Probeert het eens ROODE POOI 13 CEÏT GELE POOL 11 CENT 1 Alle voordeden van dure tabak voor de halve prijs PER HALF ONS. U ruei tkteH'f* Kieskringbestuur vlugschriften aan te vragen en deze dan te verspreiden, ook in groote getale onder de Zuiderzeearbeiders. Na een opwekkend woord van den. voorzitter sluit deze de vergade ring. Gymn. Vereen. „Wieringen." Door de Gymna- stiekvereeniging „Wieringen" werd op Dinsdag j.1. een algemeene vergadering gehouden in „Concordia." De voorzitter, de heer H. Lucker, opende de vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder aan de twee nieuwe'damesleden. De voorzitter verheugt zich over de successen, wel ke de vereeniging met hare dames- en heerenafd te Schagen heeft behaald. De betrokken prijs winners feliciteert spreker. Hierna brengt voorz. dank aan mej. J. Penne- kamp en als blijk van waardeering wordt haar een zilveren lepel en vork met inscriptie over- handiigd. Hierna volgt bestuursverkiezing, wegens be danken van mevr. Noorden-de Vries. Mej. Mul ders werd met meerderheid van stemmen geko zen, die de benoeming aannam. Wordt besloten tot bestelling van 50 dames- en 25 heeren-insignes, uitgevoerd in emaillc, in de kleuren van de vereenigingsvlag. Wordt besloten wederom een subsidieaanvraag te richten tot het gemeentebestuur, temeer daar er aan andere vereenigingen hier ter plaatse op het gebied van ontwikkeling, ook een subsi- uie verleend is. Door de vereeniging is een ringentoestel be steld dat geplaatst zal worden op het terrein vanBruul. Bij de rondvraag stelde de heer S. de Vries voor een entrée-uitvoering te geven met bal, tot stijving van de kas. De voorzittter antwoordt, dat dit niet in de lijn der vereeniging ligt, daar toch van de vereeniging een opvoedende krachi moet uitgaan. Echter zal, na een te houden open luchtdag dit bal wellicht gehouden kunnen wor den. De Heer Directeur deelt mede, dat het in de bedoeling der T. C. van het Noorderkwartier ligt, om een der twee te houden athletiekdagen te doen plaats hebben te Wieringen, wanneer hel bestuur hiermede genoegen kan nemen. Met in stemming wordt dit vernomen. De openluchtdag der plaatselijke vereeniging zal plaats hebben op Zondag 2 Juni a.s. Alvorens de vergadering te sluiten brengt di. voorz. een woord van dank aan de afgetreden penningmeesteresse, mevr. Noorden-de Vries voor het vele werk dat zij in het belang der Ver eeniging heeft gedaan. Hierna sluiting. In de daarna gehouden bestuursvergadering is tot penningmeesteresse benoemd mej. Mulders Zaterdagavond a.s. houden de S.D.A.P. cj de Moderne-valcbonden haar Mei-vergadering 11 de zaal van den heer Jb. Bruul te II.-hoef. Spre ker is de heer Van Asperen van Wormerveer Medewerking verleent de Arbeiders Jeugi Centrale van Den Helder. Voor verdere bijzon derheden zie men de advertentie in dit nummer „VAN EN VOOR WIERINGERS." Ziedaai de titel van 't blad, dat door de Afd. Wiéringen van de Vereeniging tot Afschaffing van Alcohol houdende dranken deze week wordt uitgegeven, en huis aan huis ten getale van 1500 zal wordei. verspreid. Bij inzien van een exemplaar, dat ons ter beoordeeling onder de oogen kwam, mochten wij constateeren, dat uit de artikelen, allen door Wieringers en oud-Wieringers geschreven, veel leerrijks te putten is en 't waarschuwend woord dat daarin tegen koning alcohol weerklinkt, ze ker door de lezers ter harte mag worden geno men. Het geheel ademt frischheid en opbouwen de levenslust, en we kunnen niet genoeg aanra den het blad te lezen en nog eens te herlezen. De vlot geschreven artikelen zijn 't waard Het ge tuigt tevens, dat de jonge Afdeeling volle activi teit ontwikkelt en dat het haar aan medewerking niet ontbreekt, blijkt uit