naar zijn bouw- of hooiland kan gaan. En er zullen ook wel kleine boeren zijn, die zeggen wij kunnen dat zelf wel verdienen als wij zelf de melk naar de fabriek brengen. Maar in de meeste gevallen hebben de kleine boeren nog genoeg ander werk, daar men hier allen een ge mengd bedrijf heeft. En degene, die niet zooveel werk heeft, verdient er op een andere manier wat bij, dus dan is hij eerder op zijn werk en kan dus meer verdienen, als dat hij zoo'n beet je melk moet wegbrengen. En als wij nu reke nen, dat er in 1912 al zoetfabrieken waren, dan is het ook niet wat nieuws, want het bestaat al lang. En opheden staan de zoetfabrieken bo ven de dag-fabrieken. En het bewijst ook wel duidelijk, als men nagaat hoeveel dag-fabrieken opgeruimd zijn en er zoetfabrieken voor in de plaats zijn gekomen. Zoo zijn er twee dag-fabrie ken opgeruimd in de Wieringerwaard, waar een zoetfabriek voor in de plaats kwam, en twee dag-fabrieken in Anna Paulowna, twee in Koe gras, een in de Schagerwaard en een in Dirks- horn. En nu wordt aan de Oudesluis weer een dag-kaasfabriek opgeheven en tevens een aan de Groote Keeten. En die melk gaat allemaal naar de zoetfabrieken. Thans las ik weer in de krant, dat te Schagen aan de Loet ging men de fabriek ook omzetten in een zoetfabriek, dus dat getuigt wel dat ze tegenwoordig goed vol doen. Dus veehouders kiest nu ook de zijde van de Zoetfabriek. En ik zou tegen die leden willen Zeggen, die al reeds voor het oprichten van zulk 'n fabriek zijn spoort uwe medeleden aan, om gezamelijk een vergadering te houden. En e' zullen nog wel veehouders zijn, die nog he' nut er niet van inzien. Maar wij zullen die men schen dan wel overtuigen, dat het meer dar tijd is om een zoetfabriek op te richten. Zoo zul len wij dan ook wel een paar sprekers komei laten, bijvoorbeeld de zuivelconsulent Dr. L. T C. Schei van Hoorn. Dat is een man die vee voor het zuivelbedrijf doet en die zal geen vee houder onnut op kosten drijven als dat nie noodig is. Of dat men eens een directeur var een zoetfabriek laat komen, bijvoorbeeld di' van Julianadorp, dat, is zelf een veehouder. E- dan zult ge wel overtuigd worden, dat het ir ons voordeel is, dat wij zoo spoedig mogelijk be ginnen met het oprichten van een zoetfabriek. Dankend voor de plaatsruimte. P. VEERDIG, Westerlam" GEMEENTE WIERINGEN. BURGERLIJKEN STAND over de maand JANUARI 1929. Geboren Jacob Jan, z.v. C. Duijnker en A. Lont Johanna d.v. H. J. A. Lucker en G. M. En gel Margaretha Maria, d.v. K. Mol en J. M. Kieft Janna, d.v. H. Hooiveld en J. Hooiveld Johannes, z.v. J. Nieuwenburg en G. Kieft Be rend, z.v. H. J. van Engelen en B. Bouwmeester; Harm, z.v. J. Komduur en J. Bloemberg Rouke, z.v. J. Bakker en D. G. Timmerman. Ondertrouwd A. Pais en F. Leemberg M. ten Bokkel en C. Hijsen I. J. Krijger en A. J. Fok ker P. Barendsen en J. W. Boersen. Getrouwd G. Bakx en C. van Gemst J. Oden en T„ W. de Haan J. Musters en C. J. de Greef M. ten Bokkel en C. Hijsen Av Pais en F. Leem berg. Overleden A. Keijzer, oud 68 jaren, echtgenoo te van J. Engel. Voor den dienstplicht, lichting 1930, zijn hiei 30 personen ingeschreven. Loop der bevolking over Januari. Ingeschreven personen K. Paijsen uit Duitsci land J. J. Roox uit België E. G. Pagliarin ui Frankrijk K. VVor en gezin van Sliedrecht .J van den Berg van