Bezoekt DepAt-Houdster WOUDA's Danssalon DMN POOL van de fa. BENEMA Maandag- geheel vrij. In de zaal van SLIKKER gedurende de kermis Zuiver Boekweitmeel EISCHT DE BLAUWSTREEP ZAKl ALLEEN V EHKRIJG13AA11 UiJ JANNES J. BOSKER TELEFOON 22, II.-HOEF. land'een flcsch aangespoeld met een verzoek om hulp in de Fransche taal, dat van Nungesser en Coli afkomstig zou moeten zijn. ENORME HAGELSTEENEN IN CANADA. Op den avond van 19 Juli heeft bij Cochrane in de Canadeesche provincie Alberta een ontzetten de hagelbui gewoed. De hagelsteen en waren, naar men "beweert, zoo groot, als tennishallen. De daken van tal van huizen en overdekte auto's werden doorboord de telefoondraden knapten af. Spoedig lag de hagel 60 c.M. honig op de we gen. Een paar hagelkorrels, die vier uur ha de hui te Calgary werden vertoond, wogen toen nog ettelijke. Engelsche onsen. üNNA PAULOWNA. RAAD. ANNA PAULOWNA; j.1. Dinsdag. Geen lief oranje - zonnetje aan den hemel, en toch feestelijke stemming en een Oranje- Straal in de Raadszaal. Burgemeester bengt na opening een toast uit op den Commissaris der Koningin, Jonkheer Roel, die twaaieneenhalf jaar regeert, ..en onder ap plaus wordt 'n gelukstelegram namens den Raad gezonden. (Helaas, er wordt géén wijn ge dronken. Al krijgt de Raad bij de Gemeentenaren nog al wat om de ooren, buiten haar grenzen wordt Anna - Paulowna's vroedschap door de felicita tie - telegrammen populair Immers ook van Prinses Juliana is 'n dankbe tuiging ingekomen voor de aangeboden geluk- we.nsch.van B. en W. op haar l-8e levensjaar. Helaas, gelijk een nachtkaars ging de feeststem ming uit, toen de mededeeling van den Commis-* sa ris der Koninging werd opgediend, dat gewone kuur-auto's van keuring worden vrijgesteld, wan neer aan zekere voorwaarden wordt voldaan De heer Kuiken gooide heel ondeugend roet in het eten door te zeggen, dat door de Gemeente de Keuringsgelden dus abusief zijn geheven. Voorzitter voelt de nattigheid, M heeft hij voor huilen nog geen tijd En voorzichtig antwoordt hij Kuikcn-pipa, ^A1 hangt 't keuringsbesluit scheef als de t toren van Pisa ,.Als de huurauto's om ont heffing hier kwa men henen, Iladden B. en W. „misschien" vrijstelling kun nen verleenen De heer Kuiken wil 't keurgeld terugbetalen. De voorzitter denkt: Jou zal de duivel halen En zegt: „Dan eerst ontheffing vragen Kuiken bromt: „Eén van de zeven Egyptische plagen In andre Gemeenten is er geen keur Waarom hier dan toch dat gezeur Voorz.: In „sommige" gemeenten misschien niet (Maar hier is het wel, zooals u ziet Voorzitter laat thans de bewaarschoolstcrm gauw razen Denkt zeker: Laat Kuiken daar maar op azen De praeses komt nJ. met 'n zuur gezicht met 'ji adres op de proppen van het Bestuur der Veree- niging voer Bewaarschool-onderwijs, om gebruik van 'n lokaal van school II B. en W. voelen niet veel voor dat nieuwe ding En vragen hoe het nu de raadslui ging En ziet, de hemel verduisterde, en als 'n wolk sprinkhanen vielen de pipa's op de scl-.ooilekker nij aan. Do heer Lubbert pikt verwoed „Met is niets als propaganda te maken Yojr de openbare school haar zaken Foei pa Lubbert, dat is laster - politiek De heer Kuiken schenkt andere wijn: k Bewaarschoolkinderen zoiuden voorlijker zijn V.d. Berg: Ja zoolang 't hollenpellen is Dan sturen de moeders hun kleintjes gewis De heer Koorn komt bij deze Babylonische spraakverwarring goedig tusschenbeide. De menschen voelen er veel yeur Och stel-hun niet teleur 22 Kinderen komen er vast. Laten -we besluiten, zooals 't knappeptpa's past! De heer Koorn krijgt zijn zin. Voorzitter belooft