De caféhoudster „schokte" drie gulden, waar op de artist, op zijn horloge* kijkend, concludeer de, dat het te laat was voor de repetitie. Dan. morgen maar. En hij stapte op zonder te betalen en3 rijker. Nog had de caféhoudster geen argwaan. Maar de artist scheen hiervan niet overtuigd te zijn. Want om do juffrouw gunstig te stem- tnen, deed hij iets wat juist de tegenovergestel de uitwerking had dan welke hij verwachtte*. Een half uur later kwam n.1. in het café van mej. V. een jongen, die haar een böuquet thee^ rozen gaf. Zij waren van den artist en inplaats van dit charmante geschenk te waardeeren, be gon zij te gevoelen, dat de man een loopje met haar nam. Zij vroeg den jongen waar do milde gever van de bloemen zich bevond, waarop de jongen de aanwijzing verstrekte, die leidde naar een ca- fétje, niet ver van het operatieterrein van den artist. De caféhoudster ging er met opgestoken zei len hoen en kwam tot de minder aangename ontdekking, dat de artist, na bij haar al voor een kapitaaltje aan bier en worst te hebben ge consumeerd, nu de drie gulden, die voor den operateur waren bestemd, in biertjes bij den concurrent omzette. Zij waarschuwde een agent van politie, die den man arresteerde'. Het bleek te zijn de 57- jarige H. B., zonder vaste woonplaats. In het politiebureau aan de Meermansstraal bleek dat hij in het Algemeen Politieblad werd gezocht wegens verduistering van een colbert- costuum te 's-Gravenhage. En de uitkomsten De caféhoudster heeft haar zaaltje niet ver huurd, de artist heeft op haar kosten bier, veel bier zjelfs gedronken en de drie gulden zijn e- veneens opgemaakt. Als eenig en ook al niet langdurig aandenken ,aan den charmanten tooneelman heeft zij nog .de theerozen. DE AFSLUITDIJK IN DE ZUIDERZEE. Het vraagstuk der kosten. Onder dezen titel schrijft „Het Handelsblad In „De Ingenieur" heeft een gedachtenwisse- ling plaats gehad tusschen ir. K. den Tex en ir. V. I. de Blocq van Kuffeler, die ook buiten den kring der lezers van dat blad de aandacht ver dient. Niet ten eanzien van de hoofdzaak. Deskundigen alleen komt een oordeel toe over de beste methode van den aanleg van de i dijk, die de Zuiderzee moet afsluiten. Bij deze zaak is iets anders nog in het geding, n.1. het vraagstuk der kosten. J Door het contract, dat de directie der Zuider zeewerken m»et den aannemer heeft aangege. gaan omdat het hier werk van zeer bijzon dere beteekenis en buitengewonen omvang gold hebben de aannemers geen belang bij eer. zoo economisch mogelijke uitvoering. Integen deel stijgt met de kosten hun winst. Zonder iets ten nadeele van de Maatschnpp,s tot uitvoering der Zuiderzeewerken ook maar te willen denken, mag men toch vaststellen dat dit een niet ongevaarlijke methode is. Mor scherpt den geest harer leiders niet tot het ver zinnen van de zuinigst mogelijke methode, door hun alle respect voor onze waterstaatsambtenn- ren, hoe groot en welverdiend hun reputatie ook is, hun hoogste verdienste is niet de zuinig heid. Het Nederlandsche volk evenwel heeft er- belang bij, dat dit werk niet alleen zoo goed maar ook zoo zuinig mogelijk wordt uitgevoerd Bij de tegenwoordige regeling bestaat de ze kerheid, dat dit laatste het geval is, allerminst De Mij. tot Aanneming van Waterbouw kundige Werken voorheen A. Hofman, die te zamen met de firma G. A. van Hattem to 'g-Gravenhago indertijd de afsluitdijk tusschen Wieringen en het vasteland heeft gelegd en daarbij, zooals bekend, aanzienlijke schade heeft geleden tengevolge van verzakkingen en verschuivingen, heeft thans daarvoor den St-vM aansprakelijk gesteld en eischt een vergoeding van een millioen gulden. HIJ HAD ER GENOEG VAN. Voorbijgangers op den Westzeedijk