18e Jaargang- Vrijdag: 9 September 1927. No, 69. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN HEËftEN BAA. PflRTORlCli J. B. K fi U S S BLANKE RAAI. PRUIMTABAK. Se» Misdaad om een «fcnij WIERINGER COURANT JOHN J. BOSHEK. WIERINGEK UITGEVER VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 1—5 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. IOREAU Hlppulytusnosi Wlerlngu. Telet IntercomsNo. IA Tabaksfabriek „L)« Wakende Leeuw" Jjaat. - ALKMAAR 30.7P 100,120, 140,150, 160,180,200, 225, 250 350, 400, 450 en 500 cent per pond. PROVINCIAAL NIEUWS. HELDER. Als gewoonlijk was Casino iederen avond met „ter Hali's Revue uitverkocht en wat ook een gewoon verschijnsel is, iedereen heeft weer genoten van de prachtige groepen gevormd door de drie finales en de buitengewoon mooie costumes in andere scènes, van de ongeevenaar. de humor en vindingrijkheid van Buziau wat zijn toppunt bereikt in het derde bedrijf bij de voorstelling „terug naar de natuur" van de cre aties der dames Kohier, van Piet Kohier, cn van neg zooveel meer. Gerrit van Weezei de vroegere orkestdirigent bij dit gezelschap en de tegenwoor dige muzikalen leider Henk Neef schreven de muziek voor deze revue, vlotte, vroolijke melo dieën grootcndeels en waar het te pas komt n tikje somber of weemoedig. Aardig gevonden is ,de melodie van het koor tegen het „Wion Neer- landsch bloed" door het orkest gespeeld bij de scène der Friezen in Canada. Maar waarom nog meer te noemen 1 De geheele revue is één groot succes. Ruziau's creatie is onverbeterlijk en men vraagt zich onwillekeurig af wat er met deze populaire revue's zal gebeuren als de koning der Ilollandsche grappenmakers eerlang het tooncel zal verlaten. Maar dan nog zullen deze voorstellingen de be langstelling en bewondering blijven treKken van allen, die van bekoorlijke balletdanseresjes, van prachtige costumes, van schittering van „zilver" en ..goud" kunnen genieten. Ter Hall's revues zijn nimmer banaal. Zij zijn '■en lust voor de oogcn, zij geven een lach en een traan, maar van het eerste heel wat meer dan van het laatste, want Buziau en zijn onvermoei de medewerkers brengen dadelijk de stemming er in en weten het publiek den geheelen avond in prettige spanning te honden. TJIT OUDORP. Woensdagmiddag omstreeks 3 uur had een auto-ongeval plaats even huiten de t em var de gemeente Oudorp aan den Munni kewee. Fen Overland. bestuurd door mevr. T. Bakker fotografe uit Foogkarspel. reed met een middel matige snelheid rechts van den weg fn de rich - ling Alkmaar, toen de auto plotseling van ach teren werd aangereden door een achterop komen de auto. met het noodlottig gevolg dat de Over land tusflhhen de hnomen geduwd werd, omkan- fa-dp en in een sloot igreeht kwam. Toen de inzittenden", 2 dames en 2 heeren, zich FEUILLETON. O—O No. 3. En toch, nu zelfs begreep hij de vrouw weinig, die hij zoo vervolgde, want hij dapht dat zij al leen haar eigen lijden kwalijk zou nemen hij dacht niet, dat zij een afschuw van hem had wegens de vervolging van den vader en het kind, tot die hoogte kon hij zich niet verheffen. Hij kon niet begrijpen dat zij nooit, zelfs niet door vrees f gevaar, er toe zou worden gebracht om hem te trouwen. Deze stemming van hem duurde slechts kort. Dat is dus het eind van de zaak, zei hij met ei n zonderlinge stem. Ik was een dwaas om mij door u beiden te laten leiden, maar toch blijft mij de wraak nog over, dat is altijd iets. raak en rijkdom, die ik in één slag winnen kan. Geen slechte vergoeding voor het verlies van de liefde oener vrouw, hé dok Wat vind jij, Split Hij keek beiden beurtelings aan. Mij