FIJNPROEVERS DE POOL SS tl. rooken Roode ol Öeln Pool. omdat ze met ons zeggen „Er Is niet beter" 'ï&'t Ci niet tfeteSt*/" elijk zou zijn de 2 of ticieren en 29 manschap en te redden. In elk geval konden dezen, dacht ïen, nu een luchtbuis in de boot was aange- racht, het leven gedurende langen tijd rekken, lthans indien de scheepswand den druk van et water op 40 M. diepte kon uithouden. De eerstandskracht van den wand was namelijk p een maximum diepte van slechts 25 M. be ekend. Volgens latere berichten slaagde men er in e F. XIV tot op 12 M. onder den zeespiegel t( ichten. De bemanning gaf toen echter geen sig- alen meer. De weersgesteldheid verbeterde. Dinsdagochtend vroeg kwam de rampzalige lededeeliing, die alle hoop den kop indrukte Iet is gelukt de F. XIV aan de oppervlakte tc •rengen. Het vlug uitgevoerde reddingswerk 3 tevergeefs geweest, daar ten gevolge van de ntwikkeling van chloorwaterstof de geheelr emanning van 31 personen om het leven is ■©komen De berging der lijken. De geneesheer van de „Brindisi" die deelnntr an het reddingswerk ten behoeve van de be- aanning der gezonken duikboot F. 14, heeft 011 oiddellijk na het ophalen van den onderzeeër ewapend met een gasmasker, het torenluik eopend. Hij viel echter na weinige minuten be wusteloos neder, daar het gas door het masker leendrong. Met kunstmatige ademhaling slaag- le men erin de levensgeesten op te wekken. Het gelukte vervolgens om uit den toren het ijk van een der mecaniciens te voorschijn te lalen en aan boord te brengen van de „Brin- lisi", waar een „chapelle ardente" werd inge- icht. Daar het onmogelijk was de andere lijken •nmiddellijk uit den onderzeeër te verwijderen, werd de boot naar het Marine-Arsenaal te Pola ervoerd. RUME. 8 Aug. (V. D.) Gebleken is bij nader, •nderzoek, dat de bemanning ten deele bij het erste binnendringen van het water, ten deelc- ls gevolg van door de accumulatoren ontwik- Lelde gassen om het leven is gekomen. De op- arenden bevonden zich op hun posten, alsof le boot zich op een gewone onderwatervaart be ond. Ook de officieren Vielo en Faseulo bevor» len zich op hun post. Van een mogelijk plaats •ehad hebbende paniek werd niets bemerkt Vaarschijnlijk hebben de mannen tot op h.ct aatste oogenblik op hun redding gehoopt. De Belgische prins Karei in een autobus. In een der autobussen, die van Meysse naar Irussel rijden, bevonden zich een dezer dagen wee jonge menschen, die het amusant vonden, lat de vrouwelijke conducteur na de halte tel lens riep: „Allee Sjef, rijden." Toen de autobus oor het kasteel van Laeken stilhield, stapten le twee reizigers uit; een hunner riep daarop net krachtige stem: „Allee Sjef rijden De an lere passagiers hadden inmiddels liun reisgc- el herkend, die niemand anders was dan prins Carel, graaf van Vlaanderen. Wraak van een 7-jarigen knaap. In Naintre bij Chatelierault (Frankrijk) heeft ïen 7-jarige knaap die van zijn vader een cor- 'ijg had ontvangen, uit wraak een korenmijt en ■en hooischelf in brand gestoken. ANNA PAULOWNA. Voor de a.s. Zondag alhier op 't Sportter- ein te Kleine Sluis te houden handicap-hard- Iraverij zijn 27 van de beste en snelste paatf- I len uit ons land ingeschreven. Zelfs de beroem- le piqueur Marten Siderius uit Friesland komt net twee van zijn beste paarden. Zie hieronder le lijst der deelnemers 1. Petit Amie C, C. Verhorst, Beverwijk 280 M. 2. Omega C. Verhorst, Beverwijk 300 M. 3. Mignon K. Korver, Oterleek 295 M. 4. Senator Axbond, br. hengst, ber. M. Kout eigenaar Z. Davidzon, Hoorn 315 M. 5. Meteor, zw. hengst, ber. M. Kout, eige naar Z. Davidzon, Hoorn 310 M. 6. Catharina Spier, R. v. Wieringen Anna Paulowna 310 M. 7. Patrick Duluth, d.br. hengst, eigenaar D. A. van Stralen, den Haag ber. 315 M. 8. Marie P d.br. merrie eigenaar D. A. van Stralen, Den Haag, ber. 325 M. 9. Mary Magowan ber. B. P. ten Hagen, Alkmaar 310 M. 0. Silent Nancy ber. B. P. ten Hagen, Alm. 315 1. Miss Zelda Peter, br. merrie, S. v. d. Oord, Haarlemmermeer, ber. eig. 325 M. 2. Quick B. J. Kistemaker, Wieringerw 280 M. 3. Kunstier Jb. Koning, Wieringerw. 