Kerstfeest. VERSIERINGEN Corn. Bosker mmiamigmmmmmimmmm schiedenis van mijn eerste succes bgoren. Om 12 uur zult ge Marjorie missen." DOOR EEN GIER AANGEVALLEN. Een bakker uit Brens bij Gaillac in Zuid Frank rijk is een dezer dagen toen hij een kennis te La- grave wilde gaan opzoeken, onderweg aangeval len door een zeer grooten gier. Hoewel de bakker zich met een stok wanhopig tegen den reuzcnvo'- gel verdedigde, zou het slecht met hem zijn af- geloopen wanneer het dier niet, toen het een laatsten aanval op den totaal uitgeputten man deed, tegen een hoogspanningsdraad was aange vlogen, waardoor hij j^-erd geëlectrocuteerd en dood op den grond viel. De vogel had een vlucht van 3 meter. DE KOUDE HOUDT AAN. Noq steeds abnormaal lage temperaturen. Men meldt uit Boedapest In tegenstelling met het omslaan van het weer in West-Europa duurt hier de hevige koude, nog steeds voort. (Te Bedapest wees de thermometer nog 24 gra den Celsius onder nul aan en zelfs op den mid - dag nog 15 graden onder nul. De hulpdienst moest in niet minder dan 87 ge vallen ingrijpen om aan personen, die tengevolge van uitglijden armen of beenen hadden gebroken en geneeskundige hulp te verleenen. WIERINGEN. (Nadruk verboden.) 9e eeuw. Veel, aldus den priester, is aan de golven ont woekert, doch iederen herfst komen weer de stormen terug, welke het zeewater tot ver boven onze „waarden" naar binnen stuwen en mensch en dier bedreigen. Daarom houden wij hier op onze heuvelruggen, tot welker hoogten het zeewater nog nimmer is opgekomen in waarde. Texla en Winon zijn de steunpunten voor alles wat „beweste-flita" ligt. Van hieruit worden door de troepen des keizers de brute invallers uit het Noorden teruggedron gen. Van hieruit worden de schansen op de „Waerden" hersteld. Van hieruit worden vreem de schepen op hun doorreis naar Slavora inge klaard en van de noodige passen naar achterge legen havens voorzien, na dat zij hun „vaer- recht", hier naast op „Vaerout" hebben afgedra gen. In „Westanne" wordt de mond van „de Richa- ra" (thans Zijpe-Oude-Veeq-Amsteldiep) be waakt in „Ostanne" de Flita (de Vlieter. Van hieruit worden de banken in de Richare en in Flita verwijderd en de dijken en leidammen op geworpen en hersteld. Het is daarom dat hei land van Wiron in Aluido zoo de belangstelling des Keizers en van den Bisschop heeft. En hij wees op het perkament dat naast dat der Blaf- faert was opgehangen en het wapen droeg van keizer Carol. Het was de Capituiaria, waarop de algemeene regels waren neergeschreven, waarnaar inwoner en vreemdeling zich hadden te gedragen. De Blaffaert vermelde de indeeling der hoeven of mansen (iedere manso had een morgentale van 4 tot 600 roeden) de Capituiaria schreef voor. dat iedere „Vrije", die méér dan vier mansen in eigen bezit had. zich zelf ten krijg had uit te rusten en ieder die minder dan 4 mansen in ei-1 gendom bezat, zich met anderen gezamenlijk ten krijg had uit te rusten dat „Popo" de Overste, hen ten krijg kon oproepen en dat „Sibrant" de priester op Texla of diens Broeders Othravam of Linthravam, hun tot herstel van „de Weeren" tot behoud der Vrije- en Kerk-goederen kon re- quireeren dat de dienaar der kerke ter plaatse de thiende zou afnemen, in naeme des Keizers of des Bisscbops, al naar die inschrijvinghe op die Blaffaerts zou aangeven. Doch hier zijn weinig vrijen meer, aldus de priester de meesten hebben van het hunne af stand gedaan. En het is niet die thiende, zoo ver telde onze kerkdienaar, die hier de menschen noopte hunne