diagen bij zijn kinderen te Andijk. Om den ouden man een genoegen te doen, boden de kinderen hem Zondag een autotochtje naar Enkhuizen aan. Welgemoed toog men op weg, maar helaas heeft dit uitstapje een droevig einde genomen. Want onderweg werd de man in den auto door de warmte bevangen, tengevolge waarvan hij spoedig overleed. Dinsdagmorgen werd het lijk naar Alkmaar gebracht voor de teraardebestelling. HIJ ZIT ER IN Voor het kantongerecht te Den Helder werd de zaak van den chauffeur v. d. W., contra J. B. te Wieringen (aanrijding te Den Oever) behandeld en werden niet minder dan vier getuigen a char ge gedagvaard. Get. J. B-, de aangeredene, is van meening, dat ter plaatse van de aanrijding wel met een snelheid van 35 K.M. is gereden. De weg maakt daar een flauwe bocht. Ook de andere ge tuigen verklaren in gelijken geest. De brigadieï rijksveldwachter Witvliet zegt, dat de maximum snelheid werd overschreden door verdachte. Verd. zelf zegt, dat hij bereid was de schade te vergoeden, indien niet de verzekeringsmaatschap pij er mee bemoeid had, die hooge eischen stelde. Hij beweert niet overmatig hard te hebben gere den. Uitspraak 10 boete of 2 dagen hecht. BUITENLAND. 500 SCHAPEN VERBRAND. Zondagmiddag heeft het in Voor-Pommeren hevig geonweerd. Vooral op het eiland Rügen is het noodweer geweest. Op het riddergoed Unrovv te Samtens is de bliksem in een schapenstal ge slagen. De vlammen sloegen op een schuur over en zetten ook dit gebouw in brand. Beide gebou wen zijn geheel vernield. In den stal bevonden zich 500 schapen, die voor het onweer binnenge- dreven waren. Alle schapen zijn omgekomen. Eén derde van den hooioogst is eveneons vernield alsmede een aantal machines. AMERIKA. DE RECORDOVERTOCHT VAN de „BREMEN." De „Bremen" in 4 dagen en bijna IS uren over den Oceaan. Het Duitsche stoomschip „Bremen" is om 15.02 uur (Amerik. tijd) het Ambroselichtschip gepasseerd, waarmede de recordovertocht in den tijd van vier dagen, 18 uur en 50 minuten is vol bracht. De belangstelling in de haven te New York was enorm. De „Bremen" 7.44 uur sneller dan de „Mauretania." Het Cunard-schip „Mauretania", dat tot dus verre den overtocht over den oceaan het snelst volbracht in den tijd van 5 dagen en 4 uur en 34 minuten, is door het Duitsche stoomschip „Bre men" dus geslagen met 7 uur 44 minuten. SLACHTOFFER DER WETENSCHAP. De jonge Fransche geleerde dr. Pierre Marie van het Instituut Pasteur te Parijs, hield zich sedert geruimen tijd bezig met proefnemingen om tegen het botulisme, de verschrikkelijke vleeschvergiftiging, een serum te vinden. Veer tien dagen geleden vloog nu een stofje van het vergif, dat hij voor zijn onderzoekingen in poe dervorm had vervaardigd, in zijn linkeroog. )Tiwee dagen later wist hij, dat hij door de vree- selijke ziekte was aangetast. Het oog werd ont stoken, de leden zwollen dicht en het vergif, dat verlammingsverschijnselen veroorzaakt breidde zich uit over gelaat, mond, keel, schouders, ar men en beenen. Hij was weldra geheel verlamd, maar de geest bleef helder en hij kon zelf stap voor stap het voortschrijden van de ziekte waar nemen. Hij werd door den neus gevoed en koiv nog eenigszins spreken. Eindelijk verzocht h: zijn oogleden te openen, opdat hij zijn nagels zon kunnen zien. Men voldeed aan zijn wensch en hij zag, dat de nagels van de naar hem opgehe ven hand blauw waren. Nu moet. ik sterven, zei- de hij. En zoo is het ook geschied. GRAMOFOONPLATEN OP BRIEFKAARTEN De Engelsche firma Tuck heeft gramofoonpl ten in den handel gebracht, die voornamelijk als reclame dienen. Het zijn kleine plaatjes, die op een prentbriefkaart zijn bevestigd, maar duide lijk een korte melodie weergeven. Men kan 4 stuks voor een shilling koopen en dan als brief kaart aan vrienden of vriendinnen verzenden Het meest