'geschied is, van boven tot beneden met zwart krip bedekt worden. De kist komt er op een cata- falk onder te staan. Er om heen zal een eere- wacht van troepen in veldtenue voortdurend onbeweegelijk de wacht houden. Op de kist ko men de helm van den maarschalk, zijn sabel en zijn maarschalkstaf. De bijzetting in de Invalides is heden ge schiedt in één van de zes ruimten, die het graf van Napoleon omringen PROVINCIALE „VAN WEEK TOT WEEK RUBRIEK." Tentoonstellingen kosten oelcL »Een verongelukt raadslid. Schagen in rep en roer. De bedrijven van inbreker en hotelhouder bloeien niet. Het is een bekende uitdrukking, dat sommige muisjes zeer lange en zeer onaangename staart jes hebben. We kunnen hier deze week een drie tal van zulke gevalletjes met een staart mede- deelen. Het eerste komt uit Medemblik. Daar is het vorig jaar een groote landbouwtentoonstelling gehouden, die schitterend slaagde en waar ie der dus hoogst tevreden mee was. Het onaange name staartje komt nu pas het tentoonstellings comité laat geweldige noodkreten hooren, want er blijkt een groot tekort op de exploitatie. Ge lukkig is er indertijd een waarborgsom ingesteld, dat nu natuurlijk te y,as zal komen, doch ook dat helpt de zaak niet heelemaal uit den nood. Want in de eerste plaats schijnen vele particu lieren voor dat fonds meer toegezegd te hebben dan ze kunnen betalen en in de tweede plaats is het tekort van dien omvang, dat zelfs de volle 100 van het fonds de put niet kan dempen. Inderdaad een droevig geval Vervolgens ?en geval uit Schagen. Dit is nog een nasleep van e abnormale winter, die we achter den rug hebben. In die dagen van kou en werkloosheid was daar een raadslid, dat voor stelde ieder daarvoor in aanmerking komend gezin drie gulden per week te geven met eau kwartje per kind, alsmede dagelijks gratis erw tensoep. Dat laatste, die gemeentelijke snertko- kerij, hoe goed ook bedoeld, was al zeer onprac- tisch en zou in een kleine plaats als Schagen na tuurlijk een fiasco geworden zijn, omdat ieder zich daar voor zijn buren zou schamen, om er gebruik van te maken, En dat plannetje ging dus niet door. Maar ook overigens waren de ge noemde voorstellen niet best, want drie gulden werr algemeen in die abnormale weken als veel te weinig beschouwd. Nu was het gekste, dat het raadslid, waarvan deze voorstellen afkomstig waren, een afgevaardigde der S.D.A.P. was, die hier dus niet, zooals bijna overal elders, ten op zichte van de steunverleening, de overige raads leden een stuk op voor was, maar integendeel achteraan kwam sukkelen. In 't kort gezegd de man had een verschrikkelijke flater geslagen, en hij kreeg geducht de wind van voren. In de eerste plaats natuurlijk van zijn politieke tegen standers, die munt uit het geval sloegen, maar ook door zijn eigen partijgenooten die al heel weinig met zijn houding ingenomen waren en hem dat terdege lieten voelen. Het slot van de historie is nu, dat de arme man ontslag heeft genomen als raadslid. Ja, wie aan den weg tim mert, heeft veel bekijks en raadslid zijn is ook niet alle9. En of de overige raadsleden, die zich nu in politieke bescheidenheid een geweldig stuk beter achten, inderdaad wel zooveel beter zijn, is ook nog de vraag. En dan nog een geval uit Schagen, waarvan het staartje nog komen moet. Dit is een niet ge heel bnvermakelijke historie, die allerlei oude rooverromans in herinnering brengt. Verschil lende gezinnen in het rustige 9tadje werden in de afgeloopen dagen verblijd met een anoniemen brief, waarin uitvoerig werd geschilderd, wat voor een slechte dingen de heer des huizes uit haalde, voornamelijk op het gebied van de huwe. lijkstrouw. Dat dergelijke epistels nog al wat op schudding veroorzaakten is te begrijpen. De po litie heeft zich met de zaak bemoeid en den schrij ver ingerekend. Als reden gaf deze op, dat hij zelf in de liefde leelijk teleurgesteld was en daarom