Den Helder P. de Leeuwerk en gezin vanHardinkxveld H. A. P. Zijlmans en gezin van Geertruidenberg W. D. van Treuren van Delft F. Schreuder van Winschoten B. W. Kok van Barsingerhorn F. Lenssen van Vaals A. van der Wiel en gezin van Hardinxveld R. Eringa van Vlagtwedde J. H. Duimering van Hoogezand Mw. M. Kuiper van Harenkarspel H. T. Kroeze van Onstwedde J. H. C. Schoen makers van Maastricht Mw. T. van de Kreeke van Kloetinge D. Boon van Spanbroek M. Glim geb. Looij van Den Helder P. van den Boogaan! en echtgen. van Beverwijk I. Datthijn van Groc de J. H. Bouman van Amsterdam A. Faust en gezin van Geleen Mw. D. de Haan van Haarlem mermeer J. Mulder van Groningen J. H. Claes- sens van Maastricht L. M. J. Montulet van Maastricht E. Niggendijker van Bellingwoude J. Roelofs van Anna Paulowna. Afgeschreven personen Mw. N. A. M. Berg werff naar Den HelderP. A. van Stuijvenberg en gezin naar 's-Gravenhagc C. L. van Prooijen en gezin naar Dordrecht W. Muller en gezin naar Dordrecht K. G. Bakker en gezin naar Bar singerhorn J. Steijn naar Beverwijk J. van der Schuur en gezin naar Zijpe C. J. Musters. geb. de Greef naar Ossendrecht G. Baxk en echtgenoote naar Anna Paulowna Mw. J. ten Bokkel naar Wieringerwaard Mw. G. Rietvink geb. van der Meer en kind naar Den Helder P Rietvink naar Anna Paulowna A. Wittebc] naar Wieringerwaard Mw. T. A. Kuiper, geb Kroon naar Den Helder J. Neisingh en dochtei naar Ned. O. Indië. Naar wij vernemen, zal door den heer J Geervliet uit Den Helder aan den Mekkenstuiii weg opnieuw een blok woningen gebouwd vvor den, ditmaal bestaande uit tien perceelcn. Politie: Gevonden een Rozekrans in etui. Inl. bij den Gem. Veldwachter. van het strijdlied. Daarna werd opgevoerd c tooneelstuk getiteld „De Mexicaansche Zilve. mijn", vroolijk spel van Specalatiekoorts in bedrijven door Gerard Nielen. Dit stuk uitge voerd door een 10-tal heeren werd keurig weer gegeven en viel buitengewoon in den smaak. Ei^ is gelachen, ja volop, zoodat men bijna niet tot bedaren kon komen. De acteurs hadden dan ook alle eer van hun werk en als belooning een da verend applaus kregen te accepteeren. De pau zen werden aangevuld met muziek van de Klei ne Kapel welke ook zeer goed voldoet. Na af loop dankte pastoor Koppen dan ook allen die tot het welslagen dezer genotvollen avond had den medegewerkt. Na nog eenigen tijd gezellig bij elkaar te hebben vertoefd, keerden allen vol daan huiswaarts. Sinds j.1. Woensdag is het wegens de zware ijsgang in zee het niet mogen gelukken bi^lod en post naar de bevolking der Qude Zeug over te brengen. Per radio vraagt men vandaar om van aardappelen, bussen erwtensoep, busgroen- ten en scheepsbeschuiten en voldoende brand stoffen. Vandaag zal men opnieuw probeeren er te komen doch de kans is niet groot daar do zee vol ijs zit, ja, bij de Oude Zeug steken de bergen boven den dijk uit. Het is echter te hopen dat men er komt al zijn er voldoende andere voe dingsmiddelen, zonder brood leeft het toch niet plezierig. DOOPSGEZ. GEM. Donderdag 7 Februari des avonds 8 uur Liturgi sche dienst in de Vermaning H.Hoef Ds. v.d. Veen DEN OEVER. IN HeT IJS BEKLEMD. Donderdag was de motorboot „Plevier" van de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzee werken van Enkhuizen naar Den Oever vertrok ken, doch sindsdien met nog 'n waterboot