- A5 Cent pen ha(f onö. TEGEN ONZEDELIJKE LECTUUR. Een honderdtal jongelieden te Antwerpen ver zochten een winkelierster zedenkwetsende ge schriften uit de etalagekast van haar winkel weg te nemen. Daar zij weigerde, drongen de jonge mannen den winkel binnen en verscheurden de betrokken booken en tijdschriften. Door de poli tie is één der manifestanten gearresteerd. EEN KOE DE OORZAAK VAN EEN VLIEGONGELUK. Op den Zaterdag voor Pinksteren verongeluk te nabij Radevormwald in het Rijnland een vlieg tuig, waarbij 5 menschen het leven verloren. Naar thans kon worden vastgesteld, draagt de hoorn van een koe de schuld van het ongeluk. De piloot n.L, die een noodlanding moest doen, was reeds dicht boven den grond gekomen, toen hij over de hoorn van een daar grazende koe streek. De hoorn doorboorde de benzinetank en brak af. De uitstroomende benzine raakte dooi de hitte van den motor in brand en veroorzaakte zoodoende de catastrophe. GOEDE VANGST. Een haai van ruim 4y2 meter lengte, die de hiakreelvisscherij op de kust van Dorset (Enge land) sinds eenige weken ernstig had bedreigd is door een visscher uit Weymouth gevangen cn gedood. Het monster woog meer dan 700 K.G. EEN OPTIMIST VAN 107 JAAR. Het Indianen-opperhoofd Witte^Paard Ade laar heeft een bezoek gebracht aan Londen, waar hij in nationaal costuum versierd met zilveren tressen, die 500 jaar oud moeten zijn, veel be kijks gehad. Hij verklaarde, dat hij 107 jaar oud was, maai zich nog heel jong voelde en van plan was min stens 1000 jaar te worden. Het eenige, wat de menschen te Londen en te New York belette om ook oud te worden, is volgens hem het onbeschrr felijk straatrumoer, dat verlammend op de zonu wen werkt. Maar voor een paar dagen kon ie mand als hij daar goed tegen. Behalve twee stroo' en hoeden, verklaarde het Witte Paard geen an dere Europeesche kleedingstukken te zullen aan schaffen. MOORDPARTIJ IN HET YOEGO-SLAVISCHF PARLEMENT. Twee dooden, vier gewonden. Paul Raditsj. Uit Belgrado meldt men Het lid Pernar var. de Raditsj-partij beschuldigde Punica Rakitsj, dat hij in Zuid-Servië wederrechtelijk grond gebied heeft verkregen en dit ten eigen bate hac' verkocht. Hierop trok Rakitsj zijn revolver eenige ministers van de radicale partij, die op de regeeringsestrade zaten, sprongen op om hem het wapen te ontrukken, doch dreigend riep hij „wie mij nadert, schiet ik neer." De eerste kogel trof zijn beleediger Pernar in de longen deze viel bloedend neer. Toen sprongen de afgevaar digden van de Raditsj-partij op, om hun leidei met hun lichaam te beschermen, daar zij merk ten, dat Punica Rakitsj op hem zou aanleggen Het tweede schot trof dr. Basaritsjek in de borst Deze viel neer en stierf spoedig. Thans stelde Grandia zich voor Stepan Raditsj, en deze ont ving den derden kogel, die hem echter slecht» aan den linkenarm kwetste. Niettemin tuimelde hij om en hiervan maakte Punica Rakitsj ge bruik, om op een oogenblik op den vrijgekomen Stepan Raditsj te schieten de kogel trof hem in den buik. Thans stortte de neef van Stepan Raditsj, de vroegere minister Paul Raditsj, zich 'op Rakitsj. Hij kreeg echter een kogel in hel hart en was een lijk. Toen werd afgevaardigde Jeletsj neergelegd In de Skoeptsjina ontstond een paniek. Afgevaardigden en tribune-bezoekers storm den naar de uitgangen en de moordenaar maak te van de berwarring gebruik om zich met den revolver in de hand een weg te banen naar de ministerskamer. Hier sprong hij door een ven ster en ontkwam. In de late avonduren heeft hij zich naar den minister van binnenlandsche za ken begeven en werd onmiddellijk gearresteerd De geschiedenis zal een politiek naspel hebben. De democratische leden van het kabinet heb ben besloten af te treden en naar verluidt zullen de radicale