ZUIDERZEE tie onder de kap van de douaneloods te Venlo. stond. Het dak brandde door en het vuur tastte reeds de houten overkapping van de loods aan, toen de brandweer arriveerde en met eenige moeite het vuur meester werd. De aangerichte schade is aanzienlijk. Oorzaak onbekend. KINDERWAGEN TE WATER. Gistermorgen reed te Alphen a.d. Rijn een kinderwagen, waarin een kind was gezeten, den Rijn in. Een juffrouw aan de overzijde, die het ongeval zag, begon hard te gillen, waardoor de overzetter Van A. opmerkzaam werd gemaakt. Deze wist met zijn roeiboot den drijvenden wa gen spoedig te bereiken en het kind en de wagen behouden op den wal te brengen. De moeder van het kind, mej. V., die op het gegil was ko men aanloopcn, was, ztfoals te begrijpen, geheel van streek. WAARDEVOLLE VONDST. Bij baggerwerken in de Elbe bij Nitzel is een eikenhouten geldkist met oude zilver- en goud stukken gevonden. Men wil thans beproeven de kist naar boven te brengen. WANGEDRAG DOOR EEN RAADSLID. Donderdagmiddag is het raadslid Oldemans (S. D. A. P.) te Bodegraven door de politie uit de openbare raadsvergadering gezet wegens wan gedrag. DOBBELEN IN DEN TREIN. Een te Haarlem woonachtig reiziger ontmoet te in den trein, op het traject ttusschen Amster dam en Haarlem eenige heeren. Zij hadden een soort dobbel-instrument bij zich dat bestond, uit een balletje, dat in notendoppen rolde. De reiziger uit Haarlem werd uitgenoodigd ook aan het spel mede te doen en tijdens de korte reis was de Haarlemmer reeds een bedrag van 25 kwijt geraakt. /Toen het station te Haarlem werd bereikt gaf een der dobbelaars het slacht offer een bedrag van 2.50 terug. De Haarlemmer, die wel wat laat tot de ont dekking kwam, dat hij wellicht in handen van kwartjesvinders was gevallen, gaf het geval bij de politie aan. BUITENLAND. KERSENDIEF DOODGESCHOTEN. Te Saargemund betrapte een veldwachter ee nige knapen bij het stelen van kersen. De man werd woedend en schoot op de kinderen. Een 5- jarige jongen werd gedood. „REGEN - SCHIETEN" in HONGKONG. Hongkong lijdt aan een dusdanige droogte, dat men zich bezorgd begint te maken. De wa terreservoirs zijn uitgeput, en de bevolking ver keert in groote moeilijkheden. Vandaar, dat militaire vliegers, in samenw er king met het observatorium, bezig zijn kunstma tig regen te verwekken door porceleinaarde in poedervorm in de wolken te spuiten. De resultaten moeten tot dusver zeer poover zijn. DE HITTE. NEW YORK 19 Juni. Sedert gisteren zijn in de Oostelijke staten weer zes personen tengev cl ge van de hitte bezweken. De bewoners van de dichtbevolkte oostelijke wijken van New York gaan buitengewoon sterk onder de hitte gebukt. HITTEGOLF TE BERLIJN. Te Berlijn is Woensdag een hittegolf aangeko men. De temperatuur bedroeg 82 graden Fahrcn- heit in de schaduw. Donderdagmiddag om 1 uur stond de thermo^ meter op 86 graden Fahrenheit. De stedelijke waterleiding deelt mede, dat dit jaar niet het ge vaar bestaat van een herhaling van den water snood van het vorige jaar. Woensdag heeft de waterleiding 700.000 kubieke meter afgeleverd. TE BEGRIJPEN, DAT MEN SCHROK. Bij een begrafenis in de Berlijnsclie wijk Licli tenbey werd in de kapel de kist