Als het huiselijk leven verwoest wordt omdat de vrouw, bezield door nieuwe ideeën, man en kroost verwaarloost om haar tijd te geven aan socialen arbeid, dan is het geen zeldzaamheid, dat de verbitterde echtgenoot, na veel strijd en heftige tooneelen, ten slotte, in dolle woede ont stoken, zijn echtgenoote doodslaat. In de Mohamedaansche streken van Rusland is de tragedie nog grooter, omdat daar menige vrouw den strijd om den sluier met haar leven moet boeten. Het is voor de „nieuwe vrouw" vanzelf spre kend, dat zij haar gezicht onbedekt laatde geestelijke en haar echtgenoot vinden dat ech ter hoogst onzedelijk. Onlangs hebben twee gevallen weer eens be wezen hoeveel moed „de strijd om den sluier" eischt. In Samarkand vermoordde een geloovig Mo- hamedaan voor een zak rijst en eonige geschen ken, die de priesters hem beloofden, zijn eigen vrouw omdat zij als afgevaardigde van een bepaalde- vrouwengroep het afleggen van den sluier il\ het openbaar had bepleit. In de buurt van Boechara liet eene commu niste zich scheiden om eindelijk verlost te wor den van de eeuwige- bedreigingen van haar echt genoot. Na de scheiding verliet zij haar dorp eeneinde een „voorbereidende communistischen cursus" in Boechara te volgen. Haar gewezen man liet haar onderweg door betaalde bandie ten vermoorden, teneinde daardoor paal er perk te stellen aan haar goddeloos werk. Ongeveer tegelijker tijd loste om dezelfde re den een man zes schoten op zijne vrouw en ii de buurt van Tasjkent vermoordde een troepje dorpelingen een jeugdig lid van de communisti sche meisjesafdeeling, die door de partij als propagandiste naar dat dorp was gezonden. Van een in Bardoeki gevoerd proces valt hei volgende te berichten Een geestdriftige jonge dame, achttien jaar oud, wijdde zich met. den blakenden ijver der jeugd, gehéél aan het soci ale werk onder de meisjes en vrouwen. Zij hield voordrachten, leidde cursussen en gunde ziel' geen rust. Zij had nooit tijd om aan zich ze«lve te denken. Mannen interesseerden haar alleen voor zoover zij ze als medewerkers ter verbrei ding van haar communistische ideeën, als hel pers bij haar werk kon gebruiken. JToen zij eens na korten tijd merkte dat een boerenzoon, die haar in haar arbeid trouw ter zijde had gestaan, dat niet deed voor haar werk maar terwille van haar persoon, lachte zij den verliefden jongeling uit, die in zijn woede over de ondergane teleurstelling, het meisje zonder vorm van proces doodschoot. Dergelijke gevallen komen trouwens herhaal delijk voor. en desondanks gaan duizenden vr:r wen vastbesloten verder op den ingeslagen weg Of het bereiken van het doei haar gelukkige**, zal maken BTNNENL. NIEUWS. MAJESTEITSSCHENNIS. Procesverbaal in de Raadszitting. De burgemeester der gemeente Finsterwolde heeft in de Vrijdagavond gehouden raadsverga dering procesverbaal opgemaakt tegen het raads lid Carolus, wegens majesteitsschennis. Dit raadslid noemde de koningin e<m harlekijn. AANHOUDING VERZOCHT. De burgemeester van Maartensdijk vei zoekt opsporing en voorgel, van Stephanus .Toannu? de Bruin, geb. te Schalkwijk-30 Januari 1884 van beroep landbouwer, wonende D~rpsstrar 80 te Maartensdijk. Signalement: lengte 1.80 M., als boer gekleed, draagt pet, heeft doordrin gende oogen en ge^n baard of knevel doet waar schijnlijk alsof hij pijn heeft aan de linkerzijde van zijn lichaam en wrijft daarom die zijde meermalen met zijn linkerhand. De Bruin wordt zeer ernstig verdacht van roofmoord, gevolg door brandstichting en is sedert den misdaad spoorloos verdwenen. Speciaal voor kleine ge meenten wordt de aandacht gevestigd op de zon derlinge wijze, waarop de Bruin zich ophoud4 in landerijen, varkenshokken, grienten, hooiber gen, enz. De