met het hoofd der school te zullen overleggen De moeilijke vraagstukken zijn dezen middag niet van de lucht; een schrijven van de Gezond heids - Commissie van Schagen doet de aderen op de voorhoofden der raadsheeren opzwellen van inspanning om 't probleem op te lossen Wat toch is het geval De genoemde Commissie wil 'n eenvoudige rio- leering langs den Spoorput; en nu stellen B. en W. v'.ior den weg langs den Spoorput te verlagen en de beharding af te hakken omdat rioleering niet gemakkelijk zal gaan. Waar zal 't water z'n weg vinden, als het in de spoorput hoog' staat En nu blijkt weldra, dat. het in de Gemeente 'n groote waterboel is In 'n perceel aan de Benedenbuurt staat het water 15 duim onder de vloer (Als het nog even rijst, drijft denkelijk de heele boel weg De heer Jonker beweert, dat het aan de Sluis ook enorm is, maar de menschen hebben daar i ede met hun lot en willen geen verbetering De heer Stammes oppert de Amerikaansche methode van de huizen opvijzelen, doch komt daar weer van terug, gedachtig aan het spreek woord: Wie hooger klimt dan hem betaamt, die valt ook lager, dan hij raamt De heer Van der Ham timmert op het voorstel van B. en W. als was 't 'n hoofd van Jut. Zooals B. en W. dat willen is het prutswerk, roept hij met phatos uit En eindelijk komen toch aiie h oofden dn één zak men zal 'n onderzoek instel len naar de kosten van een verlaging van den weg langs den Spoorput en naar de kosten van een rioleering.en dan zal nog 's worden gepraat Zoo verliep de storm in 'n glas water Heeft eens de hartstocht uitgewoed, Dan biggelen binnenkort de tranen, Zóó volgt de regen op de orkanen: Een balsem der natuur, een weldaad voor 't gemoed. Uit het kwade, wordt dikwijls het goede ge boren: dat bleek ook nu weer uit de vrucht, die uit de afbreking van de onderhandelingen met het Prov. Electrisch Bedrijf inzake de overnam? van het Gemeentelijk bedrijf is voortgesproten. De vorige maal namen de vaderen gramstorig het P.E.N. den proleet, -Toen bij zijn kuiten beet Ze knepen hem in zijn teenen Ze rukten hem aan zijn beenen. Ze gooiden hem van zich af Dat was het P.E.N. zijn straf MaarB. en W. in het eerst niet gedachtig aan deze echtbreuk, hadden reeds maatregelen getroffen om met 1 Juli.verlaging van de tarie ven toe te passen, n.1. zooals het tarief van het P.E.N. overal was in de consessiegebieden Men wil nu geen staart hangen laten, van de moppen kan 't ook wel, wat is er dus tegen liet verlaagde tarief door te zetten De lieer Jonker steekt z'n lampje nog nader bij den voorzitter op. Bedoeld u liet P.E.N.-tarief zoo als liet thans geldt, of vóór de laat ste wijziging? -- Néé, zegt de praeses, zooals het vóór 1 Juli bij het P.E.N. was, dus op 42 cent (32 cent als vast recht plus 10 cent De vadertjes huiveren zichtbaar, of de kas op die manier haar kop boven water zal houden, doch eindelijk: het hoofd omhoog, het hart naar boven, ..het verlaagd tarief werd aangeno men! .Want ziet: Het daagt in het Oosten B. en W. willen hun stok nog verder zetten en j'n leidingnet in den Oostpolder doen bouwen voor licht en kleinkracht. Hoe meer zielen aan de kabel, hoe meer vreugd, hoe lichter draag kracht. En als de Oostpolderschen nu 'n beetje gretig in het aasje willen bijten, dan komt de zaak voor elkaar. De heer Kuiken pleit aan het slot nog, dat ook de Poldersche wégen hun heil van het wegenbe lastingfonds zullen krijgen; de heer R ezelman dankt voor de belangstelling bij zijn 25-jarig hu w olijk ondervonden; dan zeggen wij, nadat zoo veel is tot stand gebracht door onze vroedschap tot slot: Ik eindig