J. R. KSÜSS TABAK MÜEILOÜi. 20e Jaargang. Vrijdag 12 Juli 1929. No. 52 NIEUWS- ËN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN Tabaksfabriek De Wakende Leeuw" J, R. KBÜSS Laat 125 - ALKMAAR, liüHlill m Spier-pyn. «WIERINGER COURANT UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1. ADVERTENTIëN: Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer 0.10. BUREAU: Hippolytushoef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. een waarborg voor de kwaliteit. BINNLNL. NIEUWS. DE KABINETS-CRISI3. H.M. de Koningin heeft heden in verband mot de Kabinets-crisis op het Iluis ten Bosch ter con ferentie ontvangen de voorzitter van de Twee de Kamer-fracties van de Sociaal Democrati sche Arbeiders Partij, van de Liberale Staats partij De Vrijheidsbond, onderscheidenlijk ir. Al- barda, dr. Van Gijn en mr. Marchant. Naar wij vernemen zal geen aanwijzing van een kabinets-formateur tegemoet kunnen worden gezien, vóórdat alle adviezen der door de Koning in te raadplegen Staatslieden ontvangen en door Ifare Majesteit overwogen zijn. ERNSTIGE VAL. De 13-jarige knaap van Zutfen te Aarle Rixtcl had tijdens het spelen op de speelplaats van de Bijz. School aldaar het ongeluk ie vallen. De knaap sloeg met zoo'n kracht met het hoofd te gen den grond, dat hij een zware hersenschud ding bekwam. Men vreest voor zijn leven. HET BEDRIEGLIJKE STEMBILJET. Het moet opvallen, schrijft de „Zuid Limbur ger," dat de lijst van Floris Vos aanmerkelijk veel stemmen vergaarde. Niemand in dezen streek zal dezen tollcnver- dediger kennen en toch haalde liij te Kerkrade 88, te Eijgelshoven 12, in den Statenkioskring Heerlen 282 en in den gehcelen Rijkskieskring Limburg niet minder dan 1338 stemmen. Dit groote aantal is te meer opvallend, waar we in onze provincie geen tollen hebben en dus bij geen enkele automobilist bijzondere voorlief- voor den heer Vos zal bestaan. Wat is is er nu gebeurd Onze eenvoudige kiezers hebben zich angstval lig gehouden aan het parool stemt nummer één van lijst 8. jToen ze in het stemhokje stonden hebben ze blijkbaar niet gekeken naar de lijst waarhoven een acht gedrukt stond, doch ze begonnen van voren af te tellen, met den vinger op de lijst. Waar nu in onzen kieskring lijst 6 ontbrak, telden ze lijst 7 voor zes, lijst 8 voor 7 en lijst 9 voor de geadviseerde 8. Lijst 9 was die van Floris Vos de eenvoudige kiezers hadden deze lijst voor 8 aangezien dus ging Floris Vos strijken met tal van stemmen, FEUILLETON. No. 43 Mevrouw, begon de arme man, uw zoons hebben u ongetwijfeld verteld, welk ongeluk mijn dochter getroffen heeft het was dus niet meer dan mijn plicht hun mijn dank te komen betui gen voor al de moeite en zorgen, aan Susanne betoond. Raymmond verzette zich teg<?n deze meening. O, mijnheer Fareny, zei Raymond, gij over drijft de hulp, door ons bewezen, wel al te veel. Wat wij konden doen, was helaas zoo weinig en daarvoor zijn wij door een glimlach van mejuf frouw Farney reeds voldoende beloond. Julia was bij het hooren van den stem van Farney zwaar in haar zetel teruggevallen. Haar gelaat teekende zooveel ontzetting, dat die zeker niet onopgemerkt ware gebleven, indien van liet viertal, dat haar omringde, niet elkeen zijn eigen aandoening te beheerschen had gehad. Waarom zag mevrouw De Noirville haar bezoe ker zoo angstig aan Waarom klopte haar hart zoo geweldig Waarom werden haar lippen plot seling zoo droog Het was, omdat Roger Laroque, hoe verouderd ook, hoe onherkenbaar veranderd door het witte haar en de vreeselijke verminking van