in elkaar werd geduwd zoodat de 5 bewoners ook hier op den wal vluchten. Een der sleepbooten strandde, doch kon Zater dag door dag door 'n negental collega's worden afgetrokken Aan de nieuwe dijkwerken is ook belangrijke schade toegebracht. -- Van een der motorschepen van firma Gebr. Kaan sloeg de deklast, een tiental gevulde vaten petroleum overboord. Anders geen averij. De Afd. Wieringen van de R.K. Volksbond had Zaterdag een feestavond op de bovenzaal van Veerdig. Na een inleidend woord van den geestelijk adviseur den zeer eerw. heer Pastoor Koppen werd het Strijdlied aangeheven en vervol gens opgevoerd het tooneelspel in drie bedrijven „Zijn Jongen." Het stuk bleek uitnemend inge studeerd te zijn en verwierf bij de aanwezigen 'n dankbaar applaus. Na het tooneelspel bleef men nog geruimen tijd toeven onder het genot van de muziek van de Kleine Kapel. Het was weer een in alle opzichten uitnemend geslaagden avond. -- In de cantinezaal van de M.U.Z. werd Zater dagavond de „Warta Sari-film vertoond. De zaal was geheel gevuld en vol aandacht volg de men de filmreis door het gebied van Oost Ja va. En tevens kreeg men 'n geweldige indruk van 't moeizame maar volhardende werk der zen delingen, die met zooveel toewijding de geestelij ke en ook de stoffelijke belangen der inlanders verzorgen. Heilzaam is deze arbeid. Van deze schitterende film is ook nog 'n twee de deel. Dit zal dan binnenkort te Hippolytus- hoef worden vertoond. POLITIE. Gevonden een bel. plaatje en een damesportemonnaie. Inl. bij den Gem. Veldw. Voor flink bezette zalen gaf de muziekver- eeniging „Apollo", dir. de heer J. N. Bruul j.1. Zaterdag- en Zondagavond in de concertzaal van den heer H. Koster te Oosterland uitvoerin gen voor hare gehuwde en ongehuwde kunstlie vende leden. Beide avonden opende de voorz. de heer C. V. Koorn met een hartelijk welkom en hoopte op den 2e, de jongeluiavond dat men zich ordelijk en netjes zou gedragen, wat minder al cohol en vloekwoorden zou gebruiken en wai stiller en aandachtiger zou luisteren want dat alles kwam den bezoekers en vooral de uitvoe ring ten goede laat die oude gewoonte weg, wees kalm en stil onder 't spel, dit bevordert spel en muziek. Met de afwerking van het pro gramma werd toen aangevangen. Eerst een viei- tal muzieknummers welke goed werden gespeeld en daarna een tooneelstuk getiteld „Door de Courant" vroolijk spel in 3 bedrijven door F. Ver meeren, hetwelk zeer goed «Werd opgevoerd, doch wel wat al te lang was. Muziek "en tooneel vie len in goeden smaak en werd aandachtig gevolgd Het verzoek van den voorzitter had hiertoe ze ker bijgedragen daar allen volle aandacht en stilte aan muziek en spel weidden en gezegd kan worden dat deze uitvoeringen schitterend zijn geslaagd. Met een gezellig bal na werden de a- vonden besloten. J.1. Zaterdagavond gaf prof. Koehof van den Haag een biljaratseance in 't Hotel de liaan wel ke door vele biljartliefhebbers werd bijgewoond De heer Koehof gaf prachtig spel en kunststoo- ten te zien. Zij die met hem in 't strijdperk tra den moesten natuurlijk verliezen, doch de aan wezigen genoten volop van deze seance. Naar wij vernemen heeft de heer D. Gelen alhier het complex woningen van den heer J Geervliet van den Helder, staande aan Mekkens- tuinweg in zijn geheel (6 stuks) aangekocht. In het café van den heer C. Scheltus te Hip polytushoef gaf het revuegezelschap van don hr Alb. Boelens te Den Helder j.1. Zondagnamid dag een kindermatinee welke goed bezocht was. Opgevoerd werd het kindersprookje „Assehe- poetster" hetwelk een goede vertolking had er begrijpelijker wijze bij de kinderen insloeg. Ze genoten dan ook volop. 