EEN IJSBEER IN EEN BADPLAATS. I stapels, die men met pennen had vastgezet wer- Paniek onder de badgasten, den hoog de lucht ingevoerd en aan scherven Van een stoomschip in de haven van Hamburg is dezer dagen een ijsbeer die bestemd was voor den zoologischen tuin te Leipzig, ontsnapt. Het dier had kans gezien een gat in zijn kooi te maken en toen de opening voldoende groot was, kuierde de beer het -dek op en sprong over boord. Men had geen enkel wapen bij de hand, zoodat alle pogingen, om het beest onschadelijk tc ma ken, faalden. De beer zwom een tijdlang de rivier af en klom op een afstand van anderhalf uur van Blanke.ie se, aan land. Van hier ging het dier verder op stap naar het strand bij Schulau, waar het een hevige paniek veroorzaakte onder de badgasten Onmiddellij werd een klopjacht georganiseerd waarbij de beer bij Wedel tenslotte neergeveld werd. BESCHERMING VAN DE OOGEN VAN AUTOMOBILISTEN. Dr. C. G. Bostrom, een der bekendste oogart sen van Stockholm, heeft een bijzonder soort brille* glazen geslepen, die bestemd zijn om de oogen >an autobestuurders te beschermen tege i het verblindend licht van andere automobielen. Zit de bestuurder recht op, dan heeft de bril geen oitwe.king, doch zoodra de bestuurder zijn hoo'a eenigszins buigt, kan hij de uitwerking van bet. verblindend licht van andere auto's te niet doen Dit resultaat is bereikt, door het bovengedeelte van de glazen donkerder en licht absorbeere^d te maken. Door het hoofd tc buigen, wordt dan op het onderste gedeelte der glazen, dat gewoon is, een donkere schaduw geworpen, waardoor de uitwerking van het verblindende licht verloren gaat Pe brillen zullen binnenkort op de markt worden gebracht en men hoopt, dat de veiligheid van het verkeer daarbij ten zeerste gebaat zal zijn. BINNENL. NIEUWS. EEN GOED BEGIN Toen de heer A. Habets, burgemeester van Kerkrade, Dinsdagavond 1.1. de raadsleden be groette, zeide hij, één hiinner in zijn woord van welkom niet kunnende betrekken. Hot socialis tische raadslid Flutsch vroeg den voorzitter wien hij bedoelde. U niet, antwoordde de voorzitter. Wie dan wel herhaalde de heer Flutsch. Hier op bleef de voorzitter het antwoord schuldig, die vervolgens de vergadering sloot. In zijn openings woord had de burgemeester aangedrongen op vriendschappelijke en prettige samenwerking. OP ZIJN JAARDAG Tn de Blankenstraat te Amsterdam is Donder des- een tongetje uit het raam van de 33de ver- dïeping gevallen. Tiet kind is gistermorgen in hot O. T,. V. gasthuis aan de gevolgen overleden. Do kleine vierde luist ziin eersten veriaardag. ,TVrv vi fip moeder iets voor het feest gereed maoktc, was hot kind op de vensterbank geklom men. OPLICHTING. De banketbakker P., te Haarlem kreeg Woens weer neerrgekwakt. Rietmatten zeilden mee zon der dat kon worden nagegaan, waar ze ergens neergeslingerd werden. EEN AUTO VERBRAND. De eigenaar gedood. Zondagnacht is onder Den Nul bij Olst een ernstig ongeluk gebeurd. Omstreeks half twee moest de heer H. J. de Groot, scheepsbevrachter te Zwolle, komende uit Apeldoorn te Den Nul benzine innemen. De auto was een oud model waarbij het reservoir zich onder «e zitplaats van den bestuurder bevindt. De echtgenoote van den heer De Groot en diens zwager verlieten de aut) doch de eigenaar zelf bleef in de auto zitten. Ter- w ijl de benzine in het reservoir getapt weed, heeft de heer De Groot een licifer voor zijn sigaar ingestoken, met het noodlottig gevolg dat .d! tenzine ontbrandde. In minder dan geen tijd sfnd de auto in brand. De heer De Groot was di rect omgeven door de vlammen. Hij kon zien niet