DE ZIEKTE VAN DEN KONING. Gunstige berichten. De berichten omtrent den koning blijven zeer gunstig. Sinds zijn komst te Bognor moet hij een geheel ander mensch zijn. Hij staat thans na zijn ontbijt op, kleedt zich en brengt het grootste ge deelte van den dag bij het open raam door. Hij moet thans goed op-weg naar het herstel zijn. EEN GOED LOON. De Paramount heeft den beroemden Russi- schen zanger Schaljapine voor zijn optreden in één spreekfilm een honorarium van 200.000 dol lar aangeboden. EEN VIJFLING IN SPANJE. Te Valladolid is een vijfling geboren 3 meis jes en 2 jongens. Alle vijf zijn echter kort na de geboorte overleden. Dit is de eerste maal, dat een zoodanige gebeurtenis zich in Spanje heeft voor gedaan. OPNIEUW WINTER IN HET BUITENLAND. Volgens een bericht van den Berlijnschen „Mon tag" heeft het s.s. „Frisia", dat Zaterdagmiddag door het ijs van de Norderneysche haven een vaargeul had gemaakt en naar buiten was geva ren, 2 mannen in zicht gekregen, die zich van het vasteland op het ijs van de Waddenzee had den begeven. Zij bevonden zich midden in liet vaarwater, 1500 M. van de haven af en poogden tevergeefs het eiland weer te bereiken. liet was onmogelijk hen van het schip hulp te brengen. Plotseling zette een dichte nevel op en de op der ijsschots drijvende menschen moesten aan hun lot worden overgelaten. Zondag zijn zij niet te ruggevonden. Uit Sofia wordt gemeld, dat bij de nieuwe koudegolf de vierde van dezen winter, temperaturen van 2-! tot 32 graden onder nul voorkomen. Hevieg Noordooster stormen woeden over het geheele land. De havens van Warna en Boerges zijn op nieuw toegevroren. Aan de kust van de Zwarte Zee is bij Emine Boernee een ijsveld van 8 K.M lengte en 3 K.M. breedte uit het Noorden komen aandrijven, waardoor het geheele scheepvaart verkeer tusschen Boergas en Vanna onmogelijk is gemaakt. Er deed zich ook een zeldzaam na tuurverschijnsel voor. Er is n.1. zwarte sneeuw gevallen. Dit verschijnsel verklaart men hierdoor, dat men aanneemt, dat zich in de lucht vulkani sche stoffen hebben bevonden. De Hongaarsche autoriteiten hebben de buiten- landsche scheepvoartmaatschappijen gewaar schuwd, niet de Bulgaarsche haven in de Zwarte Zee binnen te doen loopen. Naar uit Moskou wordt gemeld, woedt op de Zwarte Zee nog steeds een zware storm. De Rus sische radiostitions hebben a.o. van den Russi- schen stoomer „Lenin" s.o.s. seinen opgevangen 29 van Bakoe uitgeloopen visschersschcpen wor den vermist. De oevers van de Zwarte Zee zijn geheel bevro ren. De Noordenwind drijft de ijsblokken naar het Zuiden. Een Russische torpedoboot is bij Odessa op een ijsberg geloopcn en gezonken. Een stoomboot kon Odessa niet binnenloopen, door dat de haveningang door ijs was versperd. Uit Belgrado wordt gemeld, dat Zaterdag dooi het leger proeven zijn genomen om bij Belgradr het ijs door artillerievuur en mijnen in den Do- nau te laten springen. Het resultaat was echter niet groot, daar het ijs nog te dik en te vast is. Dé nieuwe koude golf, die Itali, sedert 2 dagen teistert, richt groote schade aan. Het verkeer met Napels is door een sneeuwstorm verbroken. De telefoon- en telegraafleidingen zijn eedcel lelijk gestoord. De griepepidemie grijpt steeds meer om zich heen. In