ministers dit voorbeeld volgen. Te Agram verwacht men woeste demonstra ties van de boeren uit de omgeving. Alle wegen naar de stad zijn afgezet. Te Agram zelf zijn de winkels gesloten en in de stad wordt zwart ge vlagd. De ministerraad heeft besloten de nagelaten betrekkingen der doodgeschoten afgevaardigden levenslang op staatskosten te onderhouden. Het Skoeptsjina-gebouw - werd onmiddellijk door de politie ontruimd. Alle toegangen werd.cn afgezet. De geheele politiemacht van BelgraGc werd gealarmeerd. Alle openbare vergaderin gen zijn verboden. Het bericht van de bloedige gebeurtenissen verspreidde zich als een l oopend vuur door de stad en veroorzaakte groote opwin ding. Na twaalf uur 's middags werden alle te lefoonverbindingen met het buitenland verbro ken. Ook pertelegrammen werden niet verzon den. De bladen brachten in extra-edities het nieuws van het bloedbad. Eerst na vijf uur wer den de verbindingen met het buitenland her steld. De regeering kwam onmiddellijk bijeen, nadat minister-president Voekitsjewitsj den ko ning rapport van het gebeurde had uitgebracht. De president van den Ministerraad stelde den koning op de hoogte van de tragische gebeurte nissen. De koning, die hevig ontroerd was, gaf last tot het zenden van zijn deelneming aan de families der afgevaardigden. Hij begaf zich persoonlijk naar het ziekenhuis om kennis te nemen van den toestand der gewonden en hun beterschap te wenschen. Stepan Raditsj werd terstond na zijn aan komst in het Ziekenhuis daar geopereerd. Het schot was links in den buik gedrongen en had het buikvlies gemakt. Hoewel gevoelige organen niet fetroffen werden, is zijn'toestand toch zeer bedenkelijk, daar hij aan suikerziekte en een hartkwaal lijdt. De oppositieleider Pribitsjewitsj, die zich tij dens den aanslag in de zittingzaal bevond, brak in tranen uit, toen hij de gedoode en gewonde afgevaardigden zag. Kroatië is dogr het bericht, dat Stepan Raditsj gewond en zijn neef Paul Rbditsj gedood is, als door een bliksemslag getroffen, daar de Radits- jen een zeer groote populariteit genieten. Het is nog niet te overzien, welke gevolgen het gebeur de in politiek opzicht kan hebben. Paul Raditsj was namelijk veel gematigder dan zijn oom Ste pan en was wellicht de eenige, die op zijn oom en in de partij voldoenden invloed bezat om den vrede te doen handhaven. NOBILE'S KAMP GEVONDEN. De Italiaansche legatie te Oslo heeft een radio gram van de „Citta di Milano" ontvangen, mel dende dat de Italiaansche vlieger Maddalena er Woensdag in geslaagd is levensmiddelen en uitrustingstukken in het kamp van Nobile te laten vallen, met een totaal gewicht van 300 kilo. De vlieger is daarna Woensdagmiddag te half één te Kingsbay teruggekeerd. De toepassing van de bijzondere verkennings maatregelen is doeltreffend gebleken. Eerst was met Nobile een nieuw systeem over eengekomen «om elkaar teekens te geven, waar door het vliegtuig den weg zou kunnen vinden. Amundsen in nood Uit Kopenhage wordt gemeld Hier is een bericht uit Kingsbay ontvangen, volgens hetwelk Amundsen's vliegtuig in het noordelijk gedeelte van de Poolzee op het drijfijs heeft moeien dalen en in een gevaarlijke positie verkeert. Onmiddellijke hulp wordt gevraagd. Heelkundige hulp voor de gekwetsten. Professor Dogliotti, chirurg te Turijn, heeft de Italiaansche regeering aangeboden zich in een valscherm boven de groep van Nobile te laten neerdalen, teneinde den gekwetsten heelkundige bijstand te kunnen verleenen. De regeering heeft nog geen antwoord gegeven op dit aanbod. STERKERE RADIO-BERICHTEN van NOBILE. De radio-telegrammen van Nobile hebben de oude sterkte teruggekregen, zoodat men kan aannemen, dat hij thans de nieuwe, door Mad dalena naar beneden geworpen accu's gebruikt. Het naar beneden