WOUÖA's WOUDA's Dienstbode Kalvermeel c ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ JANNES J. BOSKER TELEFOON 22, H.-IIOEF. tige circusvoorstellingen zal geven. Meer dan 20 allereerste rang nummers zullen vertoond w-or - den. Overal waar Hagenbeek komt is het een ech ten triomph. Het programma is van het begin tot liet einde spannend en beslist nieuw. Leeuwen, Ijsberen, bruine Beren, 8 Olifanten, Zeeleeuwen, niets ontbreekt er. Meer dan 50 paarden en ponys newijzen van een prima goede stal. Verder de beste luchttrapeze artisten, welbekende dres eeurs, temmers, de geweldigste equilibriste, de beroemste variété artisten, rijders, 6 dames joc keys, enz. enz. brengen de grootste afwisseling ooit gezien. Het Gurcus Carl Hagenbeek reisde de laatste jaren in Oostenrijk, Hongarije, Tsjecho Slowakije, Duitschland en Zwitserland. De laatste winters bracht hij door, tei Weenen, Circus Renz Gebouw en in Berlijn, Circus Busch Gebouw. De geheele pers schrijft de mooiste recencies over het jires- ren van het Circus Carl Hagenbeek uit Stelling >n bij Hamburg, de welke den 20 October a.s. naar Zuid-Amerika, voor de tweede maal, zal vertrek ken om daar te Buenos Ayres einde November te beginnen. NAAKTLOOPER. De politie te IJmuiden en twaalf burgers heb - ben een klopjacht gehouden op een naaktlooper, die zich verborgen hield in de bosschen bij de hoogovens. Na drie. kwartier rennen door struik gewas wist men den man te grijpen. Het bleek te zijn een vreemdeling, C. N. genaamd, die zich reeds drie weken daar in de bosschen verborgen had gehouden. De man werd in het bezit gevon den van een zak appelen en kruisbessen, die hij ontvreemd had. De Autobus-dienst Naastepad. Onze lezers zu1- len zch herinneren, dat wij in een onzer vorige nummers schreven over het optreden der Helder sche Politie tegenover Naastepad. De correspondent der Helderscho Courant nam dit over, terwijl de Redactie van dit blad meendo er het volgende onderschrift aan te moeten, toe voegen Aangezien ons over Naastepad en zijn wijze van optreden/meerdere klachten ter oore wari i gekomen, en mede in verband met het feit, dat zells het gemeentebestuur zijner eigen gemeente, dat hem lang de beschermende hand boven het hoofd heeft gehouden, tenslotte gemeend heeft zijn gestie te moeten afkeuren, zooals in een der laatste raadszittingen van Anna Paulowna is medegedeeld door den burgemeester, meenden wij goed te doen niet zonder meer bovenstaand bericht te publiceeren, maar eerst een onderzoek in te stellen naar de motieven, welke het gemeen tebestuur van Helder geleid hebben tot deze han delwijze.. Daarbij is ons gebleken, dat Naastepad, die in derdaad een provinciale concessie bezit, zicli niet houdt aan de in die concessie voorgeschreven voorwaarde, n.1. dat bij aan concurreerende on dernemingen geen overlast zal aandoen. Aan de ze bepaling, door Ged. Staten uitdrukkelijk in de concessie voorgeschreven, wenscht Naastepad zich niet te houden. Het gemeentebestuur van Iielder-heeft pogingen gedaan een behoorlijke, beiden partijen bevredigende oplossing te vinden, o.a. door een dienstregeling te ontwerpen, waar- dooi- dó eone onderneming van Wieringen rijdt als de andere van Helder vertrekt en omgekeerd maar Naastepad was daarvoor niet te vinden. Alles wat men deed om in dezen een behoorlijke regeling te Rriigen, stuitte af op'onwil van Naas tepad. Tenslotte bleef er niets anders over dan den man zijn standplaatsvergunning te ontne men, indien hij zich niet hield aan dei hem voor geschreven bepalingen. Vandaar, dat Naastepad dezer dagen ,,door twee agenten" werd opgebracht. Dat. opbrengen zit. zóó de politie moest natuurlijk rekening' hou den met dei mogelijkheid dat Naastepad niet aer het verzoek om op het politiebureau te komen, zou willen