Wieringer Courant Oe Jaargang. Vrijdag 7; Juni 1929, 2e Bla >koct Vergadering van den Raad op heden Vrijdag am. 2 uur. Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen gelezen. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn van de heeren A. H. J. van T lof, B. Kat, N. Engel, N. J. Poel, D. Koorn Jz., D. laauboer, D. Minnes, C. Koorn Vz. L. Spaander, Maaskant, Jb. Kuiper en C. Maars bericht van inneming hunner benoeming tot lid of plaats- arvongend lid van een stembureau, van Mw. T. at-Scheltus, N. J. Poel, A. H. J. van 't Ilof, L paander,'N. Kaan bericht van aanneming hun- er benoeming tot lid van de commissie tot we- ing van schoolverzuim van M. Gorter bericht •an niet-aanneming zijner benoeming tot lid de ,er commissie van de Heeren O. J. Bosker en J. ilein Cz. bericht van aanneming hunner benoe ming tot lid-werkgever der commissie van Ad vies voor de werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling en van de heeren A. Yixxme en 1 Bakker Vz. bericht alsvoren als lid werknemer dier commissie van Ged. Staten bericht van goedkeuring der 2e suppletoire begrooting, dienst 1928 en bericht van goedkeuring der verordening tot wijziging der verordening op de keuring van waren verder bericht, dat het besluit tot het aangaan eener geldleening bij de gemeentelijke zee-gras-exploitatie niet aan hun goedkeuring i9 onderworpen bericht van ontvangst, ingevol ge artikel 167 der Gemeentewet van de verorde ning tot wijziging der Motor- en rijwielverorde ning de maandstaten der zeegras-exploitatie o- ver de maanden Maart en April 1929, in Maarl zijn verkocht 51 en in April 98 pakken het ver slag van den keuringsdienst van vee en vleesch te Den Helder over 1928 een overzicht van het geen Wieringen betreft is reeds vroeger in ons blad opgenomen het verslag van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten over 1928 van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen bericht, dat voor de uitbreiding der school te Oosterland geen subsidie wordt gegeven. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Verder zijn ingekomen: Een verzoek van de Vereen. Christelijk Nat. Schoolonderwijs om be schikbaar stellen van gelden voor de bouw van een Christelijke school te Den Oever; een adres van de Vereeniging van Staatsburgeressen om ook uit de Gemeente Wieringen. een vrouw te be noemen in het bestuur van 't Neutraal Zieken huis te Alkmaar; een adres van de Afd. Wierin gen Vereeniging „Volksonderwijs" om geen zes de lokaal aan de school te Oo9terland te bouwen doch een nieuwe openbare school te Den Oever te stichten; een adres van de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs, waarin adhaesie wordt betuigd aan 't verzoek van „Volksonder wijs." Al deze adressen worden in handen ge steld van B. en W. om praeadvies. De heer Kaan zou op 't verzoek van „Volkson derwijs 'n voorloopige beslissing willen nemen. Voora. -wil eerst 'n aUvies van Ue vereeniging hoeveel lokalen de school zou moeten zijn. De heer Oden dringt aan op spoed, 'n Vorige maal werd alles op de lange baan geschoven. Verhuur onderwijzerswoning te H.-hoef. De rijksveldwachter-brigadier C. Witvliet heeft verzocht van de gemeente te mogen huren voor een huurprijs van 200.