meer redden en kwam jammerlijk om. Het geheel verkoolde lijk werd door de politie naar het lijkenhuisje vervoerd. De auto brandde ga- heel uit. IN EEN DORSCHMACHINE. De 35-jarige landarbeider G. R. uit Bennekom, gehuwd en vader, had op een boerderij te Wolf- liezen het ongeluk in de wals van de dorschma chine te vallen. Een knecht had de tegenwoor digheid van geest dadelijk den drijfriem weg te slaan, waardoor de machine tot stilstand kwam Intusschen was reeds een been van het slacht - offer tot de dij verbrijzeld. Onmiddellijk begon men met het demonteeren van de machine, het geen na twee uur moeite vollen arbeid gereed was. Daarna eerst kon de ongelukkige worden bevrijd. Zijn toestand is hoogst ernstig. SPORT. BREEZAND - NIEUWS: Zondag speelde Bree zand I een wedstrijd tegen Texel II om 'n ver guld zilveren medaille uitgeloofd door den heer Jb. Borst. Texel bleek niet tegen Breezand opge wassen en verloor met 61. Tusschen Breezand II en B III werd 'n oefen wedstrijd gespeeld, welke door de eerste met 40 werd gewonnen. Zaterdag hield de Voetbalvereen. Breezand haar algemeene jaarvergadering in de zaal van Borst. De vergadering was druk bezocht; ook ver- srhillende donateurs gaven blijken van belang-, stelling. De aftredende bestuursleden v.d. Linden I Weijers, en Molenkamp werden herkozen. Voor van het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier hebben besloten, ingeval van fetorm, hoogen vloed, ijsgang, of andere ongunsti ge omstandigheden, zichtbare seinen te geven aan de seinmasten langs den Zuiderzeedijk. "ÖIT OTERLEEK. Tengevolge van de ziekte- in de bloemkool bedraagt de aanvoer tot dusver slechts het derde gedeelte van den omzet in nor male jaren. (Te Bovenkarspel heeft de Bloembollenvéi- ('lingsverecniging haar 14e veiling gehouden. De hoofdaanvoer bestond uit 70.000 Kg. plantgoed. Naar goede soorten vroege tulpen was veel vraag, zoodat deze voor hooge prijzen werden verkocht. UET HEILOO. Door den tuinder Beek werden Zaterdagmorgen nog 6 slofjes aardbeien, elk van één pond inhoud, aan „De Vooruitgang" aange voerd. De aardbeien, van het soort Deutsch Evem waren nog zoo mooi of het midden in den zomer was. ZIJ HIELDEN VAN EEN STERK BAKJE. Door een onoplettendheid van losse arbeiders is de conserven fabriek van de firma Veter Ver- hurg te Noordscharwoude een kookketel uit el kaar gesprongen. Om het koffiewater warm te houden hadden de arbeiders den stoom niet afgezet en het kraan-1 tje voor den afvoer van verwerkten stoom dicht gedraaid. Zoo was een ontploffing onvermijdelijk. Slechts een der arbeiders liep een lichte verwon ding op. Alleen materieele schade werd $gnge De Minister heeft op dit verzoek gunstig be schikt. Tot tijdelijke* onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oosterland is benoemd Mej. M. G. Dekker te Vlieland. Ter aanmoediging voor het sparen Bin nen afzienbare li tijd zal door de Goop. Boeren leenbank het 1000ste spaarbankboekje worden uitgereikt. Het bestuur besloot op dat boekje 'n bedrag van f10.in te schrijven, waarmede de duizenste spaarder zal worden verblijd. Politie: Gevonden een vulpen. Inlichtingen bij den Gemeente - Veldwachter. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND GEBOREN Hendrik, z.v. Tj. Bergsma en van R. Pomp Hendricus, z.v. G. \V. /Timmer en van A. van Veen Simon Rens, z.v. N. Spigt en van P. Huigen. OVERLEDEN Jan Hoep, oud 18 jaar, z.v. J. Hoep en van A. M. Jonker. richt. dngmorgon telefonisch een bestelling van iemand'de elfijtal-commissie werden 3 nieuwe leden be Ü-5-LJ ft-i.