dunkt veel beter dan liefde, antwoordde jde advocaat, verheugd dat de storm overgewaaid was. Wat vindt u, dok Wel, antwoordde Mirfield langzaam on ge melijk, het gaat mij niemandal aan en ik heb cr geen opinie over. Maar ik verlang een antwoord op mijn vraag. Loop heen. Durf jij zoo tegen mij spreken Houd hem toch in zijn humeur en stel je niet zoo aan, zei Heywood zenuwachtig fluiste rend tot Mirfield. De waarschuwing maakte echter op dezen geen indruk. Hoor eens Borredaile, barstte hij uit, ik heb er genoeg van. Ik walg er van, als ik daar dien ongelukkigen man boven, den echtgenoot van Mary Fielding, langzaam zie sterven. Ik moet er niets meer van hebben. Zijc heftige toespraak eindigde in een verstik uit, hun netelige positie hadden bevrijd, zagen zij den aanrijder met flinke snelheid in de verte verdwijnen. Behoudena materieele schade aan den auto en aan een fototoestel, dat in dc auto. werd mee gevoerd, kwamen dc inzittenden mot enkele ver wondingen aan armen en beenen vrij. UIT SCHERMERHORN. Maandagmiddag kwam een motorrijder met iemand op dc duo over den Scliermerweg rijden, juist toen daar een dresseerkar met kooplieden van de Alkmaar- vclie paardenmarkt komende, over reed. Een aai rijding was het gevolg. De man op de duo raakte zoo in de knel, dat hij zijn been brak. Door een voorbijkomende auto werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Alkmaar gebracht. EEN DOOPSGEZINDE LANDDAG op TEXEL. Zaterdagmiddag voerde de „Marsdiep" een 150 Doopsgezinden uit verschillende streken van Noord-Holland aan, om met de Doopsgezinde Bloeders en Zusters een zoogenaamde Landdag te houden. Op het haventerrein stond een gr x>t aantal auto's gereed, om de gasten naar Den Burg te brengen, waar ze grootcndeels ingekwar tierd zouden worden. Enkele vertrokken later nog naar andere dorpen. Des avonds kwamen velen op naar het kerk gebouw te Den Burg, waar door Ds. Vis een har telijk woord van welkom werd gesproken, waar na Ds. Onnes te Westzaan een wijdingsstonde hield en door Mej. De Boer een mooie godsdien stige vertelling werd gehouden. De gasten werden hierna door de respectieve gastvrouwen in ontvangst genomen en men hoop te op een goeden Zondag. En 't werd een goeden Zondag, vooral door de heerlijke medewerking van het weer, dat stra- londen zonneschijn en een verfrisschend koeltje gaf. Des morgens -om 10 uur verzamelden honder - den zich in het kerkgebouw, waar een gewone godsdienstoefening gehouden werd met Ds. Vis als voorganger. Des namiddags te 13.30 uur reed men in een 30-tal auto's en autobussen en nog eenige jacht wagens, geëscorteerd door een groot aantal fiet sen naar „de Dennen", waar men in dezen keu- rigen tempel van ongekorven hout heerlijk heeft genoten. Met een 300 personen heeft men op den „fonteinsnol" het hoogste duin aldaar gezongen „Op bergen en in dalen, En overal is God." En hoog en luide werden de klanken voortgedragei. door de reine nazomerlucht. Men verzamelde zich onder het lommer der dennengeur-uitstralende naaldboomen, waar men heeft geluisterd naar Ds Smids, die een kort overzicht gaf van het mooie boek van Zwelg „De oogen van den eeuwigen Broeder." Zittende onder de geboomte heeft men in ademlooze stil te geluisterd naar de geschiedenis van Pirata, die in de. gebroken oogen van ziin gesneuvelden 'broeder beeft geblikt en toen niet meer wilden dooden. Pirata werd rechter maar om zich het leven van een veroordeelde te kunnen invoelen, ruilde hij met het lot van een misdadiger totdat bij aangegrepen werd door beft ontzettende le ven in rle cel, waar de oogenblikken hem eeuwig heden toeschenen. Daar