m volle kracht werken, is het peil nog niet gezakt. DE GEVAARLIJKE DRAAD. Een knecht van den schilder M. te Hoofddorp die werkzaamheden verrichtte aan ©en dakgoot had het ongeluk uit te glijden. Hij greep zich in 2ijn val vast aan een der bij de woning gespan nen electrische draden. Op zijn hulpgeroep kwam iemand toesnellen, die met een gö-iseleerde tang den draad doorknipte De knecht klaagde over pijn in de ledematen. Een zijner handen is gedeel telijk verbrand. Zijn toestand is niet levensge vaarlijk. KOEIEN IN DEN AMSTEL. Maandagmorgen geraakte een auto met drie koeien in den Amstel bij de .Trompstraat, (Am sterdam.) De auto moest, uitwijken voor een tegenko- menden wagen, dje niet ver genoeg op zij ging, met het gevolg dat de chauffeur om een botsing te voorkomen, over don kant den Amstel inging. De chauffeur was spoedig op het droge. Met de koeien had men meer last. ITwee van de drie werden levend op don wal gebracht.de derde verdronk. De auto werd later op don wal gehe- schen. GEMEENTE WIERINGEN. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heelt bepaald, dat voor de openbare lagere school te Oosterland over het resteerende gedeelte van 1927 de Hijksvergoeding zal worden toegekend voor een aldaar, uit de lijst van wacht gelders, te benoemen 4en leerkracht. De Minister heeft daarbij overwogen, dat de toename van het aantal leerlingen, hetwelk een gevolg is van de uitvoering der Zuiderzeewerken, \ersterking van het getal onderwijzers noodzake lijk maakt. DoorBurgemeester en Wethouders is aan de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzee werken alhier vergunning verleend tot het hou wen van een dubbele villa voor hooger perso neel te Oosterland. Het houwen van twee villa's te Oosterland op Wieringen voor hooger personeel van de M.U.Z. is aangenomen door de firma Naaktgeboren. --Heden nacht stond opeens de woonkeet van B Enkt in de Normert in lichte laaie. De bewo ners konden zich bijtijds in veiligheid stellen. Echter het vuur vond zoo gretig voedsel in het houtwerk en asfaltbcklceding, dat in minder dan geen tijd alles tegen den grond lag. Oorzaak onbekend. Enkt was zelf niet" thuis en naar elders om werk te zoeken. De hond en 'n toom kippen kwa men in de vlammen om. De woonkeet was voor f 1400 verzekerd. Uitslag loting voor de lichting 1928 1 J. Half weeg 2 C. Halfwceg, 3 Th. Boersen; 4 D. Kooij 5 J. Tijsen; 6 S. van Kalsbeek, 7 J. Bakeer, 8 J. J. Bruul; 9 S. Klein; 10 W. Snooij; 11 J. Smid 12 P. Glim; 13 J. A. S. Grin; 14 J. L. de Haan; 15 Jb. Keijzer 16 D. Lont; 17 P. Lont; 18 R. Bugel; 19 J. Bakker, 20 N. Veerdig 21. A. J. Brouwer 22 1 Bosker; 23 J. Baijs- 24 D. P. Ypma 25 S. Scheltus 26 J. W. Koohn; 27 J. Duijnker 28 J. Rotgans. Door het personeel van de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken is een amuse- ments- en sportvereeniging opgericht. De verec- niging draagt den naam V.V.M.P. (vereeniging van M.U.Z.-Personeel). Zij telt een kleine twin tig leden. Het bestuur bestaat uitt de heeron Van Wely, voorz., Snoyink, secr. en Peeters, penn. Do vergaderingen worden gehoiyien in hotel De Haan. Het schijnt de bedoeling te zijn, dat de vereeniging ook de beschikking krijgt over eori tennisbaan. Op Zondag 11 en Maandag 12 September zullen zooals gemeld de Florafeesten te Den Oever plarfts hebben. In de „Kapel" wordt zooals ge woonlijk de tentoonstelling geinstalleerd.Een schat van bloemen zullen er zeker weer komen -en we wekken vooral de belangstellenden op dan 'n kijkje in de Kapel te nemen. Het loont de moei te en het moedigt het bestuur vhn Flora en de kweekers aan I Tevens zullen dan Zondag volksspelen worden