van zijn terrein op Pruisisch gebied liggen. Aan welken staat moet de man belasting betalen Een ander geval betreft een koestal. De koeien staan hier,in met de voorpooten in Pruisen en met de achterpoeten in Brunswijk. Ze halen dus het voedsel, waaruit ze door hun inwendige or ganen melk geven, uit Pruisen, doch leveren de melk. in Brunswijk af. Zijn dit nu Pruisische of Brunswijksche koeien, is het Pruisisch of Bruns wijksche melk Moeten deze koeien misschien forenzenbelasting betalen Zulke toestanden bestaan nog elf jaar nadat het Duitsche volk heeft gemeend, een revolutie te hebben gefokt. DE VOORRAADSCHUUR VAN EEN WEZEL. In het dorpje Ellenburg in de Duitsche Alt mark, werd bij het bewerken van een ouden po pulier in een houtzagerij een ruime holte in den stam ontdekt en daarin een voorraadschuur van een wzel. Het diertje had zijn provisie laagsge wijs opgeslagen. De onderste laag, goed afgedekt met zand en aarde, bestond uit 44 muizen, de tweede uit een paar duizend eikels, die de holten tot den rand vulden. Daar de provisie nog niet was aangesproken, vermoedt men dat de wezel bij het begin van den winter was omgekomen. Ofschoon de voorraad fer dus al enkele maanden had gelegen, was alles nog volkomen versch, ook de muizen. Daartoe heeft natuurlijk ook de strenge vorst meege werkt. Uit den aard van de provisie valt op te maken dat de wezel, die als schadelijk dier te boek staa' toch als muizen verdelger ook zijn goeden kant heeft. DE WRAAK VAN EEN BANDIET. De Macedonische bandiet Bambanis heeft zich op een afgrijselijke manier gewroken op een poli tieagent. Deze politieagent had de schuilplaats van de zen roover ontdekt en aan de desbetreffende autoriteiten gerapporteerd. Doch de politie agenten, die werden uitgezonden om den ban diet gevangen te nemen, konden hem niet arres teeren. Eenige dagen later werd er ingebroken bij den politieagent die de schuilplaats van den bandiet ontdekt had. De politieagent zelf werd laaghartig vermoord en zijn vrouw vreeselijk mishandeld. De bandiet sneed het hart en de tong uit het lichaam van den politieman en spij kerde deze lichaamsdeelen vast aan de deurstij len, waaraan hij tevens een met bloed geschre ven briefje hing waarop te lezen stond „Zoo worden verraders bestraft." Wijl de menschen van het platteland weten wat hun te wachten staat, durven zij de schuil hoeken van de bandieten niet aan te wijzen daarom is het ook zoo buitengewoon moeilijk voor de justitie om dedze Grieksche bandieten gevangen te nemen. VREESELIJKE TOESTANDEN. Chicago, in zielental de tweede stad van Noord en Zuid-Amerika," kan op het gebied van onge wenschte toestanden meedoen. Zondag is daar bij een auto-ongeluk een schooljongen van zes tien jaar omgekomen, van wien bleek, dat hij den nacht van Zaterdag op Zondag met dansen en drinken had doorgebracht. Als resultaat van het voorloopig onderzoek zijn 56 vaders en moeders in hechtenis genomen op de aanklacht hun ouderlijke opvoedingsplich ten te hebben verzuimd. Drie-en-dertig kregen een boete en twee ontvingen gevangenisstraf. Jonge meisjes, die aan het partijtje van Zater dag hadden deelgenomen, bekenden, dat zij ge woon waren alcoholica te drinken op al haar partijtjes tot twee uur in den ochtend. Een kind van veertien verklaarde „Iedereen neemt te genwoordig een flesch met drank mee voor elk partijtje en een meisje dat niet drinkt, wordt niet voor den tweeden keer gevraagd." Het bleek verder, dat er clandestiene drank winkels waren in de buurt waren van de scho len. De voorzitter van de jury, prof. Sherman Stee- Ie, verklaarde, dat de ouders waren te lake.i voor de huidige gevaarlijke vermaken van de jeugd. BLAUWZUURVERGIFTIGING. Te Zurich moest in de woning van een d-oktcr een kamer van