op deze manier zich wilde wreken. Het staartje is nu nog in de maak. Ook zónder schrijvers van rare brieven heeft de politie tegenwoordig trouwens druk werk. Zoo als reeds eerder meegedeeld is, zijn de inbraken in den laatsten tijd niet van de lucht. Thans wor den er weer drie gevallen tegelijk gemeld uit de Beemster. Over het algemeen zijn de resultaten niet in evenredigheid tot de moeiten en bezwaren van het werk, want een paar honderd gulden is toch zeer slecht betaald voor een zoo riskante onderneming. Misschien beleven we het binnen kort nog, dat de heeren inbrekers gaan staken, om betere arbeidsvoorwaarden te verkrijgen en een uitkeering bij beroepsongevallen. Je kunt van alles verwachten in de rare wereld van te genwoordig. Ook het beroep van hotelhouder schijnt tegen woordig niet gunstig te wezen, tenminste niet in Zandvoort. Althans werd daar een hotel, dat nog wel de mooie naam droeg van „Welgelegen" voor slechts twaalf duizend gulden verkocht, ter wijl het in 1920 nog vijfentwintig duizend op bracht. 't Lijkt zoo'n voordeelig werk: badgasten houden in den zomer, maar het is dus ook al weer niet alles goud, wat er blinkt. Tenminste niet in Zandvoort aan de zee. bylint door de openingen maak aa.ii weerskan ten een strik en laat een eind lint loshangen daanaan kan het opgehangen worden. Je zuli dan beeldig mooie eieren hebben, waarmee Moe der zeker in haar schik zal zijn, want ze kan ze als tafelversiering gebruiken. ANNA PAULOWNA. Openbare vergadering van den Raad der ge meente Anna Paulowna, op Donderdag, 28 Maart 1929, des namiddags te twee uur ten Raadhuize Punten 1. Mededeelingen a. C. Muntjewerf heeft zijne benoeming tot kwitantielooper bij het G.E.B. aangenomen. b. van het R. K. kerkbestuur is bericht ont vangen dat het voorloopig niet zal overgaan **tot stichting van een gymnastieklokaal. c. van den Minister van onderwijs, kunsten en Wetenschappen is machtiging verkregen tot benoeming van een onderwijzeres buiten de lijst van wachtgelders. d. na gehouden aanbesteding is de levering van leermiddelen voor de o.l. scholen opge dragen aan P. Out te Koog a. d. Zaan voor 1435.30 en voor benoodigdheden voor hei handwerkonderwijs aan de ddames Schenk en Dekker-Blöm voor 158.30. e. met in gang van 2 April a.s. zal het telefoonkantoor alhier worden opengesteld van8 uur v.m. tot 8 uur n.m. f. brief van Ged. Staten, houden de mededeeling dat de herziening van de jaarwedderegeling voorloopig is uitgesteld en in ieder geval niet eerder dan met 1 Jan. 1930 in werking zal kunnen treden g. ver slagen van het vervolgonderwijs. 3 Verzoek van de vereeniging van Burgemees ters en Secretarissen in het kanton Schagen om mede te werken aan het instellen van een nachtveiligheidsdienst. 4. Voorstel tot wijziging van de verordening tot verdeeling der gemeente in schoolwijken. 5. Voorstel om zoo noodig machtiging te ver- leenen tot het aanstellen van een bovental lige leerkracht aan school III. 6. Benoeming van een onderwijzeres aan de O.L. school II. 7. Voorstel tot vaststelling van het voorschot op de gemeentelijke vergoeding ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, ten behoeve van de bijzondere scholen. 8. Aanvragen om tegemoetkoming in de reis kosten voor het bezoeken van scholen, in gevolge art. 13 der Lager Onderwijswet 1920 van S. Wijma, H. van Ginkel en P. J. Ruiten- burg en voorstel tot verlenging van eerder verleende tegemoetkomingen. 0. Voorstel om het vermenigvuldigingscijfer der plaatselijke inkomstenbelasting over het belastingjaar 1929-1930 wederom op één vast te stellen. 10. Rondvraag. BURGERLIJKE STAND Geboren Johannes, z.v. H. de Schipper en van J. C. Duinkerke Aaltje, d.v. W. Schuiling en van J. Bergsma Hielke, z.v. P. Holkema en van J. Semplonius. Ondertrouwd Klaas Dijkman, oud 35 jaar, bouwkundig opzichter, wonende te Leeuwarden en Lena Anna Keppel, oud 26 jaar, zonder be roep, wonende te Anna Paulowna. Politie. Gevonden een grijs vilten hoedje, een kinderportemonnaie en een zaag. Inlichtingen ter Secretarie. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan den metselaar C. Kossen vergunning ver leend dat in zijn metsel- en betonbedrijf werk verricht wordt van 18 Maart tot en met 15 Juni 1929 door 5 mannen van 18 jaar of ouder gedu rende 9*4 uur per dag en 53 uur per week. De levering van schoolbehoeften voor de o.l. scholen I, II en III dezer gemeente voor het jaar 1929 is opgedragen aan de N. V. Electrische Drukkerij, v.h. P. J. Out te Koog-Zaandijk en de levering van school- en bibliotheekboeken aan P. Out, Boek- en Exporthandel te Koog aan de Zaan. Spoorbuurt: O.K.K. Zaterdagavond j.1. hield de Nutvereeniging O.K.K. haar laatste bijeenkomst in dit seizoen in de „Vlas- en Korenbeurs". Wegens afwezigheid van den secretaris wer den geen notulen gelezen en dadelijk na opening met de afwerking van 't programma begonnen. Voor de lezing had Mej. Keuris gekozen: De Kist" 'n zeer komisch gedicht en de heer Stins droeg als bijdrage voor: „De Vuurtorenwachter" Tenslotte kwam de tooneelvereeniging „Excel sior" voor het voetlicht met „De Verjongde Pro fessor, Vroolijk spel in drie bedrijven van Piet Mighout en Frits van Duinen. Het werd zeer vlot gespeeld en bracht niet weinig de lachspie ren van de talrijke aanwezigen in beweging. 'n Gezellig bal hield allen nog eenige uren op dezen zoo goed geslaagden avond bijeen. Goed afgekomen. Naar we vernemen, is de toe Stand van den heer G. Daalder, van wien we vo rige week vermeldden, dat hij met 'n ladder naar beneden was gestort, redelijk wel. Nog heeft de man wel veel pijn, vooral in zijn gekwetste linkerhand, waarvan vermoedelijk wel twee vingers stijf zullen blijven. SUCCES I speelde Zondag tégen W.G.W. 2 in Den Helder en wist met 6—1 te winnen. SUCCES II speelde ook uit tegen Wieringer- waard II en won met 9-0. Beide elftallen zijn nog ongeslagen. GEMEENTE WIERINGEN. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aana de Algemeene Beton Compagnie te 's-Gravenhage van 25 Maart tot en met 25 Mei 1929 overwerkvergunning verleend voor den bouw van een schutsluis en bijkomende werken te De Haukes. De volgende dienstplichtigen zijn voor her halingsoefeningen opgeroepen H. Hulsman op 8 AugustusH. L. van den Welle op 18 April te Utrecht M. Glim op 8 Augustus te Harskamp H. P. Meijer op 18 April te UtrechtJ. Hollander op 14 October te 's-Gravenhage en P. Hendrickx op 26 Augustus te Bergen op Zoom. Door de Generale Commissie Zuiderzee- steunwet is een geldelijke tegemoetkoming ver leend aan E. Rotgans Jz., Gemeenelandsweg en een tegemoetkoming voor de opleiding van zijn zoon buiten het visscherijbedrijf aan J. Klein H., Kliefstraat. Van de lichting 1930 dezer gemeente zijn vrijgesteld wegens broederdienstP. R. Bakker, Hofstr. 16 M. ten Bokkel, Koningsweg 14 G. N. Doesburg, De Haukes 20 J. Halfweeg, Pomp- steeg 2 P. Halfweeg, Belt 22b. R. de Jager, Zeestr. 7 N. J. Kat, Poelweg 2 H. Lont, Nieuw - str. 2 J. Lont, Voorstr. 15 P. Omis, De Haukes 21, D. Ottens, Woonkeet Noorderweg D. Tijsen, Gasthuisweg 6 en J. Tijsen, Beursdijk 3. NIEUWE ZAKEN. Immer meer breidt zich 't zakenleven op Wieringen uit. Zoo is er thans door den heer P. v.d. Boogaart in de Beltstraat te Hippolytushoef een zaak geopend in kanaries siervogels, goudvi9schen, aquarium, enz. Iets ge heel nieuws in deze gemeente dus. Het is beslist interessant de etalage eens te bekijken en wc ver namen van den ondernemer dat hij reeds over klandisie niet heeft te klagen. -Binnen enkele dagen openen de heeren Wem menhove en v.d. Winkel een bioscoop te Den Oever. De oude zaal aan de Zeestraat 7 heeft 'n geduchte moderniseering ondergaan. De zeer mooie kleurencombinatie van de wandkappen met 't geheel is uitmuntend te noemen, terwijl de geheele zaal trapsgewijze oploopt, wat 't