Kroon. De heeren D. Klein Az., C. Tijsen M.Cz. P. C. Lont, J. Krommedam, J. Bakker Sijbr. en W. Mostert hebben aangifte gedaan, dat de ziek te onder hun vee weer geweken is. Donderdagmiddag is ten nadeele van den Heer W. Bakker Jz. te Den Oever een bijna nieuw Heerenrijwiel ontvreemd. Een handelsreiziger uit Alkmaar heeft aan gifte gedaan, dat het lakwerk van zijn auto, toen deze een oogenblik onbeheerd aan den Akker- weg te Oosterland stond, door een voorbijrijden de wagen met graan ernstig beschadigd is. Ter voorlichting inzake de te verstrekken hdviezen omtrent de Zuiderzeesteunwet is door den Burgemeester een commissie ingesteld, be staande uit de heeren M. Kooij Pz., Jb. Lont Dz. ën A. Zomerdijk. BURGERLIJKE STAAND der gemeente Wieringen over Augustus 1928. Geboren Jantina Arendina, d.v. Jb. Klok en A. BoltHillechien, d.v. A. Oosting en T. Hooi veld Antje, d.v. N. Rotgans en A. Wit Sieu- wert, z.v. E. Klein en N. Rotgans Hendericus Johannes, z.v. H. G. Langes en M. M. Arling Jan Pieter, z.v. L. Wieringa en A. Everts Arie, z.v. C. Duijnker en S. P. IJpma Elizabeth Catharina, d.v. N. A. Moeliker en A. C. Poel Anje Dievertje, d.v. J. Taai en D. Tuin Jans, z.v. H. Klein en G. Schreuder Maria Klasina, d.v. P. Lont en D. Hegeman Elisabeth Trijntje, d.v. P. C. de Haan en G. Bosker. Ondertrouwd C. Vermeulen en A. Doves J. J. Bosker en T> Bakker. Getrouwd W. Kaan en J. Keijzer C. Vermeu len en A. Doves J. J. Bosker en T. Bakker. Overleden G. Kaleveld, oud 81 jaren, wed van S. Zomerdijk T. Spoelstra, oud 51 jaren echtgenoote van H. K. van Kalsbeek. Loop der bevolking over Augustus. Ingekomen personen P. A. Jansens van NieuwvlietM. A. Jansens van Zuidzande B. H. Fledderman en gezin van Rotterdam P. W. Verwer van Amster dam D. Berghorst van Oldebroek P. Dekker èn echtgenoote van Den Helder P. J. Groeneweg van Den Helder K. Klein en gezin van Wilder- vank W. Muller en gezin van DordrechtJ. J. de Vries en gezin van Haarlemmerliede en Spaarnwoude G. Landman en gezin van Heer - de T. H. Henkes van Amsterdam C. J. van Hoof en gezin van Oosterhout H. C. Jacobs van Amsterdam A. de Graaf van Ossendrecht ;F. A. de Greef van Wonseradeel C. J. de Greef van Bergen op Zoom J. C. Korporaal van 's-Graven- hage T. Wolzak van Alkmaar J. Weender en gezin van Velsen C. Theunen en gezin van Put te L. Van Linden en echtg. van Putte H. de Vries van Het BildtJ. B. J. Eenstroom van *s-Gravenhage T. J. B-oorsma en gezin van Hoorn D. van Elk van Gouda G. J. Brouwer van Amsterdam H. D. Goor van Borculo J. JFerwerda van Amsterdam P. L. Ferwerda van Amsterdam J. Kuut, geb. Basstra van Bloe- mendaal A. Kuiper en gezin van Vlagtwedde; M. T. Bergman van Amsterdam J. Drost en gezin van Purmerend A. B. Zijlstra van Acht- karspelen M. Haakma van Kollumerland \V. Boogaard van Schoondijke J. A. van Hous- selt van Velsen B. Davids van Odoorn W. J Ronda van Velsen. Vertrokken personen J. Braam naar Am sterdam J. F. R. van de Wall naar 's-Graven hage C. P. Vijverberg naar Rotterdam A Sins en echtg. naar Wonseradeel T. II. Oom- naar Alkmaar J. J. Bosker en echtg. naai Harlingen L. Kuiper en gezin naar Medemblil G. van Ham en gezin naar Wonseradeel H Greven naar Borger. J.l. Zaterdagnamiddag van 3V£ uur tot f uur en 's avonds van 6M> tot 9 uur werd dooi een Amsterdamsch toonéelgezelschap onder lei ding van mevr. de Jong in de ontspanningsgebou wen der M.U.Z. op „De Oude Zeug" en te den Oever voor de