Deze constateerde, dat de topgevel los zat, ver moedelijk van de strenge vorst van den afgeloo- pen winter. De brandweer heeft een gedeelte van den gevel afgebroken. Ook de naast liggende geveltoppen bleken los te zitten. Daarvoor is de bouwpolitie gewaarschuwd. DE STAKING TE ZAANDAM. De stakende landarbeiders te Oostelijk Gronin gen hebben aan de stakingsleiding van de Zaan- sche houtwerkers 15.000 K.G. aard-appelen ter beschikking gesteld. De Centrale bond van transportarbeiders heeft den steun aan zijn leden wederom met 2 ver hoogd en daarmee gebracht op 18 per week. Voor ieder kind wordt 1 bijslag gegeven. Naar het Volk meldtheeft mr. J. E. W. Duijs eenige wagen gesteld aan de regeering in ver band met de wijze, waarop de minister van ar beid overwerkvergunning verleent tot liet doen arbeiden van onderkruipers te Zaandam, alsme de in verband met de wijze, waarop van deze o- verwerkvergunningen door do patroons wordt gebruik gemaakt, door deze onderkruipers bij voorkeur op provoceerende wijze langs den open baren weg te werk te stellen. In het bijzonder heeft mr. Duijs de regeering de vraag voorgelegd of zij niet meent, dat het verleenen van deze overwerkvergunning niet in overeenstemming is met de neutraliteit, die de overheid in een der gelijk conflict in acht heeft te nemen, te meer, daar van werkgeverszijde steeds alle rijksbemid deling werd geweigerd. Verder heeft hij de vraag gesteld, of deze wijze van onderkruipens te werk te stellen langs de openbare wegen niet noodza kelijk moet leiden tot een verstoring van de open bare orde. Mr. Duijs heeft verzocht, onmiddellijk een eind aan dezen toestand te willen maken of anders de motieven te wallen mededeelen, op grond waarvan de regeering aldus handelt. VISSCHERSSTAKING GEËINDIGD. De Scheveningsche visscliersstaking is Maan dag onverwachts beëindigd door tusschen komst van het bestuur der Schippersvereniging, die de partijen tot elkaar bracht, waarbij een voorstel van de stakingsleiding door de reeders werd aan vaard. DE 75000ste INWONER VAN TILBURG. Maandag werd te Tilburg de 75000ste inwoner geboren en bij het bevolkingsregister aangege- geven. Onder leiding van de N. Tilb. Courant was een succesvolle actie op touw gezet om dit feit niet onopgemerkt voorbij te laten gaan. tengevolge waarvan de jongste inwoner van Tilburg een groote hoeveelheid geschenken zal ontvangen, zooals tegenwoordig bij dergelijke feesten te doen gebruikelijk is. De baby is een jongen, Franciscus Anthonius Dioysius Wilbord genaamd en is zoon van een te Tilburg wonend voerman. LADELICHTER GESNAPT. Zaterdagmiddag betrapte een 60-jarige siga renwinkelierster aan de Oosterstraat te Delft ten 20-jarige jongeman op de ladelichting. Zij tracht te hem tegen te houden, waarop hij haar vast greep en teger. deri grond gooide. Na de vrouw een trap op de borst te hebben gegeven, nam hij ijlings de vlucht, Eenige gelui gen wasten een vrij nauwkeurig signalement op te geven. De 20-jarige L. uil Delft is daarop aangehou den en door eenige getuigen herkend. L. is 8 jaar in een opvoedingsgesticht geweest en 10 weken geleden voorwaardelijk ontslagen. Zijn buit. bedroeg nauwelijks een gulden. EEN BRABANTSCHE FAMILIETWIST. Zondagmiddag half twee ontstond in het café van O. aan den Broekhovcnscheweg te Tilburr ccn hevige twist tusschen vader Romhouts en zijn beide zoons Jan en Adriaan. Laatstgenoem de kreeg daarbij van den vertoornden vader eer niet levensgevaarlijken messteek in de borst Om half vier ging de vader er opnieuw uit en toog naar de woning van de zoons, waar hij de deur gesloten vond. Hij bewerkte den toeganc met steenworpen en trachtte de deur in te trap pen, waarna de zoons het huis uitstormden en den vader dusdanig toetakelden, dat hii per zie kenauto naar het gasthuis moest worden