verschillende streken begint deer deze verkeersstoringen gebrek te komen aan le vensmiddelen en kolen. Te Pologna werd door het breken van een waterleiding groote schade aangericht. Daar is ook een 70-jarigen man dood gevroren. Drie treinen zijn bij Benevento in de sneeuw blijven steken. PROVINCIAAL NIEUWS DE FELLE KOUDE. Groote sterfte onder de vogels. Men schrijft uit TEXELDe voortdurende koude heeft een groote slachting aangericht on der de vogels op Texel. Zoo treft men op hei strand langs de kust van Texel een groot aantal doode meeuwen aan. Zeer vele zeevogels kruipen totaal uitgeput rond. In de Mui (een bekende broedplaa s op 1]exel) waar eenden hun verblijf plaats plegen te houden, liggen vele honderden vogels dood. SCHERMERHORN. Auto-ongeval. De heer A. J. B. te Schermerhom, Zaterdagavond om tien uur per auto met zijne echtgenoote van Heer- Hugowaard naar huis rijdende, reed bij het inrij den van de poort aan zijn erf tegen en langs de poort staand hekje, waardoor een paal afknapte en de auto over zij op liet ijs terecht kwam. De heer B. wiist met veel moeite uit de auto te komen, waarmede hij zijn hand nogal verwond de. Zijne echtgenoote was evenwel onder de au to geraakt. Met behulp van een nabij wonender arbeider van den heer B. wist men met groote moeite den auto te lichten en mevr. B. er onder weg te halen. De levensgeesten waren evenwe' reeds geweken en de spoedig ontboden genees heer kon dan ook niet anders als de dood consta- teeren. Wij vernemen nader, dat het slachtoffer een dochter was van burgemeester Van Sloten van Ileerhugowaard. Zij was voor een verjaarpartij tje naar huis gegaan en had haar kindje 's a- vonds bij den burgemeester gelaten. Tfë ZWAAR VOOR DE VLOTBRUG. De vrachtauto van den heer Nan Sclieltus ui Hippolytushoef bleek Zaterdagmiddag bij he overrijden van de Vlotbrug bij Alkmaar te zwaai bevracht, zoodat de wagen gedeeltelijk afgeloder moest worden. Hierdoor vond het verkeer eenige stremming. CASTRICUM. Noodlottig auto-ongeluk. Zondagavond pl.m. half 6 is een auto op den Rijksstraatweg door het springen van een band tegen een boom gereden aan den anderen kant van den weg. De wagen, die dus dwars over den weg was geloopen, werd totaal vernield. De in zittenden, de heer en mevr. S. Krom uit Alkmaar en hun zoon werden ernstig gewond. liet echt paar werd per ziekenauto naar het ziekenhuis tc Alkmaar vervoerd de toestand van mevr. K. is ernstig. Later werd ook de zoon nog in het zie kenhuis opgenomen. De geheel vernielde auto is met een kraanwa gen weggehaall. De oorzaak van het ongeluk moet behalve in het springen van den band gezocht worden in het rijden met te groote snelheid. Waar de bestuurder slechts over één arm be schikt, wordt onderzocht of hij in het bezit was van een geldig rijbewijs. Wij vernemen over dit ongeluk nader, dat de heer Krom zelf chauffeerde, toen hij met groote vaart naar Alkmaar reed, en de voorband sprong De auto, die totaal vernield is kwam tegen een dikken boom, die door de botsing half doorge scheurd is. Men vindt 't nog onbegrijpelijk, dat de inzitten den er niet alleen het leven afgebracht hebben, maar althans vader en zoon er nog betrekkelijk goed afgekomen zijn. De slachtoffers werden per ziekenauto naar