Zuiderzeearbeiders een uitvoering gehouden. Beide keeren waren de gebouwen ge heel bezet. Opgevoerd werd het blijspel in twee bedrijven, getiteld „Hagenaars in Pension", hetwelk op zeer magnefieke wijze werd opge voerd en buitengewoon in den smaak viel. He' geheel werd opgeluisterd door piano en vioolmu ziek van de heeren J. N. Bruul en M. S. Kooij al hier, welke heeren zich buitengewoon van hur taak kweten. Volop hebben de aanwezigen zich dan ook geamuseerd en hoopten dat zulke ont spanningen vaker zouden voorkomen. Dank aar de M.U.Z. voor hun in deze verleende medewer king. De heer C. Duijnker Az., heeft zijn vracht- autodienst WieringenHelder verkocht aan \Jb. Gorter Cz. alhier, welke deze dienst op den ouden voet zal voortzetten. Deze dienst welke voorheen door wijlen den heer Alb. Duijnker Az. per zeilschip (er was toen geen verbindingsdijk) werd gedaan later zijn zoon de tegenwoordige C. Duijnker Albz. is voortgezet. Op 9-jarigen leeftijd voer de heer Duijnker al met zijn vader op den Helder. De zeilen werden vervangen door een motorjacht en thans aotodienst. Bijna 25 jaar onderhoud Duijnker deze dienst zoodat geheel Helder hem kent en vertrouwd, want zoowel hier als te Den Helder genoot hij een groot vertrouwen en zien velen hem dan ook noode den dienst neer leggen. Met zijn booten vervoerde hij destijds honderden passagiers. Zijn opvolger de Jac. Gorter Cz., een familie- lid-oomzegger van hem zal nu voortaan zijn plaats in de rij van de autovrachtdiensten in nemen en hopen wij van harte dat hij een waar dig opvolger zal mogen worden. Voor zoover wij de jonge Gorter kennen twijfelen wij er niet aan, of hij zal zich de zaak eigen maken en toonen een waardig opvolger te zijn. Rectificatie. Ons wordt medegedeeld, dat in ons blad van j.l. Vrijdag in een bericht betreffen de stroo-mijt verbrand van de fam. Koorn staat dat verzekering de schade dekt door de B.B.W.V alhier, hetgeen niet juist is. Het verbrande stroo was niet verzekerd en dat de bouw van een woon huis voor den heer W. S. de Vries aan den Noor- derweg was opgedragen aan den aannemer J. C. de Vries, hetgeen echter nog niet is geschiedi Gorr. Het 5-jarig zoontje Dik van dë café-houder de heer S. A. Veerdig had het ongeluk toen de heer S. Jongkind, manufacturier, met eijn auto achteruit reed, met een zijner beenen onder de auto te geraken. De kleine had vermoedelijk de signalen, die de heer J. gaf niet gehoord en werd vreeselijk van streek en huilende opgenomen. In geroepen hulp van Dr. de Groot, kon deze niets ontdekken, enkel eenige schrammen, zoodat 't ongeval best afliep en men een paar uur later de kleine weer op straat zag loopen. Nu maar goed opgepast hoor Dik. POLITÏE. Gevonden een bril, op het Sluis- plein een bril in Etuieen kinderportemonnaie (nieuw.) Verloreneen vulpen van een auto een vaatje Zeep, in een zwart manchester reis zak. Inl. bij den Gem. Veldwachter. PROVINCIALE „VAN WEEK TOT WEEK RUBRIEK." Het Middenstandscongres in Alkmaar. Medemblik in afwachting. Hard- leersche Boeren, kinderen en auto^^i- ten. O Alkmaar, dat dit jaar geen klagen heeft over gebrek aan belangstelling, mocht in de afgeloo- pen week weer een nieuw congres ontvangen, n.1. van den Kon. Ned. Middenstandsbond. Deze bond, die ongeveer 20.000 leden telt, bestaat voornamelijk uit personen, die behooren tot den handeldrijvenden en nijveren middenstand daarom ook waren het voornamelijk onderwer pen als winkelsluiting, bedrijfsbelasting e. d.