uitgevoerd, zooals 500 meter snelloiop; mastklim men, sprietloopen, tonglijden, enz. En des avonds wordt tot besluit het traditioneele vuurwerk af gestoken en kan men vaa het bal in alle zalen te Den Oever genieten. Des Maandags is weer den geheelen dag de tentoonstelling geopend en zal er des middags een gecost.umeerde ringrijderij met paard en kar plaats hebben. Des avonds geeft, de Muziekveree niging „Apollo" uitvoeringen voor leden van Flo ra en anderen in de zalen van de heeren Tijsen en Lont. Nu in de eerste plaats goed weer bestel len en dan zal het druk zijn ANNA PAULOWNA. Jan en Jo Pennekamp öp de atletiekwedstrij den te Oudkarspel weer groote lauweren. Jan won in het nummer 1500 meter den eersten prijs: een pracht lauwertak. In dit nummer wa ren 20 deelnemers. Jo kwam no. 4 aan De gebroeders wonnen ook het nummer 3000 meter üardloopen; zg. koppelwedstrijd. Dit no. is pas nieuw; heel snel moet worden geloopen en het stelde aan de 16 deelnemers zeer zware ei- schen. De dames-afdeeling van D.O.K.E.V. deed, zoo- als we dat van haar gewoon zijn, ook haar best. Deze estafette-ploeg streed om het kampioen schap voor Noord Holland, waaraan tevens een prachtige wisselbeker was verbonden. En wij za gen met trotsch hoe het kranig ploegje van Anna .Paulowna het kampioenschap op zijn naam jbracht en dus tevens bezitter zou worden van de (beker. Echter de prijs werd hun door de jury betwist.wegens.het niet goed overgeven van het .houtje. Een geweldige teleurstelling Doch in ons oog doet dat aan de prestatie van de kranige ploeg niets af! Hulde, driewerf hulde aan de dappere dames van D.O.K.E.V. Marie Keizer won in de 100 meter voor Niewe lingen den derden prijs. Ook aan deze jonge da me dus alle eer -Vrijdagmiddag werd dé brandweer aan de Kleine Sluis opgeroepen. In de boerenplaats van .Tb. van Stipriaan aan den Stoomweg broeide het hooi zoo vreeselijk, dat men voor afbranden van de hofstede vreesde. De vlammen sloegen bij het uitrijden uit de schmunop de wagens reeds uit en door ijlings spitten en telkens blusschen wist men het gebouw te behouden. Ongeveer 30 wagens hooi werden naar buiten gebra.cht. Eerst Zaterdag in den namiddag was men gerust van de zaak en kon de spuit inrukken. In het gezin van Th. A. van der Kroon, al hier, is een geval van besmettelijke ziekte, rood vonk, waargenomen. 4nna Pau'owna, 41 lotelingen. M Aris 38 - Joh. G. v. d. Berg 29 Jac. de Boer 25 P, Borgo 37 G. Bossert 35 P. A. v. d. Burg' 27 C. L. Duijves 8 C. A. Goosen 18 A. Gorter 31 - J. Hoek 10 W. A. Hoek 20 L Hoogerwo- ning 40 -- C. W. Hoogeveen 30 A. Huigen 11 Joh. A. van Kampen 9- - Joh, G. Keppel 6 P. Kep- pel 5 F, Koning 21! C. Joh. Komen 24 A|b Kranenburg 22 G. Krap 3 P, Js. Kuiper 23 B. C. Leek 13 - A. Joh Lemstra 1 P. C. Muller 12 J. Meilink 17 L. Metzelaar 41 M, van Oc- der,aarden 14 V. Puardekooper 2 C. Sas 32 A Schilderman 34 J. O. 8chiiderinau 16 Joh. C. de Schipper 33 Joh. Valkenburg 36 Chr. de Vries 39 -G. de Vries 19- J. T. A. de Vries 15- K. Wai- boer 28A. van Zandwijk 7 Joh. Zasberg 4 Joh. J. Zwarts 22. tVieringerw iard, 12 lotelingen. A Bakker 4 - J Bakker 6 L. Blaauboer 11 A. Fg- mond 10 Chr. A. Keesman 1 K. Kruiten 3 - M Quak 9 H. Roeters 5 A. |oh v. Rijswijk 7 A Saai 2 M. Schenk 12—0 |oh. Schröder 8. ALWLDEIM BIJNA EEN DOORBRAAK IN DEN POLDER 1 Maandagmiddag tegen den avond_ bemerkte men dat onder door den dijk (.de z.g. afrit vanai den Wieringer-verbindingsdijk naar de nieuwe wipbrug te Van Ewijcksluis) het water begon door te stroomen en zoo kwam op het opgespo ten gedeelte achter de woningen van W. Waiboer Veldman, Smit, enz. Men zag onmiddellijk de ernst van den toestand