het Sint Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar ver voerd. Naar wij vernemen is van den heer Krom eer oor gescheurd en heeft hij zijn handen gekneusd, terwijl de zoon een diepe snede boven het hoofd heeft waardoor een wenkbrauw werd doorgesne den. Mevrouw K. is er het ergste aan toe en heeft misschien inwendige kneuzingen gekregen, waar over nog geen zekerheid schijnt te bestaan. Zr bekwam een lichte hersenschudding maar was 's avonds weer bij kennis. Het hoofd heeft waar schijnlijk het ergst geledén, daar de haarhuid er afgescheurd is. Gelukkig schijnt de toestand niet levensgevaarlijk te zijn. De auto, een Paige, is door de firma Met opge haald. Naar de politie mededeelde was de heer K., die reeds meerdere jaren autorijdt, in het bezit van een geldig rijbewijs. UIT SCHAGEN. Een goed voorbeeld. Cr) initia tief van deafd. Schagen van het Roode Kruis wordt hier een collecte gehouden om voorname lijk de stil gedragen armoede te lenigen van hen die niet voor bedeeling van diaconie of burgerlijk armbestuur in aanmerking komen. .NIEUWS. DIEFSTAL IN EEN POSIfiïANTOOR. Zak met 500 gulden gestolen. Zaterdagmiddag is op het post- en telegraaf kantoor te Oldenzaal een gestolen geldzakje met een inhoud van 500 aan zilvergeld, dat ge plaatst was binnen de gazen afscheiding en tus schen de loketten, met vernieling van gemelde afscheiding gestolen. Van den dader nog geen spoor. DOOR GAS BEDWELMD. fTben Zaterdagmorgen een bewoner van den Keizer Karelweg te Amstelveen huiswaarts keei de vond hij zijne echtgenoote op den grond lig gen, terwijl de gashaard onaangestoken open stond. Het mocht een onmiddellijk ontboden ge neesheer gelukken na groote moeite de vrouw weer bij kennis te brengen, waarbij bleek, dat zij, den gashaard willende aansteken, door een toe val werd getroffen voordat de lucifer de staven had kunnen doen ontvlammen. TEGEN DE KACHEL GEVALLEN. Het kindje van den heer J. Donkers te Uden, viel uit zijn stoel met zijn gezicht tegen de ka chel. Het kind werd deerlijk verwond. In hoogst ernstigen toestand is het naar het ziekenhuis ge bracht. HET HOFFELIJKE VUUR. T^ocn de vlammen om het Leiasche stadhuis lekten, den inhoud vernietigden en de schroeien de papieren en documenten door den wind ovei de gansche stad en de omgeving werden gevoerd, heeft het wrede vuur één oogenblik van hoffelijk heid gehad. Het deed n.1. een merkwaardige schenking aan de Leidschen fabrikant, den heer Ia. Tieleman, die ten huize van prof. Kan juist tegenover de plaats des onheils de verwoesting gadesloeg. De heer Tieleman, kon na zijn bezoek de wo ning van den professor niet meer door de voor deur verlaten, daar het straatgedeelte was afge zet en dies bracht zijn gastheer hem aan de ach terzijde door den tuin naar buiten. Op het Tuin pad daalde toen een half vergaan vel voor de voeten der beide heeren uit de lawine van dui zenden opgejaarde en uitecngeblazen stadhuis papieren. De heer Tielemans raapte het op om het als historisch document te bewaren van Leidens raadhuisbrand, sloeg het open en las met eerbied en verbazing, dat het vuur hem de geboorteactc zijns grootvaders in de handen had gelegd BRANDLEIDING GESPRONGEN. De raadzaal te Delft onder geiooper In don nacht van Zondag op Maandag