- per jaar de onderwij zerswoning, gelegen Beltstraat No. 2 te Hippoly- tushoef, zoodra deze door den tegenwoordigen bewoner zal zijn ontruimd, on wel op grond, dat de ondervinding de wenschelijkheid heeft ge toond, dat hij in het midden der kom van dat dorp woont. In de vele diensten, welke deze uit stekende ambtenaar dagelijks ook aan de gemeen te bewijst, vinden B. en W. aanleiding voor ti stellen aan dit verzoek te voldoen en hun dus te machtigen deze woning onderhands voor ten min ste genoemde huursom te verhuren. Aangezien op deze wijze de woning echter be neden hare werkelijke huurwaarde wordt ver huurd, stellen zij tevens voor tegelijkertijd de hem bij besluit van 22 October 1926 verleende gra tificatie ad. 50.per jaar in te trekken. De heer M. Bakker dacht, dat indertijd beslo ten was om het huis te verkoopen Voorz. O, nee, de gemeente is toch al niet rijk aan eigendommen. De heer Jb. Lont vindt de huur van f 5.per week niet te hoog. Voorz. We moeten dat doen als een tegemoet koming, gezien de buitengewone prestaties van dezen rijksveldwachter. Hij doet ook veer voor de gemeente; de veiligheid is ooor hem verze kerd en dat is ons veel waard. (Aangenomen. Verzoek van W. Woorfman om onderstand. Naar aanleiding van het verzoek van W. Woortman alhier om hem te vergoeden de begra feniskosten zijner schoonmoeder, ten bedrage van f44.50, wegens onvermogen, vestigen B. en W. de aandacht op art. 30 der Armenwet, waarin o.a. is bepaald, dat Burgemeester en Wethouders zonder beroep beslissen op verzoeken om onder steuning. Waar dus de beslissing uitsluitend door hun college kan geschieden, moeten zij voorstellen het verzoek ter afdoening in hunne handen te stellen De heer Lub zegt, dat de Raad zich moet onder werpen aan art. 30 en alzoo aan de wet, doch spr. geeft B. en W. in overweging in aanmerking te nemen, dat adressant tot het uiterste is gegaan met zijn betalingen, 7 minderjarige kinderen moet onderhouden en langen tijd werkloos is ge weest. v3 Voorz. belooft het advies in de vergadering van B. en W. te zullen overbrengen. De Rekening van Armvoogden over 1928, slui tende in ontvang op f30767.27; in uitgaaf op i 27929.30 en met een batig saldo van f 2837.97. wordt onder dankbetuiging voor het gevoerd be heer goedgekeurd. Voorschriften oprichting van woonketen. Met het oog op de vele klachten, die inkomen over 't overal maar neerplaatsen van woonketen en met 't oog op het brandgevaar achten B. en W. het noodig de oprichting te verbieden in de be bouwde kommen van Hippolytushoef, Den Oe ver, Oosterland, Westerland en De Haukes; als mede binnen een kring van 300 meter dier kom men. Hoewel de bezwaren voor de niet daarbin nen vallende terreinen daardoor niet worden op geheven, meenen zij, dat voorloopig niet verder kan worden gegaan. Zij stellen dus voor het vast stellen van 'n verordening houdende voorschrif ten omtrent de oprichting van ter tijdelijke be woning bestemde loodsen, keten en dergelijke in richtingen. Op een vraag van den heer Lub blijkt dat aan de Oostzijde van H'.hoef de kom eindigt bij M.J Lont's woning. De heer Lub zou dan 't verboden terrein voor keten daar willen uitbreiden tot 300 meter voorbij de molen van Zandburen. Een en ander wordt goedgevonden. Op 'n vraag van den heer de Vries blijkt dat reeds bestaande keten mogen blijven. Aanvulling instructie voor den Gemeente - entvanger. Mede naai' aanleiding van een deswe ge in 'n vorige Raadsvergadering gemaakte op merking, achten B. en W. het wenschelijk het ge tal zitdagen van den gemeenteonvvanger uit te breiden. Zij stellen daarom voor aan den Maan dag, Woensdag en Zaterdag den Donderdag toe te voegen. De heer J. Lont zegt dat hij die meer zitdagen indertijd voorstelde met 't oog op de salarisver- hooging. Waar deze verhooging 1 Jan. 1930 eerst ingaat, zou hij ook de meerdere zitdag tot dien datum willen uitstellen. De heer Lub begrijpt nu dat de heer Lont en kei die meerdere zitdagen wou enkel omdat het salaris werd verhoogd en onverschillig daarvan of er behoefte aan bestaat. Dat is toch ongemoti veerd De heer Bakker is het met Lub eens. Als er geen behoefte bestaat iis 't heelemaal niet noodig Ook de heer Oden uit zich in dien zin. De heer Lont meent dat hij B. en W. had ge vraagd naar de