gedood, en de 9-jarige P. Langenhuisen, die zwaar werd gewond en na eenige uren ook be zweek. ONDER VALLEND GESTEENTE. Zaterdagmorgen werden, bij een instorting aan de mergelgroeve bij. St. Pietersberg verschei dene arbeiders door vallend gesteenee bedolven. Onmiddellijk werd met het opruimingswerd be gonnen. Alle arbeiders konden bevrijd worden, uitgezonderd de arbeider Kuyper, 49 jaar oud en vader van acht kinderen, die na eenigen tijd dood onder de puinhoopen vandaan werd ge baald. ONSPORTIEVE VOETBALLERS. Bij een Zondag gespeelde voetbalwedstrijd tus- schen B. E. C. uit Delft en Hollandia uit Vlaar- dingen moest de politie den scheidsrechter B. uit Den Haag in bescherming nemen en hem naar een autobus geleiden, daar spelers, die het niet met hem eens waren, hem te lijf wilden. EX-KEIZER WILHELMS 70ste VERJAARDAG. Op 27 Januari a.s. zal de Duitsche ex-keizer te Doorn zijn zeventigsten verjaardag vieren. Naar de Tel. verneemt, koesteren verschillende hooggeplaatste personen in Duitschland het voornemen, te dier gelegenheid een bezoek aan ons land te brengen ten einde den ex-keizer per soonlijk te feliciteeren. VOOR EEN BENOEMING BEDANKT. Goed, zegt de minister, maar dan geen wachtgeld meer. Een onderwijzer-wachtgelder te Venlo bedank te voor zijn benoeming tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Diever. Bij het bestuur dier gemeente is thans van den minister bericht ontvangen, dat het wachtgeld van dezen onder wijzer zal worden ingetrokken. INGEZONDEN STUKKEN. Anna Paulowna, 5 Dec. 1928. Red. „De Polderbode." M. de R. Beleefd verzoek ik u om een plaatsje voor on derstaande regels in uw veel gelezen blad. Bij voorbaat mijn hoogsten dank. In uw blad van verleden week Dinsdag komt een recentie voor van de uitvoering der tooneel- vereeniging „Excelsior", aan de Spoorbuurt. Uw verslaggever doet het hierin voorkomen, alsof het werkelijk zeer zware tooneelwerk „Een die niet geteld wordt" is opgevoerd, dcor men- schen die j.1. Zondag voor het eerst op de plan ken stonden. Niejs is er onwaar als dit. Geen enkele pas beginnende vereeniging zal ik dan ook dit werk van Jan Grosfeld, aanraden. Zoo ver mij echter bekend, is er slechts één rol ver vuld door iemand, die voor het eerst op de plan ken was, terwijl drie der grootste rollen in han den waren van menschen, die tien jaar, zoo niet langer aan een tooneelvereeniging verbonden zijn geweest. Wat zijn beoordeeling betreft „het stuk was zwaar' te zwaar voor zulk een jonge vereeni ging,', deze beschouw ik als van geen waarde temeer daar uw verslaggever iemand is, die zelf pas 2 jaar in een tooneelvereeniging speelt, wiens leider, datzelfde stuk voor hun als te zwaar beschouwde. U, M. de R. dankend voor de plaatsruimte, teeken ik H. PENNEKAMP Jr.t Voorz. „Excelsior", Anna Paulowna. M. de R. Mag ik den heer Pennekamp even ant woorden. Want die is toch wel gauw geraakt tn dat door dat kleine beetje critiek van mij. die immers toch niet door hem geteld wordt, om dat.ik maar twee jaar lid van 'n tooneelver eeniging ben In groote mate kinderachtig. Wat heeft dat nü met mijn verslagje te maken. En dat 't stuk voor onze vereeniging te zwaar zou zijn (dat zou onze leider gezegd hebben; dat is echter niet zoo; het was te bezwaarlijk, omdat er een paar heeren te kort kwamen), is dat een motief om te beweren, dat het voor „Encelsior niet te zwaar was, omdat daar leden bij zijn die volgens Pennekamp 10 jaar op de planken staan Nu mijnheer Pennekamp, ik heb geschreven dat de leden al hun krachten inspanden voor goed spel, Maar ik heb aan 't samenspel beslist niet kunnen constateeren, dat dit werd geleverd door