gevraagd is natuurlijk „I kiss youi little hand, Madame." IN EEN MAAIMACHINE GERAAKT. Uit Krakvitz op het eiland Rügen wordt ge meld, dat een arbeider, die een maaimacliinr hanteerde, den zoon van een anderen arbeide' opdracht gaf om de paarden van terzijde aan tc zetten. Het gevolg hiervan was, dat de paarden met een ruk vooruitsprongen en de jongen lus schen de messen van de maaimachine terecht kwam. Zijn rechterbeen werd bijna geheel door gesneden, terwijl van den linkervoet de hiel werd afgesneden. Zwaar gewond werd de jongen naar het ziekenhuis overgebracht. Dit is reeds de derde maal, dat een kind uit het betrokken huisgezin door een ongeluk kreupel is geworpen INSTORTING VAN EEN SPOORWEGTUNNEI Zondag bemerkte een beambte van de Duitsche Rijksspoorwegen, dat het metselwerk van de tun nel bij Schwebda in de buurt van Kassei eenigs zins was losgegaan. Hij liet onmiddellijk de sei nen op het betrokken blok op onveilig stellen en waarschuwde telefonisch het districtbureau Nog voor men ter plaatse kwam, stortte de tun nel over een lengte van 15 meter in. Men ver moedde dat de instorting is veroorzaakt door den hevigen regenval van den laatsten tijd. Het goe derenvervoer is voorloopig omgelegd, terwijl het personenverkeer door autobussen wordt onder houden. DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN. Zondag j.1. werden bij een onweer bij Dresden 3 personen door den bliksem zwaar gewond, ter wijl een voetballer werd gedood door de hitte. ELN HEKSENGESCHIEDENIS IN ONZEN TIJD Een ongelooflijke geschiedenis wordt uit Ober- grosshartmannsdorf in Silezië gemeld. Een boe renfamilie bezat daar een kleine hoeve met 7 runderen en 2 varkens op stal en bewerkte de akkers vlijtig, spaarde en had zoo een fatsoenlijk bestaan. In Februari kwam een bedelaar in het dorp en kwam op de hoeve van Schirmer. De ha- velooze vagebond wist echter de boerin geheel in .zijn macht te krijgen door haar te vertellen, dat hij onheilen kon vooruitzien en ook kon bezweren Het begon met' een onheil, dat hij in de stallen voorspelde. De boerin was doodelijk verschrikt, maar liet zich kalmeeren door enkele bezweren de armbewegingen van den bedelaar, die daai - voor tien mark ontving. Nadat het een keer goed was gegaan, kwam de kerel geregeld terug. Een week na Paschen ver schrikte hij de boerin hevig door de mededeelihg, dat haar man zou sterven. ..Hij als heksenmeos ter kon het gevaar afwenden, hoewel hij den sterfdag precies vertelde. De boerin liet zich 800 mark aftroggelen voor het behoud van haar man Een poos daa ma moest de zoon spoedig sterven. Om dien te ifdden moest de heksenmeester veel geld hebben q ten slotte deed hij het dan voor 2000 Mark. D- boerin gaf het geld weer. Daarna zette hij het gezin nog 750 mark voor het leven van het vee en 600 voor het afwenden van een on heil van de boerderij zelf af en verleden we ES verklaarde hij, dat het vee behekst was en hij net mee zou nemen, om den duivel uit te drijven. Dit vond men goed en de vent dreef het vee naar de eerste de beste markt en verkocht het voor 1000 mark, om nu voor goed te verdwijnen. Want er is niets meer te halen. Het gezin is geheel geruï neerd. KAZERNES ALS HERSTELLINGSOORDEN. Als het Rijnland zal zijn ontruimd, komen te Konigstein in den Taunus 2 groote kazernes leeg te staan, gelegen tegenover het vroegere hotel Konigsteiner Hof. Dit hotel is thans eigendom van de Rijksspoorwegmaatschappij en het plan bestaat, om ook de kazernes aan te koopen en het heele complec te doen dienen als herstelling? oord voor spoorwegbeambten. GEEN LUCIFERS MEER NOODIG. In Californië zijn sigaretten op de markt ge bracht, die door ze aan den eenen kant licht te wrijven tegen de ruwe buitenzijde van het doosje kunnen worden aangestoken. Of dat ontstekings middel niet al bij het eerste