Hei gestolei hl 18er Jaargang- Vrijdag 12 Augustus 1927. No. 61. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEP# EN OMSTREKEN flEEREN BAA F0RT0R1CÖ J. B. K E U S S BLANKE SAAI. PRÜIITABAL WIERINGER COURARTS JOHN J. BOSKER, WIERINGER UITGEVER I VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIêN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. RDREAUl Blpf olylusnoel Wlerlngen. Telei. Intercom». Ne. 1*. Tabakssiabriek Wakeiido Lreuw" Ijaat 12B - ALKMAAlI 30.7P 100,120, 140,150, 160. 180,200, 225, 250 350, 400, 450 en 500 cent per pond. PROVINCIAAL NIEUWS. PURMEREND. De S.D.A.P., die over vier raads- zetels beschikt, heeft besloten geen wethouders- zetel te aanvaarden. UIT SCHAGEN. Na scherpe debatten heeft de raad van Schagen met 6 tegen 4 stemmen beslo - ten de gevraagde bijdrage van 150 per te ver- lecncn voor iedere leerling, die het R.-K. Lyceum te Alkmaar «al bezoeken. UIT WIERINGERWAARD. Maandagmiddag werd in het land van den heer E. G. Wonder aan de Kreil een paard door het onweer dood gesla gen. UIT ST. PANCRAS. Ter gelegenheid van de kermis (Maandag) speelde Vrone's 2e elftal een vriendschappelijken wedstrijd tegen de „Kaas koppen", een toerclub uit Alkmaar. Uitslag 11. UIT WINKEL. Naar men ons mededeelt, heb ben de besturen van de Coop. broodbakkerij en verbruiksvereeniging „De Tijdgeest" te Winkel en do Coop. vereeniging „Nieuw Leven" te Anna Paulowna eenparig besloten, beide zaken te fusi- oneeren. De zaak blijft te Winkel gevestigd. Een en ander behoudens goedkeuring der le denvergaderingen. Maandagmorgen is de 65-jarige arbeider G. K. in den Groetpolder, door een zonnesteek ge troffen en in bewusteloozen toestand geraakt Onmiddellijk ingeroepen geneeskundige hulp is 's mans behoud geweest. UIT URSUM. Maandagmiddag was de eenige zoon van den K. Spaan op 't land aan het mest rijden. De wagon-was zoo wat leeg toen het be gon te regenen en daar het weer er niet bijster goed voor stond besloot hij naar huis te rijden Plotseling raakte het paard op hol door onbeken de oorzaak en viel hij van don wagen en kreeg 2 wielen over hem heen. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk, door hem zelf nog wel, ingeroepen, daar hij klaagde over pijn in ziin rug en aan zijn arm. Daar de plaatselijke geneesheer niet aanwezig was word in do naburige gemeente om hulp getefoneerd. FEUILLETON. UIT TEXEL. Op 24 Augustus a.s. zal alhier door de afdeeling Texel van de IIoHandsche Maat schappij van Landbouw, het Texelsch Schapen stamboek en de L. T. B. weder een schapenfok- veedag gehouden worden. Voor de volgende rubrieken worden inzendin gen gevraagd 1. Éénjarige rammen 2. tweejarige rammen 3. oudere rammen 4. schaap met ramlam 5. schaap met 2 lammeren, waarvan 1 ramlam 6. schaap met 2 ramlammeren, 7. vier ooilemmeren; 8. vier éénjarige ooien 9. vier oudere fokschapen. Met 4 tegen 3 stemmen is besloten den pol der Waalenburg op Texel door ruw-oliemotoren en niet electrisch te laten bemalen. UIT ZIJPE. De raad van Zijpe (N.-H.) heeft met 8 tegen 3 stemmen het voorstel van B. en W. aan genomen om afwijzend te beschikken op bet ver zoek van heit. R.