gaan inroepen. Juist stak in mijn handen uit om tiaar het deurtje te grijpen toen het vreeselijk ongeval geschiedde. Hoe' 't mij gegaan is weet ik niet, doch toen ik bijkwam lag ik bij 't achter wiel en de baas bij 't voorwiel. Mijn beenen zaten zoo vast over elkander, dat 't mij slechts met de grootste moeite gelukte die los te krijgen. Langzamerhand kwam ik nu weer bij en 't bleek mij dat de baas, die eveneens uit de auto moet zijn geslingerd er nog erger aan toe was." Toen de heer J. Dijt naar de plaats des onheils lucht was blijven hangen, is niet beschadigd, snelde bleek Kuip echter nog zoo ontdaan, dat men hem slechts met veel moeite eenigszins kon kalmeeren. De auto waarin een sterke zwavel - NOORD-SCHARWOUDE. Zaterdagmiddag werd door een veertiental tuinbouwers van hier en uit Oudkarspel een excursie gemaakt naar Anna Paulowna, om aldaar eenige bewaarplaat sen van pootaardappelen te bezichtigen. Bezocht werden de bewaarplaatsen van de heeren P. J. Waiboer en Blaauboer (Achterweg.) Bij eerstgenoemde waren de bakken op stel lingen geplaatst, wat de cursisten heel goed aanstond. Bij den heer Blaauboer stonden z.g.n. pootjesbakken, wat minder gewenscht voor- kwam. Vooral ook bij 't uitnemen werd dit be zwaarlijk geacht. De gebouwen zelf maakten een goeden in druk. Bij strenge vorst was (volgens den heer Blaauboer) verwarming noodzakelijk, volgens den hieer Waiboer was dit niet noodig. BURGERBRUG. Gevolgen van woest rijden. Zaterdagmiddag ongeveer 5 uur geraakte na bij Burgerbrug een lijkauto van een Amsterdam sche begrafenisonderneming in het N. H. Ka naal, niet het noodlottig gevolg, dat de chauf feur verdronk. Een naast hem zittend aanspre ker wist nog bijtijds uit de auto te springen. In de wagen bevond zich 't lijk van den offi cier-machinist bij de Kon. Marine, van Veen, die in Maart j.1. tengevolge van een vliegonge val te Soerabaye overleed. Dit lijk werd per s.s. Krakatau naar Amster dam vervoerd en zou heden te Helder begraven worden. Met een boot van de Maatschappij „Esona" werd een en ander op het droge gebracht. Naar wij vernemen is woest rijden de oorzaak van het ongeval. HEIEOO. Zondagmorgen ging de 28-jarige landbouwer P. B. naar het weiland om een paard te halen. Daar hij lang weg bleef ging men eens een kijken en vond den man voorover in een sloot liggen. De dokter constateerde den dood. PROVINCIALE MVAN WEEK TOT WEEK RUBRIEK." Bergingspogingen van de „Lutine." De Heer Dun maakt zich niet dik en de Burgemeester van Barsingerhorn weL De beste stuurlui aan den wai. Het is thans weer de tijd van het jaar, die men in de kranten meestal aanduidt als „kom kommertijd." Daarmee bedoelt men dan de warmste maanden, waarin door verschillende oorzaken de hoeveelheid nieuws gering is. En daar een krant nu eenmaal vol moet, is men al bijzonder in zijn schik met een Olympiade of een stel uitgebroken inbrekers doch daar zul ke buitenkansjes niet alle dagen voorkomen, gaat men nieuws zoeken. Bekend is het zee slangzaakje vroeger scheen er ieder jaar in den slappen tijd zoo'n fabelachtig beest op te duiken, wat dan weer artikelen opleverde, even lang als dat beest zelf. Dat gaat nu niet meer, het is al te afgezaagd geworden. Doch er zijn meer dankbare onder werpen zoo hebben we b.v. al drie jaar achter een en dit jaar weer de historie van de „Lutine" in de bladen ontmoet. Die geschiedenis is op zichzelf romantisch genoegde „Lutine", een Engelsch schip, in 1799 van Engeland uitgezeild met een lading goud- en zilverstaven en een groot bedrag aan geld aan boord, één en ander bestemd voor Hamburg en Texel (op Tjexel wa ren toen Engelsche legers aan wal gezet, om de Franschen te bestrijden), verfing bij Terschel ling. Volgens geldend recht werden schip en lading eigendom van het Nederlannsche Rijk, of zooals het toen heette, van de Betaafsche Re publiek, die daarmee, behalve het wrak, een