met het stoffe lijk overschot door een hydraulische lift naar l>o ven gebracht. Te midden van den lijkdienst zak te de kist in eens weer naar beneden en een der familieleden, die dacht dat de kist kantelde en ze wilde grijpen, viel op de kist en beiden vielen in de liftschacht. Het gebeurde werd veroorzaakt door plotselinge vermindering van waterdruk in de hydraulische installatie. Er zijn geen per soonlijke ongelukken gebeurd. HET GEVAAR VAN PLATTE DAKEN. Een familie te Neustadt in Boven - Silezie liet dagelijks de baby in den kinderwagen op het platte dak in de zon staan. Woensdag raakte de wagen aan het rollen, daar de 'ouders niet zoo voorzichtig waren geweest steenen voor de wle ien te leggen. De wagen viel van het dak. Het kind werd gedood. PROVINCIAAL NIEUWS. DIRKSHORN. Hoe snel het bij gunstig weder kan groeien, blijkt ook dit jaar weer. Was er begin Mei nog weinig of geen gras, thans ziet men op verschillende landerijen reeds de maaimachine in werking. En de oogst valt niet tegen. EGMOND AAN ZEE. Een onverkwikkelijke geschiedenis. Men bericht van Soc. Dem. zijde: Toen gisteravond door de soc. -dem. op de daarvoor beschikbare gemeentelijke en particu liere gebouwen verkiezingsbiljetten van de S.D. A.P. zoolden geplakt worden en de heeren Van der Garde, Coevert, Blok en Broek, allen leden van de soc.-dem. afdeeling ter plaatse, met dit propagandawerk bezig waren, werden zij ge volgd door een groep belangstellenden, die ge leidelijk aangroeide. Dat deze groep den plakkers allesbehalve goed gezind was, bleek uit de vele opmerkingen en dreigementen en toen de menigte tot plus minus 500 personen was aangegroeid en de soci aal-democraten met steenen gegooid werden, waren dezen genoodzaakt hun werk te staken en voor eigen lijfsbehoud naar hun woningen te vluchten. Noch de gemeente-veldwachter, noch de rijks veldwachter lieten zich zien en tusschen de me nigte bevonden zich mannen als het hoofd der school en leden van den Raad, bestuursleden 'van Vreemdelingenverkeer, die niet alleen geen poging deden om dit schandaal te verhinderen maar zelfs met de menigte bleven meeloopor., om de plakkers te volgen. Tot half twaalf bleef het rumoerig ii\ het dorp. BRANDSTICHTING. Te Beverwijk is verdacht van brandstichting aangehouden de schoenmaker J. J. S. Deze man, die een schoenmakerij te Beverwijk drijft, heeft verleden jaar een filiaal in de Kalverstraat te IJmuiden geopend, welk perceel des nachts on bewoond is. Reeds eenmaal is er brand geweest. Kort geleden had er een inbraak plaats, waarbij een partij leder is ontvreemd. Dinsdagnacht is weer brand uitgebroken in de schoenmakerij. De brandweer had den brand spoedig gebluscht. Gebleken is, dat de brand was aangestoken, daar men stukken hout, in petro leum gedrenkt, heeft gevonden. S. is daarop ge arresteerd. De politie vermoedt, dat ook de braak gefingeerd is. De justitie uit Haarlem en een brandweerdes- kundige uit Amsterdam hebben een onderzoek ingesteld. S. is opgesloten. BROEK OP LANGENDIJK. De lieer C. B. van Zuid-Scharwoude wilde Zaterdagmiddag met een z.g. dresseerwagen, waarvoor een paard was gespannen, de brug overgaan, welke de grens vormt van genoemde plaats