ZACHT OP OE TONG IN PRIJS rUet &eteSt~f" in de plaats gezet. De dame, die bij de Nijmeeg- sche politie aangifte1 van de verdwijning had gedaan, werd echter Woensdag verblijd met de mededeeling, dat de reismand met haar waar- devollen inhoud bij de politie wast erugbezorgd. Er moet dus een vergissing in het spel zijn ge weest, hetgeen blijkt uit het bericht, dat men uit Leeuwen meldt De heer v. Eek te Leeuwen-Beneden, heeft bij de politie aldaar aangifte gedaan, dat hij een bedrag van 2290 heeft „gevonden." Dat wil zeggen, toen genoemde heer van een treinreis thuiskwam, vond hij in zijn rieten koffertje, dat bij nadere beschouwing het zijne niet bleek te zijn, o.m. bovengenoemd bedrag. STOEIPARTIJ MET NOODLOTTIOEN AFLOOP Twee jongens van 16 en 18 jaar te Amster dam waren, zooals het onder jongelui van dien leeftijd wel meer voorkomt, in het Vondelpark vriendschappelijk slaags geraakt. In plaats van een boks- of worstelpartij, werd in dit geval eei. tweestrijd op het mes geleverd. De 18-jarige jongeling dreef de baldadigheid zóó ver, dat hij op een gegeven oogenblik zijn tegenstander met zijn zakmes in den arm stak. Er ontstond een hevig bloedende wonde, hetgeen er op wees, dat een slagader geraakt kon zijn. Dadelijk werd een auto van den Geneeskundige Dienst naar het Tesselschade ziekenhuis vervoerd. Men vreesde voor zijn leven. ZOUTGEHALTE IN het GIETWATER. Het boezemwater in het Westland, wordt in kassen en warenhuizen in groote hoeveelheden uitgegoten, in 1922 heeft men door begieting met het boezemwater groote schade beloopen, doordat het water een hoog zoutgehalte had, waardoor de planten stierven. Sindsdien heeft men voorzorgsmaatregelen genomen, tcneindr voor een herhaling gevrijweerd te zijn. Een on derzoek naar het vzoutgehalte heeft, naar hei Bbld. meldt, in de vorige week weer plaats ge Zieken hebben rust hard noodig Drukte is slecht en overbodig Zorg dus, als ge naar een zieke gaat, Dat ge niet lang blijft en weinig praat. Ver. Omhoog. van der Land te Kollumergraaf, Mej. de Wedu we M. W. Plu-van Es te Leiden, Mej. de Wedu we J. Oldenhuis te Spijk te Kloosterzande (gem. Hontenisse), de heer Roelof van der Kley te Gouda, dan volgen de seniores van 101 jaar Mej. Braafhorst te Ede, de heer R. P. van Cal- car, in 't Waar (Gnon.; de heer J. J. Vcenstra; te Surhuizum (Fr.) de heer J. Beverborg te Lonnekerdaarna konie.i nog meer seniores; van 102 jaar Mej. de Weduwe C. A. Bresijn- Zuuren te UtrechtMej. Kee P. de Haen tr Weert, Mej. de Weduwe Antje de Kleine-Bette; te Oudehoorne. Momenteel is er geen Nederlan der van 103-jarigen leeftijd, doch wel van 104 jaar n.m. Mej. de Weduwe Jonas Gottschalk te Bauchem. De kroon spant echter nog reeds de 105-jarige Mej. de Weduwe J. Asselma de Witte te Hengstdijk (Z.) die de oudste Nederlander is. Deze eerbiedwaardige lijst van 20 grijsaards zal in Auggustus a.s. wederom vermeerderd worden met een nieuwe honderdjarige n.m. Mej. Christina Janssen te Horst. Zooals men ziet blijken alle deelen van ons land nogal ge zond te zijn, terwijl de plattelanders en stede lingen elkaar in dezen geen verwijten behoeven te doen, en ook de beide kunnen broederlijk dan wel zusterlijk met malkander gedeeld hebben. GEVAARLIJK KINDERSPEL Bij het boogschieten te Blerick kreeg het 5- jarig jongetje H. een pijl met een looden punt in het oog: Het kind zal vermoedelijk het oog moeten missen. ONGELUK OP DEN AMSTEL. Vijf licht gewonden. De eigenaar van een oude torpedojager, wel ke in den Amstel ligt, had