en de vrees was gewet tigd, dat de dijk het zou begeven, omdat onder den dijk blijkbaar 'n „wel" in werking was, die 't zand zoodoende onrustbarend wegspoelde. Met man en macht ging men aan 't werk om 't water te keeren en tegen middernacht werden zelfs vrachtauto's en arbeiders van Wieringen ge requireerd om grond naar de plaats des onheils te vervoeren. Men houwt thans 'n ringdijkje te gen den dijk, waar 't water doo-rborrelt en hoopt zoodoende het lage gedeelte van Van Ewijcksluis voor 'n overstrooming te vrijwaren. Verschillen de menschen hebben bun goederen uit de kel ders naar boven gebracht en ook veel waf gelijk vloers stond, geborgen. Men weet immers niet of het ringdijkje het zal houden -- Zondag j.1. behaalden onze plaatsgenoot en B1NNENL. NIEUWS. 0 Slag va.i een Schommel Io een speeltuin op deu Molenberg te Heerlen ki< eg eeu 5-jarig knaapje eet) slag tegeu het hoofd van eei schommel. In zorgwekkeuden toestand werd liet ventj» met een diepehoofdwonde naar het hospitaal gebracht Jonge liefde. Er is in dit verhaal sprake van twee hij's, zeer jeug dige jongskes, de eene telt vijftien, de andere zestien jaren, Ze wareu allebei verliefd en tot over de ooreu! Dat lijkt zeer vreemd op dien leeftijd en het zou niet opgevallen zijn als huu liefde niet hetzelfde meisje had gegolden. Nu moet dit aangevuld worden met de mededeeling, dat de zestienjarige min of meer ,,vusie verkeeiiug" had met Truusje. De vij(tienjarige bleek echter een,ernstig concurrent in het verwerven van Truusjes liefdestrouw Zondag had hij de vijltjeti- jarige--zelfs succes eu met Truusje doorkruiste hij de schoone dreven van Birkhoven. De zestienjarige heett het gezien, zelf gezien en hij dacht niet anders of hij zou de „bons" krijgen Hij zwoer wraak en toen hij. gelijk met de concurrent in de liefde, uil de hak kerij van Meurslng kwam, ging hij ook den bons ge ven, meer bonzen zelfs en die kwamen neer op hef gezicht en neus van deu vijftienjarige. Hei eind van het liedje was dat deze laatste bewusteloos en met een bloedneus op straat bij de Koppelpoort neerviel Politie en Dok'er kwamen er aan te pas. De jongen, die reeds zestien jaar is, ging mee naar het Bureau, waar zijn ouders hem haalden, aldus het verhaal in de U t r C r t GEEN VltREMDK G! ZICHTEN OM ZICH Hl FA'. Gi-yssendorfer en Schol Ie zijn weer op- reis met den heer Vau Laer Black Dezer dagen bevonden zi zich, naar hel ,,Vad meldt, te Puiijs. Weber, de mecanicien, die de reis naar Indië heeft meegemaakt en die op die reis geducht gewerkt heeft wat hem wel heett aangepakt, had van de K.L.M eenigen tijd ver lof gekregen. Zijn vacantie bracht hij door in Bruns- wijk. Een andere werktuigkundige had zijn plaats iii het toestel, dat ter beschikking var! den heer Van Black staat, ingenomen. Doch dat zinde den Amerikaansche luchltoeriit in het geheel niet. Hij wilde geen andere gezichten om zich heen zien dan die van de drie mannen, die mei hem naar Bataria waren geweest. En zoo kreeg de K.L M een telegrammetje uit de lichtstad, dat ze Weber moest sturen. En de K.L M. was niet zoo goed of ze moest Weber terugbalen en hem naar Parij9 sturen, opdat mr. Van Laer Bleek zijn vertrouwde gelaat weer iu zijn nabijheid zou zien ERNSTIG MOTORONGELUK. In volle vaart geslipt. Zondagavond is nabij Marlot op den Leidschen straatweg een zeventienjarige motorrijder, ko mende uit den Haag, terwijl hij met een vaart van ruim 50 km reed, gevallen, doordat het mo torrijwiel slipte, meldt het „Vad." De berijder vloog over het stuur én werd over de straat ge slingerd, waarbij hij eenige malen over het hoofd sloeg. Zwaar gewond bleef hij liggen, o.a. met