goederen over te geven, doch de kosten van de uitrusting ten krijg, welke de vrije bezitters van mensen voor hunne rekening heb ben. Deze waren op een plaats als deze, die tel kens weer tegen de invallen der Noorman moet worden verdedigd, voor hen niet meer te dragen. Zij geven zich over met al het hunne en wor den onze lijeigenen. Zoo telt hier het kerkelijk bezit op Strude alléén reeds 71 mausen. O.J.B. (Wordt vervolgd.) BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna, datum Po-stmerk. Beste Harm! Verduveld jammer, jong» dat zoo opeens Ko ning Winter ging ophoepelen. „Eendracht maaki Macht" was niet zoo machtig de regendroppels te keeren, Henk en z'n veteranen die zich het vuur uit hun sloffen hadden geloopen, moesten met tranen in de oogen anzien, dat hun gladde Ouwe Veerbaan wegsmolt als sneeuw voor de zon. Of ik schaatsen reden heb N'ou, 't zal wel gaan jong 'k Heb er 'n historie mee beleefd, 'n mooie bak, die m'n lieve vrienden met me uitge haald hebbe. Krijg ik me daar op Sinterklaas-a vond 'n fain pak in huis gegooidj waarop staat „Van jou lieve Mie Ik maak het open en ik ontdekte 'n paar fijne schaatse; ze glommen, nou jong, je kon je er wel in spiegelen Maar ik vond toch,, toen ik ze aan alle kanten bekeek dat ze nog al hoog van ijzers ware en erg met 'n bocht geslepen. Efein ik borg ze op, gaf M^e 'n stevige zoen, niet beter wetende, of zij was m'n goeje Sin terklaas (anders is ze zoo royaal niet) en nou nou dacht ik op 'n vroegen morgen, dat 't vrooY, dat het kraakte: nou zal ik in m'n eentje eens o<p m'n nieuwe ijzers het Ouwe Veer langs zwieren' Het was gruwelijk koud, maar als je je eens wat voorgenomen heb, dan moet je 't ook doorzetten Ongemerkt, zoo dacht ik, kwam ik bij de sloot, en maakte de nieuwe stukken staal onder mijn schoenen vast, maar ik zag dadelijk al dat alle begin verdraaid moeilijk was. Ik flapte 'n paar maal op m'n zitvlak en kwam eindelijk, al docr struikelende op de ijzers te staan. Toen ik eonige beweging trachtte te maken, tolde ik weg en zat aan den kant voor ik het wist, vanzelf met m'n neus in den grond! 'k Kwam weer opperdan en ik bemerkte dat m'n instrumenten van achteren niet puntig waren, en flap, ruggelings smakte ik op den harden gladden vloer, 'n bult op voor en achterhoofd, maar onversaagd zette ik m'n oefe ning voort, 'n paar zetjes naar links, 'n paar naar rechts, maar zoo gauw ik 'n been durfde op te lichten, ..flap En toen ik voor de zooveelste maal op m'n achterste zat, hoorde ik 'n bulderend gelach en geroep: „Doe je dat voor je plezier Teun! -Ik keek naar de wal en daar zag ik drie kennis sen van me staan! 'k Schaamde me dood ,,'k Heb 'n riks an je verdiend," schreeuwde 'n an der. We hadden gewed dat je tienmaal op ons cadeau zou vallen, voor je één streek zou doen!-' „Jullie .cadeau!?" (Toen ging me 'n licht op!! Die smeerlappen hadden me die schaatsen 'op naam van Mie in huis gegooid en vanzelf zoo la ten slijpen, dat er niet op te rijën was .Ze gin gen er als hazen vandoor en zuchtend ging ik over zooveel gemenitijd vol blauwe plekken naar huis. Ja, jong, het is hier 'n raar land 'n Kennis van me zei, 't was hier het wonder land van de „zeven wereldwonderen Als er hier vreemdelingen komen, zei ie, dan kun je ze daarop wijzen, zei ie Wijs ze op de altijd lekken de gemeentelijke villa, waarop men moet schil deren: „De tweede druipsteengrot van Hann!" Geloof me, dan wordt bet, inplaats van 'n strop, 'n Gemeentelijk goud-mijntje - Wijs ze op de plek der „drie bandieten" genaamd „de kouwe aardappelbuurt oftewel Jozefstraat bij de Spoor- buurt waar winkelier Lammers, z'n ega en Ma- rie, onlangs op 'n nacht door drie jeugdige vage bonden midden in den nacht uit de veeren wer den getrommeld en toen kastelein Kassen, die juist 'n luchtje ging scheppen, voor een der ban dieten door vrouw Lammers werd aangezien en met de tang 'n pak op z'n huid kon krijgen en dat de kastelein met de rauwe kreet: „je slane me niet," de vlucht nam - Wijs den vreemde ling op de brug der zuchhten bij Veerburg, waar zoo menig wielrijder door Constanje en andere gladknoopen, wegens rijën zonder licht aan de haak werden gepikt. Wijs den vreemdeling op het pad vanaf het station waar het met de vorige lijselderij zoo glad wezen kon. (Tocb betraden onze burgervader en z'n reisgezellen Geerling en Van der Horst deez' weg, ondanks de vorst O jé, glad was 't pad, ze glezen bijna op d'r g. Een groet uit ons droomenland, TEUN BXNNENL. NIETTWS. PUNTDICHTEN. Koppen's vliegtocht naar Oost-Indië. In negen dagen welgeteld Is Koppen naar de Oost gesneld Dus werd, toen stil stond de propeller, Hij daar begroet als Koppen-sneller. KINDEREN. Kwajongen, 't Was een kruis met die natte voeten van Joop. Dag aan dag waren z'n kousen doorweekt. Wie weet, welke ziekte hij zich nog op z'n hals haalde, 't Was ondertusschen heel goed te begrijpen,, want om thuis te komen moest hij langs een lange miodderlaan. En die jongen sjouwde natuurlijk maar voort, zonder voor zijn voeten te kijken. Als vader of moeder naar 't dorp moesten zochten ze de droogste plekjes uit, om hun voeten op neer te zetten. Maar die jongens Liefst door de diepste plassen. Klompen droeg Jan al lang niet meer daar ging de modder overheen. Schoenen waren da delijk weer lek. Uitkomst werd verwacht van rubberschoenen. Die zouden wel geen vocht door laten. 's Avonds was hij thuis gekomen, kletsnatter dan ooithij was zóó diep door de plassen ge gaan, dat het water bij de vetergaatjes was in- geloopen. Dat was het toppunt. Er zou nu ra dicaal een eind aan gemaakt worden Joop kreeg laarzen. Dichte laarzen tot aan zijn knieën. Een paar dagen ging het goed. De modderspatten za ten wel tot aan de knieën en een modderkoi*3t reikte nog tot boven de enkels, maai* z'n voeten waren tenminste droog. Drie dagen later was het als vanouds Joop wandelde nu niet meer door de plassen van school naar huis, Hij had een veel fijneren weg gevonden. Hij ging door de sloten. ACETYLEEN-TOESTEL UIT ELKAAR GESPRONGEN. Een jongen gedood. Woensdagmiddag is op een schuit, liggende hoek Brouwersgracht en Korte Prinsengracht te Amsterdam een acetyleen-toestel uit elkaar ge sprongen, waarbij een 15-jarige jongen door de stukken werd getroffen. Hij was op slag dood. In de schuit was men bezig gaten in de ijze ren platen te branden met een steekvlam. Het acetyleen-gasapparaat, dat daar voor wordt ge bruikt, sprong plotseling met een hevigen knal' uit elkaar. De 15-jarige monteursleerling, wonende in de Bellamydwarsstraat, werd eenige meters in de hoogte geslingerd. Hij werd onherkenbaar ver minkt. Een gedeelte van zijn hoofd was wegge slagen. De overblijfselen van het toestel zijn in beslag genomen. IN DE WAR I Bij den landbouwer G. v. R., te Loosdrecht kwam dezer dagen een sedert lang vermiste kip uit een boschje te voorschijn met..twaalf kui kens. De diertje zijn kerngezond en men hoopt ze in het leven te houden. KERST - NACHTI O Heil'ge Nacht, uw aardsche duister Wijkt voor den bovenaardschen luister, Die uitstraalt van het God'lijk