fortuintje verwierf van 20 millioen gulden. De kunst was nu alleen maar, om dat sommetje boven water te krijgen. Dit is met de destijds gebrekkige hulpmiddelen maar voor een klein deel geluktook latere pogingen hadden wei nig succes, temeer daar het wrak al dieper o. dieper in hot zand geraakte. Alles te zamen is er ruim een millioen opgevischt, zoodat er nog een bescheiden sommetje van ruim 18 millioen binnen te halen is. En daarover handelen dan die jaarlijksch terugkeerende berichten. Doch nu schijnt het werkelijk ernst te wor den. 1>vee bekende bergingsmaatschappijen, Doeksen van Terschelling en Dros van Texel hebben een contract afgesloten met het verzeke ringslichaam Lloyds te Londen, om gedurende vijf jaren „te halen, wat er te halen is." De nieuwste werktuigen zullen daarbij gebruikt wordenspeciale zandzuigiinrichtingen, die ook roestbrokken en kogels kunnen verwerken, duiker-toestellen met telefoon en electrisch licht enz. Als het meeloopt kan dit een voordee- lig soort visscherij worden. ,,'t Is toch ongelijk verdeeld," zal menigeen zuchten bij de gedachte aan zoo'n kapitaal, waardeloos op de zoobodem, en aan zijn eigen leege portemonnaie. Datzelfde dachten we dezt week ook, toen we uit Schagen vernamen, hoe daar voor een betrekking als onderwijzer 85 sollicitanten kwamen opdagen, en daarnaast uit Barsingerhorn, dat men de school moest sluiten, omdat er geen leerkracht was. Ja, maar daar in Barsingerhorn, of precies gezegd aan de school te Kolhorn, was het ook een rare his torie. Zoo raar, dat de raadsleden moesten be kennen, dat ze er niet meer bij konden. En als zelfs de raadsleden er niet meer bij kunnen, wat moet een gewoon mensch er dan nog van be grijpen. Enfin, in 't kort itomt het hierop neer een onderwijzeres te Kolhorn vroeg ontslag, er moest dus nieuwe komen, en, daar tegenwoor dig eerst de wachtgeldsters aangesteld moeten worden, ging men de wachtgeldsters uitnoodi- g)en. Doch 't ging al net als in andere platte landsplaatsen, de wachtgeldsters kwamen niet en de gemeente zat met het geval. En daarna wrd de geschiedenis zeer verward: de Inspec teur van het lager onderwijs werd om raad ge vraagd, doch deze had het zeer druk met een examen-commissie, vergat eerst schijnbaar de zaak, gaf toen per telefoon een advies, schreef toen een brief, waarin hij weer heel wat anders vertelde dan voor de telefoon (werkelijk we be grijpen er ook niets van, netzoomin als die raadsleden), en pas, toen het gemeentebestuur als laatste middel de school ging sluiten, kwam er bericht, dat men voorloopig een tijdelijk on derwijzeres kon aanstellen. En de heer Dun kan thans weer verder gaan met zijn examens, in de overtuiging een moeilijk probleem te hebben opgelost. Helaas, het schijnt, dat de historie nog niet uit is, want de Burgemeester heeft al voorspeld, dat binnenkort, met 1 September, hetzelfde geval te verwachten is aan de school te Barsingerhorn. Zoodat we dan misschien een tweede opvoering van het drama te aanschou-; wen krijgen. Wij kunnen en willen deze zaal* niet beoordeelen, we weten ook wel, dat exa*- men-commissie's noodig zijn, maar we vragen ons toch af, of zooiets nu niet anders kan, of op een dergelijke manier de belangen van het on derwijs niet verwaarloosd worden. Komkommertijd is het thans, maar niet wat betreft de ongelukken. Het aantal verangelukte zwemmers is dit jaar al bijzonder groot deze week is te Bergen alweer een bader, ditmaal een zestienjarige jongen uit Alkmaar, door den stroom meegesleept en verdronken. Dit is thans de derde week, dat een dergelijk geval hier ver meld wordthet begint eentonig te worden. Zooals gewoonlijk staan ook thans weer de be&- te stuurlui aan wal; een mijnheer schrijft b.v., dat men om de 500 meter een reddingslijn moet plaatsen, dan gebeuren er niet meer zooveel on gelukken. Waarop het bestuur van de betrok ken „Stille Strandvereeniging" twee