werpen der uitrustingsstuk ken met behulp van parachutes geschiedde van een hoogte van ongeveer 50 meter boven het ijs. Maddalena kon niet landen, zoodat hij naar Kingsbay moest terugkeeren, zonder met Nobile in directe verbinding te zijn geweest. Behalve geweren en amunitie zijn ook pelsen, levensmid delen, cigaretten en brieven niet instructies naar beneden geworpen. Naar de „Manch. Guardian" vernam, zag Mad dalena Nobile's mannen opgewonden dansen toen hij de' voorraad liet vallen. Het weer is zeer goed. Maddalena gaat Amundsen zoeken. Een ander bericht uit Oslo luidt Met groote ongerustheid wacht men hier op berichten van Amundsen. Men begrijpt niet, waarom men tot nu toe geen enkel bericht van het Fransche vliegtuig, waarmede hij is opgeste gen om Nobile te zoeken, heeft ontvangen. Ma joor Maddalena heeft opdracht ontvangen een vlucht te ondiernemen om Amundsen op te spo ren. i MISHANDELING VAN EEN DIENSTBODE. Een maand gevangenisstraf opgelegd. De politierechter te Rochester (Engeland) heeft een bewoonster dier plaats tot een maand gevan genisstraf veroordeeld wegens mishandeling ha- Ver 17-jarige dienstbode. De N.S.P.C.C. welke ge heimzinnige letters National Society tor the Pre vention of Cruelty to Children (vereeniging tot Voorkoming; van wreedheid tegen kinderen) be- teekenen, had zich haar lot aangetrokken. Z& was eind November in dienst gekomen als meisje al leen op een loon van 5 shilling (drie gulden) per week, maar kreeg slechts eenmaal 4V2 shilling haar mevrouw hield het verdere loon in omdat het meisje lekkernijen had gekocht. Aan allerlei mishandelingen stond het kind bloot, vooral ah het waschdag was. In Januari schreef het meisje aan haar vader om geld om weg te kunnen gaan. Haar meesteres kwam er achter en liet haar een tweeden brief aan haar vader schrijven dat de eerste brief een, en al leugen was. De vader ant woordde dat zïj voorzichtig moet zijn met wat zc schreef. Later klaagde zij bij de naaister, waarop zij gestompt e?a geslagen werd met een pak slaag in den kelder waar niemand haar schreeuwen zou kunnen hooren. In tegenwoa ordigheid harer kinderen had Tiaar meesteres ont lanks haar verzet haar haar kortge knipt. Ook d(» kinderen deden aan de mishande ling mee. Een inspecteur der kinderbescherming haalde het armra meisje ten slotte weg. De ha.rdhajidige mevrouw verklaarde voor den rechter/, dat het meisje slecht voor haar werk en naar 'zjj meende achterlijk was. Zij had haar onl slage-n maar het meisje had gesmeekt te mogen hlijT/en. Het bleek, dat de beklaagde al eens vroe gst schadevergoeding had moeten betalen voor no'ishandeling van een dienstbode. Zij gaf de Schuld der mishandeling aan haar kinderen, die l'het land hadden aan het meisje. HET SLACHTOFFER VAN een MISPLAATSTE GRAP. Eenige bouwarbeiders te Gleiwitz hadden de aardigheid aan een deurklink een draad te be vestigen, die onder stroom stond. Zij hadden er groot plezier in, wanneer personen, die de klink aanraakten, daardoor een electrischen schok kre gen. Om de werking van den stroom nog heviger te maken, goot een timmerman water op den •Vloer. Toen een metselaar nu den klink aanraak te, stortte hij meteen op den grond en overleed na weinige minuten. ANNA PAULOWNA. Het maken van een nieuwe betonnen duiker door de /an Ewijckvaart is bij onderlinge aanbe steding o pgedragen aan den heer C. Blaauboer, aannemei te Schagen. Hierbij is ook begrepen het oprui men der duizenden zandzakken, het slaan van noodbruggen, ontgravingen, aanvullin gen en het weer opruimen der beide waterk.eerin gen, die th ans zoo goed als gereed gekomen zijn. De po stduivenvereeniging „Altijd Verder" hield Zondi ig 1.1. een wedvlucht vanuit Orleans (pl.m. 591 E LM.) met den volgenden uitslag 1, 2 en 15* P. de Vries 