motten worden gezuiverd. De zuiveraar werkte met blauwzuurgas. Daar hij echter niet alle openingen goed had dichtgc- stopt, stroomde het gas naar een andere kamei De zuiveraar werd gedood, terwijl de dokter en zijn vrouw, benevens een arbeider in een lagere verdieping van het huis onder ernstige vergifti gingsverschijnselen in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. ONMENSCHELIJK. Aneta seint uit Semarang Naar de „Locomo tief" verneemt zal luitenant C. A. J. van don B eerstdaags voor den krijgsraad terecht staan, omdat hij, volgens berichten, toen hij op pa trouille was en een der dwangarbeiders uit zijn colonne zijn veldflesch had leeggedronken, de ze man een touw aan de voeten heeft laten bin den en daarna door militairen door het bosch heeft laten sleepen. Zoo lang de patrouille duur de werd de man eiken middag aan zijn groote teenen opgehangen tot hij overleden was. VAN ALLES WAT. MESSEN AANZETTEN. Een kwaal, die vrij veel voorkomt, isbotte messen op tafel. Hoeft nietNeem een stevig plankje, ongeveer een centimeter dik, en 5 c.M. breed en 20 c.M. lang. Lijm daarop een strookje fijn schuurlinnen van 5 bij 20 c.M. Dan heeft u een uitstekende messenscherper, waardoor de messen tegelijkertijd prachtig blank worden. Een onmisbaar hulpmiddel in de keuken, veel handiger en doeltreffender dan een slijpplank met poeder enz. SCHOONMAAKWENKEN. Om tapijten weer frisch „van kleur te krijgen, kunnen ze geschuierd worden met lauw water en zout of met lauw water en azijn. Water en zout wordt gebruikt voor groene, blauwe en paarse tapijten water en azijn voor roode. Ook met rauwe, goed uitgewrongen zuurkool kan het kleed verfrischt worden. Leeren stoelen en tafelbladen met leer be kleed moet ge niet dadelijk met was wrijven. Ge neemt ze eerst met een stofdoek af, daarna met lauw zzepsop. Zijn ze volkomen droog dan kun nen ze met was gewroven worden. Moeten plafonds of muren gewit worden Laat dan wat aluin in de kalk doen dat houdt de vliegen op een afstand. Stroomatten kunnen stevig worden afgeno men met lauw water en zout daarna worden ze met dunne witte was glanzend gewreven. Coeos- matten worden schoon gemaakt met zeepwater. Hiermee worden ze stevig geborsteld. Met hel-^ der water worden ze nageschuierd. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren Arie, z.v. J. Landman en van C. Kooij Anthonie Cornelis, z.v. W. M. Schuwe- naar en J. Lobbezoo Johannes, z.v. D. J. Mosk en van N. J. Kooij. Ondertruwd Martinus van Dompselaar, oud 20 jaar, landarbeider, wonende te Barsingerhorn en Jannetta Hendrica Geertruida Lips, oud 20' jaar, zonder beroep, wonende te Anna Paulownn Meijert Koster, oud 21 jaar, bloemistknecht en jNiesje de Leeuw, oud 21 jaar, zonder beroep, bei den wonende alhier Albert Komen, oud 38 jaar landbouwer en Delia Maria van Kuijeren, oud 31 jaar, zonder beroep, beiden wonende alhier. Lambertus Hendrik Blom, oud 27 jaar, landar beider en Hillegonde Helena Wiggers, oud 21 jaar, zonder beroep, beiden wonende alhier A- drianus Roos, oud 27 jaar, landbouwer, wonen de te Sint Maart en en Aafje Lamberta de Boer, oud 27 jaar, zonder beroep wonende te Anna Paulowna. Getrouwd Pieter de Waal en Jacoba Maatje van Dalen Arie Schenk en Trijntje Pluister. Aan C. van den Berg Jzn., dienstplichtige der lichting 1927, is door den Minister van De fensie voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid. Naar wij vernemen zal door eenige dames de volgende week ook in deze gemeente de jaar- lijksche Emmabloemcollecte worden gehouden. De opbrengst van deze collecte is uitsluitend bestemd voor plaatselijke tuberculosebestrij ding. Aan den Zwinweg zal voor rekening van den heer Jan de Boe een woonhuii worden ge bouwd. Aannemer A. Veter, te Oudesluis is met den bouw belast. De vorige week had ook in deze gemeente de keuring van hondekar met honden en tuigen plaats. 