gemeente voor de helft bijdraagt, tot een maxi mum van 300,- per jaar en zoo noodig onder de door hen te stellen voorwaarden. De heer Jn. Kooij vraagt, of er van dit onder wijs goede resultaten te verwachten zijn. Yoorz. antwoordt bevestigend. Zonder hoofdelijke stemming goedgevonden. Aangeboden wordt de gemeenterekening dienst 1928 en van de rekening en balans van de Zee gras-exploitatie dienstjaar 1928-1929. T,ot leden der Commissie tot nazien van deze rekening worden benoemd de Heeren Lub, Oden en Kaan. Uitbreiding ophaaldienst voor huisvuil te Den Oever. Reeds enkele malen is geklaagd over het feit, dat allerlei vuil neergeworpen wordt in den hoek van den dijk, ter plaatse waar de toegang - weg naar het sluisterrein te Den Oever aanvangt. Door den wind wordt dit vuil meegevoerd, waar door het terecht komt op den weg en op de erven van de aldaar staande woningen. Opheffing van die euvel zou kunnen worden verkregen door het vuil ook te doen ophalen aan de woningen op het sluisterrein gelegen, en wel tot en met de zich daar bevindende rij dienstwoningen van hel Rijk (dus tot en met het perceel, bewoond dooi den heer M. Kooij). De ophaler is bereid zich hier mede te belasten. Hoewel door hem eigenlijk te laag geoordeeld, neemt hij er voorloopig genoe gen mede, dat zijne vergoeding deswege eene verhooging zal ondergaan van 50.-, zoodat deze in totaal wordt 300.- per jaar. B. en W. stellen voor tot deze uitbreiding van den ophaaldienst te besluiten. Goedgevonden. Buitengewone herstelling van het schoolge bouw te Westerland. In de kostcnbegrooling vooi de buitengewone herstelling van het schoolge bouw te Westerland was een post voor schilder werk opgenomen ten bedrage van 150 - Intus schen wrordt het, op aanbeveling van den Inspei leur van het lager onderwijs noodig geacht over te gaan tot uitvoering van eenig waterverfw eri- aan de muren tot wering van vocht. De kosten daarvan worden geraamd op circa 300.-. Voorts is bij de uitvoering der herstellingswerken Ik aanbrengen van enkele nadere voorzieningen noodig gebleken, die ongeveer 360.- hebben ge vorderd. B. en VV. stellen derhalve voor het ter zake verleend crediet met bovengenoemde be dragen te verhoogen. Aldus wordt besloten Verzoek der Afd. Alkmaar der Ned. Vereeni- ging van Staatsburgeressen. Bij besluit van 7 Juni j.1. werd om praeadvies in handen van B. en W. gesteld een verzoek van de Afdeeling Alk maar der Nederlandsche Vereeniging van Staats burgeressen om bij het aanwijzen van candida- ten voor benoeming tot leden van het College van Regente-i van het Centraal Ziekenhuis tr Alkmaar als No. 1 op de voordracht een vrouw te plaatsen. Met betrekking tot dit verzoek wijzen B. en \Y. er op, dat inwilliging daarvan eigenaardige be zwaren met zich brengt. Het voordragen van candidaten toch zal door de buitengemeenten in gezamenlijk overleg moeten geschieden en door een benaalde uitspraak in den door de a- dresseerende vereeniging gewenschten zin zou een vruchtbaar overleg niet weinig worden be moeilijkt. Het doen van zoodanige uitspraak mee non zij dus te moeten ontraden. Het komt hun bovendien voor, dat de vertegen woordigers welke de buitengemeenten in het Regentencollege hebben te benoemen in hoofd zaak tot taak hebben te waken voor de belangen dier gemeenten en dat het daarvoor onverschil lig is of een man of eene vrouw wordt aangewc zen. Om misverstand te voorkomen merken zij op, dat hun de wensch om een vrouw in het College van Regenten zitting te doen nemen, niet onjuist toeschijnt. Naar hun meening ligt het echt ei- op hun weg van het Bestuur der gemeente Alkmaar om daarover een oordeel uit te spreken. B. en W. stellen voor adressante overeenkom stig het vorenstaande te berichten als antwoord op het verzoek. De Heer Lub is het met het praeadvies niet