wekelijks Sint Nicolaas Souvenir J. G. Jansen. Schagen, MARTHA ANNA VAN KEULEN Laden van Accu's, bij P. C. LUIJT J. QRAAFF. St. Nicolaas St. Nicolaas! Een pracht SI. Maas-cadeau is een CWNIHU 75 cL Ziel de Etalage. Ziel de Etalage. Vrieslander, wat zeggen wil één hond op elke tien inwoners. Die honden brengen met elkaar voor meer dan IV/2 millioen gulden aan belasting op. Vijf millioen honden, die allemaal verzorgd moeten worden, die eten en drinken moeten heb ben op tijd, die gewasschen, gekamd en gebor- teld moeten worden wat een werk vertegen - woordigt dat Maar de Engelschen hebben al die zorg en drukte er graag voor over. Bijne iederen En- gelschman is een hondenliefhebber. En die pas sie voor honden is den laatsten tijd 9terker dan ooit, dank zij de mode der windhonden-wedloo pon een sport die bijna zooveel vereerders telt als de geliefde voetbal- en cricket-sport, er die, zelfs op weg is om alle andere sport te ver dringen. Voor eenigcn tijd althans. Want het is vooral de mode, die deze nieuwe sport voor schrijft. Windhonden zijn dus op dit oogenblik de lie veling-en in Engeland, hoe zeldzamer en zuiver der ras hoe duurder natuurlijk. Honderd pond sterling voor een rasecht exemplaar met stam boom is geen zeldzaamheid. Toch in duurte worden ze nog overtroffen door een ander ras. Dat is de „choiw", een uit Amerika geïmporteerd soort. Eenigcn tijd gele den werd voor een exemplaar daarvan twee dui zend pond sterling betaald vier en twintig duizend gulden Bezit ge een chow, en wilt ge hem kwijt .en Ga er dan mee naar Engeland ge haalt er de reiskosten gemakkelijk uit ZOU HIJ GEDOOD ZIJN Naar uit Berlijn wordt gemeld, zou volgens 'n bericht uit Warschau, de Russische Sovjetbcvel- hebber Trotzki (die evenwel was afgezet) bij een poging om uit Rusland te ontkomen aan de grens door ambtenaren van de Tsjeka zijn doodge schoten. Een bevestiging van het bericht kon nog niet worden verkregen. PROVINCIAAL NIEUWS. UiT Z1JPE. De woning:, bewoond door den heer Tiesscn alhier, eigendom van graaf Ben- tinck, is tot den grond algebrand. Niets kon ge red worden. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. VLEESCH-OORLOG. Te Purmerend is een vlecschcorlog uitgebroken. Wegens oneenigheid met één der slagers is bij allen de prijs van het vleesch tot 60 cent per pond gedaald. Eén hun - ner verkoopt de koe-lappen zelfs voor 55 cent. UIT WINKEL. Dinsdagmiddag is door tot nu toe onbekende oorzaak de boerderij bewoond door den heer A. Nobel, geheel afgebrand. Al het vee is gered, doch een gedeelte huisraad en ma chinerieën moest prijs gegeven worden. Verzekering dekt de schade. UIT HEERHUGOWAARD. Wie Maandag morgen wat vroeg door het centrum onzer ge meente trok zal allicht den indruk hebben geh kregen, dat op het terrein van den heer Rus dien dag boelhuis zou worden gehouden, aangezien daar zoo wat van alles netjes geordend was op gesteld. Een tiental poorten en poortjes, kruiwa gens, konijnenhokken enz. enz. ter opluistering versierd met bosjes boontjes. Deze uitstalling was geformeerd door jongelui zich veilig wanend, daar de politie op een ander punt der gemeente dienst deed. Door de verschillende eigenaars zijn de zaken weer teruggehaald velen namen het geval nog al gemoedelijk op, anderen waren er echter min der over gesticht. Herhaling zal wel niet aan te raden zijn. UITSLAG STEMMING HOOGHEEMRAAD SCHAP. District Helder. Aantal ingeleverde stembriefjes Hoofdingelanden 2486, plaatsvervangers 