's Avonds ging voor de grooteren dè revue „Ik kijk wel uit" ook hier een volle zaal, welke volop genoot daar opvoering, aankleeding enz enz. tot in de uiterste puntjes was verzorgd. Eer gezellig bal was 't besluit dezer avond. VLUGGE POST UIT INDIë. Wij mochten een brief aanschouwen, dn met de luchtpost (het vijfde vliegtuig, dat een retourvlucht naar Indië maakte) hier in Hol land is aangekomen. Oogenschijnlijk was ei aan de brief niets bijzonders te zien, alleen de postzegel had 'n blauwe overdruk met 'n vlieg tuigafbeelding. Echter de hoofdzaak was hier 'i datumstempel. Wordt de post verzonden per stoomschip dan is een brief uit Indië 34 dagen onderweg. En nu had Mej. Cath. Zomerdijk haai schrijven op 30 Oct. te Cheribon gepost en de brief was 17 Nov., dus 18 dagen later reeds in het bezit van haar vader te Wieringen, in tijd van 18 dagen dus. 16 dagen eerder bestelling dan per stoomschip. Dat wil wat zeggen, vooral voor zakenmenschen. Een nuttige Cursus. Te Oost-Wieringen zal een cursus in het leven worden geroepen tei grondige opleiding van onderbaas, onder-uit voerder, enz. bij waterbouwwerken. Vele men- schen alhier zouden voor deze functiën wel ge schikt zijn, mits ze in de waterbouwkunde wa ren waren onderlegd. Daar is nu gelegenheid voor. Opzichters bij de Zuiderzeewerken hebben zich als leeraar desponibel gesteld. Laat men door groote deelneming nu toonen, dat men prijs op deze cursus stelt. Aangifte kan geschie den bij M. Bosker, Oosterland.' (Zie advertentie. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren: Egbertje, d.v. J. Hooiveld en II. Veld huis; Cornelis, z.v. J. Jonker en M. Schoon; An- nie, d.v. C. Meeldijk en van M. Muntjewerf. Ondertrouwd: Krijn Heijboer oud 33 j., landbou wer en Trijntje Cornelissen, oud 36 jaar, zonder beroep, beiden te Anna Paulowna. Getrouwd: Jan van Kooten en Hondrica Catha rina Timmer. Overleden: Geene. -- De burgemeester verhuist. In verband, dal dominee Vorstman zich in de volgende maand in deze gemeente gaat vestigen, zal, naar wij ver nemen burgemeester Lovink tijdelijk in de ge meente Wieringerwaard gaan wonen, totdat de in deze gemeen-;e te bouwen ambtswoning ge reed zal zijn. De Voddenraper van Parijs, 'n Ouderwetsch, doch bekend stuk, dat j.1. Zaterdagavond in de zaal van-Slikker gegeven werd. De opkomst was slecht en het Amsterdamsche Gezelschap, dat goed werk leverde, had werkelijk drukker be zoek verdiend. Waar het publiek zich zoo wei nig om goede krachten van buiten schijnt te in teresseeren, is het begrijpelijk, dat dergelijke too neelgezelschhppen steeds minder lust gevoelen in onze plaats te komen spelen. In den regel is 't 'n zaak van bijleggen en daar is gauw de aar digheid af. Echter de reclame liet ook te wen- schen over. Zelfs 'n advertentie in „De Polder bode" ontbrak. SPOORBUURT: Bal zaal Kossen. Hier was het Zondag wé1 druk en tevens gezellig. Een groot aantal jong£-r lui maakte van de gelegenheid gebruik eens heerlijk te „steppen!" (Kossen had wél gezorgd dat er in De Polderbode een flinke reclame voor kwam Vraag naar woningen Dat er in onze Gemeen te vraag naar woningen is, bewijst al weer, dat de heer C. Cornelissen zijn woon- en winkelhuis aan de Molenvaart heeft verkocht aan P. Wit- smeer van de Keinsmerbrug. (Naar wij nader vernemen komt 't gezin Cornelissen in betrek king op 'n logies-ark van de M.U.Z. te Den Oe ver op Wieringen.) Ook het naast perceel Cornelissen gelegen woonhuis van den heer J. Daalder is uit de hand overgegaan en wel aan den heer Bekendam van de Keinsemerbrug. 