Broek op Langen- lijk. Van de richting Zuid-Scharwoude kwam de autobus van de firma Kok en /Tuinman, waarom hij aan de Oostzijde met zijn voertuig bleef wacli ton. De bestuurder van de autobus meende nu te kunnen passeeren, doch kon toen niet meer een aanrijding voorkomen, waardoor het paard van den dresseerwagen zoo hevig schrok, dat het over een ijzeren hek aan de Westzijde sprong (de wegbreedtc is hier pl.m. 5 Meter). Het kwam daarbij zoodanig in het hek te val len, dat de darmen uit het lichaam puilden. Be voegde menschen moesten toen het beest afma ken. ANNA PAULOWNA. Een Matiné in zaal Slikker. Zooals uit een aankondiging in dit nummer blijkt, geeft Zon dagmiddag de Mandolineclub „Kunst en Eer'' 'n gratis Matiné in de zaal van den heer Slikker. Wij herinneren ons nog het groote succes, dat de vereeniging het vorig jaar mocht oogsten en daarom, als het weer meewerkt, zijn wij er ze ker van, dat het de club ook Zondagmiddag niet aan belangstelling zal ontbreken. Het jaarlijksch schoolfeest. Begunstigd door schitterend zomerweer werd door de leerlingen van de drie openbare scholen en der R.-K. school tezamen ongeveer 500, het jaarlijksch school feest gevierd. De oudsten maakten per trein een reis naar Amsterdam, waar de gewone attracties als Artis enz. werden bezocht, terwijl de andere klassen, met uitzondering van de tweede, per boot en tram een uitstapje naar Bergen en Ber- gen-aan-Zee maakten, evenals andere jaren. Ditmaal echter was het aantal kinderen zóó groot, dat het moeilijk bleek een boot te krijgen, die alle lagere klassen zou kunnen bevatten en daarom was men in zooverre van de gewone wij ze van feestvieren afgeweken, dat de leerlingen der tweede klassen een uitstapje naar Huisdui nen en Den Helder zouden maken. En wij geloo- ven, dat dit uitstekend heeft voldaan. In 25 au to's, die zich 's morgens bij café Borst verzamel den, werd de tocht ondernomen. Eerst naar Iluis duinen, waar de kinderen zich, bij dit prachtige zomerweer, natuurlijk uitsteken konden verma ken en later werd in den Helder een bezoek aan de bioscocp gebracht, zoodat er, al met al, volop is genoten. Bovendien had dit tochtje dit nog voor, dat men, wegens den korten afstand, weer tijdig thuis kon zijn, hetgeen, waar het hier de kleinsten betrof, een niet te onderschatten voor deel was boven de Bergensche reis. Maar ook, voor de kleintjes van de Bewaav- scbool en de laagste klas te Breezand ging deze dag niet zonder feestelijkheid voorbij, waartoe het bestuur der Bewaarschool in staat was ge steld door bijdragen dre ouders en andere be langstellenden. Vele moeders waren komen kijken, die door den voorzitter der Bewaarschoolvereeniging, den heer D. de Graaf, werden bedankt voor deze be langstelling. Spr. hoopte echter, dat men ook die belangstelling zou betoonen, wanneer de be waarschool weer eens in druk mocht komen en dan niet de pogingen tot instandhouding aan een enkel persoon zou overlaten. Bij de opricli- Ling had de eerste wethouder gezegd, dat het wel aardig was zoo iets te stichten, maar moeilijk, om het in stand te houden. Inderdaad is dat zoo, maar de Bewaarschool bestond nu al drie jaar en spr. noodigde de aanwezige