halve en volle wezen voor wie geen gewone voogd te vinden is, 9000 per jaar wier vauer spoorloos verdwijnt, enz. Al deze stumpers zijn districtsge- wijze ingedeeld in groepen van 800 1000, en worden minstens 2 maal per jaar door pleegzus ters en voodij-ambtenaren bezocht. Een massa woont in weeshuizen, maar velen ook zijn uitbe steed. SNEEUW EN STORM IN DEN VREEMDE. In New-York heeft de eerste zware sneeuw storm van dezen winter gewoed. De sneeuw is 5 c.M. dik gevallen. In Noord-, Midden- en Zuid-West Duitschland is het weer totaal omgeslagen. Er vallen tamelijk zware sneeuwbuien. In de Palts en vooral ook in Baden en Hessen is abnormaal veel sneeuw ge vallen. IN HET DROOGGELEGD AMERIKA VLOEIT DE WHISKY NOG MET STROOMEN. In weerwil van alle maatregelen van de Ame- rikaansche autoriteiten en alle' propagandacam pagnes van geheelonthouders vereenigingen vloeit de' whisky nog steeds in Amerika overal met stroomen, in de steden als op het platteland. Zij, die wel een glaasje lusten, kunnen gerust zijn, want volgens officiëele schatting bedraagt de reserve-voorraad whisky ongeveer 80 millioen liter. Sedert de drooglegging is het aantal ziekten zeer toegenomen. Geen wonder, als men bedenkt dat de doktoren, door middel van recepten niet minder dan 260 millioen liter whisky hebben doen uitreiken. In elk geval, moet men toegeven, dat al die zieken een geweldigen dorst hebben gehad, dat zij zoon groote hoeveelheid aankon den. De dranksmokkelaars hebben hun zaken met Verrassende snelheid uitgebreid en zijn nu eerlij ke handeldrijvende millionnairs geworden. VLIEGTUIG DOOR VALK ten VAL GEBRACHT. Uit New York wordt gemeld, dat op het Esteli vliegveld een vliegtuig kort voor de landing door een reuzen valk werd aangevallen. De vogel ver nielde een der draagvlakken, waardoor het vlieg tuig viel. De piloot en de waarnemer werden ge dood. BESMETTE MELK. (Te Koblentz zijn 32 menschen na het gebruik van melk ziek geworden en is er typhus gecon stateerd bij hen. De melk kwam uit een groote melkinrichting, dus is niet meer na te gaan door welken boer de melk geleverd is. WONDERBAARLIJKE REDDING. Een vlieger van den nachtelijken luchtpost dienst tusschen Chicago en Hadley field, heeft ihet leven van acht personen gered. Des nachts om 2 uur zag hij bij Claerfield een huis in brand staan. Er was geen mensch te bespeuren. Twee* minuten lang vloog hij laag om het branddende huis, en wekte door het motrgeronk de 8 bewo ners, die zich nog bijtijds konden redden. De ge- erdde bewoners deden een onderzoek, en verna men eerst drie weken later, dat het de nachtpost- vlieger Paul Collins van de National Air Trans port was, aan wien zij hun leven hadden te dan ken. EN DAN MAAR TRAPPEN Naar uit Milaan aan de „Voss. Ztg." wordt ge meld, houden de Fiatfabrieken zich thans bezig met het oonstrueeren van een klein vliegtuig, waarin de motor door rijwielbeweging zal wor den vervangen. EEN MOEILIJK HUWELIJK In het dorpje Orbis in de Palts wilde dezer da gen een 72-jarige rentenier voor cie derde keer trouwen dit jaar met een 40-jarige schoone. Dit plannetje vond niet de algemeene sympathie van de dorpelingen men liep te hoop, demonstreer de voor de woning der trouwlustigen en zelfs scheen het, dat het tot een formeel oproer zou komen Het buis van den bruidegom werd be stormd en men belette hem eenvoudig zijn huis raad enz. over te brengen naar de a.s. gemeen schappelijke woning. /Tot viermaal toe werden zijn meubels op straat geworpen, waarbij menig stoel en kast zoo hard op de keien terecht kwa men, dat zij verder wel uit den inventaris ge schrapt konden worden. Dagenlang schoolde men samen in de dorpsstraat, zoodat het paardje