fijnproevers h blon trad kort geleden in een cabaret op en zong een woning binnengedragen en later per auto een bedellied. Zij had er groot succes mee en plotseling wierp iemand uit het publiek haar een koperen munt toe. Dit voorbeeld werkte aan stekelijk en een regen van munten daalde op de zangeres neer. Maar ongelukkig trof een er van haar oog en wel zoo ernstig, dat het opera tief moest worden verwijderd. DOOR TWEE VLOEREN GEZAKT. Tien zwaargewonden. De neef van een huiseigenaar te Napels vierde, naar een V. D. bericht meldt, in he huis van zijn oom den doop van zijn zoontje. Tijdens het dan sen, dat de feestelijkheden besloot, stortte plot seling de vloer van de kamer, die zich op de der de verdieping bevond in, zoodat de dansenden op de tweede verdieping terecht kwamen. Hier was echter de vloer evenmin bestand tegen een dergelijken aanval, zoodat die eveneens bezweek en de dansers nog een verdieping lager te land kwamen. Tien der feestgangers werden zwaar gewond te voorschijn gehaald, terwijl talrijke andere lichte verwondingen bekomen hadden Slechts een paar meisjes, die muurbloempje ge weest waren, bleven op de derde verdieping zit ten. DE A.S. KAMERVERKIEZINGEN. Het Federatief Verband zond ons één dezer dagen zijn programma ter inzage, zulks in ver band met de a.s. Tweede Kamerverkiezingen. Wij willen ons niet onthouden in het kort ee nige beschouwingen hierover te geven, omdat velen in de veronderstelling zijn, dat men hiei te doen heeft met een nieuwe politieke partij. Op de candidatenlijst, samengesteld uit perso nen van verschillende richtingen, treffen wij als nummer één aan Henri ter Hall. Wie Henri ter Hall is behoeft niemand te vra gen. Een populair figuur in ions land. De beken de Revue-koning, oud lid van de He kamer, me de-oprichter van het Dorus-Hijkers-ionds er sinds vele jaren gemeente-raadslid in de ge meente Rijswijk. In 1918 werd Henri ter Hall voor het eerst ge kozen. In 1922 herkozen als afgevaardigde var den Vrijheidsbond. In 1925 kreeg hij 25742 stemmen. Staalman 15546 en toch werd Staalman gekozen: Bij deze wettelijke uitspraak moest de heer ter Hall zich neerleggen, maar neemt nu revanche, niet als candidaat v.d. Vrijheidsbond, maar v.h. Federa- tief-Verband. Het Federatief Verband streeft er naar in al Ier belang te werken, zonder een politiek doginc De voornaamste punten uit zijn programmr zijn Bevordering van een economisch en prac tisch belastingstelsel, verlaging der belastingen o.a. door vereenvoudiging van den Staatsdienst Vrijstelling van belasting voor inkomens tot J 2000.-, voor gehuwden, ongehuwden 1000.- Af schaffing c.q. vermindering der belasting op pu blieke vermakelijkheden. 2e. Het op hooger peil brengen van het Lager Onderwijs, bijzondere zorg voor het onderwijs aan kinderen van schip pers en kramers. Handhaving van ruime radio- uitzend-gelegenheid van programma's zondei voorkeur voor eenige godsdienstige of politieke richting. 3e. Herziening der pensioenen. Gelijk stelling der Rijks- (zoowel burgerlijke- als mili tairer), Gemeentelijke- en Spoorwegpensioenei welke vóór 1918 verleend zijn met de thans gel dende. Eveneens voor de Weduwen en Weezen 4e. Wettelijke regeling der dienst- en rusttijden van personen, werkzaam in Hotel-, Café-, Res taurant- en Winkelbedrijf. Zoo mogelijk invoe ring van een wekelijkschen rustdag in diie bedrij ven, alsmede voor bioscoop- en theaterpersonee! Spoedige toepassing der verschillende socialf wetten op die bedrijven. Nauwlettende control* op de toepassing daarvan. Wettelijk verbod var arbeidsbemiddeling uit winstbejag. Bescher ming der arbeidsmarkt tegen buitenlandschc krachten, door toepassing van het wederkeerig heidsbeginsel. Wijziging der Auteurswet en con trole op de gestes der auteursrechtbureaux dooi een daartoe in te stellen officieele of semi-offici ëele arbeidscorporatie. 