die niet thuis was. Het dienstmeisje van den dokter bekende hij zijn afgrijselijke daad en deed haar een uitgebreid verhaald van zijn wederva ren. Toch duurde hem het wachten ten slotte wei wat al te lang en men besloot een auto te huren om van Tolbert naar het R.K. Ziekenhuis te Gro ningen te gaan, waar hij werd gearresteerd. De Willem Teil van de Streek. Wijkstra oefende het beroep uit van metse laar-voeger klompenmaker, muzikant, doch bracht zijn tijd veel in ledighied door. Van hem ging in deze streek de roep uit, dat hij een bijzonder goed schutter was, hetgeen hij meermalen had bewezen. Onder zijn kornuiten van de heide gold het als een bijzonder kunst stukje, wanneer hij een lucifersdoosje van een op een tientalmeters geplaatsten kameraad van het hoofd afschoot. Gewoonlijk werd dit bravourstukje gevolgd door een ander. Men hield dan n.b. op tien meter afstand een halve-stuiverstukje tusschen wijs vinger en duim, hetgeen Wijkstra met onfeilba re zekerheid er tusschen uit schoot. Wijkstra was „de Willem Teil *an de streek." De arrestatie. Omtrent de arrestatie te Groningen van den moordenaar van de vier veldwachters te Groote- gast, deelt men nog mede, dat de politie te Gro ningen er van op de hoogte was gebracht, dat Wijkstra zich naar die stad had begeven. De marechaussee De Vries, die in de buurt van Tolbert te paard reed, zag een auto aanko men, waarvan de inzittenden hem verdacht vooi kwamen. Daar hij ook reeds op de hoogte wa? van het drama, dat zich smorgens te Grootegast had afgespeeld, hield hij de auto aan. Het bleek toen, dat de chauffeur twee mannen vervoerde, naar het Acad. Ziekenhuis te Groningen, daar een van hen ernstig gewond was. De marechaus see De Vries kwam- toen tot de ontdekking, dat de gewonde de gezochte moordenaar was, die in gezelschap was van een vriend, een zekere D. Postmus. Daar de marechaussee nog een paard bij zich had, kon hij zelf op dat moment niet tot arres tatie overgaan. Hij heeft toen de auto, daar toch geen gevaar voor een ontsnapping bestond, ge zien den toestand Van den gewonde, door latr-n rijden naar Groningen en maatregelen genomen dat men den moordenaar daar zou aanhouden Omstreeks 1 uur 's middags is, naar de Gron Crt. meldt, de dader gevat ou den Heereweg bij de Heembrug, toen hij zich van. het R. K. Zie kenhuis naar de stad begaf. De recherche wist dat de dader waarschijnlijk gewond was. Op die plaats liep een man, die zijn gewonde hand in zijn jas droVg. Twee rechercheurs zagen hem Het eerste wat ze deden was in den zak grijpen. Hun vermoeden was maaf al te juist Uit don zak kwam een revolver te voorschijn. Verdei had de man nog een groote hoeveelheid, wol 80 scherpe patronen en bovendien nog een aantal Duitsche patronen bij zich. De dader was nu weerloos. Onmiddellijk werd hij naar het poli tiebureau aan het Martini-kerkhof overgebracht GEVOLG VAN DE GLADHEID. Tramconducteur zwaar gewond Bij het achteruitrijden van een tramtrein bij de tramremise aan de Nieuwe Achtergracht te Amsterdam is Vrijdag tengevolge van de glad heid, een conducteur van een bijwagen gevallei. Hij geraakte beklemd tusschen den muur en der wegen. Met zware inwendige kneuzingen is hij naar het O. L. V. Gasthuis vervoerd. Gisteren was zijn toestand nog zorgwekkend, maar kan op herstel is niet buitengesloten. DRONKEN MATROOS AAN 'T ROER. Toen de IJmuidensche stoomtrawler „Holland V", die des morgens naar zee was vertrokken een eind buiten de pieren was, werd naar de X Haarl. Crt. meldt, de schipper gewaarschuwd, dat er een beschonken matroos, zekere B., uit Egmond, aan dek was. De schipper bemerkte, boven komende, dal van koers veranderd was. Boven op de brut stond B., met een mes gewapend, waarmede hi; eenige ruiten van het stuurhuis kapot sloeg, terwijl hij een houding