met mijn jeubellied, Al zou ik veel meer kunnen zingen Er komt, zooals u allen weet, Een eind aan alle goede di ngen. tijdens de kermis de pracht Standplaats achter café SLIKKER. Spiegelgladde dansvloer. Prima coDsumptie. Entreé ZONDaG en DINSDAG 25 cent. Belasting inbegrepen. Maandags optreden van de bekende Cabaretzanger met geheel NIEUW PROGRAMMA. Bespreekt tijdig uw plaatsen. Aanbevelend SLIKKER. b JT O Jtt JL Wieringerwaard IAnna Paulowna I 04. Zondag had onder goed zomerweer, dat wij iang ni£t Zondags zoo gewend zijn, dei wedstrijd W ieringerwaard'1 Anna Paulowna I plaats op eerst genoemd terrein, voor de Zomercompetitie. Het was bijna half drie toen Wieringerwaard ..e bal aan het rollen bracht. En dadelijk kreeg men de indruk dat het een vinnige strijd zou worden, daar door deze wedstrijd yioor W. veel afhing. Al spoedig onderneemt W. eenige gevaar iijke aanvallen en de kleine midvoor „Pil" geeft de A.P.-keeper moeilijke oogenblikken, doch de ze is volkomen op dree.f. Ook de A.P.-voorhoede begint in te zien dat er gewerkt moet worden <-n Destookt het W.-Heiligdom doch hoe beide ploe gen' werken gedoelpunt wordt er voor rust niet m met blanooi-stand komt de rust. Na rust is A.P. bet meest in den aanval en al poedig in de 2e helft, wanneer v. d. Berg, die pil stond, de bal mooi doorgeeft via Kerkhof-Ro zenbroek, weet- laatstgenoemde A.P. de leiding l.e bezorgen O1. Niet ontmoedigd blijft W. bard voortwerken, doch A.P. behoudt haar offensief en alle W.-uitvallen worden door de schitterend spelende A. P.-achterhoede retour gezonden. Al spoedig vergroot Lemmers de voorsprong 02. 5 minuten later brengt dezelfde speler de stand cp 03. A.P. speelde nu een pracht partij samen spel en nog voor het einde komt weet van Rese de eindstand -op 04 voor A.P. te brengen. Spoe dig hierna blaast scheidsrechter einde en heeft A.P. een ^verdiende overwinning behaald. Het A.P.-elftal heeft een goede wedstrijd gespeeld ei blijk gegeven na al die slecht gespeelde "wedstrij den van d© laatste tijd het nog niet geheel ver - leerd te zijn. A.P. speelde zonder Timmer en de Winter. Doch had Moerel weer in haar gelede ren. Wieringerwaard speelde zonder Schenk, Lanser en Koster. VOETBALLEN. De voetbalvereenlging „Ex celsior" alhier zit met de kermisdagen ook niet stil. Voor Zondag zijn seriewedstrijden uitge schreven. Het programma luidt half 2 Excelsior IBreezand I. half 4 N. Niedorp ISchagen II. Dinsdag zal een propagandawedstrijd worden gespeeld door Excelsior I, versterkt met spelers van Spoorbuurt en Breezand tegen het Helder- ehe politie-elftal. Deze wedstrijd belooft ook -:eer spannend te worden en vangt aan des' mid dags 3 uur. SUCCES-NIEUWS. bondag a.s. speelt Succes I haar eerste N<ederlaagwedstrijd en ontvangt als legenstander Vrone I van St. Pancras. Vrone speelt in de tweede klasse waarin zij een goed fi guur slaat en' kan dan ook' beschouwd worden als <2<>n sterke 2e klasser. Naar Vromé ons mede- deelda komen zij volledig uit terwijl Succes ook voltalig Is dus beloofd het Zondag een spannen- Je wedstrijd te «'orden. Aanvang half drie.' -Succes II moet naar Oudesluis om daar deel te nemen aan de Seriewedsjtrijden tegen wie ge speeld is nog niet bekend dit zal dan alsnog be- k- rid gemaakt worden. Doe je 'bc$t Successers, dan kan succes niet uitblijven. gemeente wieringen. VERWIJDERING MERKTEEKENS. De Burgemeester van Wieringen brengt ter algemeen© kennis, dat in deze maand enkel» ba kens zijn verdwenen, door den Iïydrographi- schén Dienst dei* Zuiderzeewerken gelegd in het Scheurrak, Omdraai em Oude Vlie