van diezelfde maatschappij in de richting van Wie- ringen in het ijs beklemd geraakt. Sleepbooten werden vanaf Den Oever des Vrijdags uitgezon den, doch ook deze werden door de geweldige ijs massa weggeduwd en zaten weldra vast. De Zilvermeeuw", ook 'n boot van de M.U.Z. en die eenigzins als ijsbreker is gebouwd, koos nu zee en wist de sleepbooten te bereiken, doch wer.d tenslotte ook door 't ijs op het droge gedreven. Gelukkig Vrijdagavond ongeveer 9 uur wist de boot zich met de vloed te bevrijden en de anderen op sleeptouw te nemen en zoo werd behouden de haven bereikt. Echter de „Plevier" en de waterboot zaten nog altijd beklemd. Toen Zaterdagmorgen te onge veer 9 uur het tij gunstig was gingen de Wierin- ger visschers Mart. Hijsen, P. Halfweeg, P. LonJ (Vet), Gerrit Lont, Hendr. Klaver en S. Wagemu ker er met hun motorbotters op af en ofschoon 't 'n moeilijke reis was en van de botter van Tijsen de schroef door het ijs was beschadigd, ze brach ten de booten van de M.U.Z. veilig in de have». Echter nu kwamen andere moeilijkheden want de visschers wenschten de binnengebrachte vaar tuigen beschouwd te zien als strandvonderijgoed en zij eischten daarvoor het gewone bergloon, ter wijl de M.U.Z. daar niet op in ging, wel echter 'n bod deed, doch waarin de visschers niet wilden treden. Hoe deze zaak nu verder zal verloopen dient te worden afgewacht. Wij hopen dat een billijke schikking tusschen beide partijen zal kun nen plaatsvinden. Op het kantje af. Vrijdag j.1. toen de timmer man J. Hegeman vanaf zijn woning zich weer naar de werkplaats wilde begeven moest hij on derweg uitwijken voor de bestelauto van de Coö peratie van Winkel. Door de gladheid kwam hij echter te vallen en precies voor de auto. De chauf feur zag 't onheil, wist nog bijtijds het stuur om te gooien, doch slipte toen zelf met zijn auto en kwam in de greppel terecht. Gelukkig, Hegeman mankeerde wonder boven wonder niets, de auto. werd met toegesnelde hulp spoedig weer op het begaanbare pad gebracht en tufte weldra vroolijk verder; conclusie: „het had erger kunnen zijn!" Bakkersbotsing. Toen Vrijdag j.1. Gebr. Kali- met hun broodauto in den Gesterweg stonden, moest de bakker C. Tijsen passeeren. Edoch de weg was smal en glad, alsof het een Ijsbaan was. en waar Hijsen nog al wat gang had, wilde hij op 't kritieke moment remmen. Doch dat was mis. De auto scheef netjes weg, botste met de radia- teur en vooras tegen 'n dikke paal aan zoodat de ze afknapte als koek en het achtereind zwaaide tegen de auto van Gebr. Kalf zoodat de spaanders er af vlogen. Persoonlijke ongelukken kwamen ge lukkig niet voor. 'n Slachtoffer van de gladheid. De vorige week ging de vrachtrijder J. Poel met zijn auto naar de Oeversche haven om 'n vracht eendenvoer. Hij had kettingen om de banden en had dus geen vrees voor de geweldige gladheid. En toch, toch was de gladheid hem te glad af, want op 'n gege ven oogenblik gleed de wagen pardoes naar den waterkant en kwam gelukkig tegen een dikke meerpaal terecht, die het heele zaakje hield. De vooras was echter geweldig uit haar fat soen, doch ze kwam dadelijk onder medische hulp en was weldra weer recht als 'n kaars en Poel wist behouden de gevaarlijke haven te ontvluch ten. Schaatsrijderspech. De jongeheer Jn. Brouwer van Den Oever kwam de vorige week op de