moest hij denken aan het. oog van den eeuwigen "broeder en wilde zieh niet meer vermeten recht, te spreken. Hij wilde niet meer ingrijpen in het leven van de men- schen, maar zich houden aan de wetten van den duizondvormigen God. Ten slotte werd hij klui zenaar, om stil en afgezonderd te leven. Hij wilde troost brengen' in dc woning van een gestorven kindje, hij blikte in de oogjes, en zag ook daarin weer het oog van den eeuwigen bloeder. Ten slotte trok hij op naar het paleis, waar hij wilde dienen, want degene, die dient is meer waard dan degene, die gebiedt. Hier werd hij oppasser van honden en werd gestraft, omdat litj een van de honden had laten janken. Pirata stierf en zijn lijk werd geworpen in de drekkuil. Spreker zag in deze geschiedenis den weg van den eenling, den weg van de weerloosheid en achtte den weg van de gemeenschap den betere. Der menschen wetten zijn niet stcteds Gods wet ten. In de laatste zal men hespeuren het. oog van den eeuwigen broeder, tot hulp bereid. Na een dankwoord van Ds. Vis brachten be reidwillige dameshanden koekjes en thee rond, \a at een heel werkje was. Ton slotte riep Ds. Vis een vaarwel toe aan al leen die van hulton kwamen en met wie men zich 'dezen dag een van geest had gevoeld. In optocht ging men over Den.Hoorn, langs Zuid-Haffel, o- ver het Bergje, weder naar de boot, die ter eere Van 't gezelschap met de vlag in top voer. De tlrukte was hier zeer groot toen de boot de haven verliet, waarbij aan ge wuif en geroep geen einde scheen te komen. De Doopsgezinden hebben een schitterenden dag gehad en zeer genoten. NÏEUWS~'~ t( n kreet om hulp, want de directeur had hem bij de keel gegrepen en schudde hem als een hond heen en weer, schijnbaar zonder zich veel in te spannen een oogenblik later lag Mirfield op ziin rug op den grond met open mond naar adem hijgend, terwijl Borrodaile, die over hem gehukt stond, kalm en rnstig was. Wat heb jij mij nu te actwoorden Ik geloof wel, dat u gelijk hebt, bracht Mir field met verstikte stem uit. Je bent het dus met mij eens en Split ook .Ta, miinheer. Je zult mij geen tweedon keer een antwoord weigeren, als ik ie iets vraag Neen, mijnheer, zeker niet. Weineen. Rn ie walgt er dus ook niet van om di^n Fielding daar hoven langzaam te zien sterven Tk trek er mij niets van aac. Op den duur zal je wel loeren, dat het on verstandig is mii t.e weerstreven. Vind ie niet Ja. ik geloof hét ook. Nu, vergeet hef. dan ook niet, anders kon het wel eens slecht afloopen. Ik zal het nooit vergeten, hijgde de ellendo ling met bevende stem.. Dat hoop ik dan ook. Sta maar op, dok. Borrodaile stak hem de hacd toe cn hield hem opstaan, alsof er niets gebéurd was, met een vi iendelijken welwillcnden glimlach. Ilij schonk hem een glas water in en beval hem op bezo-rg - don toon, dat uit te drinken, de goedheid zelve. Dat was onveranderlijk het einde van al Mir- field's pogingen om zich van Borrodaile's juk te ontslaac. Nu was het heter, zei de directeur, dat u maar eens dadelijk ging zien, hoe het met Fiel ding is. Ik vond hem vanmiddag erg zwak. Ik ga dadelijk, antwoordde de dokter onder danig. Hij moet niet dood, voor wij geheel klaar zijn. Neen natuurlijk niet. Ik stel je voractwoordelijk voor vergissingen Tk zal mijn best doen. Hoelang moet hij ei genlijk nog leven HAND GEVISCHT. In de rivier de Maas, nabij dc Kunstmestfa- hi'iek te Vlaardingcn, is drijvende gevonden een rechterhand met een gedeelte van den arm. Ver moedelijk is dit lichaamsdeel door de schroef van een boot van een drijvend lijk afgeslagen. KOE GEDOOD. In de weide van J. Luysterburg, op de Vinken- broek, nabij