voldoen. Vandaar, dat een tweede agent meeging, welke eventueel in staat was de bus te besturen. Daar de man evenwel zonder verzet meeging en zelf de bus naar het politiebu reau bracht, was die> tweede agent overbodig. In middels beeft dit „opbrengen" wel resultaat ge had, want Naastepad beeft verklaard zich aan zijn voorschriften te zullen houden, zoodat' hem thans de vergunning voor zijn standplaats weder verleend is. Deze concurrentiestrijd is vcor het gemeentebe stuur van Helder zeer onaangenaam, en dit heeft, zooals wij reeds opmerkten, al het mogelijke ge daan tot een bevredigende oplossing te komen, maar stuitte daarbij steeds op den onwil van Naastepad. Vermoedelijk is het feit, dat de dienst van Prins wel en die van Naastepad geen subsi die krijgt, aan deze houding niet vreemd. Maar het. gaat niet aan op deze wijze stemming te ma ken tegen een gemeentebestuur, dat niets liever wil dan beide partijen tevreden stellen. Wij behoeven niet te vragen bij wie de Redactie der Held. Crt. haar. licht heeft opgestoken de verdediging van de handelwijze van het gemeen tebestuur en politievan Helder in dit onderschrift zc gt. reeds genoeg. Men spreekt daar ook van een „beschermende hand", die het. Gemeentebestuur van Anna Pau lowna lang boven het hoofd van Naastepad heeft gehouden. Bestond die bescherming soms daarin, dat B. en W. van Anna Paulowna het zwaard van Hamodes aan 'n zijden draad boven Naastepad's hoofd hingen, door dadelijk met hun Heldersche Collega's bij de eerste rit van Naaste pad's concurrent in diens bus te wippen en 'n bezoek aan bet dagelijks bestuur van Wieringen te brengen en daar de „officieele dienst Prins" le heklinken 't Geleek of er geen diensi „Naastepad" voor de beeren bestond Vanaf dien tijd werd getracht Naastepad's dienst te vertrappen. Helder gaf aan Prins 4000 subsidie Echter de passagiers lieten op zich wachten fT'oon werd 'n radicaal middel toege past Prins gocide de tarieven omlaag (hij had immers 't postvervoer en 4000 subsidie.) En dan praat men van 'n concurrent overlast aandoen Wie is begonnen niet overlast7 Naastepad moest zich staande houden troits dit alles, en hij heeft het gedaan, niettegenstaan de de eomcurrentie-strijd, die door Prins werd uitgelokt. Naastepad volgde noodgedwongen in de verla ging van de tarieven en do ..passagiers bleven bij hem niettegenstaande hij, volgens den voorzitter van den Raad van Anna Paulowna. „werd gewogen en te licht bevonden En niettegenstaande de vele klachten, die over Naastepad inkwamen, zooals diezelfde voorzitter beweerde, sprak de burgerij in druk bezochte ver gaderingen haar afkeuring uit over de houding van 't Gemeentebestuur en zijn voorzitter, en b^ tuigden honderden uit de gemeente Anna Paiïf, lowna (de passagiers) in een adres (dat diezelfde- voorzitter doodgewoon vcor kennisgeving liet aannemen door zijn Raad!), hun symphatie met Naastepad's dienst en verkreeg hij van Ged. [Staten Consessie. Die brutale zet op het schaakbord was dus voor Je heereri verloren en toen (ja, de Held.Crt. schrijft zoo -zoetsappig- .„werd al 't mogelijke ge daan in Helder om tot 'n bevredigende oplossing te komen, maar stuitte men steeds op den onwil van Naastepad),.toen werd Naastepad ver docht te confereerep. -- Maar hoe -- Hij, met de oudste rechten zag zich voorgeschre ven, hoe bij zijn dienst aan Prins kon overdoen, of, hoe hij zijn vertrekuren had te regelen Met andere woorden: „de strop lag voor hem klaar En toen hij niet toebeet en zijn eigen lood vonnis niet wilde bekrachtigen, toen ont nam men hem in 't „vrije" Helder z'n rechten en werd hij door de politie als 'n misdadiger opge bracht! Niet meer door die en die straot rijden; niet meer naar het station. —Derhalve, de passa giers, die met de trein komen en gaan en per J-Jaas '•'pad „ilerse willen" moeten noodgedwongen met hun bagage de halve Helder doorsj mwen om de bus te bereiken en omgekeerd. .Dat noemt men aan Helder 't „bevorderen van vreemdelingenver keer Is nu zulk 'n negeeren niet ten hemel schrei end Moet dit nu nog langer leidelijk worden aangezien. Neen, duizendmaal neen! De protes ten van de burgers van Anna Paulowna, Wierin- sren en Helder dienen duidelijk kenbaar gemaakt te worden, zoo spoedig mogelijk Door 't geschrijf aangemoedigd waagt ook de heer Prins het, in 'n volgend nummer van de H. Crt. uit de hoek te komen en weergeeft dan hoe hij aan de autobusdienst en aan de subsidie geko men is; en verder, hoe Naastepad hem plaagde en hem in zijn dienst,belemmerde. Hij schrijft echter niet, hoe de commissaris van politie van Helder voor Ged. Staten moest verkla ren, dat hij een. zijner rechercheurs 'n paar ma len 'n rit met de autobus van Prins heeft doen meemaken, maar deze heeft niet kunnen consta- teeren, dat overlast door Naastepad werd veroor zaakt.. - Prins schrijft nog meer Hij klaagt., dat Naastepad z'n dienstregeling dus danig heeft ingericht, dat hij zoio ongeveer 15 mi nuten vroeger als Prins vertrekt, zoowel uit de richting Helder als Wieringen. Maar hoe hebben wij het nu .Zou hij soms verlangen, dat Naastepad z'n dienst zóó regelde, dat hij na hem vertrok Nu Prins aan de post erbonden zit (maar dat deed hij vrijwillig en daarvoor ontvangt hij zijn loon en. tevens f4000 subsidie! en misschien zijn vertrekuren niet an ders kan regelen, wil hij nu 'n ander (die uitslui tend aangewezen is op de ontvangsten van z'n passagiers dwingen met zijn dienstregeling reke- ng te houden Inderdaad, dat verlangt Prins en nog meer Prins verklaart 't zelf, dat hij het is, die aan den Commissaris der Koningin heeft verzocht een an dere dienstregeling voor zich en Naastepad te ont werpen hoe menschlievend!?) en aan het Ge meentebestuur van Helder heeft verzocht om standplaatsen voor zich en Naastepad aan te wij zen (hoe menschlie.vend Hij het Stationsplein en Naastepad het Kerkplein't Gemeeniebe stuur ging hierop in; Naastepad mocht niet meer naar het station, ondanks zijn vergunning van de Boll. Spoorw. Maatpij. dat hij daar passagiers mocht in- en uitla ten. Wij schreven reeds, hoe Naastepad en zijn reizigers daardoor werden ge dupeerd Vol van eigenwaarde schrijft Prins verder: van af deh aanvang van den Wieringer dienst, waar bij ik dikwijls met moeilijkheden had te kampen, nam ik mij voor deze zoo goed mogelijk te onder houden, en naar wensch van hen, die de taak heb •en daarop toe te zien Wie die „hen" zijn, die 't toezicht hebben, we- 't-n we niet, doch volgens ons zijn die „ten" dan toch deksels gauw tevreden, wat de dienst Prins oetreft. Wat wij aan stagnatie constateerden in de laatste 14 dagen in de postdienst, van Prins is ■•/el vermeldenswaard: éénmaal werd de post ge heel vergeten van 't kantoor Helder te halen en kwam de bus zonder brieven te Wieringen aan; éénmaal kwam de post drie uren te laat aan het kantoor te Hippolytushoef; (er brak onderweg vis aan de bus en ondanks er onmiddellijk be richt naar Helder was gezonden, liet 'n reservebus op zich wachten; éénmaal kwam de post 'n uur te 'aat aan H.hoef. Ook nu weder had de bus 'n kuur eehad; .en de burgerij moet maar wachten Aan 't einde van zijn betoog schrijft Prins .,A1 naar de dienst zich uitbreidt, ga ik over tot meerdere aanschaffing van vertrouwd materiaal" Nu, dat laatste is dan ook bitter noodig, ge zien onze mededeelingen; het materiaal, waarmee Naastepad de dienst onderhoudt is zeker 100 proc heter als dat van Prins. Een en ander, wat wij heden nederschreven, wettigt volkomen 'n actie ten gunste van Naaste- pa-ds-autobusdienst en bereids verklaarden zich eenige ingezetenen van Wieringen