ver voerd. De oude heer, wiens gelaat onherkenbaar groon en geel geslagen is, verkeert in levensge vaar. De politie heeft de zaak in onderzoek. PROVINCIAAL NIEUWS. OPGEDRAGEN. B. en W. van Den Helder hebben het bouwen van een Zeevaartschool, aan het Ankerpark, op gedragen aan de firma R. K. Koppen en Zn. te Alkmaar voor de som van f 108980. - NED. HERVORMDE GEMEENTE te SCHAR- WOUDE. Op voorstel van den kerkeraad der Ned. Hervormde Gem. te Scharwoude zijn er voorloopige besprekingen gehouden om te ko men tot een combinatie dezer gemeente met die van Groothuizen—Avenhorn (alleen in de classis Hoorn.) Deze besprekingen hadden een gunstig resultaat. Binnenkort zal een gecombineerde vergadering van alle colleges nader over deze zaak beslist worden. Scharwoude is een minia tuurgemeente, welke tevens geen voldoend pre- dikantstractement kan aanbieden. WIERINGERWAARD. Zondag werd door de Gymvereen. „Olympia" op het terrein van de voetb. Wieringerwaard Atletiekwedstrijden en Grensbal-Demonstratie gehouden, waar niet min der dan 104 deelnemers- en sters in uit kwamen. Daaronder waren heel goede athletieke krach ten; zoo verscheen de lange afstandlooper Klaase uit Haarlem op de baan; met recht, het was voor de Ahtletdekliefhcbbers een mooie spannende middag. Tevens werd een „grensbal-demonstratie" ge houden tusschen 'n vereeniging uit Hoorn en Zaandam, welke door Hoorn werd gewonnen. ZUIDERZEEWERKEN. P. E. N. en Gemaalput. Men meldt uit Medemblik Van Opperdoes af over den zeedijk komen de gemeente Medemblik binnen de electrische hoog spanningslijnen naar den gemaalput der Zui derzeewerken te Medemblik, welke lijnen onder een spanning zullen komen te staan van niet minder dan 50.000 volt. De aanwezigheid van deze geleiding» n brengt groot gevaar mede. Im mers niet alleen aanraking van deze draden, doch ook benadering tot op ongeveer 20 cm. moet reeds doiodelijk zijn. WIJDENES. Woensdagmorgen deed zich aan den Oosterleekerweg het eigenaardige geval voor dat de wasch bij mej. Steen bij bladstil weer van de bleek werd opgenomen en de lucht in ging. Twee beddelakcns waren zóó om de tele foondraden gewoeld, dat het heel wat moeite kostte ze los te wikkelen. Verschillende kleeding stukken werden over den weg verspreid, terwijl enkele op een 100 M. afstand bij de buren terecht kwamen. Een paar zakdoeken hingen aan den hoogsten top der boomen vermoedelijk was hier een hoos aan het werk. Het behandelen van de wasch moest echter van voren af weer beginnen, zegt de N.H.Crt. UIT ONZE KOLONIËN. EEN AANVAL OP WILLEMSTAD De Gouverneur ontvoerd, doch weer teruggebracht. Eenige politiebeambten gedood. De „Kortenaer" vertrekt met spoed naar Willemstad. Zij neemt een detachement Rotterdamsche Mari niers te Hoek van Holland aan boord. Een telegram uit Willemstad, de hoofdstad van de Nederlandsche kolotie Curagao, meldt, dat een gewapende bende, bestaande naar men gelooft uit Venezolaansche nationalisten, Zater dagavond de kade van Willemstad heeft bezet en verscheidene politiemannen gedood. De aan vallers, die generaal Wibino aan het hoofd had den, maakten zich meester van het Amerikaan- sche stoomschip Maracaibo, vrevolgens namen zij den Nederlandschen gouverneur, ir. Fruij- tier, den commandant van het garnizoen en een aantal soldaten al sgijzelaars aan boord, waarop zij vertrokken. De aanvallers gingen op de kust van Venezue la aan wal en lieten daar de Nederlanders vrij, die per s.s. Maracaibo Zondag gezond en wel te Willemstad zijn teruggekeerd. De vijandelijke invallers zijn te Venezuela ee nige mijlen ten Noorden van Lavela aan land gegaan Men heeft de Nederlanders geheel onge deerd gelaten en het plotseling uitstapje naar zee, als gevangene, heeft hun geen schade ge daan. De bende, die naar gezegd wordt onder leiding van generaal