een groote bloedende wond aan zijn achterhoofd, terwijl een oor geheel was afgerukt. Het slacht offer, dat vermoedelijk een zware hersenschud ding had, is in zorgwekkenden toestand naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal gebracht, waar ook een schedelfracteur is geconstateerd. EEN PROCES OM...I 35 EN ELF CENT. Een zekere H. van Beusichem Jr., te 's-Graven hage, is aan de gemeente Deti Haag een bedrag van J 35.11 verschuldigd wegens beschadiging van een lantaarnpaal. Hij weigert, niettegen staande hij daartoe eenige malen door B. en W. is aangeschreven, dit bedrag te voldoen, daar hij meant, dat de- aanrijding niet door zijn automo biel is geschied. Uit het politierapport blijkt ech ter, zeggen B. en W. dat zulks wel het geval is, n dat dit zoo noodig in rechte zal kunnen wor den aangetoond. B. en W. stellen daarom den raad voor te procedeeren tegen benoemden Van Beusichem Jr., ter voldoening van het door hem verschuldigd bedrag van 35.11.' IN DEN SLAAP OVERREDEN. Maandagmorgen half tien is te Zuidhorn de 16-iarige melkrijder A. Pietens, vermoedelijk in slafEmden toestand, van zijn wagen gevallen en overreden. Hij is een half uur later aan de gevol gen overleden. Het lijk is naar de ouderlijke wo ning te Surhuisterveen overgebracht. Hoogwater in Frleslard. Men schrijft uit Heerenveen Ofschoon onze plaats niet in het lage gedeelte van Friesland ligt, hebben de boeren in deze omgeving geweldig veel last van den ongewonen hoogen water stand in dezen tijd van het jaar. Het water staat op de weilanden, zelfs te Oranje woud; bouwakkers zijn modder geworden, De boeren hebben een deel van het rundvee al gestald, omdat zelfs op hooggelegen weiden het gras stuk getrapt werd en veel gras verloren ging. Het groote Provin ciaal stoomgemaal te Tacozijl, met zijn enorme capa citeit werkt wel dag en nacht door, maar is niet in staat de groote hoeveelheid water te verwerken, die thans in den boesem geworpen wordt, door polder gemalen en molens. Donderdag j.1. zakte het boesemwater zienderoogen, omdat een stevige bries uit het Oosten toen meehielp het overtollige water naar de zeesluisen te voeren. Onze kalme Compagnonsvaart geleek toen een snel- vliedende beek maar de Oostenwind hield geen etmaal stand, steeds blijft de wind nu ir. den westelijken hoek wordt het water naar het Oosten opgestuwd en is onze vaart weer heel rustig. Blijft de wind westelijk dan is in de eerste dagen geen verbetering in deze streken te verwachten. Excelsior - Nieuws: Zondag j.1. had op het Ex celsior-terrein de finale plaats van de gehouden seriewedstrijden. Eerst werd gesjpeeld de wed- sti ijd Excelsior I en HRC V om den 3den en 4den prijs die door HRC met 21 werd gewonnen, wat ook wel de verhouding weergaf. Excelsior, die eenige invallers telde speelde ver beneden peil Hieraan was ook wel schudlig de halve orkaan die voor het doel stond. Ook kwamen aan het licht de fouten van de invallers, die nog te wei nig bal-contïole bezaten. In de achterhoede trad op den voorgrond de linksbak en de spil; ook keeper Van Es heeft op schitterende wijze zijn doel verdedigd; de twee doelpunten die er door kwamen waren werkelijk onhoudbaar. Daarna kwamen in het veld Breezand I en Sparta II van Schagen om den lsten en 2dcn pr. Breezand, die ook 3 invallers telde bindt te vier uur den strijd aan tegen 'n volledig tegenstander. Breezand krijgt eerst het sterke wind voordeel en door volle aanvallen geeft zij den Schager kee per handen vol werk. Breezand jaagt spoedig 't eerste doelpunt langs hem 10. Direct daarop vergrooten. zij hun voorsprong 2—9. Dan wordt Schagen actief. Soms worc^t het voor de