eens, vooral niet met de vierde alinea. Het Col lege van Regenten in zijn geheel heeft voor aller lei dingen te zorgen, b.v. voor personeelsbelan gen, en het personeel bestaat grootendeols ui vrouwen. Hij vindt voor het verzoek veel te zeg gen. Voorz. legt nogmaals den nadruk op de meer speciale taak der afgevaardigden van de huiten gemeenten. Alle buitengemeenten hebben zich eenstemmig uitgesproken, als in het praeadvicr weergegeven. Intusschen komt de benoeming nog in den Raad in behandeling. De Heer Lub blijft het een vreemde zaak vin den, vooral omdat volgens voorzitter de voor drachten al ingediend zijn. Het praeadvies wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Verstrekking gelden voor de stichting eener bijzondere lagere school te Den Oever. Naar aan leiding van het besluit van 7 Juni j.1. waarbij om praedavies in handen van B. en W. werd ge steld eene aanvrage van het Bestuur der V.ereoni ging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs alhier, om beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas voor de stichting van eene bijzon dere Uigare school te Den Oever, deelen zij liet olgcnde mede. De aanvrage heeft betrekking op eene school voor gewoon lager onderwijs, bestaande uit 2 leslokalen, bestemd voor ten hoogste 50 leerlin gen. Volgens de bepalingen der Lager-onderwijs- wet 1920 moet de aanvrage worden ingewilligd, indien aan de vereischten dier wet is voldaan en met name de overgelegde stukken voldoen aan hetgeen daaromtrent in art. 73 der wet is voorge schreven hetgeen hier het geval is. Nochtans zijn zij van meening, dat aan hel verzoek niet behoort te worden voldaan. De rede nen, welke hen tot die meening hebben geleid, zijn vermeld in het hierbij overgelegd ontwerp besluit, waarnaar zij mogen verwijzen. B. en W. stellen mitsdien voor medewerking tot de gevraagde beschikbaarstelling van geld'-n tc weigeren en daartoe een besluit te^iemen, als in het bijgevoegde ontwerp is vervat. In het ontwerp-besluit wordt overwogen, dat te Wicringen een toestand aanwezig is. die de wet gever bezwaarlijk heeft kunnen voorzien, en er anders ongetwijfeld maatregelen zouden geno men zijn. om een schoolbouw als deze te verhin deren dat door de uitvoering der Zuiderzeewer ken zich bier een groot aantal personen bevindt, wier verblijf van tijdelijken duur is en die reeds binnen enkele jaren, zoodrk de uitvoering dier werken naai" het Zuiden wordt verlegd, weer vertrekken dat de aan den schoolbouw verbon - den lasten daarentegen komen te rusten op hen, die niet kunnen vertrekken en voor het overgroo1 te deel deze school niet wenschen dat volgens' de overgelegde verklaringen van ouders wier kinderen de school zullen bezoeken, een 14-tal van de 18 onderteekenaren, met 34 kinderen, vrijwel zeker Wielingen binnen afzienbaren tijd zullen verlaten dat daarom een aanvrage als de voorliggende niet voldoende overwogen lijkt en als zijnde in strijd met het algemeen belang be hoort te worden afgewezen. Zonder discusie of hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Aanbrengen klinkerbestrating op den Gasthuis- weg te Den Oever. Zooals uit vroegere mededee lingen bekend is, werd het door B. en W. wensch' lijk geacht mol het bestraten van de gedempte Gasthuissloot te wachten tot het tijdstip, waarop de zakking van den opgebrachten grond tot staan zou zijn gekomen. Het komt hun voor, dat dit tijdstip geacht kan worden thans te zijn aangebroken. Naar hun meening is het wel zeker, dat eene afdoende voor ziening slechts wordt verkregen als in deze be stratingsplannen ook de geheele Gastliuisweg wordt betrokken deze weg verkeert toch in eoi zeer slechte conditie. Op grond van deze overweging hebben zij den gemeente-opzichter eene begrooting van kosten doen opmaken van het aanbrengen eener