tal is thans 16 en de productie is van 134.384 ton gestegen tot 140.784 ton, dus met 6.4 mill. kg. of 4.8 Deze meerdere productie is geheel in het binnenland afgezet, naar verhouding heeft de margarine in 1927 haar afzetgebied in het binnenland nog meer vergroot, daar de export 1.7 mill. kg is teruggegaan. In 1927 werd in ons land rond 6.5 mill. kg. margarine méér ver bruikt, dan in 1926. Per hoofd der bevolking steeg dit verbruik van 7.4 kg. tot 8.1 kg. In 1922 )bedroeg het margarineverbruik per hoofd der bevolking in ons land nog maar 5.4 kg, het is dus sindsdien toegenomen met 2.7 kg. En hoe staat het in dit opzicht met onze boter? De productie van boter steeg van 83.000 ton in 1926 tot 85.111 ton in 1927. Het binnenlandsch verbruik bleef ongeveer gelijk, het steeg .1. van 43 mill. kg tot 43.2 mill. kg. Het verbruik per jaar per hoofd der bevolking daalde van 5.8 toi 5.7 kg. Deze daling houdt ongetwijfeld verband met de toeneming der bevolking, waartegenover jgeen evenredige stijging van het totaal verbruik staat. In 1923 bedroeg het boterverbruik per hoofd der bevolking in ons land 6.8 kg, zoodat dit in 4 jaar met 1.1 kg is teruggegaan. Evenals het vorig jaar wijzen deze cijfers dus in de richting van een grooter margarine- en kleiner boterverbruik. Door de nog steeds stij gende boterproductie moet er dus ook steeds meer boter worden uitgevoerd, hetgeen ook niet geheel zonder moeilijkheden gepaard gaat. Bo vendien is de afzet op de binnenlandsche markt hls regel voordeeliger dan op de buitenlandsche, zoodat er alle aanleiding is, om te trachten het boterverbruik in ons land wee rop te voeren. Waar het steeds toenemende margarinever bruik ongetwijfeld voor een belangrijk deel liet gevolg is van de reusachtige reclame, welke voortdurend voor dit artikel gemaakt wordt, moge die voor ons wel een vingerwijzing zijn, wat wij te doen hebben om dezen boterafzet in liet binnenland weer wat beter op peil te bren gen." UIT HET' WESTLAND. Thans ooncentreeren in het Westland op de groote veilingen de aanvoeren zich om het arti kel „uien." Nu het gewas geheel is uitgegroeid, blijkt er voor dit artikel zeer weinig vraag te bestaan. Men besteedt thans nog 1.80 tot 2 per baal van 50 kilo. WRATZIEKJTE. In Oostelijk en Zuidelijk Groningen zijn in verschillende gemeenten reeds weder aardap pels lijdende aan de besmettelijke wratziekte. GEVAARLIJKE SCHRIK. Een meisje uit Maartensdijk kreeg op het sta tion te Hilversum een heuvige neusbloeding Haar verloofde verloor door den schrik het be wustzijn. Hij werd een woning binnengedragen, waar een geneesheer den patiënt onderzocht en oordeelde dat overbrenging gevaarlijk was. Zijn toestand baart zorg. BABY IN KUSSEN GESfTIKT. Te Roosendaal is Dinsdagmiddag een kindje van ongeveer 10 maanden in zijn bedje voorover op het kussen komen te liggen. Daar niemand dit bemerkte, is de kleine in het zachte kussen gestikt. DRIE DAMES GRIJPEN EEN INBREKER. Dinsdagmiddag werd te Groningen aan de politie medegedeeld, dat in het tijdelijk onbe woonde perceel van ds. Koolsma, Sterrebosch- straat 20, iemand was binnen gedrongen. De re cherche begaf zich derwaarts en zag, dat in den tuin van den heer T£nga, grenzende aan den ger