trekje de sigaret on genietbaar maakt, wordt er niet bij vermeld. ATHLEET ONTDEKT. De 22-jarige boerenknecht Erich Prawitz te Schenkendorf bij Grossbeeren (Brandenburg^ heeft een weddenschap gewonnen, waartoe hij een zak rogge van 200 pond met een korte tus- schenpoos 4 K.M. ver in totaal 53 minuten heeft gedragen. De eerste 2 K.M. legde hij af in 28 minu ten, de laatste in 25 minuten, waarvan de laatste 300 meter in den looppas. De man is zelf niet zwaar gebouwd, weegt maar 150 pond en heeft deze athletische toer verricht na volbrachte dag taak en zonder eenige training. Dat zou wel eens een recordbreker kunnen worden. SUIKER UIT HOUT. Uit Helsingfors wordt gemeld, dat dr. Haegg- lund, hoogleeraar aan de universiteit te Abo, een methode heeft gevonden om suiker uit hout te bereiden. Hij heeft voor alle landen patent op zijn uitvinding aangevraagd. MF.T VIJFTIG MANNEN GETROUWD. En met 652 verloofd. Voor de rechtbank te Brussel zal weldra een der grootste huwelijkszwendelaarsters terecht staan, Adrienne Guyot, die op bedriegelijke wij ze niet minder dan vijftig maal is getrouwd en 652 maal verloofd. De avonturierster, die zoowat 30 jaar oud is, had een Engelsche moeder en een Franschcn va der, een koopman, die zich te Bergen had geves tigd. Zij was een buitengewoon mooi meisje mei een innemend optreden. Nadat zii iong het ouder huis was ontvlucht, zocht zij haar slachtoffers in de luxe-hotels en reisde voortdurend heen en weer tusschen Parijs, Rome, Brussel en de bad plaatsen. Zij had steeds verscheidene wettige echtgenooten, en hoe geraffineerd zij te werk ging, bewijst het feit dat zij het klaarspeelde, te gelijk met twee broeders gehuwd te zijn. Een toevalligheid bracht haar daden aan het licht. Een man, die eveneens een aantal jaren geleden het geluk had gehad, met Adrienne,Gu yot getrouwd te zijn, bezocht een kerk te Brussel, toen er een huwelijk werd ingezegend. Hij zag den bruidstoet naderen en niet gering was zijn verrassing, toen hij in de bruid zijn vroegere, sinds eenige jaren spoorloos verdwenen vrouw herkende. Hij liet onmiddellijk de huwelijks plechtigheid stop zetten en de bedriegster, die kalmweg verklaarde, hem nooit eerder te hebben gezien, arresteeren. Maar de bewijzen waren te zeer tegen de bruid. Zij sloeg tenslotte over in een brutaal cynisme, erkende eindelijk echter alle haar ten laste gelegde strafbare daden en verklaarde lachend, dat het aantal van haar vroegere mannen en verloofden nog wel grootei kon zijn, daar zij hen niet allemaal in haar zak boekje had genoteerd. VACCINATIE EN ENCEPHALITIS. Ongerustheid bij het publiek Te Londen is een twaalfjarige knaap na vacci natie tegen pokken aan encenhalitis gestorven. De jongen was nog nooit ingeënt, en de vadev had er altijdbezwaar tegen gemaakt. De jongen wilde deelnemen aan een schoolvacantiereisje doch de autoriteiten hadden er op tegen dat hij mede zou gaan, tenzij hij zich liet vaccineeren, weshalve de vader zijn bezwaar liet varen. Bovenstaand doodsgeval is dit jaar reeds het zevende van dien aard in het gebied van Londen Het voorkomen van encepalitie na vaccinatie trekt de aandacht van parlementsleden. Aan den minister van Volksgezondheid is de vraag ge steld, wanneer het eerst konijnen werden ge bruikt bij de vervaardiging van koepokstot en of er gevallen van encephalitis na vaccinatie in Engeland bekend zijn voordat konijnen wer den gebruikt. LUCHTVAART. STEEDS LANGER ACHTEREEN IN DE LUCHT Uit Saint Louis iu den staat Missouri wordt gemeld De piloten Jackson en Obrine zijn met hun vliegtuig Robin nu reeds meer dan elf dagen in de lucht. Het wereldrecord is dus alweer gebroken. GROOTE HITTE TE ROME. De groote hitte, die nu al drie dagen lang te Rome heerscht, bereikte Woensdag wel een hoogtepunt, toon de thermometer 104 graden in de