te Rotter dam werden Zondagavond aangesproken dnnr 'n jongeman, die een pathéfoon droeg. Hij zeide fcenoeg te hebben van het zware ding. Wie het hebben wilde, kon het medenemen. Een der aangesprokenen ontfermde zich over het mu ziekinstrument, om het echter dadelijk naar een daar surveilleerenden politieman te bron gen, wien het gelukte den milden gever te ar resteeren. Het bleek, dat de iongeling. de 23- jarige loswerkman J. ,T. L., de pathéfoon had ontvreemd uit een pand aan den T.ae-e .Westzre- dijk, waar van gemeentewege onbeheerde in boedels worden opgeslagen. PROVINCIALE „VAN WEEK TOT WEEK RUBRIEK." Goede wegen in de toekomst. Tbxel krijgt een landbouwschool en dc ouden van dagen radio. De redders van de „Shonga." Waterige kwesties In Wieringer- en Heerhugowaard. De buitenlanders, die thans drukker dan ooit te vdren ons land bezoeken, in verband met de Olympiade, zijn over het algemeen weinig te vreden over onze wegen. Smal, bochtig, onge schikt voor snelverkeer, dat zijn zoo eenige der beoordeelingen. In Noordholland zijn; de wegen misschien nog wel een tikje slechter dan ergens anders, 't Is gelukkig, dat men de noodzakelijk heid van verbetering meer en meer inziet. Zoo is er in de afgeloopen dagen in de ge meenten aan den Langendijk Noord- en Zuid- Scharwoude, Oudkarspel en Broek op Langen dijk, alsmede in St. Pancras door de verschil lende Gemeenteraden lang en ernstig bere id slaagd over den Twuijverweg. Deze weg, die voor de genoemde gemeenten van het grootste belang is, verkeert in zoo slechten toestand dat hij voor eenigen tijd afgesloten moest wor den. Onderlinge besprekingen om tot verbete ring te komen, vlotten niet erg pas nadat de Minister van Waterstaat zich er mee bemoeid heeft, zijn de college's van Burg. en Weth. tot een gezamenlijk plan gekomen, dat thans aar de Raden is voorgelegd. Dit plan komt in het kort hierop neer Alkmaar, dat natuurlijk ook gaarne goede verbindingen met de omstreken heeft, zal een geheel nieuwen weg aanleggen, welke daarna door de genoemde 5 gemeenten zal worden onderhouden. De aanleg zal Alk- lmaar naar schatting ruim 35000.kosten, terwijl de» gemeenten, die met het onderhoud belast worden, daarvoor jaarlijks ongeveer 1000,zullen moeten opbrengen, een betrek kelijk klein bedrag dus. Over het algemeen vond deze oplossing wel instemming toch wer den ook vele bezwaren geopperd, waarvan deze twee wel de voornaamste waren vooreerst vond men het onaangenaam, dat men aldus ei genlijk voor een eeuwigdurende uitgaaf kwam te staan, die in den loop der jaren misschien wel grooter, maar zeker niet kleiner wordt in de tweede plaats is het plan, een grindweg aan te leggen, terwijl men graag een straatweg had gezien. Doch ten slotte gold ook hier een half ei is beter dan een leege dop, en daarom hebben alle gemeenten thans hun medewerking toe^- zegd. Nog meer goede wegen krijgen we in Noord- Holland, maar wanneer In 1926 is een wet tot stand gekomen, waarbij o.m. werd ingesteld een Wegenfonds. Uit dit» wegenfonds, waarin worden gestort de sindsdien geheven wegen belasting en onze zoo ongaarne geofferde rijks daalders voor belastingplaatjes, zal de aanleg van nieuwe wegen worden bekostigd.. Daarvoor is in de eerste plaats opgemaakt een Rijkswe genplan, dat de allergrootste wegen bevat, be- 'stemd voor snelverkeer. In dit plan komen o.a. voor een weg HaarlemAlkmaarSchagen, die zich dan splits in tweeën, naar Helder en Den Oever, en een weg AmsterdamPurmerend Hoorn—Medemblik. Beidjo wegen zullen later worden doorgetrokken door de droog te leggen deelen der Zuiderzee naar Friesland. Verder moet in iedere provincie nog worden opge maakt ;een provinciaal wegenplan, dat dient tot aanvulling van het Rijk9plan. Nu vernemen we juist deze week, dat omtrent het provinciaal wegenplan van Noordholland verschil van mee ning is ontstaan tusschen Gedeputeerde Staten 'en den hoofdingenieur-directeur der provinci ale Waterstaat, over het al of niet opnemen van eenige wegen in dit plan. 