Breezand-veste hachelijk en éénmaal iloeg Koster de bal bijna in eigen doel. Dan eerst, wanneer de Breezand-achterhoede gepas seerd is en de §chager-midvoor alleen voor Kos ter komt te staan, wordt de achterstand voor Schagen verkleind 21. Na rust is Schagen in het windvoordeel en de Breezand-achterhoede wordt in de luren gelegd. Al spoedig heeft Schagen gelijk gemaakt; kort daarop neemt Sch. zelfs de leiding 3-2, ja weet na eenige ©ogenblikken de stand tot 52 op t« voeren. Breezand laat des ondanks de moed niet zakken en met verbazing volgden wij het volhardende spel van de achterhoede. Doch het doelpunten blijft uit; scheidsrechter [blaast inrukken en Schagen heeft den eersten prijs ten volle verdiend gewonnen. Onder hartelijke woorden werden daarna de prijzen door den voorzitter, den heer Slikker aan de winnaars uitgereikt Anna Paulowna I speelde thuis tegen een Heider-Combinatie en verloor met 51. Deze ne derlaog is ook te danken aan den geweidigne wind. Doch tevens waren de AP-spelers niet op gewassen tegen de snelle aanvallen van Helder, die ook meer balcontrole bezitten. Deze neder laag lag daarom voor het grijpen. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I haar 3e Nederlaagwedstrijd tegen N.V.V. T van Nieuwe Niedorp. N.V.V. was met eep zwak elftal uitgekomen en telde 4 invallers, zo-odat Succes na een pracht gespeelden wedstrijd won met 6—0. De wedstrijd van S. IL.voor de Nederlaagwed- strijden ging niet door daar N.V.V. II wegens gemis van verscheidene harer spelers niet kon uitkomen. -- Zondag a.s. is het een gewichtige dag voor de Voetbalvereeniging „Succes" te Wieringen. Des middags half twee zal n.1. het Vaandel, aan geboden door de burgerij, aan Succes worden o- verhandigd. Dan heeft 'n rondgang met muziek door het dorp plaats begeleid door „Harmonie. Verder hebben groote voetbalwedstrijden plaats n.1. om 11 uur Succes II tegen Oudesluis II; te 2 uur Succes I tegen SVS II van Helder en te 4 uur GeelWitI van Helder tegen HRC II om verguld zilveren medaille. Ook dan zal Harmonie muziek op het terrein geven. MOEDIGE REDDING I Vrijdagavond, toen een der booten van de Alk maar Packet juist van den steiger van Velsen was afgevaren viel een te IJmuiden wonende juf frouw van de boot in het kanaal. Een jonge man, G van H. genaamd, wonende te Velsen, aarzelde geen oogenblik en sprong geheel gekleed van den steiger in het kanaal. Hij mocht het genoegen smaken, de vrouw, die al zinkende was, van een wissen dood te bedden. HET PONTVEER VAN VELSEN. lederen dag blijkt, dat het pontveer te Velsen niet meer in staat is, om den steeds toenemen- den vloed- van rij- en voertuigen, in hoofdzaak auto's op een behoorlijke wijze over het. kanaal te vervoeren. Geregeld komen er aan beide zijden van het kanaal stagnaties in het verkeer voor. Vrijdagavond was de drukte zoo buitengewoon groot, dat op een gegeven oogenblik een file van minstens ou auto's enz. aan Uo Noordzijde ston den te wachten. Het s alleszins geweuscht, dat ue beiue groote stoompoiiten ook op werkdagen den geheelen dag varen. Ue kleine pont lieeit geen voldoende ruimte om opstoppingen aan de eovers te helpen voorkomen LEN VLIEGTUIG VAN DE KON. LUCHT. MIJ in ENGELAND GEVALLEN Een Nederlander gedood. Vier gewond. De machine verloor een roer tijdens een hevige storm met regen. Bij de noodlanding viel het vliegtuig en werd zeer ernstig beschadigd. De Nederlandsche werktuigkundige M. Brunk laus werd onmiddellijk gejjpod. Van de 11 passa giers werden er 7 gew ond, "waaronder 4 Neder landers- de heer Odding en mej. Dijkstra uit Mep pel; de heer Broek uit Zwolle en de heer De Her tog uil Alphen aan de Rijn. De