5e. Gelijkstelling van het aanvangsuur in de bakkersbedrijven. 6e. Staats regeling (Nationaal, Internationaal) voor het Reddingswezen aan de kusten. Regeling der ar beidsvoorwaarden der bedienden in dit bedrijf 7e. Afschaffing van tol-, veer- en brugbelastinp en, waar niet geheel mogelijk, verlaging resp overname van de?e verkeersbeletselen door Rijk Provincie of Gemeente. 8e. Staatspensioen vooi ouden van dagen, wier inkomen niet uitgaat bo ven een bepaald, in de wet vastgelegd bedrag. Verder kunnen wii mededeelen. dal de TTeei Henri ter Hall op 18 Juni a.s. in Casino te Den Helder en 19 Juni in de „Harmonie" te Alkmaar zal spreken. naar de woning van dr. Burck gebracht. Haar toestand baart zorg. ZWALUWNEST IN SPOORWAGON. Te Roosendaal heeft eenzwaluwenpaar zijn nest gebouwd in een goederenwagon, die in den geregelden dienst meeloopt. Het paartje stoort zich blijkbaar niet aan het heen en weer getrek van zijn tehuis en blijft rustig het nestje bewo nen. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. De landbouwer R. van E. P. wonende in den Zuidplaspolder te Waddingsveen, werd in het weiland door een stier aangevallen. Toen hij door toegeschoten hulp werd verlost was hij reeds bewusteloos. Door de plaatselijke doktoren onderzocht, bleek dat hij waarschijnlijk een hals wervelfractuur had opgeloopen. ANNA PAULOWNA. WIERINGEN: SUCCES-NIEUWS. Gisteravond speelde Suc ces 1 en II een vriendschappelijke wedstrijd on der leiding van scheidsrechter Metselaar. Het was een leuke oefenwedstrijd, maar in krachts verschil viel weinig te bespeuren. Succes I, wel ke in het a.s. seizoen als eerste klasser zal uitko men, liet lang geen 1ste klas spel zien, vooral de voorhoede was bijzonder slecht. De wedstrijd ein digde in een 43 overwinning voor S. I. Zaterdagavond half acht zal Succes I een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen het M.A.Z.-elftal van De Haukes. De Heer Kalis, aan nemer, heeft voor deze gelegenheid een verguld zilveren medaille beschikbaar gesteld. Succes II gaat Zondag naar Schagen II voor de Zomercompetitie. BINNENL. NIEUWS. EEN ONTAARDE MOEDER. De Officier van Justitie bij de rechtbank te Groningen heeft gisteren tegen vrouw Wobbes (Aaltje van der Tuin), de vrouw, met wie Wijk- stra, bekend uit de geruchtmakende moord te Grootegast, samenwoonde, wegens het onver- zoorgd achterlaten van haar zes kinderen, zes maanden gevangenisstraf geëischt. UIT LUCHTSCHOMMEL GEVALLEN. Het 8-jarig dochtertje van den heer A. H. tc Stampersgat had op het schoolplein aldaar, hel ongeluk, uit een luchtschommel te vallen, waar door het kind met het hoofd op den liardsteenen grond viel. In zeer ernstigen toestand is de klei ne naar een gasthuis overgebracht. GEVAARLIJK. Op den Kortenhoefschenweg reden vier jonge lui per fiets in de richting 's-Graveland. Ze had den een flinke vaart en.... reden alle vier los. Plotseling geraakten een paar trappers in elkaar en allen kwamen te vallen. Een der jonge meis jes was ernstig aan het hoofd gewond. Ze werd Raad van Anna Paulowna. Begunstigd door prachtig zomerweer kwam onze vroedschap samen en als allen present en gezeten waren klopte ons hart vol dankbaarheid bij het zien van die gezonde en welvoldane ge zichten. Onder het voorlezen der notulen, waarnaar wij altijd met een half oor luisteren, lag ik zoo'n beetje op de verslaggevcrslessenaar te soezen en ik droomde. Ik droomde dat op dit plek van d* aard' Het menschdom zich had saam vergaard Door drang naar eenheid, broedermin Saamhoorigheid en vredeszin. Ik droomde 't was mij vreemd genoeg, Dat men., elkanders lasten droeg Verdwenen waren