het gelaat tengevolge van de brandwonden vanQuebec, het geluid zijner stem niet had kunnen veranderen. En waren dat niet dezelfde oogen van voorheen, zoo zacht en zoo peilloos diep De stem klonk Julia in de ooren als een echo uit vroeger dagen en als een sprekend verwijt. Het mocht dan inbeelding of werkelijkheid zijn, die oogopslag had haar tevens den man in herin nering gebracht, dien zij eens zoo vurig had be mind. En gelijk voor Roger bij het zien van Julia het spooksel van Lucien was verrezen, aanschouwde Julia in haar ziekelijke verbeelding ook Roger Laroque, gelijk zij hem jaren geleden had gekend. En toen hij ophield met spreken hoorde zij nog die stem. Met een onuitsprekelijkcn angst bleef zij hem aanstaren. Ja dat was wel de stem van Roger, maar de man, die daar tegenover haar zat, kon immers Roger niet zijn. Nadat er eenige woorden gewisseld waren over welke voor de katholieke lijst waren bestemd. Het blad heeft den indruk, dat het in andere kieskringen evenzoo is gegaan en dat de lijst van Floris Vos aldus een onverdiend hoog aan tal stemmen verkreeg, waarop de toewijzing van een zetel plus een flink overschot volgde. Ook om het bovenstaande zal het noodzakelijk zijn, dat voor de volgende maal een meer prac- tisch eu minder bedrieglijk stembiljet kan wor den uitgegeven. JEUGDIGE LADELICHTER. De recherche te Eindhoven heeft een 13-jarige knaap aangehouden, die acht gulden had gesto len uit een toonbanklade van een winkel. De knaap had dergelijke diefstallen reeds herhaal delijk gepleegd én reeds vele malen werd hij door de politie meegenomen, om na een strafpre- dicatie weer in vrijheid te worden gesteld. Een en ander vermocht echter op den knaap niet den gewenschten indruk teweeg te brengen, weshal ve hij thans op last van den justitie naar het Huis van Bewaring te Den Bosch is overgebracht. ZWALUWNEST IN DE KEUKEN. Bij den landbouwer Van Kinderen te Oud Gas ter heeft een zwaluwenpaar zijn nest gebouwd in de keuken, welk vertrek gedurende de zomer maanden door het gezin van K.wordt bewoond. (Thans heeft het paar in zijn nest een aantal jon gen. Het is aardig om te zien, hoe de oude vogels af en aan vliegen om voedsel aan te brengen. Schuw zijn ze voor de leden van de familie in het geheel niet. Het merkwaardige van het geval is. dat, wanneer de deur soms gesloten is, de vogels tegen deur of raam pikken, om binnengelaten te worden. DOOR EEN KOE OP DE HORENS GENOMEN 'Te Nieuw-Amstel is een visscher door een koe op de horens genomen en tegen den grond ge smakt. De man werd met 3 gebroken ribben naar den dokter vervoerd. VLEERMUIZENPLAAG. |Te Aarlanderveen had een bewoner 'overlast van.... vleermuizen. Men vond ze zelfs in de huiskamer. Tenslotte ontdekte men in de wo ning de schuilplaats van niet minder van 60 vleermuizen. TRAP VAN EEN PAARD. De landbouwer S. te Veghel kreeg bij het ver zorgen van zijn paard een geweldigen trap van het dier tegen het onderlijf. De man werd zeer ernstig gewond en is in bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht. OVERBOORD GESLAGEN en VERDRONKEN T,e Vlaardingen is binnengekomen de motor- logger „VI. 4", reederij H. v. d. Burg, waarvan de schipper, de veertigjarige gehuwde R. Bot, ge woond hebbende te Vlaardingen, Zaterdagmor gen tijdens ruw weder overboord is geslagen en verdronken. Bovendien werden nog twee der opvarenden licht gewond. BUITENLAND. het ongelukkig toeval, dat nu de aanleiding was geworden tot het bezoek, vlotte het gesprek niet meer. Julia toch was niet in staat zich te beheerschen