en op de ban ken aan die vaarwaters grenzende, welke bakens bestaan in een zware dennenhouten juffer, op de bank ingespoten en voorzien van een merktee- ken van rottan en doek. Aangezien liet verdwijnen van deze merktee- kenen groote vertraging in het werk te weeg brengt en dikwijls verlies van moeilijk verkre gen resultaten, wordt hierbij een dringend be roem op belanghebbenden gedaan om herhaling vaiphet daardoor veroorzaakt ongerief te voor komen. Wieringen, 21 Juli 1927 L C K O L F F De Burgemeester voornoemd, V<oor,het Prov. Elect. Bedrijf zijn tot heden reeds 800 aansluitingen ingeschreven. Zaterdag a.s. zal cle winstuitkeering plaats hebben van oogst. 1925 aan cle zeegrasmaaiers Tentoonstelling Holl. Mtpij. van Landbouw afd. Wieringen. Voor de a.s. in September te houden tentoonstelling werden alreeds 5 medail les, voor verschillende rubrieken beschikbaar toesteld, waaronder één gouden. Vergadering van den Raad heden Vrijdag- meidag twee uur. Afwezig de heer J. Lont Cz. 1. Opening en notulen. Mededeelingen en ingekomen stukken De Voorzitter deètt mede, dat de volgende stuk ken zijn ingekomen: Van N. Koorn bericht van aanneming zijner benoeming tot lid van de schat tingscommissie van H. G. Rump bericht, dat hij zijne benoeming tot lid der commissie 'toi wering van schoolverzuim niet aanneemt de maandstaat der Zeegras-exploitatie, over Juni verkocht zijn 1435 pakken van Ged. Staten be richt van goedkeuring, voor zooveel noodig, van het besluit, tot deelneming in het maatschappe lijk kapitaal van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten en van de 3e suppletoire begrooting dienst 1926 van de N.V. Spoor-(Tram-)weg Wie ringenSchagen het jaarverslag over 1926 De winst oogst 1925 der Zeegras - exploitatie Gem. Wieringen bediaagt f 5286.67. Door het Gemeentebestuur is van de Provincie het. bericht ontvangen, dat de f 18000.- door de Provincie te bet&lpn voor de overname van de Co operatieve Electrische Centrale Hippolytushoef door het Prov. Bestuur is toegestaan, deze stukken worden voor kennisgeving aangen. Van den len ambtenaar ter Secretaris, K. Maaskant, een verzoek om verhooging van zijn isalaris, in verband met de toename der bevol king en meerdere werkzaamheden door de Zui derzeewerken. B. en W. deelen mede, dat zij zich in 1925, naar naar aanleiding van eenzelfde verzoek, op het standpunt hebben gesteld, dat daartoe toen geen aanleiding bestond, omdat het salaris was be paald in vergelijking met naburige gemeenten. Daarbij gaven zij te kennen, dat naai* hunne mee ning het gewicht der betrekking stijgt, naarmate van het zielenaantal der gemeente. Daarom meenen zij, dat er thans stellig aanlei ding is, om het verzoek in gunstige overweging te nemen. Bedroeg n.1. bij de vaststelling van bet geldende salaris ad 1600,met 4 twcejaarliik- sche verhoogingen van 100,tot 2000,—, het aantal inwoners van Wieringen ruim 3100, thans is dit aantal gestegen tot meer dan 3700 en het ljjdt geen twijfel of deze stijging zal nog voort gaan. Behalve deze reden is er nog een verdere om standigheid, die toekenning cener vc-rbajoging wettigt. Door de uitvoering der Zuiderzeewerken is Wieringen in eene bijzondere positie komen te verkeer en, die zich weerspiegelt in de toeneming der werkzaamheden van hun college en dienten gevolge in het meesdere door de administratieve ambtenaren te verrichten werk. Deze reden gaf reeds het vorige jaar aanleiding tot de verhoo ging der jaarwedden van de hoofdambtenaren, waarom B. en W. thans voorstellen adressant's 'aarwedde, ingaande 1 Augustus a.s. te bepalen op 