Het gestólen Kind. I8e Jaar£ailg. Dinsdag 30 Augustus 1927. No. 66. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT £0BN J. BOSKER. WIEBINCKM UITGEVER VERSCHIJNT ELK EN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1 ADVERTENTIêN: Van 1—5 regelu 0.50. ludnre regel meer 0.10. BDBEAU Hlppelytuaboel Wielingen. TeleL Intercomm. Ns. IA PARIJSCHE MODEBRIE VEN. OP REIS. Op reis worden heel veel prettige, ruime man tels gedragen in de moderne ruit-, dambord-, streep- of fantasiepatroontjes. Ze zijn van zachte wollen stof gemaakt, dikwijls in een aardige zachte kleur groen of lichtblauw met fijne licht bruine lijntjes. Deze jassen zijn leuk voor de auto, voor verre treinreizen enz. maar minder geschikt om er, in ons buitenverblijf, geregeld in te wandelen, daar ze veel te veel het typische cachet van „reismantel" dragen. De dames die haar reismantel metoen voor de wandeling wil len houden, voor koele zomerdagen en -avonden, doen dan ook liever haar keuze uit meer gedekte kleuren, waaronder toch ook heel veel aardigs te vinden is. Dikwijls zijn reismantels in 't model van een heerenoverjas gemaakt, forsch en recht, met hreede manchetten, kraag en revers, een cein tuur en groote zakken. Aardig staat hierbij een soort cowboyhoed van vilt in de tint van den mantel. Andere mantels hebben raglanmouwen en een siaalkroa.g Hier doet een klein vilten of leeren d mie beter bij of een soepel hoedje van zijdeach tig stroo. DE BOA HERLEEFT. Na vele jaren van rust heeft men de boa weer eens uit z'n schuilhoek te voorschijn gehaald. Bij het zo-mertoilet. ziet men op 't oogenblik heel veel mooie struisveeren boa's dragen in verschil lende toere pasteltinten. Ze worden luchtig om den halo geslagen, waarna het eene einde graci eus over de schouders valt en langs den. arm naar beneden daalt. Op een koelen, winderigen zomerdag en helaas tellen onze tegenwoordige zomers vele van zulke dagen is een cape een rractische en heel elegante dracht. Voor dezen tijtj van het. jaar biedt ze de noodige heschutting.- Bii stevige winterkoude is ze niet warm genoeg tenzij men er een warmen mantel onder draagt Maar in dit geval verliest de cape veel van haar elegantie Ze is toch reeds een moeilijk gardero be artikel, dat alleen wil gedragen worden door smdllo, lieft frele figuurtjes, die bovendien nog gracieus zijn. Een cape staat een mager, hoeki/g persoontje al evenmin als een stevige forsche matrone. Daardoor blijft dit kleedingst.uk da* ook altijd iets bijzonders en wordt niet spoedig algemeen. DIENS TMEISJES, DIE HET VER HEBBEN GEBRACHT. Dezer dagen heeft de geheeile Amerikaansclie pers weergalmd, van New-York tot San Fran- cisco, van Florida tot in het ijzige Aiaska, van een groote sensatie. Kolommen lange hoofdarti kelen enz. hebben zich bezig gehouden met den als een sprookje klinkenden roman van het 18-jarige Schotsch Canadeesche dienstmeisje Lene Wilson, die den jongen student Stillman, den zoon van een multi-millionnair, aan den haak heeft geslagen. In roerende uiteenzettin gen werd verteld, dat de gelukkige bruid twee jaar geleden ten huize van den Cresus heeft aan geklopt en om werk gevraagd, en hoe later de harten van het dienstmeisje en van den jongen millioenen-erfgenaam elkaar hebben gevonden in de duisternis van de oerwouden aan de Ame- ikaansch-Canadeesche grens. Er ontbrak alleen aan, de romantiek van de gewoinlijke veront waardiging en onverbiddelijke tegenwerking van de ouders. Maar mama Stillman gaf met genoegen haar toestemming voor de ongewoiit, verloving en zelfs een