ein delijk onder scheldwoorden en handtastelijkhe den van dé opgewonden menigte uit het dorp vluchtte. Tenslotte trad de justitie tusschenbeide ma- rechaussées werden naar Orbis gezonden, die een 10-tal belhamels in arrest namen en de orde herstelden. Of het huwelijk reeds voltrokken is, meldt het verhaal niet. DF ZEE DTF. OPDROOGT. Dezelfde spa, die de polders en dukcr opwerpt, graaft het graf van dat onde stoere Hollandsche bedrijf de Zuider- zeevisscherij. SOMBERE TOEKOMST. De Hoefijzer corresp. van het Handelsblad schrijftWij zijn de Zuiderzee aan het dempen. We lezen er van, we zien de afbeeldingen die de vorderingen weergeven en we zijn trotsch op het groote werk dat daar is aangepakt. Terecht. Maar denkt men wel eens aan wat er met die droogma king wordtvernield We zwijgen nu nog van wat er verwoest wordt aan schoonheid van kusten in dezen ontzaglijken, onvergelijkelijken, laaglandsfjord we denken aan bestaande wel vaart, die, tragisch traag, maar onafwendbaar, wordt geofferd aan de nieuwe welvaart die men wacht. Want de zee moet ondergaan in land, de Zuiderzeevisscher, die van vader op zoon heeft uitgevolkt op deze wijde binnenzee, moet zich gaan vermommen als boer, als fabrieksarbeider en dezelfde spa, die de polders en dijken op werpt, graaft het graf van dat oude, stoere, Hol landsche' bedrijf de Zuiderzeevisscherij. Denkt men daar wel eens aan Wel, men heeft er immers al lang aan gedacht. Daar is lang en breed over geschreven en gespro ken en we hebben immers, al in 1925, een Zui- derzeesteunwet in het Staatsblad gebracht (ze werkt nu echter nog maar drie maanden) om de visschers over den moeilijken overgangstijd heen te helpen Jawel, jawel, maar gesteld dat die wet al volkomen afdoende zou wezen en vol maakt zou werken, is het dan tóch niet erg, dat deze bevolking, die tot de soberste, vasthouden- ste en betrouwbaarste van ons gansche land be hoort, van Rijkswege wordt ontworteld, uit haar stiel wordt gejaagd en in al haar levensgewoon ten uiteen wordt geslagen Lezer, denk u eens dat u zoo iets zou overkomen, dat, geheel buiten uw schuld, de bodem van uw bestaan onder u zou worden weggegraven, zoudt gij 't niet voelen als verbijsterende ongunst als een oordeel 7 En daarom mag men de verhouding van den Staat jegens de visschers van de Zuiderzee niet zien als eene die met „gepaste zuinigheid" in 't reine is te brengen. De Staat, die deze menschen uit hun bestaan werpt, moet hen natuurlijk hel pen aan een nieuw. Maar omdat dat nieuwe, zelfs als zou het stoffelijk beter wezen, nooit geheel het oude kan vergoeden, waaraan men met de wortelen van vele generaties en de kracht van ivele eeuwen gehecht was, daarom moet de Staat, in dit geval, royaal zijn. Is hij dat We hebben onlangs een noodkreet gehoord uit Elburg die het tegendeel deed ver moeden en we hebben aanstonds de vergaderin gen der Tweede Kamer in den steek gelaten is het leven zelf niet belangrijker dan de wetten- mantel dien de politiek er om hangt om te zien wat er daar was. Daarna, in Den Haag te ruggekomen, hebben we ook ons licht bij Water staat eens opgestoken. Het resultaat van een en ander volge nu hieronder. Hij schrijft dan verder over het Stervend Elburg. De visclivangst en wat daaraan vast zit, dat is nog het leven van Elburg. En dat gaat nu óók dood. Nu ja, zal men wellicht zeggen, maar de visch- vangst was misschien zonder de demping toch ook al niet heel veel bijzonders. Neen, rijk heeft geen visscher behalve misschien in de oorlogs jaren zich zeker ooit gevischt. Maar het ging toch redelijk., totdat het dempingswerk begon. Ziehier een staatje van den omzet te Elburg over de jaren 1923 tot en met '27 