'n nieuw woonhuis. Voor rekening van An ne van den Berg, rijwielhandelaar alhier, werdt aan den Ooster Zandvaartsweg een woonhuis ge bouwd door den aannemer A. Schouten. BREEZAND Met guldeus belegd. Naar wij vernemen heeft de heer W. Cornelissen zijn woonhuis met 21- bunder land verkocht aan iemand uit het Zui den voor de som van f 22.000. Dat is 'n prijsje DE STORM. De Ramp van de „Noordster." Visschers hebben gistermorgen in het vaarwa ter tusschen Terschelling en Harlingen de in den nacht van Vrijdag op Zaterdag gezonken tjalk „Noordster" gelicht. In de kajuit vond men alleen het lijkje van het jongste kind van 6 a 7 weken. De lijken van schipper J. Verstegen en zijn vrouw en negen kinderen werden niet ge vonden. ONWEER. Zaterdaavond is te Stroobos (Fr.) de bliksem ingeslagen in de woning van G. van der Zwaag, die bijna geheel is verwoest. De vrouw en drie kinderen werden tegen den grond geslagen, doch werden niet gedeerd. Brand is niet ontstaan DE „VESTRIS." Verklaringen van een officier en een machinist. NEW YORK, 19 Nov. Het gordijn van het my sterie betreffende de precieze oorzaak van het vergaan van het passagiersschip „Vestris" is vandaag ter zijde getrokken, zoodat men het beeld kreeg van een bemanning, die een hoope- loozen strijd streed tot het redden van een schip waarin het zeewater door een half dozijn lekken binnendrong. Het relaas van dezen strijd tot het drijvend houden van het zinkehde schip tot hulp kon opdagen bij het verhoor, geleid door attor- ney Tjuttle, voor wien gisteren twee leden van het scheepspersoneel getuigenis aflegden, mei name Frank Johnson, eerste officier, en Jamens Adams, eerste machinist. Zij verklaarden dat het zeewater het schip binnendrong door de lek kende deuren omdat de steenkool den toegang versperde en door een lek in een andere deur ir de zijde van Jiet schip, die niet behoorlijk kon worden gesloten. In weerwil van het tempo waai ir. het water in het schip drong en het feit dat men de lekken niet kon stoppen, wanhoopte men toch niet aan de redding van het schip tot onge veer het oogenblik, dat het schihp volkomen op zij kwam te liggen. HET CIRCUS STRASSBURGER. Het c< reus Strassburger, dat zijn tenten op '1 Alexanderveld te Den Ilaag had opgeslagen, heeft zooals reeds gemeld hevig van den storm geleden. Reeds in den vooravond van Vrijdag had de directie besloten de voorstelling niet te lal en doorgaan, daar niet alleen het terrein door den voortdurenden regen onbegaanbaar was gewor den, maar ook het tentendoek was deerlijk geha vend. Toen de storm in hevigheid toenam, besloot de directie de dieren uit de stallen te halen, en, dank zij de medewerking der militaire autori teiten, een onderdak te bezorgen in de Alexan- der-kazerne. Y)e roofdieren bleven echter in de wagens. In den loop van den avond is de tent bijna ge heel aan flarden gescheurd. Ook de stallen wer den deerlijk gehavend. De directie achtto het onmogelijk, het zeiildoek te repareeren. Een geheel nieuwe tent zal aange schaft moeten worden. De totale schade van een en ander werd door de directie geschat op 40.000 gulden ongeveer. Daar het verblijf in Den Haag toch bijna ten einde was, is men 's nachts reeds begonnen mcr het afbreken van het circus, althans voor zoover de wind daar nog niet voor had gezorgd. En zoo was het circus. Strassburg Zaterdag ochtend veranderd in een geweldige ruïne, die een vrij troosteloozen aanblik bood. De olifanten trokken weer de zware wagens door de groote modderpoelen, de tractors sleepten de palen naar de wagens en alles was bezig aan het in pakken. De directie dacht Dinsdag te vertrekken. Het materiaal en de dieren gaan naar Rotterdam en worden daar ingescheept naar London. De roofdieren worden echter naar Zeebrugge getransporteerd, en steken vandaar naar Enge land over. BUITENLAND. GRUWELIJKE KINDERMISHANDELING. Voor de rechtbank te Berlijn is dezer dagen een geval van schandelijke kindermishandeling behandeld. Terecht stond een slager en diens vrouw het slachtoffer was hun 12-jarigen zoon. Bij het verhooren van het kind, dat thans in een gesticht is opgenomen en door een pleegzus ter vergezeld op de zitting aanwezig was, en van verschillende getuigen