aannam, waarbij het niet geraden scheen hem te naderen. Tenslotte gelukte het toch op de brug te ko men en het roer aan veiliger handen toe te ver trouwen. Onmiddellijk werd de steven gewend en naar IJmuiden gekoerst, waar men om half drie weer arriveerde. Nauwelijks lag de boot aan den kant of B. maakte dat hij wegkwam. De opvarenden na men zich onderweg begrijpelijker wijs voor B. in acht. Zij hielden zich schuil, terwijl de kok zich eenvoudig opsloot en zich verder niet eer der vertoonde dan nadat men in de haven was gearriveerd. PROVINCIALE „VAN WEEK TOT WEEK RUBRIEK." Einde van een langdurige geschiedenis. Een teleurgestelde zanger. De „Dorus Rijkers" gaat met zijn tijd mee. Als er één historie is, die in den laatsten lijd veel besproken wordt, dan is het wel de zaak van het gevonden geldkistje in Alkmaar. In heel onze provincie is niemand beroemder dan het schildersknechtje, die het ding opdook en alle andere schildersknechtjes in het land hebben hem hevig benijd. Zooals men weet, is er ook ta melijk om het kistje, of liever om den inhoud er van, gekibbeld, zelfs in den Raad van Alkmaar. Enfin, we zijn nu eigenlijk maar blij, dat we de ze week de afloop der geschiedenis kunnen mel den, want zelfs de meest inte ressante historie wordt vervelend, als ze te lang duurt. Die afloop is als volgtde erfgenaam van den laatsten be woner, die in Rotterdam wonen, hebben het meevallertje, gekregen op 500 gulden na, die als vindloon aan den schildersknecht worden toege kend. Zoodat deze ten slotte nog niet zoo'n slech ten dag heeft gehad en er wel een cigaretje extra voor hem kan overschieten. Wie in datzelfde Alkmaar geen meevallertje, integendeel een teleurstelling had, dat was onze bekende dichter-zanger Koos Speenhoff. Het is is al ongeveer een maand geleden, dat deze in „Het Gulden Vlies" een jubileums-avond gaf. Maar een erg feestelijk karakter had het jubile um nieteen heel klein getal bezoekers en niet de minste toespraak of vriendelijkheid. Gezien de bekendheid van dezen kunstenaar, deed dit wel eigenaardig aan. Doch nu is het geval nog pijnlijker geworden, doordat voor eenige dagen een andere voordrachtskunstenaar, de Vlaming Hullebroeck, eveneens in Alkmaar jubileerde, en dat deze wel veel belangstelling trok en o.a. door den Burgemeester werd toegesproken. Nu heeft Speenhoff zich begrijpelijkerwijze gepi keerd gevoeld door dit verschil en hij heeft zijn hart gelucht in een ingezonden stuk in de Alk- maarsche Courant, waarin hij o.a. de vraag stelt, of hij dan minder in tel is en of dit misschien komt, omdat hij maar een Hollander is, die in ons eigen landje altijd voor een beetje minder wordt gehouden dan een buitenlander. Of dit er achter zit, of dat het zoo is, als de Re dactie in een troostend onderschrift veronder stelt, n.1. dat Speenhoff te veel jubileert (voor een paar jaar is ook al in Alkmaar een dergelij- ken avond gehouden en toen was er wel „plechtigheid" bij), dat kunnen we hier niet uitmaken. Dat Speenhoff zich het geval aan trekt, is heel begrijpelijk, maar of hij hiermede de geschikstc manier heeft gekozen, om zijn hart te luchten, betwijfelen wij. En terwijl wij dit schrijven, dit laatste nieuws van onzen populairen Speenhoff, is achter oftzen rug, voor de radio, een vrouwelijke collega van hem een liedje aan het zingen over de omgeko men helden der zee en een dringende oproep om steun daar achteraan. Misschien heeft U het ook gehoord. O, het is heel aandoenlijk, en er zal ook wel weer wat geld voor binnenkomen, maar is het eigenlijk niet diep treurig, dat op deze manier het geld voor de nagelatenen moet worden samengeschoold Zou het niet volko men billijk zijn, als het Rijk hier voor een be hoorlijk pensioen zorgde, zou er wel iemand zijn, die dit aan de getroffen