gisteravond tijdens het vuurwerk op het dek van het vaartuig tegen betaling een aantal menschen toegelaten om het vuurwerk te zien. De draagkracht van het dek was vooruit gecontroleerd en er was geen overbelasting. De boot lag met de punt tegen den wal. Na afloop van het vuurwerk drongen allen op de voorplechtde overbelasting werd daar zeer groot en het dek stortte in. Ongeveer vijf-en-twintig menschen vielen in het ruim, dat een paar meter diep is. Het onge val veroorzaakte een hevige consternatie. Op het gegil schoten de Geneeskundige Dienst, de brandweer en de politie, die in verband met het vuurwerk allen ter plaatse waren, toe. Nadat de menschen uit het ruim waren ge haald, bleek, dat er vijf licht gewond waren, zij hadden schrammen, builen en kneusingen. Minder moeite dan met de gewonden had de politie met het nieuwsgierige publiek. ANNA PAULOWNA. LANDBOUWERS OPGELEU Er wordt door den Brigadier-Commandant der Kon. Marechaussee te Steenbergen tegen Willem Verschuren te Dinteloord gefwaar- had, waarbij de aanwezigheid van 0.5 gram per schuwd. Deze adverteert in plaatselijke bladen, liter geconstateerd werd. Men neemt aan, dar boerderijen enz. te koop zijn en geld ver bij een percentage van 1 tot U/2 eerst schade krijgbaar, terwijl hij zich uitgeeft voor make- aan de gewassengeconstateerd kon wórden. iaar. Personen, die met hem in relatie komen, zoodat het zoutgehalte op het oogenblik geen I worden op dwaalspoor gebracht en komen gevaar oplevert. SCHILDERSKNECHTJE EENIGE UREN IN EEN CEL OPGESLOTEN. Een schildersknechtje te Maastricht zou e- ven een ruit inzetten in een cel van het huis van Bewaring aldaar. In cel 13 nam hij de maat, maar.toen hij de ruit in den winkel zou gaan halen, bleek de deur in het slot te zijn gevallen. Roepen, slaan, trappen, 't hielp allemaal niets. Bij het eten uitdeelen werd hij overgeslagen cel 13 was immers leeg Eindelijk om 4 uur 's middags hoorde hij ie mand door de gaan loopen. Laat mij er toch uit, ik ben de glazenma ker, riep het knechtje. Maar men geloofde dat maar zoo dadelijk niet, eerst moest men nog even op het bureau, controleeren. Eindelijk werd Lambert vrijgelaten. Hij heeft het ruitje nog niet ingezet. Voorloopig heeft hij genoeg van cel 13. DE SPAARPOT VAN EEN BEDELARES. De heer v. W. te Kaatsheuvel, stiet in een haag van zijn tuin op een hard voorwerp. Het bleek een emmer te zijn. Door den schok viel IVet deksel er af, waarop den heer v. W. 4en verrassing wachtte. Er lag in den emmer een doosje, dat geheel gevuld bleek te zijn met zil vergeld. Een verder onderzoo k bracht aan het licht, dat zich in den emmer nog bevonden ver scheidene papieren zakjes met zilvergeld, bene vens ettelijke honderden centen. De heer v. W. bracht de vreemde vondst naar het politiebure au. En wat is thans gebleken Deze vreemde spaarpot behoort toe aan de bekende bedelares vrouw Truike G., die in een klein huisje naast genoemden heer v. W. woont. Er loopen nu op meestal bedrogen uit. Er is verzocht deze waar schuwing over te nemen. BUITENLAND. EEN PAKKEND SLOT. Het einde van de reis der drijvende universiteit Destijds is gemeld de reis rondom de wereld van de z.g. „drijvende universiteit", die was on dergebracht op het Nederlandsche s.s. „Rijn dam." Het was een Amerikaansche onderne ming, waaromtrent vreemde noten werden ge kraakt. Oorspronkelijk zouden alleen mannelijke stu denten medegaan, maar aangezien die zich niet in voldoende mate aanmeldden, werden ook meijsjes-studenten, zelfs gewone toeristen aan