misdaad oi ccn «rfattis 18e Jaarna nir- Dinsdag 13 September 1927. No. 70. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ■WIERINGER COURA VERSCHIJNT BLKEN ADVERTKNTIèN: JOBN 1. BOSKEK. WIEBINCE* DINSDAG en VRIJDAG. f Van 15 regels 0.50. UITOEVEB i ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1 Iedere regel moer 0.10. lVHiDi Hlppolytashoef Wierlngea ToleL Int er co mm. No. IA PARIJSCHE MODEBRIEVEN. STRIKKEN. fn de meest verschillende vormen hebben we de strik geadopteerd voor onze toiletten. Daar is de enorm groote strik, vervaardigd van de stof der japon, die aan de linkerheup van het avondtoilet prijkt. Deze' is als 't ware een deel van de rok, een vorm van draperie. Als tegenstel ling zouden we het stijve kleine strikje kunnen noemen, dat onder den staanden boord van een manlijk uitziend overhemd wordt gedragen. We hebben ceintuurs, die van voren met een stiik sluiten en verder aardige, losgestrikte das sen, die onder de revers of onder het liggende kraagje van blouse df japon worden bevestigd. Zoo'n strik is meestal van zwarte zijde, hoewel we ze ook wel eens van donkerblauwe zijde za gtn met witte moezen. In elk geval staat ze jong en vlug en is een prettige garneering voor jonge- meisjes-kleeding. DIE VOOR DE SCHOONHEID STERVEN De hedendaagsche vrouw moest het eigenlijk de mode niet zoo makkelijk maken, dat deze naar alle dingen kan grijpen, welke haar op een ge- gegeven oogenblik als versiering van de vrouw geschikt voorkomen, maar er over nadenken, van waar het ruwe materiaal voor al die versie rende dingen afkomstig is. Slangenleer, dat tegenwoordig weergaloos ge wild is, niet alleen voor het vervaardigen van «rhoenen. maar oook voor heele mantels of de enrneering ervan, voor hoedversiering en hand- taschies wordt gebruikt, moet op wreede wiize verkregen worden. Den levenden slangen wordt de huid van het lichaam getrokken, omdat an ders, naar wordt beweerd, de mooie glans van het leder verdwijnt. Maar'kan 6en fijngevo elige vrouw genoegen hebben in een gebruiksvoorwerp dat de buit wordt van den handelaar, terwijl het dier wordt gemarteld Slangenhuid is iets, dat de dames zonder gewetenswroeging zouden kun nen dragen, want, afgezien van de vijandschap tusschen vrouw en slang sedert Eva's tijd, is het kruipend gedierte zeer nadeelig en de verdelging ervan behoeft den vrouwen volstrekt geen be- zorgheid te baren. Alleen zou men de zekerheid moeten hebben, dat er geen barbaarschTieden sa mengaan met het verkrijgen van slangenhuid. Kan slangenleder niet zonder ruwheid wciinn verkregen, dan zouden de dames, die met alle geweld en niet ten onrechte, omdat zij mooi zijn kostbare soorten leder willen dragen zich met krokodillenleer tevreden kunnen stellen. De verkrijging van dat leder gaat niet met ruw heid gepaard en een krokodil gaat zelf bij mach tiging vanzijn buit zoo wreed te werk, dat zelfs de gevoeligste vrouw geen gewetenswroeging be hoeft te bespeuren wegens het dooden van zulk e« n dier. FEUILLETON. O—O No. 4. De agenten kwamen terug van nachtdienst en maakten rapport. Er werden veel kleine voorval len vermeld, onbeteekenend op zichzelf, maar mogelijk belangrijk verdachte voorvallen, die misschien niets beduidden. Nu was het de zaak van brigadier Briggs om dit te ontwarren en te beoordeelen of zij voorbijgezien moesten wor den of gerapporteerd aan het hoofdkwartier. Ie dereen zal moeten erkennen, dat zulk een betrek king lastig en de beslissing omtrent dergelijke za ken moeilijk en vol verantwoordelijkheid is. Vooruit, zeide