de te houden tentoonstelling op te kweken. Besloten wordt dat een van de leden met den heer Alb. Lont naar Aalsmeer zal gaan om de benoodigde bloemen aan te koopen. Aan elk lid zullen dan twee plantjes worden uitgereikt. Verder wordt besloten ook dit jaar wederom een bloemententoonstelling te houden, waar aan getracht zal worden te verbinden roeiwed- strijden en een harddraverij. Tevens zal op den eersten dag des avonds een vuurwerk worden afgestoken. Ook zal verzocht worden aan de mu- ziekvereeniging Apollo om hare medewerking te verleenen. Na de rondvraag welke niets opleverde werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Hierna werden onder de aanwezige leden nog enkele planten verloot. Onze vroegere plaatsgenoot burgemeester A. Peereboom, thans te Ilpendam, is bij enkele candidaatstelling wegens bedanken van den heer P. Oud Gz. gekozen tot lid der afdeeling grootbedrijf van de Kamer van Koophandel en fabrieken-voor Westfriesland te Hoorn. Het jaarlijksch onderzoek van verlofgan gers der lichtingen 1916 en 1919 zal voor deze ge meente plaats vinden in het raadhuis op 5 Juni a.s., voor de lichting 1916 v.m. 11 uur, voor de lichting 1919 om kwart voor twaalf. Door den Hoofdinspecteur v.d. Arbeid is j in de afgeloopen week overwerkvergunning ver leend aan Jn. Poppen te Den Oever, voor het vt richten van arbeid in zijne slagerij. Bij het plaatselijk correspondentschap dei- Arbeidsbemiddeling zijn gedurende de maand April ingekomen 15 aanvragen van werkgevers en 12 van werknemers. Door bemiddeling van het correspondentschap zijn geplaats 2 stuc.» doors, 2 metselaars, 1 schilder en 7 bakschippers Op 1 Mei stonden geen personen meer als werk zoekenden ingeschreven. Vergadering van den Raad der gemeonu Wieringen op Zaterdag 5 Mei 1928, nam. 2 uur Afwezig de heer Jb. Lont. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken De voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn van de Heeren S. Bakker Cz. en S. Koorn Jz. bericht van aanneming hunner benoeming tot lid van het Gollege van Armvoogden het pro cesverbaal van kasopname bij den Gemeente ontvanger en den kassier der Zeegras-exploita tie in kas moest zijn respectievelijk 9642,23 en 4070,26, hetgeen klopte de maandstaat der zeegras-exploitatie over Maart, verkocht zijn 132 pakken het verslag betreffende de volks huisvesting; van Ged. Staten bericht van goed- keuring van de besluiten tot aankoop van grond voor den schoolbouw te Hppolytushoef, tot het aangaan der geldleening, groot 14000,- voor do liquidatie van de Coop. Electr. Centrale, tot be paling van het getal openbare lagere scholen en de vakken van onderwijs welke op die scho len onderwezen worden, tot vaststelling der lr suppletoire begrooting, dienst 1927, en tot vast stelling van voorschriften, in acht te nemen bij het verleenen van vergunningen tot het geven van openbare bioscoopvoorstelliingen in deze gemeente van de Bank voor Ned. Gemeenten het verslag over het boekjaar waaruit o.a. blijkt dat de Bank 6 dividend uitkeert van de Ge zondheidscommissie te Schagen eveneens het jaarverslag over 1927. Uit jt laatste verslag leest de voorzitter eenige zinsneden voor, betrekking hebbende op een door de Commissie ingesteld ■onderzoek naar de huisvesting der arbeiders 1> de Zuiderzeewerken. De commissie is tot de con clusie gekomen, dat de keten meestal wel vol doende zijn, doch de bewoning vaak te wensche: overlaat. Verbetering der toestanden is pas mo gelijk, indien de bewoners de beginselen van hygiëne worden bijgebracht. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Geen schooltijden om half tien. Wijziging schooltijden tijdens den Zomertijd B. en W. deelen mede, dat in de Raadsverga dering van 20 Maart j.1. door het medelid, d-r Heer Jn Lont, de wenschelijkheid werd beplei om gedurende den zomertijd den aanvang van den morgenschooltijd te bepalen op 9.30 uur en het als gevolg daarvan der morgens minder te geven onderwijs over te brengen naar den mid dagschooltijd. Omtrent deee aangelegenheid hebben B. en W. het advies ingewonnen van de hoofden dei- scholen, wier rapporten worden overgelegd Daa'uit MiiM, dat drze unaniem eene wijziging als bedoeld en wel op verschillende gronden verwerpelijk achten. Aangezien ook B. en B. bezwaren tegen den bestaanden toestand niet groot oordeelen, terwijl eene wijziging vermoedelijk weer van andere zijden op tegenstand zou stuiten, kunnen zij geen aanleiding vinden de beoogde wijziging in te voeren. In hunne rapporten wijzen de hoofden dei- scholen er vooral op, dat het vermogen der kin deren om de leerstof op te nemen in middag min der is dan des morgens het is dus ongewenscht den middagschooltijd te verlengen. Voorbeelden hiervan zijn het in slaap vallen der kinderen, •wat nimmer des morgens, doch altijd des mid dags gebeurt. Bovendien zal het gedurende den Zomertijd in de schoollokalen des middags het warmst zijn. Klachten over het te vroeg begin nen der schooi hebben den hoofden nimmer be-' reikt. Integendeel zijn de kinderen, ook in den zomer, meestal zeer vroeg bij de school. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Rekening van Armvoogden. B. en W. bieden den Raad aan de door Arm voogden, beheerende de Hervormde of Gerefor meerde Armenkassen ingezonden rekening van hun college over het dienstjaar 1927. Aangezien deze na onderzoek tot geen opmer kingen aanleiding geeft, stellen zij voor genoem de rekening goed te keuren in ontvang op J 26.235,81V& in uitgaaf op 23109,41 batig sol- do 3126,40^, en armvoogden ter zake te de- chargeeren, onder dankbetuiging voor het des wege gevoerd beheer. Hiertoe wordt besloten. Den Oever krijgt z'n vuilniskar. Instelling ophaaldienst van huisvuil te Der Oever. B. en W. stellen voor ook voor Den Oever een ophaaldienst van huisvuil in het leven te roe pen, omdat daaraan blijkbaar behoefte gevoeld wordt. Van Rijkswege is al eens geklaagd ove:1 het euvel, dat allerlei afval en vuil langs de dij ken wordt neergeworpen. B. en W. hebben Jn. Zomerdijk bereid gevon den zich met het ophalen van het vuil te belas ten tegen eene vergoeding van 250,- per jaar. Voor dit bedrag zal het vuil moeten worden opgehaald te Den Oever en naaste omgeving tot en met de huizen aan den Molgerdijk en wel des Zaterdags om de 14 dagen, voor welk werk doo£ hem paard en wagen moet worden beschikbaar gesteld. De betrokken eigenaar heeft er in toegestemd, dat het vuil wordt gestort in de uitgraving aan De Kompen. De Heer Kaan vraagt of de in het voorstel genoemde belooning van 250.- per jaar evenre dig is aan die van Van Duin. De voor. antwoord bevestigend. De Heer Kaan meent, dat te Den Oever mi - der werk is, en bovendien is daar de afstand van vervoer korter. De Heer Jn. Kooij vreest, dat bij aanneming van dit voorstel, ook de inwoners van het West- deel met een dergelijk vereoek zullen komen. Z.