-"-»'noemd Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat er 'n batig saldo was. Werd besloten om in de herfst 'n feestavond te houden, waarvoor 'n commissie werd benoemd. Nadat nog verschillende huishoudelijke aan gelegenheden werden besproken, werd de verga dering door voorzitter gesloten. SUCCES-NIEUWS. Zondag werden de laatste wedstrijden gespeeld voor de Nederlaag wedstrij den. Het is de S.'ers nie't mogen gelukken deze laatste wedstrijden te winnen, want zoowel S. I als S. II werden door de Spartanen uit Schagen geklopt. Succes II speelde om 1 uur tegen Scha gen III en moest haar tweede prijs, welke nog beschikbaar was aan Sch. afstaan door met gevoelige Nederlaag van 6—3 te verliezen. Om ongeveer drie uur komt Succes I in het veld tegen Schagen II. Succes telt 2 invallers, Sch. was versterkt uitgekomen. De algemeene reserves van haar eerste elftal waren present. Hot spel is nauwelijks 5 minuten oud of de Sch.- vf orhoede zit al voor het S.-doel en een hoog schot werd ingezonden, de S.-keeper grijpt naar ^de bal en raakt, hem nog aan doch het leer ver- 'dwijnt in het doel en het is 0—1 voor Schagen. De S.-'ers pakken flink aan en een drietal corners op het Schagen doel worden uitgeoefend, d'och leveren niets op. Succes onderneemt e mi goede aanval en het is Kooij welke een punt voor Succes maakt, doch dit was een buitenspel goal t n wordt niet toegekend. Even later weet Succes toch de gelijkmaker in het net te deponeeren 11. /lot rust blijft de stand onveranderd. Na de thee pakken beide elftallen flink aan on is Succes dan ook in de-meerderheid. De Sch.- achterhoede krijgt dan ook druk werd en als de Sch.-doelman, welke schitterend op dre f was en dan ook wel een pluimpje heeft verdiend, de bal wat lang vast houdt krijgt Succes een trap vlak voor doel te nemen, doch de Sch.-keeper wist de bal te bemachtigen en werkt weder goed weg. Er wordt aan beide kanten hard gewerkt om de leiding en na ongeveer een kwartier is het Sch. welke met een hard schot het winnend punt scoort 12, welke stand tot het einde on veranderd blijft en heeft Schagen de fraaie beker weten te bemachtigen. Succes had over alle kanten pech. Vele schot, gingen over of naast. Eenmaal toch komen zij alleen voor de Sch.-keeper en schieten nog naast. De S.'ers begingen volgens onze meening d'. fout, door de bal te veel in bet binnentrio te houden en werd veel te weinig op de vleugels gespeeld, voor al op rechts. De uitslag der Nederlaagwedstrijden is als volgtle pr. Succes I - een fraaie beker van het gril. Zondagsblad „De Stad" gewonnen door Schagen II. 2e en 3eprijs, een verg. zilv. kruis van den Heer van Duin en zilv. med\ van Jb. Vrij bleven in het bezit van Succes I. le pr. Succes II een zilv. tak aangeboden door G Geus. tabaksfabrikant Alkmaar, gew. door "Helder V. 2e pr. een Distinctive, aangeb. door do Rierbrouwerii ..De Oranieboom" Rotterdam, gewonnen door Schagen III. die zich mevrouw Pauw, Ged. Schalkburgerweg, voor 50 gebakjes, een half pond koekjes en wat chocolade. Het bestelde werd bezorgd, maar bij aanbieding der kwitantie Donderdagmorgen, werd verwezen naar „het kantoor van meneer' Generaal Gronjéstraat 85. Dit bleek te zijn een bureau van het voormalig Schotensch burgerlijk armbestuur, en mevrouw Pauw, echtgenoote van den werklooze Otter, tegen wie door den commissaris van politie gewaarschuwd is. De lekkernijen waren natuurlijk allang op. ECHTELIJK DRAMA. Een man schiet zijn vronw in zwijm. Zondagavond heeft zich op den Coolsingel te Rotterdam een drama afgespeeld, dat geen ern stige gevolgen voor het slachtoffer had. De 45- jarige expeditieknecht M. Kraal van den