JEANNE |0e Jaargang. Dinsdag 17 Juli 1928. No. 57. BLAD VOOR NIEUWS- EN ADVERTENTIE WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN DINSDAG en VRIJDAG. VERSCHIJNT ELKEN ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytnshoef Wierlngen. Telefoon Intercomm. No. 19. PARIJSCHE MODEBRIEVEN. BLOEMENHOEDJES. De bloemenhoedjes maken veel opgang. Men ziet ze van witte, van Lila viooltjes, van kleine margrietjes of van allerlei fantasiebloempjes, in verschillende kleuren door elkaar. Bij een jong gezichtje staan ze meestal snoezig. Op den schouder of aan den hals behoort aan een toef je van dezelfde bloempjes te prijken, ofwel de sjaals is opzij met een klein boupuetje vast ge stoken, wat een allerliefst geheel maakt. Som mige dames maken het hoedje zelf door de bloempjes los te koopen en ze op een gason mo delletje te naaien, dat vlak om het hoofd sluit. Een leuke manier om goedkoop zoo'n bloemen- hoedje te hebben is, een oude zijden kous te ne men, van deze een om het hoofd sluitend kapje te vormen, waarop men de bloempjes naait. JONGENSPAKJES. In het midden van den zomer, als het heerlijk warm is, dragen ook de kleine jongens lichte, luchtige pakjes, die in heel veel aan de meisjes jurken herinneren. Want ook hier zien we op- naaisels, stiksels, ingezette stofdeelen en fijne rimpelplooitjes. En de stofjes waarvan ze ge maakt zijn, zijn al eveneens mooi en fijn. In Frankrijk draagt menige kleine jongen een wit zijden kieltje bij z'n witte broekje, wat een fijn, teer ventje snoezig staat. Op sommige pakjes wordt ook wel een breede zijden sjerp gedragen met een strik op zij, met franje afgewerkt, maar dit zijn natuurlijk meer gelegenheid costuump- jes. Ook matrozenpakjes zijn nog altijd voor klei ne jongens een geliefde dracht. Wil men ze eens bijzonder opknappen, zoo knoopt men ook hier een zijden sjerp om het middel, in 't lichtblauw bij een wit, in 't zwart bij een donkerblauw pak je. Voor dagelijksch gebruik blijven echter de eenvoudige pakjes zonder dassen of sjerpen het aardigst en het meest practisch. WILHELMINE. FBUILLETON. o—o No. 73. De industrieel, koortsachtig en bevend over het gansche lichaam, wachtte hem op den drem pel af, liet hem aanstonds binnen en vroeg hem met een nauw hoorbare stem Welnu 't Is gebeurd, antwoordde Ovide. Wij kun nen terugkeercn naar Parijs. Lucien Labroue is weduwnaar vóór getrouwd te zijn. Er blijft hem niets meer over dan met uw dochter te trouwen. Het deurtje werd gesloten en beide schurken begaven zich naar het bureau. Soliveau haastte zich van costuum te verwis selen. Hij vouwde) zijn boerenkleederen op en sloot ze in de reistasch dan stak hij in één zij ner zakken het horloge en de geldbeurs, aan Lucie ontstolen. - Ik ben gereed, zeide hij, de reistasch opne mend. Welnu, laat ons dan vertrekken. Jacques Garaud keerde naar huis terug. Mary is gered, dacht hij. Haar mededing ster bestaat niet meer. Binnenkort zal Lucien Labroue uit eigen beweging tot haar komen. Eenmaal in zijn woning, kleedde Ovide zich uit, om te gaan slapen, en terwijl hij zich te bed legde, mompelde hij Ik geloof neef, wanneer ik u de rekening zal aanbieden, dat de som nog al hoog zal loo- pen. HOOFDSTUK XXIII. Bij het krieken van den dag waren de politie commissaris van Colombes, zijn secretaris en de gendarmes vereenigd nabij het populie- renboschje, op de plaats, waar Lucie gevallen was, getroffen door het wapen van Ovide Soli veau. Een nauwkeurig onderzoek