haat en nijd, 'k Zag liefde en verdraagzaamheid.. Op d'aarde scheen een wonderlicht 't Vermooide 'smenschen aangezicht. Ik koesterde mij in dien schijn. En was verheugd een mensch te zijn Te mogen leven in dit oord Daar werd ik in mijn slaap gestoord. Ik hoorde „wratziekte", o, wat leelijk woord Ineens werd ik weggerukt uit het rijk mijner droomen en ik greep haastig mijn potlood om de mededeelingen op 't papier te zetten, een waar mengelmoes van gemeentelijke zalfjes en drank jes waar een kwakzalver jaloers op zou worden. De verordening wratziekte is door Ged. Staten goedgekeurd, alsook de vastgestelde begrootinc- van 5 Dec. 1928. De minister van Financiën had een royale bui door ruim 19000 gulden aan de gemeente als voorschot te schokken voor 6 land arbeidersplaatsjes. Mej. Krispijn kwam als on derwijzeres aan School II. Een gevoelige klap kreeg onze brandkast doordat de forensenaan slag aan A. van der V-oet te Sassenheim opgelegd bij Kon. Besluit werd vernietigd. Voet laat ons in dat opzicht lekkertjes z'n hiel zien. Gelukkig legde 't onderwijzend personeel van school II weer 'n zachte hand op de pijnlijke wonde, dooi dank te zeggen voor de moppen, die zij van 't gemeentebestuur als gratificatie voor 't onder wijs aan de schoolvrije jeugd, mocht ontvangen Helaas de stemming wordt weer bedorven dooi de treurmare van 't Polderbestuur, dat 'I geer medewerking wil verleenen om verbinding tc krijgen vanaf de Van Ewijcksluis op den nieu wen weg naar Vieringen langs den Balgweg. De bushouder Veldman heeft vellen papier reeds verschreven Maar hij mocht er nog niet veel heil van beleven Dat men moet omrijden langs Keulen en Aken Schijnt de hoogmogende heei'en niet te raken. De heer Keuris die thans eens op de bres staat voor Veldman trekt op reuze wijze van leer en duwt B. en W. die ook 't standpunt van 't polderbestuur deelen geweldig in 'n hoekje. Voorzitter verschuilt zich er achter, dat 't zoo veel zou kosten en dat Veldman zich tot de Zui derzeewerken had moeten wenden en dat men nu 't antwoord op Veldman's adres van de Ka mer van Koophandel wil afwachten, maar pa Keuris raakt door deze nietige argumenten nog meer in vuur. Wethouder Stammes wees met groot commentaar Op het vreeselijk verkeersgevaar bij het wegnemen van den „omweg" en in zijn verbeelding zag hij al autobussen, boerenwagen? en driewielde karren op elkaar én hoorde hij 'I kermen der gewonden. Helaas zijn voorstelling was als olie op 't vuur want ook andere vaderen konden van al die Stammes-narigheid geen begrip krijgen en pa Keuris riep De Zuiderzeewerken hebben volgens regeling van zaker De oude toestand weer goed te maken. De woordenstrijd duurt eenige oogenblik ken voort, en toen zakte de bui. zoo langzamer hand afde voorzitter meent dat 't Polderbe stuur wel weet, hoe 't moet, en pa Keuris voelde zich weldra als de Kortenaer, die naar Curagoa werd gezonden, terwijl de roovers reeds met de buit aan de loop waren. Het deksel wordt op de doofpot gedaan En een nieuwe comedie vangt aan. Voorzitter brengt een document naar voren, Allen spitsen zich de ooren Mijne heeren, dat is 't Gemeenteverslag van Bakei Waardoor gij in exdase zult geraken. Anders, aldus voorzitter is het droge kost. maar dit verslag is met z'n overzicht van de Volkshuisvesting zoo keurig van statistiek en grafiek, dat de heeren zullen 't met genoegen bestudeeren. Het is beslist interessante lectuur! Aan de gelaatsuitdrukkingen te 'oordeelen maf. men gelooven, dat de vroede vadeivn thuis ge komen hunne dochters en zonen de moderne liefdesromans uit de handen zullen nemen, en zeggen „Nou met deze prullen staken Lees 't Gemeenteverslag van Baken." „Al wat van boven komt is goed", zegt het ou de spreekwoord, maar dat van