zij hield erg van avonturen en emo- »ies. Sedert is gebleken dat zij een juffrouw Har- rison is behoorende tot een familie van Ameri- kaansche milliardairs. EEN WREED GESTOORDE VRIJAGE. In de bosschen bij Karlsruhe wilde een jacht opziener een vos schieten. Hij trof hierbij echter een paartje, dat zich in het bosch bevond. De bei de jongelieden werden zwaar aan het hoofd ge wond en moesten in het ziekenhuis worden Op genomen. ONMOGELIJK IN HOLLAND I Los Dcsaguas is een stad in Argentin ië, die niemand kent en die op geen enkele kaart voor komt. Niettemin bestaat zij, doch slechts op een staat van salarissen voor don Argentijnschen staat Cordoba, waar zij aangeschreven staat met een flinken /post voor gemeentepersoneel, zooals po litie, brandweer en wegenonderhoud. Elk jaar wordt deze lijst opgezonden naar het departement van hinnenlandsche zaken, dat trouw betaalt. Dezer dagen werd plots door een afgevaardig de uit Cordoba de opzienbarende mededeeling gedaan, dat hij een jaar lang even ijverig als vruchteloos naar Los Desaguas heeft gezocht, tot hij het eindelijk vond in het brein van een oneer lijk ambtenaar, die sinds jaar en dag alle sala rissen der denkbeeldige dienaren der niet be staande stad in zijn eigen zak had gestoken. OLIFANTEN OP HOL. Volgens een telegram uit Aurora (Illinois) is een trein ingereden op eenige olifanten, die tot een circus van de Hnmburgsche firma Hagen beek behoorden. Eenige dieren werden door den trein gedood, terwijl de anderen op dc vlucht sloegen en uren lang door de straten der stad renden. Er ontstond een paniek onder de bewo - ners en het duurde geruimen tijd, alvorens de temmers de dieren wisten te vangen. kende men reeds vanaf de oudste tijden de gunstige werking van de pepermuntolie op de spijsverteering, zoodat men depepeimunt- plant ale een cultuurgewas verbouwde. Daar de bereid is uit dezellde origineele pepermunt- olie, uiits ze den scherpen smaak van de later ontdekte kuostmiddeleu en heeft ze eveneens een gunstige werking op de spijsverteering. De smaak en geur vau King-Pepermunt zijn niet te evenaren. Vraagt uw winkelier eens een ons van deze pepermunt en U zult het ook erkennen. Voor H.H. Winkeliers bij J. F. Lieshout, Alkmaar WiLHlNULM. De loting voor den dienstplicht, lichting 1928, zal voor Wieringen plaats hebben te Scha den, in het gebouw „Ceres", op Vrijdag 19 Augus tus a.s. Voor d«?n talencursus te Hippolytushoef hebben zich 8 leerlingen aangemeld. Zaterdagavond is een arbeider bij den sluis bouw te Den Oever, zekere Gerrit Voskuil, bij het zwemmen in zee verdronken. De politic heeft nog geruimen tijd naar het lijk gedregd, doch het is nog niet gevonden. Naar wc vernemen is de invloed van sterken drank aan dit ongeluk niet vreemd. Het heeft zich aldus toegedragen. Zaterdagavond dan wa ren twee eenigzins beschonken mannen aan het wedden, wie 't vlugst naar de overzij kon zwem men. Het ging om twintig fleschjes bier Toen kwam de derde, n.m. genoemde V. er bij, welke terstond zijn kleeren uittrok en zich te water begaf. Bijna onmiddellijk werd hij door de stroom meegesleurd en zonk in de diepte. De ongelukkige was afkomstig uit Makkum, was de vorige week van z'n vrouw gescheiden en woonde nu bij zijn moeder in. Met kermis zal in Hotel De Haan alhier de 'ilm Potemkin worden vertoond. De film is door den Burgemeester goedgekeurd. Onze vroegere plaatsgenoot P. D. Kaan Cz. is aan de H. B. S. te Amsterdam bevorderd van de 3e naar de 4e klas. Aan de seriewedstriiden van de voetbalver- eeniging Succes alhier zullen tegen het eerste elftal 7 en tegen het tweede elftal 6 vereenigin- gen