de vele advertenties der ingezetenen, die ook in dit blad voorkomen. Naar men ons meldt heeft de Heer D. Jac. Mulder, landman te Elft, zijn boerenplaats met aanbehoorende landerijen onderhandsch ver huurd aan den heer P. Kistemaker, alhier. Men meldt ons dat op Hemelvaartsdag a.s 20 adspiranten onzer gymnastiekvereenigine zullen deelnemen aan de te Schagen te houden wedstrijden. De predikants-vacature in de Doopsgez. Gem. Naar ons uit goede bron wordt vermeld, zullen wellicht pogingen in het werk worden gesteld om Ds. L. Knipscheer van Oudebildzijt (Friesl.) die hier Zondag een dienst komt leiden, naar hier te beroepen. Hnisvlijttentoonstelling „Volksonderwijs." De voorbereidende weri zaamheden voor de vermeldde tentoonstelling van onze Afdeeling „Volksonderwijs" zijn begonnen. Naast het be stuur is een commissie samengesteld, bestaan de uit de dames mevr. Witvliet, mevr. C. .T. Bosker-Koorn juffr. Mulders juffr. Dito juffr. M. Schuh (Oosterland), juffr. Dieuw Metselaar Jd. en juffr. Dieuw Bakker (Den Oever) en de heeren N. Kaan, C. Duijnker, S. Jongkind, H.hoef Semijn en C. v. d. Slakke (Westerland). Het Bestuur van deze commissie wordt weder gevormd door de heeren N. Kaan, voorz., C. Duijn ker, secr., C. v.d. Slikke, penningm., Semijn en Jongkind bestuursleden. De commissie zal een oproep aan de burgerij doen, om deze tentoonstelling te steunen. Naast de inzendingen van de cursussen hoopt zij ook, dat velen die thuis de huisvlijt be oefenen als houtsnijden, rietvlechten, figuurza gen, teekenen, schilderen, handwerken enz., dit op de tentoonstelling willen exposeeren. Ook van buiten zullen inzendingen worden verzochtspeciaal hiermede heeft zich Mevr. van Beek belast. Voor de verschillende attracties op de tentoon stelling zijn vanzelfsprekend weder 'n massa snuisterijen noodig. Het is nu schoonmaak. Daarom burgers, en speciaal ook winkeliers wft gij wilt afzonderen en cadeau wilt doen aan de attracties bij de tentoonstelliing, bewaar het Het wordt wordt opgehaald. Wie geeft er 'n moo,ie pop, wie 'n taart, wie Maar laat ons niet voortgaan, de burgerij weet thans genoeg, en zal zeker niet achterwege blij lven „Volksonderwijs" te steunen. Het plan is de tentoonstelling (te houden in de zaal van Scheltus H.-hoef) te openen op Vri jdagavond 24 Mei, en verder op Zaterdag en Zon dag, terwijl Maandagmiddag speciaal de kinde ken gelegenheid krijgen de tentoonstelling te be zichtigen, terwijl des avonds een Amerikaansclie jverkooping wordt gehouden. Verschillende plaatselijke mucisie zullen voor medewerking worden gevraagd. ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking van 15 tot en met 30 April. Ingekomen Mej. A. Dekker uit Schagen Mej. II. Lijfs uit Den Helder Mej. P. J. Krispijn uit Driebergen B. J. Maas uit Hillegom Mej. V. Swart uit Zuid Scharwoude Mej. C. B. M. Buij kes uit Boskoop; A. Smedinga en gezin uit Dant- umadeel D. Leeuw uit Giethoorn D. Vreeken uit Alkemade Mej. wed. J. Poel-Abrahamse uit 's-Heer Arendskerke. Vertrokken H. B. de Vries naar Zijpe M. Hoogland naar Sint Oedenrode W. E. Huibets naar Texel P. F. Koppers naar Sassenheim G. Borst en gezin naar Barsingerhorn 11. Mole naar en gezin naar Heerhugowaard Mej. L. A Keppel naar Leeuwarderadeel G. Koster en gezin en P. Koster en gezin naar Schoorl W. van der Velden naar Edam. In de maand April zijn de volgende bouw vergunningen verleend aan M. Mulder tot het bouwen van een woonhui^ met bloembollen - schuur aan J. J. Buschman tot het bouwen van een woonhuis met schuur aan A. Brands tot het bouwen van een woonhuis met veestalling: aan D. van Eekeren tot het bouwen van een woon huis aan P. J. Komen en aan Gebr. Kipitein tot het bouwen van een