gezinnen misgunde 't Zou in elk geval een betere manier zijn, dan dat het geld door kranten en voordrachten bij el kaar gebedeld moest wrorden Eigenlijk zijn we nu een beetje buiten onze grenzen geraakt, maar door het reddingswezen komen we er ook al weer terug. Uit Den Helder komt n.1. het bericht, dat de reddingboot „Dorus Rijkers" in het voorjaar gemoderniseerd zal worden, n.1. een electrisch-lichtinstallatie en een radio-ontvangtoestel aan boord krijgt. Vooral dit laatste is van groot practisch belang, want het is al verschillende malen gebeurd, dat een reddingboot pas in zee was gegaan wegens nood seinen, en dat kort daar.op aan de kust bericht werd ontvangen, dat hulp niet meer noodig was. Dan maakte de reddingsboot een moeilijke en vaak gevaarlijke en.... vergeefsche reis. Nu zal dit althans aan de „Dorus Rijkers" niet meer kunnen overkomen, want het bericht zal direct kunnen worden doorgezonden. Ja, er.wordt wel heel wat gedaan voor ons reddingswezen, maar .nooit te veel ANNA PAULOWNA. Openbare Vergadering van den RAAD der Gemeente Anna Paulowna op Woensdag, 23 Januari 1929, des nam. 2 uur ten Raadhuize. Punten van behandeling 1 Notulen 2 Mededeelingen a. de heeren C. Schilderman en J. C. Geer- lings hebben hunne benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aangenomen. b. aan deze gemeente zijn voorschotten toe gekend ter uitbetaling aan landarbeiders voor verkrijging van een plaatsje van 3600.- en 2800.- resp. voor J. K. Davids en C. F. Polet. c. het besluit tot verhooging van de huren der woningen van de hoofden der scholen en door Ged. Staten van Noordholland bij hun besluit van 9 Januari 1929, No. 96, goedgekeurd d. het beroep tegen de door het Gemeente bestuur van Wieringen opgelegde foren senaanslagen aan arbeiders uit deze ge meente is ongegrond verklaard e. de forensenaanslag, opgelegd aan G. Not teveel te Sassenheim, is vernietigd f. door wijziging 'van de wet op het. lager on derwijs zal met ingang van 1 April a.s recht verkregen worden op vergoeding van een vijfde leerkracht aan school II 3 Voorstel om in beroep te gaan van de beschik king van Ged. Staten waarbij vernietigd zijn de forensenaanslagen van II. M. Ruijsenaa-J re Hz., over de belastingjaren 1926-1927 en 1927-1928. 4 Voorstel tot herziening van den bevcstig- denpensioengrondslag van C. Hartog op ver zoek van den pensioenraad 5 Verzoek om adhaesie te betuigen aan een adres van den Raad der gemeente IJselmon- de nopens toepassing van art. 122a der Ge meentewet 6 Verzoek van de Kon. Politiehondenvereeni- ging om als begunstiger dier vereeniging toe te treden 7 Voorstel om aan werkloozen, die uitkeering genieten uit de werkloozenkas, een toeslag te verleenen van 0.50 per week en per kind zulks in verband met het aangehouden ver zoek van de besturen der afd. van de Land arbeidersbonden 8 Voorstel tot aanvulling van de verordening op de keuring van waren 9 Voorstel tot onderhandschen verhuur van gronden aan C. F. Jongejan en C. Wijdenes- Spaans Jr. 10 Vaststelling der vergoeding volgens art. 101 der Lager-onderwijswet 1920 aan de bijzon dere scholen over 1927 en afrekening dei- genoten bijdragen over 1925, 1926 en 1927 11 Voorstel tot het verleenen van een voor schot aan J. Dekker, G. A. van Teulingcn en J. J. Buschman, Ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswet, ter bekoming van een plaatsje 12 Verzoek om advies van Ged. Staten op het ontwerp eener nieuwe regeling der jaarwed den van Burgemeesters, Secretarissen en en Ontvangrs. Volgens dit ontwerp zullen de jaarwed den in deze gemeente worden vastgesteld voor den Burgemeester 3500.- tot 4200.- voor den Secretaris 3100.- tot 3800.- Voor den Ontvanger 1800.- tot 2400.- Tlhans zijn deze jaarwedden resp. 3200.- tot 4000.- 2900.- tot 3700.- en 1330.