genomen. Het werd dus meer een tocht van een gewoon toeristen schip dan van een drijvende hoogeschool. Leider van de reis was dr. James Lough, professor in de psychologie New-York. Reeds dadelijk werden tal van klachten ge hoord. De orde aan boord liet alles te wenschen over; in Japan misdroegen zich eenige passa giers dermate, dat zij van boord moesten wor den gezonden en in de havens waren drinkgela gen aan de orde van dm dag. Ook te Batavia, waar de bladen zich druk met het geval bezig hielden. De laatste fase der zonderlinge reis werd nu bekend. Het bestuur van genoemde universiteil gaf toe, dat de reis niet in alle opzichten een suu ces was „hoofdzakelijk omdat de studenten aan boord de neiging hadden om meer tijd te beste den aan. feesten en flirtations dan aan studie.. En deze mislukking werd aanleiding tot het ontslag van prof. Lough. Die nu, naar wij in A- merikaansche bladen lezen, een eisch tot scha- hardnekkige geruchten, dat dez.e bedelares ook j deloosstelling indiende ten bedrage van 20.000 nog een duitje op de spaarbank heeft staan. DANSTENT IN ELKAAR GEWAAID. Op de kermis te Roosteren is een kleine pa niek ontstaan, doordat een plotselinge rukwind een danstent opnam en eenige meters verder neersmakte. Verschillende personen werden hierbij licht gewond. Het ergst was er aan toe een Duitscher, die een been brak en inwendige kneuzingen opliep. HQEVEEL HONDERDJARIGEN HEEFT NEDERLAND. Men is in dezen komkommertijd- in het bui tenland begonnen met de oudste inwoners van het land te' interviewen. Om het nu onze Hol- landsche persfotografen en interviewers zoo gemakkelijk mogelijk te maken zendt het „Haagsch Persbureau" ons volgend staaltje van de oudste Nederlanders;, nam. van hen, die 100 en meer jaren oud zijn. Het begr.nt met een eprj>iedwaardigen lijst (maar ouderdom) van honderdjarigen de heer II. L. Bosgoed te Ter- wolde, de heer Victor v. Prese te Hint ft (Oostfr.) de heer L. C. J. Oytrop te Amsterdam, Mevr. de Weduwe H. P. BronsfoorLWesselink te En schede, de heer Cornelis tien Boer te Brandwijk (gem. MolenaarsgraafMej. de eWcfuwe II. S. dollar. Zoo eindigde dus deze Odyssee, waar voor Amerikaansche paedagogen een zoo groot sche reclame hadden gemaakt, doch waarom trent de „Java Bode" destijds reeds opmerkte, dat drinken het eenige studie-object scheen t*> zijn in deze z.g. drijvende hoogeschool DOOR ZIJN GEBIT) VERRADEN. Te Breslau zijn twee inbrekers tot 7 jaai tuchthuis veroordeeld. Zij kónden worden ge snapt, omdat in de slaapkamer van het huis, waar zij inbraken, een prachtig nagemaakte appel vaji zeep lag. Een der boeven beet erin, doch smeet den appel onmiddellijk weg. Dooi den afdruk van zijn gebit kon worden vastge - steld dat hij de verloofde van de dienstbode HIJ HAD LIEVER EEN WARM HAPJE. De vrouw van een ambtenaar te Debreczen (Hongarije) was een verwoede aanhangster van de „rauwe kost-leer." Zij wilde ook haar man hiertoe dwingen en zond hem op zijn bureau een halve rauwe kalebas, rauwe bieten, noten en dergelijke delicatessen. Toen de man haar dit verbood, verkocht zij de geheele keukenin richting met fornuis en al. De echtgenoot heeft than9 een verzoek tot echtscheiding ingediend. Het Ouden van Dagen feest. Woensdag maakten, ondanks het weer triestig was, de ouden van dagen een gratis rit naar de mooi omstreken van Bergen en Eg- mond enz. De opzet ging uit van den Bond van Staatspensionneering afd. Anna Paulowna. Ongeveer 32 luxe auto's die welwillend door de eigenaars werden dcsponigel gesteld