beschikbaar im in overleg met personen te Anna Paulowna en Helder te trachten middelen te beramen om aan 't negeeren van dit autobusbedrijf 'n einde te ma ken. GEMEENTE WIERINGEN. Mededeelingen betreffende de Electrificatie Wieringen. Men deelt ons mede, dat deze week door „de Heemaf" in opdracht van het Prov. F.Ject. bedrijf van Noord-Holland eien begin zal worden gemaakt met het monteeren van het laagspanningnet en het maken der huis-installa ties. H. IJ. installateurs worden tevens in hun eigen belang aangeraden alvorens tot installatie werk over te gaan zich op de hoogte te stellen van do installatie-voorschriften van ons bedrijf, aange zien bij keuring der installaties en eventueel niet nakoming onzer voorschriften geen verontschul digingen kunnen worden geaccepteerd. Ook moet de meterplaats vanwege -ons bedrijf in overleg met den verbruiker alvorens tot het ittiiken der installatie wordt overgegaan in het te installeercn perceel 'worden aangegeven. Onze opzichter, de Heer Schaafsma, welke voor- loopig dagelijks te Wieringen vertoeft en in Ho tel Lont Logeert, verschaft gaarne alle gewensch- te inlichtingen. POLITIE. Verloreneen gouden medaillon met vrouwenportret een zilveren knipje met in houd, tegen belooning terug te bezorgen. Weggeloopen een herdershond, bruinzwart. Herhaald verzoek den geenie die een gouden broche, (gedachtenis) heeft gevonden wordt be leefd verzocht dit alsnog tegen belooning terug te bezorgen. Inl. bij den Gem. Veldw. BURGERLIJKE STAND der gemeente WIERINGEN over de maand JULI. GEBOREN Johannes Jan, zoon van J. Rot gans en N. Koorn Berend, zoon van E. lloltjer en T. Koster Lambertus, zoon van C. de Haan en C. Rotgans Pietje, dochter van J. Hegeman en G. Rotgans; Ilinderika Anje, dochter van J. Schut en E. A. /Taai. ONDERTROUWD J. van Schoorl en G. Kort. GETROUWD N. C. de Vries en B. Wiegman W. Mostert en M. Lon;i OVERLEDEN G. Voskuil, oud 43 jaar, wonen de te ïlattem, echtgenoot van H. Luttjeboer N. Keijzer, oud 50 jaar, echtgenoot van M. Gorter. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer S. Kreij- ger, ambtenaar ter secretarie te Krommenie, slaagde te Zaandam voor liet examen: boekhou den. Donderdagavond werd in het ontspannings- lokaal der Zuiderzeewerken te Den Oever de eer ste bioscoopvoorstelling gegeven. Alles slaagde naar wensch. Ongeveer 100 bezoekers waren aan wezig. Een en ander maakte 'n gezelligen indruk. Spelenderwijze wierp van morgen 'n zoontje van den heer M. Kuijt te De Gest 'n brandende lu cifer in 'n kist met papier die op zolder stond. Onmiddellijk vatte een en ander vlam, doch ge lukkig zagen de buren bijtijds het onheil en wis ten spoedig het vuur meester te worden, zoodat erger werd voorkomen. -- Maandagavond kregen twee beschonken pol derjongens op het terrein van de Zuderzecwerken te Den Oever 'n dusdanig twist, dat de politie, die bij de kermis te Hippolytushoef functioneerde, moest worden opgebeld. Spoedig was deze te" plaatse en werd de belhamel die de'twist bad uil gelokt in het arrestantenlokaal geborgen. Den vo' genden dag werd hij bij de M.U.Z. ontslagen e i kon per eerste gelegenheid vertrekken. De ander, die bij de vechtpartij 'n ernstige wond bij zijn oog had opgeloopen werd door Dr. Piccardt. behandeld Maandagnacht hebben onverlaten de lederen bekleeding van 'n auto van den heer M. de Haan, die achter het huis bij de garage stond, geheel stuk gesneden. Ook 'n nieuwe reserveband word geheel doormidden gesneden. Van de(n) dader(s) tot heden geen spoor te ontdekken. -.Meerdere nijverheid. Door den heer T. TakéSj Tohz. te Hippolytushoef zal een champagne-pils- fabriek worden opgericht. ilNNA fAULUWNA. Woensdag beeft in het lokaal „Vcerburg" ten overstaan van notaris J. van der Knaap de afslag plaats gehad van een heerenliUis en