klin- kerbestrating voor de gedempte Gasthuissloot en den Gasthuisweg van het begin tot het eind,, dus van de Zeestraat tot het hekperceel, bewoond door G. de Haan. Blijkens die begrooting welke bierbij wordt overgelegd, zullen de kosten van het geheele werk vermoedelijk bedragen 10200 B. en W. stellen voor hen, ter uitvoering van dit plan, een crediet van genoemd bedrag le verleenen. Over dit plan ontstaat een vrij langdurige dis cussie. De Heer Lub vindt de begrooting zeer hoog. hoewel hij geen bepaalde posten als te hoog kan aanwijzen. Voorz. zegt. dat' het idee is geweest, van de sloot ee*h parkeerterrein te maken. Het is echter jammer, dat B. en W. met den eigenaar van hel boekhuis (bakkerij C. iTijsen, bewoond door M. Kalf) niet tot overeenstemming konden komen. Deze vroeg n.1. niets minder dan het bouwen van een nieuwe bakkerij, iets achterwaarts in ruil voor slooping van de oude wat dus een exorbitant hooge prijs voor het hoekje grond zou beteekenen. De heer Oden acht in dat geval het groote par keerterrein overbodig, omdat de bussen er dan toch niet kunnen komen. Hij wijst verder op de wenschelijkheid om een onderzoek in te stellen inzake het éénrichtingsverkeer. Voorz. voelt er meer voor, de zaak nu geheel in orde te maken. Ook voor gewone auto's is behoef Ie aan parkeerterrein. Het voorstel van B. en W., in stemming ge bracht, wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Voor iTjjsen, Bosker, Kaan en M. Kooij, tegen de overigen. Er is nog een tweede begrooting en wel voor bestrating van Gasthuisweg met halve sloot, wat dus neerkomt op een verbreede weg zonder par keerterrein. Deze begrooting is 2500.- lager. De Heer Oden stelt voor om voorloopig alleen dit laatste plan uit te voeren. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen de heeren Jn. Lont en M. Kooij voor de overigen. Voordracht tot het verleenen van een crediet wegens herziening van den ligger der wegen. B. en VV. deelen mede, dat de ligger der wegen geheel herzien moet worden. Voor dit zeer om vangrijke werk was tot heden niemand te vin den, terwijl de aandrang van Ged. Staten steeds grooter werd. Nu zijn er voor kort besprekingen aehouden met den heer Boonstra uit Haarlem, die de opdracht wil aanvaarden. Hij kan echter niet zeggen, welke kosten dat zal meebrengen daarvoor is een voorloopige opneming noodig. Voor dit voorloopig werk vragen B. en VV. een crediet van 750,-. Zij merken verder nog op, dat in den regel de Provincie de helft in de herzie ningskosten bijdraagt. De heer Lub vraagt, of voor dit werk een vak man noodig is. Voorz. antwoordt, dat het een zeer tijdroovend werk is. De ligger is al van 1897-98 en is dus ge heel verouderd. Op VVieringen zijn geen geschik te personen te vinden. De Heer Jb. Lont dacht, dat de Gemeente-op zichter dit werk gemakkelijk kon doen. Bij d« jaarweddeverhooging is toch gezegd, dat we nu een volle arbeidskracht kregen. Voor de school is een aparte opzichter nu voor dit werk weer een speciale arbeidskrachtzoo krijgen we een heel legertje ambtenaren. Hij is ook bang, dat de Prov. bijdrage in de kosten niet zal komen di raad is al zoo vaak teleurgesteld. De Heer Oden meent, dat, als het werk toch jaren duurt, zooals Voorz. heeft gezegd, dat bol dan ook wel aan den opzichter kan worden op gedragen, als die er eens twee jaar aan werkt kan hij ook heel wat doen. Voorz. is daar sterk tegen, de opzichter heeft absoluut geen tijd en Ged. Staten willen niet lan ger wachten. De heer Kaan wil direct aan het eigenlijke werk laten beginnen, zonder vóóronderzoek. liet koste dan maar, wat het koste gebeuren moet het werk toch en da.n besparen we tenminste de ze 750 gulden. De heer M. Bakker vindt dit te gevaarlijk. Het voorstel van B. en VV. wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen. Voor