2486 Van onwaarde hoofdingelanden 179, plaats» vervangers 322. Geldig hoofdingelanden 2307, plaatsvervan gers 2164. Aantalstemmcn uitgebracht op Hoofdingelanden. J. Burger 1335, D. Duin Wz. 554, H. S. Eriks 796, R. Kaan 1650, G. v. d. Sluis 1273, J. v. d. Veer 801, A. G. A. Verstegen 442, P. Zeeman 1173. Hoofdingelanden-plaatsvervangers L. Brandsma 583, F. Dekker 1340, K. Francis Kz. 682, J. Jimmink Hz. 853, H. Rezelman 687, P. Sluis Nz. 1096, P. J. Waiboer Jaczn 1430, J. Wes terhof 984. Volstrekte meerderheid Hoofdingeland 1154, plaatsvervangers 10j3. Gekozen zijn tot hoofdingeland J. Burger, R. Kaan, G. v. d. Sluis, P. Zeeman. Tot plaatsvervangers F. Dekker, P. Sluis Nz. P J. Waiboer Jacz. Herstemming voor hoofdingeland-plaatsver vanger tusschen J. Jimmink Hz. en J. Westerhof EEN DICHTERLIJK KIEZER. Bij de stemming voor hoofdingelanden Hoog heemraadschap is Woensdag te Alkmaar o.a. het volgende gedichtje uit de bus gekomen Stemmen voor Hoofdingelanden, weer een voorwendsel voor strijd. Alsof de dijken en de stranden er naar vragen wat ge zijt, Of Uw kleur ook zwart met rood is, of wel geel met wit er bij Of de waterwolf daarnaar zich richt soms, in tijd vana storm en hoog getij. Ook het water van de landen, waarvan gij ingelanden zijt, Laat zich niet keeren door de handen gebonden met „partijbeleid" Het kent geen onderscheid van kleuren, weet niet van rood, zwart, getel en wit, Doch toont zijn kracht waar dijken scheuren, en loert steeds op uw grondbezit. 't Geweld van water kan men keeren, slechts als men daar weerstand van heeft, Met „politiek" is 't niet te loeren, dat heeft nog niemand ooit beleefd, Met heldre hoofden, rappe handen, daarmee wordt slechts 't gevaar verkleind, Geen „politieke hoofdingelanden" want „droevig" blijkt wellicht het eind. Iedre stemming is reeds bedorven, lang voordat zij is geschied Door den strijd van de „partijen", daarom stem ik weder niet. 'k Hoop slechts dat de „nieuwe" heeren niet zoo. vreeselijk duur meer zijn, Niet meer koopen „dure" huizen, spaar zaam zijn met diners en wijn. Want al ben ik ook „grondeigenaar", Loopend van twee voet, liggend van zes, Al die te betalen lasten, brengen mij bijna op de flesch. ALLEEN EERSTE KWALITEIT TEGEN LAGE PRIJZEN Paardenvlcesch; Koëvleesch; Varkensvl. biefst. 0.80; biefst. 0.80; haas 0.90; rosbeuf 0.70; rosbief 0.60; rib of 0.60; baklappen 0.50; rollade^ rollade 0150; lappen 0.55; lappen 0.90; gehak 0.55; gehakt 0.35; polet Dik Niervet 0.60 bij de 5 pond. Dik vet spek 0.40 bij de 5 pond. Zuiver gesmolten koevet 0.45 bij de 5 pond. Neemt proef met ons heerlijk gehakt half om half f 0.50 per pond. Aanbevelend, fricanteau 0.70 rollade 0.70 carbonade 0.60 Kappen 0l65 gehakt 0.i sausijs '0.60 reuizej 0.60 Specialiteit in Prima, Prima Rookvleesch. BiNNENL. NIEUWS. EEN HOND IN DEN HERTENKAMP. Gistermiddag omstreeks half een, zoo meldt de Res.b." liep een dame met een grootten herder te wandelen nabij het Malieveld te 's-Gravenha- ge, toen het beest plotseling het jagersinstinct in zich wakker voelde worden, waarschijnlijk door het zin van zooveel wild in den hertenkamp. Het dier bedacht zich geen oogenblik, nam een flinke sprong over het schuine hek en breede sloot en belandde daardoor op het jachtterrein. De herten bespeurden dadelijk onraad, staken hun koppen in de lucht zochten bescherming bij elkander en samengescholen in een kudde ging het er van door, maar de hond er achter en het werd nu een wilde ren. Of