schaduw aanwees, terwijl de temperatuur in de zon bepaald tropisch was. In de middaguren verliet haast niemand de huizen en de straten leken wel uitgestorven. Gedurende de laatste da gen van abnormale hitte is de gewone verkeers regel, dat voetgangers links moeten houden, op geheven en is het allen voetgangers geoorloofd, de schaduwzijde van de straten op te zoeken. Verschillende sterfgevallen tengevolge van de warmte worden gemeld. BINNENL. NIEUWS. DOOR DEN SCHRIK OVERLEDEN. De landbouwer D. B., te Lonneker, is vermoe deljjk tengevolge van den schrik bij het losbre ken van een onweer, plotseli ng op den weg in eengezakt en overleden. Aanvankelijk meende men, dat de 72-jarige man door den bliksem ge troffen was, doch het geneeskundig onderzoek wees uit, dat de oude tengevolge van hartver lamming is overleden. KLAP VAN EEN SCHOMMEL. Uit ^lendoorn bericht men, dat het dochter tje van *en heer E. uit Almelo bij het spelen in den tuil. „De uitkijk" door onvoorzichtigheid de bak van een schommel tegen het hoofd kreeg, waardoor het kind het bewustzijn verloor. De toestand van het kind is, hoewel ernstig, niet levensgevaarlijk. NOODLOTTIGE BRAND TE VEENDAM. Ontploffing en brand in een fabriek Ook twee boerderijen verwoest. Vijf dooden en vele gewonden. Woensdagmiddag om ongeveer half vier is op de aardappelmeel- en dextrinefabriek der firma K. en J. Wilkens te Veendam op de dextrine-af decling met een geweldigen knal een dextrineur ontploft. Door deze ontploffing ontstond onmid dellijk een groote brand. Het bovenste gedeelte der fabriek stond weldra in volle vlam. De arbei ders sprongen verschrikt van de zolders naar be neden en velen hunner kregen meer of minder ernstige brandwonden. Zoo sterk was de lucht druk, dat arbeiders, die vóór de fabriek werkten, in het kanaal werden geslingerd en zich zwem mende moesten redden. Al spoedig na de ontploffing stond de boerderij welke pl.m. 25 meter van de fabriek verwijderd staat, eveneens in volle vlam. Deze boerderij be hoort aan de fa. K. en J. Wilkens en was volgela den met aardappelmeel. Toen de motorspuit van Veendam arriveerde stond een tweede boerderij eigendom van de wed. Kemper, ook al in brand. Over de gewonden doen nog de wildste geruch ten de ronde. Zeer zeker zijn er verschillende zwaargewonden, waarvan er enkele direct naar het ziekenhuis te Groningen moesten worden vervoerd. De vrouw van den opzichter der fa briek Miedema is na de ontploffing nog niet weergezien. Men vreest, dat zij is omgekomen, doch met zekerheid is dat nog niet te zeggen. De zoon van genoemde Miedema is zeer ernstig ge wond naar Groningen vervoerd. Nader meldde men Onder de puinhoopen der fabriek zijn thans de geheel verkoolde lijken van onderstaande drie personen gevonden Kruizinga, fabrieksarbeider ongehuwd te Medum mej. Miedema, de vrouw van den opzichter der fabriek en de fabrieksar beider F. Molog, te Veendam. Laatstgenoemde is gehuwd en vader van één kind. Het is alles zoo droevig mogelijk. Uit Winschoten is bericht ontvangen, dat de zoon van den opzichter Miedema aan de verwon dingen is overleden. Nog niet gevonden is mej. Miedema, dochter van den opzichter, terwijl wij geen zekerheid konden krijgen omtrent het lot van den ongehuwden arbeider K. Bos, die volgens de een naar Groningen is vervoerd, en volgens den ander wordt vermist. Het aantal slachtoffers is dus in elk geval gestegen tot vijf. Het laat zich denken, dat de verslagenheid te Veendam groot is, en dat er oprechte deelneming heerscht met de familieleden van de slachtoffers Een groote menschenmenigte heeft stil het werk van de brandweer gadegeslagen, en steeds meer drong het door, dat een ontzetlende ramp is ge beurd. Het Groene Kruis en particuliere auto's reden af en aan om gewonden te vervoeren. Onbeschrij felijke tooneelen