de Vries, Tijson. Bosker, Lub en Bakker tegen Jn. Lont, Kaan J. Kooij, M. Kooij, Oden en Jb. Lont. Voorz. vraagt, wat de Heeren dan nu willen. Langer wachten is onmogelijk. De heer Kaan herhaalt nogmaals zijn bovenge meld voorstel. De heer M. Kooij wil wél vooronderzoek, doch met blanco crediet. Dit laatste voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen. Tegen Oden en M. Bakker voor de overigen. Commissie van advies voor de werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling. Tengevolge van het nict-aannemen zijner benoeming tot lid werknemer der Commissie van advies voor de werkloosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling door den heer J. P. VVigbout, bevelen B. en VV. thans, nadat de alhier bestaande vereenigin- gen van werknemers in de gelegenheid zijn ge steld eene aanbeveling voor den in deze vacatu re te benoemen persoon in te dienen, ter benoe ming aan den heer II. J. A. Lucker. De Heer Lub meent, dat het met deze voor dracht niet in orde is. Waarom zijn de bondon na het schrijven van VVigbout niet in staat ge steld nogmaals aanbevelingen in te dienon En waarom bevelen B. en VV. nu weer een Katholiek aan Wordt deze benoemd dan hebben de Kat holieke bonden twee vertegenwoordigers en de moderne slechts één, terwijl de laatste veel er. veel sterker zijn. Deze voordracht is niet in or de hij vraagt B. en VV. haar in te trekken. Voorz. zegt, dat de Raad geheel vrij is, om bui ten de voordracht om te gaan en leest de namen der overige aanbevolen personen voor. Het vra gen van nieuwe aanbevelingen was niet noodig, omdat het nog steeds dezelfde vacature is. Overgegaan wordt tot stemming. Benoemd wordt de heer C. Tijsen Pz. met 6 stemnum, tegen 3 op den heer Lucker en 2 blanco. Vóór de rondvraag doet Voorz. nog enkele me- dedeelingen. Naar aanleiding van een vraag van den heer Lub in de vorige vergadering heeft hij bij de gemeente Doniewerstal geïnformeerd, waarom deze een bijdrage uit het wegenfonds <"t gekregen. Dit bleek uitsluitend te zijn, om dat er wegen in die gemeente op het Prov. Wegen plan stonden. Intoisschen heeft hij van het raads lid Jb. Lont vernomen, dat ook Wieringerwaard, Texel en andere gemeenten bijdragen hebber, ontvangen hij zal daarom ook hier informeeren. Naar aanleiding van een andere vraag, even eens door den Heer Lub gesteld en wel over hel schoolgeld van de Wed. S. Bakker, deelt hij mede, dat dit betreft een bedrag van 0.75 over het 2e kwartaal 1928. Naderhand is er geen aan slag opgelegd. Vervolgens heeft hij nog enkele begrootingen an den opzichter ontvangen. Het verleggen en herstraten van Hoofdstraat, Voorstraat en Beursdijk zal kosten 1875,-, waar van éénderde door het P.E.N. wordt vergoed, ter wijl het P.W.B. reeds eerder een bijdrage heeft verleend. Besloten wordt, om tot deze hoog noodige her- strating over te gaan. Dan is er nog een tweede begrooting en wel voor Beltstraat en Belt van C. Grin tot A. Keij- zer, tot een bedrag van 4564,-. De heer J. Kooij wil dit nog maar eens aan houden het gaat maar door met de kosten. De heer Oden bepleit de noodzakelijkheid van bermbestrating in de Beltstraat. Voorz. heeft er geen bezwaar tegen deze zaak eerst nog eens in B. en W. te bekijken en dan te gen het najaar met voorstellen tc komen. Ten slotte deelt voorz. nog mede, dat de ge meenteveldwachter - bode van plan is niet 1 Jan. u.s. ontslag aan te vragen. Nu is er een mogelijk heid, dat te Westerland een vaste rijksveldwach ter gestationneerd wordt. In dat geval zou hij willen voorstellen geen gemeenteveldwachter meer te benoemen, doch alleen een bode. Echter moet die Rijksveldwachter een woning hebben. Nu is er momenteel eeu huis beschikbaar (aan de Koningsweg, eigenaar Brugman voor 5 gulden per week en hij zou willen, dat de gemeente dit huurt en