lei gestolen Kisd. 18e Jaargans?. Dinsdag 9 Augustus 1927. No. 60. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN f WIERINGER COURANT* JOBN. J. BOSKER, WIEMINCEB UITOETER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTE NT I N Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. lUIEAUs Hippolytushoef W lering». TeltL Interconun, Ni. II. PARIJSCHE MODEBRIE VEN. Een eenvoudig zomertoiletjc wordt dezen zo mer veelal gecompleteerd door een klein fantai- siemanteltje met of zonder mouwen. Op lichte ja ponnetjes kest men dikwijls van donkere stoif terwijl men op een donker toiletje graag een licht manteltje draagt. Het chicst is natuurlijk een jasje dat tot in de kleinste kleinigheden met het goheclc toilet in overeenstemming is. Maar in dat geval kan 't ook alleen maar bij dat ééne jar ponnetje gedragen worden. Een donker mantel tje, hetzij in zwart of donkerblauw, van zijde of wol, zal echter bij de meeste jap'onnen goed staan. Jasjes van shantung in natuurkleur zijn eveneens zeer in de gunst, vooral om op heel donkere ja ponnen, zooals zwart en donkerblauw, tc dragen. Deze shantung-manteltjes zijn heel practisch, want de zachte beige tint staat niet alleen goed bij donkere toiletten maar bij elk licht of ge- blecmd zomerjaponnetje. Snoezig zijn deze manteltjes ook in katoen flu weel en juist in de lichte tintjes. Wel een beetje besmettelijk natuurlijk, maar gelukkig weet te genwoordig elke practische vrouw dat ze fluweel wasschcn kan. Alleen voor het strijken moet men •een beetje voorzichtig zijn en er extra maatrege len voor nemen de stof door twee personen vast laten houden en er aan de achterzijde met een warme bout over strijken. Dan ziet 't er weer uit FEUILLETON. o No. 64. Zij heet Louise. Zij is een Eftgclsclie, die U onder de meest romaneske onstandigheden loei de kennen en nooit weder gezien heb. Geheimzinnigheid sprak Martha levendig. Ik kan mij niets geheims voorstellen tusschen twee-, die eikaar beminnen. Ik zou met mijn leven voor haar in staan. Elke trek op het gelaat van dat aanbiddelijke jon- gemeisje is een spiegel van waarheid en deugd. Het schijnt mij toe lacli mij niet uit als wa- ren'wij voor elkander bestemd. Sedert het oogen- blik, dat ik haai* voor het eerst zag, kwam mij et-n herinnering, een droom ongetwijfeld voor den geest. Ilaar gelaat kwam mij voor als had ik liet in mijn kindsheid meer gezien, zoo zacht, zoo vol uitdrukking en toch zoo zedig. Ik zou bijna ge meend hebben Ilij zweeg eensklaps. Zijn oogen vielen op het door Barry geschilderde portret van Fanny. Zij is het'liep liij uit. Zij Mijn kind Bedriegt'gij u niet, Clement Zij is het, zij is het riep de jongeling dron ken van vreugde uit. De hoop van mijn gehcele leven zou dan ein delijk verwezenlijkt worden De echtgenoot van mijn kind, dat moet gij zijn, Clemen. Maar waar is zij, waar is die vrouw, die mij van haai' geschei den houdt Laat ons nog wat geduld hebben, sprak de jonge officier en laut dit een geheim blijven tus schen ons beiden. Gij zegt dat liet geluk van uw leven op het spel staat maai* is ook liet mijne er niet mee gemoeid 't Was reeds laat, toen mijnheer Foster terug- beerde. Ilij antwoordde niet op de vragen van zijn zoon, maar hield hem tot half twaalf bij zich. ,Toen beval hij hem zijn uniform onder een man tel te verbergen en zoo begaven zij zich beiden vergezeld van nog een derden persoon, die zich bij hen voegde, naar de bogen der oude Westminster Abdij. als nieuw. Deze jasjes worden dikwijls met zijden biezen afgezet, ze worden ook met borduursel versierd, met. vergulde