- 1890.- Voorgesteld wordt gunstig te adviseeren. 13 Rondvraag. -■* Barend Thomas 1 Zondagmiddag gaf d( harmonica-virtuoos Barend Thomas van Am sterdam 'n serie pracht nummers in het café var den heer Slikker. En ook 'savonds, toen de zaal geheel gevuld was, wist de heer Thomas het pu bliek op uitnemende wijze te amuseeren. Zoo wel voor de mooie opera's als voor de bekende dagelijksche liederen was veel ambitie en her haalde malen zong het publiek lustig mee. Kortom, 't was zeer gezellig in de zaal. —Flauwtjes met de IJssport 1 Koning Winter is dit jaar erg wispelturig en laat onze schaat- liefhebbers in onze Gemeente maar flauwtjes ge nieten. Op de Molenvaart zijn banen aangelegd, terwijl ook op het „Kruis-Swin" of wel de oude zwemplaats 'n pracht gelegenheid is om te rij- den. Daar wordt dan ook 'n druk gebruik van ge maakt, als de vorst maar even medewerkt. BURGERLIJKEN STAND Geboren Hermann Peter, z.v. P. J. M. Rozen broek en van M. B. Wenzel Geertje Grietje d.v. P. Bakker en van M. Liefhebber Jacob, z.v. J. H. Noorden en van M. Meeldijk. Ondertrouwd: Johannes Josephus Adrianus Verresen, oud 28 jaar, bloemist en Maria Ilen- drica van den Berg, oud 24 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Overleden Hinke Jeltje' Ferwerda, oud 5 we ken, d.v. M. Ferwerda en van J. Postma. Op Zondag 27 Januari a.s. zal in de dans zaal van „Veerburg" het gemaskerd bal plaats vinden, uitgaande van de orkestvereeniging „Anna Paulowna." Voor verdere bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit blad. In deze gemeente zijn voor den dienstplicht lichting 1930, 44 personen ingeschreven. Door nietminder dan 21 der ingeschrevenen is vrij stelling aangevraagd wegens broederdienst. BREEZAND. Voor rekening van den agent van politie, D. Hoexum, zal een woonhuis wor den gebouwd aan den Verlengden Meerweg. A. A. Schouten, aannemer alhier, is belast met den bouw van de woning. VAN EWIJCKSLUIS. Naar wij vernemen zal door den Jeugdbond voor Onthouding, afdeeling Anna Paulowna, een openbare bijeenkomst wor den gehouden bij Waiboer. Gezien het program ma belooft het zeer zeker een genoeglijken a- vond te worden. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Weggeloopen een bruin gladharig hondje, hoog 40 c.M., met beschadigd linker oor, wit borstje en wit voorpootje. Inlichtingen bij den Gem. Veldwachter. Naar wij vernemen, is door een aantal vis- schers uit het VVestdeel van Wieringen bij de Generale Commissie een verzoek ingediend, om vergoeding van reiskosten per autobus. Zij voe ren daarin aan, dat door de afsluiting van het Amsteldiep de visschersvloot verplaatst is van De Haukes naar Den Oever, dat zij dientenge volge dagelijks of althans eenige malen per week een groote reis moeten doen, van huis naar. hunne vaartuigen te komen en dat het hun bil lijk voorkomt, dae vanwege de Zuiderzeesteun wet in de vervoerkosten wordt bijgedragen. Naar men ons meldt heeft de Heer C.. Kool te Vartrop al reeds een kip met kuikens. Een teekendat het voorjaar al reeds op komst is, en dat de winter ons moet gaan verlaten. De laatste storm tusschen Dinsdag en Woensdag j.1. heeft weer veel schade aan de werken bij Den Oever gedaan. Onder in de Noor delijkste strekdam van de Oude haven zijn hecle gaten geslagen. Ook op de Oude Zeug is schade aangebracht en de dijk van den proefpolder te Andijk heeft hethard te verduren gehad. Zaterdagavond hield de S.D.A.P. afd. Wie- ringen haar propaganda-avond in de zaal ypn Jb. Bruul. Als de A. J. C. van Den Helder te 8 uur in het dorp arriveert is de zaal reeds dicht bezet. De Voorz., de heer Lub opent de vergadering met een hartelijk woord van welkom, in het bij zonder heet hij welkom de medewerkende A. J. C. en den spreker den heer A. de Vries van Zaan dam. Als de A. J. C. eenige