1. R. KEUSS TAB HUNNE i9e Jaargang. Vrijdag 7 September 1928. No. 71. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR W» WIERINGEN EN OMSTREKEN Tabaksfabriek De Wakende Leeuw J. R. KEUSS Laat 125 - ALKMAAR. ■WIERINGER COURANTS UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. V »0'r< advert: Van 1—5 regels Iedere regel meer !N TlêN 0.50. 0.10. BUREAU: Hippolytnsboef Wlerlngen. Telefoon Intercomm. No. 19. een waarborg voor de kwaliteit, BINNENL. NIEUWS. CIRCUS STRASBURGER. Zaterdagochtend toen de extratrein van het circus Strasburger te Deventer arriveerde, heeft een der leeuwinnen drie jongen geworpen," twee vrouwelijke en een mannelijke baby. De laatste werd vereerd met den naam „Deventer." ONGEVAL MET EEN AUTOBUS. Woensdagmiddag arriveerde te Harlingen de autobus F.A.B.O., die een geregelde dienst beeft van Franeker naar Harlingen. Een dame ui? Den Haag werd door twee dames en een meisje van drie jaar afgehaald. Toen de passagiers wa ren uitgestapt, bleven de drie dames en het kind achter de auto staan praten, toen eensklaps de autobus achteruit reed en allen onder de autc geraakten. De dame uit Den Haag werd ernstig aan het hoofd verwond, zoodat zij direct in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De twee andere dames en liet kind kregen kwetsuren aan beenen en armen, doch konden per auto naar huis worden gebracht. BUNZINGNEST ONDER HUISKAMERVLOER De landbouwer W. van O., te Leeuwen Bene den, had al ecnige dagen een ondragelijke stank in zijn huis. Men brak den vloer open en outdok te toen daaronder het nest van bunzings, waar in zich niet minder dan 40 cadavers van kippen en eenden bevonden. Een jonge bunzing kon worden gevangen. ONS LAND IS WEER JOSEPHINE BAKER-LOOS. Per vliegtuig is ze Woensdagmorgen naar Pa rijs vertrokken. Haar vertrek was niet als haar „blijde incomste", althans niet in Rotterdam Op Waalhaven heerschte een minimum belang stelling er was namelijk niemand, behalve de genen, die er door hun werkzaamheden vertoe ven en enkele toevallige bezoekers. Met een vliegtuig van de K.L.M. is zij Woens dagmorgen 9 uur, mét haar manager. Pepito Abatino en zónder apen en honden of papegaai en, van Amsterdam vertrokken. FEUILLETON. No. 96. Ja, ja, ik ken het, antwoordde mijnheer Bosc, de gewezen agent der veiligheidspolitie. Ik heb hooren spreken van die likeur, welke de meest bescheiden personen deed spreken. Dokter, gij hebt zeker vele wetenschappelijke geheimen uit Amerika meegebracht Ik heb zekere planten leeren kennen, die niet in de Fransche geneeskunst opgenomen zijn en die nochtans onbetwistbare eigenschap pen bezitten. Gebruikt gij die planten Eiken keer als ik er de gelegenheid toe vind en telkens gelukt het. Blijft gij lang in deze streek Slechts eenige dagen. Ik ben gekomen om mijn zieke zuster te bezoeken en ik maak ge - bruik van mijn verblijf alhier om zooveel moge lijk rust te genieten. De twee meisjes wraen opgestaan, evenals haar moeder. Grootvader, zeide de oudste, ik geloof dat het tijd is om naar huis terug te keeren, het is tijd om te gaan eten. Welnu, dokter, help mij een handje als het u belieft, ik ben zoo vlug niet meer als vroeger. De geneesheer hielp den grijsaard over eind komen en bood hem den arm aan. René Bosc aanvaardde dien en de vijf perso nen sloegen den weg in naar de Bois-le-Roi. De geweeen agent der veiligheidspolitie be woonde een huis aan den ingang van het dorp, aan den kant der Seine. Aan de deur van dat huis, vertrouwde de ge neesheer den ouden man toe aan de zorgen van diens dochter en kleindochters en zette zijn weg voort. Hij ging langs de Seine en kwam voorbij de uitspanning „De Bijeenkomst der Jagers." De waardin stond op