't Gaat o.a. over den ontworpenl weg HoornEnkhuizen, die 7iou: loopen langs het eveneens ontworpen kanaal tusschen die plaatsen. Dit kanaal schijnt er voorloopig niet te kunnen komen, en daarom vindt de ingenieur voorshands ook die weg o- verbodig. Een dergelijk meeningsverschil tus schen hooge heeren kan lang duren, en al die mooie wegen zijn dan ook toekomstmuziek. Toekomstmuziek, maar dan van een meer nabije toekomst, is ook de school voor lager landr en tuinbouwonderwijs. die binnenkort te Texel gesticht zal worden. Deze school zal wor den gesticht in samenwerking van de gemeente en de verschillende landbouwveruonigingen. m,et Rijkssubsidie. Na vrij veel gehaspel, voor namelijk omdat de verecnigingon meenden niet genoeg in de melk te brokken te hebben, is thans alles in orde gekomen, zoodat de tot standkoming nu verzekerd is. Toekomstmuziek, in de letterlijken zin van het woord, is ook h-et radio-toestel, dat door de burgerij van Zijpe zal worden aangekocht voor het Tehuis voor Ouden van Dagen. De inzame ling voor dat doel heeft ruim 600 gulden opge bracht, zoodat zeker een bijzonder mooi toestel kan worden aangeschaft. Werkelijk een mooi id|eie, om de oudjes wat fleur in hun leven te brengen. Niet minder aangenaam werden de redders van de „Shonga" verrast. Men zal zich herinne ren, hoe in Februari van dit jaar de „Shonga". een Engelsch stoomschip, uit West Afrika ko mend, nabij IJmuiden strandde en in tweeën brak. De redding van de bemanning bracht groo te moeilijkheden en gevaren mee niet minder dan; drie reddingsbooten, die van IJmuiden. Wijk aan Zee en Nieuwediep, moesten er aan te pas komen. Aan alle leden der bemanning van die booten heeft de Engelsche Koning thans, op voorstel van den president van de „Board of Trade" (Minister van Handel), de zilveren medaille toegekend. Een bewijs van er kentelijkheid, dat zeker op prijs gesteld zal worden, al blijft het natuurlijk waar, dat dit reddingswerk met geen honderd medailles te betalen is. Minder aangenaam verrast zullen binnenkort eenige inwoners van Wieringer waard worden. Of eigenlijk is het al geen verrassing meer, want de burgemeester heeft in de laatste raadsverga dering al wat uit de school geklapt. De zaak is deze bijna 4 jaar geleden werd de verplichting opgelegd aan alle inwoners, die aansluiting aan de waterleiding konden krijgen, om dan ook aan te moeten sluiten. Doch ook in Wierin- gerwaard zijn vlugge en minder vlugge men- schen en zoodoende zijn thans nog bijna 70 per- ceelen niet aangesloten. Hoeveel kilo's onnoo- dig vuil en hoeveel regimenten bactjriën deze nakomers in die 4 jaar wel onnoodig hebben in geslikt, willen we liever niet berekenen. Doch thans is de lankmoedigheid der burgervaderen bijna opgesleten 12 September loopt de uiter ste termijn af en dan ja, wat er dan gebeu ren zal, weten we nog niet zeker, maar gestraft worden zé. Volgens een Wieringerwaarder hu morist zullen ze in een kring worden opgehan gen aan de nieuwe watertoren, als een oyer- wïnningsteeken een lauwerkrans voor het wa terleidingbedrijf. We hopen, dat de afloop nie' zóó droevig zal zijn. Doch we zullen spoedig weten, wat de gerech tigheid met dergelijke zondaars aanvangt, want in Heerhugowaard is eenzelfde geval. dor>^ wat verder gevorderd. Daar zullen een aanta1 waterleiding-zondaars binnenkort voor den kantonrechter moeten verschijnen. Tot zoolang, zullen