leden die al 10 jaar aan 't tooneel waren (en waar u, zooals u schrijft, zelf ook bij was Uitblinkers van 10-jarig spel zijn mij niet opge vallen. En uit uw schrijven af te leiden, moet het toch wel het geval geweest zijn. Neen, mijnheer Pennekamp, verhef u boven critiek door er leering uit te putten, want bij '1 tooneel raakt men nooit uitgeleerd. Altijd zijn er verbeteringen aan te brengen. Overigens was het mijn bedoeling niet ook maar eenigzins „Ex celsior" te kleineeren. Uw Verslaggever. ANNA PAULOWNA. POLITIE. Verloren een bruine handtasch met inhoud, een reserveautoband met velg en een huissleutel. Gevonden een klein autosleu teltje en een bus oornedbeef. Inl. ter Secretarie BURGERLIJKE STAND Geboren Jan, z.v. H. J. van den Berg en van D. Meilink Maria Cornelia, d.v. T. J. van Oosten en van M. van Elk Janna, d.v. A. Bos en van A. Kragt. Overleden Klaas Kaaij, oud 68 jaar, weduw naar van Neeltje Maijijr Jacob Arie Bakker, oud 13 jaren, zoon van Arte Bakker en van Griet je Schouten. De rekening dezer gemeente over 1927 is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. WESTEINDE. Heden Maandag geraakte de zwaar belalen fourage-auto van den Heer Dek ker, doordat het Pont van de kant schoot, (oor zaak, dat men het pont was opgereden, zonder den veerman nog ter plaatse was,) achterover in het Noord Hollandsch kanaal. De vracht kreeg bovenwonder weinig waterschade de auto werd beschadigd. We hopen ten zeerste dat dit als een ernstige waarschuwing dient voor chauffeurs, vooraal van de vrachtwagens. Rijdt nimmer een pont op eer de veerman,je het tee ken van oprijden geeft. In de ochtendgodsdienstoefening van 9 De cember word Ds. M. A. G. Vorstman, overgeko men van Beets c.a., bevestigd door den consu lent Dr. J. van Beek te Wieringen, met als tekst Mattheus 21 vers 28 „Werk heden in mijn wijn gaard." Des namiddags deed de nieuwe predi kant zijn intrede met een prediking over Mat theus 18 vers 3 „Indien gij niet wordt als de kinderkens, zult gij het koninkrijk der hemelen geenszins ingaan." De opkomst der gemeente was zeer goed. Van de ringpredikanten waren Ds. Witkop te Schagerbrug en Ds. Damsté te Huisduinen aanwezig. Ook waren er velen uit Beets gekomen om deze eerste prediking van hun vroegeren predikant hier te hooren. Op ver zoek van den consulent'zong de gemeente hem ten slotte Gezang 91 vers 3 toe. Risico van 't vak. Vrijdag had de slagersbe- diende van den vleeschhouwer Stam, toen deze bezig was met een stuk vleesch uit te beenen, het ongeluk dat z'n mes uitgleed en zich daarbij vreeselijk in de pols te snijden, zoodat hij zich direct onder geneeskundige behandeling moest stellen. Vervolg Sinterklaas-raad. Zooals gezegd 't Raadhuishouën zat perplex bij 't lezen van 't briefje van den sec. De briefjes van „de hoofden" waren in smeekschriftstijl, zoo als dat aan 't adres van 'n „Edelachtbaar Colle ge" past, ja vader-praeses was tot tranen toe be wogen, vooral door 't briefje van meester Raap Ja, dat is waar, zoo roept hij uit, 't Huisonderhoud van Raap kost ons geen duit, Mevrouw Raap zou zeggen „maak geen drukte heeren, „Ik zal zelf 't hek wel even teeren" Maar, dat briefje van den sec, (en de praeses richtte zich op als 'n tweede Benito Mussolini, en zijn oogen schoten vuur), Dat briefje van den sec, dat is fataal, We maakten nog voor z'n dochter 'n studeerlokaai, 't Kostte 363 pop allemaal onderhoudspap En nu wil ie zoo maar uit dat paleis op stap. En heeft hij nou niet in de gaten Dat wij zijn woning ieder"jaar zoo mooi silicaten En Komen, jij man van fatsoen, Hoe heb je den sec zoo'n „raad" kunnen doen Dat advies raakt kant nog