den drempel. Zij groette den geneesheer en vroeg hem Hoe is het met uw zuster Veel beter, beste1 vrouw. Ze is bijna volko men hersteld. Dan gaat gij ons spoedig verlaten Binnen eenige dagen ga ik mijn werkzaam heden hervatten. De dokter groette en vervolgde zijn weg. Ovide was op zijn schreden teruggekeerd, Vijf en twintig minuten later daalde het vlieg tuig op Waalhaven. Josefientje kon natuurlijk tijdens het korte oponthoud aldaar niet blijven zitten. Zij sprong uit het toestel, werd dadelijk gefilmd en gekiekt, tracteerde piloten en ieder een, die ze maar zag, op bonbons, stond een oo- genblik stil nadenkend het vertrek van een 2- motorig vliegtuig naar Engeland gade te slaan, stepte dan, de bewegingen van het vliegveld na bootsend over het veld, kreeg een zoontje van den chauffeur Bouter in de gaten, ging met hem spelen, knuffelde en zoende hem.Aller liefst!" vonden de vliegveldmannen en., keken toe. Precies een half uur na haar aankomst snor de het vliegtuig weer weg. Ons land is weer Josephine Baker-loos.. Maar een emotie rijker en een massa verdeelde mee- ningen tusschen al- of nietlvereerders. Die Josephine toch MOET MOTOR MET ZIJSPAN VOORZIEN ZIJN VAN SPIEGELTJE Voor het Hoog Militair Gerechtshof heeft te rechtgestaan de 2e- luitenant der kustartillerie, C. A. B., in garnizoen te Vlissingen, die door den krijgsraad is vrijgesproken van de tenlasteleg ging, dat hij de Motor- en Rijwielwet zou heb ben overtreden. Het gaat er in deze zaak om een uitspraak in hoogste instantie te verkrijgen over de vraag of voor een motorrijwiel met zij span het hebben van een spiegeltje op liet stuur verplicht is. De beklaagde heeft op 5 Juni van dit jaar in Oost- en West-Souburg op den Nieuwe Vlissing scheweg een motorrijwiel met zijspan bereden, dat niet van een dergelijken spiegel was voor zien. Hij gaf dit ter terechtzitting toe, doch ont kende, dat hij niet een zoodanige zitplaats in nam, dat hij het verkeer gemakkelijk zonder spiegel kon overzien. Hij had naar alle zijden een vrij uitzicht en kon door achterom te kijken ook het verkeer achter zich gemakkelijk waar nemen, hetgeen naar hij verklaarde, alleen in bijzondere «omstandigheden, zooals bij buiten gewoon, druk verkeer, gevaar zou kunnen ople veren. De advocaat-fiscaal, zijn requisitor nemende, betoogde, dat het omkijken op een motor alleen in abnormale gevallen gevaar kan opleveren en dat z.i. dan ook een motorrijwiel met zijspan niet valt onder de bepaling der Motor -en Rij - wielwtet, welke een spiegel voorschrijft tenzii de bestuurder van zijn zitplaats het verkeer zonder spiegel gemakkelijk kan overzien. Spr vroeg dan ook bevestiging van het vrijsprekend vonnis. PROVINCIAAL NIEUWS. STERFTE IN DEN VISCHSTAND. Vergiftiging van het water onder Aalsmeer. Door het voorkomen van een groene zwam in de slooten en plassen onder Aalsmeer is vergif tiging van het water veroorzaakt, waardoor de visch bij massa's sterft 3n de toen al niet te bes- want de tijd verliep. Hij trachtte nog altijd, doch tevergeefs, zich te herinneren waar hij vroeger de twee mannen ontmoet had, die aan den voet, van den ouden eik aan het praten waren. Op het oogenblik, dat hij op zijn wandeling voorbij dezelfde plaats kwam, bevonden zij zich er niet meer. Een langgerekt gefluit, kondigde hem de aan komst te Bois-le-Roi aan van den trein uit Pa rijs. Hij liep sneller voort, om mejuffrouw Aman da te kunnen afhalen. Deze kwam uit een cou pé eerste klas, zeer net en allerliefst gekleed. In weinige oogenblikken waren Ovide en zijn gezellin in „De Bijeenkomst der Jagers" aangekomen. Soliveau gaf aan een bediende bevel den reis koffer te gaan halen, dien zij in het station ge laten hadden en