of koperen knoopjes en, heel dik vvijls, met randjes kleurig haakwerk. MARKTOVERZICHT. Het le halfjaar van 1927 was vjoor den uitvoer van slachtvee en van fokvee in vele opzichten zeer belangrijk voor ons land. De afname van het mond- en klauwzeer in de tweede week van J uli j.1. kwam er in ons lieele land slechts één aangif te voor. In 1926 bedroeg de uitvoer van slachtvee 126 stuks en in de eerste helft van 1927, 4621. Bij den uitvoer van fokvee was die toename nog be langrijker. In 1926 gingen er 4100 fokdieren over de grenzen en in het eerste halfjaar 1927, 18688. De handel in bedrijfsvee stopd Donderdag op de markt te SCHAGEN look boven aan. De over vloed van gras, heeft .productieve monden over. Zoo komt het dan ook, dat magere gelde koeien thans meer kosten dan in de aangewezen maan den van inkoop April en Mei. De prijs van 225 is thans 275,tot 300,geworden. Melk- en kalfkoeien loopen thans van 275,tot 425,—. Met schapen is het al evenzoo oude vette wor den voor 30,a 35,verkocht wat ook een winst van 10,— wordt. Oude magere liepen tot 23,doch geen nood, er is gras. Vette koeien waren minder voor le kwalitejt werd 1,05 a 1,15 genoteerd. 2e kw. 0.85 a 1,05 en zoo tot, 0.70 Vette schapen 36,en dito lammeren tot 26,-, Vette varkens iets minder 60 66 ct. per Kilo. VAN ALLES WAT. FANNY, DE ELECTRISCHE KOE. De Oceaanstoomer „Austuria" bezit een elcctri sche koe. Deze moet er voor zorgen dat de passa giers eiken dag versche melk krijgen. De koe be staat uit een clectrische machine, die uit een be paald mengsel van melkpoeder, ongezouten bo ter en water, melk en room fabriceert. De koe heet „Fanny." EERSTE UITSPRAAK NA 31 JAAR. Vorige week werd in Frankrijk iemand verooi- deeld krachtens een wet, waaraan zou men zeg gen, niet veel behoefte bestaat. Want die wet trad reeds 31 jaar geleden in werking en dezer dagen is zij voor het eerst toegepast. De Parijsche rechter veroordeelde n.4. een vrouw, die getracht had, en in haar poging was geslaagd, om postduiven te vangen met de bedoe ling ze op te eten. Dit is bij de zooeven genoemde wet verboden. De beklaagde bekende bijzonder veel van dui* venpastij te houden duiven waren haar echter te duur om te koupen. Zij wilde zij toch hebbrn <>n zette daarom een kooi in haar vensterbank en strooide graankorrels uit, die aan touwtjes vast zaten. Als de duiven het graan oppikten, werden zij gevangen en in de kooi gezet. Geraffineerds TER HAAIVAART. In sommige Oostersche landen, wara haai m- vleesch als een groote lekkernij wordt beschouwd, gaat men wel eens ter haaienvangst. Een geor- ganiscerde haaienvangst echter, tot industrieelo Op hetzelfde uur begaf een ander man, mede in een wijden mantel gewikkeld en met het on derste gedeelte van zijn gelaat in een breede, wit te das verborgen, zich naar dezelfde plaats op weg. Mijnheer Griffels begaf zich voorzichtig naar dezelfde plaats, waar hij drie jaren geleden den graaf ontmoet had en zette zich in afwachting op een steenen bank neder. Hij had daar nog nauwelijks een kwartier ge zeten, of een driftige, vaste stap deed zich hooron. Hij vermoedde niets kwaads. Zijt gij het, graaf Richard vroeg hij. Stil. O, er is geen gevaar, dat wij gestoord zullen wprden. Wij zijn geheel alleen en wij hebben el kander meer gezien. Zeker, sprak een stem, die den klerk een ril ling op het lijf joeg. Op hetzelfde oogenblik werd hij door twee ster ke handen aangegrepen en stevig vastgehouden. Tevergeefs trachtte hij zich van het wapen te bedienen, dat hij onder zijn jas verborgen hièld. - Laat mij gaan, mijnheer Clement, riep