te grijpen over een schutting geklommen, tuin van ds. Koolsma, drie dames een man vast hielden. Zij riepen luide om politiehulp. De re cherche arresteterde den man. Het bleek te zijn de 18-jarige bakkersknecht H. S. Hij had den dag doorgebracht in het huis van ds. Koolsma en droeg de kleeren van diens zoon. Ook had hij 'zich te goed gedaan aan eetwaren. De dames, die den indringer in bedwang wisten te houden, waren mevr. Hesse, mevr. Peyster en mej. Peys- ter. Eerstgenoemde dame was om den indrin ger te grijpen over een schutting geklommen. De drie dames hebben zich kordaat gedragen. BESCHONKEN TORENBEKLIMMER. Te Bussum is zekere R. onder den invloed van sterken drank langs den steiger op den St. Vi- tustoren geklommen. Boven den trans werd hii opgemerkt en werd door de politie gesommeerd naar beneden te komen. Het duurde eenigen tijd voor hij de terugreis aanvaardde. Hij werd in de cel opgesloten om zijn roes uit te slapen. Te gen den torenheid werd procesverbaal opge maakt. ANNA PAULOWNA. De tentoonstelling van „SPOHTLUST." Aan organisatielust en arbeidszin heeft het bij het bestuur van „Sportlust", zoowel Zondag als j.L Woensdag niet ontbroken. De tent van den Heer Benema, die feitelijk in een „Middenstandstentoonstelling" was herscha pen bood voor de bezoekers een bekoorlijke aan blik. Stands van verschillende handelswaren, alsook van Industrie, als manufacturen, radio- en landbouw artikelen, alles door de eigenaars smaakvol geëtaleerd brachten een atmosfeeï van gezelligheid en drukte. Jammer voor de standhouders' dat het bezoek niet overdruk was en eigenlijk voor al 't werk de tijd van de tentoonstelling, slechts één dag, veel te kort. Buiten de tent was veel publiek, dat wil zeg gen veel landbouwers, die 'n kijkje kwamen ne men bij de paardenkeuring. 42 Paarden waren voor deze keuring opgegeven. Tevens waren vele paarden ter opluistering ingezonden. Mooie die ren waren er bij en een en ander deed zien, dat hier het trek- en rijdier nog lang niet door mo tor en auto is verdrongen. De afdeeling warmbloed bestond uit de rubrie ken I het beste paard, 5 jaar en ouder II id. 3—4Vè jaar III id. 2Vz jaar IV id. Wz jaar V het beste veulen, en VI de beste merrie met veu len. Voor elk der 12 rubrieken waren 3 prijzen ter beschikking gesteld, ten bedrage van 10, 5; en 2.50. Prijzen werden behaald door J. Kaan 3e pr., K. J. Kaan 2e en le pr., N. D. Kaan, Wie- ringerwaard 2e pr., C. Borst le pr. twee 3e pr.. P. Bruin St. Maartensbrug 2e pr., P. de Jong, Wieringen 3e pr., H. Schermer, Oudesluis 3e pr. W. Jongejan, Oudesluis le pr., G. Geerlings 2e pr., G. W. Waiboer 2e pr., A. de Graaf le en 2e pr., C. C. Blaauboer twee le pr. en een 2e pr., D. Blaauboer, Wieringen 3e pr., R. Waiboer Lz. 3e pr., G. Baken 2e pr., P. Nieuwland le pr., J. Brak 't Zand, 2e pr., L. K. Vader, Stolpen, 2e en 3e pr. 