295 M. 5. Manhattan C. Spaans, Koedijk ber. D. Klomp 290 M. 6. Nlla Schoon J. M. Schoon Medemblik 295 M. 7. Maggy Henry J. Schoon Medemblik 315 M. 8. Pelly Watch, zwarte witvoet ruin eig. K. Zijp Tjwisk ber. Iv. Bakker 280 M. 9. Naide br. merrie H. Zijp Tvvisk ber. eig. 290 Ï0. Koosje W T. Vos Benningbroek 295 M. 21. Mallingcrot schimmelhengst eig. ber. G. Maas, Zaandam 300 M 22. Queen Esther King van Gebr. Kening Gezondheid eischt voor uw gezin: Laat licht en lucht uw woning in. Ver. Omhoog. Sint Maarten, ber. P. Koning 280 M. 23. Catrina R eig. Mej. Hennik, Amsterdam 310 24. Lady Chimes, eig P. H. v. Veen, Vijf huizen berijder L. Ensing 315 M. 25. Malie B M. Siderius Sneek 325 M. 26. Nicky Henry M. Siderius Sneek 310 M. 27. Prinses Duluth J. Vergaij Purmerend 295 M. Zoo men ziet, het puikje van onze dravers. Dat dit op draverijsport een groote zeldzaam heid in den kop van Noordholland belooft te worden, behoeft geen betoog. -- Naar wij vernemen zal in de zaal van den heer Borst, vermoedelijk in de maand Septem ber, optreden de tooneelvereeniging O.B.K. van de Spoorbuurt met het eens met veel succes opgevoerde spel uit het leven: „Struikelblok Waar dit menoie drama in de zaal van Kas sen den bezoekers zooveel genot gaf, zien wij thans 'n herhaalde opvoering verlangend tege moet. BINNENL. NIEUWS. ZIJN LAATStTE CENTI VERPROCEDEERD. Een landbouwer te Zwartebroek, gemeente Barneveld, die indertijd een serie loten had ge kocht voor f 210.waarvoor hij later veel min der kon beuren, dan hem bij aankoop was voor gespiegeld, heeft een paar raadgevers, die hem zulks adviseerden, opgedragen tegen de firma, die loten had verkocht, te procedeeren. Telkens ontving de landbouwer daarna be zoek van zijn adviseurs, en nu eens was het pro ces verloren en dan weer gewonnen, doch geve geld werden de onkosten hooger, die de land bouwer maar goedig betaalde, zoolang, tot hij zijn laatsten cent had uitgegeven. Thans is de stakkerd f 4160.kwijt, welk bedrag hij sedert begin Januari 1928 aan zijn raadsleden heeft ge offerd. Door anderen ingelicht, heeft de goedge loovige boer nu een aanklacht bij de Justitie in gediend. BLIJDE INKOMSTE VAN DE 50.000ste. Woensdag wapperde de driekleur van Ensche dé's ouden toren. Want Woensdag was de 50.000ste inwoner in de registers van den bur gerlijken stand ingeschreven. De met vreugde begroete jonggeborene is Hermannus Johannes Wiggers, zoon van Johan Herman Wiggers en Theodora Christina Hogt, wonende President Steynstraat 21 aldaar. Namens het gemeentebestuur is den vader, een eenvoudig timmerman, een spaarbankboek je met 100 gulden aangeboden door den loco burgemeester, den heer J. J. Droest, die de ou ders feliciteerde met hun eerstgeborene. De heer Drost voegde daar persoonlijk een zilveren paplepel met inscriptie en het stadswapen bij. Er is dus reden tot feestvreugde in het aloude Enschedé DOODGESCHOTEN. Een twaalfjarige jongen te Kootwijkerbroek, gemeente Barneveld, heeft Dinsdagmiddag on der het spelen het zevenjarige dochtertje van den landbouwer H. van Hierden met een flo bert in het hoofd geschoten. Het kind was on middellijk dood. EEN MEISJE REDT DRIE JONGENS. Dinsdagmiddag ontdekten drie jongens van resp. zeven, acht en negen jaar op hun zwerf tochten langs den Amstel een onbeheerd roei bootje aan den wallekant. Zij scheepten zich zonder meer in, met de bedoeling eens prettig uit spelevaren te gaan. Voor het zoover kwam lagen zij echter