werden verhalen van ongelooflijke en ónmenschelijke wreedheid gedaan. Zoo placht de vader den jongen dagelijks met de vujsten en met een hondenzweep te bewer ken ter afwisseling greep hij zijn slachtoffer bij de beenen en wierp hem met alle kracht op een canapé neer. De moeder, zoo werd verteld, sloeg haar spruit met een lat met een spijker erin. De slager, die den jongen voor de rechtbank als een lummel schetste, beweerde het hem toe komende tuchtigihgsrecht niet te hebben over schreden. Op de vraag of het juist was, dat hij den jon gen wel vastbond, antwoordde beklaagde, dat dit overdreven was slechts een enkelen keer had hij hem gedurende een uur aan een boom vastgebonden ,maar dat was geen straf geweest. De moeder moest toegeven, dat vaderlief eens een stok op den jongen had stukgeslagen, maar dat was maar een dun stokje geweest, enz. De officier noemde den vader een wezen zon der menschelijke gevoelens. Hij vroeg een jaar gevangenisstraf. De man kreeg zes maanden met aftrek van drie maanden preventief. De vrouw, wie niets bewezen kon worden, werd vrijgesproken. NIEUWE VEEKOEKEN in Denemarken. De directeur van de Landbouwhoogeschool en teen der hoogleeraren in Denemarken zijn er in geslaagd uit de afvalproducten van suikerfabrie ken en bierbrouwerijen vermengd met klaver en andere zelf ta telen gewassen een bijzonder prc- cedé veekoeken te fabriceeren. De fabricage zelf is geschied met speciale persen van de Duitsche firma Weigelwerk, Het zijn vaste, harde koeken, in briket vorm en zij kunnen maanaden bewaard blijven. De proeven welke men thans met dit nieuwe veevoeder neemt, worden voor den Deen schen landbouw van het hoogste belang geacht BINNENL. NIEUWS. VLIEGMACHINE MAAKT een NOODLANDING IN AMSTERDAM. Maandagmorgen omstreeks kwart voor elf vloog een militair vliegtoestel boven Amsterdam Het toestel moest wegens een defect aan den motor een noodlanding maken. Het toestel kwam neer op een afgesloten stuk grond achter den stal van de bierbrouwerij „De Amstel", grenzen de aan het Oosterpark. Het vliegtuig, de Fokker C I nr. 526, werd be stuurd door den sergant-vlieger Postma. Verder bevond zich in het toestel de adspirant-waarne- mer Roest Croldius. 's Morgens te halfelf was het te Soesterberg opgestegen voor het doen van waarnemingen boven Weesp. Vandaar vloog het toestel naar Amsterdam. Het bevond zich op ongeveer dui zend meter hoogte boven de wolken. De vlieger daalde tot ongeveer 300 M., toen plotseling de motor weigerde. Hij moest een noodlanding maken en wilde uit uitvoeren in het Oostèrpark. Zoo ver kon hij evenwel geen hoogte meer houden, zoodat het toestel even voor het park op het afgesloten stuk grond ach ter de stalgebouwen de Bierbrouwerij „De Am- stel" neerkwam, gedeeltelijk jn de sloot, die dit stuk grond van het Oosterpark scheidt. Een der vleugels van het toestel en het landingsgestel werden beschadigd. Het zal moeten worden ge demonteerd. De beide vliegers bleven ongedeerd. Onmid dellijk na het neerkomen was assistentie van militairen en politie ter plaatse. Er was veel be langstelling van het publiek, vooral van de jeugd. VEREENIGING GEM. ZIJPE EN PLITlGN. Ingediend is een wetsontwerp tot vereeniging van de gemeenten Zijpe en Petten. Een gemeente, die doorloopend financiëelen steun van het Rijk en de provincie meet ont vangen, zooals de gemeente Petten, is, naar in de Memorie van Toelichting, wordt opgemerkt, een ongezond verschijnsel. Nu afdoende verbe tering der financiëele vooruitzichten van Pet ten buitengesloten is te achten, blijft als eenig middel over de opheffing: van de gemeente. Een gemeente als Petten, met een oppervlakte van 558 H.A. en een inwonertal op 1 Jan. 1928 van 345, heeft geen bijzondere reden van bestaan. Voor de beoogde vereeniging komt het meest in aanmerking de gemeenteZijpe, aan welke ge meente Petten in het oosten en in het zuiden grenst en met welker centrum Petten het best verbonden is. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulowna, datum Postmerk. Waarde Vriend Harm. Ik docht, dat er alleenig in ons bollenland Breezand zooveel gouwen tientjes in de portemon neeë rolden, maar nou las ik in de krant dat er bij de belastingschraper in Rotterdam twee maal honderd duizend pop an gewetensgeld inkomen was. Dat is me zeker geen peuieschilletje, maar 't doet me toch goed dat 't gewetensmachien zoo an 't prikken is. Of er bij de bollelui bij ons dan ook nog wat achterbaks houwen wordt, zul je vrage ..Hm, ja jong, dat is voor ons beië 'n vraag en voor die menschen 'n weet; maar as 't zoo is, zal bij hun 't machientje ook wel beginne te kietelen. Maak je niet ongerust. De nieuwe kasteele die verrijze en de prijs van zes-en-een-half duizend pop die men voor 'n bun der zand neerlapt bewijze dat Breezand 't land van de rijst- en breiberg is geworre. En als je 't niet gelooft, kom dan minister Kuiper in het bloemveilinghuis 's bekaike. Met opgestroopte mouwen regeert ie as 'n koning; nou jong, zon der dat ie z'n mond open doet roept z'n middel- eeuwsch ridderlijk figuur u toe: waar blaive nou main klante!?"En je bekaikt dan de Oo? terzandvaart 's, waar vroeger jaren niks ander? huisden as 'n Koning en 'n Keizer en niet te ver geten Klaas Daalder, die zoo'n hekel had an si- garettestank in z'n vleeschpaleis ..Nou jong, nou jong, wat is dat allemaal veranderd. 'I Laikt nou wel de Kalverstraat 'n Barbier met bobbed en singele; fruit- en banketwinkels, bij na zoo groot as de Bijenkorf; wel wel, en Klaas daalt ook al van z'n voetstuk, want ze rooke nou allemaal Miss Blanche; enne, enne, dan mot je Mulder zien kaike Hij steekt z'n buik vooruit, m'nheertje, want wat ze hem niet boden hebbe voor 'n bunder land en z'n winkel Vraag 't 'm maar 's Hij zal je toeroepen :„Man, zoo'n prijs, deer kan ik 't niet voor houwe! Van de zo mer ga ik te badgasten naar Schevening En wie ook lacht ..Leentje met z'n zwarte kroeskop en z'n hoopje kalk en steen. Hij bouwt en sjouwt maar en pikt ze in. De eene bollen schuur en woning na de andere Hij is uit de brand.en rijdt piek fijn in z'n Overland. Wie niet uit de brand was Zondagnacht: Siem de Waal, onze cooperasie-venter! Met 'n stel vroo lijke snuiters ging hij per auto naar 'n Alk- maasch bal. Maar eenmaal in de Victoriesta'd dwaalde Siem, volgcnsz ë'n gewoonte, in z'n een tje af en z'n makkers die ten slotte van „Alk maar bij nacht" genog genoten hadden dachten niet anders of Siem had hier of daar met 'n Alk maarsche schoone staan „babbele" en was dan met 'n verliefd hart per trein naar 't koele Noor den teruggekeerd. Zij stapten dus in hun vehikel .zonder Siem. Maar even later is Siem uitge babbeld en zoekt zich gek naar de auto Einde raad steekt hij as 'n verkeersagent z'n hand in de lucht, toen 'n auto kwam aansnorren. „Ga je richting Helder?" „Wej la vent" was het ant woord, „stap maar in En Siem droomde van de babbelarij en snorde in de diepe duisternis langs velden en wegen. ..Ho, bons, de auto stond stil! „Uitstappe maat!" Fain, Siem dacht dat hij op z'n minst an 't Westeinde zat. Hij tuurde maar alles was zoo vreemd. Weer ben ik nou „Te Bakkum, man" daar hij je Meerenberg" en hij hoorde de vent lachen en voort snorde de au to. Deer stond Siem met z'n warme bolle. En hij het wacht van ochtens half vier tot half zeuve, dat de goeje vroegtrein 'm half bevroren oppikte en 'm naar z'n Poldersche heimat terug brocht. Wat zal je overkomme. Salutjes. TEUN. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Gisterenavond is op den onbewaakten oveiv weg van de R. T. M. aan den Dordtschen straat weg te Rotterdam een auto, waarin twee perso nen gezeten waren, door de stoomtram gegrepen De auto werd vrijwel geheel vernield, doch won der boven wonder kwamen de inzittenden, een heer en een dame, zonder eenig letsel vrij. KIND ONDER DE TRAM. Maandagmorgen is door de tram van Schindij- ke naar IJzendijke het vierjarig dochtertje van den heer G. van der Bulke overreden. Het kind werd 140 m meegesleurd, voordat zulks opge merkt werd en is in levensgevaarlijken toestand opgenomen. WARM WEER te NEW YORK. Zondag heerschte te New York en omgeving warm weer, warmer dan in vele tientallen jaren in dezen tijd van het jaar is voorgekomen. E» zijn zelfs zeebaden genomen. OP HET TROTTOIR ZELFS niet MEER VEILIG In de Zandstraat te Gennep werden twee meis jes, die op het trottoir stonden, door een passee- rende luxe auto, die te ver uithaalde, aangere den. Een der meisjes werd tegen den grond ge smakt en bekwam zeer ernstige verwondingen. Men vreest voor haar leven. De politie heeft de zaak in ernstig onderzoek. DOODELIJK ONGELUK. Het 12-jarig zoontje van landbouwer M. van Gerwen te Oirschot, viel in een ijzeren egge, waardoor een eggetand den knagp vrij diep in den buik drong. Na eenige oogenblikken is de knaap aan verbloeding overleden. De knaap was de oudste uit een gezin van tien kinderen. t ME|T LUCIFERS GESPEELD. Doordat kinderen met lucifers speelden ont stond brand in de woning van A. C. te Sprang. Vóór de brandweer arriveerde, was alles nage noeg reeds door het vuur verteerd. Een in 'n wiegje liggende zuigeling bekwam zeer ernstige brandwonden, waaraan het is bezweken. SINT PANCRAS. De storm en zijn slachtoffer. De storm in den nacht van Vrijdag op Zater dag heeft ook hier vreeselijk huisgehouden en voor duizenden guldens schade aangericht in de in aanbouw zijnde broeikassen en serres. Het groote in aanbouw zijnde warenhuis van Gebi Kooi, hetwelk op een klein gedeelte na, reeds ge heel was afgedekt met glas, zag men Zaterdag, bij het aanbreken van den dag, totaal plat tegen den grond geslagen. Honderden ruiten gebroken, zware balken, penanten en stijlen doormidden geknapt als lucifershoutjes, dit alles gaf den aan blik van 'n hopelooze ruine. Als men weet dat alleen het dakoppervlakte reeds een afmeting had van 3000 eenruiters, wat ongeveer neerkomt op 4000 M2. glas, kan men zich eenig idee vormen van de schade welke hier in dezen nacht is ver oorzaakt. Meerdere kassen ook in den naasten omtrek zijn door het noodweer geteistert, de een meer de ander minder. Honderden ruiten zijn gebroken, zooals wij ook nog constateerden aan de Hoom- sche vaart bij P. kloosterboer, terwijl aan de Noordervaar't bij den Omval het. groote waren huis van Gebr. J. en K. Kloosterboer als een luci fers doosje in elkaar is gedrukt. Sport Anna Paulowna. In het volgend num mer worden de uitgebreide voetbalverslagen ge plaatst, n.1. van den wedstrijd Breezand - Wierin gerwaard, die in een gelijk spel geëindigd is en van den match A.P. - Den Helder die in een 5 -2 overwinning voor A.P. is geëindigd. SUCCES I speelde haar 7e comp-wedstrijd te gen Texel II en wist met een overwinning van 31 uit den strijd te komen. SUCCES II vertrok met 10 man naar W.G.W. 3 naar Den Helder en wist zich kranig te hou den door met een 20 overwinning naar huis te keeren. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING, ALKMAAR 17 Nov. 1928. Aanvoer 35000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. f 10 k 10.40 60-62 Kg. 10.70 k 11.10 Bruine 60- 66 Kg. 10.70 a 11.60 Kleine eieren 6.70 9.50 Aanvoer 7000 Eendeieren 6.70. ALKMAAR, 19 Nov. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 77 vette koeien 200 a 4.25 31 Nucht. kalv. (slacht) 11 a'24; 718 vette Varkens (zware) per ned. pond 0.70 0.76 Zouters per ned. pond 0.70.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2