bewees, dat de moordenaar, in het boschje gelegen, waar zijn- spoor nog te zien was, zijn slachtoffer had afge-' wacht. Wat het heft van het mes betreft, waaraan de BINNENL. NIEUWS. TENGEVOLGE VAN EEN HONDENBEET OVERLEDEN. Mej. W. de R., uit Kethel, huishoudster bij den heer W. Moerman C.Jzn., te Vlaardinger- Ambacht, is tengevolge van 'n beet van een hond in haar arm, gevolgd door een val, in het ziekenhuis te Vlaardingen overleden. WRAAKNEMING Te Haarlemmermeer heeft men in het land van V. de op hoopen staande karwij op ergerlij ke wijze- vernield. Men vermoedt met wraakne ming te doen te hebben. EEN NIEUW SPORTVLIEGTUIG VAN KOOLHOVEN. Drie cent per K.M. Wij ontvingen een beschrijving van het nieu we door onzen bekenden vliegtuig constructeur Koolhoven ontworpen economische vliegtuig, de FK 41. Het nieuwe vliegtuigtype dat voorzien is' van een Siemens-motor van slechts 60 P.K., biedt plaats aan drie personen met hun bagage. Het toestel is geheel gesloten en toont groote over eenkomst met de laatste automobielen van het coupétype. Het is uiterst elegant en geeft den indruk van robustheid en veiligheid. Alles wat in de moderne vliegtuigtechniek alö goed erkend is, heeft Koolhoven in dit laatste toestel zijner creatie verwerkt. Wij willen ech ter niet in technische gegevens vervallen en ons slechts beperken tot het opgeven der prestaties dezer nieuwe luchtcoupé. De gemiddelde snelheid per uur is 140 K.M., terwijl de totale last, die dit toestel vervoeren kan, 280 K.G. bedraagt. Verder is de machine in staat, 5 uren achter een in de lucht te blijven, terwijl de kosten van het benzine- en olie-verbruik per K.M. slechts op 3 cents gerekend behoeven te worden, waaruit de niet te stuiten groote vooruitgang van de luchtvaart wel ten duidelijkste aan het licht treedt. De heer Koolhoven, deelde nog mede, dat hij verwachtte, dat dit type vliegtuig veel zal bij dragen tot het populair maken van de lucht vaart in 't algemeen. Volgens zijn meening zou het niet meer zoo heel lang duren, of wii zouden zien, dat zoowel jonge sportlieden als de deftice bezadigde groot-zakenman, die vaak plotseling op reis moet, of wel groote firma's voor hun di recteuren, zich van zulk een toestel zullen bedie nen, temeer, daar de landingssnelheid van di+ toestel zeer klein en het landingsgestel dusda nig uitgevoerd is, dat vrijwel overal geland kan worden. Ook wat den prijs betreft, zoo zeide de heer Koolhoven, kunnen nu geen bezwaren meer ge opperd worden, daar deze, bij voldoende belang- stelleing, deze tot op om en nabij de 10.000 kan teruggebracht worden. helft van het lemmer nog vastzat, het was on mogelijk het terug te vinden. Men keerde naar Bois-Colombes terug. De geneesheer zat aan het bed van de gekwet ste, die, die na een langdurige bewusteloosheid eindelijk tot het bewustzijn teruggekeerd was. Haar voorhoofd bedekte zich met rimpels het was alsof er iets bijzonders plaats had in haar geest. Eensklaps bemerkte zij Moeder Lize cn wilde een vreugdekreet slaken, dien de smart, door haar wonde veroorzaakt, halverwege op haar lippen versmoorde. Jeanne boog zich over het bed heen. Gij herkent mij, liefste vroeg zij. Ja, ja, zeide Lucie met zwakke stem. maar ik herken de plaats niet waar ik ben. Ik heb ze nooit gezien. Waar ben ik dan Gij zijt bij den politie-commissaris van Bois-Colombes. Die woorden waren voldoende om aan Lucie te doen herinneren wat er den vorigen avond gebeurd was. De commissaris