Ring- sloot zoodanig op het ijs te vallen, dat hij dade lijk per auto naar Dr. de Groot moest worden ver voerd. Later bleek dat de val nog al goed was af- geloopen. Boven de pols was de arm licht ge kneusd. Hij werd geboeid en vervolgens naar Wormer- \cer overgebracht. De marechaussees weigerden m toe te staan, eerst een bezoek aan zijn moe ier te brengen, zegt De Crt. De arrestatie vond laats onder groote belangstelling van opgescho ten jongens die door geschreeuw en gejoel de aan Irtaclit trachten te trekken. Verdere incidenten hc Vn dch hierbij niet voorgedaan. De dienst weigeraar is vervolgens ter beschikking gesteld van zijn regimentscommandant te Leiden. HEELE FAMILI DOOR HET IJS GEZAKT. Twaalfjarig meisje verdronken. WORMERVEER. Zondagmiddag ging de fa milie Engel van Assendelft naar Westzaan. Men wilde den weg bekorten door de Nauernascho- vaart over te steken. Het ijs bleek echter niet sterk genoeg te zijn, zoodat allen te water ge raakten. Onmiddellijk te hulp gesnelde personen gelukte het vier der drenkelingen op het droge te brengen. Een meisje van twaalf jaar was ech ter onder het ijs geschoven. Eerst na een kwar tier gelukte het haar op het droge te brengen. De levensgeesten waren toen reeds geweken. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren Theodorus Adrianus, z.v. A. L. Kloosterman en van E. J. van Lochem. Petro- nella, d.v. G. van den Berg en van G. Vroone. Overleden te Petten Jantje Wartenhorst, oud 71 jaar, ongehuwd. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in Juni a.s. het jaarlijksch onderzoek plaats hebben voor de gewone dienstplichtigen dei- landmacht van de lichtingen 1917 en 1920. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nadei bekend gemaakt worden. Voor rekening van den heer A. van den Berg, bloemist alhier, wordt aan den Zuider-Mo- lenvaartsweg een z.g. warenhuis gebouwd. Het werk zal worden uitgevoerd door de Coop. Tuinbouw aankoop Vereeniging te Aalsmeer. Ten behoeve van deze gemeente is een be drag van 224.- aan gewetensgeld gestort. POLITIE. Verloren een donker grijze over jas. Gevonden een portemonnaie, inh. geld een handbeschermer, een bruin lederen dames- handschoen, een zak meel en een partij koeken een vilten dameshoed en waterleidingbuizen. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt. Groote Maskerade. Naar we vernemen zal nu a.s. Donderdag een groot Maskeradefeest op de banen van het Oude Veer gehouden worden. Dat kan weer 'n bijzonder plezierige ijsdag worden. Over 'n druk bezoek zal ook dan wel' niet zijn te klagen. Alle eer aan 't bestuur van onze IJsclub; het weet de gang er in groote mate in te houden. Schaatsengebrek 17 Hier is er vermoedelijk een geweest, die gebrek aan schaatsen had. Al thans, iemand van Julianadorp, die hier op de ba nen des polders de schaatssport wilde beproeven doch z'n fiets met 'n paar nieuwe schaatsen er aan gebonden 'n oogenblik onbeheerd had laten staan, kwam toen hij ze d'r af wilde halen tot de minder aangename ontdekking, dat 'n ander hem voor was geweest. De schaatsen waren verdwe nen en gleden toen allicht reeds lustig over de ijs vlakte van het Oude Veer. Spoorbaar t; De Gelukkige. De hoofdprijs van de verloting van „Herwonnen Levenskracht" Afd. Anna Pau lowna is gewonnen door den heer A. Meijer, Nieu we weg, alhier. Het