is op den zolder van het stadhuis te Delft de brandlei ding gesprongen. Daardoor is de raadzaal ondergeloopen en is er heel wat schade aangericht. Het hebben van een brandleiding in een ge bouw, blijkt dus bij vorst afdoende te zijn. GEEN BLOOTE KNIEëN VOOR KINDEREN. Niet alleen uit moreele overwegingen maar ook ter wille van de gezondheid onzer kinderen moeten wij vooral in dit koude jaargetijde en evenzeer in het regenachtige vóer- en najaar ?eer voorzichtig zijn met de korte kousenmode. De Engelsche geneesheer dr. R. C. Lightwocd, die zich een groot en naam heeft verworven ah kinderarts, heeft dezer dagen een rede gehouden waarin hij verklaarde, dat rheumatiek tegen woordig veel voorkomt onder schoolgaande kin deren, vooral op den leeftijd tusschen zeven er tien jaar. In dit verband drong de Engelsche Ge neesheer er bij de ouders op aan, dat ze hun kin deren niet met bloote knieën moesten laten loo pen.-„Kinderen met aanleg voor rheumatiek moe ten lange kousen dragen om hun knieën warn te houden," zeide hij, „en dan sokken over de kousen, voorts laarzen inplaats van schoenen want ik houd het er voor dat rheumatische pij nen dikwijls veroorzaakt worden door kou aan beenen en voeten." GEMEENTE WIERINGEN. Voor rekening van den heer r. Kat Mz. zal door den aannemer s. Blaauboer aan de Poelweg -Kningswég een woon- en winkelhuis worden ge bouwd. „De Koffiefilm" van de erven J. van Nclle te Rotterdam zal a.s. Dinsdagavond in t Hotel de Haan voor belangstellenden worden vertoond. De toegang is vrij. De ingevallen dooi van j.1. Zaterdag en Zondag deed alle uitgeschreven ijswedstrijden in 't water vallen. Of ze bestendigd blijve het ziet er niet naar uit. De heer G. Nobel van Winkel zal a.s. Zater dag in 't Hotel Lont te Hippolytushoef spreken over de werking van zoetfabriekeh. Een nieuwe tooneelvereeniging is alhier op gericht onder leiding van den Heer Jb. Kamst, 15 personen traden als lid toe, waarvan 10 als spe lers. In studie is genomen het prachtdrama „Hun eenigst Kind" van N. do Groot hetwelk na de Pa- schen in „Concordia" zal worden opgevoerd. Maandag 25 Febr. hield de Rundveefokver- eeniging „Oost- en West-YVieringen" haar alg. jaarvergadering des morgens 10 uur in Hotei Lont. Aanwezig waren 14 leden. De voorz., de heer S. J. Koorn opende de verga dering waarna de secr., de heer W. Mostert de notulen las die onder dankzegging werden goed gekeurd. Volgde rekening en verantwoording van dei penningm., den heer Jb. P. Dekker. Er bleek dat een saldo in kas was van f 338.86: 2 De commissie tot nazien der rei ening bestaan de uit de heeren Jn. Engel ên N. D. Mulder, stel de bij monde van den heer Jn. Engel voor de re kening goed te keuren, daar alles in orde was bevonden. Alzoo werd besloten. Daarna volgde het jaarverslag, van den Con troleur Stamboekhouder, welk luidde als volgt Lactatieperiode 1927-'28 van de Rundveefok- vereeniging „Oost- en West Wieringcn." In het melkjaar van 1 Mei '27 tot 1 Mei '28 wei den door mijn voorganger, de heer D. Lont van 207 koeien een volledige melkstaat berekend. Van deze behoorden er 61 tot de tweejarigen of vaarzen. De beste productie dieren hiervan waren Trien, eig. Jb. P. Dekker, met 4525 K.G. melk, 169 Kg vei, gem. 3 73 pet. in 309 dagen, üretha, eig. P. Smid, 5028 Kg. m., 167 Kg. v., gem. 3.32 pet. in 280 d. Geertje, eig. M. Bakker, 4712 Kg. m., 159 Kg. v., gem. 3.37 pet. in 320 d. Pietje 3, eig. M. Bakker 4045 Kg. m., 155 Kg. v., gem. 3.83 pet. in 300 d. Maartje, eig. C. 