TURF Anna - Paulowna wereldberoemde Spoorbuurt. Te koop een met Vlet en 2 paar Laarzen bij Jb. SMIT, Hooge en lage droge TURF Gebr. ASJES, nig® huismoeder heeft voor zichzelf betrekkelijk weinig noodig een luxe vrouwtje daarentegen heeft nooit genoeg. Hoe gemakkelijk zou het zijn als wij er stati stieken op na hielden, aan de hand waarvan een vaet systeem opgebouwd zou kunnen worden De Oeganda-negers gaan volgens zoo'n bepaal de methode te werk. De mooiste vrouw verkoo- pen zij graag voor een paar geweerpatronen, een pakje spijkers of zelfs een brief, spelden Ook de Kaffers scheren alle vrouwen over een kam. Volgens hen is een vrouw ongeveer e- venveel waard als een schaap. En zoo kan het gebeuren, dat twee vrienden samen ruilen. De een staat zijn vrouw af, de ander geeft daarvoor in de plaats een schaap Weer een anderen regel houden de Oezbeks in Turkestan er op na. Als een Oezbek zijn oog heeft laten vallen op een schoone, zet de „eige naar" van het slachtoffer haar op een weegschaal en leischt, dat de liefhebber haar gewicht uitbe taalt, inneen, niet in goud of zilver, hij vraagt boter, kaas of eenig ander zuivelproduct Arme vrouwen, die zich dat alles maar moe ten laten welgevallen BANDIETEN-INVAL IN EEN DANSZAAL. Bij een gevecht in een danszaal achter in een café te Chicago waar 200 personen aanwezig waren, zijn een man gedood en zeven ernstig ge wond. Zes bandieten die met revolvers gewa pend waren en gevolgd werden door twee roo - vers, die met kleine machine-geweren gewapend waren, drongen de lokalen binnen. Een politie beambte die tot de dansers behoorde, schoot vier maal op den leiders der bende, die ernstig ge wond werd. Intusschen word een kellner, die trachtte te ontsnappen, door een bandiet die buiten de wacht hield, neergeschoten. In de ver warring werd door verscheidene politieagenten in het wilde weg geschoten. EEN TRIESTIGE VERJAARDAG. In de gevangenis van Joiiet heeft Nathan Leo- pold, die men herinnert het zich eenige ja ren geleden te Chicago tezamen met een vriend een schoolkameraadje vermoordde, zijn 23en verjaardag gevierd. De dag ging vrijwel onopgemerkt voorbij voor den tot levenslang veroordeelden jongenman. Alleen zijn vader zocht hem op en bracht hem eenige versnaperingen. Daarna keerde de jongeling, die nog niet eens in de volle kracht van zijn leven is en nu reeds heeft afgedaan, weer naar zijn werk terug als leerjongen in de schoenmakerij. DE BIECHT VAN EEN LEVEND BEGRAVENE, In een klein dorp in het Noorden van ITonga. rije gebeurde onlangs een ongeluk. Bij het her stellen van een welput stortte de rand in en sleepte een arbeider mee in de diepte. De man kwam in het water terecht en werd ten deele onder de aardmassa bedolven, doch zijn hoofd bleef vrij, zoodat hij om hulp kon roepon. Op al le mogelijke manieren trachtte men die te bie den, doch het resultaat was slechts, dat er steeds meer grond in den put stortte. Men werk te tot het nacht werd en zette den volgen den" dag bij het krieken van don ochtend don arbeid voort. Het eenige resultaat was, dat de man steeds dieper wegzakte', 's Middags riep hij, dat het water zoo hoog was gestegen, dat het spoe dig te laat zou zijn en vroeg hij om bijstand van een geestelijke. De pastoor kwam en de man biechtte, ten aanhoore van de ontroerde dorps bewoners, al zijn kleine zonden. Toen kreeg hij de zegen van de kerk en zweeg voorgoed. De dorpsgenooten