verlovingsring ter waarde van 60.000 gulden aan haar schoondochter ten geschenke. Stillman Jr. kan zich bij zijn keuze staande vrouw maar half zoo voornaam en be- tooverend was als de vroegere keukenmeid. De drie dochters van de mooie Betty trouwden allen met leden van den hoogen Engelschen adel. Wereldberoemd is een andere dienstbode ge worden, die als keukenmeid was begonnen. Daar na werd zij gewoon dienstmeisje bij" een groen- tcnhandelaar. Daar viel haar buitengewone schoonheid een voorname dame op, die in den winkel kwam. Zij nam het mooi meisje als ge zelschapsjuffrouw in haar dienst en bracht haar in de groote wereld. De verdere avonturen van de menigmaal beminde, haar huwelijk met lord Hamilton, den Engelschen gezant te Napels, haar vrijage met lord Nclson, den zeeheld, haar levenseinde in armoede en eenzaamheid, is be- Kend uit romans en films. op tal van aanzienlijke voorgangers, die vóór hem zoo onbevooroordeeld zijn geweest, te trou wen met hun eigen dienstbode of met een van MARKTO VERZICHT. In den prijs van het bevroren vlee'sch is eene belangrijke verhooging ontstaan, als gevolg van de langdurige dnoogte in Argentinië en Uragay, waardoor de prijzen van het slachtvee aanzien lijk zijn gestegen. Dat is voor de aannemers van het garnizoensvleesch voor het pe halfjaar van 1927 een geduchte tegenslag. In de~ dagen der aanbesteding, Mei, Juni, kostte het goede bevro*- ren vleesch 40,41,per 100 Kilo in de Nederlandsche haven. Met verschillende onkos ten, werd dit in de garnizoenplaats 15, 18,per 100 Kilo hiooger, zoodat de kostprijs 55,— h 59,werd. De aannemers zullen daar door een verlies van 8,50 a 16.50 per 100 K.G. lijden. De bond van importeurs en grossiers in Noorderland, heeft nu de ministers van olorlog beroepen 1(1'i marine om een toeslag verzocht, anders is deze aanneming voor velen een financieele on dergang. Dei SCITAGER markt begint af te zakken naar andere lieden. In het bijzonder in Engeland, het de najaarsmarktcn. Toename van gelde koeien l- A r. ,i ,..,imollr. n n IrnlfVriAi nn TYint Tof c loo-ov nn'i'von Votfr FEUILLETON. o0 No. 70 (Slot.) Een stilte volgde op deze woorden. Mijnheer, sprak Fanny met haar liefelijke stem en trad naderby. Mijnheer Waarom zegt gij niet grootva der 1 Lieve grootvader, hernam Fanny wier stem langzamerhand krachtiger werd, wat gij zegt maakt een nadere verklaring van mijn kant on vermijdelijk. Zoek voor mij geen rijke verbinte nis. Ik word bemind, ik heb mijn wederliefde ge schonken. Mijn hart behoort aan kapitein Fos- ter hem heb ik mijn hart beloofd. Vergezeld van Clement Foster, trad een man binnen, die nog jong en schoon kon genoemd worden, maar wiens gelaat de sporen droog van lijden en vermoeienis. Mijn zoon George, mijn zoon nep de g' .e- raal uit. Er blijft ons thans weinig te zeggen over. Te midden van al de omhelzingen en de lief kozingen zijner dochter, verhaalde George hoe hij in den nacht toen hij door Milo Stork en den kapitein aangevallen werd, in den kelder van het huis, waar Milo woonde, gebracht werd. Hij was meer dood dan levend. Het schemerde hem voor de oogen het bloed gutste hem >uit de verschillende wonden, die de ellendige moor denaars hem hadden toegebracht. beloofde land van rijke zonderlingen, heeft hij een aanzienlijke reeks voorbeelden. Het record ónder deze staat wel ten name van sir Gervase Cliston, een van de rijkste edellieden van Engeland, die met zijn eerste vrouw, die vroeger dienstmeisje bij hem was geweest, blijk baar zulke goede ondervindingen heeft opge daan, dat hij nog