3 en 13 Gebr. Hoogewoning 4, 7, 17 «m 1, 8 R. y. d. Burg5, 9 en 14 W. Blaau- iboer 6, 11 en 12 Gebr. Spigt8 en 10 G. de Boe; 16 Gebr. Van Steijn. De duiven waren om 6.10 voorm. opgelaten. De eerste duif werd geconsta teerd 2.55.39 de laatste 4.05.41 nam. -- Het Schoolfeest, gehouden op Woensdag j.1. mat* weder als welgeslaagd worden beschouwd „jj^Mïht weer, arme kinderen zoo hoorde jke'Jiuis klagen. En inderdaad, het weer was sflu^£koud en guur. Doch toen men bij de terugkomst aan de kin deren meewarig vroeg jullie hebben 't toch 'slecht getroffen, hé?", toen was het antwoord „Ooch, wat? Dat beetje weer Nou, we hebben reuzig genoten, hoor Geen minuut hebben we ons verveeld Zonderling, thuis had men 't weer erger in 't hoofd als de kleine feestelingen zelf Gelukkig i De oudste klasse heeft 'n uitstapje gemaakt naar Amsterdam, 's Morgens met de eerste trein n kwart voor zeven weg, en met den laatston Lein van 11 uur terug. Of deze genoten hebben Dat kan men denken Volop -- EEN JUBILEUM. Wij kunnen niet nalaten Je vermelden dat onze populaire en bekende gymnastiekvereniging D.O.K.E.V. „Door Oefe ning Kracht En Vlugheid", Zaterdag haar 20-.; a- rig bestaan viert en ter gelegenheid daarvan do nateur en genoodigden op dien avond in de zaal van Waiboer te Van Ewijcksluis een feestelijke uitvoering aanbiedt. Wij gelooven wel, dat op dien avond tal van gelukwenschen zullen wor den uitgesproken, want D.O.K.E.V. is dat waard. Ook de Redactie van De Polderbode wenscht de pracht vereeniging van harte geluk. Zondag zal het publiek kunnen genieten van 'n openluchtdemonstratie van D.O.K.E.V. met medewerking van de muziekvereeniging „Con- cordia" van Breezand, ook te Van Ewijcksluis. BREEZAND. -- Een prijs Naar wij vernemen heeft de heer H. Smit zijn boerderij genaamd „De Bergeend piet 3^2bunder land verkocht aan een bloemist voor den kapitalen prijs van f 24.000. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Woensdagavond werd op Succesterrein wederom een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen het M.U.Z.-elftal van Den Oever. Om ruim half acht werd de bal aan het rollen gebracht. S. speelt voor den wind en is dan ook het meest in den aanval en de M. kee per krijgt het nog al druk doch menig gevaar lijk schot wordt door hem onschadelijk gemaakt. - Eindelijk moet hij het toch opgeven voor een pracht schot van Kooij dat buiten zijn bereik is 10. Even voor rust krijgt M. een pracht kans doch Roelofs schiet naast. Na rust speelt M. voor den wind en zijn dan ook zeer ge vaarlijk. De S.-keeper krijgt meer werk als hij afkan doch heeft zeker zijn „goede dag" en weet bijna alles goed weg te werken. Hij wordt dan ook menigmaal toegejuicht voor zijn schitte rend werk. Uit een corn-bal weet M. echter ge lijk te maken 11. De S.-ers zijn intusschcn ge heel ingesloten, doch de Muzzen kunnen het S.- doel niet meer vinden en als scheidsrechter voor het laatst fluit is de stand nog 1—1. De S.-ers hebben zich kranig gehouden, vooral als men nagaat, dat het M.-elftal zeer versterkt was uitgekomen. Het was een zeer interessante wedstrijd. Beide clubs hadden een deel aanhan gers medegebracht, en om beurten werden de spelers aangemoedigd. Soms was het een ge schreeuw of er 100.000 toeschouwers op het ter- rei n waren. Ook de M.-supporters deden hun best. Een S.-supporter hoorden wij de opmer king maken „De moschke schreeuwe nog har der dan de spreeuwe." Verslagg. BREEZAND NIEUWS. Zondag a.s. zullen op het B.