wallen, Phoe, je bent leelijk van je voetstuk gevallen Vol schuldbesef ziet Komen zijn. burger vader aan „Helaas ja, ik heb het gedaan Maar ik zweer 't u bij mijn leven In 't gevecht wil ik aan uw zijde- sneven." De sec. zit te trekken aan zijn knevel Hij ziet z'n booze bazen als in 'n nefel, In de schoorsteen grinnikt Sinterklaas „Sec., van jou brood halen ze niet de kaas Intusschen heeft Pa Koorn, als de uitvinder van alle raads-raadselen, 'n antwoord aan de huürmartelaren gevonden Hij wil, dat de Gemeente-Sint zal schrijven De raad zat barbaarsch over jullie te kijven, En daarom moet de huur maar 't zelfde blijven, Maar dan voortaan geen pietlutterigheden Ie koopt een trap van zeven treden, En legt er 'n dcoie musch in de goot, Waar je tot nu 'n regiment timmerlui voor ontbood, Dan klim je zelf op 't dak En haalt er weg die kakkerlak En ben je soms erwtensoep aan 't koken, En begint de kachel dan te rooken, Laat dan geen brandweer aan komen jagen Maar begin zelf de pijp te ragen. En de heer Koorn meent, dat zooiets z'n broe ders moest smaken als marsepain. Edoch, Keu- risi vond 't veel te zoet. En de waar van 't volk. hij wil zoowaar 't vers Gij Hoofden, Sacrotes 's zonen, Wees dankbaar voor 't goedkoope wonen, Wat de Sint nu in uw mandje zet Is fijne hooger-huur-banket De sec, die heel de vroedschap tart Krijgt van Zwarte Piet de gard. Vol eerbied hoorde Henk deze dichterlijke ont boezeming van den „wegbereider" tot verbete ring van salarissen van ambtenaren? en arbei ders." Hoe heerlijk zoo te kunnen strijden voor Ja 't sloeg in Met 9 tegen twee Gaat 't hooger-huur-banket in zee. En ook de secretaris mag er aan meesmuilen (Alleen Rezelman en Koorn Deden nog 'n democratisch tintje gloren.) Nog meer verlanglijstjes Een deel van 't gemeentehuishouën begon te gapen. Maar toen de praeses een flinke slag met z'n hamer gaf en riep, Nou is de beurt an dé arbeidersbond Die als 't liefste cadeautje vond Per dag 50 ct. toeslag uit de werklooskas En 50 cent per dag op 't werkverschaffingsloon. kwam ook wel van pas toen werd 't gezin wakker; er kwam an de linker kant leven in de brouwerij. Als bij tooversiag rekt de S.D.A.P.-fractie mond, armen en beenen en sjouwt 'n paar reuzeschoen bij de groene ta fel, om daar aanstonds het cadeau van den goe den gemeente-sint in te bergen! Helaas, helaas, Bee en Wee kijken zuur Ze vinden 't cadeau veels en veels te duur! En wijzen meewarig naar 't burgelijk armbestuur De preases roept vol phatos uit; Kijk, kijk toch naar Opsterland, Daar hadden ze dezelfde mop En de toeslag is netjes gestrand Maar Van der Ham, en ook Raven, Ze laten zich zoo maar niet begraven Ze springen er op, als de bok op de haverzak, En aan Opsterland, daar hebben ze an lak En Raven vooral, die is vreeselijk kwaad, „Daar halen ze 'n vent uit de Wieringerwaard, En zetten die zoo waar op den weg, 'Terwijl hier 13 werkloozen hebben pech Vanzelf een gebbetje van 't Polderbestuur, Wat zeggen jullie nu wel van zoo'n kuur Zwaar wordt over dit raadsel gedebatteerd en de burgervader slaat zich voor het hoofd bij zulk 'n heibel in zijn gezin en zoekt 'n uitweg. En den roep hij, zwijg nu stil in deze stonden, Ik heb zoowaar een uitweg gevonden, Ik zal 't bij het Polderbestuur netjes onderzoeken Tot zoolang sluiten we over dit verlanglijstje onze boeken En de fractie heeft de schoenen weer weggezet Uit ..was voor hun de Sintnicolaaspret 'n Oogenblik pauze om op adem te komen, en dan hoort men in de verte de zachte muziek van de oranjemannen in Breezand, die hun ver langbriefje nu onder het mes voelen komen: ze wouën o zoo graag in hun mandje 43 gulden en 4 