ZACHT Hl fiürt h Herv, of Geref. Armenkassen H.H Huurders v Landerijen landhuup over 1928 OP DE TONG IN PRIJS Ci rtiet tkiOu f" port van motorrijwielen is daarentegen van 11.089 tot 10.412 stuks gedaald. DE DURE KUS. Alfredo Cowas had te Manilla een meisje ge kust. Tegen haar wil vermoedelijk Twee hon derd pesos boete was de oorspronkelijke straf, welk vonnis in hooger beroep werd „verbeterd" in 3 jaren, 6 maanden en 21 dagen gevangenis straf. Het Hoog Gerechtshof, nog later in de kusaf- faire betrokken, veroordeelde den jongeling ten slotte tot zes maanden gevangenisstraf en 200 pesos boete. Toch gold het slechts het overtre den van een plaatselijke verordening. Of bij dit geding een getuige-deskundige werd gehoord, vinden wij niet vermeld.... DE JACHT OP SOUVENIRS. Ze zijn overbekend, de dwaze verhalen van toeristen, die overal waar zij komen iets mee pakken bij wijze van souvenir. Men denke slechts aan den „aanval" op de Borobodoer eeni- ge jaren her Maar ze zijn ook overbekend de verhalen van gewiekste zakenlui, die bij tien tallen glazen en bekers hebben verkocht, waar uit de Oceaanvlieger Lindbergh nooit had ge dronken na zijn aankomst te Parijs! In het vermaarde Munchener Hofbrauhaus worden per jaar.... 1500 bierpullen door geest driftige bezoekers, in hoofdzaak Angel-Saksers, meegenomen. Zelfs de pullen der stamgasten zijn niet meer veilig, en die van den voorzitter van den Beierschen Landdag was er dezer da gen op mysterieuse wijze van door. Toen het te bar werd, besloot de politie zoo nu en dan eens een razzia te ondernemen. En wa rempel, kort geleden werden in de rugzakken van een troep „Wanden'ögel"36 solide bierpullen gevonden, die in den loop van den a- vond waren verdonkeremaand DE... PANTALON VAN PRINS GEORGE. Zooals men weet maakt prins George, de vijf de zoon van den Koning van Engeland, thans een reis door Amerika. De reiservaringen des prinsen hebben echter niet steeds de onvoor waardelijke instemming van zijn koninklijke ouders, die het zelfs noodig oordeelden den prins telegrafisch te verbieden met een aardig filmactricetje per vliegtuig in Hollywood te lan den. De prins heeft evenwel nog meer tegenspoed gehad. Want toen „luitenant Windsor", zooals zijn schuinaam luidt, tijdens een danspartijtje ten huize van Mary Pickford en Douglas Fair banks zich vermaakten, bleef hij ergens aan haken en scheurde zijn broek op dusdanige wij ze, dat hij onder het escorte zijner kameraden die hem tegen spottende blikken beveiligden, naar een zijkamer werd geloosd, waar het euvel werd hersteld. 't Is niet 't eerste incident met genoemd klee dingstuk, dat den prins overkomt. Een van de eerste keeren dat hij in het openbaar een func tie moest verrichten het was in Harwich kwam zijn trein aan, doch de prins trad niet naar buiten. Verbazing bij de ter begroeting aan wezige autoriteiten. Een hofdienaar trad naar buiten, vroeg naar den Mayor. De Mayor was in dit geval een dame toen hij haar zag, verdween de dienaar haastig. Het bleek dat men den pantalon van het ma- rine-uniform, dat de prins zou aantrekken, ver geten had in te pakken. "Hoen hij zich in den trein wilde verkleedon, had men het bemerkt. Gelukkig had een jong marineofficier nog een ter beschikking. Binnen een kwartier stond de prins onberispelijk gekleed op het perron, en "bogen de autoriteiten hoffelijk. ORKAAN IN WESTVINDIë. 