aangenaam en gemakkelijk zitten in de bioscoop verhoogt. Het is jammer, zooals de ondernemers: ons vertelden, dat de moderne klapstoelen niet op tijd aanwezig kunnen zijn, zoodat de opening- voorloopig nog met de gewone stoelen moet wor den gedaan. Eén ding zagen we goed: dat de on dernemers het publiek 'n welingerichte bioscoop wpnschen te toonen. Wij wenschen hun veel ge luk. Een dienstweigeraar. Onze plaatsgenoot T. Barelds welke j.1. Woensdag voor de volbren ging van zijn militieplicht, zijnde dienstplichtige van de lichting 1929, heeft zich op voormelde da tum overeenkomstig zijn oproepingsbiljet naar het garnizoen Amersfoort begeven, doch aldaar geweigerd de uniformkleeding met zijn burger- kleeding .ie verwisselen en als militair in dienst te treden. De Zuiderzeewerken. Door de M. U. Zzijn gis teren ongeveer 150 man personeel aangenomen! en te werk gesteld op baggermolens, sleepboo- ten, modderbakken enz. enz. Baggermolens en sleepbooten zijn allen onder stoom gebracht zoo dat het groote werk wel weer spoedig in volle omgang zal worden aangepakt en een einde brengt aan de gedwongen lange werkeloosheid. Voor zoover het oog reikt is de Zuiderzee om Wieringen vrij van ijs. Voor het steenlos>- sersbedrijf van den heer Bosker is gisteren dan ook begonnen op de Oude Zeug en te Medem blik met aldaar naartoe gebrachte rijnaken met steen, deze te lossen. Ook te Den Oever is men met dit werk begonnen, zoodat ongeveer 100 ar beiders bij dit bedrijf zijn tewerkgesteld. J.L Zaterdag- en Zondagavond gaf de man dolineclub O. K. K. voor hare ongehuwde- en ge huwde kunstlievende leden haar 2e winteruit- voeringen. Zaterdagavond was de zaal van den heer De Haan te Hippolytushoef vol doch Zon dagavond slechts matig bezet. Na een hartelijk openingswoord door den heer J. J. Bosker te heb ben uitgesproken werd het programma bestaan de uit een 4-tal muzieknummers en een toon^ol- spel in 4 bedrijven getiteld „Arme Meisjes" afge werkt. Muziek zoowel als tooneel werden keurig weergegeven en v^/ilen beiden in zeer goeden smaak, zoodat alles aandachtig werd gevolgd en met een dankbaar applaus werd beloond. Met een dankzegging door den heer Bosker voor al ler medewerking aan deze zoo genotvolle a- vonden, sloot hij de bijeenkomsten welke vervol gens met een gezellig bal na werden besloten. Voor onze afd. der I. A. M. V. met Vrij"© Groep zal op Zaterdag 30 Maart a.s. in „Concor- dia" te Hippolytushoef als spreker optreden de heer Arthur Müller Lhening van 's-Gravenhage. fljot onderwerp heeft de spreker gekozen De geheime Militaire verdragen." BINNENL. NIEUWS. taat op een daaropvolgend medisch onderzoek bracht echter aan het licht, dat in het voedsel van de doktoren fijngemalen glas was gemengd geweest. ÏTJwee ziekenhuis-employe's zijn thans gear resteerd. EEN EIGENAARDIGE LADING. Met het dezer dagen van Hamburg naar New York vertrokken s.s. „Deutschland" der Ham- burg-Amarika-Lijn werden niet minder dan 28000 kanaries tegelijk verscheept. De vogeltjes rijn in voor dit transport bijzonder ingerichte ruimen ondergebracht en worden tijdens de zee reis door een 14-tal personen verzorgd. HUT ONDOORGRONDELIJKE Onlangs is het volgende in een stad in West- falen gebeurd. Een circus met een aantal leeu wen was in de stad gekomen om voorstellingen te geven. Na de voorstellingen kon men de stal len bezichtigen. In een onbewaakt oogenblik wist een kleine ziekelijke jongente ontsnappen aan de waak zaamheid van zijn kinderjuffrouw hij zag kans om, tusschen de sluithekken door, de kooi van een bijzonder boosaardigen ouden leeuw te be reiken. De kleine jongen stak zijn hand door de tralies en begon den slapenden leeuw aan zijn manen te trekken en zijn neus en muil te aaien. En de leeuw liet door niets merken, dat deze liefkozingen hem onaangenaam waren. Integen deel. fl^oen de oppassers toesnelden en het kind wilden wegnemen begon de