FIJNPROEVERS ROODE POOI 60 cl. GELE POOL 55'cr. EENIGE CIJFERS. Een tuinbouw-uitvoer van f 140 millioen; landbouw en veeteelt f 526 millioen. De totale groentenuitvoer in 1928 heeft bedra gen 68*4 millioen tegen 45V*> millioen in 1927. Duitschland alléén nam voor 18 millioen méér af. De uitvoer van versche vruchten bedroeg 11 millioen tegen 10 1/3 millioen in 1927 die van vruchtenpulp bedroeg 6 2/3 millioen 6 mill. in het jaar daarvler). Aan bloembollen, bloemen, planten, heesters, enz. werd 53 2/3 millioen uitgevoerd tegen 49 mill. in 1927. Het tuinbouw-totaal (zónder vroeger aardap pelen) bedraagt dus 140 millioen tegen 101 mill. in 1927 De aardappel-export heeft met inbegrip van poters 23 millioen bedragen. Als men dan bedenkt, dat aan boter en kaas voor 168 millioen werd uitgevoerd, dan springt het groote belang van onzen vaderlandschen tuin bouw wel zéér duidelijk in het oog. STAKING ONDER ZEEVISSCHERS. Onder de zeevisschers der Katwijksche treil- loggervloot, welke vaartuigen vroege jaren na beëindiging van het haringseizoen voor het groot ste deel afgetuigd en in de verschillende havens opgelegd werden, doch in de laatste jaren steeds met een grooter aantal aan de treilvisscherij deel nemen, is heden een algemeene staking uitgebro ken. Tot nog toe werden een zeker percentage van de besommingen voor onkosten enz. afgetrokken waarna de bemanning een deel van het restant kreeg, doch thans eischen de zeevisschers een vast percentage der brutobesomming, dus zonder aftrek van door den reeder gedurende de afge- loopen reis gemaakte kosten. Een groot aantal Katwijksche treilschepen ligt thans in de haven van IJmuiden. De staking omvat circa 250 zee visschers. GRIEP TE ARNHEM. Het aantal griepgevallen te Arnhem neemt nog steeds toe. Vele partticuliere bedrijven hebben te kampen met gebrek aan personeel. Bij sommi ge bedrijven zijn 20-25 pCt. van de personeelen ziek. Na de sluiting der openbare scholen, zijn ook verschillende bijzondere scholen er toe o vergegaan aan de leerlingen vacantie te geven. Er zijn een aantal gevallen van griep met doo delijken afloop voorgekomen, maar het kwaad aardig karakter, dat de ziekte in 1918 kenmerk te, toen zeer veel slachtoffers vielen, ontbreekt gelukkig in het algemeen nog. BRAND EN EEN DEFECTE SPUIT. Te Holten is Woensdagmiddag het café met woonhuis en stallen van den heer H. Voswau door onbekende oorzaakafgebrand. De eigenaar die ernstig ziek is, kon nog tijdig de woning ver laten. De brandspuit was defect. DE BEVROREN GOOTSTEEN. Een juffrouw in Tongelre. aldus de „Meier CrV had 's nachts het waterleidingkraantje met een klein straaltje boven den gootsteen open later staan om aldus de bevriezing der waterleiding te voorkomen. Dit plan lukte. De waterleiding be vroor niet. Maar de.„gutsteen" bevroor wel En zoo gutste de „gutsteen" 's nachts vol enfc dc keuken ook een paar voet en toen de juffrouw smorgens in de keuken kwam was het e.pracht ijsbaah geworden. Alle petroleumkachels uit de buurt werden aangesleept. De kachel werd aan gemaakt om de keuken te ontdooien, men begon te steken met schoppen en te slaan met hakbij len en ten slotte heeft men vier volle kruiwagens ijs het huis uitgesleept. De juffrouw zal deze methode om de waterlei ding niet te laten bevriezen niet meer toepassen, zegt ze. PROVINCIALE „VAN WEEK TOT WEEK RUBRIEK." Wachtgelders-misere. Een onbaatzuch tig burgemeester. Ongelukkige fortuin zoekers. Enkele weken geleden deelden wij hier een en ander mede over de ellenlange lijdensgeschiede nis van het schoolhoofd te Andijk. Dat er meer plaatsen zijn, waar met die wachtgelders gesuk keld wordt, blijkt nu ook weer te Schagen. Daa: was een onderwijzeres noodig en natuurlijk weru gezocht