'Tijsen 5148 Kg. m., 154 Kg. v., gem. 2.99 pet. in 280 d. Maartje 7, eig. N. Bakker, 4667 Kg. m., 152 Kg. v., gem. 3.26 pet. in 303 d. Johanna, eig. M. Heijblok 4044 Kg. m., 150 Kg. v., gem. 3.71 pet. in 297 d. Het gemiddel de van deze groep per koe was 4038 Kg. melk, 133 Kg. vet, gem. 3.29 in 329 dagen. Tot de groep 3 jarigen behoorden er 45 waar van de beste productie dieren waren Dirkje, eigi. C. J. Koorn 6424 Kg. m., 215 Kg. v., gem. 3.35 pet. in 280 d. Jannie 5, eig. W. Mostert 5527 Kg. m., 191 Kg. v., gem. 3.46 pet. in 311 d. Trien, eig. VJ. Koorn 4467 Kg. m., 186 Kg. v., gem. 4.16 pet. in 310 d. Zwartkop 2, eig. S. S. Klein 5522 Kg. m., 184 Kg. v., gem. 3.33 pet., in 280 d. Marie, eig. Jb. P. Dekker 4878 Kg. m., 184 Kg. v., gem. 3.77 pet. in 309 d. Guurtje 2, eig. P. Hellingman 4651 Kg. m., 182 Kg. v., 3.91 pet. in 317 d. Leip 2, eig. Wed. D. N. Mulder 5153 Kg. m., 180 Kg. v., gem 3.41 pet. in 326 d. Jannie 7, eig. W. Mostert, 5614 Kg. m., 179 Kg. v., Gem. 3.19 pet. in 280 d. Het gemiddelde van deze groep per koe was 4339 Kg melk, 142 Kg. vet, gem. 3.27 pet. in 316 dagen. Tot de groep 4-jarige of derde kalfskoeien be hoorden er 32 waarvan de beste productie dieren waren Pietje 2,-eig M. Heijblok 6072 Kg. m 198 Kg. v., gem. 3.26 pet. in 280 d. Greta, eig. P. Hel lingman 5413 Kg. m., 194 Kg. v., gem. 3.58 pet. in 280 d. Reintje 3, eig. P. Veerdig 5055 Kg. m., 183 Kg. v., gem. 3.62 pet. in 312 d. Eep, eig. Wed. D. N. Mulder 5456 Kg. m., 178 Kg. v„ gem. 3.26 pet. in 280 d. Dieuw, eig. Wed. D. N. Mulder 4974 Kg m., 175 Kg. v., gem. 3.52 pet. in 302 d. Leip 3, eig Wed. D. N. Mulder 5337 Kg. m., 174 Kg. v., gem. 3.26 pet. in 304 d. Pietertje, eig. D. Veerdig 5988 Kg. m., 174 Kg. v., gem. 2.91 pet. in 324 d. Zwart kop 3, eig. D. Blaauboer 5072 Kg. m., 168 Kg. v., gem. 3.31 pet. in 267 d. Het gem. van deze groep per koe was 4735 Kg. m., 153 Kg. v., gem. 3.23 pet in 307 dagen. Tot de groep 5-jarige en oudere koeion behoor den er 69 waarvan de beste productie dieren wa ren Jannie, eig. W. Mostert 6742 Kg. m., 238 Kg v., gem. 3.53 pet. in 280 d. Klara 4, eig. W. Mos tert 6724 Kg. m., 228 Kg. v., gem. 3.39 pet. in 295 d.: Marie 8, eig. Wed. C. N. Lont 6469 Kg. m., 226 Kg. v., gem. 3.49 pet. in 320 d. De Jong 5, eig. Wed J Hermans 6900 Kg. m., 222 Kg. v., gem. 3.22 net in 329 d. Rora, eig Jac. Doves 5958 Kg. m., 210 Kg. v., gem. 3.52 pet. in 324 d. Antje, eig. Jb. P. Dekker 6759 Kg. m., 210 Kg. v., gem. 3.11 pet. in 280 d. Plezier, eig. P. Smid 6533 Kg. m., 209 Kg v., gem. 3.20 pet. in 319 d. Dora 1, eig. N. Kool 6764 Kg. m., 206 Kg. v., gem. 3.05 pet. in 280 d. Juliaantje, eig. P. Hellingman 5919 Kg. m., 204 Kg. v., gem. 3.45 pet. in 276 d. Het gem. van de ze groep per koe was 5422 Kg. m„ 176 Kg. v. gem. 3.25 pet. in 316 d. Het gemiddelde van alle groepen te zamen waf- 4633 Kg. m., 151 Kg. v., gem. 3,26 pet. in 317 dagen tegen 4568 Kg. m., 148 Kg. v., gem. 324 pet. in 3 28 dagen in 't vorig jaar. Hieruit blijkt dus dat de gemiddelde cijfers