mevrouw al schreeuwde „Pimmy kom hier" Pimmy trok er zilh niets van aan en hoorde blijkbaar niet eens. Intussshen waren er reeds een viertal knechten van den boschwachter aan gekomen, die met steenen naar den hond gooi - den, die hierdoor wel eenigszins werd afgeleid, waardoor de herten een voorsprong kregen, maar even daarna zette hij de achtervoolging opnieuw in. Daar kwam de boschwachter zelf al aan met zijn dubbelloops geweer Och schiet mijn Pimmy toch niet dood' kermde de vrouw, „ik kan er heusch niets aan doen, hij sprong ineens over het hek." Tot doodschieten behoefde het ook niet te ko men. Pimmy scheen het in de gaten te krijgen dat zijn leven meer in gevaar kwam, dan dat van de herten en hij gaf, net op tijd, den strijd op. Hij wilde toen terug maar dit ging niet zoo gemakkelijk. De sloot zwom hij over, maar den sprong over het schuine hek terug kon hij niet maken. En zoo werd hij door de knechten gevan gen. Eerst nadat mevrouw naam en adres opgege ven had kon zij met haar hond vertrekken, zich nog 9teeds verontschuldigend, dat zij het niet helpen kon en het akelige beest uit eigen bewe ging over het hek was gesprongen. EEN WAARSCHUWING. Electrische gloeilampen zonder fabrieksmerk. De directie van het Gemeentelijk Electricir teitsbedrijf te Rotterdam heeft de volgende waar schuwing tot het publiek gericht Er worden in onze stad normaal uitziende electrische gloeilampen zonder fabrieksmerk te gen lage prijs aangeboden. Bij nameting dezer lampen bleek ons, dat zij voor het meerendeel per kaars ongeveer het dubbele aan electriciteit verbruikten als goede lampen. Hoewel schijn baar voordeelig, zijn dergelijke lampen door haar hooger electriciteitsverbruik natuurlijk te duur. Waar het gebleken is, dat deze lampen ook in andere steden van ons land te koop aangeboden worden, is het zeker niet ongewenscht het boven staande onder de aandacht van onze lezers te brengen. DE LEDER- EN SCHOENPRIJZEN. Men schrijft De groote stijging op do Internationale huiden markten heeft vanaf het voorjaar ook de zooi en overleerprijzen een sterk opwaartsche rich iing gegeven. Dit blijkt het beste uit het volgen de vergelijkende staaltje van eerstehands noteew- ringen voor eerstehands noteeringen voor diver se ledersoorten op begin 1927, einde Juni 1927, en heden Zoolleder per K.G. Jan. 2.40, Juni 2.70, Nov. 3,20. Zwart Boxcalf per voet Jan. 1.Juni 1 Nov. 1,15. Bruin Boxcalf per voet Jan. 1,10, Juni 1,20, Nov. 1.25. Zwart Boxrunds per voet Jan. 0.85, Juni 0.95, Nov. 1.—. Lakleder Jan. 1.—, Juni 1.30, Nov. 1,35. In alle landen heeft deze geregelde prijsver- hooging in de grondstoffen bij dd leder- en schoennijverheid nrust gebracht. Zoolang moge lijk heeft men getracht, de verhooging van het fabrikaat tegen te houden, doch er is niet aan te ontkomen. Het leder is nu 15 tot 30 pet. duurder dan in Januari, een verhooging, die nog lang niet aan den stand der huidenmarkt beant woordt. De schoen fabricatie verzette zich echi,er sterk tegen de duurdere lederprijzen, die haar immers noodzaken tot verhooging van de schoen prijzen. Het is nogthans gebleken, dat deze strijd vruchteloos is en dat het srhoenwerk weldra de algemeene opwaartsche beweging zal volgen. Verschillende fabrikanten hebben reeds aan hun afnemers hiervan kennis gegeven, ten ein de niet in mindere kwaliteit te vervallen. ZE WAS HOOG VERZEKERD Als verdacht van brandstichting in een woning aan de Hoogstraat te Eindhoven is een echtpaar