en wendde ongesteldheid voor. „We zullen u niet langer ophouden Mevrouw," hernam Roger, „en hopen u spoedig weer 'n be zoek te brengen als u hersteld is." Ieder in zijn eigen gedachten verdiept keer den Roger en zijn dochter huiswaarts. „Zij was het inderdaad", sprak hij zacht tot zich zelve Op zekeren morgen had Susanne weder te paard en stapvoets Maison-blanche verlaten en dwaalde haar blik naar alle richtingen, terwijl zij zichzelf betrapte op de vraag Zal ik hem vandaag weder zien Dan bond zij haar paard aan een boom en maakte haar schets. Maar het was bij voorkeur in de vallei van Vaux-de-Cernay, dat zij haar landschappen zocht, niet meer bij de bouwvallen, o neen, zii was een meisje en dus min of meer bijgeloovig. Na het ongeval, dat haar bijna het leven had gekost, beschouwde zij de ruïne alleen uit de verte. Zij volgde nu de beek, tot zij gena derd was aan den schilderachtigen hollen weg van Vaux-de-Cernay, met het bijna woeste ter rein aan weerszijden. Het gebladerte scheen met een glans van rood-goud overtogen. Geen windje suisde. Als het gekletter van het water dat van rots op rots viel, niet werd gehoord, had de stilte, die daar heerschte, volkomen mogen heeten. Susanne had zich in de schaduw op een rots blok gezet. Achter haar was het bruisende water der beek en voor haar stond eigenaardige spe ling van de natuur, die meestal op dezen dorren bodem niet anders dan struikgewas scheen te dulden een groep prachtige eikeboomen. Na een poosje gewerkt te hebben, werd Susan ne zoo slaperig, de buitengewone warmte van dit jaargetijde droeg daar gewis het hare toe bij, dat zij palet en penseel uit de handen moest leggen om ze niet te laten vallen. Zij legde haar hoofd tegen een kleinen inham van het rotsgevaarte en met een glimlach op de lippen sluimerde zij in. Raymond wist reeds sedert enkele dagen waar hij Susanne waarschijnlijk zou kunnen vinden en zij maakte van haar kant voor hem daarvan ook geen geheim. Raymond af en toe te zien was zoo niet haar levensbehoefte, dan toch ook haar levensgeluk geworden en zonder de gevolgen^ te berekenen, zonder veel na te denken, gaf zij zich DOOR ZIJN VROUW AAN DE POLITIE OVERGELEVERD. iT|e Chicago is de stichter en hoofdredacteur van „Greater Chicago Magazine," Robert Burns, door de politie aangehouden, als zijnde een ont snapte galeiboef. Burns was soldaat in 1917 met twee andere gemobiliseerden drong hij in dat jaar met revol vers gewapend een kruidenierszaak te Atlanta binnen. Hij werd gearresteerd en tot 6 jaren dwangarbeid veroordeeld. Een jaar later' werd hij naar Georgië met an dere aaneen geketende gevangenen gezonden, om de wegen te herstellen. Na drie maanden slaagde hij er in te ontsnappen. Te Chicago trouw de hij met een vrouw, die zestien jaar ouder was dan hij. Onlangs had Burns kennis gemaakt met een jongere dame en hij wilde van zijn eerste vrouw scheiden. Deze laatste heeft toon zijn identiteit aan de politie bekend gemaakt. Burns verdiende 20.000 dollar per jaar. WERELDRECORD in het BESCHU1TBAXKEN. Bij Ranger in den Amerikaanschen staat Texas werd onlangs nog te veld staande tarwe gesna den, gedorscht, snel per motor naar een nabijgele gen molen vervoerd, gemalen, gemengd, in den bakoven geschoven om als beschuit onmiddellijk te worden opgepeuzeld. Het heclc proces had precies 17M> minuut geduurd. Deze recordpresta ties verrichtte molenaar Jones onder toezicht van den landbouwonderwijzer Whitehouso. DE GROENE ZIEKTE. Te Tjrenton in New Yersey is een ziekte uitge broken, die tot dusver 24 