Scliie- damschen dijk, die sedert een jaar gescheiden leeft van zijn vrouw, die nu in de Tweede Dier gaardestraat woont, haalde zijn viouw 's avonds te half tien uit een bioscoop op den Coolsingel. Hij liep een eindje met haar op, en vroeg haar weer bij hem terug te willen komen. Er ontstond een woordenwisseling waarbij de man do vrouv bij den arm vastgreep. Vervolgens loste hij op oen pas afstands twee schoten op baar uit een Walther pistool (7,65 mm). Beide schoten hadden slechts de uitwerking, dat de vrouw het gillend op een loopen zette* in de richting van de kruis kade, waarna de man haar nog een schot nazond Dit laatste schot, dat evennlin als de vorige doel trof, deed de vrouw in zwijm vallen, nadat zij nog' aan burgers haar achtervolger had kunnen bekendmaken. Deze laatster» maakten zich van den expeditieknecht mgester en leverden hem aan de politie uit, waardoor hij in bewaring ge steld werd. .Tijdens een verhoor vertelde de vr^iw, dat,de man reeds vijftien jaar zonder werk, gedurende welken tijd zij den kost verdiende. Hij nam revolver en bijl mee naar bed. De echtgenoot zou buitengewoon jaloersch zijn. En ging met een bijl en £cn revolver bij zich in bed slapen. De vrouw deelde ook nog mede, dat haar man, sinds hij jaren geleden bij een val in een scheepsruim een hersenschudding opliep fcteeds onder behandeling van een dokter is ge bleven, terwijl niet uitgesloten is, dat hij aan vervolgingswaanzin lijdt. ZWAAR WEER IN WESTLAND. Men meldt uit Loosduinen Een geweldig* windhoos heelt hier Zondagmiddag in de» tuinen htcl wat schade aangericht. Er zijn tuinders, die voor meer dan 1000 gulden 'aan glaswerk en riet matten verloren hebben en slechts een paar wa ren tegen hagel- en hoosschade verzekerd. Kwan voor twaalf kwam een hoos uit zeei opzetten die echter weer in de wolken verdween, zonder de aarde ge aarde geraakt te hebben. Een zwerm van honderden zwaluwen, die op hun trek naar het Zuiden zijn, waren de kluts geheel kwijt, ze vlogen schots en scheef door elkaar en trokken toén in Zuidelijke richting weg. Even daarna kwam een nieuwe hoos, niet zoo breed van om vang, maar van groote kracht opzetten van het landgoed Ockenburgh af, langs Meer en Bosch in de richting van het boom- en bloemenkwartier Broeiramon, die nog op de rijen lagen en heele BLOEMEN, DIE DE ORDE VERSTOREN. Tdens de zitting van den Gemeenteraad van Purmerend, waarin de nieuwe leden geïnstal leerd zouden worden, werd namens de Soc. Dem vrouwenclub een bo quet roode dahlia's gezon den voor het eenige vrouwelijke lid, mevr. Schrie kende Wit. De bloemen werden door den voor zitter geweigerd, omdat zij „de orde zouden ver storen." UIT SPANBROEK. De burgemeester van Span broek heeft de benoembaarheid tot raadslid bc twijfeld van don heer Kok, rijksontvanger. Bij de installatie heeft hij verwezen naar een dergelijk geval teZundert. Op verzoek legde de heer Kok de verklaring af, dat, als de Kroon mocht uit spraak doen dat deze functies niet vereenigbaar zijn (wat zou moeten blijken als het geval Zun dert daar voor mocht komen) hij voor het raads. lidmaatschap zou danken. WETHOUDERSPENSIOEN. De afgetreden Zaandamsche wethouder, de heer A. G. Verbeek (S.D.A.P.), heeft bij den gemeenteraad een ves - zoek ingediend om in het genot van pensioen ts worden gesteld. De raad heeft echter in 1923, na het afttreden van het in meerderheid socialis tisch bestuur, besloten de pensionneering van wethouders in dien geest te wijzigen, dat eerst op 65-jarigon leeftijd en op den voet van de ge meente ambtenaren pensioen kan worden toege kond. I De wijzigingen, die