hij. Wel, vroeg hij op scher pen toon, toen Price naar zijn lessenaar toestap- tc en 'n notitieboekje opende. Aandacht gevallen op No. 25 Margrave Cres- cent, Brixton Rise om 1,20 a.m. /Twee mannen, de een kort en dik, de andere gewone lengte, niet dik en niet mager, komen het hekje uit. Hun be wegingen lijken mij verdacht. Ik roep ze aan en ze zetten het op een loopen. Ik ga naar huis terug en na een voorloopig onderzoek bel ik de men - schen op. Het huis behoort aan een oude dame Mevrouw Emily Fielding, die stervende was. Het huishouden bestaat uit twee vrouwelijke bedien den en een verpleegster voor mevrouw Fielding. De oude dame is zeer rijk. Ik onderzoek alle ka mers beneden, alle deuren en ramen gesloten. Geen spoor van inbraak. Ik verliet het huis na een half uur en ging op mijn ronde voort. En je hebt de bewoners zeker doodelijk ver schrikt. zei Briggs sarcastisch. Ja. zij waren wel wat geschrokken, ant woordde Price. Anders niets vroeg Briggs, met een zijde- lingschen blik. Anders niets, brigadier, antwoordde* Price. die nu met een knikje afeedankt werd. Wie komt nu O. iij, Spearing. Spearing kwam hij den lessenaar en sloeg zijn notitieboekje open. Zeker ook bedelaars achterna gezeten vroeg de brigadier. MARKTOVERZICHT. „Kennis is macht" zegt een oud spreek woord, wij zouden liever zeggen „kennis is een vereischte in den strijd om het bestaan" in den legcnwoordigen tijd. 't Is niet alleen de moderne kennis van het bedrijf, ook eenige elementaire vvetskennis heeft de boerenstand voor dei ulge- meene uitoefening zijner zaken noodig. In de meer ingewikkelde kwesties is hij wel op ande re personen aangewezen, maar er zijn genoeg za ken van den dag, waarvan hij iets meer moot we ten. Wij noemen hieronder eenige punten, naar onze meening zeer geschikt in een cursus te be handelen. De vleeschkeuringswet, de warenwet, de veewet, de wettelijke bescherming tegen ver borgen gebreken bij veeaankoop. Welke afdee- ling van de Moll. Mij. van Landbouw of welke andere vereeniging neemt het initiatief voor du oprichting van een cursus voor een of meer ge roemde punten Kennis leidt tot ontwikkeling en deze tot ver stand en oordeel. Om tot de markt te SCHAGEN te komen deze was zeer goed met vaste tot hooger prijzen. Vet te koeien 1,10 1,14, 0.90 k ƒ1 en 0.75 a f 0.85. Nuchtere kalveren traag. Schapen». hooger en vlug. Jonge vette 36 k 40 Uitvoerlammeror. 27 41 Oude vette schapen 26 a 30 Fok - schapen 30 k 33 Goede vette slachtvarkons 0.67. zouters 0.65. BINNENL. NIEUWS. VAN SCHRIK GESTORVEN. Zaterdagmorgen stak, naar de „Limb. Koerier' meldt, een kind op de Boschstraat te Maastricht de straat over, juist toen een biervrachtwagen kwam aanrijden. Het kind kwam niet onder den wagen, maar iemand, die meende, dat een onge luk ging gebeuren, schrok zóó hevig, dat hij een toeval kreeg_cn naar l^yis moest wordenver Briggs kon Spearing eigenlijk niet uit staan. De brigadier was ook maar een mensch en ge woonlijk houdt men niet van iemand, die het middel is geweest om u meer dan een reprïman de van uw superieuren te bezorgen. Neen, antwoordde Spearing, ik heb niemand achterna gezeten. Ik stond achter het tijdelijk tehuis der Vereeniging voor Kinderbescherming op Clapham Common zoowat te middernacht in de schaduw van een muur en ik zag twee man nen, die bleven daar ook staan. Een van hen wees naar het huis. Ik liet het licht van mijn lantaarn op den man vallen, die stond te wijzen en de ander zei gauw Goedenavond agent. Tk groette terug en zij liepen door. Ik heb ze niet meer