„ die de aandacht hadden op dit congres (het 25e van den Bond). Wij kunnen daar niet verder op ingaan in die klein bestek, maar willen alleen even wijzen op het belang van deze organisatie van den middenstand. De winkelier, de kleine handelsman en fabrikant zijn over het algemeen sterk individualistzij zijn gewend, om zich zelf te helpen en voelen daarom voor samenwerking in den regel minder dan andere groepen, in de maatschappij. Doch wat gebeurt er nu de laatste 40, 50 jaar Aan de eene kant ziet men in de maatschappij het grootbedrijf, de fabrieken en groote handelslichamen, steeds meer samenwer ken en samentrekken in belangengemeenschap pen, trusts, kartels, concerus of hoe men het nog meer noemt aan de andere kant begrijpen de arbeiders steeds meer, dat zij op zich zelf mach teloos, maar vereenigd sterk zijn. Tusschen die beide groepen in staat de middenstand en deze begint zich daar slecht op haar gemak te voelen. Het is wel eens zoo gezegd kapitaal en arbeid, dat zijn twee molensteenen, die tegen elkaar wrijven zonder elkaar te deren, maar tusschen de steenen zit de middenstand en die wordt fijngemalen. Dat is de ontstaansreden van den middenstandsbond geweest en daarom verdient hij zeker heel wat meer belangstelling dan tot heden het geval is. Op dit congres zijn overigens, zooals op ieder ander, vele dingen gezegd, waar iedereen het mJee eens was, en vele, waar het de meesten het mee oneens waren. Tot de eerste groep behoort zeker wel deze rake uitspraak van den voorzit ter „De middenstand is geen asyl voor hen, die in andere beroepen mislukken." Dit is trouwens een der hoofdlijnen van het heele congres ge weest de middenstander heeft zeker niet min der dan ambachtsmenschcn noodig vakoplei ding. Zelfs gingen sommigen zoo ver, dat zij instelling van een „winkeliers-examen" vroe gen, een verplicht examen voor men zich zou mogen vestigen. Een ander belangrijk punt was deze vraag „Zijn er niet te veel winkeliers Maken in dit vak de vele varkens de spoeling niet te dun. en worden daardoor de waren niet te duur Prof. Eigeman, die hierover een inleiding hield, meent van nietvolgens hem is juist de groote concurrentie de oorzaak, dat de waren steeds goedkooper worden en daardoor weor wordt er meer verkocht. Waarmee weer lang iederen het niet eens was, want, zoo werd er ook gezegd, die concurrentie is dan voor de verbruikers heel mooi, maar wijzelf, de winkeliers, worden er de dupe van. Ook voor de Medembliksche middenstand is het op het oogenblik een belangrijke tijd. Dinsdag 12 Sept. zal de lang voorbereide dag zijn, dat de groote land- en tuinbouwtentoon stelling geopend wordt. Hoe groot de tentoon stelling is opgezet, blijkt wel uit een opsomming van de afdeelingen rundvee, schapen, varkens, geiten, pluimvee en konijnen, bijenteelt, zuivel, akkerbouw, groententeelt, fruitteelt, bloembol lencultuur, zaadteelt, bloemisterij enz. Natuur lijk zijn er ook vele feestelijkheden aan verbon den. Een geweldige voorbereiding is voor zoo'n tentoonstelling noodig en dan loopt men altijd nog het risico, dat de heele zaak door het weer bedorven wordt, zooals Medemblik in 1912 on dervond. Teleurstellingen en moeilijkheden blij ven trouwens nooit uitzoo had men hier o.a. aanvankelijk een veel te klein aantal inschrij vingen voor de afdeeling rudvee, wat zijn oor zaak vond ,in het mond- en klauwzeer. Doch na verlenging van den termijn kwam alles