moeders uit, om eens een kijkje te nemen, hoe goed en hoe prettig de kleintjes hier, dank zij de uitsteken de leiding van mej. Pranger, werden bezig ge houden, doch de heeren hadden tot nog toe blijk baar nog geen tijd gehad. Na deze inleiding begon het feestje voor de kleinen, dat ook werd bijgewoond door de Di rectrice der Heldersche Bewaarschool. Ondei zingen, alleraardigste spelletjes, een kleine om megang en natuurlijk de noodige tractatie, ging iiu verder de prettige middag in een oogenblik voorbij en ten slotte mocht elk der kleinen nog een m'ooien bal in ontvangst nemen. En 's avonds, toen was het weer de gewone le vendigheid langs de beide zijden van Zand- en Molenvaart, die iederen vreemdeling steeds ver baasd doet staan. Dan trekken, behalve de rij tuigen en auto's om de kinderen af te halen, hon derden fietsen naar het Westeinde, om de aan komst der boot bij te wonen. En daarna gaat die eindelooze file langzaam weer terug, onder het schallen der muziek van de Breezander Ilar- monievereeniging. die in een vlet heeft plaats genomen en er nog lustig op los speelt, alsof zij heel den dag niet in de weer geweest zijn. GEMEENTE WIERINGEN. BURGERLIJKEN STAND der gemeente Wieringen over de maand MEI. Geboren Simon, z.v. P. Klein en G. Bakker Anna Maria, d.v. L .J. Polak en C. van 't Geloof Teuntje Grietje, d.v. J. Tjjsen en T. M. van der Veer Jantina, d.v. J. Schandelaar en J. Bakker Simon Dirk, z.v. J. Veerdig en G. Mulder Jan, z.v. J. Nuij en D. K. M. Strooper Reina Jantien, d.v. R. Vos en E. van Goor Francisca Ilelena, d.v. K. de Jong en A. P. van Drunen Helpéri, z.v. H. Houwing en N. de Wit Grietje, d.v. C. van Savoijen en G. Bakker Jan Reijer, z.v. J. Breet en G. Bakker Jacobus Nicolaas, z.v. K. de Ridder en G. M. Engel Lolkje, d.v. J. Oldersma en K. Schepers Johanna Hendrika Marie, d.v. J. Besseling en G. Duda Piet, z.v. J. Stadig en M. Hnlfweeg. Ondertrouwd S. Bakker en M. Mulder L. Gangelliof en J. ten BokkelR. Post en A. te^, Bokkel R. Kat en T. Mulder C. Bais en G. Rotgans. Getrouwd H. A. Evenhuis en H. Iedema J. |T>akes en T. Kopij P. Kieft en J. Taai L. Gan- gelhof en J. ten Bokkel S. Bakker en M Mul der R. Post en A. ten Bokkel. Overleden H. Koster, oud 76 jaren, weduw naar van N. Vermeulen V. Koorn, oud 89 jaren weduwnaar van M. Bakker W. Westerbeke, oud 47 jaren, echtgenoot van H. Oldersma J. Rotgons, oud 26 jaren (overl. te Laren N.II.) Een dertigtal belanghebbenden ingevolge de Zuiderzeesteunwet alhier hebben dezer da gen, in antwoord op aanvragen om voorkeur tol het kosteloos verkrijgen van vergunning tot uitoefening der visscherij op de afgesloten Zui derzee, bericht gekregen, dat hun aanvragen in het daarvoor aangelegde register zijn aangetee- kend. Zaterdagavond houdt de S.D.A.P. een ver kiezingsvergadering te Westerland in de zaal van den heer Jb. Duijnker. Spreker is de beer C. Thomassen van Bussum. Zie advertentie i.d.blad. Loop der bevolking over Mei 1929. Ingekomen personen W. Kalis en gezin uit Spanje G. Rietvink, geb. van der Meer en kin deren van Den Helder J. Klare van Groningen A. Broersma en echtg. van Menaldumadeel B. Huizinga van 's-Gravenhage F. van Dongen en echtg. van