6 honden met kar en tuig werden ter keuring aangeboden en alle goedgekeurd. Aan de N.V. Baggerwerken de Vries en Van den Bosch is door den Hoofd-Inspecteur van den Arbeid ten behoeve van het uitvoeren van baggerwerken vergunning verleend arbeid te laten verrichten tot en met 15 Augustus 1929, door mannen vart 18 jaar of ouder, werkzaam op de baggermoilens'„T,itan" en „Gelderland I" in twee ploegen en gedurende 10 uur per dag er. 55 uur per week. POLITIE. Gevonden een jachtgeweer. Inl. worden ter secretarie verstrekt. Zeldzaam Huwelijks geluk te Anna Paulowna Den 8sten Mei a.s. hoopt het echtpaar Hendrik Gornelissen en Jane Crum den dag te herden ken dat zij vóór 60 jaar in den echt werden ver bonden. Een zeldzame en gelukkige herdenking. Hun leeftijd in acht genomen, verkeeren beiden in kern gezonden toestand. Velen zullen het dia manten paar komen gelukwenschen. OP HOL. Donderdagmorgen ongeveer 11 uui geraakte een paard bespannen voor een driewiel de kar van den Heer Vlaar op hol, doordat liet schrok van een vrachtauto. Het dier keerde in zoo'n vaart om, dat de kar kantelde met het on gelukkige gevolg, dat de 24-jarige zoon van V. onder de wagen terecht kwam. Naar men ver moedde heeft de man een deut van de wagen op zijn borst gehad. Hoe zijn toestènd heden was konden we niet te weten komen. Vacantie-kolonies. De afdeeling „Anna Pau lowna" van het Centraal Genootschap voor Kin derher stellings- en Vacantiekolonies hield 'n vergadering in „Veerburg." Uit de rekening en verantwoording bleek dat de ontvangsten in het afgeloopen jaar hebben bedragen 526.14de uitgaven beliepen 428.65V& een batig saldo dus van 97.48V2- Voor 1929 werd gerekend op omstreeks 260 contri butie en op 70 voor verschillende uitgaven, zoodat er dan ongeveer 287 overblijft voor uit zending van kinderen. Voor zomerverpleging be dragen de kosten per dag en per kind 1.40. Er ziouden dus een zestal kinderen uitgezonden kunnen worden, of negen voor Winterverple- ging. Mocht Dr. Olree uitzending van meer kin deren noodig achten, dan zal om steun bij de ge meente worden aangeklopt. „De Tijdgeest." Vrijdagavond vierde de coöpe ratieve verbruiksvereeniging „De Tijdgeest" te Winkel haar 25-jarig bestaan voor haar leden en afnemers te Anna Paulowna, Wieringen en Cal- lantsoog in de groote tent van „Veerbrug" deze was weldra stampvol. De Voorzitter en de Bedrijfsleider de heer Beukman, gaven een overzicht van het werk en de uitbreiding der jubileerende coöperatie en de laatste vooral wekte de aanwezigen op tot ruoff hechter medewerking. De feestavond werd opgeluisterd met muziek van de Harmonie te Breezand. Het was een mooie, welgeslaagde avond. BREEZAND. „Vriendschap." Donderdag voor een slecht bezette, doch Zondag voor 'n gevulde zaal gaf de Zangvereeniging „Vriendschap" twee uitvoeringen in de zaal van den heer Borst. Na eenige mooie nummers ten gehoore te heb ben gebracht werd ter afwisseling ^^evoerd „De Macht der Vrouw", door de leden van ge noemde zangvereeniging. Zondag werd de avond besloten met een druk bal. BREEZAND. Door de N.V. Bataafsche Import Mij., te 's-Gravenhage, is vergunning volgens de Hinderwet aangevraagd tot het oprichten van een benzine-installatie op het perceel van Gebr. Boerman aan den Verlengden Stoomweg. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKINGEN. (Herplaatsing wegens misstelling.) De Burgemeester van Wieringen vestigt de aandacht van belanghebbenden ingevolge de Zui derzeesteunwet er op, dat zij, die in aanmerking wenschen te komen voor uitoefening van de vis- scherij op het boezemmeer, in de afgesloten Wie- ringermeer en na drooglegging in de binnenwa teren daarvan, ten spoedigste formulieren moe ten invullen, welke ter secretarie verkrijgbaar zijn. Wieringen, 29 April 1929. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. O.K.K. In de zaal van den heer C. Scheltus te Hippolytushoef gaf de Mandolineclub O. K. Iv., Idir. de heer P. Jongkind j.1. Zondagavond een Apenbare uitvoering. Eerst werden een drietal muzieknummers ten gehoore gebracht en daar na volgden een tweetal tooneelstukjes getiteld „Levensdwang", drama in één bedrijf en „Hel Dragonderpaard", militaireklucht in één bedrijf. Ook deze hadden evenals de muzieknummers een goede vertolking, en vielen ook bij de vrij talrijke aanwezigen in zeer goeden smaak. Een gezellig bal na als slot. Een biljart-seance. In 't café „Concordia" van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef gaf. proff. D. Meereboer van Amsterdam j.1. Zondagmid dag een biljart seance welke door veel publiek werd bijgewoond. Verrassende staaltjes van kunst liet hij de aanwezigen zien. De heer A. van der Walle, van Den Oever waagde het een par tijtje van 500 punten met hem te spelen en kreeg 250 punten op voer. De heer v. d. Walle ook een goed biljarter, wist te winnen tegen 390 punten van Meereboer. Voor biljartliefhebbers was het een gezellige seance. Nachtvorsten. In de afgeloopen nachten heeft het alhier vrij sterk gevroren, vooral van Zater dag op Zondag, hetgeen voor 't gewas zeer na- deelig is. POLITIE. Gevonden een gelaschte huisdeur sleutel. Inl. bij den Gem. Veldwachter. Eerste steenlegging O. L. School te H.-hoei. In tegenwoordigheid van Burgemeester en Wethouders, de leden van den Raad, de inspec teur van het Lager onderwijs de heer Dun, de Commissie van toezicht op 't lager onderwijs, het bestuur van afd. Wieringen Volksonderwijs en het personeel der O. L. Scholen te Wieringen werd Maandagmorgen door het 9-jarig oudste dochtertje van den burgemeester, Nicoline C. J. Kolff, de eerste steen gelegd voor de nieuw te bouwen school. Tevens werd door alle genoodigden een per kamentrol, waarop het heugelijk feit was vast gelegd, geteek^nd, welke in een looden koker nl worden ingemetseld. Het gezelschap bezichtigde intusschen de in aanbouw zijnde school. Aan de uitgestrektheid der fundeeringen, aan vele reeds geplaatste raamkozijnen, enz., kan men reeds zien, welk een respectabel gebouw hier zal verrijzen. Na een korte toespraak van burgemeester Kolff, waarbij Z.Ed. dank betuigde aan- den In specteur van Onderwijs voor zijn tegenwoordig heid en ook aan de verschillende andere dames en heeren, en de wensch uitsprak dat dit ge bouw 'n sieraad van de Gemeente zou worden noodigde hij allen uit tot het drinken van -f»rn glas wijn in Hotel de Haan. Nadat het gezelschap zich in Hotel de Haan verzameld had, en heerlijk genoot van de war me kachel (het lente weer lokte buiten niet erg uit) nam burgemeester Kolff het woord en noemde het een heugelijk feit, dat de Raad het besluit had genomen tot de schoolbouw en het mooie plan, ontworpen door architect Saai van Alkmaar, had goedgekeurd. Spr. hoopte dat de bouw voorspoedig zou mogen zijn,, en hij prees de gezellige medewerking van den inspecteur den heer Dun, om de onderwijstoestanden hier in goede banen te leiden. Spr. stelde voor een dronk te wijden aan de nieuwe school (applaus.) De Inspecteur van lager onderwijs de heer Dun, sprak vervolgens zijn gelukwenschen uit aan het gemeentebestuur en ook aan het onder wijzend personeel met de bouw van de nieuwe school. Spr. weet met welke moeilijke toestan den men hier heeft te kampen, veel moet nog overwonnen worden, maar dit nieuwe gebouw is een prachtige stap in de goede richting en zal het onderwijs zeer ten goede komen. Spr. hoopt van harte dat door krachtige