naderde op zijn beurt het meisje. Gij waart gekwetst, mejuffrouw, zeide hij tot haar het was voor mij een plicht, u de gast vrijheid in mijn huis te verlenen. Ja....ja., ik herinner het nu, mompelde Lucie ik had een balkleed naar de brouw van den burgemeester van Colombes gebracht. Ik volgde den weg naar het station om met den trein naar Parijs te vertrekken. Eensklaps stond er voor mij een man, die mij getroffen heeft. Van dit oogenblik af, tot nu toe, is alles duister voor mij. Hebt gij het gezicht gezien van den man. die u getroffen heeft vroeg de commissaris. Neen, mijnheer, het was te donker. Gij hadt een horloge bij u, nietwaar Ja, mijnheer, een gouden horloge met ket ting. Waar hebt gij het gekocht Het was een geschenk, doch ik weet, dat het kwam uit een horlogewinkel in de rue St. Antoine, op den hoek van de rue de Guéménée. De commissaris schreef het adres op. Is het onbescheiden, zeide hij vervolgens, u den naam te vragen van den persoon, aan wien het horloge verkocht is Volstrekt niet. Die persoon is mijn aan staande elhtgenoot, mr. Luci^i Labroue. De commissaris schreef die^nieuwe inlichting op en hernam De ellendige moordenaar zal verzeker trach ten zich te ontdoen van het gestolen horloge. EEN RUMOERIGE RAADSVERGADERING. Vrijdagmiddag is het in de vergadering van den Raad der gemeente Oost -en West-Souburg zeer warm toegegaan, omdat ter sprake kwam het feit, dat de heer Jobse, lid van den Raad, vroeger wethouder voor den V. B., thans lid op een wilde lijst, een mededeeling over iets, dat ten opzichte van het aankoopen van grond in een geheime vergadering was behandeld, aan belanghebbenden zou hebben gedaan. De heer Jobse ontkende, doch de meerderheid van der. Raad was van oordeel, dat ook uit overgelegde brieven een en ander is komen vast te staan Het resultaat van de scherpe discussies was, dat met zes tegen vier stemmen (de burgemees ter meende, dat de heer Jobse niet mocht mede stemmen) eene motie werd aangenomen, waar in hem het vertrouwen als raadslid werd opge zegd. De vier tegenstemmers achtten het ten las te gelegde niet bewezen. De heer Jobse moest tijdens de discussies ee- nige keeren tot de orde worden geroepen en werd door een veldwachter bewaakt. BUITENLAND. DOOR EEN STOFZUIGER GESLECTROCUTEERD. Eén geval op de tienduizend. |Te Londen werd dezer dagen een 51-jarige vrouw dood gevonden, met de hand aan een stof zuiger. De jury van den lijkschouwer maakte uit dat de dood veroorzaakt was door een de fect contant in het handvat en he<val aan dat deze instrumenten niet aan het publiek zouden worden geleverd tenzij ze behoorlijk geïsoleerd waren met nietgeleidend materiaal. Een deskundige constateerde dat tengevolge van het defect van het contact het bovenste deel van het handvat onder stroom stond. Dit was naar zijn meening één geval op de tienduizend Als alle stofzuigers van eboniet voorzien wa ren zou volgens zijn oordeel een dergelijk onge luk niet kunnen voorkomen. OM OVER TE STEKEN. Een Engelsche dame, een mevr. Brown heeft een veiligheidsceintuur uitgevonden, waardoor bij avond het gevaar van aanrijding voor voet gangers sterk vermindert. Zij draagt een mooie mantel met twee zakken en daarop een breede vitte ceintuur. Twee draden lijden van deze ceintuur naar twee kleine batterijen in de man telzakken en van voren en achteren zijn op de ceintuur kleine electrische lampjes aang* bracht. Door te drukken op een knopje gaan deze aan de voorlampjes