Wibino stond, viel plotseling uit zee het land binnen, nam het s.s. „Maracaibo" in beslag en nam de hooge Nederlandsche amb tenaren, blijkbaar slechts voor eenigen tijd, als rijzelaars aan boord. De invallers waren goed gedisciplineerd en verscheidene politie-beambten werden gedood, bij een poging om hen te overmeesteren. Hr. Ms. „Kortenaer" naar Willemstad. Hr. Ms. „Kortenaer"' vertrok Maandagavond van Den Helder naar Hoek van Holland, waar een detachement mariniers uit Rotterdam 1 of ficier en 39 onder-officieren en minderen werd opgenomen. Daarna werd zoo snel moge lijk naar Willemstad gestoomd. Een mededeeling van het Minis terie van Koloniën. Het Ministerie van Koloniën deelt het volgen de mede In den loop van den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een gewapende bende van naar schatting 500 Venezalanen met blijkbaar tegen de Venezolaansche Regeering gerichte bedoelin gen, de militaire politiemacht te Willemstad overvallen. Ondanks den tegenstand der wacht werd deze door de overmacht der rebellen overmand. De sergeant-majoor V. werd hierbij gedood en de sergeant M., zoomede de brigadier Van Z. zwaar- en een antal minderen licht gewond. De briga dier Van Z. is volgens een nader bericht aan zijn wonden overleden. De bende plunderde het munitie-magazijn eer kazerne en wist daarop den gezagvoerder /an een in de haven liggend stoomschip te dwiugen hen naar Venezuela over te brengen. Zij slaag den er bovendien in, den gouverneur en den com mandant der politie^troepen bij verrassing op te lichten en met enkele militairen aan boord van den stoomer te brengen. De gouverneur, de troepen-commandant, en de militairen zijn intusschen naar Willemstad teruggekeerd. Wapenen buit gemaakt. Van andere zijde wordt nog geseind, dat de aanvallers wapenen hebben buitgemaakt. De Nederlandsche kolonie Gurapao. Curaqao is het grootste eiland van Ned. West- Indië, gelegen ten Noorden van Venezuela. De oppervlakte is 500 K.M.2 en de bevolking be draagt ongeveer 35.000 zielen, waaronder slechts een paar honderd Nederlanders. De rest bestaat uit negers en kleurlingen. De beschaafden spree ken meeren deels Engelsch of Spaansch, hei volk papiamento. Willemstad is de eenige stad op het eiland en bezit een mooie haven. De hitte van het tropische klimaat op Curagao wordt ge temperd do-or den N.O. passaat wind. De neer slag is echter zeer gering, soms regent het er in geen jaren, zoodat in het watergebrek moet wor den voorzien door zoetwaterbronnen en putten. Geteeld worden er alleen mais, aardnoten en wat grolenten. Flora en fauna hebben er weinig te beleekc- nen. De geitenteelt is nog het meest loonend, de zoutwinning van niet veel belang. De industrie wordt beperkt tot het vlechten van stroohoeden. De politietroepen worden gevormd door kleur lingen, aangevoerd door Nederlandsche officie ren. Cura<jao werd in 1634 door de West-Indische Compagne veroverd, in den Napoleontische» tijd legde Engeland er beslag op, doch het eiland werd in 1816 terug gegeven. Venezuela. De Vereenigde Staten van Venezuela vormen de Noordelijkste van de Zuid-Amerikaansche republiek. De grootte bedraagt 20660 K.M2., het aantal inwoners circa 2V£ milliocn. Het land be zit rijke goud- cn zilvermijnen, steenkoolmijnen en levert verder petroleum, koper, marmer, lood cn zwavel op. De schoonste keerkringplan ten groeien er welig, voorname bronnen van 's lands rijkdom zijn nog cacao, koffie, tabak, indigo, ka toen, verfhout,, timmerhout en vee. Venezuela is een bergland. De oostelijke Cor- dillera des Andes strekt zich do-or het Noorden des lands van West tot Oost uit en eindigt in het schiereiland Paria. In de Siërra Nevada verheft zich dit bergland tot bijna 5000 M. Ten Zuiden ervan ligt een uitgestrekte vlakte, door welke de Orinoco-rivier stroomt. Venezuela werd in 1498 door Columbus op zijn derde reis ontdekt en in 1845 door Spanje als re publiek erkend. Maatregelen te DEN HELDER Men schrijft uit Don Helder: Het plotselinge vertrek van den torpedojager „Kortenaer" naai de West is Maandag natuurlijk het groote onder werp der gesprekken geweest. Den ganschcn dag dron^de een groote menigte in de nabijheid van de Buitenhaven tezamen, waar met man en macht gewerkt wordt om het schip in gereed heid te brengen. 