onder de keurtroep der wachtgelders. Na veel geschrijf en veel gepraat en veel gezanik werd als de minst ongeschikte uitverkoren een dame ergens uit den omtrek, gehuwd met een hoofd van een school. Doch zie, nog nauwelijks was de benoeming geschied, of er kwam een ver zoek om uitstel van indiensttreding tot Maart wegens gebrek aan hulp in de huishouding. En bovendien kwam er nog een doktersverklaring ook, dat de nieuwe functionarisse drie dagen per maand ziekteverlof moet hebben. In de raadsver gadering, die' Maandagavond gehouden werd, zijn daarover nog al booze woorden gevallen. Er werd zelfs gesproken van ongedaan maken der benoe ming, doch er werd ook getwijfeld, of dat wel mogelijk was. En als dat niet gaat, dan kan Schagen wel zingen „En nou zit ik met de ge bakken peren" Nog meerdere, niet oninteressante en onver makelijke gebeurtenissen worden uit Schagen gemeld. Zoo is de burgervader van die gemeente de eenige in de provincie, die op een geweldige wijze te keer gaat tegen de nieuwe salarisregc- ling en o.a. op de in de vorige week gehouden protestvergadering, georganiseerd door Haren kar spel, het woord gevoerd heeft. Hij werd daa: met applaus beloond en zal vermoedelijk in de toekomst nog wel eens een standbeeld krijgen ei; gens in het Centrum van Schagen. En liet wa.1 ook in Schagen, dat de niet erg belangrijke, maói toch wel aardige gebeurtenis plaats vond vai het jochie, dat #sigarenpeukjes zocht. Met eer ijver, een betere zaak waardig, verzamelde hi deze dingen en stopte ze in zijn jaszak. Doch tooi kwam de catastrofe op eens bemerkte hij, da' zijn jasje in brand stond. Een van de eindjes was nog niet heelemaal uitgebrand geweest en ver oorzaakte deze ramp. Een gro-ot geluk voor het jongentje was, dat er mensclien in de buurt wa ren, die hem in de sneeuw konden rollen en zoo erger voorkomen. Was dit jongentje dus al niet erg gelukkig bi; zijn pogingen tot vergrooting van zijn rijkdom, evenmin kan dit gezegd worden van den heer of de heeren,. die in den nacht van Maandag op Dins dag een paar brandkasten te Nieuwe Niedorp be en onderzocht hebben. Erg veel geluk hebben ze daarbij, zooals gezegd, niet gehad. Bij hun eerste visite, bij een coöperatieve malerij, konden ze, na in het zweet huns aanschijns de brandkast opengebroken te hebben, niets meer vinden dan vijftien gulden, wat zeker te weinig 'betaald is voor zulk zwaar en gevaarlijk werk. En bij de tweede poging, bij niemand minder dan den Bur gemeester zelf, was het resultaat nog droeviger, want daar was heelemaal niets te vinden dan boeken, 't Gekste van de zaak was bovendien, dal de inbrekers zich geweldig hadden uitgesloofd, om een brandkast open te breken, die...« niet eens gesloten was, alleen maar aanstond. Neen, deze heeren moeten nog wat lessen ne men, eer zij op den ingeslagen weg kunnen voort gaan buitenland! PROVINCIAAL NIEUWS. ANALFABETEN als STAATSAMBTENAREN. Uit Belgrado wordt gemeld, dat in de Herze- gowina een dorpsschoolmeester einddiploma's van de lagere school, die waren vervalscht, aan meer dan 600 personen had verkocht. Een groot aantal van deze personen zijn erin geslaagd een staatsbetrekking te krijgen, zonder te kunm-n lezen of schrijven. HET GEBRUIK van BEVROREN AARDAPPELS In het Pruisische ministerie van landbouw is een bespreking gehouden over de wijze, v^aarop de aardappels, die tengevolge van de buitenge wone koude zijn bevroren, nog kunnen worden gebruikt. Bij de besprekingen bleek dat naar ra ming ettelijke millioenen tonnen aardappelen in Duitschland zijn bevroren. Alles zal daarom in het werk worden gesteld, om deze aardappelen nog zooveel mogelijk te gebruiken. Aan de land bouwers zal de raad korden gegeven, de aard appels te gebruiken