burgemeester looft namens de familie 300 uit voor dengene, die dusdanige aanwijzin gen geeft, welke leiden tot de arrestatie van di Bruin. Een nader onderzoek bracht aan het licht, da: Floor, die naar men zich zal herinneren onge huwd was. ongeveer drie weken voor zijn dood een anthentiek testament heeft laten maken, waarbij hij zijn vermogen, dat op 70.000 a 80.000 wordt geschat, aan de verloofde van de Br. naliet, hoewel zij in geen enkelen graad van verwantschap tot hem staat. Meer en meer acht de politie het waarschijn lijk, dat deze verloofde, de Br. tot het misdrijf heeft aangezet. De laatste is in Blauwkapel als een zonder ling gekend", en wordt in staat geacht in varkens hokken te huizen iets wat hij al eens gedaan moet hebben 'en zich dan met ruwe veld vruchten te voeden. Vandaar dat de politie in don nacht van Za terdag op Zondag een nachtelijke klopjacht heeft georganiseerd, waarbij alle hokken en betonnen rioleeringsstukken in de cmgeving van Utrecht de Bilt, Blauwkapel, Houten Jutphaas, West- broek, Bunnik en Oudenrijn zijn afgezocht. Met 60 man is men van Utrecht, uit deze raz zia begonnen, om zich van daar geleidelijk naar de genoemde plaatsen te verspreiden, waar veld wachters, die in de omgeving volkomen alle hoeken en gaten kennen, verder de leiding op zich namen. Hoewel men vermoedde, dat de Br. zich in één dezer plaatsjes zou ophouden, is de klop jacht op niets uitgeloopen. Nader vernemen wij, dat de 36-jarige verloof de van De. Br. Zondag de bekentenis heeft, afge legd, dat zij bij deze zaak is betrokken en De tot zijn misdaad heeft aangezet. De Br. is nog steeds niet gevonden. 500 SOLLICITANTEN. Voor een betrekking van een onderwijzeres bij een Hollandsche familie in Roemenië hebben zich niet minder dan 500 sollicitanten opgege ven. De meesten dezer liepen reeds 2 a 3 jaar zonder betrekking rónd. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Y erloron een damestaschje, inh. een portemonnaie met geld een rijwiel bel. plaatje. Gevonden een knipmesje. Inlichtingen bij den Oem. Veldwachter. BEKENDMAKING OPHAALDIENST VAN HUISVUIL T2 DEN OEVER. Burgemeester en Wethouders van Wieringen maken bekend, dat, te beginnen, met Zaterdag 19 Mei a.s., van gemeentewege het huisvuil te Den Oever en naaste omgeving (tot en met de huizen aan den Molgerdijk) zal worden opge haald. Men wordt verzocht de vuilnisbakken e. d. tijdig gereed te zetten. Het vuilophalen zal geregeld des Zaterdags om de veertien dagen geschieden. Wieringen, 14 Mei 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. HERHALINGSOEFENINGEN. De dienstplich tigen der lichting 1923 N. Halfweeg, C. Nieu- wenburg, S. Wagemaker en die der lichting 1925 W. Bakker, E. Halfweeg, Jb. Lont en J. Slikkefli zijn opgeroepen om op 9 Augustus a.s. voor her halingsoefeningen op te komen te Amersfoort de dienstplichtige P. N. Emmer der lichting 1923 op 10 Sept. te Naarden A. Steehouwer der lich ting 1925 op 11 Juni te Utrecht P. de Graaf dei- lichting 1925 op 2 Aug. te Amersfoort S. Bakker en W. Klokman der lichting 1922 op 8 October te Den Helder. Overwerkvergunniugen. In de afgeloopen week zijn door den Hoofdinspecteur van den Arbeid de volgende overwerkvergunningen ver leend aan de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. en N.V. Aannemingsmij. v/h. Hillen en Roosen en Betonbouw „Trio" voor de sluiswerken bij Den Oever tot en met 4 Mei 1928 aan de M.U.Z. voor werkzaamheden in de sme derij tot en met 6 October 1928 aan Gebr. Kuijt te Den Oever voor werkzaam heden in hunne smederij tot en met 30 Augus tus 1928 aan G. Keuzenkamp te Gravenhage voor liet uitvoeren van steenhouwers- en smidswerkzaain heden te Den Oever tot en met 8 September 1928 Naar