1923 114.620 1924 116.979 1925 133.987 1926 105.945; 1927 91.597. Zooals men ziet stijging van omzet tot 1925, het jaar van het begin der werken, daling, en vrij scherpe zelfs, daarna. Natuurlijk spiegelt deze achteruitgang zich ook af in de verdiensten der visschers, hoofd voor hoofd. Uit een stapel aavragen om steun die ter verzending gereed lagen, hebben wij er, ■willekeurig, een negental gegrepen om daaruit de gemiddelde wekelijksche verdiensten der aan vragers over te schrijven. Die moeten, bij elke aanvrage, altijd worden opgegeven over 1925 en over het laatste jaar (dus 1927.) Welnu, de ge middelde weekverdiensten van deze negen men schen waren in 1925 30.-, 12.-, 24.-, 12.-, 28.-, 13.-, 26.-, 12.-, 11.-. In 1927 f 22.-, f 8.-, f 18.-, f 7.-, 22.-, 9.50.-, 20.-, 9, f 7. Wij vermoeden dat de menschen die, volgens dit lijstje, van 11 tot 13 guldens 's weeks in 1925 verdienden en in 1927 van 7 tot 9,50 schippers knechts zijn. Er wordt nl. bijna steeds in deelge nootschap gevischt. waarbij de knecht (men be denke dat deze noch voor het scheepje, noch voor want, noch voor vischtuig heeft te zorgen) een vierde van de opbrengst krijgt, plus den kost. Nu houde men dus wel in het oog, dat dit lijst je volstrekt niet loopt over bijzonder ongunstige weken, maar een beeld geeft van de gemiddelde weekverdienste over een heel jaar. En dan vraagt men zich toch zeker af, hoe het mogelijk is dat huisvaders (om nu maar bij de schippers te blij ven de knechts kunnen misschien nog onge trouwd zijn) rondkomen van 18 tot 22 gulden per week, terwijl ze daarbij nog schip, want en tuig moeten onderhouden en vernieuwen. Wanneer men uit deze beide sprekende tabel letjes ziet, hoe kras de vischvangst achteruit is gegaan sedert men het werk bij Wieringen is begonnen en wanneer men bovendien weet dat er sedertdien geen spiering meer onder het ijs is gevangen (terwijl er in December j.1. toch flinke vorst is geweest en de visschers al rekenden op een mooien vangst), dan moet men het toch in hoog© mate waarschijnlijk achten dat deze ster ke achteruitgang is te wijten aan de werken bij Wieringen. Wat doen die dan eigenlijk? Ja, wat? De visschers onderstellen dat de vlioedstroom uit de Noordzee, die na het afsluiten van het Amstel- diep nu niet meer langs den Noordhollandschen wal kan loopen maar benoorden Wieringen moet binnenkomen, thans oversteekt naar den Frie- schen wal en dan. Zuidwaarts draaiend, stuit tegen den zoetwaterstroom dien de IJsel uit den Ketelmond drijft. Het zoute water en dat be- teekent voor de visschers hun zoutwatervisch zou dus niet meer, althans niet onder den Gel- derschen wal, bezuiden den Ketelmond komen.*) Dit ware overigens waarschijnlijk gemakkelijk te onderzoeken Het zoutgehalte van de Zuiderzee is al lang bekend en men kan even een paar proe ven trekken om te zien of het is verminderd. Maar hoe het ook precies in zijn werk moge gaan, dat de Zuiderzeewerken, nu reeds, de vis- scherij fnuiken, dat is toch wel heel waarschijn lijk. De cijfers en feiten spreken waarlijk nog al klaar Wij dempen de Zniderzee, voor een deel, met het bestaan der visschers. Slechts tijdens den aanhoudenden sterken Noordwestenwind in Februari is er weer visch gekomen voor Elburg.al heeft het den vis schers getroffen dat het water lang niet zoo snel en in zoo'n massa kwam opzetten als vroeger bij gelijke weersomstandigheden. FROVINCLAAL NIEUWS. WIERINGERWAARD. De brievenbesteller P. Slikker alhier wordt in gelijke betrekking over geplaatst naar uitgeest. BEEMS'TER. Onder den veestapel van den heer B. is naar men meldt, tongblaar uitgebroken. BEVERWIJK. Door den heer P. Kluft werd Vrijdag aan de Bloembollen