geven een sterk oran je-geel, de achterlampjes een rood licht. De wer king van haar verschijning op straat was ver bazend groot. Auto's reden in breede bochten om haar heen. Voetgangers bleven haar staan nakijken en schudden het hoofd. Doch mevrouw Brown stoorde er zich niet aan .Zij zeidie Als wij het nummer weten, zullen wij zondei twijfel zijn spoor kunnen ontdekken. Ik moet erg gekwetst zijn, zeide Lucie, want ik voel een hevige pijn. Gij moet inderdaad hevig lijden, mijn kind. antwoordde de geneesheer. De wonde is diep, doch ik verzeker u, dat zij uw leven niet in ge vaar stelt, en dat zij zelfs spoedig zal genezen. Het is gelukkig dat deze brave vrouw, die u kent, den weg gevolgd heeft, waar gij onder de slagen vah uw moordenaar gevallen waart. Zonder haar zoudt gij bezweken zijn, niet aan uw wonde, maar aanbloedverlies. Mijn goede moeder Lize, u ben ik het leven verschuldigd, zeide Lucie, de brooddraagster de handen toestekend. Jeanne drukte het meisje in vervoering tegen haar hart. Lucie ging voort Sedert hoe lang ben ik hier Sedert vannacht. Zou ik niet naar Parijs, naar huis kunnen terugkeeren De commissaris wendde zich tot den genees heer. Zijn houding en zijn gebaar beteekenden duidelijk Mag die reis toegelaten worden Er zal, denk ik, geen beletsel zijn, wanneer ik een goed verband zal gelegd hebtn-n, ant woordde de geneesheer, doch niet voor dezen avond. Moeder Lize, gij zult mij niet verlaten, niet waar vroeg Lucie aan Jeanne. Neen, liefste. Ik zou echter wel naar de rue de Dauphine willen gaan om den baas te verwittigen cn te zien hoe het ginds staat. Ik zal zoo spoedig mogelijk weerkeeren. Het is waar, Moeder Lize, gij moet ze ver wittigen. Ga er heen, doch kom spoedig terug. O weets gerust. Daarbij mijn kind, zeide de politie oommis saris, gij behoeft niet ongerust te zijn. Gij zult niet alleen blijven. Mijn vrouw zelf zal u gezel schap komen houden tot den terugkeer van deze vrouw. Gij zijt wel goed, mijnheer, ik dank u. Ga dan, brave vrouw, voegde de gerechts dienaar erbij, zich tot Jeanne Fortier wendend. Er zal goed op mejuffrouw gepast worden. De broogdraagster omhelsde opnieuw Lucie en vertrok om zich naar het station te begeven. In de rue de Dauphine gekomen wachtte haar een droevige tijding. De blinden van den winkel waren gesloten en er was een papier opgeplakt met de volgende woorden De hoofdzaak is, dat ik mij nu 's avonds op donkere wegen volkomen veilig gevoel en geen aanrijdingen meer vrees. WERKENDE VROUWEN. ITpen de eerste vrouwelijke doktoren, advoca ten en predikanten van zich deden spreken, luidde het oordeel van duizenden tegenstan - ders „De vrouw moet vrouw blijven Zijn er niet genoeg knappe geneesheeren Wie zal ooit een vrouw bij zich ontbieden als hij zich niet pret tig voelt I" „Dfe vrouw hoort in de keuken thuis en niet in de rechtzaal," aldus de rechtsgeleerden, die zch bezorgd maakten over de ongewenschte mededinging. Ook de vrouwelijke geestelijken kwamen er niet zonder kleerscheuren af De storm luwde van lieverlede, men raakte gewend aan de vrouw in toga en doktersjas, en het is thans zoover gekomen, dat er bijna geen specifiek mannelijke en vrouwelijke arbeid meer bestaat. Onlang9 wijdde een Duitsch week blad een artikel aan „de werkende vrouw", die op min of meer ongewone wijze haar brood ver dient. Natuurlijk werd de vrouwelijke politie gerele veerd het „corps", dat weliswaar af en toe eens zoo'n beetje wordt gehoond, maar