men ons mededeelt, zaal de Heer C. jTjjsen Jbz. te Helder aan de Hofstraat te Den Oever een complex van tien woningen laten bouwen. Ten overstaan van notaris Obreen, had Za terdag 12 Mei 1928 des avonds 8 uur in het café van mej. A. Minnes te De Haukes de volgende openbare verkooping plaats le ten verzoeke van den heer C. Vermeulen te Westerland a. een woonhuis met tuin, groot 593 M2., hoog ste bieder C. Vermeulen 1575 (opgehouden.) b. tuingrond, grenzend aan perceel a, groot 593 M2., hoogste bieder C. Vermeulen 320, opgeh c. tuingrond, grenzend aan de kaasfabriek, groot 593 M2., hoogste bieder C. Vermeulen 310, (opgeh.) 2e ten verzoeke van den heer C. Mulder PJzn. ;te Westerland a. een perceel land in den Normer, groot 0.63.90 H.A., hoogste bieder A. Keijzer 1630.-, kooper Kath. Kerkbestuur 1660.-. b. een perceeel land bij G. Kuut, groot 0.59.70 H.A., hoogste bieder C. Wiegman J 1100.-, koo per C. Wiegman 1109.-. c. een perceel land „le Ossenweid", groot 0.61.70 H.A., hoogste bieder Ant. Keijzer 910.-, kooper J. Kooij Cz. 912.-. d. een perceel land benoorden C. Kooij, groot 0.29.40 H.A., hoogste bieder R. Kuut 610.-, koo per R. Kuut 635.-. e. een perceel land „Het vlakke Ventje", groot 0.37.80 H.A. hoogste bieder P. Mostert 710.-, kooper D. Kraak 740.-. f. een perceel land „het Vetland", proot 0.13.50 H.A., hoogste bieder C. Vermeulen 280.-, koo per D. J. N. Mulder 296.-. (Totaal opbrengst 5352.-. Met de ansjovisvisscherij gaat het de laat ste dagen zeer slecht. Verschillende visschers hebben hun netten reeds binnengehaald om niet meer uit te zetten op gunstiger berichten. Ook de Geepvisscherij is nog verre van rooskleurig. Voor een flink bezette zaal des namiddags en voor een overvolle zaal des 's avonds, er moesten er nog ruim 100 teleurgesteld worden) trad het gezelschap Boelens van Helder j.1. Zon dag in de schouwburgzaal van den heer Bruul te H.-hoef op. Des namiddags ging voor de kin deren en begeleiders de revue „Jopie Slim bij de Indianen" en des avonds voor grooteren de re vue ,,'t Is dik in orde". Beide revue's werden keurig gespeeld en verwierven enorm veel bijval, vooral des 's avonds is magnefiek spel geleverd en was de oostumeering schitterend. In een woord kan gezegd worden dat de aanwezigen volop hebben geno ten en wij het gezelschap Boelens gaarne nog eens terugzien. Een gezellig bal na was 't slot der avond. Men deelt ons mede dat a.s. Zaterdag en Zondag alhier Doopsgezinde Jongeren dager, zullen worden gehouden, waarop velfen van hui ten in deze gemeente worden verwacht. Spoedeischende Vergadering der Visschers- vereeniging D.E.T.V. op Zondag 13 Mei 1.1. des nam. 3 uur in de zaal van den heer N. Kok te Hippolytushoef. Voorzitter de heer Jn. Tijsen opende' deze ver gadering met een hartelijk welkom en gaf de reden dezer spoedvergadering te kennen deze was n.1. De vereeniging D. E. T. V. had zich een demonstratie voorbereid, welke in den Haag zou plaats vinden de reis was besproken en de autobussen, welke een groot deel der visschers naar den Haag zouden vervoeren waren reeds besteld, er werd gerekend op een flinke demon stratie totdat nu onverwachts een schrijven werd ontvangen van den Secretaris van 't Cen traal Comité dat de demonstratie niet in den Haag zal worden gehouden doch een vergade ring te Amsterdam op Woensdag 16 Mei 1928 in het gebouw Bellevue, Leidscheplein 90 te Amsterdam. De reden van deze verandering werd als mo tief aangegeven, doordat men in Den Haag geen zaal kon krijgen waar men 500 of 600 menschen kon plaatsen. Het bestuur betreurde het ten zeerste, daar men algemeen van gedachte was dat hier iet» anders achter schuilde, doch was van meening, dat gezien deze verandering, Wieringen toch zoo veel mogelijk op dien vergadering vertegen woordigd moei, zijn, en zou gaame de meening van de vergadering daarover willen hooren. De Heer Jb. Lont Dz., secr. der Vereeniging heeft de Agenda der vergadering, te houden in Amsterdam op Woensdag 16 Mei ontvangen en leest deze voor en is als volgt AGENDA 1. Opening. 