nog op zijn pootjes terecht, blijkens het getal van 260 stuks vee in deze afdeeling. Het mond- en klauwzeer heeft in de laatste dagen, overeenkomstig het spreekwoord, dal een ongeluk zelden alleen komt, een concurreni gekregen in het z.g. rotkreupel, dat o.a. te Texel en Grootschermer geconstateerd is. In de laatste plaats is weer een veehouder verbaliseerd, omdat hij geen aangifte van de ziekte had gedaan. Som mige menschen schijnen zeer hardleersch te zijn Hardleesch dat is ook vaak de jeugd. Op alle mogelijke manieren is en wordt geprobeerd, hen aan het verstand te brengen, hoe gevaarlijk het is om op rijdende auto's te klauteren, en toch, telkens weer zien we nieuwe voorbeelden van ongelukken door onvoorzichtigheid. Deze week weer in Hoorn, waar een 9-jarig jongetje bij zijn poging, om op een auto te komen, mis- sprong en onder de wielen geraakte, wat bijna onmiddellijk den dood ten gevolge had. -- Hardleersch, dat zijn ook sommige autoritei ten. Nauwelijks zijn de klaagliederen van Jeremi a uit Barsingerhom over de langzaamheid van Minister en Inspecteur van het onderwijs ver stomd door inderhaaste belofte van den Minister (men zal zich deze geschiedenis uit vorige over zichten herinneren) of bij ons in Anna Paulowna zit de Raad met 'n aanhangsel van het onderwijs te martelen, en naar wij veronderstellen ook al ten gevolge van de laksheid der autoriteiten. Tweemaal is hier reeds iemand benoemd tot lid van de Commissie tot wering van schoolver zuim, tweemaal heeft de uitverkorene bedankt: Aangenaam is dat baantje dan ook zeker niet om als rechter te fungeeren, en er wordt zoo'n beetje de draak met je gestoken. Aan de eene zijde de nalatige „strafbare" ouders, die maling aan de commissie hebben, omdat zij veronder stellen, dat er toch niets van komt; aan de ande re zijde de ondcrwijs-autoriteitcn, die alles op de lange baan schuiven Zoo tusschen twee vuurtjes, nee, dat is verre van aangenaam. La ten we nu maar hopen, dat onze autoriteiten en ouders wel hardleersch, maar niet heele- maal onverbetelijk zijn. PROVINCIAAL NIEUWS. WIERINGERWAARD: „Kans op onweer" had het weerbericht aangekondigd en de ama teur - meteorologen wisten al kort na het middag uur te vertellen, dat de kans zekerheid zou vvor den; de radio-toestellen deden verdacht; er wa ren atmospnerische storingen.. Inmiddels heerschte in Wieringerwaard een voor September onwaarschijnlijke hitte, doch ondanks dat en de weerberichten stroomde van alle zijden het publiek in auto's, op motoren en fietsen de poorten onzer gemeente binnen Alles kwam af op de harddraverij, die hier Zondagmiddag werd gehouden, en bij zulk een groote opkomst was het gezellig en kon het niet hnders, of alles moest wel schitterend slagen. En dat deed het ook inderdaad. De prijswin- ners waren als volgt: le prijs f 250 Miss Zelda Peter, eigenaar S. v.d. Oord, Haarlemmermeer 2e prijs f 150 Qualiteit, eigenaar Th. Smit, Alk maar; 3e prijs f 50 Maria M.,eigenaar J. Bakker Wieringerwaard; 4e prijs f 25 Oeke S., eigenaar Jb. Koning, Wieringerwaard. De Poldersche faforiet Catharina Spier van den heer R. van Wieringen kon. ondanks hc: goede loopen geen prijs bemachtigen. Door het trekken van 'n ongelukkig nummer moest Ca tharina loopen tegen de zoo snelle Miss Zelda Peter, en in een vinnigen strijd moest ze het on derspit delven. De wedstrijd verliep prachtig; ook het weer hield zich goed; doch omstreeks vijf uur kwa men de „koppen" uit het Westen opzetten en weldra bedekten zij de zon. Dit was 'n sein om op te breken voor hen die ver van huis waren, t>m „voor de bui" binnen te zijn. Pas over zeve nen vielen de eerste regendruppels; en terwijl men in de zalen vroolijk danste, brak het on weer los en het duurde tot 10 uur, al was het niet al dien tijd even hevig. Een paar dreunende Slagen, voorafgegaan door felle bliksemschich ten, waren het besluit van dat onweer, dat geen ongelukken had veroorzaakt, en dat, volgens „deskundigen", het afscheid was van den zomer! Ze hadden 't mis. Nóg is 't heerlijk weer WILLIAM HEARST IN ONS LAND. Belangstelling voor de Zuiderzeewerken. De Amerikaansche krantenkoning William Hearst, maakt een reis door Europa. Vermoede lijk wenscht hij dat incognito te doen, want de Amerikaansche bladen hadden van zijn ver trek, voor zoover wij hebben kunnen nagaan, geen gewag gemaakt. Nochtans is hij in ons land ontdekt en wel te Volendam. „Zijn eendekker" vertelde ons, dat de heer Hearts het Zuiderzee-plaatsje had be zocht, niet zoozeer om de curiositeiten, dan wel om kennis te maken met de Zuiderzee en de Zui derzeewerken. Hij wilde blijkbaar de Zuiderzee zien, zooals zij nu nog is en zich noordelijker op de hoogte stellen hoe zij worden zal. Die Amerikaansche belangstelling voor dit reusachtige waterbouwkundige werk is verheu gend. De krantenkoning reist niet alleen. Zijn gezelschap telt ongeveer 15 personen, waaron der journalisten, stenografen en secretarissen, fotografen en filmoperateurs. Het reist in drie auto's. De drie chauffeurs zijn resp. een En- gelschman, een Franschman en een Duitscher. Ieder van deze drie spreekt ook de taal van zijn cllega's. De heer Hearst heeft zich dus wel te gen de gevaren der taalmoeilijkheden gewa pend. In Volendam heeft hij gelogeerd in hotel Spaander en hij heeft daar allerlei informaties ingewonnen in verband met de Zuiderzeewer ken. EGMOND AAN ZEE. Knaapje verdronken. Zaterdagmiddag, zomerzonneschijn, kalme zee. Geen wonder, dat de jeugd met onweer- staanbareo drang gedreven werd om rond te dartelen in het heerlijke zilte nat der Noordzee. En toch, juist op zulke dagen, wanneer het water nauwelijks rimpelt en de zee efü ;i ligt als een meer, is het gevaar het grootst. Bij ster ken golfslag en flinke rollers is ieder vanzell ken golfslag en flinke rollers is ieder vanzeit op zijn hoede en waagt men zich niet gauw te ver. Maar zoo'n vredig water lokt en trekt aan, terwijl de vaak ook dan zeer sterke stroomingon nauwelijks merkbaar zijn. Wee dengene, die zich door den schijn verleiden laat „Ik durf nog wel verder" zei de 11-jarige J. G. tegen de beide kameraadjes, ondanks de waarschuwing van zijn zorgvolle pleegmoeder, die het weesje van zijn prilste jeugd met voor beeldige toewijding had opgevoed. Ook nu mocht hij eigenlijk niet gaan baden, zoodat zijn zwembroek thuis lag. Maar Jacob kon al aar dig uitslaan en voelde zich mans genoeg. Jam mer van het kereltje, dat hij de verleiding om verder te gaan niet kon weerstaan. „Ik ga niet", streefde zijn kameraad tegen, „hier is een trek gat." Doch nauwelijks was het ventje een eind je van zijn makkers af, of hij maakte wanhopi ge bewegingen om terug te keeren, riep „Help" en dook onder. Een der vriendjes vloog er heen, greep hem nog even bij den schouder, maar de hand gleed van het bloote lichaam af. Een groo tere, die echter ook niet zwemmen kon, kreeg hem ook nog tot tweemaal toe even beet, maar moest eveneens loslaten. De heer C. W., het on heil bemerkende, sprong ijlings gekleed te wa ter, doch vlak voor hem verdween het knaapje en was niet meer te ontdekken Zondagnamiddag werd aan het strand een lijkje ontdekt. De meeuwen hadden er haar sporen reeds op nagelaten. ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Ten overstaan van Notaris Van den Berg werd Vrijdag j.l. in het lokaal van den heer Borst verkocht het nieuwe burger woon huis van wijlen de echtelieden C. Keijzer en Trijntje Kooij. Kooper werd de heer Alb. Tiel van hier voor de som van f 3500.—. Naar wij vernemen treedt Zondag 23 Septem ber a.s. de tooneelvereeniging O.B.K. van de Spoorbuurt op herhaald verzoek op in de zaal van den heer Borst met het spel uit het leven in drie bedrijven: „Struikelblok". Immers veel suc ces werd met dit spel geoost in de zaal van Kos- sen; nu zijn de velen, die toen verhinderd waren in de gelegenheid van dit mooie stuk te genieten. SPORT. SUCCES-NIEUWS. Het was j.l. Zondag weer een drukke dag voor Succes. Des morgens om 10 uur speelde de aspiranten tegen een dito club van de Haukes.. Voor de rust was de stand 30 en da de rust 110 voor Succes zoodat de over winning door S. glansrijk was behaald. Om 2 uur komen Succes II en M.A.Z. I in het veld. Als scheidsrechter Lucker beginnen blaa9t is M. volledig, terwijl S. enkele invallers telt. Voor rust weet Succes de stand op 31 te brengen. Na de thee zijn de S.-'ers weer hef meest in den aanval, alhoewel de M.-'ers hun best doen kan de keeper niet verhinderen dat nog 3 maal wordt gedoelpunt en Succes de stand tot 61 weet op te voeren en waarmee het einde komt zoodat S. in het bezit kwam van de door M.A.Z. uitgeloofde medaille. Succes I ondernam de reis naar Nieuwe Nie- dorp om daar de pas gepromofeerde eerste klas ser partij te geven. Als scheidsrechter om halt drie de elftallen in het veld blaast is N. eerst met 10 man doch spoedig kwam de elfde. De N.- aanvoerder wint de toss en verkiest eerst tegen het geringe windvoordeel te spelen. De S.-mid- voor trapt af en direct volgt een aanval op het N.-doel. De verdediging zend echter retour, doch voor korten duur want weer zweeft de bal voor het N. Heiligdom. Dan volgt een N.-aanval wel ke niets oplevert. Een corner op het N.-doel wordt het veld ingewerkt. Als Slikker dan de bal voor het N.-doel plaats is het Jan Lont wel ke de rest doet en S. de leiding bezorgt 1—0. N. niet ontmoedigd pakt f^ink aan en volgen dan ook enkele gevaarlijke momenten voor het S.- doel, vooral de linkervleugel is uiterst gevaarlijk en brengt de paal eenmaal redding. Dan komen de S.-ers weer aan de beurt en jammer genoeg schiet Kooij juist over. De N.-verdediging wordt opnieuw geducht aan de tand gevoeld. Een voor zet van links wordt door Jan in een punt omge- ziet 20 voor S. Beide doelen verkeeren verder om beurten in gevaar en kort hierop breekt de rust aan. Na de rust is S. eerst weer in de meer derheid, doch de N.-ers luid aangemoedigd pak ken flink aan. De S.-midvoor krijgt een mooie kant doch door te lang treuzelen gaat ze verle ren. Even later krijgt Kroon een opgelegde kans doch vlak voor doel mist hij. Bij een strubbeling voor het S.-doel weet de N.-midvoor 21 te ma ken. Nu krijgen de N.-ers een beetje de overhana De midvoor nog een opgelegde kans om gelijk te maken doch Jaap werkt de bal het veld in. Even later weer een strubbeling voor het S.