is een pendulestel. —Het succes der Volendammers. Zaterdag en Zondag traden in de zaal van den heer Kossen op de beroemde harmonica-virtuozen „De Volen dammers". Jammer dat een van dit trio, wegens ongesteldheid niet kon komen, wat niet wegnam, dat het tweetal, dat nu het programma volvoer de, met hun schitterend kunstenaarsspel schier aller verwachtingen hebben overtroffen. Beide da gen door hebben 'n groot aantal belangstellenden van hun sublieme harmonicamuziek genoten. En aan nummers op hun reportoire hadden ze geen gebrek, en zeer vele malen werden nummers gegeven, welke door 't publiek werden verzocht. Wat van hun kunst en samenspel getuigde was wel, toen de een zijn pracht instrument ter zijde zette, naar zijn partner ging, vervolgens met hun beiden nu op één Harmonica speelden en schitterende muziek ten gehoore brachten. Het daverde van applaus in de zaal na deze kunst- prestatie. Met recht, voor de muziekliefhebbers zijn het 'n paar genotvolle dagen geweest. KLEINE SLUIS IJSFEESTEN. IJs en weder goed, en de IJsclub „Eendracht maakt Macht" zorgt dat ze wat doet. Ja, ze zorgde voor de lief hebbers van de schaats voor 'n serie prachtig ge slaagde ijsfeesten. Zaterdag had het bestuur van genoemde veree niging 'n som van 170 gulden uit de kas getrokken om te laten verrijden voor armen en behoeftigen. Onze hulde aan 't bestuur voor deze milde ac i viteit en dat de burgerij dit waardeerde bleek dat er 'n groot aantal deelnemers voor wilden rijde en het met de vele snelle ritten 'n mooie spannen de middag werd. De uitslag was als volgt: No. 1. N. Jonker; 2e. D. Rezelman; 3 V. Kaan en 4. D. Mets. Er waren 14 deelnemers. Brandstoffen en levensbehoeften zullen nu deer 't bestuur onder de behoeftigen worden gedistri bueerd. Zeker zal 't dankbaar worden ontvangen. Zondag was de belangstelling bovenmate groot en werd veel volop genoten van de prachtbanen. 's Middags werd door 25 deelnemers 'n wedstrijd in het hardprikken gehouden en na een vinnige kamp was de uitslag als volgt: le prijs f 60 K. Kossen Eenigenburg in een tijd van 23 seconden 160 meter; 2e pr. f 40 C. Pronk Haarlem; 3e pr. f20 H. Delver Julianadorp en 4e pr. f 10 G. Slij- kerman 't Zand Zijpe. Tevens had het bestuur gezorgd voor 'n pracht afwisseling. Het was geslaagd om de heer en me vrouw Okkels te laten overkomen om 'n serie kunstritten ten beste te geven. De buitengewone staatljs van bedrevenheid op de smalle ijzers die deze kunstenaars te zien gaven trok aller aan dacht. Ook de ritten schoonrijden die mevrouw Okkels met 'n paar heeren van hier uit de. gemeen te deed, o.a. de heer Kaan, verwekte de bewonde ring van het publiek. Dan werd ten slotte de bui tenbaan ontruimd en gaf de amateur hardrijder Pronk even te zien, met welk 'n enorme snelheid hij zich op de schaats kan voortbewegen. Des avonds had de gebruikelijke prijsuitreiking plaats onder toepasselijke woorden van den voor zitter, den heer D. Koorn. Spr. dankte hartelijk i I voor aller medewerking, en in het bijzonder de heer en mevrouw Okkels uit Nijverdal (Overijssel Na de rede van den voorzitter voerden nog en- kele andere personen het woord, o.a. ook de heer Okkels, die het bestuur van de IJsvereeniging „Eendracht maakt Macht" hulde bracht voor de schitterende organisatie der wedstrijden, waar 't met trotsch op kon