als voer voor de varkens, het rundvee en de paarden. Aanwijzingen, op welke wijze dit kan geschieden, zullen per bro chure worden bekend gemaakt. Ook werd de mo gelijkheid besproken om de aardappeltjes nog voor industrieele doeleinden te gebruiken. DE VERDWIJNENDE ZON. De Engelsche geleefde H. P. Tizard heeft bere kend, dat onze zon elke minuut 250 millioen ton van haar substantie verliest. Maar we hoeven niet bang te zijn, dat wij reeds wegens gebrek aan zonnewarmte zullen doodvrievon. Ter ge ruststelling deelde hij ook mede, dat het nog 100 millioen jarental duren, eer de zon is ineenge schrompeld tot een hemellichaam, zoo groot als tegenwoordig de aarde. GEEN LACHENDE ERFGENAMEN. De Engelsche wolhandelaar Julius Swoboda was toen hij nog leefde een groote grappenmaker, om wiens moppen veel is gelachen. Niet gelachen hebben echter zijn bloedverwanten na zijn dood. toen zijn testament was geopend. Want nu bleek hij een laatste grap te hebben uitgehaald. Zijn aangenomen zoon kreeg uit erkentelijkheid voor de hem tijdens zijn leven bewezen „vriendelijk heden" een opgezette slang z'n broeder een six pence-stuk, daar dit geld genoeg is om<?r zich een strop voor te koopen z'n zuster een boek over goede manieren. Alle verdere dingen van waarde en het geheele kapitaal, in totaal ongeveer 8 mil lioen gulden, had hij aan weldadigheidsgenoot schappen vermaakt. WOLVEN in de BELGISCHE ARDENNEN. Vier jagers zagen Zondag in een bosch bij Mcr mont (Belgisch Luxemburg) plotseling twee wol ven, die in hun richting kwamen. De jagers scho ten, een der twee dieren werd doodelijk gewond terwijl de andere wolf zich op een der jagers wierp. De aangevallene, een Belgisch officier werd gekwetst, doch met de hulp van de andere jagers werd het woedende dier ten slotte ook ge dood. DE KONING ROOKT. Van de bulletins over de gezondheid van dei Britschen koning heeft dat, waarin gemeld werd dat Z. M. weer „een trekje" had mogen doen waarschijnlijk een zeer grooten indruk gemaak' op de mannelijke helft der lezers. Of het voor de dames, al hebben die zich ook tot stoute fumigau ten ontwikkeld, ook geldt, durven wij niet te be weren. Maar menigeen onder de heeren altham Weet, dat als na een ongesteldheid de trek aan si gaar of pijp terugkeert de dokter welhaast zijn congé kan krijgen. HEKSENVREES. Barbaarsch bijgeloof In het kleine Rutheensche dorpje Ossuly aan de Poolsch-Russische grens is onlangs een oude vrouw het slachtoffer geworden van het verre gaand bijgeloof der boerenbevolking. In het dorp leefde een oude vrouw, die zwakzinnig was en zeer teruggetrokken leefde. Reeds lang noemde men haar de toeverheks, en allereli verhalen de den de ronde over haar omgang met den duivel Ieder ongeluk dat in het dorp gebeurde werd toe geschreven aan die oude vrouw als de oogst mislukte was het de' schuld van de tooverheks maar de boeren waren bang voor haar betoove- ring en zoodoende durfde niemand haar iets tr misdoen. Onlangs was er een bond van samen zweerders ontstaan, die aan dappere boerenjon gens opdracht gaven om 't dorp van haar ver meende vijand te verlossen. Op zekeren morgen vond men het vreeselijk verminkte lijk, met uitgesloken oogen, opgehan gen aan een boom op het kruispunt van de dorps weg. Maar ook nu nog niet het bijgeloof de boe ren niet met rust en als een loopend vuurtje ver breiddde zich het nieuws dat de tooverheks zie1 omgekeerd had en dat zij het dorpje met haa1 wraak zou treffen. Omdat te voorkomen werd d' boom waaraan de vrouw was opgehangen uitge houden en op den wagen van een deskundig ou derling geladen en tegelijk met zijn lugubere' last die in den grond begraven. Om zeker van de zaak te zijn en alle wraakte rige plannen van de vermoorde vrouw