FIJNPROEVERS ROODE POOL 05 ct. EELE POOL 55 cl. rooken Roode of dele Pool omdat ze met ons zeggen Er is niet beter. PER EA.LF PONO. ii -niet £eteH-J AAN DEN DOOD ONTSNAPT. De landbouwer K. uit Westerbtföiek (Gron.) is gistermorgen als door een wonder aan den dood ontsnapt. 'Tpen hij met twee aan elkaar gekop pelde wagens naar het land reed, lag hij in den voorsten wagen te slapen. Juist op het moment dat de sneltrein, die om 7.49 uur uit Winschoten naar Groningen vertrekt, den onbewaakten over weg te Westerbroek moest passeeren, kwam de wagen met den slapenden man bij den overweg aan. De paarden bleven nog juist op het aller laatste moment uit zich zelf stilstaan. De machi nist remde uit alle macht. De paarden stonden reeds met de koppen tegen de wagens aan, toen do trein stilstond. De trein had eenige vertraging. fTegen den landbouwer is proces-verhaal op gemaakt. ONGELUK. Te Goidschalxoord is dc wed. Verhoog in haar woning van de trap gevallen, waarbij zij zoo on gelukkig neerkwam, dat de dood spoedig intrad. SPELD INGESLIKT. De 6-jarige A. L. te Oosteind heeft een groote speld ingeslikt. Operatief ingrijpen was noodza kelijk. De toestand van den jongen is nog zeer EEN GESTOORDE BRUILOFT. Te Mitweida reed een motorrijder in een bocht in een Jan Plezier met bruiloftsgasten. De motor rijder en de bruid werden ernstig gewond. RECHTZAKEN. gevolgen hunner bij den brand opgeloopen ver wondingen of tengevolge van het inademen der vergiftige gassen, zullen sterven. In vele gevallen was het toedienen van zuurstof te laat. Naar ver luidt bevonden zich, toen de ontploffing voorviel, ongeveer 200 personen in het gebouw. Het is nog niet volkomen bekend, hoeveel hunner onge deerd zijn gebleven. De politieagent, die 't eerst 't gebouw binnendrong stuitte bij den ingang op een stapel van zeker 25 lijken. Een binnendeur was door lijken versperd., zoodat andere patiën ten, die te zwak waren om aan deze hindernis uit den weg te ruimen, de deur niet konden openen. Naar thans wordt gemeld, bedroeg het aantal verpleegden in het ziekenhuis, toen de ramp voerviel, 360. Al deze personen zijn gewond, door GEMEENTE WIERINGEN. HUiSVLÏJITENTOON STELLING Aid. Wieringen „VOLKSONDERWIJS." 24, 25, 26 en 27 Mei m de zaal van Scheltus le HIPPOLYTUSHOEF. INZENDINGEN kunnen DINSDAG of WOENSDAG a.s. van n.m. 5 tot 8 uur worden gebracht: te DEN OEVER hij Mej. D. Metselaar Jd. of hij Mej. D. Bakker Dd. aldaar, te OOS|TERLANü hij Mej. Marie Schub, te WESTERLAND bij den heer C. v.d. Slikke te DE HAUKES hij den heer Semeins. Zoowel particulieren (en wij hopen dat hei er celen zullen zijn! zeg toch niet: het is de moeite niet, dat ik heb) als zij die voorwerpen vervaardig gas vergiftigd, of gedood. 4den op de cursussen, kunnen de voorwerpen dus ,.v\n bovenstaande adressen afgeven tegen een EEN DOMME FOUT VAN DEN BELASTING AMBTENAAR. s Een hotelier te Pasewalk in Pommeren kreeg een dezer dagen een rekening voor de belasting op de publieke vermakelijkheden. Nu had de man al heel weinig fuifjes in zijn hotel gehad en de som kwam hem erg hoog voor.. Hij stuurde daarom den ober naar het belastingkantoor, om nadere opheldering: te vragen. En kreeg die ook. Men verontschuldigde zich beleefd bij den hote lier. Bij vergissing had men niet de kleine som voor belasting op den aanslag geschreven, doch. zijn hooge huisnummer. Het staaltje is wel ge schikt, om het geloof in de onfeilbaarheid der belastingautoriteiten onder de bevolking te ver sterken. GEEN BOBBED HAAR MEER, DOCH FLAPPERKOP. Te Weenen is het wereldcongres der dames kappers gehouden. Uit 21 landen waren de Figa ro's verschenen, niet om te kappen, doch om tc- opereeren, iets wat overigens ook tot het kappers vak