mm ekkere smaal^ PEPERMUNT Fijnproevers „ER IS NIET BEIER" n OE 65 CENT GELE POOL 55 CENT „Ik meende, dat ik geen pepermunt lustte, maar se- heb geproefd, vind heerlijkl" Voor engros bij J. F. LIESHOUT, Alkmaar burgemeesters huis te maken Dat gezegde wekt juist de heer Keuris 's strijd lust op, en op een toon of elk woord een hamer slag was, geeft ie pa Stammes van katoen Of 't er niet, of wel mee heeft te maken, 't Verkoopzaakje van grond valt te laken, Zoo zonder motief ons dat even voor te leggen Al valt er in dit geval misschien wat voor te zeggen Hij wil er zijn stem niet aan geven, Al zou 't ook kosten z'n eer en z'n leven. Vol schaamte kijkt v.d. Ham zijn broeder aan! Ja, ja, hij voelt het, hij heeft misdaan Hij heeft reeds zijn stem in de haast gegeven ..Maar ze zullen 't van hem niet meer beleven! Maar zegt Voorzitter, smartelijk aangedaan het betreft hier 'n vriendelijke daad O ..Kondt U toch gevoelen, wat ik weet, Dat daar nooit heil wordt zonder smart geboren De heer Kuiken knipt wat met z'n ©ogen Hij wil dat allemaal wel gelooven, Maar dat van burgemeesters woningbouw, Dat Ged. Staat daar niks mee bemoeien zou. Dat zit pa Kuiken toch niet zoo net, Dat gaat waarlijk boven z'n pet. Anders bemoeien ze er toch zeker mee, Als er een schep suiker gaat in de thee Na deze poëtische ontboezeming ziet de voor zitter z'n mannen met kennersblik aan En denkt, de temperatuur is goed, de stemming zal gaan. En waarlijk met tegen van Raver Keuris en Koorn, zal voortaan 't stukje gemeen te .grond aan herr Oltmanns behooren Nu krijgen we de duizenden - leening voor d< burgameestelrs-woning op tafled en voorzit te? presenteert dat met 'n glunder lachje; immer- de bouw kostte strijd, maar nu de centen, dif rollen nu vanzelf wel uit de kas Daar prijkte dus de leening in spé van tien duizend pop af te lossen in 20 jaren en de ove rige benoodigde gelden voor de ambtswoning bouw wil voorzitter uit de gewone middelen pu ten, want er is nog f13000 reserve in kas De vaderen verwerken de duizenden in hur brein, cijferen en rekenen terwijl hun lippen prefelen; de heer Kuiken is 't eerste klaar er verbreekt de Poolstilte met de puzzle-vraag Maar U hield altijd zoo van een volle kas Als hij nu op 'n gegeven oogenblik 'ns ledig was; Maar met 'n breed gebaar als vroeger Jozet die de zeven vette jaren had meegemaakt er de volle korenzakken aan z'n broeders toonde sprak voorzitter er blijft voldoende kasgeld Doch nu is het weer pa Koora, die als koop man altijd rekent en zich nog niet gewonner geeft. Hij zette zich gemakkelijk, als leunde hi 'n praatje met 'n klant makend, tegen de rand van zijn toonbank en hij wist uit ondervinding dat wat ruim in de spieën te zitten o zoo genol vol was. Voorzitter praatte ook maar wat Pa Koorn had nog nooit anders van 'm gehoorc' alsdat 't leuk zou zijn als men er 's 'n potje had En 't is wel aardig zoo rijk te hoornen, Maar er kan nog wel 5000 pop bijkomen Naar welke kant slaat de raadssnelweger nv over Zoowel pa Koorn als de preases monste ren de gezichtsgewichten van de vroedschap En voorz. wil de schaal naar hem toe laten C' verhellen, en zegt gramstorig, dat hij Koorn Inaar niet kan overtuigen van de beste financi ën van de Gemeente. Die houdt zich er maar aan vast, dat de bloemist-arbeiders steun voor vervoer van schoolkinderen moet worden gege ven. Maar gij moest juichen inplaats van weenen Dat B. en W. slechts flO.OOO willen leenen