hem naar de Moerbeziënvilla te brengen. Wat is de Moerbeziënvilla vroeg Amanda. Het paviljoen, dat wij gaan betrekken. Laat het ons aanstond gaan bezoeken. Ovide nam de sleutels en geleidde Amanda er heen. Het is zeer lief, zeide het meisje verheugd, wij zullen als thuis zijn. Is madame tevreden over het paviljoen vroeg de waardin. Volkomen tevreden. Ik dacht het wel. Gij zult het daar rustig hebben. Geen buren, behalve rechts van de villa 'n huis. bewoond door een zieke dame, de zuster van dokter Richard. Een geneesheer, zeide Amanda lachend. Als ik ziek ben, zal ik hem over den muur roe pen. Hij zou u niet hooren. Het eigendom is groot en het huis bevindt zich aan het einde van den tuin, die1 door een muur van den uwe ge scheiden is. Ovide luisterde aandachtig en teekende elk woord in zijn geest op. Kunnen wij gaan eten vroeg Amanda. Ik wachtte slechts op de aankomst van madame om op te dienen. Welnu, dien op. Eiken morgen zullen wii hier komen ontbijten, maar alle avonden zult gij ons het eten doen brengen in het paviljoen Zal madame mij eiken morgen de noodige bevelen willen geven 't Is mijnheer de baron, die zich daarmee zal belasten. Men zette zich aan de tafel en deed de keuken van „De Bijeenkomst der Jagers" alle eer aan. te vischstand met vernietiging wordt bedreigd. Rijnland zou door waterverversching nog veel kunnen redden. MONUMENT VOOR DORUS RIJKERS. Prins Hendrik heeft het beschermheerschap aanvaard van het comité, hetwelk zich ten doel stelt de oprichting van een monument te Den Helder, gewijd aan de nagedachtenis van Dorus Rijkers. WIERINGER WAARD. Jubileum van H. Kok, Zaterdag was de heer H. Kok alhier 25 jaar in dienst van den polder Wieringerwaard els ma chinist van het stoomgemaal, en het was te den ken, dat deze dag voor den jubilares niet onop gemerkt zou voorbijg-aan. Het Polderbestuur kwam hem complimenteeren en nadat het w-oord gevoerd was door don Dijkgraaf, den heer C. Haringhuizen, werd den jubilaris een prach tig, in koper gedreven wandbord aangeboden, voorstellende het stoomgemaal met omgeving. Eveneens werd hem namens den Polder een couvert met inhoud geschonken. Verder werd het woord gevoerd door den heer Ruinar, technisch ambtenaar van het P.E.N., die den heer Kok een rookstandaard aanbood, uit naam van het personeel van het P.E.N. te Schagen en Alkmaar. De Bond van Staatspensionneering, afd. Wie ringerwaard, gaf blijk van belangstelling, door het zenden van een bloemstuk. Ook werd de jubilaris nog gecomplimenteerd door den vroegere» Dijkgraaf, den heer H. K. Koster. Verder telden we niet minder dan 11 bloem stukken, geschonken door familieleden, vrien den en kennissen, om van de vele schriftelijke felicitatiën nog maar niet eens te spreken. Het was voor den heer Kok een onvergetelij ke!! dag, en het verheugt -ons, dat hem op zoo spontane wijze is gebleken, dat de ijver en de accuratesse, steeds in zijn werkkring getoond door zijn werkgevers hoogelijk wordt gewaar deerd. /Tevens moge de jubilares in de vele blijken van belangstelling het bewijs zien, dat de belan geloosheid, waarmee hij steeds voor ieder klaar staqt, door zijn plaatsgenooten naar waarde wordt geschat. DE MOK TEXEL. Door den stroom gegrepen doch gered. Vrijdagmiddag zijn er op het strand nabij de pier te Den Helder weer eenige men- schen door den stroom gegrepen en meegesleurd Een korp.