èi. kunnen de bewoners te Den Oever zelf wel het vuilnis wegbrengen. Wethouder Bosker zegt, dat er niets meer 0- ver de dijken gebracht mag worden. Dit is juist de moeilijkheid. Wethouder Tijsen bevestigt dit. De Directie der Zuiderzeewerken zal zelfs zoo noodig alles met prikkeldraad afzetten. De Heer Kaan wijst er in dit verband op, d?.1 ook te Hippolytushoef, ondanks den ophaal dienst, nog van allerlei wordt neergesmeten vooral aan den Noorderweg is dit erg. Hij ver zoekt den Voorzitter hiernaar eens een onder zoek in te stellen. Het voorstel van B. <\n W. wordt vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Gemeente wordt groot-grondbezitter. Aankoop van grond. B. en W. deelen den Raad mede, dat, 1111 de gemeente irt het bezit is gekomen van een stuk grond in de .Elft voor de nieuwe school, het hun wel gewonseht schijnt, eveneens tot aankoop over te gaan van het naast gelegen terrein. Daar door toch heeft men het in de macht te verhin deren, dat zich op dat terrein inrichtingen of be drijven vestigen, die daar met het oog op de aan wezig dier school beter kunnen worden geweerd B. en W. hebben hierbij het oog op den grond beoostten het schoolterrein, gelegen ter lengte van 37 Meter langs de Elft. Indien deec strook met een diepte van 30 Meter wordt aangekocht, kan deze zeer goed worden verkaveld en als bouwterrein verkocht worden, waartoe eene goede ligging medewerkt. De eigenaren zijn bereid dit perceel perceels gedeelte van Sectie C. No. 604 tegen denzelfdeu prijs af te staan als voor het schoolterrein, zijn de 1,05 per M2., vermeerderd met de kosten van overdracht. B. en W. stellen voor overeen komstig het vorenstaande tot dien aankoop te besluiten. De Heer Kaan zegt, dat van deze strook grond vier bouwterreinen kunnen worden verkocht. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens aangenomen. Wie gaat mee naar Canada Emigratie naar Canada. Bij brief van 9 December 1927 stelde de Minis ter van Arbeid^ Handel en Nijverheid B. en \Y. in kennis met eene nieuwe regeling omtrent het verleenen -van Rijkssteun aan hen, die naar Canada willen emigreeren. Deze steun bestaal hierin, dat het beschikbare bedrag zóó wordt aangewend, dat het strekt tot eene belangrijke verlaging der zeepassagekosten van Rotterdam naar Canada tert behoeve van on- en minvermo gende emigranten. Voor personen van 10 jaar en ouder worden daardoor die passagekosten verminderd van 280,- tot 80,-, voor personen van 1 tot 10 jaar van 140,- tot 40,- en voor kinderen beneden het jaar (naar den maatstai van een één kind per gezin) van 13,75 tot i. Voor deze vermindering van de zeepassage- kosten kunnen slechts in aanmerking komen on- en minvermogende emigranten, die door be middeling van de Emigratie Centrale Holland naai Canada emigreeren en slechts dan, als in die kosten ook d gemeente van werkelijk ver blijf der betrokkenen bijdraagt. Die bijdrage beloopt voor personen van 10 jaar en ouder J 30,-, van 1 tot 10 jaar 15,- en beneden het jaar 2,- per persoon. In verband met eene bij B. en W. ingekomen aanvrage, stellen zij voor hen te machtigen de hier bedoelde gemeentelijke bijdrage beschik baar te stellen in de gevallen en aan de personen telkens door hen te bepalen. De Heer Kaam vraagt eenige toelichting. Is men wel verzekerd, dat het geld van de gemeen te voor het beoogde doel wordt gebruikt De Voorzitter antwoordt, dat de persoon zelf het geld niet in handen krijgt, maar de Emigra tie Centrale. De Heer M. Kooij vraagt, wie de aanvragen om steun in dergelijke gevallen te beoordeelen krijgt de Raad of het College van B. en W. De voorzitter deelt mede, dat het in de bedoe