Rotterdam J. Geervliet van Den Helder J. van den Ende en gezin van Rotter dam F. H. Th. Jasperse van Leiden W. Men- sing en gezin van Vlagtwedde E. van de Kree- ke en gezin van Wolphaartsdijk P. Kramer van Lemsterland G. M. Rustenburg en gezin van Amsterdam Mw. A. Veldman van Alk maar C. Volder van Amersfoort J. K. van den Heuvel en echtg. van SliedrechtJ. de Krijger van Giessendam J. de Vries en gezin van Em- men G. J. De Krijger, geb. Dekker van Hardinx veld D. Raatjes en gezin van Bellingwoldc J. Veling en gezin van Emmen H. Vos geb. Iloge- wind van Smilde Mej. B. Nobbe van 's-Graven hage G. Komen en gezin van Andijk G. Ste ging van Onstwedde L. J. F. Faebr van Rot terdam H. Steehouwer van Maassluis L. Ste ging, geb. Goedkoop van Borger F. Snaken borg, geb. Dokter van Borger A. F. van de Griend van Velsen R. Veldman van Uitgeest G. Veldman, geb. Verduin en kind van Aker sloot P. Vos van Onstwedde Mej. W. A. Spor tel van Gasselte Mej. H. Verheij van Den Hel der. Vertrokken personen H. Evenhuis, geb. Iede ma naar Haarlem G. H. Linterman naar Am sterdam H. J. Schut naar Callantsoog G. Min- holts naar Groningen K. Waalkens en gezin naar Barsingerhorn J. Taai en gezin en R. 'Tuin naar Oude Pekela Mej. M. Uijterwaal n. Utrecht H. Plaggenborg naar Oude Pekela. De dienstplichtigen 'Tj. Kruize en G. Kort- huis zijn door den Gomfnandant van het Indee- lingsdistrict verplicht om het jaarlijksch onder zoek voor verlofgangers te ondergaan in Octo- ber of November van dit jaar. SUCCES-NIEUWS. Donderdagavond speelde een combinatie van Succes 2 en 3 tegen M.U.Z. 2- Met rust was de stand 10 voor S. Na de thee toen S. het windvoordeel had waren de Succes- sers voortdurend in de meerderheid bij het ein de was de stand 61 voor Succes. Dinsdagavond a.s. speelt een dergelijk elftal weer een wedstrijd tegen M.U.Z. 2 om half acht. Hedenavond spelen 2 proefelftallen van Succes een wedstrijd. Aanvang half acht, het zal hier evenals de vorige ontmoetingen weer aan span ning niet ontbreken. Zondag speelt Succes 2 een wedstrijd legen J.V.C. I uit Julianadorp. Aanvang 2 uur. Vorige ontmoeting eindigde in een verdiende 4-2 over winning voor Succes 2. J. was toen niet geheel volledig, dit keer geloven we dat er geen krachts verschil bestaat en zou een gelijk spel ons niet vreemd zijn. Voor Succes I staat voor Zondag een mooie wedstrijd op het program. Het bestuur is er in geslaagd om een elftal uit Koog a. d. Zaan naar hier te krijgen n.1. K.F.C. Dit elftal bestaat uit 4 spelers van K.F.C. I, dit elftal speelt 2e klasse N.V.B., 2 spelers uit K.F.C. 2 en 5 uit K.F.C. 3, hetwelk elftal kampioen in de 2de klasse N.H.V. B. is geworden. Voorwaar een keurig elftal en zal Succes alle zeilen bij moeten zetten om een eenigszins dragelijk figuur te maken. Doch we hebben veel vertrouwen in de Successers en ge- looven dat het aan spanning niet zal ontbreken K.F.C. komt om ongev^ 11 uur de spelers zul len dan bij verschillende onzer spelers worden ondergebracht. De wedstrijd vangt aan om 5 uur zulks in verband met de te houden landdag der bond van Staatspensionneering. V.V.M.P. van Den Oever speelde haar tweede nederlaag-wedstrijd tegen D.O.S.K.O. I van