hoogerhand, na melijk van de Onderwijsinspectie aangedrongen wordt, 'n verordening vast te stellen voor lancl- bouwverlof aan leerplichtige kinderen, dat is iets, dat in de middeleeuwen thuis hoort en papa Van der Ham draait 'n slag om op zijn stoel en zegt, dat zijn fractie het gelukkig vond, dat hier zoo'n verordening niet bestond En dat werkgevers en ouders er niet om vragen. Daarvoor zou hij ze op handen willen dragen De voorzitter bevestigt meewarig, dat ook B. en W. noodgedwongen deze pap moeten eten die hun wordt voorgezet Het tijdvak van verlof zou men willen stellen van 1 tot 28 Juni en de mini mum leeftijdsgrens -qp 12 jaar. De altijd vindingrijke Keuris doet zijn bekend gefluit hooren en als 'n Serlock Holmes vraagt hij geheimzinnig „dus het tijdvak is bepaald van 1 tot 28 Juni. Ja, ja, hm, dan moeten Gedepu teerde Staten de verordening eerst nog goedkeu ren, dat duurt 'n week of wat en dus De voorzitter slaat met één slag z'n uitvinding om de verordening van dit jaar in de doofpot tc stoppen, in gruiselement, waar hij zegt dat al leen de Inspecteur de verordening heeft goed te keuren en dat dat reeds is gebeurd Pa Keuris laat 't hoofd hangen en voor de twee de maal voelt hij zich de „Kortenaer" om uit Wil lemstad de roovers te verjagen, die allang met de buit verdwenen zijn. Om de zaak wat op te beuren draagt de voorzit ter eenige dames voor, en ziet als door 'n electri- sche schok getroffen is bij allen lust en leven weergekeerd en het is geen wonder, dat de da mes de Snaijer en Konijnenburg met vlag en wimpel uit de stembus komen en als onderwijze res blijken te zijn uitverkoren. Ook de heer Rijp- ma mag als onderwijzer in deze eer deelen. Dan zijn onze vaderen weer velen ten zegen: En laten vallen 'n milde gouden regen vanwege de landarbeiderswet. Zoo krijgt A. van de Stelt 'n voorschot voor grond f1200 en huis f 2600 (gevraagd bedrag f3400); M. Ferwerda grond f100 en huis f3795, (gevraagd bedrag f3395) P. Compagne f900, f2650 en f3150; J. C. Mole- kamp f1000, f2620 en f3220; II. Hijman f1250, f2408 en f3260; en Riebot f900, f2960 en f3180. Ziezoo, dat is een aardige oplichting voor de gemeentelijke geldbuidel, maar we rekenen zoo: „er is geen geldkist zoo diep of men vindt er een bodem in." Weet de Voorzitter altijd heel veel raad helaas, niet bij de posterijen, Veel gepraat en weinig baat I En zoo heeft de praeses den indruk dat van aansluiting van de telefoonabonné's van Anna Paulowna en Breezand aan één kantoor wel niet veel zal komen. De heer Jonker neuriet onderwijl echter het lied je van „Van je hela bo la, hou er de moed maar in .en stelt voor toch te probeeren dat het ver zenden van telegrammen en telefoneeren van 8 tot 8 kan plaatsvinden. Zoo heeft Henk stemming gemaakt en de aan dacht op zich gevestigd van zijn collega's, want dat is noodig voor het volgende tijdperk, dat hij heeft te doorworstelen, 'n Gewichtig moment en hij oefent stiekum z'n spieren en stoot onder ta fel nu de eene en dan de andere voet van z'n buur lieden aan, om te voelen of ze van de liefde wil len weten. Het moment van de aanvang der strijd is daar De caféhouders vragen slniting om 11 uur, B. en W.f die kijken, o zoo zuur, en hun advies dat luidt dat zij er niks van willen weten, omdat 't cafébezoek zeer gering is en de burgemeester royaal is met voor vergaderingen en zoo meer een later sluitingsuur toe te staan. De heer Jonker is paraat En vraagt of dat non zoo maar gaat De caféhouders zijn met hun verzoek bescheiden Doch hebben van den ouden tijd te lijden, Waaraan de meeste burgers zich houden, En dat maakt de kasteleins om 9 uur verkouden. Want dan is het bij de nieuwe tijd 10 En dan laat Teuteling zich al zien Pa Kuiken laat zich bij Henk neerzakken. Om 