ling ligt, dit aan B. en W. op te dragen. Dit is vooral gemakkelijk in spoedeischende gevallen. Houdt de Raad de beslissing aan zich, dan zal het kunnen voorkomen, dat voor één geval de Raad bijeengeroepen moet worden. De heer Bosker voegt hieraan toe, dat ook dit geval reeds eenigermate spoedeischend was, daar de betrokken persoon zeer spoedig wil ver trekken. De Heer M. Kooij vraagt nog, of er aan de emi granten bepaalde eischen gesteld worden. Voorzitter De menschen krijgen ongeveer een heel boekdeel vragen te beantwoorden. Er wordt gevraagd naar hun vakkennis, hun geldelijke omstandigheden, ook vanwege de arbeidsbemid deling wordt er nog één en ander aan toege voegd. De heer M. Kooij Dus het gaat ongeveer net eender als bij de Generale Commissie. Het voorstel wordt vervolgens aangenomen. Voor de Boerenleenbank geen genade Geldleening. Bij besluit van 11 Februari j.1. werd, in ver band met de omstandigheid dat de Coöperatie ve Boerenleenbank alhier, met welke de geld- leeningen 1925 en 1926, respectievelijk groot 7500,- en 7100,- werden gesloten, zich de bepa ling van een wisselenden rentevoet had voorbe houden, de rentevoet dier beide leeningen ver hoogd tot een maximum van 5 V2 Gedeputeerde Staten hebben gemeend tegen deze verhooging bezwaar te moeten maken, ter wijl zij bovendien van oordeel zijn, dat bij den huidigen rentestand de gemeente tegen niet hoo ger dan 5 behoeft te leenem Aangezien dit B. en W. niet billijk voorkwam, hebben zij het standpunt van Gedeputeerde Sta ten bestreden. Bovendien vestigen B. en W. de aandacht op het raadsbesluit van 13 December 1921, waarbij onder geheel gelijke omstandig heden en in dezelfde bewoordingen de rentevoet ^er geldleeningen 1918 en 1919 werd verhoogd, a^rtegen destijds door hun College geen be- ir werd gemaakt. Ondanks dit beroep op een vroegere goedkeu ring, hebben B. en W. Gedeputeerde Staten niet tot eene andere meening kunnen brengen, zoo dat men zich hierbij zal moeten neerleggen. B. en W. stellen daarom voor het besluit van 11 Februari j.1. in te trekken en de restanten der geldleeningen 1925 en 1926, thans bedragende onderscheidenlijk 6000,- en 6100,-, geheel af tet lossen uit de opbrengst eener nieuwe leening groot 12100,-, aan te gaan met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, tegen 4 7/8 rente. De Heer Kaan geeft B. en W. in overweging de Boerenleenbank te vragen, of deze de leening wil verstrekken onder dezelfde voorwaarden als de Bank voor Ned. Gem. In dat geval zou er geen reden tot verandering zijn. De Voorzitter neemt aan, dat de Heer Kaan tot het doen van dit voorstel wel zijn reden zal, hebben dat hij misschien wel achter de schel men gekeken heeft. Maar de tijd is kort de Bank voor Ned. Gem. moet vóór 14 Mei antwoord hebben. De Heer Lub vraagt of de Boerenleenbank dan verschil maakt in rente, naar gelang van omstandigheden. De Heer Jn. Lont Dan wordt het een koop manszaak. De heer Kaan meent, dat het in dit geval mis schien toch wel mogelijk zou zijn. Op voorstel van denVoorzitter wordt beslo ten te probeeren, of de Boerenleenbank met 4 7 8 genoegen neemt. Gaat dit niet, dan zal de leening bij de Bank voor Ned. Gem. worden geplaatst. Wie zal de gelukkige zijn Verzoek vereeniging „het Visschersfonds" in zake uitkeering rente van de Zeegras-exploitatie Naar aanleiding van dit verzoek deelen B. on W. den Raad het volgende mede. Uit het verzoek schrift blijkt niet duidelijk of het de bedoeling is de rente telkenjare te doen