500 slachtoffers op Guadelonpe. Het aantal slachtoffers van een orkaan op Guadeloupe wordt in een telegram van den A- mirikaanschen consul aan het dept. van bui tenl. zaken op 500 dooden en gewonden geschat. Volgens het bericht was de orkaan de ergste waardoor dit gebied ooit is geteisterd. 80 pCt. der bevolking is dakloos. In totaal waarschijnlijk meer dan 2000 dooden op Portorico bijna 3/4 millioen dakloozen. Men vreest dat het aantal dooden tengevolge van een tornado waarschijnlijk meer dan 2000 zal bedragen, nl. 400 in Florida, 1000 op Porto rico, 65 op de Virgin Islands, enz. De materieele schade in Florida alleen wordt geschat op 20.000.000. Honderden personen worden als vermist ge meld. De mooiste gebouwen zijn vernield. Op Portorico werden de troepen opgeroepen om de uitbrekende onlustenen plunderingen tegen te gaan. De gouverneur van het eiland seinde, dat er tenminste 70.000 dakloozen zijn. Het Oosten der Ver. Staten door orkaan bezocht. De staart van de tornado werd ook te New York waargenomen. De wind was zoo hevig, dat vele personen door de vensters werden gewor pen en het verkeer op straat werd belemmerd. De dijk van het Okechobeemeer in Florida doorgebroken. Ook in de omgeving van het Okechobeemeer heeft de orkaan groote schade aangericht. In die streek wordt het aantal dooden op 400 ge schat. Reeds zijn 200 lijken, waarbij 100 van ne gers, begraven. 15.000 menschen zijn dakloos en verkeeren in grooten nood. Zaterdagavond 11 uur brak de dijk van het meer, waardoor een uitgestrekt gebied onder water liep en tallooze personen omkwamen. Het aantal slachtoffers in Florida. De autoriteiten verklaren na een inspectie in de door den tornado verwoeste gebieden dat er in het gebied van het meer van Okechobee on geveer 300 menschen zijn gedood. Op de Bahama-eilanden is de toe stand vrijwel hersteld. In antwoord op het aanbod van het steunco mité te Miami om een hulpschip te zenden, heeft de gouverneur der Bahama-eilanden draadloos medegedeeld dat hulp van buiten niet noodig is, daar de normale toestanden bijkans zijn her steld. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING ONTHEFFING WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Wieringen brengen ter algemeene kennis, dat op ZoTlag 23 September 1928 ontheffing wordt verhjnd van de verordening op de winkelsluiting in dier voege, dat de winkels gesloten moeten zijn te één uur 's nachts van den volgenden dag. Gelijke ontheffing wordt verleend van het verbod tot venten op of aan den openbaren weg, eveneens tot het nachtelijk uur, hierboven aan gegeven. De ontheffing wordt slechts verleend voor de winkels en voor het venten binnen de kom van het dorp Den Oever. Wieringen, 20 September 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. Op Dinsdagavond 18 September had in het Sociëteitsgebouw van de M. U. Z. de prijsuitrei king, plaats van de tenniswedstrijden uitgeschre ven door de Sportafdeeling van de V. V. M. P. Het animo voor deze wedstrijden was buitenge woon groot. In totaal hadden zich 24 deelnemers opgegeven deze waren na gelang capaciteit in 4 afdeelingen gesplitst. De Heer C. C. Kuiper, leider der tennisafdeeling overhandigde met een toepasselijk woord de prijzen. Deze beston den uit draagmedailles geleverd door den Heer Rump uit Hippo. De uitslagen waren als volgt Afd. A le prijs LEGRO, 2e pr. NAROLD; Afd. B le pr. GEYSEN, 2e pr. RIJNDERS Afd. C le pr. ROELOFS, 