we dus maar afwachten. BUITENLAND. EEN SPIJKERMAT. Te Londen worden proeven genomen met een van spijkers voorziene mat, die paal en perk zou moeten stellen aan overtreding van de snelheidsbepalingen voor automobilisten. Do mat heeft in roode letters het woord „Stop" en de automobilist die geen gehoor geeft aan dit sein loopt de kans, dat de banden van zijn auto worden doorboorr, zoodat de lucht lang zaam daaruit wegloopt. De mat is draagbaar en zou door één man kunnen worden bediend. De mat zou in het bijzonder geschikt zijn in den strijd tegen autobandieten. HET SLEEPEN van het SINGAPORE-DOK. Zaterdag door het Suez-kanaal. De beide secties van het voor Singaporê be stemde 50.000 tons droogdok, gesleept door sleepbooten van. L. Smiti en Co.'s Internatinale Sleepdienst, hebben heden de reis door het Suez-kanaal aangevangen. Overdag zal de scheepvaart in het kanaal ge sloten zijn, terwijl de dokhelften des nachts zullen worden stilgelegd om de scheepvaart ge legenheid te geven door te gaan. De reis door het kanaal zal ongefeer vier da gen in beslag nemen. Tien sleepbooten nemen er aan deel. El Kantora is de eerste plaats, waar het dok des nachts zal meeren. De tweedie' plaats zal waarschijnlijk Ismaïla aan de Bittere Meren zijn. NOG MEER OCEAANVLUCHT'.EN. Nog meer ongelukken. TWee Poolsche vliegers zijn Vrijdag van Le Bourget bij Parijs gestart voor een vliegtocht naar New-York. Kap. Courtney is tijdens zijn poging, om van Europa naar Amerika te vliegen, op 500 mijl van de Azoren, van een hoogte van 1500 voet met éen in brand geslogen machine op een ruwt© zee moeten dalen. Hij en zijn medepassa giers zijn na angstige oogenblikken,opgepikt door het schip Minnewassa. EEN GROOT ONGELUK. 18 Personen verdronken. Naar de „Stunde" uit Belgrado verneemt, heeft in Neusatz een groot ongeluk plaats ge had. Op den steiger van de Kroatische Donau- Stoomvaartmaatschappij stonden talrijke per sonen op de aankomst van een der booten te wachten, toen plotseling een hevig onweer, ge paard gaande met een storm, die op een orkaan geleek, losbrak. Tengevolge van den storm en mede door den hoogen golfslag stortte de steiger in. Talrijke personen sprongen in het water en verdronken Er waVen geen reddingsbooten in de nabijheid. In het geheel zijn 18 personen verdronken. SLechts drie personen konden zich, al zwem mende, in veiligheid brengen. TABAK IN AUTOBANDEN. Een paar Fransche marechaussees pattrcuil-; leerden, op den weg van Marchiennes naar Donas (Noord-Frankrijk), toen plots de banden van een voorbijrijdende auto sprongen. Niet gering was hun verbazing, toon ze uit die ban den tabaksbladeren zagen te voorschijn komen. Na een kort onderzoek bleek, dat de inzittenden een man en een vrouw, op die wijzei, Belgische tabak over de grens hadden gesmokkeld, ook de andere autobanden waren met tabak gevuld. Beiden werden aangehouden. EEN GEVECHT IN EEN KERK. In de Italiaansche kerk te Londen heeft zich een woelig incident voorgedaan op het oogen- blik dat een huwelijk zou worden ingezegend De bruidegom was een hotelbediende, die voor ebde maanden de dochter van zijn patroon geschikt had en met haar een burgerlijk hu welijk had gesloten. De man wilde nu ook voor de kerk trouwen, doch nauwelijks had hij een voet in het gebouw gezet of ziin schoonvader sprong met enkele vrienden op hem toe en sloeg hem tegen den grond, nu ontstond een geregeld gevecht, waarbij niets ontzien werd kaarsen heiligbeelden, kandelaars, alles diende als wa pen, tot de politie er na veel moeite in slaagde de orde te herstellen. Na al die herrie weigerde op den koop toe de priester het huwelijk in te zegenen. GEMEENTE WIERINGEN. De Heer T. Bakker Vz. alhier, werkzaam