gezien. Neen maar, Spearing, vindt jij het nu de moeite waard om zooiets te rapporteeren zei de brigadier verachtelijk. Neen brigadier, maar ik zeg het, omdat ik hoorde wat Price zei. zoo, omdat Price zich als een ideoot aan stelt, moet jij hetzelfde doen Ik ben niet van plan mij als een ideoot aan te stellen en ik vind ook niet, dat Price dat ge daan heeft. Zijn beschrijving van de mannen, die bij zag, komt net -overeen met mijn beschrijving van mijn mannen de een kort en dik. de ander van gemiddelde grootte, niet dik en niet mager, die overeenkomst vind ik wel belangrijk, briga dier. O, is het een toevallige omstandigheid De naam Fielding, brigadier. Dat was de naam van de oude dame waar Price uit bet bek je de twee mannen zag komen en de knaap Fiel ding. brigadier Geore-e Fielding zoon van Marv Fielding. die gisteren veroordeeld is tot vijf jaar tuchthuisstraf, is voorloopig onder dak gebracht in Clapham Common. waar ik twee man?nen zag staan, die naar het, huis wezen. Dat is wel iets toevalligs en mij dunkt belangrijk on daarom heb ik er rapport van ge-maakt. De brigadier leunde achterover in zijn stoel en beschouwde Snearing met die soort belangstel ling. waarmede men een nieuw soort insect be schouwd. Briggs kon geen woorden vinden om zijn wo?- Je lucht te geven. Opeens onderging zijn gelaat een buitengewone verandering en hii werd plot seling kalm. Hij zag een gelegenheid om zijn wraak op Spearing te koelen. 4 voerd. Daar zijn toestand verergerde, is de man Zaterdagavond naar Calvarienberg gebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. BIJNA 104 JAAR GEWORDEN. De oudste inwoner van Utrecht, de heer J. M. Timp, is Zaterdag overleden in den ouderdom van ruim 103 jaar. Hij was oud sergeant bij de genie, geweizen fortwachter te Utrecht. 22 November 1823 werd /Timp geboren hij zou dus over eenige maanden 104 jaar oud zijn ge worden. DOOR EEN DAKPAN GEDOOD. De 17-jarige W. de Bresser uit Boxtel, die bij de afbraak van een woning te Esch een dakpan op het hoofd kreeg, waardoor een inwendige bloeding ontstond, is aan zijn verwondingen o- verleden. VAN HF-T RAADSLIDMAATSCHAP VERVAL LEN VERKLAARD. Gedep» Staten van Zuid-Holland hebben den heer W. Visser Azn., lid van den Raad der ge meente* Zuid-Beierland, in zijn Raadslidmaat schap vervallen verklaard, op grond, dat hij ge handeld heeft in strijd met art. 24 derGememte- wet Aan de overwegingen is ontleend, dat de heer W. Visser, lid en voorz. van de Coop. Brandstof- feninkoopvereeniging „De Voorzorg", welke brandstoffen geleverd heeft aan het Burgerlijk 4rmbesttuur der gemeente Zuid-Beierland, wel ke levering aangemerkt moet. worden ten behoe ve der gemeente te zijn geschied, en dat de heer Visser als voorzitter, die op de hier bedoelde le veranties afgegeven kwijtingsbewijzen heeft ge- teekend. s.s. IJSSELMONDE GEZONKEN. Vier opvarenden worden vermist: Donderdagnacht is het uitvarende s.s. IJssel monde (van Van Uden's Scheepvaart en Agen tuur Mij) in den Nieuwen Waterweg ter hoogte van Poortershaven door het inkomende Engel - sche s.s. Ellerdale aangevaren. De IJsselmonde maakte slagzij en zonk binnen een minuut. Toe vallig lag in de buurt een sleepboot van de aan nemersfirma Volker, behoorende bij de aldaar werkzaam zijnde baggersmolens. De sleepboot, welks kapitein aan boord was, voer onmiddellijk naar de plaats der aanvaring, evenals een sleep boot van P. Smit, tijdelijk in dienst bij de firma Volker. Door befde sleepbooten werden 15 opvarenden van de I.Tselmonde gered, terwijl eenige anderen der