hij uit gij hebt het recht niet mij vast te houden. Dan zal ik mij dat recht toeëigencn. Haastige voetstappen deden zich hooren. Mijnheer Clement, laat mij gaan morgen zal ik alles verklaren ik bid, ik smeek u, laat mij gaan. Daarenboven gij hebt geen bevel tot ge vangenneming tegen mij. - Waar ik wel, sprak een agent van politie, die mijnheer Foster vergezelde. Met het gemak van iemand, die aan zulke za ken gewoon is, ontnam de agent Griffels in een oogwenk het pistool en deed hem de handboeien aan. Dat is schandelijk, riep de klerk uit, met het voorkomen en op den toon dre beleeüigde on schuld. Waarvan kan men mij beschuldigen Dat zult gij als het tijd is, wel vernemen, prak de oude heer Foster. Ik heb het recht om het te weten, hield Grif fels vol. Kan ik niet hier gekomen zijn om een ontmoeting te hebben met Hij aarzelde hij had reeds te veel gezegd. Met wien vroeg de agent. Met mijn meisje, antwoordde de gevangene, en moet ik daarom als een dief behandeld wor den - Gij zijt een dief, sprak de advocaat met ver ontwaardiging, en gij verdient als zoodanig be rt oeleindefl, was nog niet bekend. In West-Au stralië, te Camarvon, is thans een maatschappij gevormd, die zich bezig zal houden met de jacht op groote scholen haaien, die op de Australische kust leven. Zij hoopt dagelijks minstens honderd haaien te vangen, teneinde hun lederachtigen huid, traan en vlecsch te verhandelen, benevens dij hijproducten als mest, gelatine en gom, die uit de ingewanden van don haai gedistilleerd kunnen worden. Segrijn, het van de haai afkomstige leder, is een zeldzaam en kostbaar artikel op de wereld markt en is zeer gezocht. WAAR DE VILDER FAILLIET GAAT. Zou het bij het voortschrijdend mechanisch verkeer nog lang duren voor het paard voorgoed heeft afgedaan en zijn verschijning op straat een uiting van verbazing wekt Anders is het in En geland waar naar het schijnt het paard hier en daar reeds definitief is verdwenen. Te Yeoville een /niet onbeduidende stad van ongeveer 10.000 inwoners in Somersct heeft deze week een voor aanstaand burger tevergeefs gezocht naar twee zwarte of bruine paarden voor een begrafenis. Practisch gesproken bleek de stnd geen paaiden meer te bezitten, het moderne verkeer had ze o- virbodig gemaakt. HET REDDENDE VLIEGTUIG. Een opzienbarend geval van een op zeer mc- lerne wijze uitgevoerde levensredding heeft zich rtij Winnipeg voorgedaan. Een vrouw nl., die le vensgevaarlijk ziek was en in een gehucht woon de, waar geen dokter aanwezig was, is gered door een vliegtuig van de brandweer-patrouille de vliegenier heeft» namelijk na heit uitzenden van een draadloos bericht haar in zijn machine uit het gehucht weggevoerd naar Thepas, waar de vrouw weldra door een dokter werd geopereerd. BINNENL. NIEUWS. KINDERWAGEN TE WATER. ,Torwijl de vrouw van H. te Westmaas druk be zig in haar gegin, zetté zij don kinderwagon een kleine van acht maanden er in even buiten. Door liet spartelen der kleine kwam 'do wagen in bówe ging en reed in een sloot, met het jammerlijk ge volg dat de kleine v,erdronk. POGING TOT MOORD. Te Venlo bracht in den afgeloopcn nacht de stationshoekverkooper aan zijne vrouw met een mes een ernstige wonde aan den hals toe. De vrouw sprong uit het venster en riep de hulp in van een in de buurt wonend agent van politie. 