deelnemen. Door de bierbrouwerij De Oranjeboom te Bot terdam is voor deze wedstrijden nog een pri).v beschikbaar gesteld. POLITIE Verloren een bruin lederen Siga ren koker, een Damestaschje met inhoud. Gevonden een bovenstuk van een fietsbel, een zakdoek met belastingplaatje. Inlichtingen bij den Gem. Veldwachter. In de vergadering van de Ver. ter bev. van getrouw schoolbezoek is besloten het plaatselijke schoolfeest met de kinderen der O.L. scholen van Oosterland en Hippolytushoef, welke niet aan 't schoolfeestreisje hebben deelgenomen, te houden op Vrijdag 22 Juli a.s. met het oog op het groote aantal kinderen, n.1. 137 van Hippolytus hoef 113 van Oosterland, werd besloten in elk dorp Voor elke school een apart feest tc vieren op een en denzelfden dag. Een goochelaar zal worden gevraagd en verder diverse spelletjes door de kinderen te laten uitvoeren. Aan Mej. Zwan werd wegens vertrek eervol ontslag als penningmeesteresse verleend en be sloten vooreerst niet in vacature te voorzien. SCHOONHEID VERNIELD. Men schrijft De Zuiderzeewerken trekken allerwege be langstelling ook in Ijet buitenland, zooals is ge bleken uit het mooie artikel in „LTlIustration en uit beschouwingen in Engelsche bladen. Ook in andere landen wijden dagbladen en tijdschrif ten artikelen aan de Zuiderzee. In verband hiermede mag worden verwacht., dat het vreemdelingen bezoek aan Wieringen zal toenemen. De aandacht zal, dat ligt voor de hand, in de eerste uitgaan naar de uitvoering van do techni sche werken, maar zeer zeker zal de bezoeker ook even een kijkje nemen in het dorpje Den Oe ver, het typische plaatsje. Den Oever ligt daar uitermate schilderachtig. Stuk voor stuk zijn de huisjes met de spitse puntgevels, geen architectonische kunstproduc ten, maar gezamenlijk vormen zij een wonder - mooie silhouet. De schoonheid dreigt echter te worden ver nield, want reeds zijn okele zinloöze plompe huizen gebouwd, welke de silhouet schaden. Echter is de schade nog niet van dien aard, dat de indruk van schoonheid geheel te leur gaat Maar at zal gebeuren, wanneer er meer van die plompe huizen gebouwd zullen worden, liet is dan ook zeer gewenscht, dat van nu af aan geen bouwsels meer aan den Oever verrijzen, die niet in het karakter van het dorpje passen. Wij hopen zeer, dat het mogelijk zal zijn daarop eenige in vloed te oefenen. Het I-Ibld. voegt hier nog iets aan toe, n.1. Van een bezoek aan Wieringen per boot tcrug- keerende in de haven va,n Enkhuizen, waren alle opvarenden opgetogen over den mooien aanblik van het oude stadje. Daar ligt een groepje huizen met roodc daken, door geboomte omgeven een schilderijtje Maar waarom is langs den wal een houten loods geplaatst, welke zonder veel moeite iets verder kon staan en welke is als een lcelijke inktvlek op dit schilderij Zuiderzeewerken Den Oever. Het werk van den aannemer firma Van Meekeren schiet flink op. Druk is men bezig dc Noorderkuilen op te spui ten, waar 'n opslagplaats wordt gevormd en te vens 'n verkeersweg onder den dijk zal langs ko men. Voorts is men begonnen met het heiwerk voor de te maken loskade vóór den Oever langs aan de oude visschershaven. Zwemclub „Neptunes". De badtent van de vereeniging wordt vandaag geplaatst en wel op het strand achter Noord-Buren. Het strand is hier mooi en zacht af hellend. Tevens is hier, vooral bij hoog water 'n pracht gelegenheid om te zwemmen en ongevaarlijk. -Het concert van „Apollo", j.1. Zaterdagavond in de tent te Den Oever gegeven werd door 'n groote menigte belangstellenden aangehoord. We hopen d^.t de vereeniging spoedig zulk 'n muziekuitvoering in de tent zal herhaJen Het. wordt door 't publiek hoogelijk op prijs gesteld. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Breezand, datum Postmerk. Beste HARM De heele aardbol is toch teugenswoordig één reclame, al reclame. Daar liep ik toch een dezer dagen op m'n gemak langs den weg te kuieren, of daar kwamen drie auto's achterelkaar anstui- ven, de voorste in de vorm van 'n groote stofzui ger; de tweede was getooid met 'n groote glim mende laars, 'n reclame voor schoensmeer en 'n derde was gebouwd in de vorm van 'n kruik, waarop met groote letters: „Oude Boll" is het Beste!" ..Wel, wel, zeg ik teugen m*n Mie, wat maken ze er toch wat van! Maar de laatste aanprijzing lijkt me toch 'n tikje gevaarlijk; .je kunt er raar scheef van worden De echte recla meman trekt 'm daar vanzelf niks vag. an 'n Kennis van me ontving deuzcr dagen over de post 'n dikken brief. Hij maakte de envelop mei z'n vinger vlug open; hij dacht, wie weet, 't kan wel 'n erfenis wezen van 'n onbekende bloedver want. Opeens trok ie z'n vinger met n schreeuw 'terug; 't Bloed liep er met 'n straaltje uit. .Wat bleek? De afzender had in de envelop 'n scheermesje gedaan; op het papier, waarin hij 'I had gewikkeld stond geschreven: „Gebruik dit mesje, dat ik u gratis aanbied en gij zult mijn sy steem steeds verkiezen; het mesje snijdt uitmun tend!" Nou, het sneed ook uitmuntend; zelfs de man, die er zóó reclame mee trachtte te ma ken, zal zich wel in de vingers snijën, want je 'begrijpt wel, Harm, m'n vriend laat z'n zeere vin gêr er niet bij zitten! „Nou heb mijn barbier nog nooit 'n haar van m'n hoofd gekrenkt'* mop perde ie, „en nou zou me daar zoo'n ellendig ding 'n invalide van me maken. Nou, dat moet ik zeggen, Harm, we hebben hier in den Polder reuzen barbiers. De klanten, die vooral in dezen warmen drukken hooitijd ver moeid zijn van 't werken, gevoelen er zich zoo veilig, dat de meesten er komen te scheeren en. om 'n dutje te doen. Inplaats van barbiers- lijkt 't wel 'n slaapsalon Fijn voor degene die haast heeft, want te wachten heeft hij niet; de ande ren maffen door, als de barbier ze niet wakker schudt 'n Raar land hier, he Ja, nou moet je niet denken, dat 't hier alle maal slaapkoppen zijn!? Jandoppie, nee. Daar zorgt de „Charleston" wel voor! Die houdt, de jongelui wakker De meisjes in de keuken, de iongens op 't graan-, hooi-, of bollenveld, alles loopt, draaft en werkt op de Charleton-pas Ja jong, vooral an de Sluis heerscht de Charleston manie, Nol Rijkers en z'n Jazz-band-medeplich- loopen daar als overwinnaars op het Charton- slagveld Gekleed in Charltonjas en Charton- hoed, de laatste zoo groot, dat hij ze als 't regent ook voor paraplue kan gebruiken, rijn de de C.harleton-konigen in eingen persoon en hun vol gelingen in slappe knieën en wiegelende hakken zijn in onzen Polder legio Tot ziens, TEUN. Uitslag Zomer - Competitie Anna Paulowna - Kleine Sluis 1—7. Breezand speelde Zondag op het D.O.S.K.O.- terrein voor de seriewedstrijden tegen J.V.C. uit Julianadorp en won met 42. Vijf minuten voor de einde was het nog 2-2, dus of er dc laatste 5 minuten gewerkt is. Breezand had op Iloep na de geheele voorhoede van het 2e elftal. Maar ook deze kunnen nog wel wat Anna Paulowna I - KI. Sluis I 1—7. Zondag speelde AP na langen tijd weer eens te gen haar buren Kleine Sluis voor de Zomercom petitie en heeft met 1—7, na 'n slecht gespeelden wedstrijd verloren. Het spel van Kf.SIuis was stukken beter, vooral de voorhoede der gasten speelde prachtig samen. A.P. had echter ook weinig geluk. Drie maal zagen wij 'n AP-speler dicht bij 't KI. Sluis-doel, doch