behoort. En een zeer belangrijk besluit is ge nomen. Het is gedaan met de Etonkopjes en de geschoren halzen. Besloten is, dat het haar iets langer zal worden gedragen. -Toch zal het kort zijn en kleine kopjes zullen door kundige handen worden gevormd. Echter zal het haar iets luchti ger worden opgemaakt, in overeenstemming met den overgang van magerslank ttot volslank en de gevuldere tailetten. De nieuwe mode zal meei individueel kunnen zijn. En het belangrijkste besluit is „De nieuwe kop het „flapper-frisuur." Dus dames Dus dames U weet het nu. Zitting van Dinsdag 14 Mei. HOOGER BEROEP VONNIS Kantongerecht. ONBEVOEGD UITOEFENEN DER GENEESKUNDE. De 61-jarige heer Lamhertus St., hekend als het „Staphorster Boertje" was door het kanton gerecht te Helder veroordeeld wegens boven aan gegeven overtreding. Hij had medisch behandeld zekere mej. Genet, die leed aan zenuwzwakte en deze 51-jarige dame het gebruik van door hem voorgeschreven en vervaardigde poeders voorge schreven, waarvoor zij 3 was verschuldigd. Appellant was van het vonnis, waarhij hij lot 400 boete was veroordeeld, in hooger beroep was gekomen en werd alsnu verdedigd door mr. Buiskool van Schagen. Verdachte hield op 30 April zitting en bedoelde juffrouw Genet heeft hem toen geconsulteerd. Ook heeft verdachte behandeld mej. Dame, dit eveneens lijdende was, poeders kreeg en 3 he taalde. Hij houdt nog steeds hier en daar spreek uren, aldus het antwoord van St. op een vraag van den officier. Laatstgemelde beschouwde de handelingen van verdachte als bedrijf en requi- reerde bevestiging, ook wat de straf 400 boete betrof, van het door den kantonrechter gewezen vonnis. Mr. Buiskool brak een juridische lans voor zijn cliënt en bracht in het midden, dat door een sa menloop van omstandigheden, door pleiter nader gereleveerd, de geneesheer, die steeds de zittin gen bijwoonde, op 30 April 1929 niet aanwezig was en dit feit op verdachte een ander licht werpt Hij had andere patiënten om die reden niet ge holpen en zonder advies weggestuurd. Pleiter wees voorts op de gunstige reputatie die het Staphorster Boertje, eerst de vader en nu weer de zoon' geniet. Met een enkel woord becritiseerde pleiter de houding van den dokter, die verdachte geregeld assisteerde, op bewusten datum heimelijk weg bleef en bovendien de politie waarschuwde, dat hij niet op spreekuren van verdachte aanwezig zou zijn. Pleiter noemde dit verraad en verzocht op die gronden een sterk verlichte straf in den vorm van een geringe boete. De dokier, die nu verd. assisteerd, is zelf door verdachte genezen van een hardnekkige bron chitis. De officier betwijfelde of de aanwezigheid van een medicus de strafbaarheid van verdachte wel ophief. Ook was spreker sceptisch gestemd om trent de geneeskracht der verstrekte kruiden en persisteerde bij zijn requisitor. In zijn dupliek bleef mr. Buiskool volhouden dat de kruiden on schadelijk zijn en zijn samcngestetld onder toe zicht van een geneesheer. BUITENLAND. VERSCHRIKKELIJKE RAMP IN EEN HOSPITAAL. In een ziekenhuis te Cleveland (Ohio) ontstond gisteren een ernstige ontploffing in de zaal voor de behandeling met x-stralen. Nadere berichten omtrent de ontploffing en den brand in het ziekenhuis melden, dat 99 mon- schen zijn gedood, terwijl de 40 personen, die naar andere ziekenhuizen zijn overgebracht, wei nig kans hebben er het leven af te brengen. De vergiftige gassen hebben de meeste slachtoffers gemaaktaan brandwonden zijn slechts 5 slacht offers overleden. De gifgasdooden hadden bloed verloren uit alle openingen van het lichaam sommigen moeten niet langer geleden hebben dan een minuut, hoewel in die eene minuut het lijden onbeschrijflijk moet zijn geweest. De brand was na