behoefte 'n onderzoek in te stel len; als 't nu niet noodig is zou hij ook geen ver hooging willen geven. Voorz. Over 't salaris hebben wij niet meer te beslissen. Dat doen Ged. Staten en is al beslist. Wordt ten slotte besloten dat B. en W. nog eens naar de behoefte een onderzoek zullen in stellen en het 't voorstel van 'n meerdere zitdag wordt derhalve afgevoerd. Herziening jaarwedde van den correspondent der arbeidsbemiddeling. De heer J. Kaayk, corresp. der Arbeidsbemid deling, heeft, met verwijzing naar 'n deswege ge- done toezegging, verzocht zijn jaarwedde als zoo danig vanaf 1 Januari 1929 te verhoogen van 800 tot f 1200. Met die toezegging wordt gedoeld op be sprekingen, welke plaats gehad hebben tusschen den burgemeester en een der hoogere ambtena ren van het Ministerie van Arbeid. Bij die bespre king is inderdaad door bedoelden ambtenaar de wenschelijkheid tot salarisverhhooging in ver band met den omvang zijner werkzaamheden aangetoond. In dde kosten van 't corresp.schap verleent 't Rijk een bijdrage van 75 proc. B. en W. meenen dus te moeten voorstellen de jaarwedde van den corresp. ingaande 1 Jan. '29 voorloopig nader te bepalen op f1200 en hem voor gebruik van een rijwiel te vergoeden f50 per jaar. Aan zijn verzoek hem een vaste aanstelling te geven, kan echter niet worden voldaan, omdat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat bij ver plaatsing binnen enkele jaren van de Z.Z.wer- ken naar het Zuiden de tegenwoordige organisa tie van het correspondentschap niet kan worden gehandhaafd. De correspondent verzoekt wijders hem eeni ge bezoldiging te verleenen voor de werkzaamhe den, welke hij verricht ten aanzien der controle op werkloozenkassen, aangezien hij meent, dat deze eigenlijk buiten zijn werkkring vallen. B. en W. brengen in herinnering, dat bij besluit dd. 12 December 1925 tot toetreding tot de rege ling, vervat in het Werkloosheidsbesluit 1917, die controle aan den correspondent werd opge dragen. Wat betreft het door hem gedaan verzoek zijn zij van meening, dat, indien het voorstel tot ver hooging von de wedde tot 1200.- wordt goedgek. de belooning van dien -aard is, dat eene afzonder lijke vergoeding voor de werkloosheidsverzeke ring niet noodig moet worden geacht. Zij stellen daarom voor om op dit verzoek afwijzend te be schikken. 'Ter bespreking van deze verzoeken gaat de Raad in comité. Na heropening wordt tot stem ming overgegaan over 't voorstel van B. en W. 't salaris van 800 op f1200 te brengen. Met 9 tegen 2 stemmen wordt het voorstel verworpen. Tegen stemden de heeren J. Lont, De Vries, Bakker, Lub Oden, J. Kooij, M. Koodj, Jb. Lont en J. Tijsen; Voor de heeren P. Kaan en J. Bosker. Aankoop grondstrook voor schooluitbreiding te Westerland. Ten behoeve van den schóolbouw van een vier de lokaal aan het schoolgebouw te Westerland is het noodig gebleken een strook grond aan het terrein toe te voegen, thans deel uitmakende van de begraafplaats aldaar, kadastraal bekend ir» Sectie D. No. 1611. Deze grondstrook is circa 70 M2 groot. Het is B. en W. intusschen gebleken, dat bedoeld kerkhof bij het kadaster ten name staat van de burgerlijke gemeente Wieringen. Deze tenaamstelling schijnt hun toe niet juist te zijn, gezien de omstandigheid, dat de gemeen te zich nimmer als eigenares heeft gedragen en ook het gebruik en de exploitatie der begraaf plaats steeds bij de kerkelijke gemeente heeft berust. Het lijkt hun gewenscht dit abuis te her stellen, hetgeen op de eenvoudigste manier kan geschieden door bij wege van eene rectificatie de begraafplaats ten kadaster te stellen op naam van het Kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente te Hippolytushoef c.a. en van dien overgang uit te zonderen de hierboven bedoelde grondstrook Als compensatie voor deze strook kan een bedrag van ƒ1.