hebben plaats gehad. Men zag vrouwen zoeken naar haar mannen, zij wisten niet of hij misschien bij het blusschingswerk be zig was, of hij gewond en vervoerd was, of ver mist werd. Zoo zagen wij een vrouw, die zich reeds op het ergste had voorbereid, en huilende door de menigte liep en even daarna haar man slechts licht gewond tegen kwam. Hij had gehol pen bij de brandweer. Een buitengewoon quantum aardappelmeel is verbrand de juiste opgave konden wij echter nog niet te weten komen. Na den brand kwam nog een oude arbeider uit een koelkelder te voorschijn, die zich daar schuil had gehouden en niet gewond was. ONDER EEN VRACHTAUTO. Een achtjarig jongetje geraakte te Bergumer- dam (Fr.) onder een vrachtauto van de IThermo- Chemische fabriek aldaar. Het knaapje is aan de bekomen verwondingen overleden. DE EERSTE PEREN. Op de fruitveiling te Culemborg werden Woens dag de eerste peren (juweelen) aangevoerd. ONDEUGDELIJKE RIJSTENBRIJ. Geheel gezin vergiftigd. In den nacht van Maandag op Dinsdag is in „Ziekenzorg" te Wageningen een geheel gezin, bestaande uit man, vrouw en acht kinderen, op genomen, die allen hevig ziek waren onder vei - schijnselen (hevige brakingen en hooge koorts), welke aan vergiftiging deden denken. Thans zijn alle patiënten weder zoo goed als hersteld, meldt het „U. D.", doch zij hebben het zieken huis nog niet verlaten. Het onderzoek naar de oorzaak der ziektever schijnselen is nog niet afgeloopen. Vermoed wordt dat rijstenbrij met bessensap, of jam, door het gezin gebruikt, ondeugdelijk van samenstel ling geweest zijn. rma, toé die bacxie l.lw ademKe ■sWjnn op, Vferri. linq met AK^ AkadLj-sirac (Adv. in Bloksch ten, zullen zeker tenminste één dag de Zon- dagsche spullen aantrekken om te zien wat er op de kermis „te koop" is. Nu, „kunstvermaak en liefhebberij" is er genoeg. Reeds enkele dagen lang kwamen de woonwagens, „de voorboden" van de afsluitdijk overtrekken en men kon het ook aan deze kara vaan zien, dat het niet alles goud is, wat pi blinktTe Westerland zagen wij 'n oude ram melkast in elkander zakken en 't heele „hebben en houden" van 't gezin van beddegoed tot waschtobbe toe lag over den weg verspreid. Het verkeer was 'n oogenblik gestremd, haastig werden „de meubelen" op 'n andere kar geladen en voort ging 't weer. Het is werkelijk de moeite waard het woon wagen-volkje, dat gestationneerd is in den Noorderweg achter de timmermanswerkplaats van den heer Poel, in hun dagclijksche gedoe eens gade te slaan. En wat de kermis zelve betreft Rondom de kerk staan de diverse kramerijen en tenten, de danstent van Kok, de zweefmolen van Dirks, 'n Somnabule, nougat-, paling- en zuurkramen, luchtschommel, hoeplatent, enz. I ets nieuws is de Cake-walk en het Vlooien theater, beiden staande in de Smidssteeg. Dan staat op het terein van den heer Dekker de schouwburgloge van VVilly Veltman, en heb ben we vanzelfsprekend de vaste bioscopen van Bruul en de Haan. De verschillende danslokaliteiten zijn gereed om 't publiek op prima „Jazz-bandmuziek" te vergasten, terwijl men bovendien in de café s van Kok en Wed. Poppen kan genieten van harmonica-virtuozen en hawaienkunstenaars. Wie er ontbreken Wij misten de groote touw- trekkerstent van Wed. Bos. We vernamen, dat juffrouw Bos is overleden en zullen dus haar gemoedelijke figuur op de kermis nimmer meer zien. Ook de kinderdraaimolen is niet aanwezig; eigenlijk voor de kleinen 'n onmisbaar vermaak op dit feest. Zoo hebben we een en ander in 't kort ge releveerd. We hopen dat de kermis rustig er genoegelijk, zal worden gevierd en dat geen wan klanken de gemoedelijke Wieringsche feest vreugde zal verstoren. t Mevrouw Van Beek-Baart de la Faille. Ge. heel onverwachts ontvingen we de treurige tij ding, dat mevrouw Van Beek was heengegaan. Zeker, men wist, dat zij