15 is naar het gasthuis St. Joseph overgebracht, alwaar men haar toestand van bedenkelijkon aard acht. VAN EEN VRACHTAUTO MET BIGGEN. Een vrachtauto van de firma Claesen en Tul- feren reed zoo vertelt „De Grondwet" gela - den met biggen naar de veemarkt te Breda. Gekomen ter hoogte van don Zegschen steen - weg raakte het achterlaadbord van den wagen los en kwam op den weg terecht. Meteen echter -choot een big uit het voertuig en kwam eveneens op de keien neer. Voorbijgangers riepen den liandeld te worden. Waar is het pakket, dat gij uit mijn kantoor gestolen hebt Vraag dat uw zoon. Ellendige, gij durft mij beschuldigen Bedaar mijn zoon, sprak mijnheer Foster, die zag hoe de gramschap van Clement op het punt was van uit te barsten. Het testament is aan Richard van Hertenstein verkocht. Dat zal nog te bewijzen staan, gaf Griffels op onbeschaamden toon ten antwoord. Heden ïebt gij mij in uw macht, maar morgen konden misschien de bordjes wel eens verhangen zijn. Nog dienzelfden nacht werd hij naar de gevan genis gebracht, terwijl mijnheer Foster en Cle ment naar huis terugkeerden. Toen Griffels voor den rechter gebracht werd, e rdedigde hij zich met zeldzame stoutmoedig heid en bekwaamheid. Niet alleen dat liij ontkende aan den diefstal der papieren medeplichtig te zijn, maar hij be schuldigde Clement op de stelligste wijze dien begaan te hebben. Met het oiog op al de bijkomende omstandighe den scheen de rechter in zijn gevoelen te wanke len, en onzeker te zijn wien van heiden hij voor den schuldige moest houden. De jeugdige offi cier was wanhopig. Zoto zou dan de naam, waar op hij en terecht zoo trotsch was, wellicht v oor altijd onteerd worden. Zijn eenige hoop was op Martha gevestigd en cp de macht, die zij op den woekeraar Stork ge loond had te bezitten. Ik ga terstond naar hem toe, riep juffrouw Mendez uit, zoodra zij vernam hoe de zaken ston den. Ik zal hem noodzaken den naam te openba ren van hem, die het testament gekocht heeft. Zoodoende zal graaf Richard eindelijk de recht vaardige straf voor zijn euveldaden ontvangen. In het andere leven, ja, sprak mijnheer Fos ter op ernstigen toon. Graaf Richard is dezen nacht aan een beroerte plotseling overleden. Is het mogelijk riep Martha uit. Hij is dood. Eerst op dit oogenblik zou het mij geoorloofd geweest zijn hot cachet te verbre ken van het testament, dat nu niet meer in mijn bezit is. Een kwade geest schijnt dat geslacht te beschermen. Toen zij aan het huis van den geldschieter kwamen, vonden-zij den ouden man stervende. Zijn bloedverwanten waren rondom zijn bed ver- eenigd en overstelpten hem met vragen, om te chauffeur aan, doch deze hoorde niets en reed door met een vaartje van 40 K.M. Een honderd raeter verder schokkerde weer een big van het voertuig op de keien op don zelfden afstand weer een en zoo voort. Vermoedelijk dat er geen big meer in het voertuig zal gezeten hebben. Althans do wagen verdween uit het gezicht, terwijl de big getjes verwonderd zaten te kijken waar ze nu in eens weer geland wjaren. HET KAMPEREILAND GETROFFEN. Woensdag ontstond door broei brand in een hooiberg van Erf 49 op het Kamper-Eiland, wel ke bijna onmiddellijk oversloeg naar de beide andere bergen, alle tot den kap gevuld met teza men 300.000 kg. hooi, terwijl ook een hoop riet vlam vatte. i INBRAAK MET GEWELDPLEGING. Bij den alleenwonenden gebrekkigen H. Nies, in het gehucht Vrakker, werd in den afgeloopcn rincht door drie gemaskerden ingebroken. De man werd op zijn bed vastgebonden, terwijl een bedrag van 40 werd ontvreemd. De politie is de daders op het spoor. GEEN PRETTIG ONTWAKEN. Te Delft van Maandagmorgen de dienstbode van den heer Van Loenen Martineit, wonende Klein Vryonban, toen zij de huiskamer binnen kwam tot haar groote ontsteltenis daar een man in diepen slaap in een clubfauteuil verzonken. Naast