twee uren gebluscht. Onder de dooden bevinden zich ook eenige geneeshee- ren, verplegers en brandweerlieden, alsmede een politieagent. Er werden door de brandweerlieden dozijnen personen naar buiten gebracht, van wie zij niet wisten of zij nog leefden of reeds dood waren. Smart -en angstkreten vervulden de lucht. Men vreest, dat vele der geredden aan de INGEZONDEN STUKKEN. MONUMENT NEDERLANDSCH REDDINGSWEZEN. Nederlanders Wanneer het plan rijst een standbeeld voor één of ander staatkundig persoon op te richten, heeft dit niet altijd de sympathie der geheele na tie. Grijpen velen deze gelegenheid aan hun in-, stemming met dit plan te betuigen, anderen staan er sceptisch, sommigen onwelwillend te genover, omdat het niet met hun godsdienstige of staatkundige opvatting strookt. Nu is er weer een plan gerijpt een monument op te richten. De heer L. Bandsma, Directeur der Districts-Arbeidsbeurs te Den Helder, nam hier voor met eenige anderen het initiatief. De uitge breide correspondentie naar alle landen der we reld, naar de Nederlandsche ambassade, de Con sulaten, de Scheepvaartmaatschappijen vormen een lijvig dossier. Eri o wonder Niemand van welke staatkun de of godsdienstige richting hij ook was, maakte eenige bedenking, Allen offerden enthousiast, ie der naar zijn vermogen, want het standbeeld dat hier in Den Helder zal verrijzen, is ter eere der nagedachtenis van de dappere zeehelden langs de geheele Nederlandsche kust. Een monument dus, ter eere van het Nederlandsche Reddings wezen, ter nagedachtenis van de mannen die streden met het roofdier de Zee. Mannen en vrouwen, die op stukgeslagen wrakken met het leven afgerekend hadden, voerden zij veilig uit de gevaarlijke witte grondzeeën naar veilige ha ven. Veel geld kwam reeds binnen in de kas van den ijverigen penninigmeester, den heer Bernh. Meij er, Kanaalweg 97, Den Helder, gironummer 94719 maar toch vele duizenden guldens zijn er noo- dig. De mannen waarvoor het monument zal ver rijzen hebben het verdiend, dat hun naam aan de vergetelheid wordt ontrukt. Ook onder hen is poilu inconnu, een onbekende soldaat. Ergens, waar weet men vaak niet, ligt een doode op den bodem der zee. Geen gedenkteeken wijst de plek aan waar deze nederlansche zeeheld rust. Nederlanders, het monument zal er komen nietwaar Gij zult onzen poilu inconnu herdenken door krachtig met het Comité, waarvan de heer Dries sen,Burgemeester der Gem. Den Helder, voorzit ter is, mede te werken aan de tot stand koming van het monument voor de dappere Blauwe Zee ridders, die heen gegaan zijn. Opent Uw harten, opent Uw beurzen. Het adres van den Secretaris, die gaarne bereid is nadere inlichtingen te verstrekken, is L.-Bandsma, Singel 28, Den Helder. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren en ondertrouwd geene. Getrouwd: Lambertus Hendrik Blom en Hille- gonda Helena Wiggers. Overleden Hubertus Looijestein, oud 5 jaren, zoon van Cornelis Looijesteijn en van Maria Cor nelia Berkhout. Maartje Peijs, oud 78 jaar, we duwe van Gerrit Hopman. Onze Postduivenvereeniging „Altijd Verder' hield j.1. Zondag een wedvlucht vanaf Mons (Bel gië). De duiven werden losgelaten om 8.45. Aan komst te Anna Paulowna: 1 N. Spigt 12.28.49; 2. W. Blaauboer 12.29.06; 3. Jb. Cornelissen 12.31.49 4. N. Spigt 12.32.43 5. Jb. Cornelissen 12.32.38; 6. L. Hogewoning 12.31.35; 7. W. Blaauboer 12.35.31: 9. N. Spigt 12.37.15; 10 L. Hogewoning 12.37.40; 11 L. Hogewoning 12.37.57; 12 Jb. Cornelissen 12.40.38; 13 W. Blaauboer 12.42.05; 14 R. Gerings 12.52.31; 15 M. Vrone 1.03.19. Volgende week wordt gevlogen vanaf Campiëg ne (Frankrijk. n Voorschot. Door P. Compagne, alhier, is een voorschot aangevraagd ingevolge de Landarbei- derswet, ter