en be stuurd, vormden de stoet. Een echte leuke aan blik. Al die oudjes, zoo glunder en welgedaan lachend, ja velen die nog nooit te voren in een auto hadden gezeten. Getoerd is er,.... dat het een lieve lust was,., overal. Hier en daar werd eens halt gehouden, om de oudjes eens wat te faten gebruiken. En 'savonds aan de Spoor- 'f^irt htte men, want in 't café Kossen was het einSé^er reis. Acht uur, hoorden we zeggen, was de tijd van terugkomst. En velen stonden ongeduldig te wachten. Maar waar je 't goed hebt, moet je blijven, Zoo is er bepaald bij de oudjes ook gedacht, want bijna tien uur kwam de stoet aan. Een gondelvaart van lichtjes In de zaal werden de oudjes nogmaals op koffie en thee onthaald. Tlevens speelde een gezellig strijkje,onder vroolijke muziek kwam de stoet dus binnen. Tevens werden nog toespra ken van dank door de oudjes gehouden. Vooral het bestuur van de afd. Anna Paulowna werd namens allen dank gebrachtin de eerste plaats aan Mevr. DaalderKouseband, die •weken voor dezen heugelijken dag had ge zwoegd en gewerkt om alles voor elkaar te krij gen. Zoo verliep heel gezellig het ouden-van-da- gen-feest. Na afloop werd een ieder ja heel vol daan per auto huiswaarts gebracht. (Tijdens de rit is maar een klein ongelukje voorgekomen. En wel een wiel liep van de wa gen van den Heer Rezelman. Gelukkig, dat er niet hard is gereden, zoodat persoonlijke onge lukken niet voorgevallen zijn.. Ook wij maken het Bestuur van de afdeeling Anna Paulowna lons compliment voor de volharding en ijver, om tot dezen zoo echt feestelijken dag»te komen. POLITIE. Verloren een doublé horloge met armband een zwarte portemonnaie met in houd een bestellersplaat der porterijen en een vulpen. Aan te brengen inlichtingen te verkrij gen ter gemeentesecretarie. De jongens van School I, die eer. week ge kampeerd hebben, zijn weder teruggekeerd. 23 Juli werd naar Amersfoort gereisd per- trein, daarna op de fiets naar 't kamp tusschen 't Uddeler Meer en Bleeke Meer In den loop der volgende dagen werden schitterende toch ten gemaakt naar Apeldoorn cfi Beekbergen. Nieuw- Oud-Milligen, Kootwijk en Radiodorp, Staverden en Ermelo. 's Avonds werd in 't kamp 't kampvuur ont stoken. Ze hebben de herten en de wilde zwij nen in de bosschen bespied, kortom er is dooi de jongens genoten. 28 Juli werd weer de terug tocht naar huis aanvaard en kwamen ze met den avondtrein van 11 uur weer allen gezond en wel aan. Volgend jaar gaan we weer, nietwaar jongens Tijdens het kort doch hevig onweer van Vrijdag j.1. sloeg vermoedelijk een der electri- sche geleidingen raak in den Meerweg alhier Het gevolg was dat in verschillende woningen de lampen geheel werden doorgebrand. Ook aan het radiotoestel van Tijsen werd schade aangebracht. Dus huisvrouwen, als het onweert zet dan de hoofdschakelaar af Dinsdag brak nabij de Boermansweg een as van de volbeladen houtauto afkomstig uit Oudkarspel, finaal bij het wiel af. De dadelijk Ontboden firma Blaauboer en Kossen uit Scha- gen zette er een andere as onder en zorgde dat de wagen een paar uur later haar weg kon vervolgen. BREEZAND. Droevig ongeval. Toen Zondag nacht ongeveer 12 uur onze plaatsgenoot di heer H. Petter zich van een feestje uit Den Hel der per fiets naar huis begaf, werd hij nabij het vliegkamp door een auto, die hem achterop kwam, aangereden. De auto, die een gToote snel heid had, had op een breede weg, zooals nabij Vliegkamp, ruimschoots kunnen passeeren. De Heer P. bekwam ernstige hoofdwonden en een beenfractuur. De