-K. lyceoim te Alkmaar om voor iedere leerling uit Zijpe, die dit lyceum bezoekt, f 150 subsidie toe tv staan. TJIT WIERINGERWAARD. De leden van onze gymnastiekvereniging „Olympia" hebben zich bij" de gehouden Atletiekwedstrijden te Haarlem op 6 en 7 Augustus maar weer kranig gehouden. De heer K. Schenk Jz. verwierf een 3en prijs met een hïnkstapsprong van 13.38 M. Mei. Bets Bakker behaalde een 3on prijs met hoogspringen met aanloop 1.35 M., terwijl mei. Ant. Smit met een 2en prijs ging strijken door een 100 meter hardloopen in 14 Sec. af te leggen Een minder goede start was zeker oorzaak dat laatstgenoemde niet No. 1 is geworden. Onlangs beeft ze 't reeds in 13.2 sec. gedaan. Bii den hoer J. S. aan den Barsingerwt>g ziin een 30-tal mooie jonge kippen snoorloos verdwe nen. Het hok stond op een stuk land vlak aehtcr 'f erf, terwijl in 2 hokken op het. erf nog 50 en 38 kinnen waren, die 's morgens allen nog aanwezig bleken te» zijn. Het vermoeden bestaat dat ze gestoken zijn door of mot medeweten van bekende» personen. De politie beeft, de zaak in handen. Laten we hennen v^n een goed resultaat. ^TVXT'.WT NTETTWS. Mr. VAN LEAR RLACK. De lieer Van Lear Black, die zich na den terug keer van vliegtocht naar Indië, weer naar Londen had begeven en vandaar uit met de K. L. B. weer enkele korte reizen heeft ondernomen, is deze week met de vliegers Geysendorffer en Scholte weer naar Nederland gevlogen, om eenige dagen in Den Haag verblijf te houden, in gezelschap van zijn dochter, die uit Amerika is overgekomen. Mogelijk zullen Geysendorffer en Scholte nog deze week met den heer Van Lear Black de voor genomen reis aanvangen naar Zweden en Noor wegen. ENKEL AFGEKNELD. Zaterdagmiddag, toen de tjalk de „Goede Ver wachting", uit Nijmegen, de brug over het Mer- we(^ekanaal was gepasseerd, wilde de schipper met een sleep mede. Toen hij de staaldraad had uitgeworpen, waarmede zijn schip aan de sleep No. 65. Maar God zal u oordcelen. Ga dan, verlaa- dit leven beladen met schuld. De hemel zal on - vcrbiddelijk voor u zijn, even onverbiddelijk als gij tot uw laatste levensstond geweest zijt. De klaagfcoonon van uw slachtoffers zullen tot Gods rechterstoel op klimmen. De lange reeks der on- golukkigen, die gij hier in het verderf gestort heb zullen u daar vervolgen, een voor een zult gij ze voor \r heen zien gaan, elkander bij de hand hou dende en u uw misdaden verwijtende. Zij had onder het spreken dezer woorden do hand uitgestrekt, en de sombere onheilspellende uitdrukking van haar gelaat on die houdipg maakten haar voor den stervende tot een schrik beeld. Ik word bang, stamelde de oude man, o, ik vrees ik vrees. Roep een geestelijke, een over heidspersoon, ik zal alles bekennen. Is zijn bekentenis volkomen geweest vroeg Martha, toen mijnheer Foster eenigen tijd later bleek en ontdaan door het vreeselijk schouwspel hetwelk de doodsstrijd van den ouden Stork aan bood, uit de kamer te voorschijn kwam. Ja, geheel en al volledig. Heeft hij alles bekend Ja alles. Martha boog bet hoofd en verliet de kamer. Wat scheelt juffrouw Mendez vroeg Cle - ment op bezorgden toon. 't Is een treurige ontdekking, mijn zoon. Her innert gij u den jongen Mastland Die op zoo onverklaarbare wijze verdwenen is Ja, hij we.rd door Stork vermoord, in vereoni ging met Milo en een ander man, bekend onder den naam van den kapitein. Die misdaad werd volvoerd op bevel van Piefer Quinn, den groot vader van juffrouw Mendez. Maar wat dreef hen tot die misdaad aan Mijnheer Foster gaf geen antwoord. Een vermoeden, dat hij reeds menigmaal van zich afgeworpen had, kwam nu opnieuw bij hem op. - Graaf Richard is dood, zuchtte hij, en God alleen weet thans Maar in hoeverre kan die ontdekking juf frouw Mendez aangaan vroeg Clement verder. Waarom ontstelt z daarvan Stork heeft ook bekend, ging mijnheer Fos ter voort, waar het lijk van George Mastland ver- horgen werd. Het ligt in een huis in de Almoury, dat aan juffrouw Mendez in eigendom toebehoort. Maar, die ontdekking kan voor haar niets onteeronds hebben Do wereld, Clement, is