toen in de desbetreffende verordening zijn aangebracht, schijnen echter van dien aard te zijn, dat toch nog een eisch tot onmiddellijke pensionneering na 4 dienstjaren niet zou kunnen worden afgewdken. DE BLIKSEM INGESLAGEN. Zondagmorgen ongeveer 8 uur sloeg de blik sem in de boerderij van den heer Ursum aan der Basseweg te Heer Ilugowaard. Een kind werd tegen den grond geworpen, doch kreeg geen let sol de ouders waren naar de kerk. Slechts drie rijwielen en heel weinig meubilair konden wor den gered al het andere verbrandde. De kapit.a le plaats brandde tot den grond af. In het gezin van Jan Volder in deze gemeen te, is een geval van besmettelijke ziekte, rood vonk, geconstateerd. POLITIE Verloren oen groene- hoerenjas, een alpine muts en een zwart lederen portemon- nnie, inhoudende eenig geld. Gevonden een vulpotlood, een autokap en 2 sleutels. Inl. worden ter Secr. verstrekt. BREEZAND. Ongeluk. /I'oen Zondag j.1. de be jaarde heer Borst zijn hit voor 'n voertuig had ge spannen, liep het dier plotseling vooruit. Onge lukkigerWijze werd de heer B. door de boom van de kar gegrepen en kwam te vallen, met het nood lottig gevolg, dat de wielen der kar over zijn bee non gingen en zijn eene been werd verbrijzeld. Maandagmorgen is de heer B. naar het zieken huis te Helder gebracht. j.1. Maandag geraakte de venterswagen van den heer Sikking aan de Boermansweg tegeno ver Rozenbroek te water. De hit was al grazende naar de slootkant geloopen, de wagen liep ten slotte toe en zoo geraakte het dier en de voorwie len van dé wagen te water. De bak bleef gelukkig nog op de kant hangen, zoodat van de koopwaren •niets bedorven werd. Met vereende krachten werd het zaakje weer op het drooge gebracht. Zondag j.1. behaalden de „Pennekampen" we derom lauweren op de 1500-meter snelloopwed- strijd te Amsterdam uitgeschreven door de K N.G.V. Jan Pennekamp behaalde den 2den prijs in een mini mum verschil van tijd met no. 1. Jo Pennekamp ging als no. 5 door de finisch. Hulde aan onze beroemde Pennekampen Zij hadden toch te kampen tegen 42 deelnemers. Zondagmiddag gaf de Zangvereeniging .Zanglust" onder leiding van'den Heer B. de Vries een uitvoering in de groote tent van „Veer burg. Ondanks het minder gunstige weer, was de •>pkomst bevredigend, een blijk dus van het pu bliek, dat men het werk- der vereeniging waar deert. Inderdaad de nummers gaven blijk van ij verige studïer de zang was geschoold en be schaafd. Bovenal bekoorde ons „Avondzang" en dan no. 5. Morgentocht (dubbel kwartet. Verder blonken uit „Worgen-Hymne" en „Len te-lied." Tnnig mooi werden deze nummers ge- zoneen. Een hartelijk applaus klonk dan ook tel kens; ons compliment aan directeur en leden. Aan bet bal. dat zeer gezellig verliep, werd door velen deelgenomen. GEMEENTE WIERINGEN. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING. Inzake het programma der Landbouwtentoon stelling verzoekt men ons meue te deelen, dat vanwege de te verwachten vele inzendingen van vee- en landbouwwerktuigen het bestuur een vergroot terrein heeft te baat genomen en de op stelling aldus heeft geformeerd: de paarden op 't Kerkplein, pluimvee en konijnen Kerkstraat, stie ren bij het Waagplein; rundvee, varkens, scha pen en tevens landbouwwerktuigen op het ter rein van den heer Jb. Dekker; veldgewassen, zui elbereiding, enz. in de groote zaal van Hotel De Haan. Door tusschenkomst van plaatselijke nering doenden komen groote inzendingen van firma's van buiten, zooals 'n grot te collectie landbouw machines (w.o. 