auto, die even gestopt schijnt te hebben, reed vervolgens in een razende vaart door. Een fietsrijder, die vlak daarop den weg langs kwam, ging direct hulp vanaf 't vlieg kamp halen. Na 't aanleggen van een voorloo pig verband is de man naar het Marinehospitaai gebracht. Zijn toestand is thans redelijk wel. We hopen ten zeerste, dat de politie er in slaagt deze onmenschelijke chauffeur op te sporen. CASCADE - DROPS is. een ware uilkomst voor den doistigen wandelaar en tourist. Voor engros j F. van LIESHOUT, Mkmaar. De door den directeur-generaal der Zui derzeewerken gehouden aanbesteding van een kantonnierswoning en twee dijkmagazijnen is heden gegund aan de laagste inschrijver, de heer P. Doves Jbz. te Westerland. POLITIE. Gevonden één Heerenportemon- naie, een damesportemonnaie, een kinder por temonnaie, een alpaccabeursje allen met in houd en een Rijwielplaatje. Verloren een heerenportemonnaie met geld, een armbandhorloge. Inl. bij den Gem. Veldw. De 70ste verjaardigdag van H. M. de Ko>- ninginmoeder is hier niet ongemerkt voorbijge gaan. Feestelijkheden hadden niet plaats, doch van de gemeentegebouwen, torens, rijksgebou wen en enkele particuliere woningen wapper de de vaderlandsche driekleur, terwijl men van 'de gebouwen der Zuiderzeewerken te Den Oe ver en diverse villi's van ingenieurs en opzich ters ook de vlaggen had ontplooid. SPORT. SUCCES II speelde gisteravond een vriend schappelijke wedstrijd tegen V.V.M.P. II van Den Oever en 'eindigde in een 40 overwinning voor Succes. Succes - Nieuws: Zondag speelt Succes I ^waarschijnlijk tegen SVS II uit Helder. Voor do zen wedstrijd is door Gebr. Vroone een zilveren medaille uitgeloofd. Het zal dus aan spanning niet ontbreken. Dinsdagavond speelt Succes I om 7 uur tegen M.U.Z. I Het MUZ-elftal is den laatsten 'tijd weer versterkt, dus beschikt over een goed eif- tal. T)ot heden hebben de Musschen nog niet van Succes kunnen winnen; nu echter zal er wel alles bij opgezet worden. Een zware kamp staat derhalve Dinsdag voor de deur PROVINCIAAL NIEUWS. GEMEENTE WIERINGEN. Tegemoetkoming Zuiderzeesteunwet. Dooi de Generale Commissie zijn, ingevolge machti ging van den Minister van Waterstaat, gelde lijke tegemoetkomingen verleend aan J. Do ves, N. Rotgans, D. de Haan, N. Poel, P. Wage- maker, J. ten Bokkel, J. Engel, H. Krommedam, P. Omis en C. Koorn, allen visschers boven 65 jaren. Aanbestedingen. Op Woensdag 22 Augustus zal door den Directeur-Generaal der Zuiderzee werken worden aanbesteed het bouwen van een keersluis van gewapend beton nabij de Oostpunt van den Anna Paulownapolder mei bijkomende werken (raming 420.000.) Op Woensdag 29 Augustus, eveneens door genoemden Directeur de bouw van een schut sluis in gewapend beton nabij De Haukes, met bijkomende werken, ten behoeve van de indij king en droogmaking van de Wieringermeer. iRaming 600.000. Naar wij vernemen heeft Ds. O. L. Van dei- Veen, doopsgez. predikant alhier, bedankt voor de uitnoodiging om voor de Hollandsche kolo nie te Londen een beroepsbeurt te vervullen. Men meldt ons dat aan den aannemer de heer N. J. Poel alhier als laagste inschrijver de bouw van een woon- en winkelhuis voor reke ning van don heer J. Aris te Breezand, hetwelk aan den Molgerdijk zal worden gebouwd is ge gund. HOOGKARSPEL. Woeste chauffeurs. Alhier kwam in den nacht van Maandag op Dinsdag een auto uit de richting Enkhuizen in woeste vaart aangereden. Even later hoorde men een geweldigen knal. Het bleek, dat de auto, waarin Chauffeurs van