Ou- desluis. V.V.M.P. speelde een goede wedstrijd en was in het veld dan ook steeds de sterkste. De uitslag was 2—1 voor V.V.M.P. BRIEF VAN TEUN AAN HARM. Anna Paulonwna, dattim postmerk. Brave beste Harm. Nou hebbe we toch de rechte zomer te pakken, jong! De weervoorspellers en ook m'n Mie had den al geklaagd: ,,'t moet an op de langste dag!" maar dat liep ze toch even bij de neus op Nou moet je niet geloove, dat de mensche bij ons nou loope met lachende zonnige gezichten, of schaterend in 't zwembad liggen te plassen ..Och man, schei uit Ons poldertje loopt o- ver van vuil, en klagende bollen-, aardebeie-, melk- en kaas- en groenteboere. De een moppert over 'n slecht bollenjaar, 'n ander, dat ie z'n aardebeie wel op de mesthoop kan gooie; 'n derde, dat z'n melk bij zulk broeig weer verzuurd in de kar, en zoo al meer Nee, veul aardigheid is er niet an in de polder, veul aardigheid is er niet an, jandomme, nee. Alleen Arie van de bakker uit de Grasweg, die keek Maandag toch zoo vroolijk, of ie 'sZondags met 'n lief mokkeltje op stap was geweest. Ik kwam hem tegen en hij lachte zoo welvoldaan, of ie 'n krant vol nieuwtjes had van vechtpartij en, stelerijen, auto-in-de-sloot-rijerijen, ..maar dat laatste kon toch niet want Jan Daalder was na z'n laatste dollerit-autobad niet meer an het toeren geweest. Efein, dat weet ik dan ok niet, maar kranteschrijve doet Arie graag, 'n ieder z'n meug zeit de boer. Maar ik kwam 't an de weet, ja, ik kwam het an de weet, waarom Arie zoo vroolijk grinnikte Z'n auto was schilderd, reuzig opgeknapt en nou tufte ie, bloothoofds vanzelf, zooals alle groo te lui hier in de polder autorijë, de poldersche wegen langs met z'n „fain opgelakte Ford Maar zooals 't meer gaat as je de kop wat al te veel in de wind houdt, Arie kreeg 'n zwak oo genblik. Moet je hoore Woensdag dan was A- rie en vader Rijer met Ford en* fiets an de sluis ,.Gaan we," zeit Rijer „Wel ja," is Arie's ant woord, de Ford ronkte en vort*tóven ze van de Van Ewijcsluis. Maar bij de Kleiweg schrikte A- rie op uit z'n zalige Ford-gedachte. Hij keek naar z'n fiets die altijd an de auto bengelt! ..Niks te bekennen Pa Rijer ok kijke. .Niks te zien Toen barstte 't onweer los. „Stommert, die heb je vanzelf bij Veldman late staan. Nou, zekei weer terug, hé!? Maar ik stap er uit, ik rij niet voor schandaal Aldus gebeurt. Scheldende stapt bakker Rijer uit en nestelt zich in het gras en Arie tuft terug. Vol gas. In 'n ommezien had ie de Ewijckskus en z'n fiets te pakken. Draaie maar weer, terug met 100 kilometer vaart; de fiets rammelde an de kar van plezier en Arie hing over 't rad, of ie 'n wedren moest winnen Daar was de Kleiweg, daar lag vader Rijer in 't lange gras naar de stekelvischjes te kijke. Opeens 'n geronk, Rijer vliegt top, als uit dui zenden kent hij 't-geluid van de knalpot van zijn Ford! Maar wat was dat .Als 'n razende stuift de wagen de Kleiweg voorbij. Bakker Rijer, roept zwaait, raast, draaft, tiert de auto achterna. Eindelijk hield de stofwolk halt. Arie had na bij de dokter bemerkt, dat hij nu pa vergeten had. Hij wachtte nu maar kalm af. En eindelijk kwam de bui over Duvelsche jongen, éééhh. „Ja," zuchtte Arie ,,'t