terugzien. Ook sprak de heer Okkels zijn waardeering uit over de schitterend aangelegen banen, die men in dezen omtrek haast nergens beter kan vinden. Zoo verliep de Zondag, doch ook Maandag was de baan weer zwart van menschen en we verna men, dat er weL weer 1000 schaatsenliefhebbers I over het ijs zwierden. De trek die onze banen ma ken nader te omschrijven is eigenlijk overbodig I Want de groote massa, die dagelijks hier na toe I komt spreekt al voor zich zelf -Uitvoering O.B.K. Wij vestigen er de aan dacht op, dat onze gunstig bekend staande too- neelvereeniging O.B.K. Zondag 10 Febr. a.s. een uitvoering zal geven in de zaal van Kossen, Spoor I buurt. Het rijk voorzien programma is zeker het I bezoek van deze uitvoering overwaard. Zie adv I BREEZAND. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen van G. Borst Jr., winkelier, het thans bestaande woon- en winkelhuis te sloopen en op hetzelfde perceel een nieuw gebouw te laten ver rijzen met dezelfde bestemming. J. Hoep, aan- I nemer alhier, zal het werk uitvoeren. Aan E. Muntjewerf, aannemer alhier, is op gedragen een arbeiderswoning'in den Oostpol der te bouwen voenr rekening van R. Meeldijk, te Breezand. VAN EWIJCKSLUIS. Zoo'n stoute bus. Waarschijnlijk door het niet I aanzetten van de handrem ging Maandagmiddag een autobus bij het station te Van Ewijcksluis, toen de chauffeur even was uitgestapt, uit zich zelf achteruit aan de repeteer. De wagen schoof j door het hek bij de schuine kant neer de tuinen j in, hoe ook de chauffeur aan 't gevaarte trok om 't tegen te houden. Gelukkig was de tuingrond hard. De chauffeur stapte dus in en wist niets I anders te doen, dan zijn onwillige machine door 't bouwland en achter bij Keuris's café langs op den beganen weg te brengen, wat hem inderdaad I gelukte. Behoudens 'n gedeukt spatbord kwam alles op z'n pootjes terecht. BINNENL. NIEUWS. HEF GESLOTEN NOTARISKANTOOR TE LEEUWARDEN. Als een der oorzaken van de débacle kan ge noemd worden dat notaris Berghuis zich sedert de oorlogsjaren bij tal van ondernemingen finan cieel geinteresseerd had. Een vijftal jaren geleden, toen zijn financieele toestand reeds precair was, werd hij door krach- tigen steun nog staande gehouden, doch dit heeft op den duur niet mogen baten. De Leeuw. Cou rant zegt dan ook, dat velen de débacle reeds lang voorspeld hadden. Vermoed wordt, dat het geheele tekort onge veer twee ton zal bedragen. OPSLUITING KOOIEENDEN. In deze provincie moeten dit jaar de kooieen den door den kooiman worden opgesloten of ge hokt gedurende het tijdvak van 1 April tot en met 15 September. EEN KRIJGSGEVANGENE KEERT TERUG NA EEN AFWEZIGHEID VAN 13 JAREN. Uit Belgrado wordt gemeld, dat een dezer da gen na 13-jarige gevangenschap onverwacht een barbier uit Ragusa, dien men al lang dood waan de, naar huis is teruggekeerd. Bij de politie ver- telle hij, dat nog 36 Yoego-Slavische gevangenen die men als overleden beschouwde, zullen terug la eeren. De terugkeerenden zullen in vele fami- I lies groote onaangenaamheden veroorzaken, daar verscheiden vrouwen, die zich voor weduwen bielden, sedert, dikwijls, tot tweemaal toe, zijn getrouwd. TfWEE KNAAPJES VERDRONKEN IN EEN BAGGERGAT. Zaterdagmiddag ongeveer half twee zijn twee knaapjes, de 9-jarige W. Klop en de 7-jarige J. van Zuijdam, beiden wonende in het