bemanning naar Rozenburg zwommen. Er werden nog vier opvarenden vermist, nl. één Nederlander, één Deen en twee Noren. DE OORZAAK van de ramp is, naar men ver moedt. het uit het roer loopen van het s.s. „El lerdale". Eenige oren in doodsangst. De „IJselmonde" is op een ondiepe plek in den Waterweg gezonken en ligt op zijde, terwijl de andere zijde juist even boven het wateroppervlak uit komt. Deze omstandigheid heeft een der opvarenden Het doorgangshuis van de Vereeniging voor Kinderbescherming is op Clapham Common. zeide hij, hoe kom je daar in de schaduw van een muur te middernacht staan Briggs kende het geheele district nauwkeurig, zooals een brigadier ook past. Hij kende de ver schillende stegen en straten van alle secties van buiten en wist precies, waar een agent op een gegeven -oogenblik zich moest bevinden. Ik ging er even om te zien of alles in orde was, zei Sparring. Maar het ligt toch niet in je sectie Neen, dat is zoo, maar het is toch niet ver - der dan 50 meter af stands. Het ligt niet n je sectie, Spearing. Ja, dat weet ik ook. Je bent voor je eigen aangelegenheid uit jo sectie gegaan Tk was met. langer dan een minuut weg. C-pef mij antwoord op mijn vraag, riep Briggs met donderende stem, was je uit je sectie ia of neen. toen je daar in de schaduw van dien muur om twaalf uur 's nachts stond Snearing beet zich op de lippen, hij zag dat hij er ingeloopen was. Tk was buiten mijn sectie, antwoordde hij uitdagend. En het was voor je eigen aangelegenheden en nergens anders om. wegens je sentimentali teit voor dien jongen. Je hadt er niets mee te maken. Heb ik gelijk, ja of neen. Antwoord mij. Spearing haalde de schouders o-p en gaf een toestemmend antwoord. De oogen van Briggs flikkerden boosaardig Eindelijk kon hij eens optreden, de zaak was nu wel niet zoo ernstig, maar het. was toch heter dan niets. Hij had Snearing er toe gebracht -om iets te bekennen, dat bü de politie gewoonUTk als eo^ ernstige overtreding wordt aangemerkt. Zeer goed, zeide bü. ie zult Tater op den dae bier nog wel meer ven ho-oren. Nitt zonder order ca ie vandaag van bet politiebureau af. Het was laat in den middag en Spearing stond in stramme houding voor den inspecteur Palmer op het bureau. Wat heb je tot je verdediging 'te zeggen, Spearing, de brigadier komt met een klacht, dat je buiten de sectie was gisteravond volgens je eigen rapport. Met uw verlof, inspecteur, zei Briggs, hij vertelde het nie uit eigen beweging, ik maakte in een al heel benarde positie gebracht. Door don schok van de aanvaring in zijn kooi wakker ge worden, spoedde hij zich, zooals hij dacht naar boven, maar kwam voor een gesloten patrijspoort Met veel moeite wist hij deze te openen, doch alleen zijn hoofd ging er maar door en bleek juist boven water uit te steken. Door den golf - slag van passeerende schepen werd zijn hoofd telkens ondergespoeld. In die ontzettende posi tie, waarin de ongelukkige machteloos zijn ver drinkingsdood voelde naderen, werd hij gelukkig opgemerkt door de bemanning van één der sleep booten, die hem moed insprak en eten en drin ken gaf. Gedurende eenige uren heeft de man zoo in doodsangst dooregbracht, daar de pogingen van de menschen der sleepbooten om de ijzeren pla ten rond de patrijspoort stuk te hakken, misluk ten. Tenslotte bracht een sleepboot van L. Smit en Co's Intern. Sleepdienst een autogeen snijapa- raat. aan, waarmede het gelukte de patrijspoort open te snijden en den man uit zijn benarde po- itie te verlossen. BUITENLAND. DE DUITSCHE LANDRU. Door de politie