's Middags werden behendigheidswedstrijden gehouden op fietsen en motoren, waarvan de uitslag was Fietsen, le pr. P. Quant, en 2e pr. H. Quant, beiden te Warmenhuizen. Motoren le pr. C. de Graaf, 2e pr. D. de Graaf, 3e pr. W. Kuiper, allen te Julianadorp. Bij de aan dit sportfeest verbonden verloting, en welke Donderdag werd gehouden bleek, dat de hoofdprijs (twee paarden) was gevallen in de lotenlijst van den debitant Bram de Vries te Alkmaar; Wie de gelukkige eigenaar van dit lot is, konden we nog niet te weten komen; De twee de en derde prijs zijn gevallen in de lotenlijst van den debitant A. van Zoonen. Bij de sluitingsrede, gehouden door den voor zitter van „Sportlust" den heer D. Koorn, bracht deze hartelijk dank aan allen die hadden mede gewerkt voor het welslagen, inzonderheid huldig de hij inzake de lotenverkoop de bekende „Arie" van Schagen. Deze had 'n krachtprestatie geto verd door 2000 loten aan de man te brengen. Als blijk van waardeering deed het bestuur van „Sportlust" hem nu een zweep cadeau. Onder toepasselijke woorden reikte voorz. de zweep aan Arie ovtr. We willen nog even vermelden, dat de naai machine is gewonnen door A. de Smit; nog geen uur voor de verloting had deze het gelukkige lot gekocht. Je moet maar boffen. In de athletiekwedstrijden te Wormerveer behaalde onze plaatsgenoot Joh. Pennekamp den 3den pdijs met 1500 M. hardloopen om het Kampioenschap N.H.A.B. Zaterdagavond hield de Vereeniging „Zie kenzorg" hare jaarvergadering in het lokaal van Slikker. De voorzitter, de heer K. Keuris, opende de vergadering, waarna de secretaris, de heer P. J. Crum de notulen voorlas welke onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter gaf nu 'n overzicht van de toe stand der vereeniging, welke reden tot verheu- geeft. De financieels positie der vereeniging is weer vooruitgegaan en ook het ledental vertoon de, evenals de laatste jaren, een voortdurenden groei. Waren vorig jaar op 1 Juli 1520 verzeker den, waarvan 70 moesten worden afgeschreven, sindsdien werden nieuw ingeschreven 164 perso nen, zoodat het aantal verzekerden op 1 Juli 1928 1614 bedroeg. Deze cijfers wijzen er op, dat de vereeniging het vertrouwen der ingezetenen geniet. Vervolgens brengt de penningmeester, de heer T. Jongejan, verslag uit van de ontvangsten <>n uitgaven over het afgeloopen boekjaar (1 Mei 1927—30 April 1928). De ontvangsten bedroegen 9.437.09, de uitgaven 8.787.70. welk bedrag aan de bestaande reserve zal worden toegevoegd De heeren K. Keuris en S. Hoogmoed, die als bestuursleden periodiek moeten aftreden, wor den met bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl in de plaats van den heer C. Schilder man, de heer O. Klein wordt gekozen. De voorzitter deelt hiema mede, dat het be stuur zich een nieuwe regeling heeft ingedacht, inzake de te verleenen vergoedingen aan leden, welke specialistische of operatieve hulp noodig hebben. Tot dusver werd wel vergoeding ver strekt op specialistische hulp, echter niet bij o- peratieve. Daarentegen werd bij operaties ver goeding op de liggelden verstrekt tot een maxi mum van zes weken. Het bestuur meent hierin nu wijziging te moeten brrengen en zoowel voor operatieve als voor specialistische hulp eenzelf de percentage te moeten vergoeden. De regeling der liggelden eou dan onveranderd kunnen blij ven. De vele discussie's wordt aan het Bestuur vrijheid gelaten, deze nieuwe regeling nader uit te werken en het resultaat hiervan aan de le den bekend te maken. Hierna sluiting. PROVINCIAAL NIEUWS. - TER HALL's laatste REVUE I Wij willen de aandacht