voor 4 gulden per week aan den altlaar te plaatsen rijksveldwachter verhuurt. De heer Lub acht het salarïVvan een rijksveld wachter niet zoo laag, vergeleken bij andere loo non, terwijl vele arbeiders hier toch wel hoogere huur moeten betalen Voorz.: De rijksveldwachters, die hier komen, hebben nog weinig diensttijd endus weinig sala ris. De heeren Oden en Lub vragen verder nog in lichtingen, in hoeverre het hoofd van de gemeen te-politie over rijkspersoneel kan beschikken. Voorz. zegt, dat de verhouding heel goed is en dat hij het gerust op de bovengenoemde manier durft wagen. Het voorst. Voorz. wordt aangen. RONDVRAAG: De heer Jb. Lont zegt, dat de twee eigenaars van de nieuwe huizen aan den Gemeenelandsweg, Lont en Hartog, graag het e- lectrisch licht wilden hebben, doch daarvoor een bedrag van f325 moeten betalen. Hij vindt dc ban delwijze van het P.E.N. zeer willekeurig en hel genoemde bedrag heel hoog voor dit kleine stukje Voorz. zegt, dat de gemeente alleen maar heeft te verzoeken en dat bij de bedrijfspolitiek van 't P.E.N. de rentabiliteit op den voorgrond staat. De heer Kaap informeert, hoe bet met de schoolbouw te Den Oever gesteld is. Voorz. antwooordt, dat er geruimen tijd ge wacht is op het advies van de Commissie van toe zicht, en dat dit advies juist vanmorgen ontvan gen is. Het luidt gunstig. Nu moet nog het ad vies van den Inspecteur afgewacht worden. De heer J. Kooij wijst er op, dat een stukje weg bij Lutjeland, in een bocht, erg veel werk vor dert en vraagt daarom, of die bocht niet behard kan worden. Voorz. antwoordt, dat de meeste bochten in de wegen verkeerd liggen. In B. en \V. is daarom al besproken, om de meeste hoeken te bestraten. De heer M. Kooij informeert naar de stand van zaken met de school te Westerland Voorz. antwoordt, dat Ged. Staten het besluit tot grondaankoop nog niet hebben .goedgekeurd. De heer M. Kooij vraagt verder of dc gemeente lieelemaal geen zeggingschap heeft in het water leidingbedrijf. Men schen die 80 meter van het net wonen, kunnen de waterleiding niet krijgen. Kan de gemeente daar de schouders niet eens on der zetten De heer Lub zegt, dat het huisje van Mej. Dek ker op de hoek van de Pompsteeg gevaarlijk bouwvallig wordt, wat betreft goten, enz. en vraagt daarom voorziening. Zal onderzocht worden. Verder zegt hij, dat iemand met hem gespro ken heeft over de gemeentelanderijcn in De Leg. Een huurder schijnt daar onwillig geweest te zijn, om de grond, die uit de uitgemaakte slooten is gekomen, te verwijderen. (Hierover ontstaat 'n verwarde en onbegrijpelijke discussie. Op een vraag van den heer Lub inzake het uit breidingsplan voor Den Oever, deelt voorz. nog mede, dat dit plan was gebaseerd op den gepro- jecteerden weg Molgerdijk - Sluisterrein. Nu de ze weg er niet komt. is het plan ook niet meer bruikbaar. Met het maken van een nieuw plan moet gewacht worden, tot vast staat, waar de weg nu wel komt. Hierna Sluiting. Nieuwe Functie. Wegens overplaatsing van den heer S. Brommer te Westerland naar de wijk Schagen als besteller voor de Coop. Verbruiksver eeniging „De Tijdgeest" te Winkel, is voor de wijk Westerland Wieringen tijdelijk aangesteld de heer P. de Waal, Kleine Sluis Anna Paulowna De Kroonprins bezoekt zijn oude Kennissen. Maandagmiddag arriveerde hier onverwachts de ex-Kroonprins Wilhelm van Duitschland. In een groote gele sport-auto, bestuurd door 'n dame, sportte de prins langs Wierings wegen en bezocht zijne Hoogheid allereerst zijn vriend Jan Luyl, de hoefsmid. Ook op straat sprak hij oude kennis sen aan. Te Den Oever werden de Zuiderzeewer ken bezichtigd en te Oosterland een bezoek ge bracht aan Mevr. Kolff - Ilageman. Gelijk men weet bewoont mevr. Kolff de pastorie, het ge bouw wat de prins vroeger tot woning had. Naar we vernamen was de dame die de Kroon prins vergezelde de verloofde van z'n tweede zoon, 'n bekende filmster uit Hollywood. Deze zoon studeert bij Ford in 't automobielbedrijf SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde S. 11 voor de Zomercomp. tegen A. B. C. 1 en wist na een vinnige strijd met 21 te winnen. Succes I speelde een vriendschappelijke wed strijd tegen het M.A.Z.