personen, 1 volwassene en 23 kinderen, heeft aangetast en waarvan men tevergeefs den oorsprong zoekt. De symptonen zijn hoogst eigenaardig. Het geheele lichaam van de patiënten neemt een groenachtigen tint aan. Drie kinderen werden langzamerhand geheel groen en stierven na enkele uren. De doktorer staan voor een raadsel. EEN BUITENKANSJE. iTe Luton in Engeland had de 83-jarige mevr. Ilucklesby een jong meisje als dochter aangeno men. Den dag na de adoptatie overleed de oude vrouw plotseling aan hartverlamming. De aan genomen dochter van één dag komt daardoor in het bezit van een vermogen van 1.800.000 gulden. RARE PLAATS VOOR EEN ARMBAND. Onlangs verloor een Amerikaansclie dame, die bij het naderen van New. York over de verschan sing van de boot. keek, een brillanlen armband Bij haar kreet, toen het kostbare sieraad in het water verdween, moest worden vastgesteld, dat het reddeloos was verloren. Maar misschien zal zij haar kleinood toch nog terugkrijgen. Want een inwoner van Alder Point, in Nieuw Schot land, ving een dezer dagen een kabeljauw en vond in de maag van de visch een met twaalf brillantcn bezitten gouden armband, die aan de beschrijving van het verloren stuk beantwoord. over aan dit voor haar zoo nieuw en zoo stree- lend genot. Raymond kwam. Tpen hij zag, dat zij sliep, naderde hij uiterst behoedzaam. Hij was zeer bleek en zijn hart bonsde dat het hem bijna pijn deed. Susanne lag daar nog altijd glimlachend, waai schijnlijk in zoete droomen verzonken. Op een paar passen afstand bleef hij staan. Doodstil, zonder zich te durven verroeren, bleef hij haar bewonderend aanstaren. Eindelijk, met onbeschrijfelijke voorzichtig heid, met de hand uitgestrekt naar de rots, die haar tot hoofdkussen diende, kwam hij voetje voor voetje dichter naar haar toe. En zelf e-limlachend, bleef hij haar daarbij aan zien. VrrWiW Tenslotte knielde hij voor haar neder in h.et zachte mos. Maar o noodlottig toevalbij dat nedei knielen, stootte hij met zijn voet tegen een steen die met eenig geruisch omviel. Er kwam een trilling in Susanne's oogleden, maar zij scheen toch niet te zijn ontwaakt, wanl ze bleef onveranderd in de zelfde houding. Zij was evenwel wel degelijk wakker geworden of althans geraakt in een toestand tusschen wa ken en droomen. En wat hij niet kon opmerken was, dat zij onmerkbaar de oogleden even had opgelicht en tusschen de wimpers door naar hem keek. Het was voor haar een streelend gevoel, zich zoo bewonderd te weten, met zooveel kuischen eerbied en van haar kant bewonderde zij ins gelijks. Er straalde haar uit dat edele en eerlijke ge laat zoo oneindig veel liefde tegen In die gevou wen handen lag zulk een vroom gebed Maar de oogen vielen weer dicht en het werd alles duister om haar heen. Raymond was nog dichter bij haar gekomen. Hij boog zich geheel over haar heen en niet lan ger dan een seconde, meende zij over haar oogen, op het voorhoofd, op het haar, zijn brandenden, bevenden adem te voelen. Ze werd bang. Het was of al het bloed haar naar het hart terugvloeide. Daarop ontwaarde zij, altijd zonder iets te zien, iets zoo nameloos zoets, zoo oneindig strce- lends langs haar voorhoofd, iets gloeiends en ver- frisschends tegelijk, een paar lippen, die bij de blonde krullen haar zachtkens hadden aange- ■SlrLjv'e £>p»e re o d^ctelyf^wr-Ljv/eri met Kei eenige middel dat tot diep in Llw spierers door dringt e:rr snel Weer 'e°'3 rnaaJ^; AKXgr'o KI 005 Ier bal m M C.eer» goud z.oo crped" (Adv. in Blokschrift.) GEMEENTE WIERINGEN. Men meldt ons dat bij de sluisputbouw Mpij. Trio te Den Oever 15 Duitsclie en 5 Hol land sche timmerlieden zijn ontslagen. Aangezien deze ar beiders slechts enkele weken aan het werk wa ren protesteerden zij hiertegen krachtig, doch daar ze overcompleet waren kon de directie ze niet in dienst houden. Nader vernamen wij dat het de directie later was gelukt enkele hunner in Medembiik te werk te stellen. Gaat niet door. Naar wij vernemen heeft de heer D. Nieuwbuurt afgezien om het halve woon- en winkelhuis te H.