-terrein eenige mooie voetbalwedstrijden plaats vinden. Om 1 uur speelt Breezand II te gen H.S.C. I van Helder net een partij voor B.II om op het kantje af te winnen. Hierna speelt B. I tegen S.V.S. II van Helder, een zware tegen stander, om een medaille, uitgeloofd door den Heer C. Raap Wz. Breezand komt uit als volgt P. Post. Hendrikse T. Post. Weijers, Hoep Jb. VViggers. J. Wiggers, L. Wiggers, Bakker, Pot, Meeldijk joINlvLNL. NIEUWS. HARTELIJKHEID IS MAAR ALLES. Te Ouwerkerk bij Zierikzee is de vorige week Woensdag de nieuwbenoemde burgemeester, de heer J. Romeyn Jzn., ge-installeerd. Wethouder v. d. Stolpe moest hem als oudste wethouder in- stalleeren. Uit zijn installatie-rede knippen we het volgende „Ik wil niet nalaten te zeggen, dat ik dit niet met veel geestdrift doe, omreden ik zelf ook als sollicitant naar het ambt, de benoeming gaarne zelf had ontvangen, temeer nog, daar op een klein gedeelte na de geheele gemeente heeft me degewerkt om mij benoemd te zien. Nu dit an ders is uitgevallen, is het voor mij een groote tegenslag. Evenwel UEd. zijt benoemd en nu gij uw taak als burgemeester aanvaard hebt, wil ik hopen, dat gij in alle opzichten een goed burgemeester moogt zijn." Een andere spreker, zekere heer de Later, fe liciteerde ook de burgemeester met zijn benoe ming, maar „drukte er zijn spijt over. uit, dat de heer van de Stolpe niet is benoemd, wijl deze be hoort tot een familie, welke steeds te Ouwerkerk is gebleven." Een blijde incomste DE REIS VAN H.M. DE KONINGIN EN H. K. H. DE PRINSES. Zooals bekend, zijn H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana met eenige hovelingen haar zomerreis naar het Noorden aangevangen. Haar eerste verblijfplaats is Abisko in Lapland. Lapland is de naam van de meest noordelijke provincie in Zweden, grootendeels ten Noorden van den poolcirkel gelegen, terwijl de meest noordelijke electrische spoorweg door deze' streek loopt. Dit is het land van de malhtige glet- schers, reusachtige bergmeren, van de hoogste bergketens en grootste watervallen des lands. De berg Kebnekaise is 2.123 M. hoog, de Hars- pranget-waterval is 74 M. hoog en 2V2 K.M. lang. Lapland is het land der Middernachtzon ge durende verscheidene weken in het midden van den zomer n.1. van begin Juni tot midden Juli gaat de zon niet onder. Hier is een der rijkste ijzerertsdistricten der wereld gelegen. Onmetei- lijke hoeveelheden erts liggen in den schoot der aarde, te Kiruna en Gallivare kan men er heele bergen van zien. Men heeft berekend, dat alleen de berg Kiirunavaara op een diepte van 274 M. 240 mill. ton en tot op eene diepte van 1372 M. 1.370 mill. ton van dit erts bevat. Een gedeelte Voor H. H. Winkeliers b. J. F. Lieshout, Alkmaar daarvan bevat tot 79% ijzer. Te Porjus heeft de Regeering een groot waterkracht-station laten bouwen, dat op dit oogenblik 80.000 turbine P.K. voor de mijnen, den electrischen spoorweg, enz., levert, terwijl men thans bezig is met eene uit breiding, waardoor de capaciteit zal worden ver dubbeld. Lapland is ook het vaderland van de nomadi sche Lappen, die met hun kudden van duizen den rendieren, door hun eigenaardige kleeder- draacht, bijzondere taal, Mongoolsch uiterlijk, en hun hutten, die op tenten gelijken, een bijzonde re bekoring aan dit deel van het land geven. De Lappen, die van oudsher in Lapland hebben rondgezworven zijn oen merkwaardig volk. Te zamen maken zij thans echter zelfs nog geen tiende gedeelte gedeelte van de totale Laplana- sche bevolking uit. De reis van Stockholm naar Abisko duurt 37V2 uur. Van Abisko uit kunnen vele uitstapjes gemaakt worden, zoowel kortere als langere, in de majestueuze bergstreken. verzet tegen de politie. Een ernstig gewonde. Donderdagmorgen zou iemand, Van der Beek genaamd, wonende Oudleusdenerveld, gemeen te Dalfsen, door twee Rijksveldwachter worden opgehaald voor het ondergaan van hechtenis, omdat hij een boete niet had betaald. Van der Beek verzette zich hevig, daarin bijgestaan door zijn broer. Een der veldwachters maakte gebruik van zijn vuurwapen, waardoor