uitkeeren. Waar- schijnlijk is het laatste bedoeld. Het verzoek wordt niet nader toegelicht, zoo dat men naar de reden dei- indiening moet gissen. Het vermoeden ligt echter voor de hand, dat daarmede beoogd wordt de verbetering van den geldelijken toestand der vereeniging. B. en W. hebben daarom gemeend goed te doen naar dien toestand een onderzoek in te 9tellen, met den volgenden uitslag. De inkomsten der vereeniging bestaan in de eerste plaats uit de contributies der leden, die elk 2,- per jaar betalen (in 1927 bedroeg liet getal contribuabelen 114), zoomede die van dona teurs en verder uit enkele giften. De voornaam ste ontvangsten vloeien echter voort uit de ex ploitatie der beide vischafslagen te Den Oever en De Haukes, waarbij nog komt de huur van enkele vertrekken in één dier gebouwtjes. De uitgaven bestaan, behalve uit eenige onkos ten, in de uitkeeringen, volgens de statuten tc doen, in dier voege, dat na aftrek van de onkos ten, de netto-ontvangsten worden bestemd voor 2/3 gedeelte tot uitkeering aan weduwen en weezen en voor 1/3 gedeelte ten behoeve van het uit te keeren ouderdomspensioen aan oude vis- schers. Volgens de statuten bedraagt het. weduwen- pensioen 1,- per week en het wezenpensioen 0,20 per kind en per week, welke bedragen de algemeene vergadering kan verhoogen. Leden- visschers van 60 jaar en ouder hebben reglemen tair recht op een der ouderdomspensioen van 1,- per week. Dit bedrag wordt echter nimmer bereikt, omdat daarvoor de jaarlijks beschik bare som van 1/3 deel der inkomsten ontoerei kend is. Uit het onderzoek der jaarlijksche rekeningen i9 B. en W. nog het volgende gebleken. Over 1927 was voor de uitkeering aan weduwen- en woezenpensioen beschikbaar 969,56, waarvan is uitgekeerd 284,-, zoodat daarvan overbleef 685,58. Over 1926 beliepen div cijfers respec tievelijk 1155,46, uitbetaald 261,30, restant 894,16. Ook in vroegere jaren werd hierop ge regeld overgehouden. Voor ouderdomspensioen was over 1827 be schikbaar 484,76, welke som, aangevuld uit de overige geldmiddelen tot 559,50, geheel werd uitgekeerd aan 31 personen, zoodat ieder ontving 18,05. In 1926 ontving ieder der 29 rechthebbenden 18,54. De vorenstaande cijfers nader beschouwende blijkt dus het volgende. De beschikbare gelden voor betaling van weduwen- en wezenpensioen zijn ruim voldoende, zoo zelfs, dat in de laatste drie jaren die uitkeeringen 3 a 4 maal hooger hadden kunnen zijn. Daarentegen zijn de cijfers voor ouderdoms pensioen niet zoo gunstig. Voor deze uitkeerin gen moet men belangrijk beneden het reglemen taire bedrag van 1,- per week blijven. Dit be hoeft echter geen verwondering te wekken, in dien men ziet, dat tegenover 114 contribueeren- de leden (zooals in 1927) 31 pensioen trekkers staan. Volgens B. en W. is op dit punt de opzet der regeling niet juist en moet op een dergelijke basis elke regeling schipbreuk lijden. Ieder toen, die 60 jaar is, verkrijgt, onverschillig of hij het noodig heeft of niet, recht op uitkeering, indien hij ten minste 10 jaar contributie heeft betaald. 