samenwerking van den heer Saai en den aannemer den heer Kleere- bezem de bouw zulk 'n voortgang zal vinden, dat de school voor 't koude seizoen aanvangt in gebruik zal kunnen worden genomen. A ^nlaus) De heer Corn J. Bosker thans het woord ver krijgend, dankte het Gemeentebestuur, namens de Commissie van Toezicht op het lager onder wijs en de Afd. Wieringen „Volksonderwijs" voor de vereerende uitnoodiging bij de eerste steenlegging tegenwoordig te willen zijn. Vol gaarne werd die uitnoodiging geaccepteerd. Im mers, het is zulk 'n verheugend feit, dat de nieu we school er komt, waaraan zulk 'n dringende behoefte was. Door de groote toevloed van kin deren, in verband met vestiging door de Zuider zeewerken, tracht het gemeentebestuur zich er zoo goed mogelijk doorheen te slaan door hulp lokalen in te richten. Het onderwijs kan dus voortgang vinden en spr. is daar 't gemeentebe stuur dankbaar voor. Echter, volmaakt zijn die hulplokalen niet, en spoedige bouw en aanbouw der scholen is noodzakelijk. Spr. hoopt, dat vóór de a.s. winter, de Commissie van Toezicht o.h. lager onderwijs en het bestuur van „Volkson derwijs" er getuige van mogen zijn, dat de nieu we school wordt ingewijd, (applaus.) De heer Van 't Hof, hoofd der school te Hippo lytushoef, thans het woord verkrijgend, zegt naar aanleiding van de gelukwenschen met de a.s. nieuwe school ook tot het onderwijzend per soneel gericht, dat niemand zooals zij weten, hoe slecht de toestand der oude school is. Wel achtte de publieke opinie 'n nieuwe school nog niet noodig, omdat men niet wist hoe bouwvallig de school was. Maar nu er buiten aan de schooi stutten zijn aangebracht om de muren te steu nen, en de bouwvalligheid voor het publiek zicht baar is, hoopt spr. dat de opinie zich zal wijzi gen. Spr. dankt 't gemeentebestuur voor 't ge nomen besluit en hoopt dat de school voor den a.s. winter kan worden betrokken, (applaus.) Burgemeester Kolff dankt de verschillende sprekers voor de waardeerende woorden tot het gemeentebestuur gericht en ook alle dames en heeren voor hun belangstelling. Hij hoopt en ver troiuwt dat de school vóór de koude begint, zal gereed zijn, en zeer zeker zal 't gemeentebestuur aan de wenk gehoor geven allen ook bij de ope ningsplechtigheid uit te noodigen, en spr. zal 't zeer op prijs stellen dan de dames en heeren in het nieuwe gebouw te kunnen rondgeleiden. Hiermede was de plechtigheid geëindigd. Bond voor Staatspensionneering, Aid. H.hoef Zaterdagavond gaf onze afdeeling een propa,- ganda-avond in „Concordia". Behalve de leden, welke vrije toegang hadden werd de zaal gevuld met nog 'n 80 betalende belangstellenden, zoo dat men over het bezoek niet had te klagen. Na 'n opgewekte marsch van de Mandoline club O.K.K., die haar gewaardeerde medewer king voor dezen avond verleende, hield de voor zitter der Afd., de heer Jb. Lont Dz. 'n openings rede, en hoopte dat t een vruchtbare avond voor de afd. zou mogen worden. De spreker, de heer Bruin van Alkmaar, zet te vervolgens 't mooie doel van den Bond voor Staatspensionneering uiteen. Nog lang niet is 't doel bereikt, 'n Pensioen zonder premiebetaling en dan pensioen voor allen en voldoende, dat is de leuze, waartoe allen moeten medewerken. 