'n melkmachine), 'n collectie au- tomobielen en motoren, w.o. tractors, enz. Laten de landbouwers nu zooveel- en zoo spoe dig mogelijk inzendingen van vee, gewassen, enz opgeven. Het moet 'n tentoonstelling worden als nimmer te voren! En dat kan, als ieder mede werkt. Laat de burgerij vooral de vlag uitsteken, bodat Hippolytushoef 'n feestelijk aanzien krijgt Vele medailles zijn door de ingezetenen als prij zen beschikbaar gesteld. Velen daarvan hebben we reeds gemeld. Nog zijn geschonken Een medaille door Mevr. Kolff-Van Heurn voor het mooiste kalf, al- of niet ingeschreven. Een medaille door mevr. Kolf-Van Heurn voor het grootste aantal inzendingen Vee- en Paarden tezamen van één eigenaar. Een medaille door Ds. Van der Veen voor de mooiste inzending vruchten. Een medaille van den heer N. Kuiper voor de mooiste collectie schapen. Een groote plaquette door de C.oop. Boerenleen bank Wieringen als eereprijs voor één der rubrie ken. Wie geeft nog 'n medaille voor de inzen dingen ter opluistering Ds. J. M. I.eendertz, Doopsgezind Predikant te Koos: aan de Zaan, vroeger alhier, is beroepen bij de Doopsgezinde Gemeente te Haarlem. VTNGT 4 A T. NTF.TTWSr STOFMSEINFN. Dijkgraaf en hoogheemraden EEN WINDHOOS. Zaterdagmiddag woedde o ver de Zeeuwsche gemeente Kruiningen 'n windhoos. Om kwart o- vor vier kwam 'n storm uit de richting van de Wostorschclde opzetten. De hoos ging gepaard met hevige regens. In 'n boomgaard werden 31 stammen uit den grond gerukt, ongeveer 200 300 II.L. aardappelen lagen over den grond. Aan daken van eenige gebouwen, vooral aan liet dak van de groole kerk, werd zeer veel scha de aangebracht. TTet gemeentehuis moest het ook waar. onteelder» TTit de muziektent, op de markt worden lessenaars en banken tot op vrij grooten afstand weggeslingerd. Van de mooie oude boo - men rondom de groote kerk bleef er geen enkele- «daan. F.en daar ter plaatse staande ligtent, waar zich gelukkig geen patiënt in bevond, werd even eens opgenomen om ergens ver neer te komen. Een boerenknecht, die met twee paarden op een land aan her. werk was. werd opgenomen en viel oor do paarden neer. Voor zoover bekend, zijn er geen personen gedeerd. Na verschillende vergeefsche pogingen om aan de openbare lagere school te Oosterland een onderwijzeres te benoemen uit de lijst van wachtgelders, heeft het gemeentebestuur den Minister van Onderwijs verzocht toe te staan, aldaar een tijdelijke niet-wachtgeldster te benoe- enm, zonder dat de Rijksvergoeding voor de ge meente zal verloren gaan. HERV. GEM. Donderdagavond 8 uur llerv. Zusterkring nuOPSGEZINDE GEM. Pastorie118 8 bongeren8™ep A en B in de JtARKTBERICHTEN. Opgave van den Directie der kleine markten te Alkmaar, betreffende de hoogste en laagste prijzen van sommige artikelen. Markten van Maandag 5 tot en met Zaterdag 10 Sept. Kippen 0.60 h 1,50 Kuikens 0.20 1,75 Eenden-eieren per 100 st. 7 kippen-eieren (grooth.) per 100 st. f 7.50 a 8.25; Kippeneieren kleinhandel per 100 stuks f 7 a 8.25; Boter le s. per pond fl.a^-10; boted 2e s. per pond f 0.90 a fl.Slachtduiven f 0.07 a 0.20 EIERVEILING ALKMAAR, 10 Sept. 1927. Aanvoer 93000 kipeieren. Prijzen 56—g8 Kg. 7,50 7,80 58—60 Kg. 7,80 a 8,20 60—62 Kg. 7,80 a 8,30 62—64 Kg. 8,20 a 8.60 Bruine 8 a 8.90. Bruine 8 a 8.90. Aanvoer 12000 Eendeieren. Prijzen - 6.60. ALKMAAR, 12 September 1927. Op de heden ge houden veemarkt waren aangevoerd 36 Vette koeien 220 a 430 19 vette kalveren 70 135 Vette kalveren per ned. pond 1,15 h 1,40 22 Nucht. kalv. (slacht) ƒ8 5. 24 601 vette varkens (zware) per ned. oond f 0.66 f» 0 70 Zouters per "'•d. pond 0.65 a 0.66.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2