2e pr. Van Den BURG Afd. D le pr. GERARD, 2e pr. PEETERS. Een gezellig samenzijn besloot den avond. Drnk en aangenaam bezoek. J.l. Dinsdag maakten de leden van de Ned. Mij voor Nijver heid en handel een excursie naar de Zuiderzee werken. Ongeveer 400 leden uit alle deelen des lands namen er aan deel. Met het s.s. W. F. van der Wijk ging de reis van uit Enkhuizen eerst naar Kornwerderzand en vervolgens naar hier. Onder leiding van Ir. van der Wall werden de werken bezichtigd. Toen het gezelschap te Den Oever arriveerde, stond aldaar het bestuur van de afd. Helder van bovengenoemde Mpij waar van notaris Schreuder voorzitter is gereed voor de ontvangst en boot als attentie aan alle dames een bouquettje aan. Na afloop keerden allen weer per boot naar Enkhuizen, waar de treinen gereed stonden om de dames en heeren huis waarts te brengen. Opnieuw bezoekdoch minder aange naam. Per stoomboot van Harderwijk brachten j.l. Woensdag ongeveer 300 personen een bezoek aan de Zuiderzeewerken te Den Oever. Onder hen waren een drietal welke te veel spiritualiën hadden verorberd en wilden het café van den heer Jr. Lont met een bezoek vereeren, doch Lont weigerde ze binnen te laten. Hierna moest een waschtobbe van barbier Gielis er aan geloo- ven, werd opgenomen en over de straat gegooid. Lont maande tot kalmte aan doch ontving van een der belhamels een klap in 't gelaat. Zijn vrouw, welke op een trapje stond verbood* de onguur dat te doen en werd zonder pardon door hen van de trap gescheurd en op den grond ge smeten. Toen was de maat vol en al wat Oe- versch bloed in zilch had stortte zich op het drie tal neer dat flink afgerost werd en onder luid gejoel naar de boot werd gejaagd. Een der bel hamels zag er met zijn met bloed bevlekt hoofd, waarop een schilder een kwast met verf nog ka pot had geslagen, niet erg lief uit, de verwoed de menigte had dit heerschap omdat hij het pu bliek ook met het mes dreigde, eens flink onder handen genomen. Politie was niet aanwezig, doch werd spoedig gerequireerd en trachtte de grootste' dader van boord te halen doch deze was hoe men 't geheele schip doorzocht tot ie ders verbazing nergens te vinden. Hierna stoom de de boot naar Harderwijk terug en keerde de rust te Den Oever weder. Een nieuwe Zaak. Heden Vrijdag wordt te Den Oever de nieuwe slagerij van den Heer Wim Kaan geopend. De slagerij is gebouwd door den aannemer Geervliet van Den Helder en bevat winkel, slachtplaats, electrische koelcel, pekel- kamer, woning, enz. enz. terwijl het schilder werk is verricht door den Heer J. S. Nieuwbuurt van Den Helder, 't Geheel is electrisch verlicht en ziet er keurig uit. Den Oever is alzoo weer een mooi winkelpand rijker geworden hetgeen het dorp in aanzien doet verhoogen. In een vergadering van aandeelhouders der kaasfabriek „De Eendracht" te Oosterland aangaande bespreking eener eventueel op te richten zoetfabriek gevoelde men aangaande de groote kosten welke hiermee gepaard gaan er niet veel voor zoodat bij stemming er slechts 4 voor en 20 tegen waren. De besprekingen van de fabriek „Nooit Gedacht" te Hippolytushoef over hetzelfde onderwerp hadden tot uitslag 10 voor en 18 tegen. Van een groote zoetfabriek zal dan ook wel niet veel komen. Handicap - Harddraverij. Voor de a.s. Zon dag te houden harddraverij vanwege de vereen. „Flora" hebben zich tot deelname 14 vooraan staande bekende paarden van verschillende eigenaars aangemeld n.1. 