bekoming van een plaatsje. Door hem is een perceeltje land gekocht van den heer A. fTiel, welk perceeltje aan den Schorweg is ge legen. bon en een vrijkaart ie HIPPCLYTlSHUEF kunnen de op de cursus sen vervaardigde voorwerpen bezorgd kunnen op uovengemelde dagen en uren hij mevr. Witvliet. De inzendingen van particulieren te H.hoef worden gaarne ingewacht DONDERDAG a.s. aan het tentoonstellingslokaal van n.m. 4 tot 9 uur. Voor schoolkinderen zal een wedstrijd in de mooist samengestelde bouquet veldbloemen wor den gehouden; de bouquetten in te brengen'Vrij dag nam. aan het tentoonstellingslokaal. van nam. 5 tot 6 uur. De opening der tentoonstelling zal plaats heb ben des Vrijagsavonds te 8 uur. Verder is de tentoonstelling geopend 's Zater dags van nam. 2 tot 11 uur; 's Zondags van nam. 2 tot 11 uur en 's Maandags nam. van 4 tot 11 u. 's Maandags van 4 tot 6 speciale uurtjes voor schoolkinderen tegen 10 ct. entree. 'sMaandagsavonds half negen Amerikaansche verkooping. Wij hopen dat de tentoonstelling van „Volks onderwijs een druk bezoek ten deel mag vallen Het begin is goed, want als altijd valt de mede werking van de burgerij te loven (Talrijke ge schenken voor de attracties werden reeds ont vangen. Een mooie pop, een krentenbrood, 50 jo- dekoeken, koffiewarmers, mooie geborduurde kleeden, een aantal prachtboeken om aan de kin deren als prijzen uit te deelen, ja nog veel meer is reeds toegezegd. Maar er is ook veel noodig! Die wat voor de tentoonstelling heeft, of voor de attractie, dat hij kome. 't Is o zoo wellekom SUCCES-NIEUWS. Maandag 2e Pinksterdag, vertrekken de Succes-elftallen om kwart voor één naar hét Excelsiorterrein te Kleine Sluis. Succes I zal een propaganda-wedstrijd tegen Schagen I spelen en Succes II komt uit tegen Excelsior I. Succes II speelt om half twee om een medaille en Succes I om half vier om een prachtige beker. Dit belooft dus een paar mooie wedstrijden te worden. Liefhebbers die de elftallen willen ver gezellen kunnen zich opgeven bij den Heer Nieuwbuurt. In de j.1. Woensdagavond gehouden verga dering van Commissarissen der Onderlinge Vee- en Paardenverzekering maatschappij „Helpt El kander" werd van de afd. Paarden de lijst van ingeschreven beesten varyJ Nov.1928 tot 1 Mei 1929 vastgesteld als volgt Verzekerd waren 140 paarden tot een totaal bedrag van 61.650. We gens overlijden moest uitkeering geschieden van 4 paarden. De hiervoor te innen premie werd vastgesteld op ƒ1.- per 100.-. verzekerd kapi taal. Landdag „Volksonderwijs." Op Maandag 20 Mei (2en Pinksterdag) zal op het Sportterrein a. d. Bolweg te Den Helder een landdag van „Volks onderwijs" worden gehouden. Sprekers zullen optreden, terwijl muziek- en zangvereenigingen en kinderkoren van afwisseling zullen zorgdra gen. De aanvang is 2.30 uur. Toegangskaarten a 10 ets. aan Bosker's Boekhandel te H.-hoef ver krijgbaar. Excursie „Bouwat" Oosterland Wieringen. Begunstigd door mooi zomerweer maakten Za terdag 11 uezer de cursisten een excursie naar de geinaalput van den Heer Van der Valk. Onder leiding van den heer Steinmetz had zij plaats en werden door dezen de bijzonderheden uiteengezet. Dat een excursie als dezen leerzaam is en haar moeite waard, bleek de cursisten al ras. Met groote bewondering werd het ingewik kelde bouwwerk van ijzer en beton bekeken en die opmerkingen die gedaan werden duiden wel aan dat dit werk wel een zeer bijzonder werk is. Bijzonder om de verschillende omstandigheden waarmee rekening moet worden gehouden. Deze omstandigheden zijn dan ten eerste het groote verschil in hoogte van de Wieringermee. ten opzichte van het IJsselmeer. Immers de schutsluis krijgt een verval van 5.30 M. Iets wat een aparte bouw vordert. De