al met hun drieën in het water. Een zestienjarig meisje, dat net langs liep, be dacht zich niet lang, maar sprong te water. Zij slaagde er in de drie jeugdige drenkelingen weer op het droge te brengen. Vervolgens werd dezen weinig voorspoedigen waterhelden in een boerderij gelegenheid gebo den om zelf weer droog te worden en wat bij te komen van den schrik. Hulde aan de zestienjarige redster VRACHTAUTO OMGESLAGEN. Donderdagavond reed een vrachtauto van de Verkade's fabrieken met een vrij snelle vaart in de richting Utrecht op de Utrechtsche weg te Buurschoten. Naast de vrachtauto reed een an der vierwielig motorrijtuig. De vrachtauto wil de de laatste passeeren, week daardoor uit naar links, waardoor zij van den grindweg af gleed en omsloeg. Een passagier uit Utrecht, werkzaam bij de firma Verkade, werd uit de zwaar beladen wagen geslingerd en kreeg die op het lichaam. De dood trad dadelijk in. De vermoedelijke oorzaak van het ongeval ligt in het te zwaar naar achteren laden van den wagen. Een wesp veroorzaakt een ernstiq ongeval. Woensdagmiddag werd de heer Neyt, uitvoer der der aannemersfirma Blankevoort, wonen de te Amsterdam, terwijl hij op den Kanaalvveg nabij Velsen achter het stuur van zijn auto zat, geplaagd door een wesp. Terwijl hij het lastige insect van zich af wilde slaan, raakte hij het stuur van den wagen kwijt, met het gevolg, dat deze in de langs den weg loopende sloot reed. De bestuurder vloog met z'n hoofd door de voorruit, waardoor hij een groot aantal diepe hoofdwonden opliep. Hevig bloedende werd hij op een nabij de plaats van het ongeluk staande hoeve verbonden en daarna naar het ziekenhuis te IJmuiden overgebracht. GEVAARLIJK SPEL 1 ÏTen huize van een far^ilie in Den Haag werd Woensdagavond bruiloft gevierd. Toon het al laat begon te worden, nam een der gasten, ir. R. plotseling een revolver in de hand en maakte met dit wapen eenige bewegingen. De revolver was geladen en ging onverwachts af. De kogel trof den ingenieur in de zijde. Vrij ernstig gewond werd hij naar het Zieken huis overgebracht. Zijn toestand is echter niet zorgwekkend. PROVINCIAAL NIEUWS. KATIWIJK AAN ZEE. Ernstig ongeval. In het met roode vlaggen afgezette duinter rein is gisterochtend bij de door 't 4de Reg. Inf. gehouden schietoefeningen op de schietbaan een ernstig ongeluk gebeurd. Een 11-jarig jon getje, Wis genaamd, uit Katwijk, liep met z'n hondje op het verboden terrein. Hij was te dicht bij den kogelvanger gekomen en werd door een kogel getroffen, nadat zijn hondje reeds was CASCADE - DROPS lescht Uw dorst, waardoor ze dus overmatig drinken voorkomt. Voor engros bij J. F. LIESHOUT, Alkmaar. gedood. De kogel doorboorde zijn linkerarm «'n kwam daarna in het linkerbeen terecht. Het jongetje is naar het alademisch ziekenhuis te Leiden vervoerd, al waar getracht zal worden, de kogel uit het been te verwijderen. ^GEMI EMEENTE WIERINGEN. 12 k 18 5 Bokken en Geiten 3 a 12 25 Var kens (mag.) 20 a 30 56 Varkens (vette) per |Kg. 0.69 a 0.71 110 Biggen 14 a 20 177 Kip- ipen 0.50 a 1,50 Eenden 0.40 Haantjes 0.10 a 1,40 74 Kg. Boter 1,60 a 2 EIERVEILING, SCHAGEN, 9 Aug. 1928. Aanvoer 49873 Kipeieren. Prijzen gewogen en geschouwd 52-54 Kg. 6 58-60 Kg. 6.60 a 7,20 61-63 Kg. 7.10 a 7.30 64-66 Kg. 7,30 a 7.40 Ongewogen Bruin 7.10 a 7.60 Wit 1.40 a 7,20 Gem. 6.80. 1296 Eendeieren 5.60 a 5.70 11 Kalkoeneie ren 7.50 a 8.20. EIERVEILING, HELDER, 9 Aug. 1928. Aange voerd 7670 kipeieren Prijs Bruin 6.80 a 7,40 Wit 7 7.50 Aangevoerd 249 Eendeieren 5 a 5.20 per 100 stuks. BEKENDMAKINGEN. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Wieringen maakt be kend, dat het verboden is vuil te werpen op de gedempte Gasthuissloot te Den Oever. Bij ontdekking zal tegen den overtreder pro cesverbaal worden opgemaakt. Wieringen, 10 Augustus 1928. De Burgemeester voornoemd. J. BOSKER, lo.B. POLITIE Verloren een horloge en een vul pen. Gevonden kistjes. Inlicht, ter Secr. Het burgerwoonhuis van Mevr. L. Berg huis is bij onderhandsche verkoop overgegaan aan den heer P. Duijnker Cz. SUCCES-NIEUWS. Zondag belooft het op S.-terrein weer druk te worden. Succes II speelt om 12 uur voor de Nederlaagwedstrijdon en krijgt Helder 6 op bezoek. Dit kan een mooie wedstrijd worden, daar H. over een goed elftal beschikt. Succes II is nog ongeslagen Het eerste elftal zal om half drie een vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen Helder 4, om een zilveren plaquet, beschikbaar gesteld door Gebr. Vroone. II. speelt 2e klas N.H.V.B.. dus Succes zal wel geen gemakkelijke partij hebben. Vergadering van den Raad op heden Vrijdag middag te 3 uur. Aanwezig alle leden. De voorzitter, de heer J. Bosker, lo. burge meester, opent de vergadering en deelt mede. dat deze vergadering betreft bespreking kas- geldleening. In de raadsvergadering van 29 Ju li toch werd besloten een kasgeldleening ad. fl 0.000 te sluiten bij de bank van Ned. Gemeen ten tegen een rente van ten hoogste 5 proc. Nu is er echter de mededeeling van die Bank gekomen, dat het 'n misverstand is en de rente moet zijn 5V£ proc. Het raadsbesluit dient dus te worden gewij zigd. Voorz. 9telt echter namens B. en W. voor thans 'n leening te sluiten bij de Boerenleen bank, waar men 't kan krijgen tegen 5 proc. Nadat de heer Lub nog heeft gevraagd of men er van verzekerd is, dat men 't daar tegen 5'proc. kan krijgen en de heer Bakker heeft ge vraagd of deze leening is tot nieuwe jaar, en beiden bevestigend wordt beantwoord, wordt "t voorstel van B. en W. aangenomen. Dan wenscht voorz. te spreken over de on derbrenging der kinderen gedurende de school bouw te Westerland. Die verbouw zal 6 a 7 we ken duren en als de kerkeraad 't niet toestaat dat in de kerk school kan worden gehouden, dan moet naar andere lokaliteit worden uitge zien. En nu is de vraag waar De heer Bakker vraagt of er dan meer aan de school zal gebeuren, dan in de Raad is besloten omdat de verbouw zooveel tijd in beslag neemt Voorz. Nee, maar 't is 'n karwei van f 3300.- De heer Jb. Lont vraagt of 't kerkbestuur dan bezwaren heeft. Voorz. Misschien wel, en dan dient nu toch be sloten te worden, waar dan de kinderen onder te brengen. Spr. oppert nog 'n keet van de firm Van Meekeren te koojaen voor dit doel. De heeren Oden en Lub voeren aan, dat de zaak veel spoediger aangepakt had moeten wor den., 't Is leelijk in de slof geschoten. Voorz. Dat is nu eenmaal zoo; doch in de Vo cantie had 't toch niet klaar gekund. De heer Oden wil 'n lichte reparatie en dan later nog eens; de heer Kaan zegt: wat is nu 3 of 4 weken voor reparatie De voorz. zegt, dat ook 't pakhuis van den heer Kaan aan De Haukes met 't aanbrengen van 'n paar ramen geschikt zou gemaakt kunnen w r den voor hulpschool. Dat kost dus niet veel. Van Meekeren vraagt voor de keet f1300. De heer Lont zegt, dat er voor vervoer en op bouw natuurlijk veel meer bijkomt. De heer Tijsenvindt de kerk als men die kan krijgen het beste; dan er 'n stuk van de school bij, en alle kinderen hadden dan plaats. De heer J. Kooij gelooft niet, dat er bij het .kerkbestuur bezwaar bestaat. Voorz. Als ze er allen zoo over donken, komt 't er wel door. Zondag zal er over worden vega- derd en dan moeten we maar hopen. Doch als 't niet gaat zouden we dus 't pakhuis nemen De heer M. Kooij vraagt naar.de kosten. De heer Kaan denkt van 100 gulden. Voorz. De kerk krijgt men natuurlijk ook niet voor niets. De heer M. Kooij meent dat het wel winter is eer de verbouw gereed is. De heer De Vries wil 'n termijn van opleve ring stellen. Voorz. belooft, dat