1. Catharina Spier; 2 Qualiteit; 3. Silent Nancy. 4. Kunstier; 5. Oeke S.; 6 Ommega; 7 Petit Annie K.; 8 Roosje W.; 9 Pal; 10 Minni M.; 11 Maggy Henny; 12 Quford; 13 Idyle en 14 Konora. Deze harddraverij belooft dus zeer iintressant te worden. In de vacature van bestuurslid „Iluisverzor ging", ontstaan door het overlijden van Mw. van Kalsbeek-Spoelstra, is benoemd Mw. Bak ker-van der Plaat te Den Oever. Succes-Nieuws. De uitslag der gehouden in Goede tanden in den mond Houden 't best den maag gezond: Laat geregeld uw gebit Nazien door den tandensmid." Ver. Omhoog. schrijving voor het per autobus vervoeren der beide Succes - elftallen naar diverse plaatsen voor het spelen der competitie-wedstrijden enz. is dat laagste inschrijver was de heer C. Mz. de Haan te H.hoef, aan wien medegunning is ge schiedt. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna, datum Postmerk. Beste HARM. Geen tijding, gOeje tijding, zeggen ze wel 's Nou, erg mis i$ dit ouwe spreekwoord niet In de voorbijgegane weken leverden de nieuwtjes in de kranten wéinig op; 't was zoogenaamd >,kiom-kommernieuws!".Maar nou deze week sloeg 't nieuwsweerglas aarsom; Maar volgens Mie stond 't zoover beneden nul, dat ze d'r nog de koortsgrillen van in d'r leden heb Ze las 't boelhuis van de gouden oorijzers en kerkboeken met gouden en zilveren sloten te Wieringenen wil je wel gelooven Harm, ze werd blauw en pimpelpaars van nijd, over dat schandaal, zooals ze 't noemde. „Mensche zon der hart" zei ze, om dat onder de hamer te bren gen Een kerkboek met gouden slootje Vroeger het heiligdom wellicht van grootje „Ze moste d'r schame, 't is 'n Judassestreek £eiEn als Mie eenmaal 'n bijbelsch thema te pakken heb, gaat ze d'r mee door. Je weet, de weg langs de Van Ewijcksvaart lijkt wel 'n kaasrasp in 't groot. M'n Mie noemt 'm de „Lad der Jacobs" want ze zeit: „as je die weg rechtop kon zetteen was 't net een ladder waarop je ge makkelijk naar den hemel kondt opklimmen! Maar ter zake, toen Mie dan over 't kerkboek uitgeraasd was, zei ze, terwijl ze uit d'r krantje opkeek: d'r lees ik warachies weer wat moois, D'r wille ze nou de ladder Jacobs met 'n tractor met stalen rolbezems afkamme Heb je ooit Ik zeg, wat ratel je toch. De weg afkamme? Ja zeker, zeit ze: 't Polderbestuur wil effies 2300 guldens op z'n kant zette voor 'n machien om tweemaal in de week de weg af te vegen, en Jan Geerligs geeft de raad met stalen kamme Wat stom niet, Teun, riep Mie wijsgeerig tot me „weet je wel dat buurman Sam ook 'n stalen kam gebruikte en dat ie toe binnen 'n maand geen haartje meer op z'n kruin had. Nou, ik zal Sam vrage, of ie z'n stalen haartrekker even naar Geerligs wil opsture, dan kan ie alvorens op den weg op z'n hoofd 'n proef neme! Drom mels, binnen veertien dage heb ie zoo'n gladde nikker, dat je kan je d'r wel in spiegele, of ik heet geen Mie meer! Ze las verder en dan lach te ze vergenoegd: „daar heb je 't al: „de voorzit ter meent, dat stalen borstels de weg arm make! Jawel, jawel, nog armer, nog magerder de ladder Jacobs make. Met n paar dage steke de ribbe deur z'n vel en rij je in de bus als over de bul ten van een kameel Ik zeg, kind wat zal je dan lekker schomme len, maar troost je, 't Polderbestuur schommelt nog veel meer, nou de aannemer Boltje, die al f 15000 voor de afdamming van de Van Ewijcks vaart te pakken heb, door