Zichtbaar slaat de weegschaalnaald naar voor zitter over, en pa Koorn haast zich het even wicht te herstellen; Men hoort zijn diepe zeetrompet Pa Koorn blaast zijn best En lokt als hij zijn toonen zet, De visschen uit hun nest „Die wind zaait, zal storm maaien Voorzitter is aan het verdraaien zoo roept hij toornig uit. Niet arbeiders, maar bloemisten zelf kregen 80 proc. vergoeding Eilaas, de heeren Lubbert en Komen komen voorzitter te hulp. De menschen, die reisvergoe- ding krijgen zijn geeen bloemisten, het zijn geer arbeiders, maar het is 'n nieuw geboren ras het zijn „arbeiders - bloembollenkweekers o duidelijker van arbeider tot kleine boer, zooab de heer Komen dat zegt... (En zeer terecht Wel gooien zij niet het geld er in met schoppen' Maar zij helpen toch in de gemeentekas de gaatjes stoppen Nu er zoo geweldig tegen hem wordt gebokst ligt pa Koorn weldra knock-out en op de vraag van voorz.: „stemming?", zegt hij berustend als 't bij ons zoo rooskleurig is, is er geen stem ming noodig Dan is het overbodig De heer Koorn zou 'n sterke arm gehad heb ben aan 't nu volgende punt 'n verzoek om or.ï heffing van schoolgeld van W. Kooij en W. .1 Mosk, want dit zijn ook al weer geen kasverster kers, en voorzitter doet nog even 'n speldeprik in de richting van den heer Koorn, dat die wel weer zal zeggen, dat dit slecht klopt op de finan ciën, maar dat zal altijd wel zoo blijven De heer Koorn geeft geen asem; 't is voorbij Droom is 't leven, anders niet; 't Glijdt voorbij gelijk een vliet Die langs steile boorden schiet, Zonder ooit te keeren De schoolgeld ontheffing rolt er dus zonder slag of stoot door want Kooij vertrok naar Hel der en Mosk heeft 'n groot gezin De Raad zei A, en nu ook B Sinke krijgt opleiding-geld Hoezee 1 Ja, die jonge Sinke is 'n knappe bol; met z'n volledig M.U.L.O.-diploma is hij zonder examen tot de 3-jarigek weekschool voor onderwijzers te Alkmaar toegelaten en B. en W. stellen voor de kosten ad. 250 pop per jaar voor rekening van de gemeente te nemen. Immers, f 132 is al gedokt, en die A zegt, dient B te laten volgen! Voenrzitter heeft de jongen al 'n riem onder het hart gestoken, gewezen op z'n moreliteit „Dat als hij in goeden doen geraakt, Een sigaret in kindermond Schaadt 't werk op school, is ongezond. Ver. Omhoog. het bouwen van een bergplaats en aan G. C. v. Balen Blanken, tot het bouwen van een berg plaats en autogarage en aan G. Jongejan, tot het bouwen van een schuur. POLITIE. Verloren een autoreserveband en een bruin lederen portemonnaie, inhoudende eenig geld. Naar wij vernemen wordt naast de coiffeurs zaak van den Heer De Boer aan de Spoorbuurt een woon- en winkelhuis gebouwd voor den heer A. van Zandwijk Gz., rijwielhandelaar aldaar. olfl >t heden had deze zich nog gevestigd in een Hij die 750 pop weer aan de gemeente vermaakt"* ao^dwerkplaats. De heer Kuiken pruttelt nog 'n weinig tegen; "j Ook vernamen we, dat de heer C. Slijker- man zijn woonhuis met 7 snees tuingrond uit de hand heeft verkocht aan den heer Pronk voor de som van 5.000 gld. Heden Vrijdag wordt hier ter plaatse het Koninginnefeest weer flink gevierd. Heerlijk schijnt het oranje - zonnetje, dus dat loopt mee Een en ander wordt met vuurwerk besloten. Zondag zullen op het land van den heer Kei zer groote Volksspelen worden gehouden. Dus, als het weer meewerkt, staan er voor Breezand drukke dagen voor de deur. BREEZAND. Een autobus waarin 12 werk