schutkolk bestaat uit een benedenhoofd, schutkolk en bovenhoofd. De stortmuur hiertus- schen is 4.60 M. hoog. Om later het eventueel schutten van schepen mogelijk te maken laat men het water in- en uit de kolk loopen door middel van rioolen, die uit monden in den stortmuur van den kolk. Hiervoor komen dan nog de jaloezieën, waar door de kracht van het water tot een minimum beperkt wordt. Werden deze voorzorgsmaatrege len niet genomen dan zouden later bij het schut ten van schepen moeilijkheden voorkomen. Het water zou dan met zoo'n geweldige kracht in Je kolk storten dat het schip togen de deuren ge drukt wordt en schade aan schip of sluis zou het gevolg zijn. De schuiven in de deuren vervallen dus. Deze schutsluis dient om later schepen uit de kana len van de Wieringermeer te schutten in het IJs selmeer. De muren van de sluis hebben een hoog te van 13 M. en bestaan uit rechte wanden ge steund dotor conterforten. Betreffende het gemaal zagen de cursisten eerst de twee toeleidingcn elk ter breedte van 5 M. busschen de muren. Door middel van ijze ren schuiven worden deze toeleidingcn afgeslo ten. De contragewichten van deze schuiven loo pen in speciaal hiervoor gemaakte hijschtorens. Voor reserve afsluitingen is zorg gedragen, e- vcnals voor afsluiting der zuigbuizen, zonder dat afsluiting van den toeleiding noodzakelijk is. De toeleidingen zijn verbonden door een verbindings koker welke ook afgesloten kan worden. Het eigenaardige is dat dit gemaal eerst dienst moet doen om de Wieringermeer droog te malen, waarbij het gebouw 8 M. in het water staat. Reserve-krooshekken zorgen er dan voor dat het water dat door de pompen gaat schoon is. Deze reservekrooshekken zijn geplaatst boven het plateau van het toeleidings - complex. Is de Meer eenmaal droog dan gaan de reserve krooshekken weg, doch kunnen bij eventueele overstrooming direct weer dienst doen. Vaste krooshekken zijn geconstrueerd voor de toeleidingen en deze nemen de taak van de re serve krooshekken over zoodra de Wieringer meer droog is. De muren van het gebouw zijn zwaar geconstrueerd met het oog op de reusach tige waterdruk. Een thans waterdicht afgeslo ten deur geeft later toegang tot de toeleidingen voor eventueel schoonmaken der krooshekken, reparatie's enz. De zuigbuizen, 4 in getal hebben een vorm van rechthoekig op rond. Elke pomp heeft twee zuig buizen cn een persleiding. Aan het eind van de ze persleiding bevindt zich een frontconstructie in zee waarin een wachtdeur komt met een z.g. tijwachter, waardoor de deur zich bij opkomend water automatisch sluit. Hierdoor wordt voorko men dat het water via de persleiding terug vloeit. Een ijzeren afsluiter tusschen persbui9 en pomp wordt aangebracht als reserve. De capaciteit van iedere pomp is 250 M3 per minuut. Gezien de kolossale zware machine-blok ken konden de cursisten wel nagaan dat er nogal wat een energie ontwikkeld moet worden om tot een dergelijke groote capaciteit te komen. Geplaatst zullen worden twee zes-cylinder die selmotoren, elk van 600 P.K. Ook bleek de cursisten duidelijk hoe de moto ren geplaatst zullen worden, eveneens de stand der zuigbuizen, het gat waarin het vliegwiel zal komen te draaien enz. De heer Steinmetz wees verder op de maatre gelen die genomen zijn en worden om te voorko men dat door hooge waterstand het gebouw gaat driivcn. Het was de cursisten een leuk idee toen zij op de vloer van het machinelokaal stonden, te be denken dat wanneer het gemaal gaat werken het water W2 M. hooger 9taat als de voet van de motoren. Als bijkomende omstandigheid noemde de heer Steinmetz de bijzondere wijze van bronbe maling van de fundeeringsput. Het welwater wordt op een diepte van 18 M. weggezogen en