de autobus-firma Kok en Van Meurs te Hoorn waren gezeten, een telegraaf paal onderst boven had gereden. De schok was zoo hevig, dat menschen, die een eind verder woonden, met schrik wakker werden. De auto lag geheel en al uit elkaar de wielen lagen een leind verder. Van de inzittenden was er één bewusteloos, een had een gat in zijn wang, de derde had zijn schouder gekneusd, de vierde was met den schrik vrijgekomen. Later is het viertal met een andere auto naar Hoom ge voerd. HET WERD ZEKER TIJD Autobus -« verdunning ingetrokken. Ged. Staten van Noord Holland hebben de aan P. van Leeuwen te Koog aan de Zaan verleende vergunning tot het onderhouden van een auto- busdienst Amsterdam - Zaandam - Koog aan de Zaan ingetrokken, omdat de eischon van Ged Staten niet worden in acht genomen en deze on dernemer het onderhoud van zijn bussen zooda nig blijft verwaarloozen, dat zoowel voor de in zittenden als voor de overige weggebruikers ernstig gevaar dreigt te ontstaan. EEN ANGST - AVOND. Even buiten Nieuw veen klonken dezer dagen, zoo' vertelt „De Tijd", uit een perceel geluiden, welke er op wezen, dat er niet op de gebruikelij ke wijze werd geconverseerd. De aard dezer ge luiden deed vermoeden, dat er een ernstige bot sing plaats had tusschen het „sterke en het zwakke vat" der echtelijke samenleving. Een en ander werd afgewisseld door het gerinkel van brekend glas- en aardewerk. De Buren en belangstellenden, op de geruch ten bijeengekomen, vormden een cordon om 't perceel des gewelds en bespraken de kansen der strijdende partijen en de oorzaken van een en ander. De stemming tegen den echtgenoot was tot het uiterste stadium van woede opgevoerd en de wettig'e echtgenooten van de linksche cri rechtsche buurvrouwen stroopten de mouwen reeds op om tot daadwerkelijke hulpverleening over te gaan, toen de deur plotseling geopend werd en een mannelijke gedaante in het sche merlicht zichtbaar werd. De snelheid waarme de deze gedaante in het schemerlicht zichtbaar werd. De snelheid waarmede deze gedaante zich manifesteerde was een zoodanige, dat een dei- buurvrouwen, welke in, de portiek een luister post had ingenomen, letterlijk omver geloopen werd. Doch dit liet zij niet ongestraft doen. Zich haastig oprichten gaf zij den vluchtenden vrouwenbeul een ge-duchten slag in den hals, die hem onmiddellijk „vloerde." Door de ge meenschappelijke buren en belangstellenden werd de „vrouwenbeul" van semi-finaal knock- out geslagen. Juist toen een der mannelijke deel nemers als slot dezer rechtspleging een „direc te" op de kin van het slachtoffer wilde plaatsen, kwam hij tot de ont, dat zij afweek van het iet wat scheeve model, dat het hoofd des gezins bezat, terwijl bij beter beschouwen ook de an dere trekken des aanschijns verschilden Spont aan kwam men tenslotte tot de ontdekking, dat men per vergissing den verkeerde had geslagen Een vergissing, die men trachtte te herstellen door den „verkeerde", t.w. den kostganger, die nota bene hulp wilde gaan halen, met eau de cologne wat op te monteren. De eigenlijke fout was echter niet meer te herstellen, aangezien 't werkelijke hoofd des gezins van de alteratie ge bruik had gemaakt om de beenen te nemen, iets waartoe hij uit strategisch oogpunt gedwon gen werd, aangezien een slag met een pook, hem door zijn liefhebbende echtgenoote en der kinderen zorgzeme moeder toegebracht, zijn neusbeen ietwat gekraakt had. De kostganger zal het thans „henogerop" zoeken

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2