2. Inleidend woord van den Voorzitter van hetj Qentraal-Comité. o^De nood- en wantoestanden op Wieringen, als rechtstreeksch gevolg van de Zuiderzee werken, door L. Wigbout, visscher te Wie ringen. 4. Iets over waarneembare schade door L. Har laar, visschersknecht te Enkhuizen. 5. De schade door de Zuiderzeewerken door P. Gorter, visscher te Medemblik. 6. Verloop der bemanning van Zuiderzee-steun- wet door B. Kwakman, visscher te Volen- dam. i. Tekortkomingen van de Zuiderzee-steunwet, in verband met toeslag op het bedrijf door P. Baas, visscher te Bunschoten. 8. Ervaringen ann den Z. O. wal door A. van Doorn, visscher te Elburg. 9. Art. 13 der Zuiderzeesteunwet door H. Thijs- seling, visscher te Lemmer. 10. Hoe de visschers in den Z. W. hoek van Friesland denken over de steunwet en haar toepassing door W. S. Visser, visscher te Laaxum. 11. Samenvatting van het gesprokene in een Motie, door A. J. Mühren, Secretaris van den Visschersbond St. Petrus. 12. Sluiting. Het Hoofdbestuur v/h Centraal-Comité, B. DEMMER, Voorz. J. SIMONS, Secr. Voorzitter geeft nogmaals te kennen dat wij zooveel mogelijk naar deze vergadering moeten gaan waarop de heer L. Wigbout het woord vraagt. Het verbaasd spreker ten zeerste dat 'n zooda nig bericht is ingekomen van het Centraal Co mité daar hij juist voor kort een schrijven had ontvangen van den volgenden inhoud „Nu op de j.1. Zaterdag gehouden vergadering delinitiei is besloten dat de groote vergadering in den Haag zal plaats hebben, op een nader vast te stellen tijdstip, 't welk verband zal hou den met behandeling van het Zuiderzeeionds in de Kamer is door ons besloten de voorbereiding ten spoedigste' te doen aanvangen, opdat alles er tijdig naar behooren geregeld is. In verband daarmede verzoeken wij u op de zen vergadering in Den Haag als spreker op te treden met het onderwerp „de nood- en wan toe standen op Wieringen ten gevolge der Zuider zeewerken, enz. enz., De tijd dringt. Spreker kan nu niet begrijpen, dat als men eerst de zaak voor elkander heeft in den llaag enz. enz., dat men zoo een twee drie deze maar in Amsterdam wil houden. Wij wilden een demonstratie en nu wordt liet een vergadering van visschers daar was hei ons niet om te doen wij moeten de Heeren in den Haag hebben om de toestand van hier en elders der visschers kenbaar te maken. De vis schers zelve weten wat de Zuiderzeewerken in hun lot beteekenen, doch die zullen in Amster dam niet zijn op dien vergadering. Spreker dacht dat het het beste zou zijn met een klein aantal visschers naar Den Haag te gaan om ie demonstreeren. Den Heer Jn. Lont stelt voor de vergadering in Amsterdam bij te wonen, wanneer daar blijkt dat het noodig is kunnen wij evengoed nog naar Den Haag gaan. Na eenige discussiën waren verschillende le den voor voorstel J. Lont, zoodat werd be sloten met een groote autobus van ongeveer 30 personen naar de vergadering te Amsterdam te gaan. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen sloot voorzitter onder dankzegging deze verga dering. -- Naar wij vernemen zal hedenavond in het café van den heer Jr. Lont te Den Oever een ver gadering worden gehouden van sleepbootkapi teins, zulks naar aanleiding van de lange ar beidstijden, die thans voor dit personeel gelden. In de vergadering van de Coop. Electrischc Centrale te Hippolytushoef werd tot liquidatie en ontbinding der .ereenigijig besloten. Aan den machinist werd een wachtgeld toege kend inééns van f2970, waarvan het P.E.N. de helft zal bijdragen De Obligatiën en rentebedragen zullen Vrijdag middag a.s. aan de Obligatiehouders worden uit betaald. PREDIKBEURTEN. EVANGELISATIE: Hemelvaartsdag voorm 10.30 de Heer Bosma, ANNA PAULOWNA. Auto-ongeval dat goed is afpelpopen. Maan dagochtend kreeg de meelauto van den Heer Dekker een defect aan de stuurinrichting terwijl hij langs de Molen vaart reed bij de Drie Bruggen en kwam in een angstvallig hangende houding boven de diepe wegsloot, doch bleef nog net op de kapt hangen. Wonder boven wonder liep dit ongevc 1 dus goed af. VAN EWIJCKSLUIS. Zaterdagavond om on geveer kwart over tien liep de Zuiderzeewerkcr J. de B. Vermoedelijk van gedachte zijnde in de richting van de ophaalbrug te zijn juist naast de brug en kwam zoodoende in de diepe sluiskolk terecht. De val werd gehoord door het huisgezin Dekker alhier, dat dadelijk een onderzoek in stelde. Eerst echter kon men de man, die al ge heel in de diepte verdwenen was, niet zien. Met behulp van een fietslantaarn werd een pet opge merkt. Toen met behulp van een haak gelukte het hun spoedig de man boven water te halen. Doch hiermee kon men hem niet op den wal trekken. Dadelijk werd er een dreg gehaald, waarmede na tweemaal te hebben uitgeworpen, de reeds bewustelooze drenkeling op 't droge werd gebracht. Naar schatting was hij ongeveer 10 minuten lang onder water geweest. Dadelijk werd bij hem kunstmatige ademhaling toege past. Een uur was men er mee bezig geweest toen dokter Olree ter plaaatse kwam en consta teerde, dat er nog levensgeesten in waren. Te vens gelaste deze overbrenging naar bet zieken huis te Helder. Naar wij nader vernemen kreeg de patiënt Zondagmorgen ongeveer bij achten zijn bewust zijn terug. Thans is zijn toestand aanmerkelijk verbeterd, INGEZONDEN STUKKEN. Aan de Redacteur van de „Wieringer Courant." ündergeteekende verzoekt beleefd opname in uw blad van onderstaande regelen. Bij voorbaat dankend. Naar aanleiding van uw bericht van 11 Mei j.1. onder het hoofd „De gevaarlijke hoek aan de Mekkenstuinweg en een woest en ondoordacht chauffeur" wil ik als ooggetuige vaststellen, dat de feiten zich anders hebben toegedragen dan uw bericht weergeeft. De chauffeur heeft n.1. tot driemaal toe signa len gegeven en de motorrijder gaf daarentegen in het geheel geen signaal. Dat de motorrijder geen signaal gegeven heeft, is door hem zelf aan de politie verklaard, dat de chauffeur wel signa len heeft gegeven is door minstens acht getui gen gehoord en aan de politie opgegeven. De chauffeur reed zeer kalm, wat met 't oog op de hoek ook niet anders kon en stopte op 't moment der aanrijding. In deze treft dus zeer zeker de chauffeur geen schuld. Wat de motorrijder be treft, zal dit door meer bevoegden dienen uitge maakt te worden. Uw dw. dn. J. GEERVLIET. Helder, 12 Mei 1928. Helder, 13/5 '28. Mijnheer de Redacteur. Ondergeteekende verzoekt onderstaand in uw courant te willen plaatsen. Het motorongeval Mekkenstuinweg. Met verwondering las ongeteekende uw cou rant van Zaterdag j.1. waarin uw correspondent meldt, dat dit ongeval geheel de schuld zou we zen van den chauffeur van de vrachtauto', welke de Mekkenstuinweg uitkwam. Deze beschuldigt de chauffeur zonder signaal te geven en hard dezen weg uit te zijn gekomen nu mijnheer de redacteur, uw correspondent is in deze te eenzijdig geweest, de waarheid, is, dat de chauffeur drie maal signaal, tevens rich ting heeft aangegeven. Dat men dezen weg niet hard kan uitrijden, kan ieder die de toestand daar kent, wel begrij pen. Dat de heer Jansen zoogenaamd geen signaal heeft gehoord bewijst, dat deze heer doof of te hard heeft