centen, dat ze te kort hadden in hun oranje- feestkas Links zit perplex. Kuiken wil de kasteleins dit doen betalen Die lui doen niks van die feesten als halen Pats Een slag in 't volle gezicht van Henk; het tyordt bont en blauw, in tegenstelling met Keu ris 's hoofd, kersrood van vervoering Door die geweldige oranje-beroering Maar al kookt zijn bloed als dje branding op de Hollandsche kust, ..hij moet sneven Het vers en cadeau wordt saamgeweven: Gij, Breezander Oranjemannen, Keuris zou jullie wel willen verbannen, Maar of nu de fractie al zit te guiten De Sint schenkt jullie het tekort aan duiten Hé, hé, de preases is van 'n groote last bevrijd, Hij had 't al zoo'n beetje toegezeid Ziezoo het feest loopt op 'n end 'n Klein beetje rondvraag - huspot Jonker heeft 't er over zoo'n pietsie, Dat achter 'n telefoonnummer moet: „politie Koorn dankt voor dit Raadsvergaringfeest, Nooit was z'n Sinterklaas zoo lollig geweest Raven heeft het over het slechte landarbeiderswoningbouwen, De menschen worden er allen in verkouwen V. d. Berg klaagt over 't vreeselijk vele ballen, Het doet zijn leven zoowaar vergallen Maar Koorn zegt: 't Is buiten kijf: Op het bal zoek je je wijf En juist wil hij zich in z'n jeugdliefde verdie pen, als de voorzittershamer het einde klopt en onder het neuriën van Daar ginds komt de Stoomboot gaat onze vroedschap huiswaarts. BREEZAND. Voor rekening van D. de Roover, te Rijnsburg, zal aan den Meerweg een woonhuis met bloembollenschuur worden gebouwd. Het werk zal worden uitgevoerd door den heer A. A. Schouten, aannemer alhier. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan R. M. van der Mcij, te Amsterdam, vergun ning verleend arbeid te verrichten tot en met 6 Januari 1929 door 2 mannen van 18 jaar of ou der, tot maximaal 11 uur per dag en 56 uur per week, ten behoeve van het aanbrengen eener wijziging in de verwarmingsinstallatie van de N.V. Gebr. Nieuwenhuis, te Breezand. BREEZAND. Dat valt stellig mee. Zondagmor gen vervoegde zich een jong persoon bij den rij wielhandelaar Jonker alhier om een stel broek- veeren te koopen. Tevens vroeg hij even een oliespuitje te leen, om zijn rijwiel te smeren. Nadat dit gebeurd was betaalde hij en ging weg. Doch direct daarop kwam hij tot de ontdekking dat hij zijn portemonnaie kwijt was met 40 inhoud. Overal werd gezocht, doch geen porte monnaie. En de jongeman was natuurlijk uit z'n hum. Doch nu Maandagmorgen toen genoem de rijwielhandelaar z'n werkplaats binnenkwam zag deze tot zijn groote verbazing de vermiste nog ongedeerd op een bus liggen, waarop de per soon, na betaald te hebben, hem had neergele gen. Deze wordt nu met de terugvondst in ken nis gesteld. Die zal in z'n nopjes wezen WIERINGEN. Bij de door de heeren Boersma, Lofvers en Bosma georganiseerde lichtbeeldenavond, j.1. Zaterdag in 't cafe van den heer Bruul te H.- hoef was de opkomst helaas niet groot. Dit was zeer jammer want de gehouden lezing enz. over „De vierde WijzÊ uit het Oosten", bewerkt naar het bekende boek van den vroegeren Amerikaan sche Gezant Henry van Dijke en verteld door den heer H. Boersma, welke door de aanwezigen aandachtig en belangsteliend werd gevolgd, had een veel grooter bezoek waardig geweest en zullen wij hopen dat dit bij een latere voorko mende gelegenheid dan ook beter moge zijn. De dienstplichtige der lichting 1927 C. Met selaar is met ingang van 23 Februari 1929 voor goed vrijgesteld van den dienstplicht wegens kostwinnerschap. Volgens het verslag van den Vleeschkeu- ringsdienst te Den Helder zijn te Wieringen over 1927 geslacht 671 varkens, 189 runderen, 5 vette kalveren, 4 graskalveren. 