tuindorp j „Tolkamer" bij Lobith, van huis gegaan, vermoe delijk met de bedoeling om musschen te vangen. Tpen zij bij het invallen van de duisternis nog niet waren teruggekeerd, stelde men de politie van de vermissing in kennis, die onmiddellijk er op uit toog om de beide knaapjes op te sporen. Den geheelen avond en ook des nachts is men ij- verig bezig geweest, doch de jongens werden niet gevonden. Zaterdagmorgen vroeg zette men de nasporingen voort, en tenslotte vond de politie den 9-jarigen in een uitgebaggerd gat aan den Rijnkant, waar de baggermaatschappij „Paeat' te Nijmegen werkzaamheden verricht, doodgevro ren in het ijs, terwijl na eenigen tijd dreggen ook de andere knaap levenloos werd opgehaald. Ver moedelijk zijn de beide knaapjes door de duis ternis misleid in een der zeer diepe baggergaten, welke vlak langs den weg loopen, gevallen met het genoemde noodlottige gevolg. INBRAAK te NOORD-SCHARWOUDE. Tijdens de afwezigheid van de bewoners, die op een familie-partijtje waren, is in den nacht van Zondag op Maandag ingebroken in een wo ning te Noord-Scharwoude. Bij thuiskomst vond men alles overhoop gehaald. De inbrekers hadden eengrondig onderzoek ingesteld, maar het resul taat was betrekkelijk gering, aangezien de bewo ners had meeste geld hadden meegenomen. Slechts een portemonnaie met inhoud wordt vermist. Herhalingsoefeningen. Voor de herhalings oefeningen zijn opgeroepen J. Klare op 18 Febr te Utrecht P. N. Emmer op 12 Aug. te Naarden en M. Westerbeke op 26 Augustus te Deventer. Den uitslag der j.1. Zondag gehouden hard rijderij op schaatsen vanwege de ijsclub Wes- terland op de Noordergracht is als volgt le pr. 15.- A. Russelman, 2e pr. 10.- P. Steigstra 3e pr. 5.- S. S. Snooij, 4e pr. 2.50 A. Steigstra. Deelgenomen werd door 16 jongens van 16-20 jaar. Onze afd. der R. K. Volksbond hield j.1. Za terdagavond op de bovenzaal van den heer S. A. Veerdig een feestelijke bijeenkomst. De zaal was geheel bezet. Nadat in zijn openingswoord door den Zeereew. Heer Pastoor Koppen een harte lijk welkom tot de aanwezigen was toegeroepen werd aangevangen met het gezamenlijk zingen PROVINCIAAL NIEUWS. OUDE NIEDORP. De heer J. M. kwam Donder dag bij zijn uienhok, staande op zijn land te Heer Hugowaard, en ontdekte tot zijn verbazing, dat zijn uien, ongeveer 18 balen, ontvreemd waren. Dit is een schadepostje van ongeveer 100.-. Bij de politie te H.H. Waard is hiervan aangifte ge daan. 't Is te hopen dat de daders opgespoord zullen worden. DIENSTWEIGERAAR OPGEBRACHT TE WORMERVEER. De dienstplichtige E. weigerde onlangs inspec tie te maken, waarvoor hij voor straf voor dagen onder de wapenen moest komen. E. voldeed niet aan dezen oproep, waarna twee marechaussees hem te Krommenie arresteerden. De dienstdoen de ambtenaren troffen hem in een smederij aan. IN EEN WAK GEVALLEN. Een heer, wonende te Maassluis, was aan het schaatsenrijden op het Vliet nabij Bommeer toen hij plotseilng in een wak geraakte. Onmiddellijk werden pogingen in het werk gesteld om den dren keling te redden, doch toen men hem na eenigen tijd uit het water had gehaald, was hij zoo van de koude verstijfd, dat hij spoedig daarna overleed. HET IJS. Op Texel. Uit Oudeschild wordt heel veel ijs gemeld. De boot vaart naar het Horntje.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2