zeer af doende antwoorden geeft, n.1. dat dergelijke maatregelen meer geld kosten dan er beschik baar is (vergezeld van een vriendelijke uitnoo- diging aan den raadgever, om de zaak daarom te steunen) en dat men één zoo'n reddingslijn geplaatst heeft, doch dat die zonder toezicht van een oppasser door het publiek finaal vernield zou zijn. Het schijnt toch werkelijk dat het Ne- derlandsche ras nog een heeleboel moet leeren, voordat het kan nalaten, nuttige en mooie din gen stuk tie maken. Als die stuurman-aan-de- wal zich daarmee eens ging bemoeien, inplaats van ingezonden stukken te schrijven HEIT EERSTE RADIO-STATION BIJ DE LUCHTVAART. De eerste geslaagde proeven met radiostati ons aan boord van luchtschepen, vonden in Duitschland plaats in het begin van het jaar 1910. Nadat proeven waren genomen met zeer kleine radio-installaties aan boord van lucht ballons en daarmede de noodige technische er varingen waren opgedaan, werd het eerste prac tisch bruikbare radiostation in een Parseval- luchtschip ingebouwd. Bij deze Parseval-lucht- schepen hing de gondel aan staaltrossen, welke echter niet direct, maar met tusschenbevestig- de hennepkoorden aan het ballon-lichaam be vestigd was, zoodat een zekere isolatie bestond tusschen de gondel, waarin de radio-uitrusting, en den met gas gevulden ballon. Bovendien be droeg de afstand tusschen ballon-lichaam en gondel meerdere meters, zoodat steeds een luchtstroom tusschen beide kon doorloopen, en eventueel ontsnapt gas medevoeren. Deze eerste door Telefunken gebouwde radio installatie voor de luchtvaart, had een antenne vermogen van ca. 75 Watt, en was ingesloten in een lange, vlakke kist. De zeer beperkte ruimte in den gondel der eerste Parsevals, dwong er toe deze radio-kist in het voorste gedeelte van de gondel eenvoudig op den bodem te plaatsen, waer zij den ballon-commandant tevens als een soort commando-brug diende. Aan zijn voe ten,ook op de kist, zat de marconist, die zich dan dikwijls genoodzaakt zag den commandant te* verzoeken hem niet telkens op de vingers te trappen of op den seinsleutel, daar zulks aan de duidelijkheid der radio-seinen niet bepaald ten goede kwam Als antenne diende een draad van 100 Me ter lengte, van onderen met een looden kogel bezwaard. Deze draad kon door middel van een kleine windas worden ingehaald of gevierd, en werd geisoleerd door den bodem van de gondel binnengevoerd. De metalen gondel zelf diende als tegencapaciteit. Van de moeilijkheden waarmede men toen te kampen had, kan men zich een vage voorstelling vormen, als men bedenkt, dat vlak naast de ra dioinstallatie de groote luchtschipmotor draai de, waardoor voortdurend de heele gondel voort durend in sterke trilling was, terwijl de toestel len en de bedienende marconist aan de invloe den van het weer direct waren blootgesteld. Vergelijkt men daarmede de moderne radio» installaties en peilinrichtingen, zooals die thans door Telefunken voor de luchtvaart ge bo uwo worden, en die over de geheele wereld om hun betrouwbaarheid beroemd zijn, dan valt wel zeer duidelijk op, welke enorme vorderingen de radio-techniek de laatste twee decenniums ge maakt heeft. BINNENL. NIEUWS. DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN. Zaterdagmiddag was de 32-jarige schipper P. Geerling, aan boord van het in de Coolhaven te Rotterdam liggende klippermotorschip „Ver trouwen", in het vooronder bezig den motor te verstellen. Hij werd door den drijfriem van den motor gegrepen en deze riem bracht hem met het vliegwiel in aanraking, waardoor hem de rechterarm uit het lichaam werd gerukt. Boven dien werd zijn rechter kaak verbrijzeld. De man is per auto van den G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Goolsingel vervoerd, waar hij ter verple ging is opgenomen. Een Dnitsche „baron", die te Rotterdam auto's wilde koopen voor een wereldreis. Pa zou wel