bij de Zuiderzeewerken te De Haukes, had het ongeluk zijn hand te beklemmen en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Het schijnt, dat eenige vingers blijvend verminkt zullen zijn. Mej. G. Kooij Md. van De Haukes, die Zon dag per fiets in de Beltstraat reed, had daarbij het ongeluk te vallen en werd in bewusteloozen toestand per auto naar huis vervoerd. BURGERLIJKE STAND der gemeente Wieringen over JULI 1928. GEBOREN Greta Nellie, d.v. Joh. ten Bok- kel en G. Wagemaker Geertje Alida, d.v. C. J. Kroon en T. E. Luijt Margaretha Catharina, d.v. N. Kool en A. Mulder Gcrnelis Alfred, z.v. C. Wiegman en A. J^Brandt Alijda Cornelia, d.v. D. van Bloemendal en A. C. van Ginkel Oornells Nan, z.v. S. Lont en 1L Metselaar Adriana Maria, d.v. A. A. De Paepe en S. Goos- sen Jacab Jan, z.v. S. Bais en G. M. Mulder Gornelis Jan, z.v. J. D. Pool en T. Annes Anna Cornelis, z.v. J. Lont en D. M. van. der Welle. ONDERTROUWD J. Doves en A. Kreiigor S. Asjes en M. J. Baijs W Kaan en J. Keijzer C. Vermeulen en A. Doves. GETjROUWD J. P. de Beurs en J. C. Harder A. Kos en C. Poel J. Doves en A. Kreijger S Asjes en M. J. Baijs. OVERLEDEN N. ten Bokkel, oud 12 jaren, zoon van C. ten Bokkel en T. Kok M. Mosk oud 80 jaren, weduwe van E. Halfweeg T. de Wit, oud 47 jaren, echtgenoote van C. Heijblok. Gemeente Wieringen. Maand Juli 1928. Lijst van ingekomen personen :A. v. d. Vorst van Harenkarspel C. van Staalen van Rijs wijk J. P. Maeure en echtgen. van den Haag T. J. van Vegten en gezin van Alkmaar j. Greveling van Haarlemmermeer A. Roossien van Onstwedde E. Zetzema eri gezin van Am sterdam W. Braaksma en gezin van Den Haag H. Hendrickx en echtg. van Putte D. L. F. van Kalken van Winterswijk C. G. Bogers van Os- sendrechtH. Stevens en gezin van Emmen Mej. M. Delver en gezin van Barsingerhorn TI. L. v. d. Welle van Nieuwerkerk W. Kaan van Helder E. Vos, geb. van Goor van Gieten W. J. M. Nieuwelink van Hoek H. Pathuis en ge zin van Emmen I. Loor van Delfzijl A. J. van Altena van Monster T. van Gelder van Voorschoten D. G. Bakker, geb. Timmerman van St. Pancras J. uit de Bulten en gezin van Velsen G. Bakelaar van Texel B. Muller van Groningen P. Loermans van: Heerlen S. A. de Jong van Smallingerland J. van der Schuur en gezin van Anna Paulowna J. A. Beintema van Zwolle. Vertrokken personen H. W. Eggers naar CASCADE - DROPS is een ware uitkomst voor den dorstigen wandelaar en tourist. Voor engros J. F. van LIESHOUT, Alkmaar. Heerhugowaard F. Leemberg naar Wieringer- waard P. F. Knikmen naar Wonseradeel J. C. de Beurs, geb. Harder naar Alkmaar C. Kos ge<b. Poel naar Anna Paulowna C. Blaauw naar Nijmegen J. Boelhouwer en gezin naar WonseradeelJ. Dignum naar Anna Paulowna H. van Alem en echtg. naar Wonseradeel P. F. Klumper naar HelderN. Krommedam naar Nieuwe Niedorp A. Zoethout naar Won seradeel N. Stapel en echtg. naar Wonseradeel J. Slikker naar Zijpe. POLITIE. Gevondeneen klein gouden bro che. Verloren een portemonnaie, inhoudend eenig geld, een bewijs van vrij belastingmerk, iap naam. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Men verzoekt ons mede te deelen, dat Woensdag 8 Augustus a.s. de oefeningen der gymnastiek vereeniging weder zullen aanvan gen. Heden Maandagmorgen ongeveer 6 uur had in de haven te Den Oever een ernstig on geval plaats. Van een zandzuiger welke de ha ven zou uitvaren liepen de staaldraden vast om de schoorsteen van een baggermolen der firma Hofman. De pijp brak af en kwam terecht op liet hoofd van een der knechten (zijn naam en herkomse konden wij niet te wieiten komen) welke zich daarbij zeer ernstig verwondde. Ter stond werd geneeskundige hulp van Dr. de Groot ingeroepen welke de