waren bij gebrek aan ed noicdige reddingsmiddelen gedoemd hun makker mach teloos den dood in te zien gaan. Dat Hollander riep„wat is er aan de hand Kom, zeg me gauw, waar staat de boel in brand? Och, kermt de buitenstem, m'n lieve baas, Ik zit in grooten pech, he\rNaas N;cg 30 kan benzien goot ik in m'n auto zoo* pas, En nu, nu heb ik geen twee ons gas Het is om je gek te prakiseeren Hoe kan nu de wagen dat zoo gauw verteeren We zelle 's kaike, of ik je helpen kan, Maar ik geloof het niet, hoor beste man Helaas, het bleek maar al te ras, Dat bij Gerrit ook geen drup benzine was „Weet je wat sprak nu Gerrit gedwee, Ik ga met jou naar Jan ter Burg mee Die heeft ook 'n reuze - wagen, Kaik, jong, we kenne 't hem zachts vragen Ter Burg zat juiist voor z'n Radio Luisterde aandachtig naar 'n Zangeres en zoo Ineens hoort ter Burg '11 heftig getik, En denkt, wat heeft m'n radio nou in de mik! Hoe me dat ellendige ding nou toch klopt: 't Is net of die dame zingt en dan weer stopt Ineens hoort hij van buiten 'n stemgebrul Ter Burg roept: „Wat is dat voor flauwe kul!?" Opeens ziet hij Gerrit-buur's gelaat, Die met z'n hand op het venster slaat Buur, roept Gerrit, zie je die licht-signalen Dat is 'n schip in noodj wij komen benzine halen En 't melk-machien zuchtte zachtkens,.. „ja, Och, verkoop mij ook nog 'n doos kwatta Ter Burg zette als een man van gewicht, Een groote diepe plooi in z'n gezicht „Ik ziou zegge, ik noem het puur Zoo ver in het middernachtelijk uur Met 'n manke Ford, .en 'n ander z'n kindere. Efain, 't kan main niet hindere Dan snorde ie in z'n benzine-bussen Helaas, geen enkele volle zat er tusschen Hier, sprak hij, hier 'n gulden an chocola Neem m'n fiets, trap naar de Kooi, wel ja, Ga maar bai Lanser bezine hale, Die heb 'n pomp, en zal je zeker niet fale 't Melkmachien, bleek van nijd en pech. Nam de kwatta en fietste weg Ter Burg en Hollander schudden 't hoofd „Hoe of de jeugd zich thans afslooft En Gerrit zei tot Buurman Jan: ,,'n Reuze-pech toch heeft die man Ofschoon 't geval is niet zoo gek Z'n benzineleiding .is vast lek! Ik mag 't anders voor hem lijë Eén ding staat vast, zooals wij vroeger, hé Jan, •JCunnen ze nou niet meer vrijë Wel te rusten, ik ga weer naar Rinsje de vrouw! Doe van mij de gnoete aan die van jou Ziehier, Harm, het verhaal Hoe het verder met de auto is gegaan vermeldt het dramatisch gedicht niet TEUN. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Breezand, datum Postmerk. Beste Harm Mij is verzocht onderstaand gedicht aan je op te zenden, een drama, dat Zondagnacht in Bree zand is afgespeeld. Je mag 't niet verder vertellen Ze kwamen van Schagen, Met een pracht van een wagen, Met een gang van 15 kilometer per uur; De wagen liep vol vuur Men wende het stuur naar Wieron's dreven De chauffeur, bediende Berends melkmachine, Prefelt: op Wieringen is het ..fine Vorige Zondag op de tentoonstelling electriciteit Had hij tegen een Wieringer meisje gezeid: „Op de Uitvoering van Oefening kweekt kunst, Verzoek ik u beleefd om de gunst En waar zij gunstig had geadviseerd, Was hij nu weldra weer op Wierion gearriveerd! Maar, o jé, wat 'n reuze-strop Ze waren wat laat, de entrées waren op Doch hij en z'n begeleidend kameraad, Ze streken niet zoo heel gauw van de graad; Ze zouden, hun Ford doen ommekeereri, En dan maar naar Helder laveeren 'n Vriendin van z'n meisje wou ook wel mee, Met z'n vieren