de broer ernstig in den buik werd verwond. De andere Van der Beek is naar Zwolle over gebracht en in het huis van bewaring opgeslo ten. een pijnlijk geschiedenis. Een 13-jarige jongen, die te Utrecht aan het spelen was, klom op een ijzeren hek. Hij had het ongeluk te vallen, waardoor hij met het zitvlak in een der krom gebogen punten van het hek te recht kwam. Een surveilleerend agent van poli tie vond den jongen, doch mocht er niet in sla gen, hem uit zijn hachelijke positie te bevrijden. Door een broeder van den G. G. D. werd hij ver lost, nadat deze hem uitgesneden had. ERNSTIGE val. Zaterdagavond had de ongehuwde 57-jarige landbouwersknecht P. K. te Swartbroek (gem. Weert) het ongeluk van den hooizolder te vallen. De ongelukkige kwam met het hoofd op den har den dorschvloer neer. Hij is later aan de verwon dingen overleden. "gSmeente wieringen. Op verzoek van Harmonie melden wij hiei onder lotnummers en prijzen verloting Fancy Fair, welke nog niet zijn afgehaald. Tot Maan dag a.s. is hiervoor nog gelegenheid. Na dien da- Aum worden de prijzen als eigendom van Har monie beschouwd. 106: voetenbank; 114 kleedje; 143 kleedje; 148 kleedje; 189 bloemenvaas; 334 bonbonschaal 371 kleedje; 415 doos zeep; 434 kleedje; 436 twee va zen; 441 doos zeep; 451 glaswerk; 557 kop en schotel; 637 twee glazen; 641 sigarenbeker; 647 bonbonschaal; 652 inktpot; 648 lampekap; 790 kleedje; 764 vaas; 809 zilveren manchetknoopen; 847 voetenbank; 884 vaas; 899 voetenbank; 945 kleedje; 921 kleedje; 936 doos zeep; 948 'n paar dames vilt-muiltjes; 999 flesch odeur; '963 vleeschschaal; 1024 bonbonschaal; 1039 schilderij 1062 kleedje; 1071 gero-zilver lepel en vork; 1087 fruitschaal; 1192 kleed; 1225 twee kleedjes; 1318 theepot; 1348 kleedjel353 kraaltasch; 1414 kleed je; 1439 kleedje; 1464 buffetlooper; 1467 kleedje; 1509 broche; 1553 portretstandaand. -- Op de lijsten van het Dames-Comité Afd. Wieringen voor een huldeblijk aan H.M. de Ko ningin Moeder is voor een totaal bedrag van f 146.33 geteekend. Op Woensdag 18 Juli a.s. zal in het gebouw der Zuiderzeewerken te 's-Gravenhage, Zeestraat 102, worden aanbesteed het bouwen van een kan tonnierswoning en twee dijkmagazijnen in de gemeente Wieringen. De raming is 30.000. Onze plaatsgenoot de heer Jb. Bruul, welke per luxe auto, een zieken patiënt naar Amers foort vervoerde, werd ter hoogte van Bussum door een uit een zijweg komende vrachtauto aan giereden. De schok was zoo hevig dat de auto bijna geheel werd vernield. De vier inzitten den kwamen met den schrik vrij en liepen won der boven wonder geen kwetsuren op. De zieke patiënt en diens helper werden in een andere auto naar Amersfoort vervoerd en de heeren Bruul en Veltman, keerden met achterlating van de vernielde auto naar hier terug:. Verzekering dekt de schade. Bij Koninkl. besluit van 16 Juni 1.1. is tot burgemeester dezer gemeente herbenoemd de Ed. Achtb. Heer L. C. Kolff. Begunstigd door goed weer werd vanwege de Vereen, ter bev. van Getrouw Schoolbezoek te Oosterland met de kinderen der hoogste klassen der O.L. school aldaar j.1. Dinsdag een school- feestreisje naar Amsterdam gemaakt, alwaar men enkele van de voornaamste bezienswaardig heden, w.o. ook de Artis bezocht. Voldaan over deze welgeslaagden reis keerden 's avonds allen behouden met hunne geleiders(sters) over deze zoo hoogst gezellige en leerzame reis terug. Door de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken zullen te Oosterland nog drie dubbele personeelswoningen worden gebouwd. De bouw van de drie dubbele woningen, aanbe steed door den Architect - ingenieur H. T. Zwiers van Haarlem is bij onderhandsche in schrijving gegund aan de firma R. K. Koppen te Alkmaar.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2