Wouw, is een koe door den bliksem getroffen en gedood. EEN BIJZONDERE VLIEGTOCHT. Het vliegtuig H-NADP van de K.L.M., dat den tocht AmsterdamBataviaAmsterdam maak te, heeft Woensdag bestuurd door Geysendorffer en Scholte met als passagier dep heer Van Laer Black, zijn dochter, zijn secretaris en bijn bedien- 'de wederom een zeer bijzondere vlucht volhracht. Het toestel vertrok Woensdagmorgen om 9.30 van Venetië, landde om 13.00 te Bazel, waar ge luncht werd, verliet die plaats om 13.45 en be reikte reeds om 17.15 Amsterdam Schiphol. Het ongeveer 1100 K.M. trajact werd in ruim 6 vlieg uren afgelegd. OPZICHTIG GEMEENTERAADSLID. Voor de anti-stemdwang-partij deed Dinsdag de heer George Oversteégen zijn intrede in den Haarlemschen Gemeenteraad. Daar bekend was geworden, dat hij in eenigszins zonderling cos- tuum zou verschijnen, stonden vele ldjklustigen voor het gemeentehuis. De heer Oversteegen kwam in een paars Man chester pak. Op den rug droeg hij een zak uit zijn tijd van wereldreiziger. Over den arm een cape en op het hoofd een hoogen hoed vol deuken. Aan de voeten had hij een paar nieuwe gele klompen. Tijdens de raadszitting weigerde Oversteegen aan de stemmingen deel te nemen. ONVOORZICHTIGHEID met SCHIETWAPEN. In de Bilt heeft Maandag het 19-jarig dienst meisje B. een kogel in het onderlijf gekregen, 'doordat een 14-jarige jongen een geladen buks per ongeluk in haar richting afschoot. Na ter plaatse te zijn verbonden, moest zij naar de Rijkskliniek te Utrecht worden vervoerd. Haar tóestand is ernstig. KANNIBAAL. Een caféhouder op den Burgwal te Haariem, weigerde Woensdagavond te tappen aan twee broers, die zijn café bezochten. Bij de vechtpartij die daardoor ontstond, ontpopte één der broers zich als kannibaal. Hij beet den caféhouder een oor af. IN EEN KOLK GERAAKT. Aan het BLoemendaalsche stille strand is gis teren de 23-jarige mej. C. II. Horken, die met haar verloofde daar was gaan zwemmen, in een kolk geraakt en verdronken. Pogingen, om haar te redden, zijn mislukt. Haar lijk is op één der banken aangespoeld. ALLE BEGIN IS MOEILIJK. Nabij de Haagsche Schouw is de zoon van den heer P., wonende aldaar, die een toertje ging ma ken met, zijn pas gekochte H.D.-motor en nog niet voldoende kennis had van rijden, in een flinke vaart eerst over de aldaar gelegen trottoirs gereden en daarna in een moddersloot terecht gekomen. Hij ging geheel kopje onder en zag er ontoonbaar uit bovendien klaagde hij over pij nen. Zijn motor was niet meer berijdbaar. NOODWEER TE STELLENDAM. Tijdens een buitengewoon zwaar onwoder, dat twee uren aanhield sloeg Maandagavond te Stel lendam de bliksem opvverscheidene plaatsen in dc electrische lichtleidingen, waardoor o.a. het tramstation in het donker werd gezet. Verder sloeg de bliksem in een antenne, terwijl een en ander gepaard ging met slagregens als in geen jaren voorgekomen. Verscheidene straten ston - den geheel blank en de bewoners konden hun huis niet verlaten. In het telegraafkantoor wer - den eenige toestellen beschadigd. HUISELIJKE OORLOG. (Te Velp ontstond een vechtpartij tusschen een vader ecnerzijds on een moeder met haar .kinde- r< n anderzijds. De vader liep verwondingen in het gelaat op en beweerde door zijn zoon te zijn geslagen. De vrouw lag-in bewusiteloozen toe stand op het erf. Zij had een bloedende wonde nan een der armen en zou door don man mishan deld zijn. Nadat, geneeskundige hulp verleend was. is de man tot een nader verhoor naar het politiebureau gebracht. Het huisraad was ver hield. SPIJKER INGESLIKT. Het 4-iarig zoontje van den kommies Giezéner te Groesbeek had het ongeluk