lieden, rijdt tegen een paal van het Electr. net. Woensdagavond legen 6 uur reed hier in de kooihoek, ter hoogte van Voorthuizen, een au tobus afkomstig uit den Helder, die dagelijks werkvolk van en naar Den Helder vervoert, te gen een paal van het electrisch net. op. Vermoe delijk door te hard rijden heeft de chauffeur in de bocht niet meer kunnen stoppen. De ingeze ten werklieden kwamen wonder boven wonder met de schrik vrij de auto werd beschadigd, evenals de paal, waar de draden van los slho- ten, en zoo heel laag, dus levensgevaarlijk, bij den grond hingen. Voorzichtig rijden vooral in een bocht, is voor chauffeurs toch een eerste vereischte. BREEZAND. Dinsdag had wederom een bloembollenveiling plaats door de Coop. Bloem bollenveiling „Breezand." De veiling had een gunstig verloop en er werden bij een vlugge han del goede prijzen besteed. Thans wordt echter de aanvoer van tulpen belangrijk minder en komt de tijd voor Irissen en verdere bijgewas sen. Onderstaande prijzen werden besteed per 100 stuks. Dwt. Copland 1,303.80 Bartigon 1,80—2,40 Will-Pitt 2,30—3,80 Nev Cro- bank 1,652,75 Princes Elisabeth 22,60 Holl. Iriss. Imperator 11,30 V. Everdinge 1,20—1,50 White Excelsior 2,80 Yellow Queen 4.15 Plantgoed Dwt. Will. Pitt 62 Prinses Elisabeth 40 Holl. Ires Imperator 35.- per H.L. Gemeente - pleegkinderen is geen zegen Kunnen we de ouders niet wat vragen, Als we nu alléén die lasten moeten dragen En pa Koorn pruttelt vast zacht voor zich heen Als dat zoo jandorie moet gaan, Is het reservepotje welhaast naar de maan Doch, Sinke, hij is er gekomen, Het voorstel B.en W. werd aangenomen Nadat zoo voor 'n verademinkje de heer J. Dekker werd benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim, omdat de heer K. Daalder van dit rechtersbaantje niks wou we ten, krijgen we alweer „geld I" Het lijkt vanmiddag wel de millioenen-nota Het is de vaststelling van de rekeningen. Ge lukkig, behalve 't burgerlijk Armbestuur dat 'n saldo van niks heeft, en de kapitaallienst die nadeelig slot er opnahoudt van f25500.-, hebben de anderen allen 'n overschotje De gewone dienst heeft f8584.67J/£ over; het electriciteitsbe- drijf f3240.10Vi> en de kapitaalsinkomsten f34.73 en 'n halvie. De heer Jonker dankt in 'n hartelijk speechje, als woordvoerend lid van de commissie van onderzoek, voor het accurate beheer aan de betrokken ambtenaren en tevens den heer Braaf Dat hij de commissie met 'n kop thee hield gaaf! Op de Gemeentebegrooting kan de Raad zich nu prepareeren. Wat daarvan valt te zeggen zal de heer Keuris ons 'n volgende keer ieeren! Ze sluit met 'n ontvangst en uitgaaf van f 170873.73*4. Voor 't Armbestuur is 'n subsidie uitgetrokken van f 13500. Voorzitter vraagt nog de begrooting met spoed te willen bestudeeren. Want over drie weken wil hij de behandeligsstrijd probeeren En dan komt er een triumfantelijken trek op het voldane gelaat van den praeses. Hij zou bij ha willen zingen :„En laat de klok maar luiden" en hij roept uit tot den heer Koorn :de vlag mag uit mijnheer Koora, want wilt nu hooren B. en W. willen met 1 Januari de stroomtarieven gelijk brengen met die van het P.E.N. en alzoc van 42 cent op 35 cent terug brengen. Wie doet je wat. Niets geen verschil meer met het P.E.N. Alleen als we daaraan waren overgegaan had de straatverlichting ons f2000 gekost; nu zijn de kosten geraamd op f1471 pop Groote winst te maken behoeft nu niet meer Wat zegt U van zulk 'n