leeuw te knorren stak zijn klauw door de tralies om hem met in getrokken nagels op den schouder van het kind te leggen. Bij elke poging om het kind weg te nemen begon de leeuw opnieuw te brommen. Men besloot een stuk vleesch in den tegenover- gestelden hoek van de kooi te leggen. De leeuw stond op en ging zijn maal nuttigen. Men kon toen het kind in veiligheid brengen. De toeschouwers hadden den indruk, dat het geweldige dier de hulpeloosheid en ziekelijkheid van het kind begreep en het daardoor geen kwaad had gedaan. DE DOOD VAN MAARSCHALK FOCH. Aan het sterfbed van den grooten soldaat. Dr. Jean Falaize, die sedert weken maarschalk Foch heeft verzorgd, heeft precies het relaas ge daan van de laatste oogenblikken. Ik ben tegen half vijf bij den zieke gekomen, zoo vertelde hij, terwijl hij moeite had om zijn ontroering te ver bergen. De maarschalk was zeer opgeruimd en hij maakte zelfs grapjes. Hij sprak over opstaan en toen ik hem vroeg, of hij lust er in had, ant woordde hij me, dat het een van zijn liefste wen schen was en dat hij er de kracht toe voelde. Ik heb zijn pols gevoeld, die was vrij normaal. Sa- inen met de dochter van den maarschalk en de verpleegster hebben we hem toen getranspor teerd in zijn ziekenfauteuil. Schuif me wat dichter bij het venster, wilt u, dokter zoo verzocht hij. En daar heb ik nog drie kwartier met hem zitten praten. Hij was heel opgewekt en zei me met herha ling dat hij zich in lang niet zoo goed had ge voeld. We spraken over Toulouse en telkens schoof hij het gordijn wat opzij om beter naar buiten te zien. Toen vroeg hij of zijn bed klaar was. En toen we hem bevestigend antwoordden: nee, laat me nog een oogenblik profiteeren. Na vijf minuten vroeg hii of zijn bed goed verwarmd was en toen ik bevestigend antwoordde Voor uit dan maardaar gaan we Ik schoof zijn fauteuil een beetje achteruit maar op het moment dat ik hem onder de armen wilde steunen om op te staan zag ik hoe hij in eens doodsbleek werd. Hij hief het hoofd op en staarde naar boven ik begreep dat hij getroffen was door de syncope welke professor Heitz Boy- er al sedert Vrijdag had voorzien. Onmiddellijk had ik hem een injectie gegeven, hem toen op zijn bed gedragen en nogmaals geprobeerd, maar het hart had opgehouden te slaanZonder lij den, geheel onverwachts, op het moment dat hij zelf misschien aan zijn spoedige genezing geloof de is maarschalk Foch heengegaan. Ik zie hem nog, zoo vervolgde de jonge genees heer na een oogenblik, zooals hij daar in zijn fauteuil zat, sterk vermagerd, maar zoo door en door helder van geest. Instinctmatig maakte hij. wanneer hij sprak, de geste om zijn knevel op te draaienOnmiddellijk heb ik professor Heitz Boyer gewaarschuwd en hij is dadelijk gekomen. Maar het was te laat en ik kan u moeilijk zeggen hoe hij, die een persoonlijke vriend van den maarschalk was, getroffen was door dit heengaan. Met bevende hand sloot hij den doode de oogen We zouden op het laat nachtelijk uur nog ge tuige zijn van een tragische scène. Mevrouw Weygand, de vrouw van den generaal die Foch's beste vriend was verliet het sterfhuis om aan haar man die op inspectiereis was geweest in het Noorden en juist op Maubeuge zou terugko men de treurige mare te gaan doen. Aan de Gare du Norh vernam generaal Wey gand dus het droeve nieuws, dat zijn vriend voor goed was heengegaan. Onmiddellijk begaf hij zich naar de Rue de Greneelle. Stelt u die tragi sche scène voor. De binnenplaats thans geheei in donker gehhld en langs de vier muren een dubbele haag soldaten, die de wacht houdt zwijg zaam. Dan ineens gaan de deuren open en bloots hoofd springt de grijze generaal uit de auto. Een dof commando en de troepen presenteeren het geweer. Weygand rent tot het midden van de plaats, zonder zich rekenschap te geven van de aanwezigheid van de troepen, die stram in de houding staan. En dan, als gebroken, gaat hij