'Tegenover de rechten, die hij krijgt, is de con tributie van 2,- per jaar natuurlijk een geheel onvoldoende bijdrage. Iemand, die 30 jaar con tribueert, zou na ruim één jaar het reglementair pensioen van f 52 ontvangen te hebben (en dit is toch de opzet der regeling) zijn totaal gestorte contributie weer terug hebben gekregen. B. en W. zijn van meening, dat, alvorens het vra gen van steun gerechtvaardigd mag heeten. in dit opzicht 'n wijziging der bestaande regeling noodzakelijk is. Behalve een behoorlijke contri- butieverhooging zou zonder bezwaar het jaar lijksch overschot der weduwen- en weezenpen- sfoenen voor uitkeering aan ouderdomspensi oen bestemd kunnen worden, terwijl ernstig zou dienen te worden overwogen of zoodanige uit keering ook aan anderen dan on- en minvernio genden behoort te geschieden. De financiën der vereeniging staan er niet ongunstig voor. Het ka pitaal toch (de laatste 10 jaren) bedroeg op 31 Do cember 1918 f 2971.85; op 31 Dec. 1919 f3126.24; 1920 f 3695.86; 1921: f 4225.85; 1922: f 4650.34; 1923: f 5218.97; 1924: f 5718.74; 1925: f 6706.62; 1926: f 7874.25; 1927 f 8861.67; en werd dus in die tien jaren verdrievoudigd. Ook uit 'n ander oogpunt zouden B. en W. het bedenkelijk achten voor 't beoogde doel gelden van de Zeegras - Exploitatie beschikbaar te stel len. Men heeft dikwijls beweerd, dat het kapitaal van dat bedrijf, als zijnde door de maaiers bijeen gebracht, dan ook aan hen zou toekomen. In dien men voor het oogenblik eens aanneemt, dat dit juist is (B. en W. onderschrijven deze stelling geenszins), dan zou 't bepaald onrechtvaardig zijn, daaruit uitkeeringen te doen niet aan allen die daartoe meegewerkt hebben, doch aan een betrekkelijk klein aantal personen. Er zijn tientallen menschen, wier namen ge - noemd kunnen worden, die vroeger gemaaid hebben en hun steentje tot stichting van het ka pitaal hebben bijgedragen, over wier gelden (zoo als men immers beweert) zou worden beschikt. Onder die personen zijn er stellig, die zich met dergelijke handelwijze niet kunnen vereenigen. Volgens het oordeel van B. en W. is dus het ver zoek der vereeniging niet, voor inwilliging vat- vaar en stellen zij voor aldus te berichten. De heer Lub vraagt of dit praeadvies de mee ning weergeeft van 't heele college, of van de meerderheid. Voorz. antwoordt, dat 't laatste het geval is. De heer de Vries zegt, dat de uitkeeringen over 't algemeen onvoldoende zijn. En op de algemee ne vergaderingen is dan ook reeds meermalen be sloten 'n toelage te geven boven de reglementai re uitkeeringen. Het is waar, 't kapitaal neemt steeds toe; doch men moet rekening houden met de toekomst, welke voor de visschers niet roos kleurig is. 't Kapitaal van de Zeegras-Expl. is grootendeels bijeengebracht door de leden van 't A Visschersfonds. Waar zou de rente beter op zijti plaats zijn, dan hij de menschen, die door hun arbeid het kapitaal hebben bijeengebracht. De heer Jn. Kooij vindt, dat vele menschen aan dit kapitaal hebben bijgebracht die geen lid zijn van 't Visschersfonds. Voor zulke menschen zou 't aanstootelijk zijn er dan buiten te staan. Voorz. heeft 'n lijst van 60 personen, welke in dien toestand verkeeren. Wethouder Tijsen wij9t er op, dat de rente thans ten goede komt aan de gemeente, dus ook aan de vele menschen, die hier later zijn komen wonen. Bij aanneming van 't verzoek blijft de rente onder de visschers dus onder de menschen die aan 't ontstaan hebben medegewerkt. De heer de Vries zou gaarne zien dat de gemeen te 't Visschersfonds steunde. En wat 't ouder domspensioen betreft: menschen, die 't niet noo dig hebben, geven 't terug ten bate van het wedu wen en weezenpensioen. De heer Jn. Lont zou 'n deel van de rente aan 't Visschersfonds willen afdragen. De heer Kaan handhaaft zijn vroeger ingenomen standpunt. 