gereden, zoodat deze heer te laat de signalen heeft gehoord ook heeft deze heer schromelijk de wettelijke verplichting verzuimd, zonder zelve signaal te geven, een zijweg te willen passeeren. Beter ware geweest, dat uw correspondent niet zoo voorbarig was geweest en zijn schrijven had ingekleed zooals de Heldersche Courant schreei j.1. Zaterdag, dan was uw correspondent niet partijdig geweest maar onpartijdig, want aan wie de schuld ligt zal de kantonrechter later wel uitmaken. Achtend, H. JELLEMA, Helder. M. de Red. Weinig heb ik op bovenstaande te antwoorden, al gooi ik de beschuldiging van voor barig" geheel van mij af. Ik was niet bij het ongeluk, vernam echter een en ander van de contrapartij en maakte daaruit mijn aanteekeningen. Inmiddels geeft men bo ven 'n andere lezing van 't, geval. Een en ander is dus nu van twee zijden toegelicht; welnu: zoo als de heer .Tellema zegt: „de kantonrechter zal het wel uitwijzen!" Uw Correspondent. SPORT. A.P. NIEUWS. Zondag herdacht de R.K. V.V. Anna Paulowna den dag van haar 5-jarig be staan. Op het terrein werd 's middags een pro paganda wedstrijd gespeeld tusschen eWst-Fri- sia (Enkhuizen) (die daar wegens het niet kun nen van Hollandia (Hoorn) in diens plaats op trad) tegen H. R. C. van Helder. Een wedstrijd die mooi was voor de rust, doch na rust het aan kijken nauwelijks waard was. Dit wil niet zegy gen dat West-Frisia na rust geen mooi spel heeft geleverd. Intetgendeel, juist na de rust was er maar één elftal in 't veld, en dit was West-Frisia, die tegen H.R.C. in alle oogpunten beter spel le verde dan H.R.C., dat wel bewees aan de doel punten, want met rust was de stand 11, waar H.R.C. zelfs het eerste punt van had gemaakt, En West Frisia heeft het moeite genoeg gekost gelijk te maken, wat hun echter ook nog voor rust gelukte. Toen nog was de wedstrijd gelijk opgaand en spannend. Dadelijk na de rust was het met H.R.C. gedaan en speelden zij verder een beroerde slechte wedstrijd, waar het technisch spelende West-Frisia dankbaar gebruik van heeft gemaakt. Deze wisten dan ook in de twee de helft viermaal het doel te vinden, en toen het einde aanbrak was de stand 51 voor West-Fri sia. Zij kreeg dus de gouden medaille in haar bezit. En HRC verkreeg de draagmedailles, die na afloop werden uitgereikt in het clublokaal van Alkemade. 's Avonds echter werd het 5-jarig be staan pas recht /eestelijk gevierd in de zaal van Swaertts, waar voordrachten, enz., ter afwisse ling werden gegeven. Tevens ontving de RKVV A.P. ter aandenking" van dit feit van de Redactie van dit blad een verguld zilveren herinnerings medaille. Ook werd nog de verloting gehouden, waarvan de hoofdprijs, een „Batavus-fiets" ge wonnen werd door den jongeheer Jb. Glim Cz. ZOMERCOMPETITIE. Wedstrijden voor 17 Mei (Hemelvaa.rtsdag) Oudesluis IAnna Pau lowna I, Metselaar; Wieringerwaard I—Kleine Sluis I, Van Es. Zondag 20 Mei Anna Paulowna IWierin gerwaard I, MetselaarOudesluis IKleine Sluis I, Van Es. Alle wedstrijden beginnen om 2 uur (Zomertijd.) MAR KTBERICHTEK EIERVEILING ALKMAAR, 12 Mei 1928. Aanvoer 175000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. 5.40 a 5.80 58-60 Kg. 5.60 k 5.90 60-62 Kg. 5.80 a 6.10 62-64 Kg. 6 a 6.40 Bruine 60-66 Kg. 6 a -6.80. Aanvoer 75.000 Eendeieren. Prijzen 4.80 a 5.20. ALKMAAR, 14 Mei 1928. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 30 vette koeien 200 k 425 5 vette kalve ren 60 a 120 Vette kalveren per ned. pond 1 k 1,20 73 Kucht. kalv. (slacht) 8 k 22 648 Vette varkens (zware) per ned. pond 0.62 a 0.65 Zouters per ueil. pond j 0.58 a 0.60. Zatupdag 19 Mal a.a. UITVOERING KINDERZANGKOOR 1e Oost«rland bl| KOSTER* BAL NA.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2