bollenschuur aan A. A Schouten tot het bouwen van een timmermans werkplaats en aan A. P. Kossen tot het bouwen van een houtloos en het verbouwen van een werkplaats. Woensdag 1 Mei hield de afdeeling Anna Paulowna van den Bond v. Staatspénsionneering een algemeene vergadering in het lokaal van den heer W. Kossen. De voorzitter, de heer J. Terburg, heet de aan wezigen welkom en hierna leest mevr. Daalder- Kouseband de notulen, welke met dank wordci. goedgekeurd, evenals het Jaarverslag over 1928. Er blijkt uit, dat het ledental op 1 Jan. 160 be droeg, 13 leden bedankten, wegens ouderdom ol vertrek, waartegenover staat, dat de afdeeling niet minder dan 52 nieuwe leden mocht boeken, zoodat het ledental op dit oogenblik 199 bedraagc De rijtoer voor de ouden van dagen blijkt een succes te zijn geweest. Deze geschiedde geheel uit eigen kas, wat dit jaar echter niet mogelijk zal zijn en ook niet behoeft, daar reeds nu van verschillende zijden bedragen zijn toegezegd. Dt medewerking van auto-bezitters is schitterend geweest. rerste filmavond was voordeelig, doch op den 2den avond moest er dubbel geld bij, daar de opkomst wegens de felle koude zeer gering was. Hierna doet mevr. Daalder—Kouseband ais penningmeesteres rekening en verantwoording van haar beheer. Het blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen 595.31 Vè, de uitgaven belie pen 434.4214, er is dus momenteel een saldo van 60.89. Er zijn echter nog een paar rekenin gen niet ingekomen, die helaas het saldo zullen reduceeren tot een tekort van ongeveer 20. De bescheiden worden nagezien door de hee ren P. Kuiper Pz. en S. Wilms Pz. cn volkomen in orde bevonden, waarop voorzitter de Commis sie bedankt voor haar moeite en de penningmees teres voor haar accuraat beheer. Hierop volgt bestuursverkiezing wegens be danken van den heer J. de Wit en periodiek af treden van Mevr. Daalder-Kouseband. Laatstge noemde wordt bij acclamatie herkozen, terwijl in plaats van denheer De Wit gekozen wordt de heer Jonker. Besloten wordt, om te trachten, opnieuw een rijtoer voor de Ouden van Dagen voor elkaar te krijgen. Daar het blijkt, dae verschillende inge zetenen reeds hun steun hebben toegezegd, zal een lijst bij de gegoede inwoners worden aange boden. Nadat de rondvraag verder niets ople vert, sluit voorzitter de vergadering met een warme opwekking om toch vooral een der 5 land dagen bij te wonen. Aan School III is met ingang van 1 Mei 1929 de heer G. Rijpma van Warmenhuizen als tijdelijk onderwijzer benoemd. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan K. Tauber, smid, vergunning verleend om tot en met 28 September 1929 in zijn smederij werk te laten verrichten door 2 mannen van 18 jaar of ouder, gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. Het ligt in de bedoeling van den heer G. Smit, alhier, aan den Zuider Molenvaartsweg een houten landhuis te laten bouwen door de N.V. Woudhof, Houtbouw te Beekbergen. Donderdagavond werd door de Handel drijvende Industrieele Middenstandsvereeniging „Anna Paulowna" de Jaarvergadering gehou den in café van den Heer Swaerts, Spoorbuurt. De waarnemend voorzitter, de Heer H. Jonker, opent en heet de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. drukt tevens zijn spijt er over uit, dat de opkomst niet grooter is. Zeker is deels de oor zaak het onverwachte vaststellen van deze ver gadering. Spr. hoopt echter, dat dit aan de be sprekingen geen afbreuk zal doen, en verzoekt den Secretaris, den heer C. Kaan, de notulen van de vorige vergadering te lezen. Deze worden hiei na zonder wijzigingen en onder een woord van dank voor de goede weergave vastgesteld. Volgen 'n serie ingekomen stukken, o.a. van den Kon. Middenstandsbond