betalen. iTe Rotterdam zijn in bewaring gesteld de Duitsche „baron'" H. von K. en zijn kamerdie naar H. B., beiden uit Dusseldorp. Zij waren op weg om een wereldreis te ondernemen per auto en hadden voor dat doel bij drie handelaren au to's gekocht, resp. resp. ter waarde van 7.530, 6500 en 8500. De betalingen zouden geschie den door den vader van mijnheer den baron. Hij beweerde n.1., dat deze schatrijk is en te Leipzig woont. Eén van de autohandelaren, die den pas van den baron had geeien, merkte op, dat vóór diens naam het woordje „von" ontbrak, wat zijn arg waan opwekte. Toen hij daarvan opheldering vroeg, antwoord de de kamerdienaar, dat der „gnadige Herr" in cognito reisde. Daarmee was de autohandelaar niet geheel gerustgesteld. Hij deed verder onder zoek en nu bleek hem, dat de baron wel visite kaartjes met een kroontje en zijn titel voluit bij zich had, maar dat deze in Rotterdam waren ge*- drukt evenals een aantal wisselformulieren welke dienen moesten om de gekochte auto's te betalen. Verder had de baron een aantal chéque boek jes van verschillende banken in Duitschland. Ook hiernaar werd een onderzoek ingesteld en het bleek, dat de baron daar niet bekend was en er dus <x>k geen cent te goed had. r_ Een en ander gaf natuurlijk aanleiding om de bestelde auto's niet te leveren. Wel waren er proeftochten mee gemaakt over verschillende plaatsen in Nederland, doch de autohandelaren konden nog tijdig hun eigendom redden, zoodat feij er slechts met de schade van de kosten van die proeftochten afkomen. Zij hadden echter intusschen de politie gewaarschuwd, die heer en knecht inrekende. Het bleek verder, dat het tweetal uit Engeland was uitgewezen en dat zij niet meer bij zich had den dan enkele guldens en een hoogen hoed. Een pensionhouder, waar zij tijdens hun ver blijf te Rotterdam hebben vertoefd, is nog het meest de dupe van de historie, want ze hebben hem niets betaald. Verder is nog onderzoek gedaan bij de> poli tie te Dusseldorp, die ook met beide heeren nog een appeltje heeft te schillen, zoodat zij in be^ waring blijven, totdat uitlevering zal zijn ge vraagd. Mijnheer de baron is 18 jaar, zijn kamerdie naar 45. BIJ HET REDDEN VERDRONKEN. Zondagmiddag wilde een lid van de Rott. Reddingsbrigade de 33-jarige mevrouw C. Beek te Hoek van Holland leeren zwemmen. Klaar blijkelijk is de man met zijn leerlinge te ver in zee gegaan, zij begon althans op een gegeven mo ment om hulp te roepen. Haar echtgenoot, de 28-jarige H. Beek, die aan het strand stond, be gaf zich onmiddellijk in zee, hoewel hij niet kon zwemmen. Hij heeft echter het tweetal bereikt. Het lid van de Reddingsbrigade is met de groot ste moeite met de beide m^hschen aan lbnd kun nen komen. Daar bleek, dat de man overleden was. i 9000.— VERDUISTERD. Een deurwaarder te Rotterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat een zijner kantoor bedienden te zijnen nadeele belangrijke bedra gen heeft verduisterd. De kantoorbediende, die met de boekhouding belast was, heeft door hem ge-inde bedragen slechts gedeeltelijk in de boe ken verantwoord en het restant ten eigen bate gebruikt. Naar uit het onderzoek is gebleken, zou reeds gedurende anderhalf jaar zijn ge knoeid. Volgens opgave van den deurwaarder is hij in totaal voor 9000 benadeeld. EEN TROS DRUIVEN VAN 16 POND. Op de veiling te Kwintsheul bracht de heer P. J. Boers Vrijdag een tros Alicante druiven met een gewicht van 16 pond. Een tros van die zwaarte is nog nimmer in het Westland geoogst. MILITAIREN DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Tijdens een militaire oefening in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.1. werd een patrouille door een hevig onweer overvallen. Tijdens dit onweer werden naar thans be kend geworden is twee sergeants door het hemelvuur getroffen. Beiden verloren hierbij het bewustzijn, doch als door een wonder be kwamen