liederen heeft gezon gen geeft voorz. het woord aan den spreker. Spreker zegt het onderwerp „Versterk de ge lederen" te hebben gekozen, omdat we staan aan den vooravond van de groote gebeurtenis, n.1. de verkiezingen. We moeten nu reeds zorgen dat we sterk komen te staan, niet wachten tot de laatste 14 dagen, want dan is het te laat. Als we straks de laatste slag leveren moet alles tot in de puntjes afgewerkt zijn. Men vindt het misschien gek dat we zoo'n „militaristisch" beeld gebruiken, maar wees ge rust, ons leger moet wel een sterk leger zijn, maar niet met de wapenen, niet met het geschut, maar mi t het verstand, hoofd en hart. Deze Maatschappij, waarin voor heel hef menschdom geen toekomst is, deze kapitalisti sche wereld kan niet blijven bestaan deze moe ten we omzetten in een „socialistische", dat i.- de taak der arbeiders. Wat zijn dan wel de zonden van het kapita lisme Een van de groote zonde, die door de ge- heele aarde is gevoeld, is die verschrikkelijke tijd, waarin millioenen menschen zijn vermoord geworden, Het kapitalisme moest afzetgebied hebben voor de steeds meer toenemende producten hunner fabrieken om dat te bereiken moet het mili tarisme het ter zijde staan. De arbeiders in de fabrieken worden door de kapitalisten uitgebuit. Hoe minder loon zij uit betalen, zooveel te beter kunnen de heeren c'on 'curreeren. Er zijn menschen die zeggen daar is toch niets aan te veranderen, de wereld is altijd zoo •geweest Neen vrienden, de wereld is niet altijd zoo ge weest, aldus spr.. Onze geschiedenis begint met 100 jaar voor Christus. 100 jaar voor Christus de Batavieren komen in ons land ieder zal de ze eerste jaartallen nog wel kennen. Die men schen leefden van visschen en jagen. Denkt u dat er toen een groote meneer was die zei hier vriend de helft van jou vangst is voor mij Nu wordt er op de fabrieken gewerkt voor heerei. die ze misschien nog nooit op de fabriek gezien hebben Als er geen afzetgebied meer is, van die groo te fabrieken, zijn dan de menschen allemaal voorzien van warme kleeding. dekens enz. Nee zeker niet pakhuizen zitten vol, maar de arme moet krepeeren van de kou. Als de bouwvakarbeider werkloos rondloopt, is dan ieder gezin voorzien van een goede wo ning Nee, er wonen der in krotten, maar het kapitaal wil niet bouwen, omdat er geen winst genoeg gemaakt wordt. Als je de Vrijheidsbonders hoort over de uit keering aan de werkelooze arbeiders, waar de menschen niets aan doen kunnen, dan zeggen ze dit Dat gaat niet goed, dat is leven op kosten van de Gemeenschap, waar moet dat naar toe Zij die dat zeggen, zijn wel gevoed, zij kunnen dat wel zeggen. De dokters in Zaandam ook, die roepen Zaandam moet weer bewoonbaar wor den, het gaat niet goed Maar bij onderzoek bleek mij, aldus spr. dal daar niet één dokter was die beneden de 25.000 verdiende. Die heeren durven nog te zeggen „Zaandam is niet bewoonbaar Spreker zet nog uiteen hoe ook de kleine Mid denstand door het Kapitalisme verdrongen wordt. Spreker eindigt zijn rede met de vergadering op te wekken zich bij die strijdende arbeiders aan te sluiten. De rest van den avond werd verzorgd door de Arbeiders Jeugd Centrale. Een der jongelui de clameerde nog „Het Slagveld" van v. Collem dat bij de aanwezigen zeer diepen indruk maakte. Een aardig tooneelstukje „De Paar dendief van Driehuis" sloot deze zeer geslaagden avond. 