anderen waren En gelschen. De le bestuurder Van Dijk is onge deerd. BUITENLAND. HET NOODWEER. Over de geheele Engelsche Kanaalkust woedt sedert enkele dagen een zware storm. Tal van schepen kunnen niet uitvaren. Aan de kust van Eretagne vallen zware regens. De toeristentocht jes op zee zijn verboden en de regatta te Brest is uitgesteld, daar de meeste jachten de haven niet konden bereiken. In het dep. Gard is de Garden door de regens buiten haar oevers getreden in Savoye valt o- vervloedig sneeuy op de bergen rondom Cham - béry. In het departement Lazére zijn vele dorpen door hagel geteisterd, die gewassen heeft, vernield VERZEKERING TEGEN REGEN. Een Engelsche verzekeringsmaatschappij, die een „Pluviuspolis" sluit tegen regen in de va cantie heeft het dit jaar druk gehad, naar men zich denken kan. Ze heeft sedert 1920 nog nooit zooveel moeten uitbetalen n.1. ongeveer 500 van de 2 h 3000 gesloten polissen. De maatschappij verzekert ook cricket-wed,sttrijden en andere sportgebeurtenissen en openlucht-feesten. Er wordt dan een verzekering gesloten tot een ze ker bedrag Mijven de ontvangsten er beneden, •'an vult de maatschappij het ontbrekende aan. IIERV. GEM, Donderdag a.s. av. 8 uur Herv. Zusterkring ILhoef DOOPSGEZINDE GEM. Vrijdag 26 Aug. 8 u. Jongerengroep A. DOOPSGEZINDE GEMEENTEDAG OP TEXEL. Op 3 en 4 September a.s. zal op Texel een Doopsgezinde Gemeentedag worden gehou den. Zij die zich nog niet opgaven en toch zouden willen deelnemen kunnen gebruik maken van den verlengden termijn van aangifte en zich opgeven vóór Donderdag a.s. te 12 uur bij Ds. Van der Veen MARKTBERICHTEN. EIERVEILING ALKMAAR 20 Aug. 1927. Aanvoer 105000 Kipeieren. Prijzen - 5658 Kg. 6.90 a 7,20 58—60 Kg. 7,20 a 7,30 60—62 Kg. 7,20 7,50 6264 Kg. 7,50 a 7,80 Bruine J 7,20 a 8,20. Aanvoer 8000 Eendeieren. Pr. 5.70. Opgave van den Directie van het marktwezen der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hcogste en laagste prijzen van sommige artike len. Markten van Maandag 15 tot en met Zater dag 20 Aug. 1927. Kippen 0.50 h 1,45 Kuikens J 0.10 1,80 Eenden 0.50 a 1,50 Konijnen 0.30 h 2,50; Eenden-eieren per 100 stuks 5 hippen-eieren (grooth.) 6.50 a 7,75 Boter le soort per half Kg. 0.92% a 0.97% Boter 2e soort per half Kg. 80 a 90 centSlachtduiven 10 17V2 cent. ALKMAAR, 22 Aug. 1927. Op de heden gehou den veemarkt waren aangevoerd 36 vette koei en 275 n 420 28 vette kalveren f 70 ft 140 per ned pond 1,20 a 1,45 32 Nucht. 'kalveren 8 ti 26 657 vette varkens 0.64 h 0.66 per pond Zouters 0.65 per pond. VEItEENIGDF, ST4TENI SifCO FA V 4NZETTI. Drie ItondsiecliterM weigeren nog interventie. Boston, 22 Aug (Reuter) Nog drie andere rechters van het Opperste Federale Hof hebben geweigerd in de zaak Sacco en Venzetti tusschenbijde te komen. Het naderend einde. Sacco en Venzetii hebben religieusen bijstand gewei gerd. Alle bijzonderheden voor de terechtstelling zijn gereed. Behalve de gei echtelijke ambtenaren en de doktoren zullen de correspondenten van cfe Associated Press en het Reuter- Agentschap de eenige civiele getuigen. De electrische stoel is in gereedheid gebracht. De executies zullen te middernacht beginnen en waar schijnlijk tegen half één, Amerikaansche tijd, geëindigd zijn. De familie der veroordeelden. Zaterdag eu Zondag heeft de echfgenoolc van Sacoo haar inan in de doodencel bezocht. Luigia Vanzetti. de zuster van den terdoodx eroor- deelde, die Vrijdag in de Ver. Sinten was aangeno men, bracht een bezoek aan haar broeder, dien zij in 19 jaar niet meer had gezien. Zij zonk ineen door ontroering toen hij haar omltibOc.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2