patiënt verbond en direct per autot naar het Mil. hospitaal te Hel der ter verdere behandeling liet vervoeren. De veehouder J. Lont Pz. te Westerklief heeft aangifte gedaan, dat onder zijn vee het mond- en klauwzeer is uitgebroken. Aan W. de Haan Cz. alhier is eene geldelij ke tegemoetkoming ingevolge de Zuiderzee- steunwet verleend. j Door Mej. K. J. Duijvetter, onderwijzeres aan de O. L. school te Hippolytushoef is ver lenging van ziekteverlof gevraagd tot 1 Octo- ber a.s. Op het terrein van den beer Jb. Bruul fe Hippolytushoef had j.1. Zondag een openlucht meting plaat9 vanwege de plaatselijke afd. der I. A. M. V., (Internationale Anti Militaristische Vereeniging), waar als spr. optraden de heeren J. Bijlstra, redacteur van „De Arbeiders" tp* Groningen met bet onderwerp „De Saccc- en Van Zetti-tragedie" en R. van Meekeron uit Delft met het onderwerp „De jeugd en het mi litarisme." De belangstelling voor deze meeting was niet groot, bijna allen (ongeveer 80 perso nen) menschen van buiten en hier gevestigd'"» of tijdelijk verblijf houdende arbeiders, die bei- de sprekers belangstellend volgden. ANNA PAULOWNA. Door de vrachtauto van Gebr. Boerman werd Zaterdag j.1. een Bok van het Electrisch net aan de Middenvliet door een aanrijding zoo danig beschadigd, dat de eene zij van de dub bele paai ver boven den grond afknapte. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Ook aan de Spoorbaurt moe9t Zaterdag een Electrische paal, staande voor de smederij van Tauber, het onderspit delven, voor een vrachtauto- van de Hndelsraad der L.T.B. De draden geraakten los en de aangesloten kracht- installaties die aan dit net verbonden zijn, wa ren stroomloos. Ook hier kwamen geen persoon lijke ongelukken voor. POLITIE. Gevonden een baal suiker verlo ren een reserve-autoband met velg. Inlichtingen ter gemeentesecretarie, verkrijgbaar. BREEZAND. Zooals we in ons vorig nummer reeds mededeelden werd Zondag 29 Juli do Heer Petter bij het vliegkamp door een auto aange reden, waardoor hij zich ernstig bezeerde. De onbekende chauffeur stopte niet en ging er zoo snel mogelijk vandoor. Thans schijnt de politie hem echter op het spoor te zijn. De auto en de chauffeur moeten beiden uit 't Zand afkomstig zijn. Als deze geruchten waarheid bevatten, zul len we er wel spoedig nader van hooren. MARKTBERICHTEN EIERVEILING, ALKMAAR, 4 Aug. 1928. Aanvoer 100.000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. 6.60 k 6.90 58-60 Kg. f 6.70 a 7.10 60-62 Kg 6.90 a 7.20 62-64 Kg. 7.10 k 7:60 Bruin* 60-66 Kg. 7 a 7.80 Ranvoer 10.000 Eendeie- fren. Prijzen 5.40. l ALKMAAR, 6 Augustus 1928. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt56 vette koeien 220 k 400 15 v?ttf kalveren per ned. pond 1,20 a 1,40 42 Nucht. kalveren (slacht) 8 k 25 713 vette varkens (zware) per ned. pond 0.65 a 0.72 Zouters per ned. pond 0.65 a 0.68. HETJ P.E.N. IN 1927. Verschenen is het verslag van het P.E.N. over het jaar 1927. Enkele belangwekkende feiten en cijfers mogen hier gememoreerd worden. Dit boekjaar heeft over het algemeen gunsti ge resultaten opgeleverd. Het saldo winst be draagt ruim 1,2 millioen gulden. De verliezen uit vorige jaren konden worden afgeschreven. Wanneer in de komende jaren nu nog extra, afschrijvingen en vernieuwingen tot stand kun nen komen, is het bedrijf de gevolgen van de* slechte jaren geheel te boven. De stroomverkoop bedroeg 77.280.337 kilowat tuur, dat is 12.8 meer dan in 1926. Het bedrijf had slechts een belangrijke sto ring te boeken, dat was die op 26 en 27 Decem ber, toen ijzel en storm breuk in de netten ver oorzaakten. Als voornaamste uitbreiding van het hoog-

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2