veiling de eerste Irissen van den kouden grond aangevoerd. De heer Zwierstra bracht de eerste enk. rood fulgens aan. De opbrengst was resp. 40 en 90 ct. per bosje. PURMEREND. De jaarvergadering van leden der Coöperatieve Centrale Eierveiling te Purrae- rend werd gehouden onder leiding van den heer P. Oud. Medegedeeld werd, dat het vorig jaar aan de veiling waren aangevoerd en verkocht in totaal 7.142.000 eieren, tegen 3.886.000 in 1926. Over de bereikte resultaten was het bestuur zeer tevreden. Besloten is, om aan de leden over het vorig faar een half procent van het geveilde bedrag ,+.erug te betalen, waarvoor 3000 was gereser veerd. De voorzitter van het bestuur, de heer A. Pee reboom, burgemeester van Ilpendam, is als be stuurslid herkozen, alsmede de heeren S. Bark te Jisp en J. van Leyen te Obdam. BINNENL. NIEUWS. VIER BANKEN OPGELICHT. Voor ongeveer f 75.000. Een oplichter is er in geslaagd door middel van een vervalschten credietbrief op één dag viei Nederlandsche bankinstellingen tot afgifte van ruim 75.000 te bewegen. De bewuste crediet brief ten bedrage van drieduizend dollarwas hem verstrekt door het bijkantoor van de General Ci ty Bank of New York te Genua, doch door het cijfer 3000 in 50.000 te veranderen lukte het hem de fraude te plegen. Zoo liep een Haagsclie bank instelling erin voor 11.500 dollar, een Amster- damsche voor 8000 en de Nationale Bankvereeni ging te Utrecht voor 23.740. Laatstgenoemde bank ontdekte het bedrog het eerst, daar de employé, die het geld had uitbe taald, bemerkte, dat hij den bewust en cliënt 1000 te weinig had gegeven. Daar niemand wist, waar deze verblijf hield, seinde men over de zaak naar Genua om naam en reisroute. Uit Genua kwam binnen twee dagen antwoord, waaruit te vens bleek, dat de credietbrief slechts 3000 dol lar groot was en niet 50.000. Onmiddellijk werd de Utrechtsche recherche gewaarschuwd. VOCHELCHOLERA BIJ HOENDERS. Men zij zéér voorzichtig, aangezien do smetstof in den mest voorkomt. Dr. M. Lerner, bacterioloog bij den Amsterdam- schen Keuringsdienst ban Waren, schrijft In de afgeloopen maand bracht de eigenaar van een elftal kippen uit de onmiddellijke omge ving van Amsterdam acht dieren, die door een voor hem geheel onverklaarbare oorzaak plotse ling waren gestorven. Hij verzocht, een onderzoek naar de doodsoor zaak te willen instellen volgens hem vreesde zijn vrouw, die den beesten den dag te» voren war me zuurkool had gegeven, dat dezen spijs den dood veroorzaakt had. Eenige dagen later stier ven ook de overgebleven kippen. Het onderzoek, na het verrichten van sectie ingesteld op de verschillende organen der gestor ven dieren, deed vogelcholera vermoeden als doodsoorzaak. Na inenting van cavia's, muizen en duiven met de gtei-isoleerde reinculturen der gevondend bac teriën, stierven al deze dieren binnen 24 uur. Door deze dierproeven kon worden geconsta teerd, dat men hier inderdaad te doen had met teen geval van vogelcholera, en wel een met bui tengewoon virulente bacteriën. Een onderzoek in te stellen naar de oorzaak der ziekte ligt niet op den weg van den Keurings dienst. Een feis is echter, dat de ziekte, wanneer zij zich in een hoenderpark voordoet, zich daar snel uitbreidt, daar de infectiestoffen in groote me nigte en in zeer virulenten toestand voorkomen in de uitwerpselen der zieke dieren. Ofschoon een serum tegen vogelcholera bestaat, zal een eigenaar van slechts enkele kippen, zoo- als er zoovelen zijn, er niet toe komen, de dieren hiermede te behandelen. Hem zou ik echter dezen practischen raad wil len gewen indien zich in het hoenderhok plot selinge sterfgevallen voordoen, zonder dan on middellijk de nog