gras was ook zoo lang, ik zag niks Maar wat Bakker Rijer er toen uit wasemde zullen we maar niet vertelle Ajuus, TEUN. ONTPLOFFING AAN DE HEMBRUG. Aan de artillerie - inrichting aan de Ilembrug heeft gistermiddag half drie in een gebouw van de afdeeling vuurw erkerij, dat tot opslagplaats dient van slaghoedjes, door tot nu onbekende oor zaak een hevige ontploffing plaats gehad, tenge volge waarvan een arbeider zwaar werd gewond Het mag een geluk genoemd worden, dat toon de ontploffing geschiedde niet meer arbeiders in het gebouw aanwezig waren. De gewonde arbei der is per autobrancard naar het binnengasthuis vervoerd. DE EERSTE BETUWSCHE MEIKERSEN. JTe Eist zijn gisteravond door de firma Baltus sen de eerste Betuwsche meikersen via Vlissin- gen naar Engeland verzonden. De volgende week wordt overal met de pluk begonnen. De oogst be looft overvloedig te worden. HET LANDGOED AMPSEN. Bij den dezer dagen te Lochum gehouden ver koop van een gedeelte van het landgoed Amp- sen van wijlen baron van Nagell van Ampscn, werd verkocht 40 ha. met 28 boerderijen voor ruim - milli'oen gulden. Verschillende boeren hadden 'n combinatie gemaakt en een massa voor ruim f 700.000 werd door deze combinatie ge kocht, zoodat de meeste boeren op hun oude plaats kunnen blijven wonen, zij het dan 'ook duurder dan tot nu toe. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Den Oever Kapel 10 u. de heer J. K. Lofvers. Cand. t.d. H. D. Dienst voor Zuiderzeewerkers. Westerland av. 7.30 uur Ds. Van Beek. Woensdagavond 26 Juni 8 uur Herv. Zusterkring te Hippolytushoef. DOOPSGEZ. GEM Hippolytushoef voorin. Half elf Ds. J. F. Knipscheer van Knollendam. Dinsdag 25 Juni av. 8 uur Doopsgez. Zusterkr. EVANGELISATIE H hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. Geref. Kerk Beltstraat. 's Morgens 10 uur Ds. Bouma van Dirkshorn. 's Midd. 3 uur Ds. Bouma, Doopsbediening. Busdienst vanaf Den Oever. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 20 Juni 1929. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 4 Paarden 140 a 250 4 Stieren 150 «i 300 31 Geldekoeien (mag.) 175 a 340 68 Gel- dekoeicn (vette) 250 a 425 20 Kalfkoeien 225 a 365 15 Pinken 100 a 150 103 Nucht. kalveren 14 a 28 20 Schapen (mag.) 23 a 25 162 Schapen (vette) 31 a 36 238 Lamme ren 14 25 12 Varkens (mag.) 32 a 34 79 Varkens (vette) per Kg. 0.84 a 0.86 156 Biggen 27 a 34 4 Konijnen 0.50 a 2 56 Kippen 1 a 2 57 Kg. Boter 1.80 a 2. EIERVEILING, SCHAGEN, Aangevoerd 146114 kipeieren. Prijzen Wit 5.20 a 5.50 a 5.90 Wit (klein) 5 a 5.20 Bruin 6 6.40 24 Kalkoen- eieren 8.30. EierveiUng Den Helder. Marktbericht 20 Juni Aangevoerd 12428 kipeieren; bruin 6.10 a 6.60 per 100 stuks; wit f5.90 a 6.50 per 100 stuks. Aangevoerd 378 Eendeieren f4.70 a 500 p. 100. ZOOEVEN VERSCHENEN ALBUM van de AFSLUITING EN GEDEELTELIJKE DROOGMAKING van de samengesteld met medewerking van het MINISTERIE v. WATERSTAAT en de DIRECTIE der ZUIDERZEEWERKEN Dit album, hetwelk vele schitterende autotypieën van dit grootsche werk bevat, is gesteld in de 4 moderne talen. PRIJS FRANCO HUIS f 1.25. Verkrijgbaar in BOSKER'S Boekh. H.-hoef. Telefoon 19.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2