1800,met 4 tweejaarlijksche verheugingen elk van 100,klimmende tot 2200,—. De jaar wedde zal dan ongeveer op gelijke hoiogte zijn als die van den len ambtenaar ter secretarie te Schagen, welke gemeente eveneens ruim .3700 zielen telt, Wordt met algem. stemmen aangenomen. Van de commissie voor malariabestrijding door de bevolking in Noordholland een verzoek om subsidie voor het jaar 1928, berekent naar 1 cent per inwoner. B. en W. sympathiseeren met het dioor de Com missie nagestreefde doel en achten steun noo dig, te meer, omdat het provinciaal subsidie af hankelijk is van de gemeentelijke bijdragen. Zij stellen daarom voor, ook over 1928 subsidie te verleenen en wel 35, Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten, j De maandstaat der Zeegras-Exploitatie over Juni 1927 wordt ingezien. Verkoop 1435 pak. Aanbieding rekening zeegras-exploitatie en gemeente-rekening. B. en W. bieden den Raad aan de rekening en balans van de zeegras-exploitatie, dienst 1926 1927 en de geméenterekening, dienst 1926. De heeren Hermans, Engel en Lont worden door voorz. aangewezen de rekening na te zien. Huren van een hulplokaal voor het geven van Lager onderwijs te Oosterland. B. en W. deelen mede, dat de toename der schoolbevolking, als gevoilg van de' vermeerde ring van het aantal inwoners, hun college voor bijzondere moeilijkheden stelt, daar het moeilijk is vast te stellen of deze toeneming voor alle scholen een blijvend karakter zal dragen. Slechts de school te Ocsterland maakt hierop een uit zondering op deze school is de beschikbare ruimte geheel in beslag genomen. Normaal plaats 'biedende voor 144 kinderen bedraagt het leerlingen aantal thans reeds 151, vooral voor deze school is dus het treffen van maatregelen I geboden en B. en W. hebben deze zaak zonder uitstel in voorbereiding genomen, waartoe o.a. overleg met den Inspecteur noodig is. Zij vertrou wen, dot zij binnenkort met voorstellen zullen kunnen komen. Intusschen heeft het hoofd dey school voorge steld, voorloopig naar een hulplokaal om tc zien en wel het catechisatiegobouw van dei Ned. Herv. gemeente te Oosterland. Hoewel het niet aan de eischen voldoet, zal liet voor hulplokaal wel ge bezigd kunnen worden, waarom B. en W. zich lot het kerkbestuur hebben gewend met het ver zoek, hel gebouwtje tijdelijk in huur af te staan. Inmiddels is van liel Kerkbestuur bericht ont vangen, dat voor dit doel liet lokaal gratis in bruikleen wordt afgestaan. Wordt met algem. stemmen aangenomen. B. en W. deelen verder mede, dat zij den Minis Ier van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen hebben verzocht, om toepassing te geven aan art. 56, tweede lid, der Lager-Onderwijswet, ten einde de Rijksvengoeding te verkrijgen voor de bezoldiging van een te benoemen leerkracht aan de schoo-l te Oosterland. Weliswaar geeft het tegenwoordige getal leer lingen aan die school (151) op de Vergoeding der jaarwedde van een 4en onderwijzer aanspraak, dch slechts met ingang van 1928, omdat het aan tal leerlingen over het afgeloopen jaar daarvoor maatstaf is. De Minister stelt echter vooraf de vraag, of de Raad bereid is een leerkracht te benoemen uit de lijst van op wachtgeld gestelde onderwijzers bij het lager onderwijs. Hoewel de keuze natuurlijk eenigszins beperkt word, is het standpunt van den Minister te be grijpen, waarom B. en W. voorstellen deze voor waarde te aanvaarden. Wordt met algem. stemmen aangenomen. Rondvraag: De heer Lub heeft in de Wier. Crt gelezen, dat aan het P.E.N. vergunning is ver leend voor het bouwen van 5 transformator-huis jes. Moest