van onze lezers ves tigen op de „Jubileum-Revue" van Henri te Hall, welke Maandag, Dinsdag en Woensdag in Casino te Helder wordt opgevoerd. Zooals men weet zal de heer Ter Hall zich uit het Revue-leven terugtrekken en het staat zeer te bezien of het gezelschap intact zal blijven. Deze laatste revue van Ter Hall, de Jubileum- Revue vormt 'n waardig slot van den roemrijken „revue-koning"; het is iets geweldigs; een schit- ttering van costumes. een pracht van lichtscha- keeringen; 'n doortintelling van fijne rake zetten en grappen; Buziau is h$t weer, die aanhoudend de zaal doet daveren van de lach Steeds trokken de revue's van Ter Hall, ook vooral in Casino te Helder, volle zalen, en wij twijfelen dan ook niet, of honderden zullen vol gende week uit Hollands Noorderkwartier naar Helder optrekken, om de laatste pr/;chtrevue van |Ter Hall te aanschouwen VEEL AUGURKEN. Men meldt, dat gisteren op de veiling te Pur- merend werden aangevoerd en verhandeld niet minder dan 30.000 manden augurken (d.i. acht tien wagons). Deze hoeveelheid bracht de som van 23.000 op. BEVERWIJK. Bloembollenveiling. In de An na Paulownapolder is de vorige week een stuk teelgrond ter grootte van 8 H.A. verkocht voor 48.000. Even voor de oorlog was de waarde iervan 16.000 en als wij nog een jaar of tien verder zijn is de waarde dezer grond zeer waar schijnlijk 80.000. Alles een gevolg van de bloembollenteelt, op 't oogenblik gaat dit zaakje als van een leien dakje. Soorten waarvan men vroeger de staart- einden maar liet zittten en het leverbaar in de rommel voor 40—50 ct. per 100 wegging, brengt nu 3 4 op, ja zelfs tot 7.50 op. Gele cro- cussen, voor den oorlog veevoeder, thans gelden de 2.50—3 per 10O. Ook Darwinnen, waarvan men zich zoo be vreesd gemaakt heeft door de overproductie, gaan voor loonende prijzen op de bollenveilin- gen weg. Het gaat in alle opzichten met het bloembollen vak goed. WIERINGERWAARD. Zondagmorgen is een Door RECHTS te houden overal, Voorkomt men menig ongeval. Ver. Omhoog. arbeiderswoning aan de Twee Wegen, bewoond door de families Wouters en Koes tot den grond afgebrand. Van eerstgenoemde werd een groot deel van den inboedel gered, doch van het huis gezin Koes ging alles verloren. Als vormoedelijke oorzaak werd genoemd een petroleumtoestel waarop Koes zou waterkoken. Nadat hij buiten eenige werkzaamheden had verricht, en zich naar binnen begaf, stond de kamer reeds vol rook en viel er aan blusschon niet meer te denken. De vrouw van Koes is met 4 kinderen uit lo- geeren q ar haar familie in Drente. Ver* r*-nig dekt de schade. GEMEENTE WIERINGEN. Evenals te Hippolytushoef is te Den Oever door den radio-handelaar den heer J. Bosker Jz. ten huize van den heer Jb. Dz. Tijsen een radio centrale opgericht en in werking gesteld welke zeer goed voldoet. Het aantal aangeslotenen is reeds 15 hetwelk weldra door meerdere aanslui tingen zal worden uitgebreid, terwijl te Hippoly tushoef reeds 33 aansluitingen zijn. Wel een be wijs dat deze radio-distributie opgang maakt. De weergave der prima-toestellen is dan ook schitterend, zoodat de betrekkelijk lage kosten het maken dat radio op deze wijze voor ieders bereik is. Het Circus Strassburger te Helder