zesmaal is getrouwd en zijn echtgenoote telkens uit een andere keuken heeft gehaald. Het in Engeland het meest bekend geworden geval van een gelukkig huwelijk tusschen een rnillionnair en een dienstmeisje is wel dat van baron Thomas Coutts, den oprichter van de nu nog bestaande grootste particuliere bankinstel ling, de Coutts Bank. In het huis van zijn oud sten broeder deed de mooie, maar armé Schiot- f.che Betty Starkey dienst als keukenmeisje. Thomas Coutts, een verstokt vrijgezel, boven dien een-van de rijkste mannen in het begin van de vorige eeuw, had tot dusver weerstand gebo den aan alle aanvallen 'van de voornaamste da mes uit den Koninklijken hofkring. Voor de on oprechtheid van de aanzienlijke vrouwen, die hem vanwege zijn rijkdom naliepen, nam hij de vlucht in.... de keuken van Betty Starkey, liet zich haar uitstekende appelkoeken smaken en verlustigde zich in de natuurlijke betoovering van haar verschijning, haar frisschen humor, haar gezonde meeningen en haar echt vrouwe lijk gemoed. De aanzienlijke kringen te Londen waren ont steld, toen de rijkste man van zijn tijd zijn voor genomen .huwelijk met de arme Betty aankon digde. Het mooie Schotsclie meisje toonde zich ovenwei volkomen opgewassen tegen haar nieu we positie en de toenmalige prins van Wales, later George TV. merkte eens tegenover Coutts afgunstig op, dat hij blij zou zijn, als zijn aan - Hij hield zijn oogen gesloten en liet lijf en le den slap neer hangen, alsof de laatste adem reeds ontvloden was. Die zal er niet veel meer van navertellen hoorde hij den kapitein mompelen. Ik heb hem zijn part ook niet onthouden, sprak Stork. Maar Milo zei niets. Die was man van 't vak en gewoon zulke karweitje^ met kalmte en be daardheid af te werken. Men wierp hem in een hoek van den kelder neer en hij leed vreeselijke pijnen. Ten laatste viel hij van vermoeidheid en uit putting in slaap. Den volgenden morgen kwam een hunner hel pers zich overtuigen, dat hij niet meer leefde. Door zijn beden en het aanbod van veel geld, verkreeg George van dien man, dat hij hem zou laten ontvluchten en dat het lichaam - van een hunner makkers, die juist overleden was, met djn uniform gekleed en in zijn plaats neergelegd zou worden. Het gelaat van den doode werd opzettelijk on kenbaar gemaakt. Verder verhaalde George Mast land, hoe hij op den weg zijnde om het geld, dat hij den man beloofd had, te gaan halen, het on geluk had, dat een wonde, die hem den vorigen dag was toegebracht, weder open ging, waardoor hij buiten kennis nedergevallen was. Toen hij tot zichzelf kwam, was hij van zijn verstand beroofd en werd in een krankzinnigen gesticht opgenomen. Jarenlang had hij daar voortgekwijnd. Eindelijk had dei hemel als het ware een won der verricht. Het verstand en daarmede het geheugen wa - ren bij hem teruggekeerd. Maar hij zweeg nog stil boven alles verlangde hij naar zijn vrijheid. Hoe zou men anders ge loof geslagen hebben aan hetgeen hij zeide Zijn melk- en kalf koeien met iets lager prijzen. Vette koeion prijshoudend duur, f 1,05 a 1,10 per Kilo, 2e kw. 0.30 a. 0.95. 3e kw. afdalend tot f 0.75. Wolvee. iets minder. TTitvoerlammeren 18.a, 27,jonge vette schapen tot, 36. oude vette, met'samengaan van kooplieden, zoo dat de geheele aanvoer in eene hand kwam, 26,35,Varkens iets minder. Goede slachtvarkons 0.65. zouters 0.62 ped Kik*. BINNENL. NIEUWS. DE AFSLUITING DER ZUIDERZEE. De Zuiderzeevisscherijraad vergaderde dezer dagen te Enkhuizen. De besprekingen liepen hoofdzakelijk over de gevolgen van do reeds uit gevoerde Zuiderzeewerken en van de voorgeno men afsluiting de/ Zuiderzee. Verscheidene vissohers ondervinden reeds ge- ruimen tijd ernstig de nadeelige gevolgen, ter- w ijl het in werking treden der artikelen 5 en vol gende der Zuiderzeesteunwet nog steeds op zich laat wachten. Daar deze wet werd afgekondigd. 