de getroffenen, wier namen Eikelen burg en Verhagen zijn, geen vérder letsel. Het zenuwgestel van sergeant-majoor Verhagen was evenwel zoo geschokt, dat hij Zaterdag nog het bed moest houden. Zondag was zijn toestand vrij gunstig. INGEZONDEN STUKKEN. MARINE SANATORIUM FONDS. FANCY FAIR. T]en bate van het Marine Sanatorium Fonds Vvordt te Den Helder van Woensdag 5 tot en met Zondag 9 September a.s. in Casino, een Fancy-Fair gehouden, waaraan de uiterste zorg is besteed. De ontvangen geschenken van diverse ter plaatse wonende winkeliers, leden en vrienden van het Fonds, zullen aldaar in stand ten verkoop worden aangeboden. Boven dien zijn er zeer vele attractie's aanwezig om zich te kunnen vermaken. Op alle lezers en lezeressen van deze mede- deeling doet het Bestuur van genoemd Fonds iden beroep te willen brengen aan Casino. Het aldaar door U uitgegeven geld zal be steed worden om de zoo door ons allen gevrees- ee TrB.C.-ziekte, voorkomende onder de Vrou wen en kinderen van het Marine personeel be neden den rang va Officier, te helpen bestrijden Wij spreken de hoop uit dat de recette van dien aard moge zijn dat het ons mogelijk wordt nog intensiever deel te kunnen nemen aan de beteugeling van deze Volksziekte, door bij ve len het Zonlicht te brengen waar het geruimen tijd niet heeft geschenen. - Wij hopen dat ons beroep niet te vergeefs zij. Het Bestuur van het M. S. F. GEMEENTE WIERINGEN. POST-i en TELEGRAAFDIENST. Kantoor Hippolytushoef. Op den verjaardag van H. M. de Koningin zijn de kantoren der Posterijen gesloten voor den postchéque- en girodienst, behalve voor het aan nemen van stortingen, waarvan spoedbehande- ling of spoedbericht wordt gevraagd, en voor het uitbetalen van chéques, op welker adviezen ten kirokantore spoedbehandeling is toegepast. Het girokantoor is op dien dag eveneens gesloten, be halve voor de afdoenning van stortingen, giro biljetten en chéque-adviezen, waarvan „spoed behandeling wordt gevraagd." Door het Bestuur van het Heemraadschap Wieringen is Zaterdag 25 Augustus 1928 aanbe steed het bowven van een watergemaal aan de Hippolytushoeverdijk. Ingeschreven was door H. van Meekeren te Wieringen voor 9900 W. Hermans te Wieringen voor 10400 J. C. Klein te Wieringen voor 10600 N. J. Poel te Wieringen voor 11200 J. Keesman Cz. te Scha gen voor 16000 S. Blaauboer te Wieringen voor 16800 G. Groot te Helder voor 19573 C. Bot te Helder voor 19600. De gunning is aan gehouden. J.1. Zondagnamiddag werd in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef door de V.C.J.B. een sa menkomst gehouden van het gewest Noord-Hol land welke aan alle deelnemers veel voldoening schonk .Na een opwekkend woord van den heer Kees Koorn als waarnemend voorz., van het gewest werd het bondslid gezongen en daarna met aandacht de rede van den heer Dubbeld van Wormerveer gevolgd, afgewisseld door muziek en solozang, werd daarna een nabespreking ge houden over het referaat, dat in het bijzonder heeft gehandeld over het wonder in ons en om. ons als motief voor een godsdienstige levensop vatting. Het mooie weer noodigde alle aanwezi gen in de pauze naar buiten, waar op het Kerk plein de vreugd der V.C.J.B.-dansen zoowel aan deelnemers als toeschouwers groote voldoening gaf. Na het gebruik van thee en brood hield Mej. Bets de Wit een lezing over de Sproke van Beai- trijs, waarna deze samenkomst eindigde. Jam mer dat de belangstelling van e zijde1 van 't pu bliek niet groot was, de samenkomst had groo- ter belangstelling verdiend. Voor een talrijk opgekomen publiek gaf onze muziekvereeniging „Harmonie" j.1. Zon- dadnamiddag een volksconcert in hare muziek tent te H.