4^. Het bericht betreffende de bezetting van Wil lemstad kwam hier Zondagavond 8 uur bij de directie der marine binnen, en oogenblikkelijk werden maatregelen genomen tot gereedmaken van den torpedojager. Tal van mannen moesten van hunne woningen worden gehaald en de werf ontwikkelde een koortsachtige haast om al les tijdig gereed te hebben. Ook Maandag werd den ganschen dag druk gewerkt en Maandag a- \ond 10 uur was de „Kortenaer" voor het ver- •ek gereed Heden (Dinsdagmorgen) zal het schip te Hoek van Holland 'n detachement mariniers, bestaan de uit 40 man innemen. Het totaal manschappen aan boord stijgt dan tot 150. Ook de „Hertog Hendrik" zal zoo spoedig mo gelijk naar de West worden gedirigeerd. Vermom delijk vertrekt deze bodem Donderdag Wegens ontstentenis van de marinekapel, die in de hoofdstad was, heeft een der plaatselijke muziekkorpsen, de harmoniekapel „Winnubst aangeboden bij het vertrek van de „Kortenaer de bemanning het gebruikelijke uitgeleide te go- ven, welk aanbod is aangenomen, zoodat Maan dagavond de „Kortenaer onder muziek van „Winnubst" haar reis hoeft aangevangen. TROTZKI. Een verzoek aan MacDonald om een pasvisum voor Engeland. Konstantinopel, 8 Juni. Trotzki heeft in een telegram aan Kamsay MacDonald om een pas visum verzocht, waarbij hem vergunning wordt verleend naar Engeland te komen. Trotzki mo tiveert zijn verzoek met dringende gezondheids redenen. DE COMMUNISTISCHE PARTIJDAG. Ook de kinderen in actie I De communistische betoogingen, welke Zater dag te Berlijn zijn gehouden en waarvan het W. B. melding maakte, waren de inleiding tot®dcn Vrijdag geopende tienden partijdag. Een prachtig geborduurd met Russische spreu ken voorzien vaandel van zware zijde prijkte in de zaal als het geschenk van Moskou aan de Duitsche communisten. Uit de telegrafische berichten stippen wij aan, dat, nadat de voorzitter Pieck de praatjes had geloochenstraft,, dat de communistische partij op sterven lag, aan het einde van de verschillen de toespraken bij de opening, ook vijf kinderen in den leeftijd van zes tot 12 jaar ten tooneele verschenen als afgevaardigden van den Jeugd- Spartacusbond, die eveneens vergaderde. Een 7- jarige knaap begon een speech af te steken tot de „oudere kameraden", maar werd door den aanval van fotograven en filmoperateurs zoo verschrikt, dat hij niet verder kon komen. Uit alle deolen van het land kwamen telegram men binnen van afdeelingen van den verboden roode frontstrijdersbond. De draadlooze dienst meldt nog, dat het opper bevel van het Russische leger het plan zou heb ben opgevat alle bij de Mei-relletjes gewonde Duitsche communisten uit te noodigen zich naar de Oekrajine te begeven, om daar op kosten van het opperbevel verpleegd te worden. INGEZONDEN STUKKEN. \Yleringen, Juni 1929. M. de Redacteur. Mag ik nogmaals eenige plaatsruimte van U verzoeken. Bij voorb. dank. Ofschoon ik van den Burgemeester geen rechtstreeks antwoord op de door mij in uw blad gestelde vragen mocht ontvangen, heb ik toch in het Raadsverslag kunnen lezen, dank zij de vra gen, die de heer J. Lont j.1. Vrijdag in den Raad aan den voorzitter stelde, op welk standpunt zich de Burgemeester heeft gesteld tot al- ot niet toestemming geven voor „bal". Doch waar ZijneEdelAchtbare aan den heer Lont en Den Raad verklaart, dat hij al sinds twee