te verhul len, had men haar mond volgestopt met glas scherven om daarom te voorkomen, dat zij me haar handlanger den duivel nog zou kunnen spreken en hem opstoken tegen de bewoners van het d-orp. DE KOUDE. IN GRIEKENLAND. Nieuwe koudenolf. Athene, 20 Febr. Geheel Griekenland wordt ge teisterd door een nieuwe koudegolf. Aan de Grieksch-Turksche grens is het verkeer geheel stopgezet tengevolge van overstroomingen. WINKEL. De heer L. H. E. de Ridder alhier, is aangesteld tot administratief ambtenaar bij de Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewer ken met als standplaats den Oever, Wieringen. WORMERVEER. Bij vonnis van den Krijgs raad, is de dienstplichtige H. de W., uit de ge meente Wormerveer, wegens dienstweigering veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf, on- deffe.ftrek der preventieve hechtenis. SCHOORL. De werkloozen bij het Staatsbosch- beheer krijgen rijksuitkeering. Bij het gemeente bestuur van Schoorl is het volgend telegam bin nengekomen Aan wegens de vorst ontslagen volwassen ar beiders van het Staatsboschbeheer zal worden uitgekeerd 70 pCt. van het dagloon. w.g. de minister J. B. KAN. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren Govert, z.v. A. van Zandwijk en van E. de Smit Jacob Albert, z.v. P. Kooiman en van N. Mooij. Ondertrouwd Klaas Groet, oud 35 jaar, land arbeider, wonende te Anna Paulowna en Volkje Swart, oud 37 jaar, zonder beroep, wonende te Zuid Scharwoude. Getrouwd Cornelis Heerschap en Grietje Zee man. POLITIE. Verloren een handmof, autogereed schap en een rijwielplaatje Gevonden een rij wielplaatje in étui, een rijwielplaatje op beugel, een mof, en een paar handschoenen. Het ligt in de bedoeling van den heer J. Stammes, alhier, een villa te laten bouwen aan den Kneesweg. Het werk zal worden aanbesteed. Door A. de Wit, wonende in de gemeente Zijpe, is een voorschot aangevraagd ingevolge de Landarbeiderswet ter verkrijging van een plaats je, gelegen aan den Kleiweg in deze gemeente en groot 0.25 H.A. Het R.K. Kerkbestuur gevestigd te Breezand heeft besloten tot stichting van een R.K.-school voor lager onderwijs aldaar en de voor de stich ting benoodigde gelden aan den Raad dezer ge meente aangevraagd. Loop bevolking. Ingeschreven Mej. A. Jon- gejan van Barsingerhorn, G. Bakx en gezin van Wieringen G. J. Dorrestein en gezin van Wer- vershoof A. Folkers en gezin van Beilen G. A. Kesting van Bloemendaal H. M. ten Brink van Zwolle Mej. A. M. C. Komen van Heerlen, Mej. R. van der Giessen van Den Helder, Mej. D. I. J. Huijg van Hulst, W. E. Huiberts van Nijmegen, H. N. Tasma van Berkhout, Mej. G. C. Klaver van Zijpe. Vertrokken W. Bleijs naar Volcndam, J. van Leersum naar Rotterdam, C. Cornelissen en gezin naar Wieringen, H. Hooiveld naar Zijpe, Mej. J. P. Klerk naar Alkmaar, J. Roelofs naai Wieringen, A. J. van Trigt naar Amsterdam. C. Zeeman en gezin naar Zijpe, H. Houwing en ge zin naar Wieringen, J. Duursma naar Groningen J. Dekker naar Vlissingen en A. Bos en gezin naar Wieringen. .Eendracht maakt Macht." had vanzelfspre kend Woensdagmiddag weer uitbundig succes met de door haar georganiseerde „afvalhardrijde- rij. 'n Groot aantal belangstellenden wilden van deze nieuwigheid genieten, en 'n dichte drom toeschouwers verzamelden zich dan ook op de ba ncn. Zelfs Willem Kos van Oudkarspel kas pre sent, en men kon zijn mooi rijden (buiten mededin ging) bewonderen. Veel animo was er voor dezen wedstrijd; niet minder dan 64 deelnemers. Hard werd er gekampt en de spanning onder het pu-. bliek was geweldig. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: le pr. Jb. Kos, O udkarspel; 2e pr. W. van der Oord, Barsingerhorn; 3e pr. C. Pronk Haarlem en 4e pr. P. Mantel Winkel. Nog stelde het bestuur 4 troostprijzen beschik baar en deze werden toegekend aan A. de Ridder Breezand, T. Mantel, Winkel, J. Koorn Sz. Wierin gen en W. Kaptein, Zijpe. Het bestuur van „Eendracht maakt Macht nam tevens Weer 't nobele besluit f100 voor behoefti gen indeze gemeente beschikbaar te stellen. Gezien het succes van Woensdag, zal Zondag a.s. 'n 2e „afval-hardrijderij" worden georgani seerd, om groote prijzen (le pr. f100) Wij verna men van 't bestuur dat de hoeken van de ronde baan veel ruimer zullen worden gemaakt, zoo dat deze grief van vele deelnemers zal worden Weggenomen. Zie advertentie. BREEZAND. Aan den Stoomweg zal voor reke ning van den bloemist D. van der Kwaak te Rijns burg, een landhuis en een bloembcllenschuur worden gebouwd. BREEZAND. Naar wij vernemen zal door der Jeugdbond voor Onthouding, afdeeling Anne Paulowna, Zaterdagavond bij Borst een openbare bijeenkomst worden gehouden. Wij twijfelen niet of vele jongeren doch ook belangstelling geven voor het werk van de jeugd rooken Roode of 'üele Pool omdat ze niet ons zeggen f. £r is niet beter. PER HALF POiND „£h U niet &etest~fm Een hand met geld. Men meldt ons, dat onze plaatsgenoot de heer H. J. Rus een bouwplaats in den Haarlemmermeer heeft aangekocht groot on geveer 30 H.A. voor f 85000. Ernstige val. Mej. Uiterwal, welke jl. Donder dag op de ijsbaan te De Haukes reed, had het on- gelük zoodanig te vallen, dat zij bewusteloos werd opgenomen en aan boord van haar woonark werd gebracht. Spoedig ingeroepen geneeskundi- ge hulp constateerde 'n lichte hersenschudding. GEMEENTE WIERINGEN. H.-hoef. De pasopgerichtte ijsclub „Ons Genoe gen" (onze Jeugd-ijsclub" het bestuur bestaai uit Arie Visser voorzitter, Jan Klaver secretaris en Sim-on de Jong penningmeester),'hield j.1. Don derdagmiddag een hardrijderij op de Gracht voor paren!". Het oudere publiek genoot van deze kod dige „paartjes" die ontzettend hun best deden. De uitslag was le pr. Dirk Lont Jz. enT ruus Kort 2e pr. Cor Lont Sz. en Dina de Haan; 3e pr. Piet Dekker Jbz. en Sita Kooij; 4e pr. Simon Minnes en Marie Lont. Wij verwachten van de dappere club spoedig weer een wedstrijd De IJsclub Voorwaarts Den Oever hield Dins dag j.1. een wedstrijd op de Zuiderzeehaven nabij Waard Nieuwland. Deze strijd trok groote belang stelling van 't publiek. Echter waren er weinig deelnemers. Slechts 5 paren waagden zich aan de kamp: „schoontijden." De uitslag was: le pr. Joh. Lont en N. Klein Albd.; 2e pr. Jac. Bakker en C. P. Bakker-Kaan; 3e pr. C. Bakker M. Johz. en Gr. Bosker Md.; 4e pr. C. Tijsen Jz. en M. Bakker Kd. De prijzen bestonden uit medailles, doch de win naars(sters) hadden liever luxe voorwerpen, zoo dat 't, bestuur die alsnog zal aankoopen en uitrei ken. 'n Zeer jong paartje, dat om het mooie rijden de aandacht trok, kreeg nog 'n troostprijs. Het waren de 14-jarige Dirk Lont Jurriz. en Corneli-J Bakker Nd. Dat is gauw. Het concours van den Bond van Mandolinevereenigingen, waaraan O.K.K. van hier op 17 Maart a.s. zou deelnemen is vervroegd en thans gesteld op 3 Maart a.s. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. l osteiiand nam. 2 uur Ds. van Beek. Westeiiand voorm. 10 uur Ds. van Beek. Zondag 24 Febr. voorm. 10 uur Godsdienstoefe ning in de Kapel te Den Oever. J. K. Lofvers, Cand. t. d. H.D. 28 Febr. halfacht, Herv. Zusterkring Oosterland. DOOPSGEZ. GEM. Zondag a.s. Geen Dienst. Dinsdag 26 Febr. D. G. Jongerenkring. EVANGELISATIE H.-hoef voorm. 10 uur de heer Bosma. GEREF. KERK, Beltstraat. 