-vliegtuigmaker van het vliegkamp alhier was daar met zijn meisje aan het zwem men, toen het meisje plotseling door den stroom gegrepen werd. Zij riep om hulp en haar ver loofde zwom onmiddellijk naer haar toe en zag kans haar naar de pier te brengen. Toen hii meende te kunnen staan, zocht hij de grond doch raakte met een voet tusschen de steenen bekneld. Hij kon voor- noch achteruit en moest 'door de sterke stroom en de aanrollende golven het meisje weer loslaten, dat gelukkig even ver- Wij zullen ons wel wachten dag voor dag den handel en wandel te verhalen van die twee lief hebbers van het buitenleven. Wij zullen ons er bij bepalen de feiten te vermelden, welke in rechtstreeks verband staan met ons verhaal en eenigen invloed uitoefenen op de lotgevallen van onze voornaamste personen. Amanda genoot volop van de buitenverma- ken, terwijl eij baron Arnold de Reiss ten zeer ste wantrouwde, dien zij vermoedde iets geheel anders dan een baron te zijn, en wiens gedrag te haren opzichte haar hoogst verdacht voorkwam. Soliveau, van zijn kant, zeide bij zichzelven, dat het tijd was om te handelen. Na het ontbijt in de uitspanning „De Bijeen komst der Jagers", had Amanda lust om een watertochtje te maken. Den geheeelen morgen had Ovide, die op een plan broeide, geklaagd over hevige pijn in 't hoofd. Liefste, zeide hif, ik zal vandaag den moed niet hebben u te vergezellen. Ik ben niet meer van de eerste1 jonkheid en gij zijt onvermoei baar. Sta mij toe een beetje te gaan uitrusten en u dezen namiddag alleen te laten. Ik wil geen misbruik maken van uw goed heid, beste baron, antwoordde Amanda. Ik ga een toertje doen op het water, de vischlijn in de hand en ik zal pogen een goede vangst te doen. Ovide verliet het meisje, dat zich voorzag van visschersgereedschap, in haar boot stapte en een goede plaats ging kiezen onder het lommer van een wilg, terwijl de valsche baron zich naar de Moerbeziënvilla begaf, met kleine passen, ge lijk iemand die door hoofdpijn gekweld wordt. Eenmaal de deur van het paviljoen achter hem gesloten nam hij zijn gewone houding weer aan. Een-en-twintig jaar geleden, mompelde hij. heb ik willen weten, wie de valsche Paul Har- mant was. Ik ben het te weten gekomen. Thans wil ik weten, wat Amanda van mij denkt, wat zij weet, wat zij vermoedt. Ik zal het weten. Hij opende alsdan de kast, waarin hij zorgvuldig zijn reistasch had gesloten, haalde uit deze laat ste het fleschje, dat wij er hem hebben eien in leggen, alvorens hij uit Parijs vertrok. Een glimlach verscheen op zijn lippen, terwijl hij dit fleschje bezag. Die babbellikeur, zeide hij, zal mij, zooals eertijds, volkomen bevredigen. Hij plaatste het fleschje op een tafel en zag in het rond. Een eikenhouten buffet bevatte verscheidene flesschen en kruikjes met verschillende likeu ren, Chartreuse, Cura<jao, anisette enz. der op de pier terecht kwam. De korporaal, aldus de Held. Cour., kreeg veel water binnen, daar de golven geregeld over hem heen sloegen. Men wierp hem de lijn toe, die aan da paal bevestigd is bij de pier. Door hem nu tegen stroom in te trekken, kon hij uit zijn netelige positie bevrijd worden. Een Roode-Kruis soldaat, op het strand aanwezig, verbond de gewonde voet. Zij ook dit ongeval weer ter leering om zich vooral niet in de nabijheid van een pier te wa ter te begeven, of zich te ver in zee te wagen. EEN WATERVLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. DE MOK. Donderdag is 't watervliegtuig W 59 doordat de as tusschen schroef en motor brak, nabij de dijk te Medemblik loodreoht in zee gestort. De zwaar beschadigde machine, in een der drijvers'was een scheur werd met veel moeite opgevischt en op transport gesteld. Persoonlijke1 ongelukken kwamen niet voor. DE KOOG TEXEL. Bij het baden verdronken. Maandagmiddag j.1. is hier door een droevig ongeval groote verslagenheid teweeggebracht. Omstreeks half vijf waren een aantal admes en heeren aan het baden in zee, ton plotseling éen hunner, de 18-jarige Edwin Walter Berends terwijl hij