29 Juni 1925 en herhaald aandringen, zoowel van de zijde van de Zuiderzeevisscherijraad als van andere zijde, op het in werking treden van alle artikelen dier wet «nog steeds niet het ge- wenschte gevolg heeft gehad, is het. niet te ver wonderen, dat zich onder de visschers een geest van verbittering bebint te verspreiden. Besloten werd o.a. een bespreking aan te vra^ gen met de sub-commissie „visscherij" van de eenerale commissie, ingesteld volgens art. 3 der Zuiderzeesteunwet., teneinde deze subcommissie uiteen te zetteh, hóe dringend noodig ficit is, dat voor verschillende zich voordoende omstandig heden, als gevolg van de voorgenomen afsluiting, vader, generaal Mastland, was nog niet uit In- dië teruggekeerd. Hij vond eindelijk een middel te ontvluchten. De herberg van Bet Panders, waar hij voor de laatste maal zijn vriend Eüuard wezien had, scheen hem een geschikte schuil plaats toe. Hij wachtte daar tot aan den dag, waarop hij de plaats, waar hij zich schuil hield, deed kennen. Alle toehoorders waren ten diepste geroerd door de mededeeling van zooveel ellende en zoo-^ veel rampen. De vrouwen pinkten een traan uit haar oog, de mannen stonden als verstomd. 't Was een indrukwekkende stilte, verhaler zelf. Vader, sprak George, toen hij met zijn ver naai geëindigd had, leg de handen van de heide kinderen ineen en geef hun uw zegen. NASCHRIFT. De zon had nooit vroolijker geschenen de bloe men hadden nooit liefelijker geur verspreid, en de vogels hadden nooit schooner loflied ter ccre van hun schepper aangeheven, dan op den fraai- •n Meidag, waarop in de kerk' van, Pachtveld het huwelijk van Clement Foster met Fanny Mastland voltrokken zou worden. .Tng en oun liep uit. Ieder wilde ze zien, ieder boorde met graagte naar de wonderbare lotge vallen, die over bruid en bruidegom werden '■ondgellulsteYd. En zooals altijd in den mond 'es volks, namen deze nog grooter afmetingen an, dan de werkelijk was. De oude Mike, trotsch op zijn nieuwen gegalon neerde n hoed, zijn stok met zilveren kwasten n zijn prachtig costuum, die het jonge paar hem vereerd had stapte, in zijn hoedanigheid fan suisse, voor den stoet uit. In liet lieve kleine landelijke Pachtveld werd t laatste tooneel afgespeeld van een drama, dat een voorziening wordt getroffen. EEN GIERPUT INGESTORT. In de gemeente Nuenen bij Eindhoven heeft een doodelijk ongeluk plaats gehad. Onder het gehucht Derwen was op het erf van Jen landbouwer M. Saris een nieuwe gierput voor het vee gereed gekomen. |Toen deze in den put was afgedaald, om hem te bekijken, stortte hij ineen. De man werd verpletterd en op slag gedood. Onherkenbaar verminkt is zijn lijk on der de puinhopen vandaan gehaald. De metse laar C., diei den put gebouwd had, en ook daarin was afgedaald, kon gered worden. De overledene, die 50 jaar oud was, laat een vrouw en vier kin deren achter. TEN SCHADEPOST. Terwijl de landbouwer B. Getkate te Almelo erposeerde op de Oltha Land-, Tuin- en Handels tentoonstelling met zijn zeer kostbare stamboek- hengst, viel d<\t dier plotseling dood neer. Wel een groote schadepost waar het paard juist een eersten en eiereprijs had verworven en een waar de had van pl.m. 3000. PROVINCIAAL NIEUWS. UIT WIERINGERWAARD. Door het bestuu'- van