gearresteerd. De man is na verhoor vrijgelaten, doch de vrouw, die de woning eerst in den laten avond, vlak voordat de brand ontdekt werd had verlaten, blijft in arrest en zal ter beschikking worden gesteld van de justitie te Den Bosch. Zij verklaarde echter van niets te weten. De in boedel was zeer hoog verzekerd. De brand werd ontdekt door een buurman, tevens huiseigenaar Deze vond in de woning in de huiskamereen hoop papier en een doos met stopwerk, dat er lag te smeulen. De kachel stond in hetzelfde ver trek geopend. Rondom de kachel lag een hoop verbrand papier, terwijl verder een baan van pa pier over den vloer lag, welke naar 'n ander ver trek leidde. Gedeeltelijk was dit papier verbrand Op sommige plaatsen was dan ook het vloer kleed doorgebrand evenals de vloer. Nadat do brand d-Jpr den huiseigenaar was gebluscht, stel de hij de politie van een en ander in kennis. ANNA FAULUWNA. In de verleden Zaterdag gehouden vergade ring van het Onderlinge Veefonds te Breezand, bleek uit het verslag van den Penningmeester den heer List, dat de ontvangsten van I Decem ber 1926 tot 12 Nov. '27 aan contributie bedroe gen f 2741.26; aan gestorven vee f731; dus in het geheel f 3472.27. De uitgaven waren met inbe grip van 't nadeelig saldo '26 f 3491.66. Hat na- deelig saldo 1927 is dus f 19.40. Later is echter nog ingekomen f f23.50. Helaas is pas geleden 'n koe afgekeurd wat weer 'n 9trop voor het fonds is van f133.75. De premie voor het eerstvolgende halfjaar werd bepaald op ll/> procent. Wegens gezondheids redenen, zoo deelde de waarnemende voorzitter mede, zag de voorzitter de heer P. Nieuwland zich verplicht zich terug te trekken. Algemeen spreekt de vergadering haar leedwezen hierover uit. De heer Nieuw land werd bij aclamatie tot eerevoorz. benoemd. De heer M. Cornelissen werd vervolgens tot be stuurslid benoemd en de heer C. Zeeman tot voorzitter. De heeren Ant. Schilderman en M. v. d. Wel werden herkozen. De heeren C. v.d. Linden en J. H. 't Hart werden als schatters herbenoemd. Als leden van de com missie tot nazien der rekening werden aangewe zen de heeren W. Cornelissen, D. Blaauboer en J. Heijligenberg. Hondsch. - Dinsdagavond, toen 'n ploeg je werk volk, die aan de doorbraak aan de Boezemkade hadden gearbeid, per fiets huiswaarts keerde, kwamen ze 'n houtwagen tegen, die, zonder z'n licht of vaart te temperen, hen wilde passeeren. De arbeider Floris Wit van de Lage Dijk Kleine Sluis had het ongeluk door deze wagen aangere den te worden. Behalven 'n gehavende klee ding werd zijn hand zeer ernstig gewond, zoo dat hij zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. De geneeskundige achtte de verwonding zoo ernstig dat Wit zich naar het Marine Hospitaal te Helder voor ver dere behandeling moest begeven. De chauffeur van de hout-auto is niet herkend doch het is te hopen dat de politie den roekeloo- zen bestuurder zal vinden. -- Spelenderwijze duwde Dinsdag 'n dochtertje van den heer Buning aan den Lagen Dijk alhier haar jongere broertje 'n lucifer in het oor, zoo dat het trommelvlies werd geraakt. Het kind i9 thans aan dat oor doof. Het dubbele woonhuis van de erven Herma- nus Vestering, dat j.1. Donderdag in café Akema de werd verkocht heeft f 6000.