bedrijf, menheer Dat ik 't er heelemaal niet mee eens ben Klinkt ijzig heer Keuris 's stem En, mijne heeren, ik herhaal het met klem: Ik zal nu over deze zaak niet spreken Maar wacht maar, over drie weken! En z'n oogen schieten stralen als vuur, Als wilde hij zeggen gedenk dit uur: O, ik zal worstlen met ondoofbren gloed Met reuzekrachten en ontembren moed. Een breede wind vervaagt dan de zoete aromen In zwoele lucht, die beeft voor 'f groot gericht. Eén vuur, één slag het onweer is gekomen Maar nu drijft gelukkig de bui voorbij en gaat voorzitter maar gauw over tot de zwem - olympiade des Zondagsavonds te Van Ewijcksluis in de Sluis! Om de drukker worden de rumoerigheid aldaar willen B. en W. aan bei de zijden van de sluis 'n licht. En de heer Stammes vervolgt lachend Opdat dan 't beneveld brein wordt verlicht De heer Keuris acht het ook 'n goede zaak, En zoo pikt de Raad het voorstel aan de haak Bij al dat licht schijnt het bij Papa Van der Ham zeer donker in het hart Weet, u, zegt, hij, dat algemeen 't praatje gaat, Dat mijn naam op de sollicitantenlijst staat! En ik zoo wou probeeren Het baantje van politieagent te begeeren Ja, dat ik daarom mijn stem voor de burgemees terswoning zou hebben gegeven Is het niet om van te rillen, van te beven. Zulk 'n lage gemeeniteit O, wat is hier in de Polder 'n hoop haat en nijd! Ik vraag, heer voorzitter, de lijst openbaar. Om de kop in te drukken dat lasterlijk misbaar! Voorz. O, Van der Ham, dat had ik niet verwacht Ik had U er boven verheven gedacht En dan, uw naam komt op de 80-sollicitanten- lijst niet voor Laat 't voldoende zijn, dat elk dit hoor En knoopt in zijn oor De heer Kuiken roept uit, tot besluit Als Van der Ham denkt, dat Raadslui die praat jes verkoopen Ik hoor daar ook onder, En wil daar niet voor loopen. BURGERLIJKE STIAND Geboren Jacob Coraelis, z.v. M. Keppel en van G. Raap Herman Willem, z.v. A. Liefheb ber en van M. de Ruijter Petronella Aplomia Maria, d.v. A. M. J. Braam en van S. M. Zwirs. Getrouwd Wilhelmus Coraelis Spies en E- vertje Adriana van Laar. In deze gemeente doet zich een geval van typhus voor in het gezin van P. C., Boermans- weg. Mond- en Klauwzeer. Gedurende de laatste week werden 8 aangiften gedaan van mond- en klauwzeer. Totaal zijn nu 82 gevallen waarge nomen. rooken Roode ot Gele Pool, omdat ze met ons zeggenJL per h ill DOOR EEN AUTtf) OVERREDEN EN GEDOOD. Toen de scholier Krayenbrink te Eibergen zijn fiersbel, welke gevallen was, wilde oprapen werd hij door een auto, dien hij niet had zien aankomen, overreden en onmiddellijk gedood. GEMEENTE WIERINGEN. Woensdagmorgenhad op de Westerkliever weg een botsing plaats tusschen de vrachtauto van den Heer P. Asjes alhier, welke uit de rich ting Westerklief kwam en de motorrijder de heer Schouwvlieger van Anna Paulowna", wel ke uit de Mekkenstuinweg zich naar Oosterklief wilde begeven. De bestuurders zagen elkander door de helling en kromming der weg te laat en reden met een flinke gang tegen elkaar op. Beide voertuigen sloegen door de vreeselijke schok om en kwamen in een langs den weg loo- pende greppel terecht. De auto is zwaar bescha digd, van de motorfiers alleen 't stuur. De be stuurders kwamen er wonder goed af. De chauf feur mankeerde niets en de motorrijder man keerde enkele ontvellingen, zoodat zij zooge naamd met de schrik vrij liepen. POLITIE. Verloreneen Garbardine dames regenmantel, gaande van H.