46 nucht. kalveren, 58 schapen, 1 geit en 4 paarden. Afgekeurd zijn over dat jaar 7 runderen, i varken, 1 vet klaf, 11 nuchtete kalveren, 18 schapen, 2 paarden en 1 veuh' n; voorwaardelijk goedgekeurd 1 graskalf en 4 nucht. kalveren en goedgekeurd voor sterilisatie 1 varken. Op Woensdag 2 Januari 1929 zal door den Directeur-generaal der Zuiderzeewerken wor den aanbesteed het onderhoud van I. De Rijkszeewerken op Wieringen, raming 8.100. II. de Rijkshavenwerken op Wieringen, met uitzondering van het gedeelte tusschen de dijk- palen 114 en 132 Raming 3.100 III. de nieuwe buitenhaven en den omring- dijk van den sluisput nabij Den Oever en andere voltooide Zuiderzeewerken aldaar, alsmede ver schillende grond- en kunstwerken, behoorende 'tot de Rijkszeewerken, tusschen de dijkpalen 114 en 132, tot den afsluitdijk tusschen de Noord- hollandsche kust Van Wieringen en tot het Balg zandkanaal tusschen Van Ewijcksluis en Oost oever, gedurende 1929 Raming 44000. Mej. Bergwerff heeft met ingang van 1 Ja nuari «a.s. ontslag gevraagd als tijdelijk onder wijzeres aan de school te Westerland. Het Centraal Comité inzake afsluiting en drooglegging der Zuiderzee zond aan het bestuur der visschersvereeniging D.E.T.V. de hieronder afgedrukte circulaire met verzoek de inhoud ter kennis van haar leden te brengen. Het Centraal Comité deelt U mede, dat in de jongste vergadering van de Dag. Besturen der samenwerkende Vereenigingen de plannen der binnenkort te voeren actie meer vasten vorm hebben aangenomen doch voor het wel slagen dezer actie doen ze een beroep op u allen, tot volledige medewerkiing en wel door de vol gende vragen te beantwoorden 1. Wie uwer lijdt schade door de afsluiting, en was op 25 Juli 1918 belanghebbende bij de Zuiderzeevisscherij 2. Hebt ge ter bekoming van tegemoetkoming in de hier boven bedoelde schade reeds één of meerdere malen een verzoek tot he Generale Oommissie gericht Zoo ja, jyanneer Zend ons er afschrift(en) van. Wanneer kreeg u daarop bericht en hoe luidde het antwoord Zend hiervan eveneens afschrift(en.) 3. Hebt U hierbij toelichtingen te geven, doe ze ons toekomen op een afzonderlijk papier. 4. Bezorgt al deze gegevens bij den Secreta ris uwer plaatselijke afdeeling vóór 22 Decem ber a.s. en deze zendt ze dan uiterlijk veór 25 25 December d.a.v. aan den Secretaris van het Cen traal Gomité. Alle plaatsen die voor den 25sten December niets hebben ingezonden, zullen geacht worden geen schade te lijden door de Zuiderzeewerken en zal hiervan mededeeling geschieden in de Algemeene Vergadering. De in het hiervoor- gaande gestelde termijn mag niet worden ovei- schreden, daar de vergadering van het geheele Comité die zal plaats hebben tusschen Kerstmis en Nieuwjaar, hier op wacht en geen uitstel meei gedoogt. Hier worden de plannen der actie nog eens nader bezien en vastgesteld en binnen 14 dagen naarna zal een groote gecombineerde vergade ring plaats hebben met de plaatselijke afgevaar digden en samenwerkende bonden, waar een en ander aan de goedkeuring der vergadering zal worden onderwerpen. Visschers, talmt {Jus nu niet met de toezen ding, er is haast bij HERV. GEM. Woensdag 12 Dec. 8 uur Herv. Zusterkring. Donderdag 13 Dec. 's av. 8 uur V.C.J.B. Donderdag, 13 Dec. half acht, Hervormde Zus terkring in het lokaal te Oosterland. SPORT. A.P.-NIEUWS. De wedstrijd A.P.