- als koopsom betaald worden. Het voor noemde kerkbestuur heeft verklaard zich met deze wijze van handelen te kunnen vereenigen, onder voorwaarde, dat de afrastering van de af te scheiden grondstrook voor rekening der ge meente geschiedt. B. en W. stellen mitsdien voor dienovereen komstig te besluiten. De heer Lub zal zich er niet tegen verzetten, doch vindt dat het kerkbestuur niet erg tege moetkomend is geweest; het was toch vroeger eigendom van de burgerlijke gemeente. Voorz. Ja, volgens 't kadaster, doch dat is nog geen doorslaand bewijs. Bovendien, de gemeente heeft zich er nooit mee bemoeid. De heer Lub. Nu moeten we ons eigendom te rugkoopen. In de haak is het niet. De voordracht wordt goedgekeurd. Zeegrasmaaien. B. en W. stellen voor, in afwij king van hetgeen daaromtrent in de laatste ja ren gold, de maailoonen en verkoopsprijzen iets te verhooging en voor den oogst 1929 de volgen de regeling vast te stellen pakkengeld 3.-, waarvan 2.- bij het aan den wal brengen en de rest, als het zeegras droog is opgeslagen maai- loon f8.- voor prima zwart zeegras en t'3.50 voor de minste soort, de tusschengelegen soorten naar evenredigheid door den keurmeester te be palen; verkoopsprijzen voor de handelaren f 12.- voor prima prima, fll.25 voor goed gemaaid en f9.50 voor afwijkend gemaaid zeegras, alles per 100 KG. De verhooging bedraagt dus f0.50 per 100 KG. behalve voor de derde soort. Tot het doen van een voorstel tot verhooging vinden B. en W. aanleiding in de verwachting, dat evenals beide laatste jaren de vraag weder in belangrijke ma te de beschikbaar komende voorraden zal over treffen. Op het oogenblik is geen zeegras van vo rige oogsten meer voorradig. Het tijdstip waarop met het maaien kan worden aangevangen, zal door B. en W. nader worden bepaald. De heer Jb. Lont waarom op die 3e soort nu geen verhooging van van 50 cent. Voorz. Op die mindere kwaliteit gaat 't niet De heer Kaan waarschuwt tegen die verkoops prijs verhooging. 't Zou kunnen gebeuren dat de afnemers naar andere producten omzagen om dat 't zeegras te duur werd. De maaiers hebben in 't laatst inzake 't loon toch geen klagen gehad en 'n handelaar moet toch ook wat verdienen. De heer Oden: trotsch de hooge prijzen vechten ze er om; spr. is van meening dat de prijs gehand haafd kan worden. De heer Kaan begrijpt dat zijn woorden -op het oogenblik toch paarlen voor de zwijnen zijn. De handel wordt echter op deze manier onmogelijk. Voorz. wil even de heeren kenbaar maken dat de heer Kaan geen belanghebbende is. De heer de Vries toont aan dat het maailoon werkelijk zoo moet wezen en niet overdreven is te noemen. (De voordracht wordt aangenomen. Opruiming handbrandspuiten. Nu de brandspuithuisjes weer vrij veel onder houdskosten zullen vorderen (het brandspuithuis je te Den Oever verkeert in zeer vervallen toe stand) achten B. en W. den tijd gekomen de hand brandspuiten op te ruimen. Ontkend toch kan niet worden, dat het nuttig effect van deze spui ten gering is, terwijl men er voor de bediening een vrij omvangrijke organisatie van brandweer personeel voor in stand dient ta houden. Enkele jaren geleden meende de Road nog de ze spuiten te moeten behouden, uit overweging dat ze voor een eerste optreden bij brand nuttig konden zijn. Van dit nut zijn zij echter niet over tuigd, omdat de autospuit te Hippolytushoef bij na even vlug £p het terrein van den brand aan wezig zal zijn. B. en W. meenen dus te moeten voorstellen de handbrandspuiten buiten dienst te stellen en deze zoo mogelijk van de hand te doen en tevens de aanwezige brandspuithuisjes aan den meestbiedende te verkoopen. Wordt goedgekeurd. De heer Lub zou een en ander in