langzaam naar binnen. Een uur later treedt hij naar buiten en als iemand het woord tot hem richt, heft hij het gebogen hoofd op en groote tranen staan in zijn oogen ik bid u, vraag me niets, laat me Het lijk van den maarschalk is niet gebal semd. Een duurzame balseming is tegen de voorschriften der katholieke kerk, en de familie wilde nu ook van geen tijdelijke balseming, die getolereerd wordt, weten. Dit maakte dat het stoffelijk overschot niet langer dan den eersten middag na den dood kon worden getoond. Het ligt in de kist gekleed in de blauwe uniform en toet de drie Fransche deroraties grootkruis Le gioen van Eer, militaire medaille en oorlog9kruis Ook de zilveren sabel, den maarschalk na de overwinning van de Marne door de officieren van zijn staf aangeboden, en het kruisbeeld, dat ge neraal Weygand gaf, zijn in de kist neergelegd. De Are de Triomphe, waarheen de kist Zon dagmorgen werd overgebracht, zal waarschijn lijk, evenals bij de begrafenis van Victor Hugo „VOOR DE KINDEREN." Paascheieren versleren Nog een paar dagen en dan is het weer Pa- schen Hebben jullie wel eens Paascheieren gekleurd? Hier is een heel gemakkelijke manier om dat te doen. Vraag Moeder kleine stukjes katoen of wol uit de lappenmand. Katoen waarop vroolijke pa troontjes gedrukt zijn, voldoen het meest. Bind cm ieder ei een gekleurd lapje en maak het met een draad stevig vast Leg het ei dan zoo in kokend water en laat het vijftien minuten ko ken. Laat het dan in koud water staan totdat het geheel afgekoeld is. Haal dan het lapje er af en je zult eens zien wat een mooi gekleurd en versierd ei je hebt. Wees voorzichtig niet te veel kleuren tegelijk koken. Voor versiering kan je het volgende doen Prik met een stopnaald de schaal van een rauw ei aan beide kanten door. Blaas den in houd van het ei in een kom dat kan Moeder gebruiken om keek te bakken Schilder met waterverf een eenvoudig bloemp je, of vlindertje op de schaal. Haal een stuk ba De uitvoering van D.OJLE.V., Zondag j.1. in de zaal van den heer Waiboer te Van Ewijck- sluis gehouden met medewerking van deMando- Lineclub „Anna Paulowna" is uitnemend ge slaagd. De opkomst was goed en vol belangstel ling volgde men de afwerking van 't program ma der gymnastiekvereertiging, alsook de mu ziek van de club. Het was 'n ware avond van vol doening voor de aanwezigen. Met een gezellig „bal na" werd de uitvoering besloten. BREEZAND. Naar wij vernemen zal de oude boerderij, voorheen eigendom van den heer H. de Boer, staande aan den Wester Zandvaartsweg worden gesloopt en zal in de plaats daarvan een burgerwoonhuis en bloembollenschuur worden gebouwd, voor rekening van den heer van der Vlugt. SPORT. Zondag speelde AP I voor de compe titie uit tegen Oude Sluis en kwam met een ge duchte nederlaag (7 2 terug aan de Spoorbuurt. 'n Beetje „opzitten" A.Pers HET! IJS IN DE ZUIDERZEE. Proeftocht Enkhuizen-Stavoren.. Zaterdagmorgen 7 uur is de buurtschipper Dijkstra van den dienst Drachten-Amsterdam uit de hoofdstad vertrokken met zijn motorschip „Rival" en kwart voor drie te Stavoren gearri veerd. Hij vertelde, dat hij aanvankelijk in de richting Lemmer had gevaren, doch zijn koers moest veranderen in de richting Stavoren we gens de groote hoeveelheden ijs. Wanneer de Westenwind niet veranderd, blijft de toestand van het ijs voor Stavoren ongunstig. Dertig mo torschepen wachten daar op een gelegenheid om naar Enkhuizen over te steken. Zoo noodig zal men dag en nacht het schutten in de Zeesluis voortzetten. Heden zal de „Van Hasselt" van de veerdienst Enkhuizen-Stavoren met spoorw egautoriteiten aan boord een proeftocht van Enkhuizen naar Stavoren maken. EEN IJSSLACHTOFFER. Auto opgevischt. Gistermorgen heeft te Terschelling de blazer ÏTS. 37 aangebracht de -op 3 Maart bij de Friesche kust door het ijs gezakte auto. Het lijk van den

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2