middel van 'n advo caat nog 'n aantal dollars uit 't Poldersche laad je wil schrapen. Daar heb nou Geerligs zeker de stalen borstel van afgekeken., of gevoeld. Ja, zoo'n duiker-miserre, dat is je wat En nou ken ik me niet begrijpe", zei Mie, dat buregemeester Lovink zich nou maar doodkalm als hoofd-ingeland liet doopen en op dat spelde- kussen van 't Polderbestuur wou zitten, 'k Had liever ,,'k Zeg, ja, kind, dat begrijp jij zoo niet Maar zoo'n kussen heb 'n aantrekkelijkheid Dat zie je hier met de Raadsverkiezingen toch ook, hoe de candidaten 't vuur uit hun sloffen loopen, om er op te blijven of op te komen En kijk 's naar wethouder Breda van Helder. Hij wordt geboycot. De meeste Raadsleden wil len niks meer met 'm te maken hebben. Maar aftreden, phoe, hij vertikte het. Hij hoopt op het turfschip, dat ook in de grijze oudheid „Bre da redde Nou besjoer, TEUN DE STAKING IN DRENTE. Uit Dordrecht meldt men, dat van de 77 aan gewezenen, die Vrijdag j.l. terugkeerden, 29 op nieuw naar Witteveen zijn vertrokken, daar zij niet tot de stakers konden worden gerekend. Van de overigen hebben 47 gevraagd opnieuw tewerkgesteld te mogen worden. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STIAND Geboren Grietje Antje Elisabeth, d.v. J. J Pennekamp en van T(. Blokker. OndertrouwdLambertus Wiggers, oud 24 jaar, bloembollenkweeker en Catharina de Rid der, oud 24 jaar, zonder beroep, beiden wonen de te Anna Paulowna. Overleden te Helder Grietje Ermina Volder, oud 13 jaren. Bij den heer G. Baken, Boermansweg, is een postduif (blauw) komen aanvliegen, om ie der poot een ring waarop staat vermeld F 1848 1 28 Z 153. POLITIE. Verloren een belastingplaatje Aan komen loopen een bruine hond. Inlichtin gen ter Secretarie. TEXEL. Motorongeluk. Toen de heer W. v. 't Noordeinde Zondagmiddag een pleziertochtje op zijn motor maakte, slipte de motor in een bocht, waarbij de berijder zoo ongelukkig kwam te vallen, dat hij zijn linker scheenbeen brak. Nadat Dr. Keidel een noodverband had gelegd, achtte deze overbrenging naar het ziekenhuis te Den Helder noodzakelijk. Een jongedame, die als duopassagier het ritje meemaakte, kwam er met een lichte ontvelling aan de knie af. De motor werd niet beschadigd. STAKING TV GRONINGEN. Donderdag hebben de arbeiders, werkzaam bij het leggen van den telefoonkabel van Gro ningen naar Statcnzijl, te Finsterwolde den ar beid gestaakt. Zij wenschen voor het gedeelte naar de Duitsche grens hooger loon. Voorloopig zou hun 60 cent per uur worden uitbetaald in dien in aangenomen werk niet voldoende werd verdiend* doch de arbeiders gaan hierop niet in. Er zal nu getracht worden ander werkvolk te krijgen. GESTOKEN. Woensdagavond zat een jongeman met zijn meisje aan den kant van den Twekkelenveg nabij Enschede. Door jongens, met een zaklan taarn gewapend, werd hij geplaagd, waardoor hij in woede ontstak en de jongens te lijf wilde, j Eén dezer nam toen zijn mes en stak den jonge man in zijn rug. Zwaargewond werd hij naar Enschede vervoerd. Naar de daders wort ge zocht. RADIO - PROGRAMMA der Eerste Wieringer Radio - Centrale: ZATERDAG: HILVERSUM: 11 uur Concert. 1200 Politieber. 12.30 - 2.00 Lunchmuziek. 2-4 uur Theater Tuchinski. 4.45 Nam. Concert. 6 uur Tijdsein A.V.R.O.-klok. 6 - 7.15 Dinerooncert. 7.45 Politieberichten. 8 uur Tijdsein A.V.R.O. 8.01-9 Solisten Concert. 10.15 Persberichten van Vaz Dias. HUIZEN: 12.30-1.45 Middagconcert. 