-hoef. De diverse ten beste gegeven mu ziekstukken vielen dan ook zeer in den smaak der aanwezigen zoodat deze een paar genotvolle uurtjes mede maakten. Door de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken is aan ruim 100 man van het varend personeel op hare afdeeling 4, tegen 1 September a.s. ontslag aangezegd. De oorzaak hiervan ligt in het feit, dat met in gang van 3 September a.s. de werktijd zoodanig verkort wordt dat wederom met een enkele ploeg volstaan kan worden. Burgemeester en Wethouders hebben bouwvergunning verleend aan Jb. Lont Cz. te Oosterland voor het bouwen van twee dubbele woonhuizen aan de Spuitsteeg te Den Oever. Heden is aangifte gedaan van zes nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer in deze ge meente, n.1. onder de veestapels van Jn. Dovea Jacz., Jn. Doves Sz., W. Mostert, Jn. Bakker Sz. Jb. Tijsen Cz. en C. Tijsen MCz. Op de j.1. Zaterdag gehouden veulenmarkt was slechts één veulen aangevoerd van de hee ren Gebr. Engel, welk beestje onverkocht weer naar huis ging. De aanvoer was dan ook bitter weinig en geen handel. HERV. GEM. H.-hoef Donderdag 30 Aug. 'sav. 8 uur V.C.J.B. ANNA PAULOWNA. JULIANA - DORP. -- Onze plaatsgenoot, de heer C. do Graaf, be haalde Zondag op de Motorwedstrijden te Alk maar een eersten prijs in klasse D. nieuwelingen. Veel publiek uit Koegras en Anna Paulowna en omstreken was op de baan aanwezig en was getuige van 't schitterende succes van de zooge naamde Kees op zijn Ariël. Zijn rijden was meesterlijk, dit werd ook door vakmenschen erkend, zoodat Kees zijn lauweren wél heeft verdiend. -- Zondag j.1. heeft onze gymnastiekvereeni- 'ging „D.O.K.E.V." weer eens haar kunnen ge toond in den wedstrijd te St. Maartensbrug Zij kwam toch met 12 prijzen, waarvan 6 eerste in Den Polder terug Laten we ze even noemen: lste pr. Hinkstapsprong N. Dekker; 1ste prijs gemengde Estafette; lste pr. Verspringen meis jes Mej. A. Kaan; 4e pr. M. de Groot; lste pr Vrije Oefeningen dames 12-tallen; lste pr. brug Meis jes 6-tallen; lste pr. Paardoefeningen meisjes 6- tallen; 2de prijs Vrijë oefeningen meisjes 12-tal len; 2de pr. Brugoefeningen dames 6-tallen; 2de pr. Paardoefeningen dames 4-tallen; 3de pr. Brugoefeningen heeren 6-tallen; 3de pr. Paardoe feningen heeren 4-tallen. Gezien deze schitterende prestatie is een har telijk woord van lof aan leider en leden van on» ze beroemde D.O.K.E.V. zeker op z'n plaats. SPOORBUURTt De Zondag gehouden ringrij- derij op fietsen voor hotel „De Vlas en Koren beurs is ook ditmaal weer goed geslaagd. Niet minder dan 23 deelnemers gaven zich op en de uitslag is als volgt: lste prijs A. Hogewoning; 2e pr. N. Jongëjan; 3e pr. G. van Tieulingen. Zooals men ziet zijn de prijzen ook deze maal fweer gewonnen door de zoogenaamde „Craks". Ook het bal was gezellig en druk KLEINE SLUIS. Vermoedelijk door hooibroei 'werd Zaterdagmiddag de motorbrandspuit ge waarschuwd te komen bij 'n brand in den Boer- mansweg op de boerenhoeve van A. de Graaf. Door het vlug komen opdagen van de brand weer is gelukkig groot onheil voorkomen. SPORT, BREEZAND: Zooals we vernemen is Zondag de wedstrijd Breezand - Succes om 'een medaille geëindigd in een gelijk spel 2-2. In het no. van Vrijdag volgt uitgebr. verslag. BEKENDMAKING s WAARSCHUWING. HONDENBELASTING. De Burgemeester van Wieringen; In aanmerking nemende, dat nog zeer veel be lastingplichtigen nagelaten hebben de verschul digde hondenbelasting te voldoen; Brengt opnieuw onder de aandacht van de houders van honden, dat, in verband met de ge wijzigde invorderingsvoorschriftcn, geen aan slagbiljetten voor genoemde belasting meer wor den uitgereikt, en de voldoening van het ver schuldigde moet geschieden tegelijk met de ver plichte aangifte, welke alsnog binnen 10 dagen na heden ten kantore van den gemeente-ont vanger behoort plaats te hebben, bij gebreke waarvan tegen de nalatigen, onverminderd ihunne verplichting tot betaling der belasting,, proces-verbaal zal worden opgemaakt, j* Wieringen, 28 Augustus 1928. De Burgemeester voornoemd,, L. C. KOLFF.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2