den polder Wieringerwaard is onderhands aanbesteed het vernieuwen en verbreidden van uvee bruggen aan de Kleine Buurt. Aan 7 aannemers was gelegenheid geveven tot inschrijven. De uitslag was als volgt - Webelink te Anna Paulowna voor 2350 G. Vee ter te Wieringerwaard voor 2290 Wed. J. Veeter te Wieringerwaard voor 2255 A. Nies- se te Wieringerwaard voor 2180 K. Kreijger te Oudesluis v'oor 2173 Joh. Schenk te Barsin- gerhorn voor 1990 en C. Dekker te Wieringer waard voor 1842. Het werk is gegund aan den laagsten inschrij ver. UIT ANDIJK. Bij beschikking van den minis- teV van Waterstaat is dr. J. J. ,Th. Doijer, inspec teur van de Volgsgezondheid, te Hilversum, be noemd tot adviseerend lid van de commissie van advies omtrent de landbouwtechnische aange legenheden betreffende den proefpolder bij An- dijk. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmid lag had alhier een ongeval plaats, hetwelk ge lukkig zonder persoonlijke ongelukken plaats vond. Een woonwagenbewoner reed met zijn wagen op het begin van den Dijk toen zijn paard plotseling schrok en op hol sloeg. Het voer tuig geraakte hierdoor aan den binnenkant van den weg, begon over te hellen en sloeg over .lot* kop in de moddersloot van het weiland van Krul. Gelukkig was er spoedig hulp ter plaatse, waarna de echtgenoote en het kind van den woonwagenbewoner, die binnenin zaten, uit hun benarde positie werden verlost, waarbij bleek, dat ze met den schrik warenr vrijgekomen Met vereende krachten werd het vehikel, het welk nog al beschadigd was, op het droge ge bracht. UIT WINKEL. In een gehouden vergadering van leden der coöperatieve broodbakkerij en ver- bruiksvereeniging „de Tijdgeest" G. A. alhier is net algemeene stemmen het voorstel van het bestuur aangenomen, om genoemde coöperatie te vereenigen met de coöperatieve vereeniging Nieuw Leven" te) Anna Paulowna. Het bedrijf wordt onder „de Tijdgeest" voortgezet en blijft evestigd te Winkel. zooveel jaren geduurd had, waarin zooveel me i- schelijkei hartstochten hun rol gespeeld hadden en waarin de hemel beurtelings straf opgelegd of belooning geschonken had. Graaf Richard zal daarboven een vreeselij ke rekening te verantwoorden gehad hebben, sprak Bet Panders tegen den dokter. Herinnert gij u den dag nog, dat ik u dien ring toevertrouw de, die" mij door mijn meesteres op haar sterfbed gegeven was Zij was door haar echtgenoot ver giftigd geworden. Zooveel afdwalingen zooveel misdrijven gaf de dokter peinzend ten antwoord, en sedert chttien jaren zooveel pogingen om het geluk te verzekeren van haar. Die thans heel gelukkig is, antwoordde de oude vrouw en wees op Fanny, die met een gelaat dat van vreugde schitterde aan den arm van haar echtgenoot de kerk verliet. Geluk en liefde zijn geen zaken, die men ver halen kan. Beide bleven Fanny en Clement vergezellen. Getrouw aan haar liefde voor haar aangeno men moeder, heeft de jong gehuwde vrouw ver langd, dat zij bij haar en haar echtgenoot zou blijven wonen. De kleindochtr van Pieter Quinn is eindelijk elukkig. Zij heeft haar vorig lijden vergeten. Eenige jaren geleden deelden de dagbladen bet, verhaal van een gruwelijk voorval mede, dat in het buitenland aan een der speelbanken voor gevallen was. Twee mannon hadden twist gekre gen. Het kwam tot een tweegevecht. Doodelijk getroffen vielen beiden tegelijk met een gods lastering ip de lippen neder. Een van die mannen heette graaf Jan Mor- dauntde naam van den ander was Walter van Herten stein. EINDE. „.j,

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1