's Morgens 10 uur Ds. J. D. Boerkool van 's Middags 3 uur dezelfde. Watergraafsmeer. Busdienst vanaf Den Oever. POLITIE. Gevonden een huisdeursleutel en een lange schroevendraaier. Inl. b.d. Gem. Veldw. DLN OLVLR. Donderuagnamiddag organiseer de „Voorwaarts" een ringstekerij op schaatsen op de Zuiderzee. Er w as veel publiek en 32 deel- nemers(sters). De prijzen werden gewonnen door. le pr. C. Zomerdijk Sz. 10 2e pr. Mej. Cor Bak ker Nd. 8 3e pr. M. Hegeman Wz. 6 4e pr. Jac. Bakker Cz. 4. —Dubbele Uitkeering. In verband met de lang durige winter zal aan alle steuntrekkers van de Zuidt^'zee-steunwet over de week van 17-23 Fe bruari een dubbele uitkeering worden gegeven. DE HAUKES. Donderdagmiddag hield de ijs- club „Westerland" een estafette-wedstrijd voor dames en heeren op het zeeijs alhier. De baan was vrij goed. Deelgenomen werd door 40 dames en heeren. De uitslag was le pr. 25 de heer D. Kooij en Mej. A. de Jongh 2e pr. 15 de heer P. portegijs en Mej. A. Mulder 3e pr. de heer R. Bugel en mej. D. Kooij 10 4e pr. 7.50 de P. G. ten Bokkel en mej. E. van Kalsbeek 5e pr. 5 de heer S. Poel en mej. D. Lont Jd. Zeer veel publiek woonde déze mooie wedstrijd bij. - Vergadering van het Witte Kruis Afd. Wie lingen op j.l. Donderdagavond in het lokaal van den heer N. Kok te Hippolytushoef. Aanwezig wa ren 18 leden en 1 dame ijnevr. Zomerdijk bestuurs lid van „Huisverzorging. Van üe heeren Ds. van der Veen en Dr. de Groot waren kennisgevingen van verhindering ingeko men. Waar de voorzitter, de heer Kaan, verhinderd was, werd de vergadering geopend door den heer L. C. Kolff (vice-voorzitter), die de aanwezigen hartelijk welkom heette en z'n verheugenis er o- ver Uitsprak dat de vereeniging nog steeds in bloei toenam en het ledental tot 903 was gestegen. De secretaris, de heer A. H. J. van 't Hof las ver volgens de notulen en het jaarverslag. Uit het iaat ste stippen we a'an dat het ledental sinds 1 Jan. '28 met 36 was gestegen en nu 1 Jan. 903 bedroeg. Wegens vertrek van den heer Dr. Piccardt, pen ningmeester werd in diens plaats tot bestuurslid gekozen de heer O. L. van der Veen, terwijl de heer J. van Beek zich met het penningmeester schap belastte. Er werden gehouden 2 algemeene en 6 bestuursvergaderingen. Door de Zuster wer den afgelegd 1268 bezoeken, waarvan 83 als huis bezoekster in dienst der t.b.c.bestrijding. Het aan tal gezinnen, dat voor controle in aanmerking kwam, bedroeg 15. 3 Ligtenten waren in gebruik. De netto-opbrengst van de Emmabloem-collecte bedroeg f 78.60. 254 malen werd materiaal uitgeleend. 5 malen werd gebruik gemaakt van de ontsmettingskis- ten ter verzending van goederen naar den ont- -mottingsdienst te Alkmaar. Op 28 Maart werd door tusschcnkomst van het Bestuur de film van het Prov. Waterleidingbe drijf voor de Afd. vertoond. Einde Maart werd n Moedercursus begonnen, die door 21 dames ge trouw werd bezocht. Don 15den October werd te Den Oever de Malaria-film vertoond. De commissie tot het nazien van de rekening, be staande uit de heeren A, Zomerdijk, Claij en J. C. de Haan, bracht bij monde van den heer Zomer dijk verslag uit, dat alles in orde was bevonden. De rekening werd goedgekeurd en dc penning meester, Ds. van Beek, gaf nu een uitvoerig over zicht van de geldmiddelen. De rekening van de t b.c.-bestrijding sluit in on( vang en uitgaaf op 967.77. De grootste uitgave post was hierbij' 't, salaris van de zuster f799.32 De post versterkende middelenwas heel klein: f8.40, doch penningmeester geloofde wel dat nu Dr. de Groot hier wat langer is, en dus meer met de bevolking op de hoogte raakt, deze post vol gend jaar hooger zal zijn. De ontvangsten van dc t.b.c.bestrijding worden grootendeels gedekt door subsidies n.1. f561.— toch was er dit jaar bij deze dienst 'n tekort van f160, hetwelk werd aangevuld uit de Witte-Kruis-kas. Dan hebben we de rekening der Wijkverpleging

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2