dus nu, hoezee, hoezee „De Haan, gooi in m'n auto-vlieg-machien Vlug even dertig kan benzien, We gaan met z'n vieren over d'Oceaan, En regelrecht en knus op de stad Helder aan In 't begin was het ritje werkelijk goed, Doch in Breezand begon ne tegenspoed Opeens ging de machine erg aan het ronken, Uit de knalpot spatten vreeslijk de vonken! De melkmachine - man keek zuur, Z'n Fordje had toch nooit zoo'n kuur Hij moppert: Ik zal wel moeten dalen; Nee, zoo kan ik Den Helder nooit halen Statig glijd hij aan den Balgwegkant neer Lam geval, het was zoo donker als leer De machine werd dra geïnspecteerd, „De benzine op zoo werd geconstateerd 'n Vraagteeken zweeft boven beider hoofd, Zoo'n kool was hun nog noodt gestoofd Met 15 K.M. vertuft 30 kan benzien Zoo sterk hadden zij het nog nooit gezien Doch, waar nu het brandgoed te halen Men kon hier zoo licht op de wegen verdwalen Ha, daar kwam nog 'n eenzame wandelaar, Die aangeklampt „Ja, daar 'Daar, bij Gerrit, Klaas z'n vader's Boerderij, Ja, ziet u, Klaas rijdt er ook nog melk bij, Die heeft zelf 'n groote auto-wagen, Daar kun je wel om benzine vragen Melkmachien geeft de man '11 fijne sigaar „Kameraad pas op de auto en 't polka-haar Ik zal als de weerga naar 't boerderijtje loepen En 'n bus benzine koopen Weldra kwam hij bij boer Hollander aan Jïn heeft op deur en ruiten heel erg te keer gegaan HEILOO. Naar we vernemen zal het Slempad (bij den Heerenweg tot 't Bosch) verbreed wor - den. De belendende eigenaren hebben bereidwil lig hun grond afgestaan, terwijl na de verbree - ding aan de commissie van de beplantingen om boomen zal worden gevraagd. We vernemen, dat Wethouder Opdam (voor - zitter van de wegen) onvermoeid heeft gewerkt om dit resultaat te bereiken. De toestand zal alsdan veel verbeteren en men is reeds begonnen om een hek op de nieuwe rooi lijn te plaatsen. HEILOO. Woensdagavond ondervond de fa- malie B. aan de Stationsweg een onaangename gewaarwording. Bij het vullen der kachel is waarschijnlijk een stukje dynamiet (afkomstig uit de kolen) in de kachel gèraakt. Plotseling stond de kamer in rook, een slag volgde en de scheersteen werd weggeslagen. Gok de buren schrokken hevig, daar de stee - nen op het huis werden geslagen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet volor. EEN GEVAARLIJKE HOEK. Den heer P. Visser, onderchef aan het station Abbekerk, Is Woensdagmiddag door een auto aangereden bij den zeer gevaarlijken hoek bij het raadhuis van Sijbekarspel, waar alle uitzicht belemmerd is. De wonden zijn van niet ernstige») aard. GEMEENTE WIERINGEN. De groote taai-taai, welke door Wed. Vroo- ne met St. Nicolaas beschikbaar was gesteld, is ten deel gevallen aan Mej. Wed. A. Dekker, welke de naam Willen had geraden. Door den heer Joh. Kooij te Den Oever werd 'n zeehond geschoten, 't Beest had het kolossaal gewicht van 300 pond en was tijgerkleurig De huid werd door ingenieur Ringers gekocht. Door burgemeester en Wethouders alhier is na gehouden overleg met de gemeentebesturen van Helder en Anna-Paulowna bepaald, dat de keuring van vee en vleesch voortaan zal plaats hebben op alle werkdagen, behalve den Zaterdag Tot heden werd hier alleen op Dinsdag en Vrij dag gekeurd. Bij den sluisbouw te Den Oever zijn gisteren Iweer 100 arbeiders ontslagen. St. NICOLAAS te Westerland en H.hoei. Dinsdag was het de groote cjag, dat de goe de Sint en zijn knecht de scholen van