-- opgebracht (het huis staat aan de Zandvaart Breezand) en werd gekocht door den heer Jan Krouwel. Vanwege de Afd. Anna Paulowna Ned. R.K. Volksbond werd Dinsdag j.1. in de zaal van Ros sen de Groote Oeganda-neger-m'issie-film ver toond. De zaal was overvol, toen de voorzitter dier vereeniging het welkom uitsprak. Vooral riep hij 't welkom toe aan den Eeerw. Pater, die zelf deze film heeft helpen vervaardigen en in de oerwouden heeft gewerkt. Inderdaad, deze film wa9 niet alleen rijk aan natuurschoon, maar gaf ons ook 'n beeld met welke moeiten de missies bij hun zendelingen- werk hebben te kampen. In de pauze liet de spr. eenige kleedingstuk- ken zien, die door de inboorlingen werden gedra gen voor dat de missie haar beschavingswerk be gon. Rokjes van bananenbladen, van boomschors of Nijlpaard vellen dat was alles wat zij al klee- dingstuk droegen. Na de pauze gaf de film 'n duidelijk beeld hoe de missionarissen van deze wilden nette be schaafde menschen hadden gemaakt. En het is daarom ook noodig, dat het missiewerk met verdubbelden ijver wordt voortgezet en dat deze door de menschheid wordt gesteund. Na de laatste acte, weerklonk in de zaal een overweldigend applaus, wel 'n bewijs hoe de aan tvezigen hadden genoten. GEMEENTE WIERINGEN. Naar wij vernemen zullen bij de Zuiderzee werken alhier biennenkort vele arbeiders wor - den ontslagen. Aan den onderwijzer der school te Hippo- lytushoef H. J. ten Broek is verlenging van ziekteverlof verleend tot 1 Januari a.s. Aan de Bataafsche Import Mij. v/h. N.V. Acetylena is door B. en W. vergunning verleend tot het oprichtend van benzine-installatie's de Nieuwstraat bij het perceel van Gebr. Kaan en op het terrein van de M.U.Z. te Den Oever. B. en W. hebben besloten nog straatlan taarns te doen aanbrengen in De Belt (2), den Koogerweg, Stroe, Zandburen en hoek-Wester- landerweg. Hierdoor is nog aan den wensch van verschillende ingezetenen tegemoet gekomen. belangstellenden op dezen avond aanwezig, vele dansliefhebbers zullen komen. -- Hippolytushcef in donker. Door het bersten van de binnenketel der generator van de Electri sche Centrale te Hippolytushoef, bleven de aan geslotenen gisterenavond verstoken van licht. Al leen zij, die aangesloten zijn bij het P.E.N. en dat zijn er in het dorp nog niet zoo veel, hadden van de Egyptische duisternis geen hinder. Vooral voor de neringdoenden is nu vlak tegen Sinterklaastijd het ontbreken van stroom hinder lijk; Dezen zullen te H.hoef nu vandaag en mor gen allen op het net van het P.E.N. worden over gezet. Intusschen wordt in de Centrale de reser veketel ingezet en zal deze morgenavond ook weer stroom leveren. SUCCES-NIEUWS. Voetbalprogramma voor a.s. Zondag Wieringerwaard ISucces I Suc ces IIIS.V.S. III om 12 uur Succes 2Kleine Sluis 2 om 2 uur. 1 PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Oosterland v.m. 10 uur Ds. Van Beek. H.hoef av. 7 uur Ds. Van Beek. DOOPSGEZINDE GEM. Stroe voorm. 10 uur Ds. Van der Veen. EVANGELISATIE: IT hoef v.m. 10 uur de Heer J. Bosma AlAKKTBLKiCHTLK SCHAGEN, 17 Nov. 1927. 5 Paarden 150 k 350 90 Geldekoeien (mag.) 160 k 290 98 Gelr dekoeien (vette) 300 a 430 35 Kalfkoeien 230 k 400 108 Pinken 110 k 180 58 Graskalve ren 50 a 80 31 Nucht. kalveren 10 22 20 Schapen (mag.) 22 28 232 Overhouders 22 a 30 3 Bokken en geiten 3 a 15 11 Varkens (mag.) 18 22 97 Varkens (vette) per K.G. 0.58 a 0.62 193 Biggen 10 a 16 65 Konijnen 0.50 A 3 246 Kippen 1 a 1,60 16 Eenden 0.60 a 1,20 Hanen 0.50 k 2 74 K.G. Boter 2 20 a 2 30. EIERVEILING, SCHAGEN 17 Nov. 1927. Aanvoer 6848 Kipeieren. Prijs gewogen en ge schouwd 52—54 Kg. 11 55—57 Kg. 12,10 k 12,40 58—60 Kg. 12,60 12,80 61—63 12.90 a 13 Ongewoon Bruin 12.70 13,50 Wit 11,60 13,20 Klein 10,20 a 11,70 Gem. 12,40. 