drie aibedderswoningen met tuin- en bouwgrond, ge legen aan de Kleine Sluis, ter gezamenlijke groo- te van 2.47.11 H.A., eigendom van de erven van wijlen mevr. de wed. C. Waiboer Rz. te Anna Paulowna. Bij de eindcombinatie wérd het gehee le complex afgemijnd door den heer C. D. Rezel-j man op een bedrag van 21.262. De heer Rezelman deed dit (uitgezonderd een klein gedeelte weiland voor zichzelf) in opdracht van de gemeente Anna Paulowna. -- Bij den heer C. W. Scheltis aan de Midden- vliet doet zich 'n merkwaardig geval van Moeder liefde bij dieren voor. Daar zoogt n.1. een hond, 'n kleine Fox, 'n biggetje, dat door moeder zeug ver ste oten was. En het biggetje is het zoo met zijn pleegmoeder eens, dat als de hond den weg op gaat, het varkentje mede wil. -- Woensdagmiddag ongeveer halfzes brak er plotseling brand' uit in een groote klamp hooi van den heer Pranger aan de Kooihoek, alhier De eene kant van de schelf stond spoedig in lichte laaie en 'n buurjongen, die 't onheil bemerk ie waarschuwde, waar P. zelf afwezig was, dj vrouw des huizes. Met hun beiden trachtten zij de vlammen met water te doen verminderen; spoe dig kwam er meer hulp opdagen en ook de brand weer was spoedig ter plaatse. Wel 'n paar uur moest worden gespoten eer men het vuur mees ter was. Veel eetbaar hooi zal er van de grou, le klamp wel niet over zijn. Men vermoedt, dal n kleine jongen met lucifer heeft gespeeld. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelt Succes I te gen Helder III voor de Nederlaagwedstrijdcn. Helder III komt volledig uit en speelt in de 2e klasse N.H.V.B. Vorig seizoen eindigde LI. als no. Z op de ranglijst. Speelt II. dan als vorig jaar dan wacht de Successers een zware strijd, hoewel S. naar huidje wel zoo duur mogelijk zal verkoopen. De wedstrijd vangt aan om half drie. Succes IJ speelt om drie uur in Oudesluis tegen Nieuwe Niedorp II, om de eerste of tweede prijs. Eerste prijs is een zilveren krans, tweede prijs een tak. Doe je best Successers, beste beentje voor. Om half elf spelen de S.-adspiranten thuis te gen de Wieringerwaard adspiranten. Wieringerw- zal wel trachten revanche te nemen op de destijds '- 0 geleden nederlaag. Voor de algemeene vergadering van Zaterdag- verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. ITo<- P nide dat alle leden en donateurs aanwezig zul len zijn. Zondag j.1. speelde Excelsior II op eigen ter rein tegen AP Tl en heeft na een orachtig ge speelden wedstrijd verdiend met 8—1 rewemm Zuiver Boekweitmeel EISCHT DE BLAUWSTREBP ZAK! ALLEEN VEKIvlUJGBAAR 131.1 JANNES J. BOSKER TELEFOON 22, II.-HOEF. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Breezand, Zwemmaand 1927 Waarde Harm. De leus allen zwemmen vindt hier ingang. J« weet, onze burgemeester hoeft an Helder het voor beeld gegeven en dat. vond navolging.. Onze goeje kaasmakersknecht Bakker trok 't water zoo an, dat ie er over zij inrolde. Als 'n echte waterrot be gon ie z'n handen en beenen uit te slatin; helaas de eerste slag de beste had ie twee armen vol prut en toen was z'n liefhebberij er schoon af en als n nijlpaard kroop ie de'slootkant op, waar ie ver volgens z'n metgezel Manus Glasbergen iets za ligs toewenschte, die in de weide lag te rollen van do lachbuien bij 't zien van Bakker's zwempartij! Dan heeft onze burgemeester voor de tweede maal 't zwembad geopend, maar nu liet hij 't spartelen in het water aan andere „liefhebbers o- yer. 