een streng rechter. Do. misdaden der ouders komen dikwijls op het hoofd der kinderen neder. De kunstenares. Op zekeren dag bevond do directeur van het Koninklijke theater zich in groote moeilijkheid De vermaarde tooneelster mej. Cherini was plot seling ziek ge-worden en hij wist niemand öm haar tpi vervangen. Tn zijn wanhoop besloot hij rle schouwburg te sluiten. Juist op het oogenblik dat hij dit besluit ten uit voer wilde brengen, ontving hij een briefie. TTii las het herhnaldeliik en aandachtig over en bleef een oogenblik in gepeins verzonken. Wie heeft dit gebracht, vroeg hij. Twee dames, die beneden in een rijtuig wachten. - Laat ze binnen komen, riep de directeur, dat is mijn laatste redmiddel. Tot groote verbazing van het publiek werd dit maal het recitatief zuiver en met een frischheir gezongen, die aan de beste dagen van Garrachi deed denken. Dat is Chirine niet, maar wie is het dan Doze vraag deed iedereen in de zaal bij zich- zelven. Het antwoord liet zich niet lang wachten. Dido trad op. Het, was oen bewonderenswaardig schoon meis je. Op het zien van het publiek aarzelde de too- neelspeelster. Een onkel teeken van afkeuring en alles ware verloren geweestmaar de tegenwoor- werd vastgesnoerd, geraakte zijn voet daarin ver ward. Hij sloeg voorover, doch zijn voet was, toen de knecht te hulp snelde, zoo erg bekneld, dat de draad met de handen niet was los te maken. De smid v. D. moest er bij te pas komen om deze door te zagen en de schipper zoodoende» uit zijn netelige positie te verlossen. De ontboden genees heer, de heer 't Hoen van Maarssen, verleende de eerste hulp, waarna de schipper met een auto van den Geneesk. Dienst naar de Rijksklinieken werd vervoerd. De voet is daar tot boven de enkel geamputeerd De naam van den schiRper is D. Aldik, 26 jaar oud, ongehuwd en wonende te Nijmegen. Hij be vond zich alleen met zijn knecht aan boord. TELEFONEEREN BIJ ONWEER. Te Rheden is tijdens een hevig onweer de heer Menthen bij het telefoneeren door den bliksem bewusteloos geslagen. Hij kwam na eenigen tijd weer bij en bleek geen letsel bekomen te hebben. EEN VERGEETACHTIGE WISSELLOOPER. De wissellooper Van L. hing Woensdag toen hij voor den spoorwegovergang aan de Binnen- watersloot te Delft moest wachten, zijn geldtasch, inhoudende 50 aan specie, op het hek, daar hij zijn jas op zijn wilde binden. Toen de boomen o- pen waren, reed hij weg en vergat de tasch. Na eenige oogenblikken bemerkte hij zijn verzuim en keerde terug. De tasch was inmiddels verdwe nen. ZIEKTE ONDER DE HONDEN. Op verschillende plaatsen in de Tielerwaaiv komt de laatste weken onder de trekhonden een ziekte voor, die aan tal van deze dieren het leven kost. Plotseling begint het dier, blijkbaar door hevi ge pij non gekweld angstig te blaffen en te huilen, springt in het water, als het daartoe kans heert en zwaait en slingert over den weg alsof het in eens alle kracht verloren heeft. Tndien niet spoedig geneeskundige, hulp word ingeroepen, herhalen de aanvallen zich en sterft het dier gewoonlijk onder cle hevigste pijnen. AL TE DRIFTIG. Aan het Muiderstrand was een 5-jarig knaapje zoek geraakt, wat een heole consternatie veroor zaakte. Toen het jongske eindelijk gevonden was en bij den vader teruggebracht, ontstak deze in zooda nige woede, dat hij het kind vreeselijk begon t.'1 slaan. Hij sloeg het met de vuist in het gelaat zoodat het gedichtje spoedig onherkenbaar was van bloed. Het publiek, ton hoogste verontwaar digd, keerde zich daarom togen den vader. Po strandwachter en dc politie wisten hem met veel moeite uit de handen der menigte te bevrijden. Pc politie maakte procesverbaal op. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens een kort doch hevig onweer, dat zich Dinsdagmiddag boven Wemeldingen ontlastte werd de 17-jarige J. Fcytel op het land, terwijl hij bezig was met twee paarden te ploegen, door den bliksem getroffen. De paarden waren op slag dood. De jongen werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. BUITENLAND. digheid der gekroonde hoofden belette zulks. De eerste cavatine werd gezongen en het regende bouquettcn aan de voeten der nieuwe prima denna. Bij het eindigen van de vierde acte dreigde de zaal onder de« toejuichingen te bezwijken. Na het vallen van het scherm werd de schoon e beginnelinge tweemaal teruggeroepen. De prins-regent zond den hertog van Devons- hire» om haar geluk te wenschen het jonge meis je, eenige uren te voren nog geheel onbekend, zag nu een gansch publiek aan haar voeten. Morgen zou zij de afgod der mode zijn. En toch vulde de triomf haar oogen met tra nen. Wat zou de man, de officier die haar bemin de, wel zeggen, als hij haar zoo voor het publiek verschijnen zag, wat zou Clement Foster er vai zeggen Onder de talrijke toeschouwers bevonden zich dien avond twee personen in den schouwburg, die elke beweging, elk gebaar van de schoone de butante met de grootste aandacht volgden en al haar woorden gretig ontvingen. Beider bedoelin gen waren echter van zeer verschillenden aard. De beide toeschouwers waren Clement Foster! en Walter van Hertenstein. Clement kon nauwelijks zijn oogen gelooven. Ja, dat was wel die zachte liefelijke blik, die glim lach, die tot zijn hart doorgedrongen was maar zij Een tooneelspeelsterzij Walter integendeel was over deze ontdekking: niet weinig verheugd. Hij wilde nu nog eens een poging wagen tot nadere kennismaking. De zegepraal van Fanny was een smartelijke pijniging voor Clement de opmerkingen omtrent! haar schoonheid, die rondom hem gemaakt wer den, deden hem bijna zijn verstand verliezen. Hij verliet de zaal en begaf zich naar de deur van het vertrek der artisten. Hij klopte aan on verzocht binnengelaten te worden hij werd rondweg afgewezen. Geld was zelfs piet in staat den portier .aan de dem* te vermurwen het be houd van zijn post hing van zijn gehoorzaamheid aan d© ontvangen bevelen af. Ondertusschen ging Walter, die tot de begun- ligden behoorde, hem voorbij en trad binnen. Voor de eerste maal in zijn leven was Clement Foster jaloersch op hem. Ik zal haar aan de deur blijven wachten. PLOTSELINGE VERLAMMING VOORKOMT EEN MOORD. Een zeldzaam geval van verstarring. Nabij Arak (Transsylvanië) is dezer dagen een moord voorkomen, door een omstandigheid, die zich wel zeer zelden zal voordoen, n.1. tengevolge van een plotselinge verlamming van dengene, die cle misdaad wilde bedrijven. Paul Iviss, een boer, die in 1912 naar Amerika gegaan was, had zijn vrouw geschreven, dat hij naar huis zou terugkeeren, met 'n groote som gelds op zak. Zijn vruuw was echter op den dag van zijn aankomst ernstig ziek en vroeg aan een beken de, een smid, Gergely geheeten, naar het station te gaan om haar echtgenoot af te halen. Gergely reed den teruggekeerden emigrant met zijn wagen tegemoet en na wederzijdsche begroe ting begon de 8 K.M. lange tocht. Gergely wist, dat Kiss een groote som gelds bij zich had en had een plan beraaihd, om hem te dooden. Plotseling hield hij halt, wierp Kiss uit Ion wagen en haalde een bijl te voorschijn, waar mee hij hem wilde vermoorden. Kiss nam de vlucht doch werd door Gergely in gehaald, die hem op den grond wierp, op hem knielde en zijn handen