Wester land en Hippolytushoef zou bezoeken. De klei nen wisten het en 'smorgens vroeg moest bij de meesten het „Zondagsche pak" al aan. De hoorn van mijnheer Obreen's auto werd gehoord en blij en toch angstig fluisterden de mondjes in de Westerlander school: daar is hij! Uit volle borst werd gezongen toen de Sint, ge volgd door zwarte piet het gebouw binnentrad. Gulhartig dankte de Sint voor het lied en 'stelde zijn gebruikelijke vragen over het goed oppassen en vlijtig leeren. Enkelen kregen een zachte vermaning; anderen 'n waardeerend tikje op de wang, dat zij zoo hun best hadden gedaan En toen, toen kwam het groote oogenblik dat de pakjes vol lekkers en geschenken werden uitge reikt. Hoe glunderden de gezichtjes, hoe blij en dankbaar werd den goeden Sint toegezongen. Dan werd de auto weer bestegen en ging het naar Haukes en Westerklief om zieke kindertjes te bezoeken, want ook deze mochten niet verge ten worden en moesten in de vreugde deelen. 's Middags was oud en jong te Hippolytushoef op de been, want Sinterklaas reed op zijn schim mei door het dorp. Ook nu werd natuurlijk bij de school afgestegen en Sinterklaas met 'n lied verwelkomd. Wat 'n vreugde toen de kleinen de groote papieren zakken, waarin al het moois en lekkers, in hun handjes kregen. Wel hier en daar nog 'n enkel bedrukt gezichtje ('n ietwat be zwaard hartje) angstig dat de Sint of zwarte Piet met de ketting nader zou komen. Maar dat liep allemaal bést af. Met 'n luid hoera voor Sinter klaas vertrok de bisschop weer. Doch de kleinen zouden hem op dezen dag nog maals ontmoeten. De heer Jb. Bruul had toch aangeboden in „Ooncordia" 'n gratis bioscoop voorstelling te geven, dat vanzelfsprekend door de Commissie in dank werd geaccepteerd. En al de kinderen, een zaal vol, hébben genio» ten van de mooie sprookjesfilmen, welke door Sinterklaas werden geexpliceerd. Zoo was dit Sinterklaasfeest voor kleinen en voor grooten 'n waar genot. Hulde aan allen die hun medewerking verleenden; aan de milde ge vers; aan Sinterklaas en zijn knecht, aan den heer Obreen, aan het onderwijzend personeel, aan deer Bruul, aan de dames, kortom aan allen die aan dit mooie feest hebben medegewerkt. ANNA PAULOWNA. Naar wij vernemen komt a.s. Zondag den Heer Lcsscher, wereldkampioen Harmonica Vir tuoos in 't lokaal van den heer Kossen Spoor buurt. Het kan niet uitblijven of elke muziek liefhebber gaat deze middag naar de Spoorbuurt om de wereldkampioen te hooren. Persoonlijk hebben we deze speler nog nimmer gehoord, doch wel eens op gramapboonplaten. Nu 'n Zondag kunnen we hem echter persoonlijk gaan hooren en raden ook een ieder aan «o"m van deze gele genheid gebruik te maken. Verslagg. Maandagavond geraakte in de Stoomweg een driewielde kar, bespannen met twee paar den van den heer Nuij, doch werd bestuurd door diens werkman, op hol. De kar botste tegen ee nige telefoonpalen en werd geheel vernield. De steeds voorthollende paarden geraakten, toen de evenaar los schoot te water. De bestuurder kwam er wonder boven wonder zonder letsel af. De dienstplichtigen der lichting 1928 zul len als vclgt ingelijfd worden: J. de Boer, C. L. Duijzer, A. Huigen, C. J. Koomen en B. C. Leek, le schoolcomp. Reg. Kustart. te Helder 1620 Oct. '28 J. Zasburg, le schoolcomp. Reg. Kustart. te Helder, 15 Mei '28 W. A. Hoep, 21e Reg. Inf. opl. onderofficier, 26 Jan. '28 J. A. van