daar de Raad niet in gemoeid zijn 7 Voorz. Nee, 't betreft 'n gewone bouwvergunning 'n Paal van de Electr. Centr. bij 't pad Wed. Maars is afgeknapt. De heer Lub verzoekt die in „eere" te doen herstellen. Wordt toegezegd. De heer Oden zegt veel klachten te hooren van ouders tc Westerland, dat de kinderen zoo minu mum in de lessen op school vooruitgaan. Komt daar wu nog 'n onderwijzer hij Voorz. Dat dient afgewacht of er als daar de werken beginnen, meer kinderen komen. In de gegeven omstandigheden niet. Bovendien is daar het onderwijs, volgens de commissie vooruitgaan de in het laatste halfjaar. Dc heer Kooij vraagt of 't zenden van de kinde ren naar de dorper school geoorloofd is. Hij zou cr kans voor zien ze er te brengen. Op de school te II.hoef is geen plaats meer. Bo vendien is de toestemming van B. en W. noodig. Hierna Sluiting. IN EEN TOBBE WATER VERDRONKEN. Te Enschot is bet driejarig zoontje -van den landbouwer Van Dr. in een tobbe water gevallen en verdronken. SMOKKELEN VAN VEE. Ofschoon de nachten nog zeer kort zijn, is de smokkelarij in vee en paarden uit Gelderland naar Pruisen uit ons land weer in vollen gang. IhnDuitsche kommiezen zijn hierop bedacht, er gaat geen nacht voorbij of er worden koeien en paarden in beslag genomen. Deze worden dan la- tor na keuring tegen flinkcn prijs verkocht, waar l ij vele kooplustigen komen opdagen. In de buurt van Buurlo en Borken hebben de commie zen met deze veevangst goed succes een van hen beeft in korten tijd 57 stuks vee in beslag ge nomen. DE VOORTVLUCHTIGE NOTARIS. De rechtbank te Groningen, heeft, heden het faillissement uitgesproken van den notaris II Sanders, die sedert Maandag j.1. voortvluchtig is ERNSTIG ONGEVAL. Te Hillegom raakte een wielrijder beklemd tvsschon ogn auto en den berm van don we/, waardoor hij tegen den grond sloeg. Het ongeluk werd veroorzaakt, doordat een militaire motor- torrijder aan een vrachtauto haakte, waardoor- de chauffeur zijn stuur verloor en tegen oen berm van den weg reed. De fietsrijder werd le vensgevaarlijk gewond. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. fiiïro 1 ijtiishoef v-.m. half elf Ds. Van Beek. Oosterland nam. halfdrie Ds. van Beek. Westerland nam. 7.30 Ds. Van der Veen DOOPSGEZINDE GEM. Stroe voorm. half elf Ds. van der Veen. EVANGELISATIE H.hoef v.m. half elf de heer Bosma. H.hoef n.m. 7.30 Zendings - vergadering. GEREF. KERK BELT 's Morgens HALF ELF preeklezen. 's Middags half drie Ds. Steen van Helder. Heilig Avondmaal. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 21 Juli 1927. Op de heden gohou ien week-veemarkt waren aangevoerd: 9 Stie ren J 180 a 400 48 Geldekoeien (mag.) lsü a 340 58 Geldekoeien (vette) 250 a 460 14 Kalf- coeien 210 a 415 50 Nucht. kalveren 10 a 20; 45 Schapen (vette) 28 a 33 118 Lammeren 2? a 26 5 Bokken en geiten 3 a 10 16 Varkens mag. 24 a 32 43 Varkens (vette) per Kg. 0.66 i 0.70 115 Biggen 14 19 166 Kippen f 0 60 a 1,20 Hanen 0.10 a 0.70 Boter f 1,40 h 1,70 a 1,90. EIERVEILING SCHAGEN, 21 Juli 1927. Aanvoer 44258 stuks kipeieren. Prijs 5557 Kg. 5.60 a 5.70 58—60 Kg. 5.70 a 6 61—63 Kg f 6 a 6.20 6466 Kg. 6.20 a 6.60. Ongewogi-n Bruin 6a 6.40. Wit 5.60 a 6.20 gem 5.90 Klein 5.10 3697 Eendeieren f 4.60 a 4.90. HELDERSCHE EIERVEILING, 21 Juli 1927. Aanvoer 13360 Kipeieren. 528 Eendeieren Prijs kipeieren Wit ongewogen 5.80 a 6.20 uin f 6.00 a 6.20 Eendeieren 4.40 k 4.70. Dsspof houdster Sioomwasscharij. GEVRAAGD VOOR WIERINGEN een flink actief •Ticvi n onder letter L. bureau dezer Courant

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2