trekt van hier veel bezoekers(sters), wel een bewijs dat het aldaar gegevene programma zeer in den smaak Walt. Elke avond gaan 5 k 6 autobussen vol per sonen heen, terwijl nog een aantal luxe auto's en legio fietsen hun vrachtje er heen vervoeren. Be&oek aan de Zuiderzeewerken. Het be zoek aan voornoemde werken was deze week zeer druk, vooral Woensdag en Donderdag toen in de haven te Den Oever, verschillende passn- giersbootten komende van Harlingen, Terschel ling en Stavoren enorm veel bezoekers (sters) aan wal zetten. Behalve deze ontscheping waren er vele per autobussen, luxe auto's, motorrijwie len met zijspanwagen, rijwielen enz. over den afsluitdijk gekomen zoodat het te Den Oever somwijlen zwart van de menschen was en vele zakenmenschen een extra penningske verdien den. Hedenmiddag had te Den Oever bij de Maat schappij Trio" een ernstig ongeluk plaats. De arbei der van Gelder kreeg een groot stuk granietblok op zijn been waardoor zijn dijbeen bijna geheel verbrij zeld werd Inmiddels werd hij per auto van den heer Minnes naar Dr de Groot vervoerd, waar de onge lukkige werd verbonden. Or> advies van Dr de Groot werd de patiënt naar het ziekenhuis te Alkmaar over gebracht. SUCCES NIEUWS. Zondag ontvangt Succes II voor de Nederlaagwedstrijden S. V. S. 3 van Den Helder. Aanvang 2 uur. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Brave Harm. Je zou bijkans denke, nou ik zoolang wacht heb je eens te schraiven, dat ik te hoogmoedig wordt, om verdere converesasie met je te houën! Niks is minder waar; we make wel hooge praize hier in Breezand voor de bolle en 't land, maar bij 'n vodle portemonnaie blaive we de eenvoud zelve. Alleenig main Mie heb 'n dikke gouë armband kocht en leet alle dage d'r haar ondo- leere; Mooie krulle, nou jong, 't laikt wel zoo'n Keeshondje, half kaal, half krul Nou wil ik deer Mie geen verwait van make, want alles i wat rok anheb is tegens- woordig verzot om in de kapperszaak van Kui per in Breezand onder de schaar en ondoleer- tang te komen. Die heb nou 'n bediende, die de maiskeskoppe zoo mooi maakt, dat je ze een knipoogje mot geve, of je wil of niet! En scheere dat me die vent ken Nou, jong, nou jong, je gaat er voor je lol naar toe Afain, 'n mooie polkakop en 'n glad geschorei gezicht, dat mag ik graag zien, en mag toch ze ker wel van de bollerijkdom worre gepermira- teerd, maar overigens blaive de hoofde koel. Al leenig docht ik, dat 't Rikus Naastepad Dinsdag avond in z'n bovenkamer sloegen was, toen hij bij café Borst met z'n groote bus geregeld vóór- en achteruit-laveerde! Ik docht aanstons gaat de kattebak de sloot nog in. Ik op informasie. En toe vernam ik, dat Costanje en 'Teuteling, de be schermers van onze Poldersche wegen bij uit stek" de arme jongen zoo in de war bracht had den; Zeker ook al door 'n veeg van de bolle-rijk- dom hadde ze met d'r wederhelften 'n plasie in de bus besproken (want anders loope ze of fietse ze altijd) om naar 't circus te gaan. En Rikus waakte angstvallig dat er geen zielen te veel in de bus kwamen en bosjes mensche liet hij staan, zelfs onze goeie meelwurm, bakker Molenaar, en kei om de kussens voor de heilige Hermandad's koud te houën. En toen dan Rikus eerbiedig