het musea willen plaatsen. Commissielid wering schoolverzuim. Wegens het niet aannemen van zijn benoeming van den heer M. Gorter, hebben B. en W. een nieuwe voordracht samengesteld: 1. J. Hegeman Jz.; 2. J. Poel Az. De heer Hegeman verkreec 5 stemmen; de heer Poel 6; alzoo gekozen de heer Poel. Tot onderwijzeres in vasten dienst te Wester land werd benoemd Mej. M. S. A. Glazer, thans reeds aldaar tijdelijk in functie en tot onderwij zeres in vasten dienst te Hippolytushoef Mej. C. A. Dieo, ook reeds tijdelijk in functie. Beiden werden met algemeene stemmen be noemd. Benoeming onderwijzer aan elk der scholen te Oosterland en te Hippolytushoef. Krachtens de thans geldende bepalingen van art. 28 der Lageronderwijswet 1920 zuilen vanal 1 Afcril 1929 aan de school te Oosterland verbon den moeten zijn 5 vaste leerkrachten. Volgens het oordeel van den Inspecteur van het Lager onderwijs is het noodig in de vacature van de vacante 5e plaats een mannelijke leer kracht te benoemen. B. en W. bieden daartoe de volgende voordracht aan 1. F. H. T. Jasperse, thans tijdelijk te Oos terland werkzaam 2. W. F. Louwrier, thans tij delijk te Leiden werkzaam 3. H. de Jong, thons tijdelijk te H.-hoef werkzaam. Voorts behoort alsnog te worden voorzien in de vacature van onderwijzer aan de school te H.-hoef, ontstaan tengevolge van het aanH. J. ton Broek verleend eervol ontslag. Voor benoeming is door B. en W. de volgende voordracht opge maakt 1. H. de Jong 2. W. F. Louwrier 3. F. H. T. Jasperse. De stukken der sollicitanten, als mede het advies van don Inspecteur en het be richt der betrokken hoofden van scholen worden overlegd. B. en W. stellen voor de benoeming te doen ingaan op 16 Juni a.s. Voor de vacature ten Broek is door don Minis ter vrijstelling verleend van de verplichting tot benoeming van een wachtgelder zij vertrouwen dat gelijke vrijstelling voor de vaooture te Oos terland zal worden verleend, waartoe een ver zoek reeds is uitgegaan. De heeren Jasperse en de Jong worden met al gemeene stemmen benoemd. VOLGT RONDVRAAG. De heer J. Lont. vraagt of het waar is, dat dezen winter aan ongeorgani seerde ongehuwde werkloozen steun is verleuid. Zoo ja, dan stelt hij voor om dat in 't vervolg niel weer te doen. Ze moeten zich maar organiseern Voorz. zegt dat inderdaad steun is verleend Doch deze winter was abnormaal en de lange werkloosheid was de oorzaak, 't Is echter voorba lig nu al op de zaak vooruit te loopen. De heer Lont. Ik doe 't als 'n prikkel o;u ze tot organiseeren te dwingen. Nu lachten ze de geoi ganiseerden uit. En thans hebben ze dan tijd ge ïi'oeg om aan te sluiten. Weth. Tijsen. We hebben ze in het uiterste ge val wat gegeven. We moeten nou niet vooruitloo pen; misschien krijgen we zulk 'n winter niet meer is te hopen. De heer Lont wil naar aanleiding van het inge zonden stuk in de Wier. Crt. vragen of er nu Zon dag bij Bruul bal is en volgende Zondag weer. De kleine kasteleins zitten toch ook voor hun brood. Volgons 't stuk wordt Bruul bevoorrecht. Voorz. Toen Wieringen nog een eiland was, hadden alleen plaatselijke vereenigingen hal. La ter toen de dijk lag gingen de jongelui naar an dere plaatsen als daar bal was en toen heeft men mij er opmerkzaam -op gemaakt dat dat geld toch in de gemeente moest blijven. T-oen ben ik vrijgeviger met bal geworden. Nu klaagt men er •over, dat 't veel bal bij Bruul is, maar als plaat selijke vereenigingen dat aanvragen in die zaal is 't voor mij moeilijk te zeggen: je moet naar 'n andere zaal gaan. Dan kwam men bij mij, dat men wou hier ook wel eens goede vakmenschen zieen op 't gebied van tooneel. En het is jammer, doch als er geen bal na is, is het niet mogelijk hier 'n goeje troep rendabel te maken. Het is niet de laatste