5.30-6.30 Diner muziek. 6.30-7 Nieuwste Gramo- foonplaten 7-7:15 Knipcursus per radio. 8.15 Concert en tooneelavond. Opvoering van Tooneelstudiën in één bedrijfValse Champé- tre, éénacter van Jan Fabricius. ZONDAG: HILVERSUM: 9.15 Zondagochtend programma. 1-2.30 Lunchmuziek; 3 - 5.00 Middagconcert. 5-6 Het Vara Kinderuurtje. 6.30 Uitzending kerkdienst uit Hoorn. 8.00 tijdsein A.V.R.O.-klok. Sportberichten. 808 Volksconcert. HUIZEN 8.30 -9.30 Morgenwijding. Onderwerp „Naasten liefde". 9.50 Kerkdienst Geref. kerk A'dam. 12.30 tijdsopgave; 12.30 - 1.30 Lunchmuziek. 2-4 Middagconcert R.K. strijkorkest. 4-5 Ziekenuurtje. 5.50 Kerkdienst Ned. Herv. Kerk. 8.15 Concert uit Amsterdam. 10 u. Nieuwsber. 10.45 Klein koor. MAANDAG: HILVERSUM: 11 uur Concert. 12.00 Politieberichten; 12.30 - 2.00 Lunchmuziek 1.30 Praatje over Knipcursus. 5.00 - 6.00 Blijde mannetjes. 6.00 uur Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 6.00-7.45 Dinermuziek. 7.45 Politieberichten. 8.01-9 Solisten Concert. 9.05-11.10 Concert. Omroeporkest 10.15 Persberichten Vaz Dias. HUIZEN 12.30 - 1.45 Orgelconcert met Zangbegeleiding. 4-5 Ziekenuurtje. Ds. Hoeksema Hilversum. 7-8 Zangcursus. 8 uur Uitzendavond. Sprekers, declamatie en Zang. DINSDAG: HILVERSUM: 11 uur Zangkoor. 12.00 Politieberichten. 12.30-2 uur Lunchmuziek. 2.30 Concert. 6.00 Tijdsein A.V.R.O.-klok. 6-7.15 Diner Concert. 7.45 Politieberchten. 8 uur tijdsein A.VrR.O. 8-9 uur Orgelconcert door Jan Zwart. 9.35-11.00 Populair Concert. 10.15 Persberichten van Vaz Dias. HUIZEN: 12.30 Tijdsopgave 12.30-1.30 Lunchmuziek. 6-7 Gramofoonpl. 7.45-8 Kerklatijn. 8-9 Feestavond 9.30 2e gedeelte Feestcodicert. 10 uur Persberichten Vaz Dias. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. H.-hoef voorm. HALF ELF Ds. van Beek. DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef voorm. HALF ELF Ds. van der Veen. (Collecte met open schaal.) Vrijdag 21 Sept. D. G. Jongerenkring. EVANGELISATIE: 's Morgens half elf de heer Bosma. Geref. Kerk Beltstraat. Voorm. 10 uur preeklezen, nam. 3 u. preeklezen. Busdienst vanaf Den Oever. MARKTBERICHTEN SCHAGEN, 20 Sept. 1928. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt13 Paarden 100 k 375 11 Stieren 110 k 225 13 Geldekoeien (mag.) 140 k 280 101 Geldekoeien (vettel 250 k 440 35 Kalfkoeien 220 a 400 23 Pinken 100 270 3 Graskal veren 50 k 80 25 Nucht. kalv. 14 k 25 30 Schapen (mag.) 20 k 34 484 Schapen (vette) 28 k 45 659 Lammeren 20 k 30 30 Varkens (mag.) 23 a 40 56 Varkens (vette) per Kg. 0.74 k 0.79 182 Biggen 15 k 23 43 Konijnen 0.50 a 3341 Kippen 0.75 1.50 Hanen 0.50 1.50 77 K.G. Boter 2.10 k 2.25 per Kg. EIERVEILING SCHAGEN, 20 Sept. 1928. 380088 stuks kipeieren bruin 7.50 k 8.10 wit 6.30 k 6.70 k 7.30 kleine 3.60 a 4.80 1605 stuks Eendeieren 5.60 a 5.70 27 Kalkoeneie ren 8 k 8.10. EIERVEILING, HELDER, 20 September 1928. Aangevoerd 7376 Kipeieren. Prijs Bruin 7 k 7.30 Wit 6.90 a 7.40 Kleine eieren 3.80 a 5.50 Aangevoerd 23 Eendeieren 5.30 k 5.40 per 100 stuks. OEBOREN: Catharina Geertrnida dochter van A. C. SN00IJ- Berkemeijer. W. 8N00IJ. Wieringen, 20 September 1928. Het College van Armvoogden beheerende de OP WIHRINOEN BERICHT dar Armvoogdl), dat da door den Armvoogd hunner afdeeling in de tweed* Helft v. September zal worden opgehaald. Da admlnlatrataup L. SPAANDAK.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2