de zaak zooveel mogelijk zal worden bespoedigd en de aanbesteding bin 'nen enkele dagen zal plaatsvinden. Ook zal 'n termijn van oplevering worden gesteld. Wordt besloten te probeeren het kerkgebouw te krijgen en als dat niet gaat het pakhuis. Hierna Sluiting. De heer C. C. Bakker, banketbakker alhier, heeft bouwterrein gekocht van den heer J. Kooij Cz., gelegen in de Elft nabij H.hoef. Zooals wij reeds meldden heeft de heer Bakker zijn zaak overgedaan aan den heer M. Oden. Nadat het Maandagavond de laatste voorstel ling te Amsterdam geeft vertrekt dit geweldige circus nog des nachts, om reeds Dinsdagavond 14 dezer een eerevoorstelling te Den Helder te geven. We behoeven niet nader te omschrijven hoe vlug en ordelijk de opbouw dus geschied. Ieder weet z'n plaats, ieder z'n werk. Zelfs Jum bo helpt mee om de zware stukken op hun plaats te brengen. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 9 Aug. 1928. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 3 Paarden 150 a 200 4 Veulens 125 a 150 12 Stieren 110 a 300 15 Geldekoeion (mag.) 140 a 280 83 Geldekoeicn (vette) 250 a 450 20 Kalfkoeien 210 a 360 4 Graskalve ren 45 50 39 Nucht. kalveren 12 a 26 370 Schapen (vette) 30 a 38 402 Lammeren De tournee van dit pracht circus door one land, die 14 Mei vanaf Nijmegen begon, is een triumphtocht geworden. Overal volle tenten, overal een enthousiast publiek. En geen won der. Circus Strassburger is een circus waarvan de „romantiek" niet te peilen valt Eindelijk eens een circus dat zóó groot is, dat ge er een tooneelkijker bij noodig hebt dat zóó veel dieren heeft, dat je ze niet meer uit elkaar kunt houden dat zóóveel uitmuntende wer kers heeft,..dat de aanplakbiljetten het niet halen bij de werkelijkheid. Stel u voor een drietal groote arena's waarin tegelijk wordt gewerkt. Na razendsnel afge werkte en prachtig geslaagde toeren worden de ijzeren kooien uit elkaar gehaald. Nauwelijks is men daar mee bezig, of hoog boven de zwoegen de knerchts vertoonen, op drie plaatsen, acro baten ongelooflijke staaltjes van balanceer- kunst. Het circus Strassburger is ook een ware rei- zenden dierentuin. De stallen alléén zijn een be zoek al dubbel en dwars waard; m gerieflijke kooien huist het allermooiste vee dat men wel denken kun. Prachtexemplaren o.a. van leeu wen. Een prachtige leeuwin met nog jonge wel pen, alles kan men bewonderen. De directeuren hebben zich vooral op de paar dendressuur toegelegd en zij geven sublieme staaltjes van hun kunnen en niet het minst van hun fijne keuze in het kiezen der dieren. Men ziet de zware Belschen en de kolossale Mecklenburgers, naast prinselijk-slanke paar den in nobele Isabellakleur, moorzwarte Hon garen, dansend van vurigheid, bij dc geestige poney's, en een ware weelde zijn de prachtige zebra's. De guanaoo's vertoonen de weergaloo- ze bekoorlijkheid van hun groote sprongen en het Hoogeschool rijden van de directeursfamilie op prachtige dieren verwekt al evenzeer de De- wondering als dat exposé van paarden in den paardenmolen. Wij behoeven zeker niet verder uit te wij den over de pracht in het circus Strassburg. Al leen dit nog: De gelegenheid is er volgende week om iets zeldzaams te aanschouwen Daarom, gaat naar een der voorstellingen van dit we reldcircus; Gij hebt 'n avond van genot PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. H.-hoef voorm. HALF ELF Ds. van Beek. Oosterland nam. HALF DRIE Ds. van Beek. Ilerv. Zusterkring Oosterl. Donderd. a.s. 8 uur. DOOPSGEZ. GEM. Stroe voorm. HALF ELF Ds. van der Veen. EVANGELISATIE: 's Morgens half elf de heer Bosma. Geref. Kerk Beltstraat. 's Morgens 10 uur Ds. v. Andel, Heilig Avondm 's Middags 3 uur Ds. v. Andel van St. Pancras.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2