om z'n doorluchtige passagiers aanbelde waren ze ..al weg Alg;emeene consternasie en veront waardiging in en om de bus Rikus spuwde jminachtend op den grond. Had ie zich daar zoo voor uitsloofd en z'n klant laten staan. Nee, voor de drommelachteruit, vooruit, achteruit en oppikke! Allemaal motte ze mee, en het koud houden van 'n kussen voor de dienaren der wet, zal er voortaan bij Rikus wel overschieten Of Costanje Dinsdag te veul naar de berentein mer heeft gekeken weet ik niet, maar Woensdag evend na afloop van de Poldersche feesten (waar tusschen twee haakjes alles netjes en ordelijk toeging), leek 't wel, of hij 'n troep beren most temmen, toen enkele stoeiende jonges 'n plank je bij 't controlehokje bij ongeluk kapot braken .Geweldig riep 'n stem: „Wie is de dader Manmoedig trad Gijs, die geen kip kwaad kan doen naar voren en zei „ik En daar schitter den 'n glad zwart boekje en 'n potloodje met nik kelen dop en Gijs z'n naam stond er op Welaan, riep nu Gijs Ben ik wel wijs Nooit heb ik 'n verbaal gehad Krijg ik het nu voor 'n gebroken lat Maar de makkers riepen humaan: Gijs, laat hij je maar snappen We zullen de boete bij elkander lappen. Wat Tn drama, hé Harm Nou tot ziens TEUN HOE EEN GENEZEN BLINDE DE WERELD ZIET. Men kan zich de vreemde gewaarwording in denken van iemand, die na jaren blind te zijn geweest, plotseling zien kan. Deze sensatie heeft een achttienjarig meisje doorleefd in Ohio, dat door een oogarts het gezichtsvermogen terug kreeg, dat zij sinds haar geboorte moest missen. Het meisje dacht, dat alles wat zij zag, dichtbij was,, zoodat zij het grijpen kon, evenals een klein kind de pinkelende sterretjes aan den hemel meent te kunnen pakken. Alle voorwerpen zag ze vlak bij, zoodat ze meende overal tegen aan te loopen. Toen men haar voor de eerste maal liet gaan, sloot ze on bewust de oogen en verliet zich weer op naar tastzin. Voorzichtig liep zij heen om de schuin in de kamer binnenvallende zonnestralen, die zij voor tastbare voorwerpen hield. Uren lang stond zij voor den spiegel in bewon dering over haar eigen uiterlijk en de kleur van haar en oogen. Bij een autotocht door de stad werd het geluk kige kind nog meer verrast door al de omrin gende dingen, die ze in een duizelingwekkende opeenvolging in haar gezichtskring moest opne men. De wielen van voorbijrijdende auto's leken haar in de lucht te zweven. De boomen en hui zen schenen haar groote, dreigende reuzen. Den allergrootsten engst voelde zij voor de schemering, daar zij den eeuwigennacht weer vreesde in te zullen gaan, waarin zij altijd had geleefd. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Den Oever nam. half drie Ds. Van Beek. Westerland HALF ACHT Ds. van der Veen. Donderdag 23 Aug. 8 uur Herv. Zusterkring. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef voorm. HALF ELF Ds. van der Veen. Dinsdag 21 Aug. 8 uur Handwerkavond zus terkring voor bazaar D.G. Gemeente te Broek op Langendijk. EVANGELISATIE: Kapel den Oever v.m. 10.30 de heer Bosma. H.-hoef nam. 7.30 de Heer Bosma. Geref. Kerk Beltstraat. Voorm. 10 uur preeklezen, nam. 3 u. preeklezen. Busdienst vanaf Den Oever. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING SCHAGEN, 16 Aug. 1928. Aanvoer 52313 stuks kipeieren. Prijzen ge wogen en geschouwd 55-57 Kg. 6.80 a 6.90 58-60 Kg. 6.90 k 7.30 61-63 Kg. 7,20 a 7.60 64-66 Kg. 7.50 a 7.60 Ongewogen Bruin f 7.30 k 7.80 Wit 6.60 a 7.30 Gem. 6.80. 1037 Eendeieren 5.70 a 5.80. 17 Kalkoeneieren 6.90 k 7. SCHAGEN, 16 Aug. 1928. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt3 Paarden 150 a 250 13 Stieren 80 a 350 12 Geldekoeien (mag.) 140 k 280 75 Gel- dekoeien (vette) 200 a 430 20 Kaltkoeien I' 240 350 2 Graskalveren 40 a 60 52 Nucht. kalveren 12 k 28 25 Schapen (mag.) 20 a 21 231 Schapen (vette) 28 k 38 452 Lammeren 12 k 19 72 Varkens (mag.) 22 a 34 66 Varkens (vette) per Kg. 0.70 a 0.74 141 Biggen 15 a 22 91 Kippen 0.50 a 1,50 53 Kg. Boter 1.65 k 2,10 per Kg. EIERVEILING, HELDER, 16 Aug. 1928. Aangevoerd 9169 Kipeieren. Bruin 7,20 a 7.50 Wit 6.40 a 7.30 Aangevoerd 128 Eendei eren 4.90 a 500 per 100 stuks. RADIO - PROGRAMMA der Eerste Wieringer Radio - Centrale: ZATERDAG: HILVERSUM: 12 uur Politieberichten 12.302 uur Lunchmu ziek 24 Aansluiting op Tuchinsky Theater 6 Tjjdsein A.V.R.O. - klok. 6.01 7.45 Vooravond concert7.45 Politiebe- bericht8 uur Tijdsein 8 Uitzendavond muziek en zang. 10.30 Aansluiting Cinama Royal Amsterdam HUIZEN: 12.30 Tftjdopgave. 12.301.30 Lunchmuziek. 5.307.00 Gramaphoonplaten 7.458.15 Spre ker Dr. A. C. A. Hoffman uit Gouda. 8.158.20 .Spreker namens de reis Verg. „Rotala", over de K.R.O. Romereis 8.20 Hoorspel. „Gebr. Kal koen". Vroolijk spel in 3 bedrijven. ZONDAG: HILVERSUM: 10.30 Kerkdienst uit de Rem. Kerk, A'dam. 1.00 2,30 Luchmuziek 3.00 uur Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Uitzending van het Matinee-Concert te geven door het Re sidentie Orkest. Gramofoonmuziek. 6.00—7.45 Vooravond Concert. 8 tijdsein; 8.15 Aansl. op Scheveningen Solisten Uitzending van het Johann Strauss-Concert. HUIZEN: 8.30 - 9.30 Morgenwijding door Joh. de Heer 9 - 12 Hoogmis uit de kerk van 't H.Hart van Je zus te Oosterhout. Driestemmig koor. 12,30 tijdsopgave; 12.30-1.30 Lunchmuziek; 1.30-2.00 Literair halfuurtje; 2 - 4 Middagconcert 5.50 kerkdienst Vrij Evang. Gem. te Hilversum 7.45-8.15 Spreker; 8.15 Concertavond Helvert te nor en het K.R.O. Orkest; 10 persber. 10.45 koor. MAANDAG: HILVERSUM: 11 uur Concert. 12 uur Politiebericht12.302 uur Lunchmu- fciek. 5. - 6 Kennismaking m. d. blijde mannetjes 6 tijdsein AVRO-klok; 6 - 7.15 Dinermuziek. 7.45 Politiebericht8 uur Tijdsein V.A.R.A. 8.15 Kurhaus Scheveningen; 10.15 Persbericht. HUIZEN: 12.30 - 1.45 Orgelconcert door D. Schotanus, or ganist te Boxum Fr.; 4-5 Ziekenuurtje. 7.30 - 8 Zangcursus door Jac. Caro te Utrecht 8.00 Uitz. uit 't Christ. Militair tehuis Utrecht. Daarna Persberichten. DINSDAG: HILVERSUM: 11 uur Muziek en Zang 12 uur Politiebericht 12.302 uur Lunchmuziek 3.205.20 Namid- dagooncert. 6 tijdsein; 6 - 7.15 dinermuziek; 7.45 politieber. 8.00 tijdsein; 8.15 AVRO - Radio<-tooneel; Opvoe ring van De Violiers door het Nieuwe Ned. Toon. 10.30 Persberichten daarna dansmuziek. HUIZEN 12.30 tijdsopgave; 6 - 7 Gramofoonplaten. 8.15 Concert uit Loon op Zand met medewerking van de Koninkl. erk. Harmonie. 10 uur Persberichten Vaz Dias.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2