'n Hartelijk applaus volgde op de gloedvolle rede, en na nog enkele mooie nummers volgde 't slnitingswoord en daarna 'n gezellig bal. DOOPSGEZ. GEM. Donderdag 2 Mei Doopsgez. Jongerenkring. BINNENL. NIEUWS. DE EERSTE GRASBOTER. Aan H. M. de Koningin is de eerste grasboter aangeboden door J. H. Smeele, Heerenstraat, Den Haag. DE STAKING van LANDARBEIDERS in Oostelijk Groningen, met ingang van 1 Met Het verzoek van de landarbeidersbonden om 15 proc. loonsverhooging en de vroaiwenloonen op drievierde der mannenloonen vast te stellen extra betaling der overuren, doorbetaling van 't loon op Christelijke feestdagen en 5 ct. per uur extra voor arbeid bij dorschmachines en extra vergoeding voor 't zaaien van kunstmest, werd afgewezen. Door 16 afdeelingen, samen meer dan 1000 le den tellende, is besloten 1 Mei te gaan staken. In het landbouwbedrijf wordt in den regel ge werkt tot 'smiddags l uur, de loonen loopen van 25 tot 30 cent per uur Bij werk in twee schaften bedraagt het 21/j>ct. per uur meer. Voor kunst- mestzaaien wordt 5 ct. per baal (100 kg.) extra per uur vergoed. Voor machinedorschen zal het uurloon tot 1 Dec. 5 ct. en na 1 Dec. 2*4 ct. per uur meer bedragen. Vrouwen verdienen 1714 a 20 cent per uur. Jon ge re werkkrachten worden betaald als volgt 20 jaar vol loon. 19 jaar, 9/10, 18 8/10, 17 jaar 7/10, 16 jaar 6/10 enz. Het zichtloon (binden en ophokken inbegrepen) loopt van 8.30 tot 27.40 per deinel of halve ha, aardappelrooicn 29.30 tot 37, bietenrooien 36.15 tot 43.35, m angelroeden 16.60 tot 20.80, voederbietenrooien 18 tot 36. Op de zware gronden zullen de nadeelige ge volgen eener staking van niet groot belar>~ als die niet langer duurt dan 4 a 6 weken. Al leen suikerbieten zullen niet kunnen worden ver bouwd. In 1907 hebben de veldarbeiders van 1 Mei tot half Juni gestaakt. De heele maand Mei bijna le gende het en zou dus bij niet-staking weinig van den veldarbeid zijn gekomen en 1907 was voor de landbouwers een voordeelig jaar. Ook voor de landbouwdistricten Hoogeland en Noordelijk Westerkwartier is nog geer.e o- vereenstemming voor de contracten 1929/30 tus schen werkgeversorganisaties en den Modernen Landarbeidersbond verkregen. INBRAKEN te HAARLEM. In den nacht van Zondag op Maandag is te Haarlem weer op vier plaatsen ingebroken. Be dragen van ongeveer f16 tot f 150 zijn ontvreemd Het merkwaardige bij deze inbraken is, dat overal de inbrekers op dezelfde wijze zijn binnen gekomen en tot de huiskamers, die op de boven verdieping zijn gelegen, zijn binnengedrongen. KINDJE VERBRAND. Te Almelo kreeg een kindje van veertien maanden van G. de Jong kokend water over 't lichaam, waardoor de kleine zich zoo deerlijk brandde, dat het is overleden. ZUIDERZEERAAD. Ir. H. Wortman tot ondervoorzitter benoemd. De „Staatscourant" bevat het Kon. besluit, waarbij dr. Posthuma te Den Haag op verzoek eervol is ontslagen met dank als lid en onder voorzitter van den Zuiderzeeraad en dat in zijn plaats is benoemd tot. lid en ondervoorzitter ir. H. Wortman te Den Haag. PRINSESSEDAG. Prinses Juliana 20 jaar. Kan men zich voorstellen, dat het vandaag al weer 20 jaren geleden is, dat heel Nederland en 'n zeer belangrijk deel van het buitenland, werd verblijd met het bericht, dat in het Paleis te Den Haag een prinses was geboren In enkele oogenblikken ging de tijding door de stad, het land en de wereld. Het ziet er gelukkig vooral voor de prinses thans naar uit, alsof prinses Juliana nog een ruime tijd van voorbereiding voor haar verant woordelijke taak zal zijn gegund. Moge zij nog lang genieten van die betrekke lijk onbezorgdeperiode, die zij beleeft, anders dan haar koninklijke moeder, op wier jeugd reeds vroeg de schaduw viel van de komende moeilijke taak. TEXEL. Veel doode lammeren door de konde. Naar men ons van verschillende zijde mede deelt, heeft de buitengewone koude Aprilmaand veel invloed op de lammerensterfte voor enke le boeren is het zelfs een schadepost van betee- kenis. Gelukkig, dat de koude winter geen in vloed heeft gehad op 't aantal ter wereld komen de lammeren 't aantal tweelingen is zeer be vredigend. NIEUWE NIEDORP. De gemeenteraad alhier besloot Zaterdag over te gaan tot electrificatie der gemeente.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2