525 Eendeieren 7,10 a 7,50. EIERVEILING HELDER, 17 Nov. 1927. Aanvoer 4069 Kipeieren 213 Eendeieren. Prijs Wit ongewogen 12,20 13,00 Bruin 13,00 a 13,50 kleine eieren 9.80 k 11.00 Eend eieren 7,00 a 7,30. Alles per honderd stuks. Heden overleed na een kort stondige ziekte onze lieve Vrouw, Moeder. Behuwd- en Groot moeder. in den ouderdom van 82 jaren. Uit allernaam, E. GORTER. Vieringen, 16 November 1927 Dankbetuiging. Aan allen die blijken van belang stelling gaven tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze lieve moeder, onzen hartelijken dank. In 't bijzonder aan Dr. Piccardt. Zuster van der Tocht, voor de vele bezoeken en hulp en aan Ds. v. Beek voor de gesproken woorden. Verder aan Heeren dragers voor de laatste eer aan de overledene bewezen. Uit aller naam D. ROTGANS Haukes, Wieringen Nov. 1927 P. JONGKIND, HAUKES Te koop een Westerland, Bij A. BOS, Wieringen. Donderdagavond hield de dansclub „Vol harding" haar eerste dansavond in Hotel de Haan. j De opkomst was goed, daar reeds een dertigtal dansliefhebbers aanwezig waren. Nadat door den Heer Bruul werd medegedeeld dat door te weinig belangstelling het dansen dit 'aar niet door kon gaan, werd, na den dans, door de aanwezigen een vergadering belegd. Op deze vergadering werd besloten, Maandag avond opnieuw te dansen, en dan evenals ande re jaren gebruikelijk, dezen avond op Donder dag te houden. Tevens werd besloten deq heer Bruul opnieuw te verzoeken als dansmeester te willen fungee - ren. Daarna werd de vergadering besloten met de vaste overtuiging, dat er, gezien het aantal Radio-, auto- an motorhouders Westerland, Wieringen Leidsctie Wollen Dekens vanaf II- Gebloemde Wallen 16.- Hoole Molton- Dekens mnal li- Prima Kapok 30 - 90 - 1.20 p.p. Bedden en Mataeu goedkoop. SPOORSTRAAT 80 - 82 Het Besluur van de Heldersche Eierveiling maakt aan H. H. Leveranciers van eieren, hekend dat vanaf heden de eieren zullen worden afgehaald door de Vracht autodienst van den heer D. ODEN. Het Bestuur. Speolalltalt In OB REED8GH APPEN P. J3KGXIKD, HAUKES WIJ geven aan leder kooper voor de kinderen een vanaf heden tot 6 December Blokkendoozen 30 cent t. f 2 50 Spoor op rails vanaf 39 ct I. 6,00 Kinderserviezen 253,00 Wollen beesten in alle pr^zeo. Timmerdoozen van 35 tot f3, Bouwdoozen in alle prijzen. Mondorgels vanaf 5 ct. tot f4 Groote looppoppen 1,25 Dik Leesboek 12 ct Wiukels in soorten. Schooliei op standaard 46 Prentboeken 2 cent Kindertheetafels (eiken) f2,6'5 Groote kopjesrekjes 68 Pracht gelukspoppen 50 Prachtige kopjesrekjes met 6 kopjes 1,75 Eiken bloemtafels 1.50 Leeien Schooltasch 1,50 Fruitschaal met nikkel 1,96 Alle soorten fruit vanaf 10 cent Wekkerklokjes 1,55 Tafelstoffer en blikjes 95 Prachtige schilderden p. paar 1,35 ROOKSTELLEN in soorten. Prachtige Klokstellen 3,75 Bloemhangers 60 ot Praohtige doozen post. Fijne doos zeep va nat 20 ct Prachtige kooperen bloempot 2,25 Sigarenkokers in soortcr. Naaidooeen vanat 35 ot tot f5. Nikkel theepot 2,25 Damestasschen in alle prijzen. Ontbijtservies 4,25 Fijne flacons Eau de cologne, Theebladen in soorten. Roomstellen Een verrassing voor de kinde ren. Ieder kooper ontvangt een souvenir. f De zaak is Zondags den geheelen dag geopend. Honderden, Honderden cadeaui. ZUIDSTRAAT. OHsnwcntww -wcouaswns» S7D EL-ALKMAAR UZEREN MESTt KOLENWAÖEKS wranumuA oj eecaaux ocoiaa

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2