lijdende was, doch dat zij van haar ziekte niet zou herstellen, had zeker niemand vermoed, en de velen die haar sinds de weinige jaren, dat zij in ons midden was, hebben leeren kennen en waardeeren zullen met diep leedwezen haar sterven hebben vernomen. Aan hoeveel ziekbedden heeft zij getracht het leed te verzachten en troost te brengen in woord en daad. Hoe gaarne hielp zij mede, als er iets gedaan kon worden tot opbouwing en veredeling van 't geestelijk en maatschappelijk leven. Wij herinneren slechts haar ijver voor de Zondag school, haar voorlichting en arbeid voor „Huis verzorging", voor tentoonstellingen, enz. Nog herinneren wij ons, hoe zij kort geleden met de laatste tentoonstelling van „Volksonder wijs" haar best deed inzendingen van buiten te krijgen, wilde medehelpen, niettegenstaande zij lijdende was. En nu reeds is dit werkzaam leven plotseling afgesneden. Ja wij weten 't, de dood wenkt ieder uur, maar dit kwam zoo onverwacht, dat de wee moed des te dieper bij ons doordrong. In eerbiedige en dankbare herinnering zal zij in vele harten blijven voortleven. Zij ruste in vrede. GEMEENTE WIERINGEN. WIERINGER KERMIS. Als u deze regels on der de oogen krijgt, is de Wieringer Kermis in volle gang. Schijnt op vele plaatsen dit tradili- oneele feest meer en meer te verloope.n, (sporl- feesten, het moderne verkeer, enz. zijn aan deze verdringing niet vreemd) op Wieringen is de kermis nog het jaarlijksche feest voor oud en jong en vele zorgzame huisvaders en moeders, die anders hunne woningen bijna nooit yerla- Onderhandsche Verkoop. Men meldt ons dat de heer S. de Vries Sz., barbier en kapper aan de Kliefstraat, uit de hand heeft gekocht, het woon huis van den heer D. Duijnker gelegen aan de Hoofdstraat te Hippolytushoef en zal binnenkort zijn zaak daarin overbrengen. Uitslag Verkooping op j.1. Donderdag in café Duynker ten overstaan van Notaris Obreen. Perceel I. Een woonhuis te Westerland (groot 13 Aren) ten verzoeke van Wed. A. Bakker, koo per de heer B. H. Kraan voor f 1775.- Perceel II. Executie Veiling een woonhuis van Jac. Lont Jz. te Westerland, kooper B. H. Kraan voor f1450.— (Dit perc. was groot 19.80 aren.) SUCCES NIEUWS. Woensdagavond speelde Succes 1 tegen een combinatie-elttal van M.A.Z. A.B.C. van De Haukes. Deze wedstrijd eindigde in een 52 overwinning voor Succes. Woensdag 31 Juli 's avonds half acht speelt Succes I op haar eigen terrein tegen V.V.M.P. van Den Oever voor de nederlaagwedstrijden, uitge schreven door V.V.M.P. Deze wedstrijd werd al langen tijd met belangstelling tegemoet gezien en is voor V. een belangrijke wedstrijd. V. heeft n.1. zes wedstrijden gespeeld en heeft al deze wed strijden gewonnen en speelt nu tegen Succes haar laatste wedstrijd. Voor deze nederlaagwed strijden heeft V. een prachtige beker beschikbaar gesteld, welke in de etalage van Nieuwbuurt ten toon is gesteld. Dit zal echter voor Succes geen gemakkelijke wedstrijd worden, want V. beschikt thans over een zwaar elftal. Zelfs Rijkers, de spil van het Succes-elftal heeft een plaats in het V.- elftal opgenomen, dus wij vermoeden dat de S.-'ers de handen wel meer dan vol zullen krij gen. Doch vast staat dat de Successers niet voor zoo'n klein beetje vervaard zijn. Wij zijn dan ook zeer benieuwd hoe de uitslag van deze wed strijd zal worden, en wie in het bezit zal komen van deze mooie beker. Als scheidsrechter voor deze wedstrijd is aan gewezen den heer Koorstra van Den Helder, wel ke als een goed arbitter bekend staat. ANNA PAULOWNA. Politie: Gevonden: een pakje macaroni; twee zilveren rijksdaalders; ter secretarie achtergela ten een matelot. Verloren: een badpak, badmuts en handdoek. Inlichtingen ter Gemeente - secretarie. Aan de Rijks-Kweekschool te Alkmaar, werd

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2