zich tusschen de eerste en de tweede zandbank bevond, wegzonk. In allerijl toegescho ten zwemmers slaagden er niet in hem terug te vinden, hoe zeer men ook zocht. Eerst na 25 nv nuten werd vanaf het duin iemand drijvende op eenige afstand van de kust waargenomen Aan land gebracht, werd -onmiddellijk kunst matige behandeling toegepast gedurende gerui me tijd. Niet minder dan 4 doctoren verleenden daarbij hun gewaardeerde hulp, maar mochten hun pogingen niet met goede uitslag bekroond zien. De medici constateeren, dat de levensgees ten geweken waren. Vermoedelijk moet het on geval aan, hartverlamming worden toegeschre ven. ALKMAARSCHE GEVANGENIS GESLOTEN. Onlangs is de gevangenis van Alkmaar geslo ten, dit is de eerste gevangenis van beteckenis die buiten werking is gesteld. Een paar kleine, gevangenissen gingen voor en de gevangenis te Zutfen staat leeg, in verband met haar bestem ming tot Jeugdgevangenis. De hoofdredactie van het Maandblad voor Be rechting en Reclasseering van Volwassenen en Kinderen schrijft over deze heuglijke gebeurte nis De sluiting van de Alkmaarsche gevangenis geeft een gevoel van groote bevrediging. Niet omdat wij meenen dat ons land het nu voortaan maar zonder straf- en bewaringsgestichten zal moeten doen, maar omdat wij die gestichten tot het kleinst mogelijk aantal willen teruggebracht zien. In de sluiting mogen wij zien, wel niet een bewijs van het succes ven de nieuwe methoden op het gebied van strafrecht, maar toch wel een symptoon van dat succes. De nieuwe methode, die kan gekenschetst worden als de methode Een dier flesschen, met hét etiket Groene Chartreuse, bevatte nog slechts vier of vijf glaas jes likeur. Het is de Groene Chartreuse, welke Amanda boven alle andere sterke dranken verkiest, zei de Soliveau bij zichzelven. Dezen avond zal zij er van drinken, als naar gewoonte en de uitwer king zal zich spoedig doen gevoelen. Hij ontkurkte de flesch Chartreuse, daar na het fleschje uit Amerika meegebracht en goot in de eerste twee lepeltjes van den inhoud van het tweede. Daarna zette hij alles weer op ziin plaats en niet wetende wat te doen met zijn tijd, daar zijn voorgewende hoofdpijn hem verbood uit te gaan, strekte hij zich uit op een canapé en on der den invloed van de warmte, sliep hij weldra in. HOOFDSTUK II. Wij zullen Ovide laten sluimeren en naar A- manda terugkeeren, die sedert een uur met groo te oplettendheid de bewegingen van den dobber harer lijn volgde en een groot genoegen vond in die bezigheid. Eensklaps werd haar aandacht getrokken door een buitengewoon gerucht, ko mende langs den kant van den spoorweg, die op die plaats hooger ligt dan de rivier. Een ge weldig gesis weerklonk, weldra gevolgd door een verschrikkelijken schok, dan door gekerm, zuchten en noodkreten. Amanda richtte zich in haar boot op en zag foienschen rondloopen, ten prooi aan den he- vigsten angst, terwijl anderen poogden zich te bevrijden uit halfverbrijzelde, opeengehoopte wagons. De klachten, de noodkreten verdubbelden. Een vreeselijk ongeluk, mompelde het meisje, zonder twijfel twee treinen, die op elkan der gebotst zijn. Dan, door de nieuwsgierigheid gedreven, meer de zij haar boot aan den wilg vast, sprong aan wal en richtte zich naar de plaats der ramp, welke niet ver van het station gelegen was. Talrijke nieuwgierigen kwamen reeds langs denzelfden kant aangeloopen. Amanda was weldra ter plaatse. Een ver schrikkelijk schouwspel ontrolde zich voor haar oogen. Drie wagons waren volkomen verbrij zeld. Andere, het onderstboven geworpen, lagen in de grootste verwarring opeengehoopt. Van alle kanten stegen angst- en noodkreten op. (Wordt vervolgd^

Wieringer courant | 1928 | | pagina 1