den stoel stond een leege wijnflesch, ter wijl hij nog een volle flesch in zijn arm had. Op een tafeltje naast den „stoel lag een ledige porte feuille, toebeboorcn'de aan den heer des tyufzes. De dienstbode waarschuwde de politie, die den man arresteerde. Het bleek de 60-jarigo Amsterdammer Meule- mans te zijn, een oude bekende van de justitie. De man had zich toegang verschaft door ver- breking van een ruit en een gazen hor, is naar ten kelder gegaan en heeft daar den wijn meege nomen. Daarna is hij weer naar boven gegaan en heeft in de huiskamer het schrijfbureau verbro ken en daaruit de portefeuille wéggenomen, die geen geld bleek te bevatten. Vervolgens heeft hij hot zich gemakkelijk gemaakt en een van de fles- schen wijn aangesproken. Blijkbaar niet bestand togen den koppigen rijnwijn is hij in slaap ge dommeld. PROVINCIAAL NIEUWS. DE LANDERIJEN OP MARKEN. In de zomerzitting van de Staten van Noord- holland ,is besloten steun te verleenen voor de op richting van een bemaling op Marken. Hiervoor zal echter eerst nog de stichting van een water schap noodig zijn. Hoezeer spoed noodzakelijk is, blijkt wel uit liet feit, dat thans de landerijen, tengevolge van don grooten regenval, onder water staan, liet gras niet gemaaid kan worden en de hooioogst dreigt te worden vernield. Het land is in een moeras herschapen het vee kan niet worden geweid. Dezer dagen is in een vergadering van belang hebbende hoeren besloten tijdelijk zelf de handen ineen te slaan. Voor een maand is een pomptin- st.allatie gehuurd, waarvoor vrijwillig 2000 gulden weten t,e komen waar hij zijn geld verborgen hield. Ik bezit niets, zuchtte de grijsaard, ik ben arm, heel arm. Ik laat niet genoeg na om de kos ten van mijn begrafenis te betalen. Kom, kom, oom, sprak een zijner neven, gij wilt mij was wijs maken. Wees nu eens verstan dig. Gij kunt uw geld toch niet meenemen in het graf. Zeg ons derhalve waar gij het verborgen hebt, dat zal ons de moeite van het zoeken uit sparen. Geen stuiver, geen penning, bromde de ster vende tot het uiterste gedreven. Ja, ik ben rijk, heel rijk, maar gij zult er niets van hebben. Mijn maatregelen zijn genomen. Nien\and De woorden bleven hem in de keel steken. Hij zag Martha op den drempel der kamer staan. Wat komt zij nu nog hier doen, die vreese- lijke vrouw stamelde de woekeraar. Zij kunnen mij niet meer ophangen, ik ga sterven. De dood betaalt alle schulden. Zend haar weg, V(ea*jaag haar van hier, ging hij voort, en vatte de handen van zijn neefals zij weg is, zal ik u zeggen waar gij het geld kunt vinden. Twee van de aanwezige mannen traden op Mar tha toe. Verwijder u, sprak zij met doordringende stem ik behoef slechts één woord te zéggen, en al wat zich hier bevindt wordt door het gerecht in beslag genomen. Dat is niet waar dat liegt zij riep Stork uit. Ik ben geen dief. Men kan mij mijn geld niet ontnemen. Jaag haar weg, jaag haar weg Zonder zich aan de woedende blikken der bei - de neven te storen, trad Martha vooruit en nader de het bed. Stork, sprak zij, gij gaat sterven. Beken in dit plechtig oogenblik de waarheid. Clement heeft u, toen hij meerderjarig werd, de duizend pond betaald, welke hij u schuldig was. Beken dat hij met afschuw uw aanbod geweigerd heeft om het testament zijn vadér heimelijk te ontne - men, en het u in betaling zijner schulden te geven. -Neen, neen Clement Foster heeft het gesto*- len. Ik heb een goed geheugen Men kan mij nu niet meer vrees aanjagen ik ga sterven. Gij kunt mij nu niet meer straffen. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1