over dit jaar weer beter waren dan voorgaande jaren. Overgaande tot de stamboekhouding kan wor den gemeld dat in 1928 zijn binnengekomen, 355 dekbewijzen. Aangehouden werden dit jaar 6 stierkalveren Voor de fokkerij werden gebruikt 9 stieren, n.1. éénjarige en 6 twee jarige. Geschetst werden dit jaar 139 kalveren tegen 127 in 't vorige jaar. Het Stamregister werd bijgewerkt met 15 inge schreven dieren terwijl 15 dieren opgenomen werden in het Nederlandsclie Rundvee Stamboek- In het afgeloopen jaar werden door den Con troleur onderzocht 97 melkmonsters van niet-le- den. Dit verslag werd onder dankzegging goedgek Daarna was aan de orde bestuursverkiezing Na wat heen en weer stemmen werd de heer Jn. Veerdig gekozen die de benoeming aannam. Daar wegens opheffing van hun bedrijf eenige leden als lid bedankt hadden, werd de wensche- Iijkheid uitgesproken, om te trachten het leden tal weer op het oude terug te brengen. De meesten zien hier evenwel tegen de kosten op. De kosten voor Controle enz. worden ruim schoots teruggekregen. Want alleen controle en registratie kan de productie blijvend opvoe ren, wat met zich meebrengt meer winst en een hoogere waarde van zijn veestapel. Elk der aanwezigen nam op zich om de veehou ders die nog geen lid waren van deze fokvereeni- ging hiervan te overtuigen. Volgden nog enkele huishoudelijke besprekingen waarna de voorzit ter, met een woord van dank aan de aanwezigen de vergadering sloot. Op de kiezerslijst voor 1929-1930 komen voor 2530 personen. Door den Heer J. J. Bosker is een verzoek in gediend bij het Gemeentebestuur, om ook voor het Westdeel van Wieringcn concessie voor radio distributie te krijgen. Naar wij vernemen, zal in het café van den Heer Wemmenhove aan de Zeestraat een bios coop worden ingericht. -Nieuw leven ingeblazen. Zooals men zich zal herinneren bestonden voor enkele jaren terug te Wielingen twee af deelingen Bond voor Staats- pensionneering: écn te Den Oever en éen te Hippo lijtushoef. Die te Den Oever is reeds lang, bij ge brek aan belangstelling der leden, de eeuwige rust ingegaan; en ook die te H.hoef, gedurende jaren zeer bloeiend en ruim 150 leden tellende, zakte door verschillende kwesties meer en meer af. 'Thans wil het ijverige bestuur van de Federatie Hollands Noorden B. v. S. trachten de afd. H.hoef weer op de been te helpen en zoo zal daartoe Za terdag a.s. in Concordia een vergadering worden gehouden, waartoe alle ingezetenen worden uit- genoodigd. Ieder, die de ouden van dagen weke lijks naar het postkantoor ziet gaan om hun pen sioen te halen, zal overtuigd zijn ho,e heerlijk dat voor de oudjes is. Grootendeels aan de krachtige actie van den Bond voor Staatspensionneering hebben ze dat te danken. Maar nog is 't met het „Staatspensioen" nog lang niet in orde. De Bond moet voort, en hoe grooter het ledental is, hoe meer aandrang hij bij de regeering kan ontwikke len. Dat iedere burger dit beseffe, en dus Zater dag toone, dat hij aan dit mooie doel wil mede werken. Zie advertentie. Politie: Gevonden een zilverbon. Verloren: een paar Nappa Handschoenen. Inl. Gem. Veldw HERV. GEM. H.