-doel doch spoedig is het gevaar geweken als Piet redding brengt. Even later blaast scheidsrechter voor het laatst en is de stand 21 voor Succes, welke alzoo in het bezit kwam van een door N. uitge loofd verguld zilveren kruis. De wedstrijd werd in zeer prettige verstandhouding gespeeld. Het weer was wel iets te warm, want het kostte me nig zweetdruppel. DE SOEP, DIE NIET DEUGDE. Ernstig geval van vergiftiging. Eén doode. In een gezin aan de Slaghekstraat te Rotter dam hebben zich Zaterdagavond na het nuttigen van opgewarmde soep ernstige vergiftigingge- vallcn voorgedaan, welke reeds een slachtoffer hebben geeischt. Het gezin van B. Bierschenk, bestaande uit man, vrouw en 10 kinderen, gebruikte Zaterdag avond opgewarmde soep, welke in een gesloten pan van den vorigen dag had overgestaan. Kor ten tijd daarna werden de vrouw en 5 kinderen ernstig onwel. De hulp van Dr. Abrahams werd ingeroepen en deze constateerde vergiftiging, waarschijnlijk veroorzaakt door de soep, die in verband met het warme weer niet van al te goe de kwaliteit meer was. De medicus schreef me dicijnen voor en gaf zijn verdere aanwijzingen. In den nacht van Zaterdag op Zondag vererger de echter de toestand van den 5-jarigen Bene- dictus en in den loop van den nacht overleed het jongetje. Zondagavond werd de toestand van de ande^ ren van dien aard, dat dr. Abrahams adviseerde tot opneming in een ziekenhuis. Gistermorgen om 8 uur zijn toen 4 kinderen, n.1. de 18-jarige Aaltje, de 16-jarige Jacob, de 9-jarige Lecie en de 7-jarige Samuel ver auto van den Geneeskun digen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Cool- singel overgebracht. In den toestand van de moeder was* een merkbare verbetering gekomen, zoodat haar overbrenging naar het Ziekenhuis niet noodzakelijk werd geacht. De pan met restanten van de soep werd in be slag genomen en ter beschikking van den Gem. Keuringsdienst gesteld. Voor zoover uit het on derzoek is gebleken, is van schuld geen sprake. Het merkwaardige van het geval is, dat de va der en de andere kinderen eveneens van de soep hebben gegeten. Zij hebben er echter geen nadee- lige gevolgen van ondervonden. Het is natuur lijk mogelijk, dat zij minder van de.soep hebben genuttigd dan de andere leden van het gezien. DE OUDSTfc VROUW VAN ONS LAND. Zondagmorgen is in den ouderdom ban bijna 106 jaar te Hengstdijk bij Sas-van-Gent overle den de wed. AsselmanDe Witte. Op 1 Novem ber zou de overledene 106 jaar zijn geworden. VERDRONKEN. Een ongeveer 25-jarige man uit Beverwijk liep Zondagavond in beschonken toestand nabij de aalegplaatsen der ponten te Velsen. Vóór de aan legplaats van de kleine pont kroop hij onder de afsluitboom door en liep met zijn fiets naar den waterkant. Verschillende personen trachtten hem tegen te houden, doch hij nam een dreigen de houding aan. Hij wierp daarna zijn fiets in het kanaal en sprong vervolgens zelf het wa ter in. Onmiddellijk stelde men pogingen in het werk om den man te redden, en na vijf minuten dreggen werd hij reeds opgehaald. Echter kon de direct toegepaste kunstmatige ademhaling den man niet meer redden. Hij bleek reeds over leden te zijn. 1 urr DE S. D. A. P. Zondag werd, blijkens een verslag in „Het Volk", de vergadering van den Partijraad der S.D.A.P. gehouden, die te beslissen heeft over de vraag of en zoo ja welke kieskringen eullen worden gecombineerd, hoeveel candida-

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2