vastbond. Gergely stond daarna op en hief de bijl op om Kiss den noodlottigen slag toe te brengen. Kiss, bijna stervend van angst, wachtte met ge sloten oogen zijn einde af. Tot zijn groote verras sing gebeurde er echtes niets en hij opende de oogen om te eien, wat de oorzaak biervan was. Hij slaakte een kreet van angstige verbazing. Gergely stond daar stokstijf voor hem, met één hand de bijl omklemmend, die hij boven zijn hoofd geheven had, terwijl hij zijn voeten stevig in den grond had geplant en zijn lichaam ach terwaarts had gebogen om-zijn zwaai te kunneti nemen. Zijn oogen stonden star en glazig. Kiss wist zich los te werken en snelde naar het naastbijgelegen dorp, waar hij zijn avontuur ver- lelde. Een groep dorpsbewoners, die op onderzoek uittoog, vond Gergely nog steeds in dezelfde hou ding, als Kiss hem verlaten had. Hij hield de bijl zoo stetvig omklemd, dat ze eerst met de grootste moeite uit zijn stramme vingers kon losgemaakt worden. In het ziekenhuis te Arad ligt Gergely lam en stom terneder, met zijn arm nog altijd boven zijn hoofd geheven. De geneesheeren zijn van meening, dat Gergely door de opwinding van het oogenblik, toen hij een moord dacht te zullen bedrijven, in dezen toe stand van verstarring is geraakt. INGEZONDEN STUKKEN. DE WIERINGER AUTOBUSDIENST. Den heer Redacteur van de Wieringer Courant Wieringen. Omdat U zich blijkens meermalen opgenomen correspondentie nog al intresseerd voor de Wie ringer Autobusdienst, zult U naar ik hoop mij gelegenheid geven een niet al te lang schrijven in Uw blad te plaatsen, zij het dan ook dat het niet mijn bedoeling is punt voor punt op Uw pro- Naastepad beweging in te gaan. dacht hij. Arme ClementHij stond lang te wachten. Om zich aan alle lastige ontmoetingen te onttrekken waren Fanny en mevrouw Garrachi door een achterdeur vertrokken. Hij vroeg haar naam, haar adres maar nie mand kende haar. nochtans wijs zij als kind wel honderd maal met haar pakje in de hand, verge zeld van mevrouw Du Bast en Lucie, diezelfde deur in en uitgegaan. Noch mejuffrouw Josephine, noch een der an dere dames hadden in de schitterende jeugdige schoone, gekleed in purper en overdekt met dia manten, de arme Fanny van vroeger herkend. Clement .sliep dien nacht zeer weinig, of liever in het geheel niet. Den volgenden morgen reeds vroeg begaf hij zich naar het huis van Martha. Mevrouw is bezig zich te kleeden, sprak de knecht tot den jongen officier. Verzoek haar mij een onderhoud onder vier ocgen toe te staan, zoo spoedig het haar gelegen zal komen. Onder vier oogen herhaaldei Martha bij zichzelve. Wat kan dat beduiden Zou hij tijding van mijn kind hebben ontvangen Zij haastte zich zooveel mogelijk en begaf zich in allerijl naar de bibliotheek. Clementriep zij binnentredende uit, Cle ment, wat is er gebeurd Hebt gij tijding van Fanny Mijn waarde juffrouw Mendez, blijf bedaard. Ik heb haar gezien.- Gezien Is zij dan hier Hij verhaalde zoo kort mogelijk wat den vori- gen avond voorgevallen was. Tot zijn groote verwondering zag hij hoe juf frouw Mendez er zeer weinig door getroffen-werd lat Fanny op het tooneel verdwenen was. Voor haar bestond de wereld met al haar voor- oordeelen niet. Zij hoorde niets dan de uitspraak van haar hart. God zij geloofd riep zij uit, en tranen liepen langs haar wangen. God zij geloofd Maar waar om ziet gij zoo donker, Clement En zij zag hem met haar groote peinzende oo gen doordringend aan. Zou uw hart veranderd zijn, Clement Die gedachte zou een beleediging voor mij zijn ik bemin haar nog altijd. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1