Kind; Uw diepe stilte komt verstoren 't Gebeier van den klokkentoren, Dat weerklank in de harten vindt. O groote Nacht, die de eeuwen scheidde En eindelijk den lang verbeiden En afgesmeekten Redder bracht; Millioenen trokt gij in 't verleden, Millioenen trekt gij aan in 't heden En blijft ge trekken, wond're Nacht. En hoort ons oor geen Englenkoren En ziet ons oog geen sterre gloren, Geen nood! tlod heeft Zijn Kerk gesticht; Geen Eng'lenboodschap klinkt meer heilig, Geen ster beschijnt ons pad meer veilig, Dan haar onfeilbaar waarheidslicht. Zoo vieren wij het Kerstfeest mede; Herdenkend Gods barmhartigheden, In d'eersten Kerstnacht ons betoond; Maar meer, hier vinden we en aanbidden D'Emmanuel, Die in ons midden Onzichtbaar maar waarachtig woont. AAN ONZEN LEZERS: ZALIG KERSFEEST I GEMEENTE WIERINGEN. De heer Jb. Mostert heeft per 1 Januari a.s. bedankt als hoofdingeland van het Heemraad schap Wieringen. Vanwege den Jongerenbond te Helder, werd Zondagavond in de Ned. Herv. kerk te Hippoly- tusluoef ten gehoore gebracht „Groei symbo lisch spel met koorzang. De belangstelling was groot. Na een kort openingswoord van Ds. van Beek, kwam de Jongerenbond op 't podium ter opvoering van „Groei", welke dit. symbolische spel keurig ten einde bracht en door de aanwe zigen met groote aanadcht werd gevolgd. Na afloop dankte Ds. Van der Veen voor het door den Jongerenbond ten beste gegevene en wckte tevens de Hervormde jongelieden op hiei 'n dergelijke Bond te stichten. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. P. Brvyl, thans te Heiloo is benoemd tot ambte naar ter gemeentesecretarie aldaar. Door het Hoofdbestuur der Vereeniging vcor Christelijk Volksonderwijs is aan het Gemeente bestuur van Wieringen een verzoek gericht m gelden te verstrekken ten behoeve van de stich ting eener bijzondere lagere SQhool te Den Oever. Dinsdag j.1. hield de Internationale Anti- Militairistische vereeniging een openbare verga dering in het café van den heer N. Kok, met nis spreekster mej. Nine Minnema uit Brussel. De vergadering had, gezien de weersomstandighe den, een bevredigend bezoek. In hoofdzaak waren het de geestverwanten van mej. Minnema, uit de Drentsche Provincie. Als eerste onderwerp had de spreekster grim- zen „De onbekende soldaat en z'n Moeder." Zij gaf een duidelijke uiteenzetting van de ellende die de oorlog schept en na zich sleept. In de oor log stierven jaarlijks 14000 Belgen, thans sterven er jaarlijks 28000 aan syphilis, de ziekte die na den oorlog een verschrikkelijke uitbreiding heeft gekregen en waarvan minstens 50 aan den oor log moet worden toegeschreven. Het volk kan niet genoeg gewaarschuwd wor den, want nu reeds weer zijn er teekenon van een naderenden oorlog reeds nu ging een trein met 50 ton dynamiet dwars door Brussel naar Zee- brugge. België sloot reeds een geheim militair accoord met Frankrijk. Volgens spreekster ne men zelfs de sociaal-democraten geen stelling tegen den oorlog. De volgende oorlog zal veel verschrikkelijker zijn dan die van 1914. Met 'n gas, 'n gas waar geen gasmaskers voor bestand zijn, zal het menschelijk lichaam doordringen worden, een langzame verstikkingsdood ten ge volge hebbende. Het tweede onderwerp was „De wil van een Volk." Mej. Minnema gaf hier haar persoonlijke meening over het vraagstuk hoe verhinderen wij den oorlog. De Krupp-fabrieken, de kaars- en lampenfabrieken kunnen met een kleine moeite weer beginnen het moordend materiaal te ver vaardigen. In oorlogstijd staan alle cpuranten on