zoodoende ontstaan geen wellen onder het gebouw, die hare funneste werking dus niet kunnen uitoefenen. Na afloop dankte de. heer Bosker den heer Steinmetz, namens de vereen., „Bouwat" voor zijn moeite en uitleggingen en hoopte dat Bou wat bij een latere gelegenheid weer op een zoo volle medewerking mocht rekenen. Ook dankte de heer Bosker de heeren Burge meester en Secretaris voor hunne blijken van belangstelling en hoopte dat de vereeniging zich in deze belangstelling mag blijven verheugen. Een „Gym-dag. De gymnastiekvereniging Wieringen zal Zondag 2 Juni a.s. een plaatselijke turndag met aspiranten - wedstrijden houden op het sportterrein van den heer Jb. Bruul. De muziekvereniging Harmonie zal worden verzocht haar medewerking te verleenen. De Waterleiding. Zooals we reeds hebben ge meld, zal vanwege het Prov. Waterleiding Be drijf te Den Oever een laag reservoir met een in houd van 500 M3 worden gebouwd om de M.U.Z. en „Trio" van water te voorzien. Dit reservoir wordt dan 'snachts volgepompt en is dan toerei kend om de werken voor een dag te bedienen, 't Euvel van 'n slechte druk op de leiding voor de burgerij zal daarmede wel zijn verholpen We vernamen tevens, dat waar 'n kleine 50 proc. der perceelen nog niet aan de waterleiding zijn aangesloten, ofschoon dit bij de wet is ver plicht, het Dagelijksch Bestuur der Gemeente eerstdaags zijn waarschuwende stem tot de hals- starrigen zal doen hooren. ANDIJK. Donderdagmorgen is het 10-jarig zoontje van den heer B. te Andijk overreden door een achteruit van den proefpolderdijk rijdenden auto. Het knaapje was onmiddellijk dood. Den bestuurder treft geen schuld. HERV. GEM. le PINKSTERDAG H.-hoef voorm. half elf Ds. van Beek. Doopsbediening. Den Oever nam. half drie Ds. Van Beek. Wegens ongesteldheid van den Heer J. K. Lof vers tijdens de Pinksterdagen geen Dienst in de Kapel te Den Oever. Herv. Zusterkr. H.hoef Woensdag 22 Mei av. 8 u. DuuPöGEZ. GEM. Stroe n.ln. 3 uur Ds. P. J. Smidts van Den Helder Zangkoor. Extra collecte voor de V.P.R.O. Donderdag 23 Mei 's av. 8 uur Doopsgez. Zusterk. EVANGELISATIE li.hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. De diensten blijven ook gedurende den Zomertijd aanvangen om 10 uur. Geref. Kerk Beltstraat. 's Morgens 10 uur Ds. Winekel v. Blaricum. 's Middags 3 uur dezelfde. Busdienst vanaf Den Oever. 2de Pinksterdag Maandags Geen dienst. 2e PINKSTERDAG HERV. GEM. Westerland v.m. half elf Ds. Van Beek. Doopsgez. Gemeente: H.-hoef voorm. half elf Ds. Van Calcar van Be verwijk. Extra collecte voor de zending. EVANGELISATIE H.-hoef voormiddags 10 uur de Heer Bosma. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 16 Mei 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 4 Stieren 250 a 300 233 Geldekoeien (mag.; J 150 a 335 79 Geldekoeien (vette) 250 470 60 Kalfkoeien 240 a 410 Pinken 100 k 140 176 Nuchtere kalveren 10 a 24 190 Overhou- ders 28 a 40 500 Lammeren 14 a 24 5 Bok ken en geiten ƒ6 a 20 29 Varkens (mag.) 40 a 54 83 Varkens (vette) per Kg. 0.92 k 0.95 176 Biggen 25 a 36 Konijnen 0.50 k 3 9 Kip pen 1.50 a 3 105 Kg. Boter 1.60 k 1.80 per Kg. EIERVEILING SCHAGEN, 16 Mei 1929. Aange voerd 160939 Kipeieren. Prijzen 52<-54 Kg. f 5.10 55-57 Kg. 5.20 a 5.30 58-60 Kg. 5.50 ét 5.70 61-63 Kg. 5.70 k 5.80 64-67 Kg. 6 a 6.30 Ongewogen Wit 5.10 a 5.50 Bruin 5.80 k 6.20; Klein 5 Gemiddeld 5.30. 22541 Eendeieren 5.20 a 5.30 per 100 28 Kal koeneieren 8.60 a 8.80 16 Reigereieren 2.90. EIERVEILING, HELDER, 16 Mei 1929. Aangevoerd 17067 Kipeieren Prijzen Bruin 5.90 a 6.40 Wit 5.50 k 6.00 Aangevoerd 474 Eendeieren 4.80 a 500. WEGENS DE~FEESTDAGEN ZAL DIT BLAD DINSDAG a.s. NIET VERSCHIJNEN.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2