-hoef naar Oever. Inl. bij den Gem. Veldwachter. De kantonrechter te Helder veroordeelde in de zitting van Dinsdag 28 Aug. j.1. de heer K. H. bakker alhier, wegens bakken na den daarvoor vastgestelden tijd tot 0.50 boete, en de heer N. M. alhier voor het rijden met een auto zonder rijbewijs (tweemaal), voor de eerste overtreding 4.- of 2 dagen, voor de tweede 10.- omdat M geprobeerd had den verbaliseerenden agent met eenige sigaren om te koopen. DIRKSHORN. In het groot nationaal con cours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen te Assendelft op Zondag 26 Augustus j.1. behaalde de muziekvereeniging „Onder Ons" alhier, di recteur de heer A. P. Blaauw, een 2en prijs met 235 punten in de eere-afdeeling fanfares. WIERINGERWAARD. Den eersten Septem ber a.s. hoopt onze plaatsgenoot de heer H. Kok den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad als machinist aan het stoomgemaal van den polder Wieringerwaard. INGEZONDEN STUKKEN. Wieringen, 31 Augustus 1928. M. de Redacteur Gelieve onderstaande te plaatsen. Bij voorb. mijn dank. Door toedoen van de Heeren van den Raad van Wieringen, is hier, ja zoo te zeggen om het hoek je van mijn deur, een waterplaats getimmerd. Men was van oordeel, dat hier groote behoefte aan zoo 'n ding was, En dat was ook zoo, ja zelfs nog meer dan men wel dacht I Want het doet niet alleen dienst als waterplaats, doch als men naar de W.C. moet of men moet eens goed over de tong, dan maakt men ook gebruik van dat ding, ik bedoel van die waterplaats. Ik verzoek dus die heeren, door wiens toedoen dat ding hier is geplaatst, eens hierheen te ko men om eens een frisch luchtje te scheppen. Ik doe het dagelijks en meermalen per dag, omdat ik, wanneer ik in en uit mijn huis ga, dat ding moet passeeren, daar het niet verder van mijn huis staat dan 3 meter; ik vraag de heeren, of dit bevordelijk is voor de gezondheid Zoo niet, plaats dat ding dan op een andere plaats. Ik ben van oordeel dat zoo'n stinkboel, en dat om het hoekje van de deur, niet mag ge doogd worden. Hopende, dat dit schrijven zijn doel bereikt en deze waterplaats-privaat binnenkort een andere standplaats krijgt; Nogmaals dankend voor de verkregen plaatsruimte, G. BAIJS, Noorderweg 19 Den Oever. SPORT. BREEZAND I SUCCES I. Zondag speelde Breezand I een medaille wedstrijd tegen Suc ces I. Beide ploegen telden eenige invallers, als scheidsrechter beginnen blaast. Niettegen staande deze invallers ontwikkelde zich een vlug opgaande wedstrijd met S. iets meer in den aanval. Deze doelpunt dan ook het eerst door Kroon. Dit prikkelt B. blijkbaar en zij weet door Bakker gelijk te maken. Beide ploe gen doelpunten voor rust ieder nog een keer. Ook na rust blijft de wedstrijd aantrekkelijk, hoewel B. minder speelt dan voor rust. Vooral tegen het einde komt S. sterk opzetten en krijgt de B.-keeper handen vol werk, wat hem echter uitstekend afgaat. Met gelijke stand komt het einde en wint S. de door D. de Graaf beschik baar gestelde medaille. Zondag speelt alleen Breezand II te Julianadorp tegen J.V. C. II een medaille wedstrijd. Aanvang half 2. SUCCES-NIEUWS. Zondag a.s. zal het op het S.-terrein weer eens een drukke dag wor den, want er staan deze keer zeer belangrijke wedstrijden op het program. Het bestuur van „Succes" heeft gemeend voordat de Competitie een aanvang zal nemen, eerst nog eens tegen een paar zware elftallen te spelen als oefenwed strijden en daarom komt Zondag Schagen I bij S. op bezoek. Schagen I speelt le klas N.H.V.B., dus vast staat het al dat voor de S.