11 uur wil je nog wel eens 'n slaapmustje pakken. Om 11 uur sluiten ze ook in Wieringerwaard Bromt Henk heftig in zijn baard. De heer Koorn zat in diep gepeins verzonken; dacht hij na over zijn zonden of over zijn deug den Maar eensklaps richtte hij zich op Verwonnen had hij d' ouden drang Om soms te blijven plakken lang. Ja heeren, zegt if<, *k zat er een beetje mee, Maar ik ben nou voor 't advies van Bee en Wee Dat. was als 'n bliksemslag aan den helderen he mei. de vaderen zaten 'n oogenblik beduusd; hel was alsof ze het in Keulen hoorden donderen. maar het slot van 't liedje was, dat de kastelein met 3 tegen 8 stemmen kelderden. De vijandige geest tegen Koning Alcohol had nu wortel geschoten en het verzoek van de afd Anna Paulowna van de Ned. Vereen, tot afschaf fing van alcoholhoudende dranken om van de kermis Jcramen en tenten te weren, waarin alee holhoudende dranken worden verkocht ging ei bij onze vroedschap door als vet. Alleen de heer Koorn, die zeker graag mag draaien) vroeg angstig of er dan ook geen bier tjes mochten worden getapt in de stoom Maar de burgervader stelde z'n hart gerust Bij de rondvraag kwam de heer Komen me> z'n stokpaardje voor den dag: „de Spoorput Hij dankt voor de doorspuiing, maar heft klaag liederen aan over het vuil, dat er ingegooid wordt Het is me daar gewoon een uitdragerij De Gezondheids-commissie mag er wel bij En met deze schrille argumenten bepleit pa Komen het instellen van 'n gemeentelijke vuil ophaaldienst. ,,'n 10 voor Komen I" Het valt hem mee Het vuil kemt straks al in comité En nu komt de beurt aan den heer Raven, Die zich niet aan het vuil wil laven, Hij heeft aan den weg iets gezien, Dat groote ergernis kan bien I Ra, ra, wat was dat Ja stelt u gerust, heeren, het was geen minnend paartje, (zooiets komt in den Polder niet voor het was de heer Jonker, de directeur van hel Gemeentelijk Electrisch Bedrijf, die daar op klaar licht en dag aan 't timmeren was, niet aan de e lectriek, maar aan ..de telefoon En nu wringt bij Raven de schoen, Of Jonker andere werken mag doen I? Voorzitter licht even toe, dat hij 't is, die aan de telefoon heeft verzocht, om reparatie bij sto ringen aan de telefoon in bijzondere gevallen aan Jonker op te dragen, omdat 't soms zoo lang duurt eer 'n monteur uit Alkmaar aankomt. Ja maar zegt Raven, ik sla hier geen bokken Hij was bezig met 't maken van ladderhokken De heer Keuris vraagt nu vol triomf 't woord In 't begin bij de „omweg had hij geen vat Maar nu, nu zet hij den voorzitter schaakmat ..Zeg Koorn, jij bent Jonker ook gepasseerd Jij kunt getuigen wat Raven beweert I ,n Oogenblik stilte, 't Oog is op Koorn Maar pa Koorn heeft 'n hekel aan hangen En laat zich niet door Keuris vangen 'k Heb niks gezien. Wat kan mij 't bommen 'k Heb niks gezien als boterblommen Maar de voorzitter laat onderwijl zijn toorn de vrije loop; hij striemt er op los tegen Keuris „Nee, heer Keuris, en allen die 't hooren Jonker kruipt niet weg voor Koorn rooken Roode of Oele Pool omdat ze met ons zeggen Er Is niet beter. ROODE rOOL 60 cl. 6ELE POOL 55 cl. PER- HALF POND. Duizend bommen en granaten Je kunt Jonker loopen laten. Als 'n andert luiert of zit in de kroeg, Slaat hij de handen nog aan de ploeg I De heer Keuris zucht en ziet dat hij 't alwe< niet haalt en mompelt, dat 't maar 'n lolletje wï en Raven acht 't raadzaam maar eens over h< verschrikkelijk geknoei bij den bouw van huize ingevolge de Landarbeiderswet 'n boom op zetten, dat leidt de zinnen weer wat af Voorzitter belooft de knoeiers eens onderhal den te zullen nemen en zegt tegen Kuiken, di weer over 't vuilnis wil beginnen, dat hij dit zi opdienen in comité. Koorn die wil klagen over lekke brandslangei Moest ten slotte toch hangen. De lekke waren weg, en fijne nieuwe present En Koorn kon niet anders of daarmee gaan content Pa Keuris heeft vanzelf 't laatste woord en sluit alle debat door zijn voldaanheid te betuigen met verbetering en verlichting van het Sluispoldertjes - pad GEMEENTE WIERINGEN. VISSCHERIJ. Met de ansjovis- en geepvis scherij wilde het dit seizoen niet lukken. Trotse! dat alles waren enkele visschers welke met ex tra groote en sterke netten op stroom in diej water vischten zeer gelukkig en maakten rijkf vangsten. Zelfs waren er bij die 850.