gezonde dieren af, en maak het hok, waar de dieren gestorven zijn, grondig schoon, ontsmet het met ongebluschte kalk en laat het eenige dagen ongeb*uikt. UIT EEN SCHOMMEL GEVALLEN. Op de kermis te Geeraardsbergen in Vlaande ren is een 14-jarig meisje, terwijl haar ouders er bij stonden uit een schuitje van een luchtschom- tael gevallen. Het kind was op slag gedood. GEEN LIEFHEBBERS VOOR EEN BOERDERIJ. In de gemeente Schoterland werd een grond- boerderij te koop of te huur aangeboden. Geen enkele gegadigde kwam. Men schrijft dit toe aan de slechte uitkomsten van het veehoudersbedrijf in Friesland. ANNA PAULOWNA. Aan den stoomweg in deze gemeente wordt voor rekening van de M. U. Z. en ten behoeve van den heer de Vos, te van Ewijcksluis, een woning gebouwd. POLITIE. Verloren 2 rijwielplaatjes en een reflector. Inl. ter Secretarie. BURGERLIJKE STAND Geboren Bemardus, z.v. L. H. Straathof en van H. Prins Maria Agatha Jerona, d.v. v. G. van den Berg en van J. M. van der Reep. Getrouwd Marinus Oele en Alida Henderika Hollander. Overleden Augustina Catharina Elisabeth de Brieder, oud 84 jaar Jan Kaan, oud 80 jaar, we duwe van Aaltje Schenk Klaasje Jongejan, oud 65 jaar, weduwe van Jan de Graaf. Bij Kon. Besluit van 28 Februari 1928, no. 62, is aan het Bestuur der Harddraverijvereeni- ging „Sportlust" alhier, vergunning verleend tot het houden van een loterij, waarvan de trekking moet plaats hebben vóór 1 Februari 1929. Gedurende de maand Februari zijn in deze gemeente de volgende bouwvergunningen ver leend aan G. Gaardhuis, J. Hooimeijer, G van den Berg, Mej. Wed. Jongejan, P. Blaauboer, D. J. Dekker, Mej. Wed. Wiggers, W. Benema, Chr Riebot en H. de Boer tot het bouwen van een woonhuis aan J. Benema tot het bouwen van drie woonhuizen aan J. de Boer tot het bouwen van een boerderij aan D. Koning, P. Dwars- waard en G. A. Preijde tot het bouwen van een blioembollenschuuraan R. L. Waiboer en K Kant tot het bouwen van een schuur aan A. Borg tot het bouwen van een autoherstelplaats aan W. J. van der Meer tot het bouwen van een broeikast en aan M. Broers Jr., tot het bouwen van een woonhuis. Naar wij vernemen zal in deze gemeente op de hieronder vermelde plaatsen gelegenheid ge geven worden tot het ondergaan van de vaccina tie tegen de pokken op Vrijdag 16 Maart, n.m. 3 uur, in de o.l. school I te Kleine Sluis (2e zitting 28 Maart, nam. 3 uur op Vrijdag 16 Maart, n.m. 4 uur, in de o.l. school II te Breezand, (2e zitting 29 Maart, nam. 3.30 uur) en op Zaterdag 17 Maart, v.m. 9.30 uur, in de o.l. school te Oostpolder, (2e zitting 30 Maart, 3.30 uur, n.m.) Spcorbuurt, Nieuwe Weg. Onze plaatsgenoot de heer L. Hoep, die werkzaam was als stoker bij de Zuiderzeewerken is thans bevorderd tot- ma chinist. Wij wenschen hem hiermede van harte geluk. w Zondagavond trad in de groote tent van Veer burg op anze tooneelvereeniging „Ormeniio", die bij die gelegenheid tevens uitkwam in de eerste afdeeling tooneelwerstrijd uitgeschreven door den Provincialen Bond van Dilettanten jTooneel vereenigingen in Noord Holland. Zij kwam voor het voetlicht met Z.B.B.H.H. (Zijne bezigheden buitenshuis hebbende)' spel in 3 bedrijven, door Arcliibald Laufs. De vereeniging heeft het zeer slecht getroffen met het weer, wat dan ook aan de opkomst viel te bespeuren. De groote tent was maar half met belangstellenden gevuld. „Orme- nio" heeft zeker bij haar optreden nimmer zoo weinig publiek gehad als op dezen avond. Over het spel willen wij zwijgen, waar de afge vaardigde van den Bond bij de opening had ver zocht, of de plaatselijke bladen geen critiek op stuk en spel wilden publiceeren. Wij zullen dus de beoordeeling van de jury afwachten