te Essen werd aangehouden zekeren Franz Begesat, werkman, die verdacht werd verscheidene vrouwen vermoord te hebben. Pij onderzoek in zijn woning vond de politie $rie houten kisten, welke geheel gevuld waren met bloed bevlekte kleeren. De kreeren zijn afkomstig van 13 vrouwen. Vermoed wordt, dat de moor denaar de lichamen van zijn slachtoffers heeft verbrand. OM GRAAN TE DROGEN. Een nieuwe uitvinding van den Zweedschen ingenieur A. H. Persson tot het drogen van graan is blijkens een rapport van de landbooiwvereeni- ging te Stockholm onder toezicht van de Zweed- sche academie voor ingenieurswetenschapper met goed gevolg beproefd. Men slaagde er in pas geoogst graan in 20 minuten 'te drogen, zoodat 18 pCt. van de vochtigheid verdween. Men verwacht dat deze nieuwe methode, waardoor dus veel tijd wordt bespaard, ook zeer ten goede zal komen aan de kwaliteit en de voedingswaarde van het graan. NIET ALLE MANNEN dulden BOBBED^HAAR. Uit Piacenza komt een recent staaltje van de alles beheerschende macht van den man. Een advocaat daar ter pladtse, wiens vro-uw het haar had laten „bobben", in weerwil van het verbod van haar echtgenoot, liet zij eigen kapper roepen en gaf hem de opdracht het haar van zijn vrouw totaal af te knippen, zoodat zij als een misdadig ster uitzag. De vrouw, die voor de operatie een werkelijk aardig voorkomen had, viel flauw, toen zij bemerkte, hoe zij er na de behandeling uitzag. In Piacenza heerscht nu groote opgewon denheid over het gedrag van den advocaat. De ze verklaarde, dat zijn echtgenoote maar een pruik moest dragen, totdat het haar weer is aan gegroeid. liet op uit iets, dat hij zeide. Stilte, een oogenblik. Een gebiedende handbeweging van den inspec teur bracht Briggs tot zwijgen. #Wat heb je er tegen te zeggen herhaalde hij, zich tot Sjearing wendend. Niets, mijnheer, het is de waarheid, ik was gedurende een minuut buiten mijn sectie. Ik zou er niet over gesproken hebben en dan had de brigadier er ook niets van geweten, als liet niet was geweest om iets, dat Price rappor- leerde. Wat rapport van Price Waar is dat Waarom heb ik dat nog niet vroeg de inspec teur Briggs aanziende. Als ik u lastig zou willen vallen, inspecteur, net alle nietigheden, die Price en Spearing rap porteeren, dan kon u hier wel een heelen dag zitten, zei de #rigadier. Hij had twee landloopers uit het hekje zien komen van een huis in Mar- vrave Crescent, waar ®n oude dame woont, Fiel- ling geheeten, die naar men zei, op sterven lag. Dat kon wel een beteekenis hebben. Welke maatregelen heb je daarin genomen Maatregelen, inspecteur vroeg Briggs. Gee- ne met uw verlof. Waarom hecht je belang daaraan, Spearing, .>n zoek je daar iets achter Om den naam, mijnheer. Ik zag de twee mannen buiten het huis, waar het kind Fiel- ling is. Price zag ze een later buiten het huis van de oude dame Fielding. Ik hield dit niet voor toevallig. Ik ben geneigd je gelijk te geven, Spaering en wat je overtreding betreft De inspecteur Palmer voleindigde dien zin nooit. sr" Moord Er is een moord begaan in Margra ve Crescent mijn mevrouwbracht een doo delijk verschrikte meid met moeite uit, die de kamer op dat oogenblik kwam binnenhollen. Zij had den gefoeelen weg naar het bureau op een draf geloopen, was buiten zichzelve ven schrik en hijgde naar adem. Zij kon het vreeselijke nieuws nauwelijks uit brengen. Hoe heette je mevrouw Fielding. mevrouw Fieldingbracht zij hij gend uft en viel toen bewusteloos neer. r-. - (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1927 | | pagina 1