-clftal van De Haukes en wist met 50 te winnen. Voor deze wedstrijd had de heer Kalis een groote medaille uitgeloofd, zoo- dat Succes hierop beslag legde. Woensdagavond half acht speelt Succes 1 een oefenwedstrijd tegen 11 van de beste spelers uit de elftallen van A.B.C. en M.A.Z. Wij behoeven niet te zeggen dat dit voor de Successers een zware wedstrijd zal worden, want wie Zondag de wedstrijden op het S.-terrein hebben bijge woond weten dat in genoemde elftallen spelers zitten die het spel heel goed verstaan. Wie dus van een mooie wedstrijd wil genieten kome Woensdagavond naar het Succesterrein. Politie Verloren een auto-slinger. Inlichtin gen hij den Gem. Veldwachter. OPENING van het RECREATIEGEBOUW de; GEREFORM. KERK te DEN OEVER. Onder zeer groote belangstelling werd j.1. Vrijdagavond 't nieuwe recreatiegebouw in gebruik genomen. Verschillende vooraanstaande persoonlijkheden waren tegenwoordig, zooals Ir. Hupkes van der Eist, namens den Minister van Waterstaat, burgemeester Kolff, wethouder Bosker, ds. Meijer van Alkmaar als deputaat der classis, ds. Tollenaar van Den Helder, als consulent, de heer Bosma, leider der Evangelisatie te ll.hoef, de heeren Lofvers en Boersma, candidaten tot de II.D. Ilerv. Kerk, enz. De voorzitter, mr. van Beeck Calkoen sprak 't openingswoord en ging, na het zingen van ps. 75 vers'1 ook voor in het dankgebed. Nadat hij verder uiteen had gezet, dat bij al den arbeid aan de drooglegging ook geestelijke verzorging noodig is, verkreeg de 2e voorz. van het Algemeen Geref. Zuiderzee Comité, ds. Tazelaar van Rotterdam het woord. Het uitgangspunt van dit Comi té is, aldus spr.: Zoekt eerst het Koninkrijk Gods en Zijne gerechtigheid. Dit goddelijk gebod is de drijfveer van heel ons werk. De groote massa zoekt het koninkrijk van den mensch, de grond slagen van godsdienst en zedelijkheid worden aangetast tegen die ongeloofsopenbaring zul len wij in Gods kracht optrekken, opdat alom en ook op Wieringen de naam des Heeren worde erkend en verheerlijkt en vanuit dit gebouw zal als centrum gewerkt worden; het is het huis van onzen Koning; wone Hij steeds met Zijn Geest in ons midden. Hierna volgde de overdracht aan den Kerkeraad van Wieringen, waarna ds. Tollenaar dank bracht aan het Comité en hartelijke woorden richtte tot candidaat H. J. Winter, hem den ze gen des Heeren toewenschend. De heer Winter dankte voor deze wenschen en bij hem leefde het vertrouwen, dat God zelf hem zou bekwamen en sterken Hij vertrouwde dat dc gemeente hem steeds terzijde zou staan. Iïij groete de vele arbeiders hier aanwezig en hoopte dat zij vele malen het huis zouden bezoeken. Ook Burgemeester Kolff sprak zijn beste wenschen uit voor het recreatiegebouw, alsook de heer Lievensen uit New - York. De heer Van Kalsbeek uitte woorden van dankbaarheid namens kerkeraad en gemeente. Spr. hoopte, dat velen, die nooit den naam van onzen Heiland hoorden, hier tot het geloof zouden ko men. Op initiatief van spr. zal door de leden van de gemeente voor de leestafel worden gezorgd. Ds. Heida van Vlaardingen sloot met dankgebed deze eerste bijeenkomst. Men bleef echter nog eenigen tijd bijeen. Verfrisschingen en sigaren werden aangeboden. Wij vernamen nog, dat het gebouw den geheelen dag voor bezoek geopend is, dat allerlei spelen kunnen worden be oefend, en dat de prijzen der consumpties uiterst laag zijn geseld.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2