- per schij besomden. Het steenlossen op „De Oude Zeug." Met he stecnlossen voor de Zuiderzeewerken op de Ou de Zeug is men voorloopig opgehouden daal men aldaar ter plaatse voldoende steenen en puin aanwezig zijn. Naar men ons meldt zal thans de lossing worden voortgezet op het nieuw opgespoten eiland „Breezand." met POLITIE. Verloren een Horlogeketting medaille er aan. Uitvoering „GYM". Zondag a.s. zal door onze gymnastiekvereeniging een openluchtuitvoering gegeven worden te Hippolytushoef. Een uitge breid programma, zeer varieerend zal worden uitgevoerd en wij zijn overtuigd, dat een en an der veel publiek zal trekken. „Harmonie ver leent haar medewerking. Bovendien is de toe gangsprijs laag gesteld, 'n Kwartje en de kinde ren 10 cent. Men verzoekt ons te melden dat de dames en heeren turners(sters) te kwart-voor twee gelieve present te zijn. Schoolfeestvergadering. Dinsdagavond hielc^ de Vereeniging ter bevordering van getrouw schoolbezoek haar tweede vergadering in „Com cordia" te H.-hoef. Na inning der gelden van d^ verschillende lijsten werd het reisplan bespro ken voor de schoolreis der kinderen van 5e, 6e en 7e klas. Het aantal deelnemende kinderen bedraagt ongeveer 100, waarvoor 10 geleiders werden aangewezen. Besloten werd de reis te doen met bussen en particuliere auto's, de laat- sten welwillend door autobezitters afgestaan. Het reisprogramma voor 1927 zal gevolgd wor den n.1. naar Bergen, Schoorl en Bergen a. Zee en wel op Dinsdag 25 Juni a.s. Vergadering Transportarbeidersbond. Men ver zoekt ons te melden, dat Zondag 16 Juni a.s. van wege de Centrale Bond van Transportarbeiders een groote openbare vergadering te Hippolytus hoef in de zaal van Bruul wordt gehouden. De aanvang is nam. te 3 uur. Zie advertentie. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Den Oever Kapel 10 u. de heer J. K. Lofvers. Cand. t.d. H. D. Dienst voor Zuiderzeewerkers. H.-hoef voorm. half elf Ds. van Beek. Den Oever nam. half drie Ds. Van Beek. 20 Juni Herv. Zusterkring Oosterland. EVANGELISATIE H hoef v.ra 10 uur de Heer J. Bosma. Geref. Kerk Beltstraat. 's Morgens 10 uur J. G. Jongbloed 's Middags 3 uur dezelfde. Cand. t.d. H. D. A.'dam Busdienst vanaf Den Oever. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 13 Juni 1929. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 4 Veulens 155 a 400 34 Stieren 170 a 310 71 Geldekoeien (mag.) 250 a 485 27 gel- dekoeien (vette) 230 a 360 18 Vaarzen 100 a 150 80 Nucht. kalv. f 14 28 70 Schapen mag. 28 a 34 (vette) 30 a 38 170 O verhou ders 18 a 27 2 Bokken en Geiten 1 k 10 49 Varkens (mag.) 38 a 52 74 Varkens (vette) per K.G. 0.82 a 0.86 184 Biggen 22 a 34 52 Kip pon 0.75 a 1.50 34 K.G. Boter 1.90 2. EIERVEILING SCHAGEN, 13 Juni 1929. Aan gevoerd 115867 Kipeieren. Prijzen 52-54 Kg. 5.50 55-57 Kg. 5.60 a 5.70 58-60 Kg. 5.70 a 6 61-63 Kg. 6 a 6.40 64-67 Kg. 6.20 a 6.80 Ongewogen wit 5.20 a 5.80 Bruin 5.80 a 6.50 Gemiddeld 5.50. 11646 Eondeieren 5 13 Kalkoeneieren 8.30 a 8.40. EIERVEILING HELDER, 13 Juni 1929. Aange voerd 12154 Kipeieren. Prijzen Bruin 6.00 a 6.50 Wit f 5.70 a 6.50 Aangevoerd 472 Eendei eren 4.60 k 5.10 per 100.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2