Kampen, A. Kranenburg, P. C. Leur, J. Meilink, C. Sas, G. de Vries, J. A. de Vries, K. Waiboer (Vrijgesteld), 21e Reg. Inf. te Amersfoort 20—24 Febr. '28 P. A. van der Burg, 21e Reg. Inf. Oefenniings detachement te Kampen, 26 Jan. '28.; P. Keppel, 3e Half Reg. II, Reg. Huzaren te Den Haag, 26 Jan. '28 G. Krap. 6e Reg. Veldart. (Onbereden) te Leiden, 1620 Juli '28 M. C. van Oudenaarden, 6e Reg. Veldart. (bere den) te Leiden, 2—6 Jan. '28 8; P. J. Kuiper, Reg. Genietroepen, le Bat. te Utrecht, 1519 Juni '28 A. J. Lemstra, Reg. Genietroepen III Bat. te U trecht, 1923 Maart '28. Van Ewijcsluis. Öinsdag omstreeks 4 uur ar riveerde hier Sint Nicolaas onder groot gejuich der kinderen. De zaal van Waiboer was meer dan vol; ruim 300 menschen Wegens ziekte van den heer Stationchef, werd de feestelijke bijeenkomst door den heer G. Meu- leveld met 'n zeer toepasselijk woord geopend. Daarna werden aan de kinderen .versnaperin gen rondgedeeld. Nog blij der werden de gezicht jes, toen de Eerste Reizende Wieringer Bios coop met pracht kinderfilmen de lachspieren da nig in. beweging bracht. BINNENL. NIEUWS. FROVINCIAAL NIEUWS. HEILOO. Door de veehandelaren A. en R. is op de veemarkt te Purmerend een koe gekocht, die van diefstal afkomstig was. Naar we verne men is de koe in beslag genomen en tegen den verkooper procesverbaal opgemaakt. De koopers gaan vrij uit, daar het dier niet veel beneden de werkelijke waarde is gekocht. SNOEK EN ZEUG. Zondagmiddag, zoo vertelt de „Msb.", waren nabij een boerderij in den Bovenkerkerpolder een tweetal Amsterdamsche gelegenheidsvis- schers in een der slooten aldaar aan het „snoe - ken." De buit was reusachtig. Een 6-tal van de ze roofdieren was via de hengels den dood inge gaan. De beesten waren in een z.g. gonjezak op een varkenshok gedeponeerd. Toen de gelukkige hengelaars hun buit na eenigen tijd nog eens wilden bewonderen, bleek zoowel zak als visch verdwenen te zijn. Bij onderzoek kwam echter aan het licht, dat hier van geen menschelijken opzet sprake was, doch dat een geweldige zeug haar vetheid had verrijkt, door alle snoeken op te peuzelen en in de spontaniteit, waarmede de ze behandeling werd verricht, ook nog een ge deelte der gonjezak naar binnen had gewrkt. HET VEROUDERDE BEGRIP. Een landbouwer uit Rijsbergen keerde Zon dagmiddag per fiets van Breda huiswaarts, ver telt de „Msb." De'man, die aan vallende ziekte leed, schijnt onder Princenhage doicr een aan - val getroffen te zijn althans met rijwiel en al sloeg hij voorover en kwam zóó in de modder - sloot terecht. Toen men hem eruit haalde, waren de levensgeesten reeds geweken. Hij laat een weduwe na< met zeven jonge kinderen. Al zeer spoedig, nadat het ongeluk was ge beurd, verzamelden zich verschillende menschen ter plaatse. Nu zou iedereen meenen, dat alles in het werk werd gesteld om zoo spoedig moge lijk de helpende hand te bieden. Maar neen, dat mocht niet Eerst moest im mers de politie er bij zijn geweest Toen die kwam, was het te laat. Waar mis schien doortastend optreden en toepassing van kunstmatige ademhaling den veronlukte had den kunnen redden, werd dit door verregaande domheid verhinderd. BOSKER's BOEKHANDEL, H.hoef Wij hebben 'n pracht sorteering ROMANS III PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. H. hoef voorm. 