't Kapitaal is gemeente-eigendom, want 't is door de gemeente verdiend. Het zou dus in dit geval 'n subsidie worden, niet iets, waar 't fonds recht op heeft. En als men dan na gaat, dat er slchts 114 betalende leden zijn dan meent spr. dat er van subsidie geen sprake kan zijn; Het voorstel van B. en W. hierna in stemming gebracht, krijgt 5 stemmen voor en wel van de heeren Lont, Bakker, J. Kooij, Kaan en Bosker; tegen stemmen Tijsen, Lub, M. Kooij, de Vries en Oden. Staking van stemmen dus; t voorstel komt derhalve volgende keer nogmaals in be handeling. WEDER ZEEGRASMAAIEN 1 Op voorstel van B. en W. wordt besloten we der zeegras te doen maaien, tegen nriizen als vo rige jaren: pakkengeld f3.-: waarvan f 2.- bfi 't aan wal brengen en de rest als 't droog is opge slagen; Maailoon f7.50 voor prima zwart; f3.60 voor minste soort; prijs tusschensoort door keur meester te bepalen; verkoopprijzen voor hande laren: f 11.50 prima prima; 10.75 voor goed- en f9.50 voor afwijkend gemaaid zeegras p. 100 IvG. De grond is dan nu voor elkaar 1 Wordt besloten voor uitbreiding school Ooster land (aan de Oostzijde met twee lokalen) v»n S. Koorn Jz. Sr. 474 M2 grond aan te koopen in 't geheel voor de som van f 1000. RONDVRAAG. De heer M. Kooij klaagt over weinig druk op de waterleiding. Voorz. zegt, als de watertoren W.Waard gereed is, zal 't beter worden. Toch zal een en ander on der de aandacht der directie worden gebracht. Op de vraag van den heer Bakker, zegt voorz., dat de school van Oosterland aan de waterlei- ning zal worden aangesloten. De heer Oden heeft gehoord dat 'n verzoek van S. Smit .Tbz., om tegemoetkoming in de kosten van boekhoudlessen voor zijn zoon in Helder, is afgewezen. Wat is de reden dezer weigering? Voorz. zegt, dat gesproken is van lessen aan 'n school voor voortgezet of vakonderwijs. Dit is echter 'n cursus, eenmaal per week. Bii de M.U.Z zouden wellicht ook wel personen zijn die deze lessen loonden en wilden geven. B. en W. heb ben in den zin van 't raadsbesluit gehandeld. De heer Oden zou toch gaarne 'n tegemoetko ming verleend zien. Voorz. zegt nadere overwe ging door B. en W. toe. De heer Oden klaagt verder over de weinige voortgang, die sommige gemeentewerken vinden b.v. rioleering en schoolaanbouw. Wel was bij dit laatste 't plan niet goedgekeurd, maar overi gens is spr. van meening, dat de schuld van de weinige voortgang ligt aan den gemeente - op zichter. Voorz. antwoordt, dat dit al in B. en W. is be sproken. Echter heeft hij nu van wethouder Tij sen gehoerd, dat het in den laatsten tijd bij ver schillende werkjes weer veel beter gaat. De heer Oden geeft in: overweging den opzich ter een schrijven te sturen, dat alle werk behoor lijk moet worden uitgevoerd, daar het anders niet mogelijk zal zijn, hem in zijne functie te handhaven. Wordt besloten. Hierna sluiting. ZOMERCOMPETITIE. Zondag 6 Mei speelde voor de Zomercomp. Kleine Sluis Anna Pau- lowna 2—5 Oudesluis Breezand 0—3 Suc ces Wieringerwaard 11. Zondag 13 Mei geen zomercomp. wegen9 pro paganda—wedstrijd bij Anna Paulowna van H.R.C. Hollandia. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes I voor de Zomercomp. tegen Wieringerwaard on der leiding van scheidsrechter Metselaar. Succes brengt de bal aan het rollen en de eerste aanval len zijn voor Succes. Een paar nar ie schoten van Geisen en Jn. Lont gaan naast. Aan de an dere kant komt W. ook gevaarlijk opzetten en een keihard schot gaat net over de Iet Rij een S. aanval wordt een der S.-spelers wat te hard in den rug aangevallen door de W.-rechtsback

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2