bij hot spelen een spijker van ruim 5U> c.M. in te slikken. Zonder den minsten hinder te hebben veroorzaakt, kwam de spijker, na een reisje van 10 dagen, langs den natuurlijken weg weer voor den dag, Wel, zei Borrodaile, na een korte stilte, la ten we zeggen een week. In dien tijd krijg ik mis schien alles wel gedaan. Nu kan er voortgang komen. Heel goed, mijnheer, zei Mirfield, de deur uitsluipend. Toen hij weg was maakte Borrodaile zelfs geen toespelling op het tooneel, dat zich daareven had afgespeeld, maar begon dadelijk Split te onder- vragen over bijzonderheden omtrent de rechtzit - iting, want hij wilde al de kleinigheden weten betreffende dc zaak. De zonderlinge kreet van Mary Fielding „Zijn vader zijn vader en de scène toon de jongen zich in de armen van zijn moeder wierp in de bank der beschuldigden, ook de daaropvolgende weerzin om van Sparing gescheiden te worden, dit alles boezemde hem de grootste belangstel ling in. Zij heeft den man nog altijd erg lief, mom pelde hij nadenkend. U meent zeker Fielding Ja, natuurlijk. Wion zou ik nu acders mee nen Het is alleen moeilijk uit te maken van wion zii meer houdt van don man of van den' tongen. Her was een lastige keuze voor haar om te heslissen of zij de waarheid zou zeggen om - trent de mishandeling van don knaap of gevaar loopen van haar echtgenoot te verraden. Vrou wen zijc toch dwaze schepsels Zij koos ten laat ste om zichzelf maar op te offeren vijf jaar tuchthuisstraf voor het redden van het leven van haar jongen. De wet is toch iets heel zonderlings Split. Hij lachte sarcastisch. En zal zij den knaap toch niet redden, di recteur. - O, weineen, zij redt hem niet. - Als die vervloekte vereeniging er zich niet mee bemoeid had, dan zouden. Ik,ga toch mi.ic gang. Maar het wordt nu veel lastiger, mijnheer. Dat is zoo, maar daar moeten wii niet. aan denken. Weet je al, waar de jongen ingekwar tierd is - Ja, mijnheer, we zijn ze nagegaan. Hij is in een tijdelijk asyl gebracht van de Vereeniging in Clamham Common. Voor het oogenblik is hij er het eenige kind. Daar blijft hij een week, totdot zij omtrent de plaatsing beslist hebben. Die eene week zal wel voldoende voor ons /ijn, zei Borrodaile. Dus u wou terstond de zaak maar in han - den nemen. Ja, dadelijk, was het grimmig antwoord. Nog laat dienzelfden avond drukte de direc teur zijn wensch uit om het tijdelijk verblijf van den jongen te zien. Het was over elven toen Split en hij van Sparrenoord weggingen en bij twaal ven toen zij op Clapham Common stonden. Daar staat het huis, zei Split, met den vin der wijzend. Juist toon hij deze woorden uitte, werd zijn gelaat plotseling door het zoeklicht van een po- lit.ielantaarn fel verltsht. O, goedenavond, agent, zei Borrodaille vrien delijk. Goedenavond was de wedergroet van den agent. Het licht verdween en het charmante {weetal zette zijn weg voort. De agent was Wfll Spearfng. III. Standjes op het politiebureau. De brigadier op voet van oorlog. Een overtreding van het reglement. De brigadier Briggs van de Camberwell afdee- ling van nature een driftig man, was nu zeer geïrriteerd. Niet dat hij geen uitstekend politie man was en het goed meende naar de mate_ vön verstand die htm gegeven was, maar de befrek - king van brigadier is zoo vermoeiend en vergt zooveel inspanning van de zenuwen, dat het hu meur van den kalmsten mensch er door bedor ven zou worden. De voornaamste vereischte voor het goed volbrengen van zijn veelvuldige plich ten is tact en zelfs de beste vrienden van Briggs durfden niet volhouden, dat hij veel tact bezat. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1