dat intus- schen de politie-macht toch maar groote dien sten bewijst en veel werk uit de handen neemt. De vrouwelijke agenten kennen vrees noch ge vaar. Over het algemeen schijnt het zwakke ge slacht niet te worden afgeschrikt door zware o vaak ruwen en gevaarlijken arbeid. Zoo kan de Amerikaansche stad Baltimore bogen op een uitstekend gedrilde vrouwelijke).brandweer! En die voortvarende, moderne brandwachts doen haar werk evengoed als haar mannelijke collega's. Een groote Duitsche reederij heeft een vrou welijke mechanicien in dienst, die alle karwei tjes, waarvoor een man terugdeinst, ^zonder mankeeren opknapt. De onvervaarde jongeda me verdient een dagloon van honderd twintig mark, hetgeen een behoorlijke som genoemd mag worden. Vrouwelijke schoorsteenvegers be staan er ook haar tarief is vrij hoog, maar dat schijnt geen bezwaar bij vele klanten, die het waarschijnlijk wel sympathiek vinden, dat de schoorsteenen van hun huis „door zachte hand" zijn geveegd. Ook het water schijnt voor menige vrouw groote aantrekkingskracht te hebben, Amerika telt ettelijke vrouwelijke schippers, en een van haar, ziekere mrs. Greene, is al meer dan dertig jflfl.r kapitein van een stoomboot, die de Missis- sippi bevaart. Vrouwelijke piloten baren geen opzien mëor. de Oude en de Nieuwe Wereld zijn er met el kaar zeker al een paar dozijn rijk. De dames voelen zich thuis in de lucht en zij vreezen blijk Gesloten wegens overlijden. Met benepen hart ging Jeanne aan den zij-in gang het huis binnen en begaf zich saar den ka mer achter den winkel, waar madame Lebel, haar schoonzoon en haar dienstbode zich bevon den. Alle drie zaten te weenen. 't Is gedaan, Moeder Lize, zeide Lebret met een stem door snikken onderbroken mijn arme vrouw is dood. :De brooddraagster, de oogen vol tranen, mom pelde Gij wilt mij vergeven, mijnheer Lebret, dat ik gsteravond niet teruggekomen ben Mijn schoonmoeder heeft mij verteld hoe gf weerhouden zijthet is u dus vergeven, Moe dfr Lize. Mijn arme vrouw heeft naar u ge vraagd, voordat zij stierf. Zij mocht u gaarne. Gij zult mij niet verlaten, Moeder lize. Gij zult hier brooddraagster blijven, zooals tijdens haar lqven. Toen zij een wenig tot bedaren gekomen was, stamelde zij Mijnheer Lebret, ik had u veriof willen vragen om vandaag naar Colombes terug te kee ren bij mijn arm slachtoffer. Gij moogt, Moeder Lize. De brooddraagster vertrok. Zij ging gauw een kpp koffie nemen in den naastbijzijnden melk- salon en begaf zich naar het 9tation, waar zij in den eerst vertrekkenden trein stapte. Het was ongeveer drie uur, toen zij weer aan de sponde der gekwetste zat. Lucie lag in een diepen 9laap gedompeld, en de vrouw van den commissaris, zooals zij be loofd had, paste haar op. HOOFDSTUK XXIV. Terwijl Jeanne Fortier te Colombes aankwam, x^as men bij madame Augustine zeer verwon derd Lucie niet te zien terugkomen, om reken- sqhap te geven van de bestelling, welke zij den vprigen avond gedaan had. De tijd verliep en het wegblijven van het meis je werd onbegrijpelijk madame Augustine zond een harer naaimeisjes naar de quai de Bjourbon. Het meisje kwam na verloop van een uur te ring en zeide» dat mejuffrouw Lucie, den vorigen avond naar Colombes vertrokken, thuis nog niet teruggekeerd was. Die afwezigheid kwam de modiste zoo zonder ling voor, dat zij, zeer ongerust, een knecht naar •Colombeis zond. A k "t (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1928 | | pagina 1