Deze worden gele zen, Het bestuur zal een en ander nog eens nader onder de oogen zien, en een volgende vergade ring met nadere uiteenzetting ter tafel komen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer M. G. de Nijs, dat nu volgt wordt onder dankzeg ging goedgekeurd. De penningmeester is afwezig. Enkele gege vens heeft hij de vergadering doen toekomen, waaruit blijkt, dat de ontvangsten over het afge- loopen jaar bedroegen f 135.99; de uitgaven f67.54; alzoo een saldo van f 68.45. Daarbij het batig saldo van 't vorig jaar f217.70; dus totaal in kas f 286.15. Nog moeten eenige vorderingen worden voldaan, welke echter nog niet waren ingekomen. Aan de heeren J. Muntjewerf en N. Nap zal worden verzocht de boeken en bescheiden na te zien ten huize van den penningmeester, den heer Jb. Jonker. Volgt bestuursverkiezing. De aftredende hee ren H. Jonker, Jb. Jonker en C. Kaan worden al len met groote meerderheid van stemmen herko zen. De heeren H. Jonker en C. Kaan nemen hun 11e herbenoemingen aan; de heer Jb. Jonker zal er schriftelijk mede in kennis worden gebracht. Nadat bij de rondvraag nog enkele huishoudc lijke zaken werden behandeld, werd de vergade ring gesloten. Voor engros bij J. F. v. Lihahuuï, Alkmaar BEVERWIJK. De bloembollen aan de Bever wijksche bloemenmarkt zijn in stijgende lijn als een gevolg dat de warme kassen leeg zijn en de voorraad uit den kouden bak langzamerhand uitgeput raakt alsmede de ontwikkeling der bloemen op het vrije veld maar zeer langzaam gaat. Vandaag noteerden wij voor Bartigon en Ma. Krelage zoomede Sanders, wat toch de voor naamste trekbellen zijn per 100 47. RINNKNL. NIEUWS. DE ZOMERTIJD. 1b üiEi a.s., xreeui ue Zomertijd in werking, zet dus ues avonds te voren ais gij naar bed gaat uw klokken een uur vooruit DE VLIEGROUTEN NAAR INDIë. Len uer viieybooten verongelukt; één doode. Londen, 2 Mei. Uit Bagdad wordt gemeld Een der drie Nederlandsche vliegbooten, die op weg z-ijii naar Nederlandsch-lndie, de D 22, is veron gelukt. Het vliegtuig dat bemand is door den ofiiciei vlieger 2e klasse, P. S. Everts, den sergeant- vliegtuigmaker A. Langeraar en den korporaal J. Sijmons, kwam in aanraking met de telegraal draden bij de brug over de Tigris bij Bagdau. Het toestel stortte naar beneden en werd groo tendeels vernield. Van de drie inzittenden weri ue bestuurder gedood. De Deide anuere leden der bemanning werden gewond. De commandant van „De Mok" verklaarde dat ^.lis zeer gezien was en in alle opzichten een DUitengewoon oiiicier is geweest. Hij heeft dan ook direct het personeel dij elkaar geroepen om het toe te spreken en eenigen tijd eermedigo stilte verzocht om de nagedachtenis van een dei eersten op De Mok te eeren. bij het verscheiden van Evers komt nog een tragische bijzonderheid eerst twee weken voor het vertrek van de vliegboot was hij in het hu welijk getreden. Zijn vrouw, die pas haar vader verioren heeft, bevond zich te Rijswijk en infor meerde eenjgen tijd geleden trouw naar bijzon derheden, toen een der motoren van een ander vliegtuig defect bleek te zijn. DOMINEE ZINGT EEN SOLO. Zondag preekte in de (orth.) vacante herv. ge meente te Zwammerdam ds. P. Glas van Bos koop, die vrijzinnig is. Als tusschenzang gaf hij op gezang 240. Een der ouderlingen gaf hem te kennen dat niemand der kerkgangers een ver volgbundel in zijn bezit had, waarop van den kansel de repliek kwam Dan zal de organist hem wel hebben cn ik wel alleen zingen, waarop Ds. Glas, begeleid door den organist, het opgege ven gezangvers als solo de gemeente voordroeg. BANKBILJETTEN VAN f 10. Biljetten, die ingetrokken worden. De oude bankbiljetten van 10, waarop voor komende een mannenfiguur en een