telkens schoot de hal tegen de paal cn kon dan door de Kl.Sluis- backs worden weggewerkt. Scheidsrechter Stein man was niet voor zijn taak berekend. Vooral vóór rust gingen er eenige buitenspel-ballen in. Aan de lijn was dit duidelijk zichtbaar; voor de partij, die dit ondergaat is dit ontmoedigend. Wij zagen ook weer V. der Berg in het A.P.elf- tal, die nu rechtshalf speelde. Ook de Breezand- links-back Cor Wevers is in het AP-elftal geko men, zoodat. men tegen de Competitie weer over 'n goed elftal kan beschikken. OP HET NIPPERTJE. Bij het baden in zee is eenl9-jarig meisje aan het strand tc Kijkduin in een kolk terechtgeko - men, zoodat zij ernstig in gevaar verkeerde. Door een onbekend gebleven man werd zij ge red en op het strand gebracht. Zij was in bewus- teloozon toestand. Nadat zij liet bewustzijn weer had teruggekre gen, kon zij naar huis worden gebracht. EEN WINDHOOS. Maandagmiddag halfvier heeft hoven Rheden 'n windhoos gewoed, die het dak van het veer huis lichtte en 'n eind verder deed neervallen. 'n Aantal benzinevaten werden door dc luch ge slingerd en groote hooioppers vlogen uiteen. Het water in de rivier werd huizenhoog opgezogen. In Ede kon men de windhoos zich duidelijk aan den hemel zien afteekenen. CLEMENCEAU DOODELIJK ZIEK. Clemenceau, de bekende oude grijze Fransche, Staatsman, welbekend uit den wereldoorlog en bijgenaamd: „De Tijger" is ernstig ziek. Zijn fa milie is aan zijn ziekbed geroepen. ANNA PAULOWNA' BURGERLIJKE STAND GEBOREN Anna, d.v. A. W Sikking en van A. Vlaai'. ONDERTROUWD Willem Pranger, oiu.d 37 jaar, landbouwer te Anna Paulowna en Guurtje Muntje wen, oud 24 jaar, z.b. te Helder Jacob Baken, oud 26 jaar, gemeenteontvanger en Anna Maria van der Waal, oud 20 jaar, z.b. beiden te Anna Paulowna. GETROUWD Leonardus Vermaat en Ever- tje Woudenberg. POLITIE Gevonden een tang. Inl. ter Secr. Bij besluit van 29 Juni 1927, no. 2, is aan^J. G. van den Berg, C. W. Hoogeveen en T. Paar- dekooper voorloopig vrijstelling van den dienst plicht verleend wegens broederdienst. Breezand. R.K. Breezand vierde heden feest. Twee Katholieke Missionarissen van hier af komstig hebben na 'n twintigjarigen arbeid in Afrika hun geboortegrond weer eens opgezocht. Feestelijk werden ze ontvangen en veel zeer veel hadden ze te vertellen. Maandag maakten rij 'n autotocht naar Wieringen. Door hun witte pij en lange volle baarden trokken de priesters alle r aandacht. (Echter, hun vlotte Ilollandsclie taal, die zij «lus niet hadden verleerd, deed spoe dig liet. publiek begrijpen, dat men met geen vreemdelingen, doch rasechte vaderlanders te doen had. MARKTBERICHTEN. Opgave van den marktmeester der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 4 tot en met Zaterdag 9 Juli. Kippen per stuk 0.60 1,75 Kuikens per st. 0.10 a 1,50 Eenden per stuk 0.50 j'i 1 Konij nen per stuk 0.30 a 2,25 Eenden-eieren per 100 stuks 4.80 Kippeneieren (grooth.) 5.75 6.25 idem (kleinh.) 5.50 a 6.50 boter le soort per y2 K.G. 0.85 0.95 2e so-ort 0.75 a 0.80 Slachtduiven 0.15 a 0.20. ALKMAAR, 11 Juli. Op dc heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 29 vette koeien 230 400 22 vette kalveren 60 a 150 vette kalveren per ncd. pond 1,10 a 1,35 57 nuchtere kalveren slacht 8 a 25 563 vette varkens zware p. ned. pond 0.66 a 0.69 ct., zouters f 0.64 a 0.65 cent. EIERVEILING, ALKMAAR, 9 Juli 1927. Aanvoer 102000 Kipeieren. Prijzen 5658 Kg. f 5.60 k 6.10 58-60 Kg. f 5.80 k 6.40 60—62 Kg. f 6.20 n 6 60 62—64 Kg. 6.f0 k 7 Bruine 6 60 ii 7,10 Aanvoer 25000 Eendeieren. Prijzen 4.80.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2