-hoef Vrijdag 1 Maart 's avonds 8 uur V. C. J. B. IXMU'SGKZ. GEM H.hoef Donderdag 28 Febr. avondpr. Ds v.d. Veen Hedenavond 8 uur D.G. Jongerenkring H.hoef. Zondag a.s. zal in de D.G. Vermaning te H.hoef preeken de heer B. Dufcur uit Den Haag, die in Juni proponent hoopt te worden. In verband met de komende vacature in de D. G. gemeente alhier is dus deze preekbeurt van be lang. De propaganda-kunstavond van den Nederl. Blindenbend, welke wegens ziekte van een der medewerkenden onlangs geen voortgang kon vin den, zal nu a.s. Zaterdag-avond in Hotel De liaan gehouden worden. Wij behoeven zeker wel niet te releveercn het nut van deze instelling, die zeker de medewerking van de gansche gemeenschap erlangt, en Wij be velen een bezoek aan dezen kunstavond dan ook ten zeerste aan. Baan IJsclub „Voorwaarts". Zooals uit een in dit nummer voorkomende advertentie blijkt, zat IJsclub „Voorwaarts" morgenavond (Woensdag) een vergadering houden ter bespreking van de kwestie „IJsbaan." Nog steeds is niet bepaald, waar een vaste plaats voor een ijsbaan het ge- schikste is; 't land, aangeboden door den heer Maars (gelegen aan den Molgerdijk bij den weg of 't land aan 't einde der Gesterweg, dat men wilde aankoopen. 't Bestuur wil niet zonder het oordeel der vergadering gehoord te hebben tot de aanwijzing overgaan. Immers, 't land van Maars is gewaterpast en bleek wegens ligging uitne mend geschikt: dit echter moet men huren, ter wijl men van het andere door aankoon eigenaar wordt, Het bestuur acht de kwestie te belangrijk om zelf een beslissing te nemen. Een flinke co- komst der leden ter behandeling van deze belang rijke kwestie, is dus dringend gewenscht, ANNA PAULOWNA. Openbare vergadering van den Raad der ge meente Anna Paulowna, op Woensdag 27 Febru ari 1929 des nam. twee uur ten Raadhuize. Punten van behandeling Notulen. 2. Mededeelingen. a. voor het H.M. de Koningin-Moeder gezonden telegram van gelukwensch ter gelegenheid van het 50-jarig staatsburgerschap, is een dankbetuiging ontvangen. b. ingekomen is het jaarverslag der Commissie tot Wering van Schoolverzuim c. bij Kon. Besluit dd. 5 Januari 1929 no. 37 is de forensen-aanslag opgelegd aan B. de Breede Jr. te Hillegom over het belasting jaar 1927-28 vernietigd. 3 Adres van de afdeelingen Anna Paulowna van Modernen en den Christelijken Landar- beidersbond, houdende verzoek om geldelijke steun uit de gemeentekas te verleenen aan uitgetrokken werkeloozen, in verband met het ontbreken van werkgelegenheid door den langdurigen vorst. Na gehouden overleg met de betrokken be sturen wordt voorgesteld om aan gehuwden ent kostwinners een uitkeering te verleenen, van af het tijdstip waarop de leden uitgetrokken- zijn tot het tijdstip waarop de werkgelegenheid; weder zal aanvangen, tot het bedrag der uit keering uit de werkeloozenkas, verhoogd met het bedrag van den toeslag, toegekend bij raadsbesluit van 23 Januari j.1. 4. Aanvraag om gelden uit de gemeentekas, fe willen toestaan lo. van het bestuur van de Christelijke school om een achttal banken aan te schaffen 2o. van het R.K. Kerkbestuur der parochie O. L. V. Praesentatie gevestigt te Anna Pau lowna om een nieuwe rekenmethode te kun nen invoeren en om 20 banken aan te schaf fen 3o. van het R. K. Kerkbestuur van de paro chie van den Heiligen Joannes den Evange-

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2