-hoef door den heer L. Wig bout van den heer P. Veerdig gekocht voor den prijs van 5000.- over te nemen. In de j.1. Dinsdagavond gehouden vergade ring van de Vereen, ter bev. van getrouw school bezoek werd besloten met de jongs®? kinderen der O.L. school te Hippolytushoef een school feestreisje te maken naar Huisduinen en wel zoo men autobussen voor de reis kan bekomen op Vrijdag 19 Juli a.s. Een aanvaring. De parlevinker schipper Jn. Kat voer met zijn motorboot, terwijl hij de Oe- versche haven inkwam pardoes tegen de motor- botter van schipper J. Bakker Jz. welke de haven verliet aan. Schipper Kat hield verkeerd aan, ter wijl schipper Bakker de goede richting had, zoodat de botsing niet onzoet was, aan de motorv botter van Bakker ernstige averij veroorzaakte. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Verzekering dekt de schade. Schipper Bak ker is inmiddels met zijn botter naar een scheeps werf ter reparatie gegaan en moest, zijn vissche- rijbedrijf staken. Men meldt ons dat de groote vacantie aan de O.L. scholen in deze gemeente is'van 20 Juli Lot 14 Aug. a.s. Voor engros bij J. F. v. LIESHOUT, Alkmaar. raakt. En zij had ook twee of drie woorden gehoord, nog zoeter, nog streelender dan die vluchtige kus. O, Susanne, ik heb u zoo lief Als bedwelmd bleef zij machteloos in de zelfde houding liggen. En toen zij eindelijk de oogen kon openen, zag zij niets meer. Raymond was met een gloeiend hoofd wegge vlucht. Kon het dan niet zijn, dat zij alles gedroomd had Zij sloot weder de oogen, of ze nogmaals dat zelfde droombeeld mocht hebben. Vergeefsche poging Zij was daartoe veel te ontroerd en een blos kleurde haar wangen. Neen, zij had niet gedroomd. Wat haar plotse ling zoo deed blozen, was de herinnering aan den eerbiedigen kus, dien zij had ontvangen. Mijn hemel, prevelde zij, alsof ze wilde bid den tot afwending van een naderend gevaar. Ze had de-liefde haar hart laten binnensluipen, zonder te weten, dat het de liefde was. Nu eerst begreep zij dat ten volle. Zij streek met de hand langs het voorhoofd, als om den kus weg te wisschen en zei daarbij in zichzelf Neen, ik wil niet. Hij heeft mij lief, maar ik wil hem niet beminnen, hem noch iemand an ders Dat is onmogelijk, ik mag dat niet. Neen nooit Zij begon te loppen over den rotsigen bodem, bijna te draven, om zoodoende haar geest tot kalmte te brengen, doch het mocht haar niet ge lukken. Zij wilde weer gaan schilderen, doch de zenuw achtige toestand, waarin zij verkeerde, maakte haar dit werkelijk onmogelijk. Tpen pakte zij haar gereed samen, sloeg der. schildersezel dicht en begaf zich naar de plek, waar zij haar paard had vastgebonden aan een boom. Na slechts een kwartier rijdens want zij wil de afleiding hebben, zij had zoo gaarne haar ge dachten aan banden willen leggen had zij Maison-blanche weder bereikt. Haar vader begreep onmiddellijk, dat er iets moest zijn voorgevallen en hij ondervroeg haar, maar zij hield vol, dat er niets was gebeurd. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1929 | | pagina 1