vrouwenfi guur, die elkaar de hand reiken, zullen, naar ieeds vroeger werd bericht, worden ingetrokken. Blijkens een mededeeling van de directie van do Nederlandsche Bank kunnen ze tot 29 April 1930 ter inwisseling worden aangeboden aan de bank, de bijkantoren, agentschappen en correspondent schappen. Van de muntbiljetten van 10 zullen alleen in omloop blijven, die, waarop een Zeeuwsche boerin is afgebeeld. BRIET van HARM aan TEUN I Wieringen, datum postmerk Brave TEUN Of de leden van de Twiede Kamer allegaar voer hullie éga's met de schoonmaak an 't ma'i- tekloppen benne, dat weet 'k niet, maar 't is mi- serabeld stil voer de verkiezinge. Are keere, den liepe ze al bijtijs de boer óf, en beloofden dat ze dut zouë doen, en deervoer zouë opkomme, en as ze den weer op 't kussen zate, den klopten ze op heiir gat en lachten: dat hewwe we 'm net jes flikt! maar nou, je ziet of hoort gien stur- veling Efein, misschien is 't stilte voer de sturm want 't is meer gebeurd, dat we 'n paar dage voer de tijd 'n buljetjes-regen krege, dat je er on- ger begraven lag en mien Trui in d'r vuust lach te, want ze was 'n heel jaar vrij om wee-ceepa- pier te koopen. 'k Was verlejen week met Trui nog bij 'n ken nis van ongs bij jullie an de Kleine Sluus te gast. Trui wou zoo greeg de plek us zien, weer bij jul lie 't ouwe manne- en vrouwehuus kwam te staan, want ze zeit: deer is nou al zooveul over sproken en schreven en wreven, dus dat zei wel ,'n spul plekje weze, en weet'je, zei Trui, as jij nou eerst us gong, wie woet, wat 'n rustige ouwe dag ik hier den nog kon sliete. 'k Zeg, mensch, maak je niet ongerust, ik ben zoo sterk as peerd, dat ik blaas nog in gien jare de kraaie- marsch, en jij, jij zei wel gien pap meer zegge, voer ze hier uutpraat benne, weer en hoe 't ou- we-van-dage-huus hier zal komme. Zie zoo, die koes was weer óf, maar toe we weer van ongze onderzoekingstocht bij de gast vrouw weerom ware, zag Trui deer un biljetje op| tafel, en ongerweg hadde we ze ok al zien „Ver kiezingspul", riep Trui, „verkiezingspul", ja ze beginne al, ja, ze beginne al en metien graoide ze 't buljetje naar d'r toe, en ze las de onder ste naam: „burgemeester Lovink. Jemig Kre menille, jullie burgemeester, wil die ok naar 'tf| Hagie M'n gastvrouw stong met open 00- j re en mongd, deer wist ze niks van Maar ik; most er meer van wete, en trok 't briefke uut 1 Trui's hangde. En toen ik 't lezen had, barstte ik in lachen uut. 'k Zeg, Trui, je kletst altijd je mongd voerbij. Burgemeester strijdt niet voer ,'n kussentje in de Twiede Kamer, maar hij het de strijd anbonden met de irappele-wratziekte „Jemig", met de wratziekte" zuchtte Trui, nou da's vast 'n goed doel. Den moet ik hier ok us naar 't raadhuus, want ik hew 'n kanjer an mien wang van wat ben je me Ik zeg: ik beschouw 't as 'n Aprilmop -- Jij! met je moppe, raasde Trui je bent hier niet op Wiering Deer hé je geliiek in, poeierde ik heur: weerom. ..Maar zeg us Teun, van die mop van j Hits en Piet, verlejen week bij ongs an durp mot ik je toch efkes vertelle. Ze kwame mekaar bij de burepfomp teugen. „Zoo Piet" zei Hits,; ,niet naar de boelhuus van Vroom „De boel- huus bij Vroom?" vroeg Piet, „is dat vandaag?" „Ja!" En Piet, die nog meer van boelhuze den van schaaserijën houdt, draait 'm om, ijlt naar huus, griep t z'n jas en roept tot z'n jong wiefke. „Neelke, ik gaan te boelhuus!". Neelke naar buur man Jan in de tuun. „Zeg Jan, weer is er van-Pj daag boelhuus. 'k Weet niet," zei Jan, maai* j we zelle efkes in de krant kieke De fok op, j baijegaar met de neus boven de advertensies,.I maar vandaag gien boelhuus viende kenne; wél P op 30 April bij Vroom! ..