jaren van standpunt is veranderd en vrijgeviger met „bal" is geworden en het nu niet meer be perkt, dat juist plaatselijke vereenigingen dat moet aanvragen, hoe rijmt ZijneEdelAchtbare dan het schrijven, dat hij op 16 Mei 1929 aan de zaalhouders Veerdig, Lont en Scheltus verzond, waarin staat vervat: In antwoord op Uw schrijven van 8 Mei j.1. deel ik U mede, dat de bezwaren tegen het hou den van danspartijen op den tweeden Pinkster dag nog onverzwakt bestaan. Vooral, nu zoove le vreemdelingen hier verblijven, is de kans op twisten en vechtpartijen bij dergelijke gelegen heden grooter dan ooit. De door U bedoelde dansavonden zijn niet gegeven aan den Heer Bruul, doch toegestu »n op verzoek van plaatselijke vereenigingen. Ik acht mij niet gerechtigd, hoe vele bezwa ren ook tegen deze avonden bestaan, deze te weigeren. Indien van vereenigingszijde ook voor Uwe lokaliteiten balavonden worden aan gevraagd, zal ik mij ook daartegen niet verzet ten. De burgemeester schrijft dus „de door U be doelde dansavonden zijn niet gegeven aan den beer Brunl, doch toegestaan op verzoek van plaatselijke vereenigingen. En dan schrijft de burgemeester verder: Indien van VEREENI- GINGSZIJDE ook voor uwe lokaliteiten enz. Het spreekt dus voor mij als een boek, dat alleen op aanvrage van plaatselijke vereenigin gen aan die kasteleins bal wordt toegestaan. Bij Bruul echter werd driemaal achter elkaar bal toegestaan bij voorstellingen van het Am- sterdamsche Gezelschap Langenaken, dus die „bals" werden dan blijkbaar door dat gezelschap bij den burgemeester van Wieringcn aange vraagd. Mijn vraag blijft dus gerechtvaardigd (cn daar op heb ik nog geen antwoord kunnen lezen): „Is het Amsterdamsche tooneelgezelschap Lan genaken" een plaatselijke tooneelvereeniging ge worden Zoo niet dan is mijn conclusie, dat er groote voorkeur plaats heeft bij het toe stemming geven van bal, waarbij anderer zaken ten zeerste worden benadeeld. En ik spreek de hoop uit, dat de Burgemeester zich in dat op- zich zal wijzigen. M. de HAAN, zaalhouder. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Gevonden een slinger, om ruiten open te draaien van een auto. Een platte schaaf. Aan komen vliegen een blauwe postduif, met gummi ring aan de Linkerpoot, en zilveren ringe tje aan de rechterpoot, gemerkt 3 28 F 1734.- Inl. bij den Gem. Veldwachter. In de concertzaal „Concordia" van den heer Jb. Bruul ie Hippclytushoef werd j.1. Zjndag door het Araslevdainsch Toneelgezelschap, dir.: Joh. Langenaken voer een flink bezette zaal op gevoerd het diama „Als het Moederhart spreekt in 5 bedrijven. De opvoering ervan was magne- fiek en de inhoud buitengewoon mooi, zoodat tot het einde toe 't spel aandachtig werd gevolgd cn zeer in den smaak viel. Een daverend applaus viel dan ook de dames en heeren tooneellisten na ieder bedrijf als bewijs van ingenomenheid ten deel. Een gezellig bal besloot deze heerlijken avond. De heer Jb. Dekker Pz., nieuw gekozen hoofdingeland en de heeren P. F. Kuut, Alb. S. Klein en C. Jb. Kool herkozen hoofdingelanden van „Het Heemraadschap Wieringen" hebben al len hun functie aangenomen. De M. U Z., die een Jraadlooze verbinding met al haar werken heeft, vestigde ook al reeds een in stallatie op het pas opgespoten eiland „Breezand" (tusschen Wieringen en Friesland en heden Dinsdag middag werd het eerste radio-telefonische gesprek gevoerd. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes II voor de Zornerc. tegen Concordia I. S. II liet heel goed spel zien en wist dan ook met 62 te win nen. Voorwaar een mooie overwinning. De Succes-aspiranten A. en B. waren onder leiding van den heer Nieuwbuurt naar Schagen getogen om daar tegen de Sch-adspiiranten te spelen, liet Succes B.-elftal speelde een mooie partij cn wist te winnen met 20. Het Succes- A.