10 uur Ds. Van Beek. 11 11.30 Verkiezing van een notabel. De heer S. G. Bakker, die aftreedt, is herkiesbaar. Den Oever nm. 2 uur Ds. Van Beek. 18 Dec. H.hoef 7.30 av. Religieus Spel door den Jongerenbond te Helder. DOOPSGEZINDE GEM. H.hoef v.m. 10 uur Ds. Van der Veen. (Collecte met open schaal.) Dinsdag 3 Dec. 7.30 Jongerenkring. Woensdag 14 Dec. 8 u Lezing Ds. Gramberg met lichtbeelden over de zending. Westerland av. 7 uur Ds. Van der Veen. EVANGELISATIE: H.hoef v.m. 10 uur de Heer J. Bosma. H.hJoef av. 7 u. Zendeling A. v. Dijk Heemstede. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING, SCHAGEN. 8 Dec. 1927. Aanvoer 8328 Kipeieren. Prijs gewogen en ge schouwd 5557 Kg. 8.80 k 9,20 5860 Kg. 9.80 a 10.60 61—63 Kg. 10.60 a 10.70 64—66 Kg. 11,10 Ongewogcn Bruin 9.90 a 10.60 Wit 8,70 k 10,70 Klein 7 Gemiddeld 9.60. 66 Eendeieren 7.80. SCHAGEN, 8 Dec. 1927. Op de heden gehouden veemrakt waren aanvoer en prijzen als volgt 10 Paarden 150 a 300 4 Stieren 100 a 250 6 Geldekoeien (mag.) 140 a 200 82 Geldekoeien (vette) 300 k 400 5 Kalfkoeien 200 a 300 53 Vaarzen 150 k 200 6 Graskalveren 60 a 110 29 Nucht. kalv. 12 a 28 80 Schapen (mag.) 33 43 1589 Overbouders 26 a 33 3 Bokken en geiten 3.50 a 10 3 Varkens (mag.) 16 a 22 51 Varkens (vette) per K.G. 0.59 k 0.62 182 Biggen 9 a* 15 37 Konijnen 0.50 k 2,45 73 Kippen 0.75 a 1,50 56 Eenden Hanen 0.50 a 2 25 Kg. Boter 2a 2,30 per Kg. ADVERTENTIëN: Heden overleed ten huize van W. Wigbout te Anna Pau- lowna onze geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader JACOB SCHHLTUS weduwnaar van Adriaantje Butter. in den ouderdom van ruim 87 jaren. Uit aller naam N. SCHELTUS. Wieringen, 6 December 1927. Heden Zondagmiddag en avond komt de Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kort stondig lijden onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, Jan BAKKER Jacz. in den ouderdom van ruim 59 jaren. Wed j, BAKKER-Kok A. HERMANS-Bakker P. HERMANS en Kleinkinderen. Wieringen, 9 December 1927. Entréa 25 cant, bal. Inbagpapan. Spoorbuurt. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Programma voor a.s. Zondag Breezand I Succes I Succes 2 Schagen 3 Schagen 4Succes 3, cm 12 uur. Westerland Wieringen,'.laag mogelijk te doen HESREN SCHOENEN vanaf f 5.00. DAMES*- SCHOiNIN vanaf f 5,00 en tevens prima wollendekens f 7,75 't Goedkoopst adres K. SCHUURMAN. Zuidstraat No 44 HELDER. Zondags geopend. P.S. Ook nog te koop een soliod* Rpr rdkrsï. DIJKGRAAF en HEEM RADEN van het HEEM RAADSCHAP WIERINGEN, brengen ter kennis van de Ingelanden, dat alle schei- dingssLooten in de Hoelmer- ,en Westerlander Koog bin nen 14 dagen na heden moe ten zijn uitgemaakt ter breed jte en diepte bij de Keur be haald; in de Westerlander jKoog ter diepte van 1.60 on- ider A.P.; in de Hoelmer koiog 1.40 onder A.P.; in de Wes- iterlander koog ter breedte op [2.80 M. N.A.P.; in de Hoelmer Ikoog 2.60 M. I Zij verzoeken de Ingelan- den wel aan deze verplichting te zullen voldoen; niet al leen ter vermijding van boete en kosten, maar in het hijzonder om de bepaling van ;het Dagelijksch Bestuur, waarbij is besloten, ten behioe ve van het slootwerk, het gemaal dagelijks te laten wer ken, om het water in de eerst komende 14 dagen ten be hoeve van het sliootwerk, zoo weg- malen. Het Dagelijksch Bestuur van het Heemraadschap voornoemd, C. Maars, Dijkgraaf. O. J. Bosker, secretaris. Wieringen, 9 Dec. 1927. Vanaf hedeu eerste soort verkrijgbaar bij HAUKES, Wieringen 8 25 per lOCO

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2