-ers een zwa re taak staat te wachten, temeer daar Sch. vol ledig uit komt. Succes II zal om twaalf uur spelen tegen Schagen II, en zooals begrijpelijk is zal Succes II het ook niet zoo gemakkelijk hebben. Dus het belooft nu Zondag voor de sportliefhebbers wél wat te worden. Bovendien is door den Heer H. G. Rump een zilveren plaquet beschikbaar gesteld voor Succes ISchagen I en voor Suc ces IISchagen II een bronzen medaille door den Heer His Wilms. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Zondag 2 Sep. 's morgens half elf Godsdienst oefening in de Kapel te Den Oever, te leiden door den Heer H. Boersma Cand. t. d. H. D. Uitslui tend voor Zuiderzee-werkers. Hippolytushoef av. 7.30 uur Ds. Van Beek. DOOPSGEZ. GEM. Zondag 2 September: Stroe 10.30. Besloten godsdienstoefening. Leekedienst. Alleen toegan kelijk voor Kerkeraad, jongerenkring en zuster- kring. Tevens mag ieder kringlid twee huisge- nooten of kennissen meenemen. Vrijdag 31 Aug? 8 uur D. G. Jongerenkring. EVANGELISATIE: 's Morgens half elf de heer Bosma. Geref. Kerk Beltstraat. Voorm. 10 uur preeklezen, nam. 3 u. preeklezen. Busdienst vanaf Den Oever. Gedurende de maand Augustus zijn volgende bouwvergunningen verleend aan A. Schenk, G. Hendrikse, J. J. de Jong, tot het bou wen van een woonhuis aan C. van Zijverden en Co., te Hillegom, tot het bouwen van een dub bel woonhuis aan J. H. Krouwel, tot het bou wen van zes woningen aan A. van Zandwijk tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan H. W. van YVilsem tot het bouwen van een woonhuis aan P. van TJeulingen, tot het bou wen van een garage aan C. D. Rezelman, tot VERGIFTIGE GASSEN UIT! KUNSTMEST? De landarbeider J. K., in dienst bij den Heer de V. op het landgoed „Banhira" te Leersum, was Maandagmiddag met een met paard bespan nen machine aan het kunstmest zaaien. Na ce*- nigen tijd stonden paard en machine zonder den arbeider K. bij den stal. T}oen men op het land ging kijken vond men hem daar dood lig gen. Vermoedelijk is hij door giftige gassen uit de kunstmest bedwelmd geraakt. Geneeskundi ge hulp mocht niet meer baten. De ongelukkige laat een vrouw en vijf kinderen onverzorgd ach ter. MARKTBERICHTEN SCHAGEN, 30 Aug. 1928. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 8 Paarden 100 250 13 Stieren 180 éi 250 13 Stieren 180 éi 250 10 Geldekoeien (mag.) 160 a 280 78 Geldekoeien (vette) 250 éL 430 30 Kalfkoeion 240 éi 380 2 Pinken 120 9 Graskalveren 30 k 50 34 Nucht. kalveren 10 a 40 40 Schapen (mag.) 24 a 302jB9 Schapen (vette) 33 a 40 387 Lammeren 16 a 25 73 Varkens (mag.) 23 a 45 23 Varkens (vette) per Kg. 0.78 a 0.82 195 Biggen 12 a 22 4 Konijnen 175 Kippen 0.75 a 1,40 Een den 0.40 k 0.80 Hanen 0.15 a 1,30 57 Kg. Boter 1,70 a 2.10. EIERVEILING, SCHAGEN, 30 Aug. 1928. Aanvoer 53007 stuks kipeieren. Prijs gewogen en geschouwd 52-54 Kg. 5.60 58-60 Kg. 6 a 6.50 61-63 Kg. 6.30 ét 6.60 64-66 KG. 6.60 a 6.80 Ongewogen Bruin 6.50 éi 7.30 Wit 5.— a 6.60 Klein 4.50 k 4.80 Gem. 6.10 1590 Eendeieren 5.50 a 5.60 25 Kalkoeneieren 6.80. Eierveillng Helder: 30 Aug. 1928. Aangevoerd: 8251 kipeieren; bruin 6.30 a 6.70 per 100 st. Wit 6.20 - 6.50 per 100. Aanvoer 70 eendeieren 5.20 a 5.30 per 100. GEBOREN: ELIZABETH TRIJNTJE dochter van P. C. DE HAAN G DE HAAN Boskir. Wieringen, 30 Aug. 1928.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2