„Wel, wel" zucht Neel ke, den is Piet heelegaar in de war!" Maar Piet loopt intuschken zoo hard zien biene 'm dreege kenne, z'n hart is vol boelhuusvuur, en toen ie bij Vrooms huus ankwam, zag ie gien stervuling: gien ouwe stoele, gien fornuus met '11 poot er óf, gien iezeren ledikante, gien menschke, niks, niks, niks .„Das raar docht Piet, ik ben toch niet te laat!" Toevallig komme ik en Trui er voerbij en Plet houdt ongs an: „Harm, hier is vandaag toch boel huus!?" „Wel nun'k, man", roept Trui, die al de verkoopings in d'r hoofd het, „wel nun 'k, da's Dingesdag, de leste April eerst Deer gaat Piet 'n licht op! „Verr..", schreeuwt ie, „die smeer lap, ik zal 'm op z'n falie geve!" en hij weg Piet komt woedend thuus, en wordt nog koken j der as Neelke en buurman Jan naar z'n koopjes j vrage. „Wacht maar, as ik 'm teugen kom, slaan ik 'm blauw „Moet je niet doen, Piet", geeft buurman Kees de wieze raad. 'm Ok 'n poes bak- ke, m'n zwalker, 'm ok 'n poes bakke, das veul be ter. Je gaat vaneven teugen kooierstijd naar um toe en je doet met 'n stalen gezicht de boeschip of ie direct bij buurvrouw Jaantje hiernaast komme wil. Ze het 'n boeschip an 'm. En den komt ie vast jj m'n jonge, den komt ie vast. Da's 'n grap" En buurman Kees, die meer van lol den van knok ken houdt, wrieft z'n hangde al over mekaar van de lol, die komme zei. 't Is even. Piet naar Hits. „Geneven" .Zoo Piet!" LJ „Of je daluk bij Jaantje,, die naast ongs woont komme wil. Ze het 'n boeschip an je. Ja ze- 0 ker, ja zeker," zeit Hits, die al popelt van koop- manslust, ..ik kom zoo subuut. Piet weer naar huus, 't licht uut, en in 'n klee- rekas luustere Piet en buurman Jan, of de klink \an de deur bij de bure ok gaat. Buurman Kees houdt intiischken Jaantje an de praat, want aars mocht ze us onder de wol gaan. 't Regent en 't waoit buten, dat 't 'n lust is. Op eens haastige voetstappe, de deur gaat open, en Hits stapt binnen, 'n Avond Jaantje!" „Dag, Hits! Je komt nog laat deur al dat weer. Moet je soms de fondskaart ofstempele Hits spert z'n oogen open! „Fondskaart, wel nee, mare. Piet Doesburg, die zei, dat ik most komme .Buur man Kees wiegelt heen en weer op z'n stoel en ken zich bijkans niet inhouwe. „Man, ik weet nurges van. „Nou ja, maar Piet zei toch, dat je me hebbe most!" Metien stuuft Hits naar Piet en gooit de deur op! „Volk!" Is Piet thuis!?" „Nee zeit Neelke, „maar ik wel! Wat is er?" „Nou Piet kwam bij me, dat Jaantje.." Nog had Hits niet uutsproken of Neelke barstte in lachen uut: „O, Hits, het is melk met room, Piet, is naar de boelhuus van Vroom!" En woest trok Hits de deur dicht en verdween in storm en regen Nou ajuus, HARM. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 2 Mei 1929. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 3 Paarden 150 a *200 *256 Geldekoeien (mag.) 140 a 360 80 Geldekoeien (vette) 250 a 5Ö0 160 Kalfkoeien 185 410 8 Pinken (stieren) 150 k 225 52 Pinken 100 a 130 235 Nuch tere kalveren 10 a 22 219 Overhouders 28 38 29 Lammeren 5 Bokken en geiten 6 13 22 Varkens (mag.) 30 a 44 73 Varkens (vette) per Kg. 0.86 a 88 ;253 Biggen 15 a 32 Konijnen 0.50 a 3 10 Kippen 1.50 a 2 67 Kg. boter 1.60 a 1.75 per Kg. EIERVEILING, SCHAGEN, 2 Mei 1929. Aan gevoerd 155115 Kipeieren. Prijzen 52-54 Kg. 5 k f 5.10 55-57 Kg. 5.20 a 5.30 58-60 Kg. 5.40 a 5.60 61-63 Kg. 5.50 a 5.70 64-67 Kg. 5.80 a 5.90 Ongewogen Wit 5 a 5.40 Bruin 5.40 5.80 Klein j 4.50. Gem. 5.20. 16686 Eendeieren 4.80 a 4.90 30 Kalkoeneie ren 7.30 k 8.10 10 Ganseieren 10 111 Reiger eieren/ 2.50. EIERVEILING HELDER, 2 Mei 1929. Aange voerd 14119 Kipeieren. Prijzen Bruin 5.60 a б.00 Wit 5.00 k 5.70 Aangevoerd 3*25 Eendeie ren 4.60 5.00 per 100 stuks.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2