'n Fain bad, anders jo Daar kunne julilie n puntje an zuige. En dan liebbe we gisternacht an de Stoomweg 'n waterballet had van Bakker de bierman bij jul'ie vandaan met z'n vrachtauto. Deer lag 'n melkbus op den weg en deer wou de machine van Bakker geloof ik niet overheen tippéle. De wagen wilde geen langer gevecht met de melkbus en schoot pardoes dwarsaf de sloot in en de motor bromde: Vare, vare, over de bare, Vare, vare, over de zee Bakker Bakker en z'n met gezel Asjes stapten uit hun nieuwbakken vaartuig en gingen naar Nu ij om diens zware rossen. ITclaas, ze konden het schip niet torsen. Toen klopten ze Rikes uit z'n stulp Fn die verleend? verloskundige hulp Ziehier het zwemdrama van de auto en de weer barstige melkbus. Wel te rusten JTEUN. ZONDAG BIOSCOOP IN ZAAL BORST. Zie advertentie op de achterpagina BEZWAAR TEGEN RAADSLEDEN. Bij Ged. Staten van Noord Holland zijn bezwa ren ingebracht tegen de toelating van den heer Gunters als raadslid van Zandvoort, omdat hij pachter is van 'n gedeelte van 't strand, dat de gemeente van het Rijk in huur heeft. Verder zijn tegen de toelating van de raadsle den Fracnkel en Druyf bezwaren ingebracht, om dat zij in verband met hun verkiezing gelden zou den hebben aangen.omen. Al deze bezwaren zijn door Ged. Staten onge grond verklaard. EEN NOODLOTTIGE VERGISSING. (Te Muiden wilde een moeder haar kindje van één jaar een lepeltje adijsiroop ingeven. Bij ver gissing greep zij het verkevrde flesclije en gebruik te lysol. Het kind bekwam inwendig ernstige brandwonden en leed ondragelijke pijn. De dok- Ier pompte de maag leeg. Men hoopt de arme kleine in het leven te behouden. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Toen de heer v. A. wonende Nieuwehaven te Gouda, op weg zijnde naar Oudewater, met echt- gonoote en kiind per rijwiel den onbewaakten o- verweg bij Hekendorp passeerde, bemerkte hij tot. zijn groote schrik, dat op slechts weinige me ters afstand een trein naderde. De heer v. A. die, voor hij den overweg passeerde, den trein niet had zien aankomen, sprong van zijn fiets en wierp deze zoo ver mogelijk van zich af. De man had geen tijd meer om het kind, dat achterop was gezoden, er af te balen, zoodat dit den smak mee maakte. Gelukkig werd het niet ernstig gewond, 'e kleine bekwam slechts een lichte hoofdwonde. De hoer v. A. die zijn tegenwoordigheid van geest behield, greep vervolgens zijn vrouw en trok de ze van haar rijwiel. Juist bijtijds, want slechts en kele seconden later werd de. fiets door den trein vernield. Zooals reeds gelegd aldus De Tijd, behield de heer v. A. zijn tegenwoordigheid van geest, ware dit niet het geval geweest, wellicht zouden er dooden te betreuren zijn geweest. PREDIKBEURTEN. 'HERV. GEM 1-en Oever v.m. half elf Ds. Van Beek Westcrland nam. half drie Ds. van Beek. DOOFSGPZÏNPE GEM. Hippolytushoef v.m. half elf Ds. Van der Veen. Collecte niet open schaal. EVANGELISATIE Tl.hoef v.m. half elf de heer Bosma. MARKTBERICHTEN. SCIIAGEN, 4 Aug. 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 4 Paarden 200 a 300 3 Veulens 120 a 150 12 Stieren 140 a 325 )2 Geldekoeien (mag.) 180 a 320 82 GeldeJioeien vette) 250 a 440 30 Kalfkoeien 240 a 400 12 Pinken 80 a 160 40 Nuchtere kalveren 10 i 20 40 Schapen (mag.) 20 a 28 206 Schapen vette) 29 a 35.50 210 Lammeren /18 a 24 Bokken en geiten 8 a 14 2 Varkens (mag), 22 i 23 50 varkens (vette) per Kg. 0.60 a 0.66 8 Biggen 15 a 21 2 Konijnen f 0.50 a 1,50 297 Tippen 0.50 a 0.60 Hanen 0.15 a 1 149 K G. Boter 1,40 a 1,90. E1ERVEILING, SCIIAGEN, 4 Augustus 1927 Aanvoer 45839 stuks kipeieren. Prijs gewogen en geschouwd 58—60 Kg. 6.30 a 6.70 61—63 Kg. 6 60 ?i, 6.80 6466 Kg. 6.80 a 7.30 Ongcwogen Bruin 6.80 a 7,30 Wit 6.30 a 6.80 gem. fi.50 Klein 5.60 a 5.80. 2160 Eendeieren f 4.90 a 5.20. IIELDERSCHE ÈÏERVEILING, 4 Aug. 1927. Aanvoer 10122 kipeieren, 386 Eendeieren. Prijs Wit ongewogen 6.40 a 6.90 één partij 6.10 Bruin 6.70 a 7.00 Eendeieren 5.20 «i 5.30 alles per honderd stuks. Mevrouw van der Mark Hippolytushoef Wieringen vr agt een nette voor dag en nacht. Leeftijd 16 tot 21 jaar.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2