der controle, zoodat alleen berichten ten gunste van het militairisme geplaatst worden. Aan de fabrieken te Ilembrug werken ook anti-militai- risten, zij, die het materiaal vervaardigen vocv een toekomstigen oorlog Reeds nu moeten alle directe- en in-directe diensten voor het militai risme geweigerd worden, aldus mej. Minnema. Van de gelegenheid tot debat maakte een per soon gebruik, die opkwam tegen de beschuldi ging door spreekster geuit tegen de sociaalde mocraten hij vroeg verder hoe spreekster de toe stand indenkt, als heden de arbeiders in genoem de fabrieken weigeren De predikant der Doopsgez. Gem. Ds. Van dei- Veen merkte op, dat ook onder de Christelijke menschen, speciaal onder de Doopsgezinden, e;'n groeiende drang is naar persoonlijke dienstwei gering en doet voorlezing van een christelijke an- ti-militairistische Vereeniging. Nog juist op tijd heeft het actieve bestuur van de IJsclub Westerland Dinsdag een hardrijderij voor heeren gehouden. Want Woensdag sloeg het weerglas om Natuurlijk hebben Dinsdag weer honderden van de IJssport op de Westerlander Koog geno ten. Als winnaars kwamen uit den strijd K. Schenk, Wieringerwaard le pr., Alb. Vecrdig Sz. Wieringen 2e pr., en P. Steigstra Haukes 3e prijs, t —De voltallige lijst van .de Evangelisatie-ver- eeniging alhier tot aanvrage van 'n Christelijke bijzondere school te Den Oever, is bij het Gemeen tebestuur ingekomen. Juist 40 kinderen zijn op gegeven. Men heeft het getal, ..maar hoe Van welingelichtte zijde mochten we verne- dat er de namen op voorkomen van keetbewoner* die hier slechts kort (door de Zuiderzeewerken vertoeven) doch bovendien in 't geheel niet tot de richting der Evangelisatie behooren, ze bezoe ken zelfs nooit een kerk Ook 'n tweetal ka tholieken teekenden de lijst De een hiervan is hier ter plaatse slechts 'n paar dagen; de an der vertrekt hoogstwaarschijnlijk in Januari a.s. naar Zurich Zóó durft de Evangelisatie 'n bijzondere school met twee lokalen en 'n gymnastieklokaal aan te vragen. Inderdaad, het doel heiligt hier de middc len! Doch dat de heeren bestuurders der Evange lisatie zoo hun principe zouden te grabbel gooien hadden we niet durven verwachten. Waar op 'n dergelijke wijze wordt gespeculeerd op de ge meentekas voor ettelijke duizenden guldens, daar betwijfelen we, of de Raad haar goedkeuring aan deze aanvraag zal verleenen De St. Nicolaascoimmissie te H.-hoef verga derde Donderdagavond. De rekening werd nage zien en in torde bevonden. Zij sloot met een batig saldo van 20.67. Dit bedrag zal op de Boeren leenbank worden gezet. Het St. Nieolaaspak is nu geheel afgelost. Voor belanghebbenden zijn bescheiden ter inzage bij den heer A. H. J. van 't Hof. Ooze plaatsgenoot, de heer J. P. Baijs is ge slaagd voor 3e stuurman Groote vaart te 's-Graveo- bage. PROVINCIAAL NIEUWS. OUDKARSPEL. Bij de nationale wedstrijden te Groningen om het prov. kampioenschap werd W. Kos uit Oudkarspel 1ste over den 500 M. af stand. INBRAAK. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de woning van den burgemeester van Purmerend. Men is aan de achterzijde van het huis door een raam binnengekomen. Een geldkistje, inhouden de 1100 *an geld, is ontvreemd. Van den dader is nog geen spoor ontdekt. OPPERDOES. Vrijgezellenbelasting. B. en W. van Opperdoes hadden wijziging der verordening op de heffing der plaatselijke inkomstenbelas ting voorgesteld, n.