-Succes van Zondag j.1. is in een 20 overwinning voor Suc ces geëindigd. De wedstrijd over 't algemeen ge nomen is nu niet buitengewoon vlug gespeeld. Van beide zijden was 't spel vele momenten zelfs mat. In 't veld wogen de partijen aan kracht vrij f wel tegen elkander op. Het is ons beslist aan spanning tegenvallen, te meer dat we dit van beide vereenigingen wel anders gewend zijn. Beide achterhoeden waren steeds op hun post. BREEZAND-NIEUWS. Zondag speelde Bree zand I haar 6e competitiewedstrijd tegen Hel der V. Zij moest in deze wedstrijd weer een veer laten en kon het niet verder dan gelijk spel bren gen. Dit is reeds het derde gelijk spel achter el kaar zoodat Br. nu 3 verliespunten heeft. Over het algemeen genomen was B. de meerdere doch de schotvaardigheid van de voorhoede was slecht Hier kwam nog bij he^t stugge verdedigen van Helder waarin het onnoodige uittrappen opviel, zoodat B. zich met een gelijk spel moest tevreden stellen. De kans op het kampioenschap wordt zoodoende echter steeds kleiner. SUCCES II speelde thuis op eigen terrein en wist haar nog steeds ongeslagen record te hand- J haven door met 40 te winnen van W.G.W. 3 van Den Helder. DE 1TALIAANSCHE OPERA in CASINO. Volgaarne voldoen wij aan het verzoek, om er de aandacht op te vestigen, dat Dinsdag 18 de zer de beroemde Italiaansche Opera met de prachtige opera van Verdi „Traviata" in Casino te Den Helder zal optreden. Wij kunnen onze lezers, die wat prachtigs wil len zien en hooren niet genoeg opwekken daar heen te gaan. Deze opera-voorstelling toch, met de beroem de solisten, groot koor, ballet en 't eigen orkest (dat alleen al 30 musici telt,) is het beste van hel beste en nimmer is Den Helder en omliggende gemeenten zoo gemakkelijk in de gelegenheid geweest ook eens zulk 'n voorstelling van dit meesterwerk mee te maken. Daarbij zijn de entréeprijzen zeer matig gehou den; men betaalt in de groote steden meer dan het dubbele. En waar men anders naar Amster dam moet reizen, wil men de Italiaansche Ope ra hooren, en dus de kosten zeer hoog worden, daar is het nu te Den Helder een pracht gelegen heid om op gemakkelijke en goedkoope wijze van deze opera te genieten. Zeer zeker zullen autobussen op deze voorstel ling rijden en ook 'n extra „opera-trein" rijdt na afloop van de voorstelling naar Breezand, Scha- gen, enz:, enz. HET VERGAAN VAN DE „NOORDSTER." Een lijkje aangespoeld. Hollum (Ameland), 10 Dec. Gisteren spoelde alhier aan het verminkte en in staat van ontbin ding verkeerend lijkje van een ongeveer zeven jarig meisje. Zeer waarschijnlijk is dit een kind van schipper J. Versteegen van de „Noordster", welk vaartuig in den eersten Novemberstorm bij Terschelling met alle 12 opvarendo" vertnng. Uit de kleeding van het kind, een hemd en een wollen truitje, blijkt, dat het in den slaap Is ver rast. ENGELAND. DE TOESTAND DES KONINGS. Onrustbarend commentaar. Londen 10 Dec. Het avond bulletin wordt ver ontrustend en minder bevredigend geacht dan dat van heden ochtend. Men is van oordeel dat de toestand zorgwek kend is. Een gewichtige factor is dat de algemee ne infectie in zekere mate opnieuw is versche nen. De vorige week konden de geneesheeren mededeelen dat ze gelocaliseerd was en dat de toestand des Konings verbeterd was, doch thans is de toestand geheel gewijzigd. MARKTBERICHTEN. EIERVEILING, ALKMAAR, 8 Dec. 1928. Aanvoer 58000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. f 8.50 a 9.70 60-62 Kg. f 10 a 11.30 Bruine 60-64 Kg. 10.30 a 12.10 Kleine eieren 5.80 a 8.60 Aanvoer 4000 Eendeiren. Prijzen 6.60. ALKMAAR, 10 Dec. 1928. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 64 vette koeien 220 a 420 5 vette kalve ren 50 a 135 vette kalveren per ned. pond 1 a 1.80 24 Nucht. kalv. (slacht) 8 a 26 767 vette varkens (zw.) per ned. pond 0.69 a 0.74 Zouters per ned. pond 0.69 a 0.74 Zouters per ned. pond 0.66 a 0.67.

Wieringer courant | 1928 | | pagina 2