'n Gelukkige Juffrouw. Mej. M. Bakker-Ta- kes te De Haukes had de piizzle opgelost van Nu myers tabak en deze aan den fabrikant opgezon den. Thans mocht Marie 25 gulden in ontvangst nemen, welke zij met de goede oplossing gewon nen had. Numeyers tabak smaakt haar man nu beter dan ooit „Danslust" te Den Oever. Woensdag j.1. gaf de dansclub „Danslust" een uitvoering in de zaal van Jurrie Lont. De zaal was flink bezet. De avond werd aangevuld door eenige voordrach ten der leden, en werd besloten met een gezellig bal. Zondag 27 Januari zal de muziek vereen I- ging „Apollo" een intrée-uitvoering geven in de zaal van den heer Jurrie Lont. Ook de mandoli ne-club zal in hetzelfde lokaal optreden onder- leiding van den heer S. Bruul. Woningbouw. Door den heer H. Kuiper is de bouw van een burgerwoonhuis aan de Gesterweg opgedragen aan den aannemer den Heer J. C. de Vries te H.-hoef. Door den heer Wendel, frm. S. Droog Sefut- gen-Wieringen is j.1. Zaterdag te Den Oever in het perceel Zeestraat 25 geopend een zaak in manufacturen en confectie, benevens tabak en sigaren. i Den Oever. De haring- en sardien-visschers zijn heden- weer naar zee ter vischvangst uitge varen. De schelpenvisschers zijn in de haven geble ven aangezien de schelpvisch met de vorst in den grond blijft. Om de Oost bevindt zich geen ijs in zee, alles is open water zoodat aldaar de. scheepvaart niet belemmerd wordt. Zaal Wemmenhoven. j.1. Zaterdagavond Werd het Café en de Concertzaal van den heer Wemmenhoven te Den Oever officieel geopend. De fijn versierde concertzaal was geheel bezet toen de heer M. Bosker de openingsrede in dicht vorm uitsprak. Daarin was de wenscli vervat, dat de heer Wemmens z'n zaken hier goecf zou den gaan en dat de plaatselijke vereenigingen hier menigmaal met succes zouden mogen op treden. Ook op het publiek werd 'n beroep ge daan, dat het door netheid en orde in de zaak stilte en aandacht, de vereenigingen, zoowel als de zaalhouder zou steunen. Ook de heer M. Tjjsen en z'n echtgenoote, de vroegere eigenaar van de zaak, die hier aanwe zig waren, riep spr. 'n hartelijk woord van af scheid toe. Hij hoopte dat zij nog lang van de welverdiende rust in gezondheid zouden mogern genieten. De Muziekvereéniging „Apollo" gaf vervol gens een concert, dat zeer in de smaak viel Ook de voordrachten van Mej. Gr. Bosker Md. en de heer V. Bakker hadden succes tc boeken en niet minder de muzikale groepvoordracht on der directie van den jongeheer C. Lont Nz. Tot slot een gezellig bal en hiermede was do. zaak van den heer Wemmenhoven ingewijd. BUITENLAND. ZWARTE KUNST. Een kind levend geroosterd. Een verschrikkelijk verhaal van het inroepen van zwarte kunst wordt uit Paroer in Noorde lijk Travancore, aan de „Times of India" gemeld. In dat gebied heerscht onder de bevolking het geloof, dat het vliegen van vogels over kin deren een kwaden invloed op hen heeft. In ge noemd dorp werd een kind gemeend, dat het leed aan de gevolgen van dergelijke invloeden. De hulp werd ingeroepen van iemand, die ziel', uitgaf voor een deskundige op magisch gebieG. De man maakte een groot vuur, legde hot kind daarvoor onder het uitspreken van bezwerings formules en zond toen de ouders weg. 'fion me talen kom werd rood gloeiend gemaakt en deze werd overal op het lichaam van het kind ge drukt, zoodat dit feitelijk levend werd geroos terd. Het kind stierf heel spoedig on de zoogenaam de toovenaar werd door dr politie gearresteerd. Tegen de ouders en allen, die bij het geval wa ren betrokken, is een vervolging ingesteld. EEN KIND GEROOFD. Door een welL Uit Wilna meldt een Wolff-bericht, dat op het platteland in de buurt van Wilna een wolf een één-jarig kindje uit den wieg heeft geroofd en meegesleept naar het bosch. Nasporingen lever den niets op, EEN VOETBALSPELER, DIE ALS DAME VERKLEED, ONTSNAPT. Een voetbalclub van de Canarische eilanden bezit een beroemde speler, die door verschillen de bekende, Spaansche clubs aangezocht wordt. Een club van Barcelona en een andere van Ga- licië hadden respectievelijk de Canarische club reeds twintig en tienduizend pesetas aangebo den, doch deze stelde hoogere eischen.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2