-elltal verloor net op het kantje af met 43, zoadat Sch de medaille won. Donderdagavond half acht zal wederom op het Succes-terrein de ontmoeting plaats vinden tus schen Succes 1 en II. Dit kan een mooie wedstrijd worden daar Succes II lang niet voor de poes is, cn dus haar best wel zal doen. Wij geven echter de speiers van beide elftallen in overweging er g< cn ruwe partij van te maken want dan is het mooi er gauw af. Aller opkomst wordt dringend verzocht, zoodat beide elftallen volledig kunnen zijn. ANNA PAULOWNA. Openbare Vergadering van den Raad der ge meente Anna Paulowna op Woensdag don 12en Juni 1929, des namiddags te 3 uur ten Raadhuize. PUNTEN 1. Notulen. 2. Mededeelingen.' 3. Verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld van A. Cornegoor, H. L. Pij nacker en P. Witsmeer. 4. Verzoeken om tegemoetkoming in reiskosten van leerplichtige kinderen, ingevolge art. 13 der Lageronderwijswet 1920. 5. Voorstel tot vaststelling van eene verorde- dening aanwijzende de tijdvakken, waarbin nen aan leerplichtige z.g. landbouwverlof kan worden verleend. 6. Verzoeken van de dames II. J. A. Lunshof en M. H. Moorman om eervol ontslag als onder wijzeres aan de o.l. school I met ingang van lJuli 1929. 7. Benoeming van twee onderwijzeressen aan de o.l. school I en van een onderwijzer aan de o.l. school III. De daarvoor opgemaakte voordrachten luiden School 1:1. Mej. A. J. de Snaijer 2. Mej. F. van Konijnenburg 3. Mej. F. Batting. 1. Mej. F. van Konijnenburg 2. A. J. de Snaij er 3. Mej. F. Batting. School III 1 de Heer G. Rijpma alhier. 8. Aanvragen om voorschot ingevolge de Land- arbeiderswet van Arie van der Stelt, Minne Ferwerda, Paulus Compagne, Johannes Q. Molenkamp en H. Hijman. 9. Voostel tot onderhandschen verhuur aan het Rijk van het Postkantoor met Directeurs woning. 10. Voorstel tot nadere vaststelling van den pen sioengrondslag van den doodgraver. 11. Suppletoire begrootingen voor 1928 en 1929 en af- en overschrijvingen op de begrooting 1928. 12. Adres van de caféhouders om gedurende den zomertijd het sluitingsuur voor alle dagen der week op elf uur te bepalen. Voorgesteld wordt op dit verzoek afwijzend te beschikken omdat voor inwilliging geen aan leiding bestaat. Het cafébezoek is zeer gering en terwijl door don Burgemeester van zijne bevoegdheid hem verleend krachtens art. 62 der algemeene politieverordening om in bij zondere omstandigheden (vergaderingen, e.d. een later sluitingsuur toe te staan, een nogal ruim gebruik gemaakt wordt. 13. Verzoeken om mede te werken aan de poging om te voorkomen dat de kantoren der Rijks ontvangers ten plaltelande worden opgehe ven. 14. Verzoek van de afdeeling Anna Pamlowna van de Ned. Vereen, tot afsch. van Alcohol houdende dranken, óm van de kermis kra men en tenten te weren, waarin alcoholhou dende drank wordt verkocht. 15. Rondvraag. BURGERLIJKEN STAND Geboren Elizabeth, d.v. J. C. van Grieken en van C. J. van der Pijl Jacoba, d.v. J. A. de Rid der en van Scheers. Getrouwd Klaas Verver en Adriaantje Keuris Marinus Angevare en Catharina Maria Molen kamp. Zondagnacht j.1. geraakte den Heer J. Daal der met een auto welke hij van den heer Veld man had gehuurd, vermoedelijk door den mist het pad bijster en geraakte in den Oostpolder in de diepe wegsloot. De wagen, die werd bescha digd, werd door den gagarebouder Nic. Jonker op het droge gebracht. Persoonlijk heeft niemand zich bezeerd. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 10 Juni 1929. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt :50 vette koeien 230 a 500 7 vette kalve ren 50 k 130 vette kalveren per ned. pond 1.20 a 1.40 50 Nuclit. kalveren (slacht) 12 a 26; 446 vette Varkens (zware) per ned. pond 0.83 k 0.85. Handel goed.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2