en zien deze verlangend tegemoet. Het bal was ordelijk, doch zeer stil, het was nu niet wat men noemt in tiem gezellig. GEMEENTE WIERINGEN. Aan Jn. Koster alhier, Voorstraat 17 is door den Minister van Waterstaat ingevolge de Zui- derzeesteunwet eene tegemoetkoming verleend in de kosten van opleiding van zijn zoon buiten het visscherijbedrijl. Aan de N.V. „Mabuwat" te Willemsstad en aan de Fa. R. Koppen en Zn. te Alkmaar zijn dooi den Hoofdinspecteur van den Arbeid overwerk- vergunningen verleend ten behoeve van woning bouw voor de Zuiderzeewerken. POLITIE. Verloren een Slinger van een auto, een Rijwielbelastingplaatje, een paarlen ketting- tje met gouden slot. Inl. bij den Gem. Veldw. jf® len overstaan van Notaris Obreen had j.1. Donderdagavond om 8 uur in het hotel van den heer D. D. Lont te Iiippolytushoef en ten verzoe ke van Mej. Wed. J. N. Rotgans en kinderen de openbare verkooping plaats van de volgende lan derijen 1. „De akker" grasland groot 0.47,90 H.A. en 2. „Broerskrocht" grasland groot 0,82,20 II.A., tezamen 1.30 ilO H.A. Hoogste bieder was de heer C. Jz. Rotgans voor 3560.-. Afgemijnd met 110.-. er boven door den heer S. Cz. Veer- dig, zoodat deze kooper werd voor 3670.-. Ten verzoeke van den heer N. Joh. Rotgans een perceel grasland, ,,'t Krochtje" groot 0.25.90 HA. werd opgehouden voor 900.-. Nader vernemen wij dat dit perceel later uit de hand is gekocht door den heer S. Cz. Veerdig voor 720.-. Voor den heer S. Asjes Pz. werd j.1. Zater dagavond te zijne huize publiek aanbesteed het bouwen van een nieuw burgerwoonhuis te Wes- terland. Ingeschreven werd door de volgende hee ren: P. Doves Jbz. voor f 3770; J. C. Klein voor f 3760; S. Blaauboer voor f 3729; J. C. de Vries voor f 3649; gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. C. de Vries. -- Men meldt ons, dat de heer J. Sprenkeling te* Noord Stroe zijn boerenwoning met aanbebooren (land) aldaar, uit de hand heeft verkocht aan den heer P. Laan alhier; en dat mej. de Wed. A. Dijkshoorn haar aan de Klieftstraat staand bur gerwoonhuis met tuin uit de hand heeft ver kocht aan den heer C. Visser, agent van politie te Amsterdam. - i - - -- De Viool- en Mandolinevereeniging Oefening Kweekt Kunst heeft Zaterdag en Zondag haar laatste winteruitvoeringen voor kunstlievende Ie den gehouden. Zaterdag was de zaal van Concor- dia eivol, ja moesten velen worden teruggezon den. Zondaavond, met de gehuwden, was de op komst minder groot; toch was de groote zaal bij na nog geheel bezet en was de gezelligheid en de dankbaarheid van het publiek evengroot als op den eersten avond. Want er is weer genoteen op deze beide uitvoeringen. De mooi uitgevoerde muzieknummers, waaronder het concoursstuR„ waarmede O.K.K. te Amsterdam twee prijzen be haalde, verwierven 'n hartelijk applaus. En niet minder werd vol aandacht gevolgd het tooneet- spel in drie bedrijven: ,,'n Spaak in 't Wiel." De directeur, de heer Jongkind, en de leden kunnen met trotsch op deze welgeslaagde avon den terugzien. Door Burgemeester en Wethouders is heden, ten raadhuize aanbesteed het dempen van de Gasthuissloot te Den Oever. Ingekomen zijn 7 biljetten. Laagste inschrijver is W. H. Klos alhier imet 785.-, aan wien het werk is gegund. VERGIFTIGING DER LEVERWORST? Twee kinderen van drie en van zes jaar van den heer G. N. te Eist, zijn na het gebruik van le verworst overleden. Er moeten in de worst vergiftigde bestanddee- len geweest zijn. De vader werd na het gebruik der worst ongesteld een éénjarig kind braakte na het gebruik hevig, doch bleef in leven. De worst is opgezonden naar den keuringsdienst te: Arnhem.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2