\. om den aftrek voor gehuw den, weduwnaars of weduwen, met een eigen huishouding te bepalen op 600 en voor alle o- verigen op 300. Het voorstel werd aangenomen. Of deze „vrijgezellen-belasting" veel zal ctp- brengen, valt te betwijfelen, want te Opperdoes stapt men meestal reeds iop achttien a twintig- jarigen leeftijd in het huwelijksbootje WAAR WAS DE DEURKNOP Een jaar geleden werd te Nijmegen een wielrij der door een auto aangereden. De wielrijder werd in den rug gewond; zijn fiets was bijkans geheel vernield. De auto had weinig beschadiging: o.a. was de deurknop gebroken. De wonde was na enkele weken genezen en da fietser hervatte zijn werkzaamheden. Toch meen de hij, dat het niet geheel pluis was in het on derste deel van zijn rug. De vorige week liet de getroffene zich door 'n chirurg onderzoeken, die hem nog denzelfden dag opereerde en den afgebroken deurknop verwijderde, zoo meldt het „aVd. IN EEN VLAAG van WAANZIN. In een vlaag van waanzin heeft 'n dame le Haarlem zich met petroleum overgoten en in brand gestoken. Haar huisgnooten vonden toen zij bovenkwamen het verkoolde lijk. WEGENS DE FEESTDAGEN ZAL DIT BLAD a.s. DINSDAG NIET VERSCHIJNEN I REDACTIE. PREDIKBEURTEN. EERSITE KERSTDAG. ilEHV. GEM. Den Oever v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Nam. 2 uur Westerland Ds. van Beek. Kerstfeest 6 uur H.hoef onder leid. Ds v.d. Veen. Anna Paulowna nam. 7 uur kerstfeestviering. DOOPSGEZINDE GEM. H.hoef v.m. 10 uur Ds. Van der Veen. Zangkoor. Extra collecte v.d. Alg. Doopsgez. Sociteit. EVANGELISATIE: H.hoef v.m. 10 uur de Heer J. Bosma Zangkoor. Den Oever Zondag n.m. 6 uur Kerstfeest voor de Kinderen. Zangkoor. Breezand voorm. 10 uur de heer Boon. GEREF. KERK .,v Anna Paulowna voorm. 10 uur Preeklezc n. Nam. 2.30, Preeklezen. TWEEDE KERSTDAG. HERV. GEM. H hoef voorm. 10 uur Ds. Van Beek. half zes, Westerland, Kerstfeestviering Ds.v.Beek Kerstf. Oosterl. 7 u. onder leiding Ds. v.d. Veen. DOOPSGEZ. GEM. Stroe voorm. 10 uur Ds. Van der Veen. Zangkoor. Extra collecte v.d. Alg. Doopsgez. Sociteit. EVANGELISATIE Maandag v. m. 10 uur de Heer Bosma. Nam. 5 uur Kerstfeest voor de Kinderen. Zangk. Breezand voorm. 10 uur de heer Boon. Nam. 6 uur Kerstfeest. OUDEJAARSAVOND Ned. Herv. Gemeente: Westerland 6.30. Ds. Van der Veen. Extra coll. voor oud-pred., pred.weduwen. Half zeven, Hipplytushoef Ds. v. Beek Extra Collecte. t 8 uur, Den Oever Ds. v. Beek. Extra Collecte. Doopsgez. Gemeente: H.hoef des av. 8 uur Ds. Van der Veen. Extra coll. voor oud-pred.,' pred.weduwen. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING SCHAGEN, 22 Dec. 1927. Aanvoer 10833 Kipeieren. Prijs gewogen en geschouwd 52—54 Kg. 8 a 8,80 55—57 Kg. 9 a 9.80 58—60 Kg. 9,80 a 10.10 61—66 Kg. J 10.60 a 11,10. Ongewogen Bruine 9.70 a 10.90; Wit 8.60 a 10.80 Klein 7,70 a 8.10 Gemid deld 9.40. SCHAGEN, 22 Dec. 1927. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 2 Stieren 240 a 300 8 Geldekoeien (mag.) 140 260 76 Geldekoeien (vette) 300 a 450 3 Kalf koeien 250 a 310 2 Vaarzen 160 a 1$0 20 Nuchtere kalveren 10 a 24 20 Schapen (vette) 28 a 38 286 Overhouders 24 a 33 11 Varkens (mag.) 14 a 21 49 Varkens (vette) per K.G. 56-62 cent 135 Biggen 7 a 14 10 KonqV nen 0.50 a 3 98 Kippen 0.75 a 2,10 Hanen 0.50 a 2,50 74 K.G. Boter 1,90 a 2. EIERVEILING, HELDER, 22 Dec. 1927. Aan voer 2492 Kipeieren, 4 Eendeieren. Prijs Ongewo*- gen 9a 10.40 Bruin ongewogen 10.00 10.60. Eendeieren 7,90. Alles per honderd stuks. - - -'WS&T— Voor hot a.s. Karstfoeat voorradig aan groote sortaarlng Kerstboomkaarsjes, voor de Kerstboom, bij BOSKHANDEL - - WIERINGEN.

Wieringer courant | 1927 | | pagina 2