winter, dat ik voor 'n gezelschap van buiten bal toestond doch de laat ste paar jaar. De heer Lont blijft het betreuren dat met jene ver de winst gemaakt moet worden. Dan is het 1 kunstgenot in een goed gezelschap toch ook ver el te zoeken. Voorz. betreurt ook de toestanden, die daarbij P minder gewenscht zijn, zooals laatst met re gym doch moeilijk is het alles te ondervangen. De heer Lub zegt een zaak te willen bespreken, die reeds vroeger door M. Kooij is aangevoerd *t Betreft 'n kind van Wed. S. Bakker, dat gaat wegens ziekte niet naar school en toch moet nog geregeld schoolgeld worden betaald. (Zal worden onderzocht door B. en W. Verder wil de heer Lub trachten wat geld los te krijgen van het wegenfonds. Hij heeft van 'n gemeente gelezen, die f 4321.75 heeft gekregen. Voorz. zegt hierover al eens ter bespreking naar Haarlem te zijn geweest, doch 7?ndp'- °"c- ces. Echter zal 't nog eens geprobee/7 j 1 zwond)aoi Op de opmerking van den lieer Lu?.c lee,.zcf 1 E. Bakker te Den Oever een rioolput '>0| 11 11 zegt voorz. het jammer te vinden, dt c -on 1 'l€e schcn met zulke klachten niet eerdei?aa11 ze J* £at streeks aan het secretarie komen. uentekort Zal in worden voorzien. P°P beloopen De heer Oden komt nog eens terug.110 ,b z0° ger geopperd voorstel de aftrek voc[' IJlaar 1 slot Vö lijk levensonderhoud bij de Inkom te verhoogen. 'maar 0J>zf Voorz. zegt, dat dit toch voor dit ™er£cn n) niet meer kan gelden; spr. heeft dc v'0ft 7n c'c ru* er naar gevraagd. zn vrinden m Oden vraagt of het toch evengoed nM J; Wl beuren; 't wordt telkens op de lange baan"gè-',f,n schoven en spr. houdt van opschieten, 't Schijnt dit jaar nog wél (e kunnen; de kohiei'en zijn nog niet vastgesteld. Voorz. Dat duurt nog 2a 3 weken. De heer Lub vraagt of de verhooging reeds thans oo kniet wenschelijk is met 't oog op de nieuwe financieele regeling tusschen Rijk en Ge meenten. Spr. weet niet of de nieuwe wet verhoo ging zal toestaan. Voorz. meent dat aanneming van 't voorstel O den op 't helastingcijfer zal drukken. De heer Lub zegt, dat bij de vaststelling van i vermcnigvuldigingscijfer toch als is geantwoord dat dit geen verandering zou behoeven te onder gaan. De heer Oden zegt dat hij 't voorstel al twee maanden geleden heeft ingediend cn hij had ze ker gedacht dat 't nu zou worden behandeld. Hij acht de behandeling nu wenschelijk en stelt voor de aftrek noodzakelijk levensonderhud voor ge huwden te brengen van f600 op f800 envoor on- geliuwden van f400 op 600. Met 7 tegen 4 stem men aangenomen. Vóór De Vries, Lub. Oden M Kooij, Jb. Lont, Tijsen en Jn. Lont; tegen Bakker Jn. Kooij, Kaan en Bosker. Indien mogelijk invoering nog in dit belasting jaar; anders het volgende. Op de vraag van den heer Jn. Kooij, of 't neu- we hek bij de Westerlander school een beetje goed zal zijn, wordt bevestigend beantwoord. De heer M. Kooij heeft nog iets om de goede naam van Wieringen te redden. In de Merwede- bode heeft spr. gelezen, dat arbeiders die onder de kust werken in de forenscnbelasting worden aangeslagen, ook die op de Oude Zeug. Daarom gaan ze naar Medemblik om hun inkoopen te doen. Is het werkelijk zoo zwart of rood als het wordt voorgesteld Voorz. zegt, dat de Forensenbelasting al jaren bestaat en ook hier wordt geheven. Ook Wierin- gers worden elders aangeslagen. Bij dc nieuwe regeling vervalt de forensenbelasting. Dat" de arbeiders aan de Oude Zeug hier ook worden aan geslagen is onjuist, aldus voorz. Dit hoort bij de gemeente Medemblik. De heer Kooij: dat is 'n pak van mijn hart. De heer Lub zegt, dat ook iets van die forensen aanslagen in Het Volk heeft gestaan; het is ech ter later tegengesproken Hierna Sluiting. (Ongecorrigeerd.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 4