Ik koop een aard-appel-akkertje En even later voegde ze er in gedachten aan toe Een nieuw schort zou ik ook wel kunnen ge bruiken EEN „PRACHTIGE" UITVINDING Een Fransch blad, de „Oeuvre" vestigt de aan dacht op de uitvinding door een Spaanschen zee officier van een nieuw soort torpedo, welke, door een duikboot afgezonden, het vijandelijk schip treft zonder dat door eenige zoglijn in het water wordt aangegeven uit welke richting het moord tuig komt en waar ongeveer de afzender is. Een schitterende vooruitgang merkt het blad verbitterd op thans zullen duikbooten de vijan delijke schepen kunnen torpedeeren zonder dat de waarnemers iets bemerken en door handig manoeuvreeren aan de catastrofe kunnen ont komen. En zulk een uitvinding wordt gedaan terzclf- dertijd, dat men den mond vol heeft van wereld vrede op hetzelfde oogenblik dat conferenties worden gehouden om de ontwapening voor te bereiden De Spaansche officier is natuurlijk uiterst tevreden over zichzelf. En de optimisten halen de schouders op hoe moorddadiger en gruwelijker de oorlog gaat worden, zoo troosten zij zich, des te minder kans is er, dat hij zal uit breken. Maar zoo denken wij, zoo denkt onze genera tie er niet over, meent „rOeuvre". wij die kennis hebben gemaakt met allerlei aardig speeltuig ah vlammenwerpers en gifgassen zonder nog te spreken van luchttorpedo's en Bertha's. Niet de naam van den Spaanschen uitvinder moet daarom voor het nageslacht bewaard blij ven, meent het Fransche blad ten slotte, maar die van den rijksweersoldaat, die na afloop dei manoeuvres den dood heeft gezocht, met achter lating van een mededeeling ter verklaring van zijn besluit, n.1. dat hij genoeg had van dat spel EEN HOTTTENTOT VAN 128 JAAR. fTe Middelburg (Z.-Afrika) is een Hottentot voor voor de derde maal gehuwd met een vrouw van 47 jaar. Winvoël verkeert nog in goede gezond heid. Hij werd op ongeveer 6-jarigen leeftijd in de Kaap-kolonie uit de slavernij vrijgekocht. Do koopprijs was een hoeveelheid vleesch. Hij is dokter onder zijn rasgenootcn en er wordt be weerd, dat zelfs de blanken, die in den tweeden vrijheidsoorlog waren, bij ziekten zijn advies kwamen vragen. fToen Winvoël onlangs voor d< derde maal in het huwelijk trad, was zijn 80-ja- rige zoon bij de plechtigheid tegenwoordig. Hij heeft nog een zuster, die drie jaar ouder is dan hij, échter niet zoo gezond meer. BINNENL. NIEUWS. DRAMA OP DE BRABANTSCHE HEI. Drie meisjes levend verbrand Zondagnacht heeft zich te Ruephen een vreesc- lijk drama afgespeeld. Enkele maanden geleden was zekere M. Cerstens met zijn gezin, vrouw en zeven kinderen, uit zijn woning gezet, waarna de man een hutje van stroo en heide had ge bouwd. Door onbekende oorzaak is dit hutje ver brand, waardoor een meisje van acht jaar, een van zes jaar en een van 2Vz jaar levend zijn ver brand. De man, vrouw en vier kinderen wisten zich te redden. Het meisje van 8 jaar werd gevonden met hel kleintje van 2l/z jaar bij zich, terwijl het meisje van 6 jaar haar aan de handen vast had. In verband met het duistere van deze geschie denis heeft de burgemeester van Ruephen oogen- blikkelijk een onderzoek ingesteld, dat eerst be zwarend was voor de ouders. Het parket uil Breda stelde gistermiddag een onderzoek in en als gevolg hiervan werd een zekere M. Heeren op de kermis te Roosendaal gearresteerd en dooi de marechaussees naar Ruephen overgebracht. Na een voortgezet onderzoek is dezen Heeror onder verdenking van uit baldadigheid het hut je in brand gestoken te hebben, naar het Huis van Bewaring te Breda overgebracht. Nader wordt gemeld Omtrent het vreeselijk drama dat zich Zondagnacht te Ruephen heeft afgespeeld, vernemen wij nog nader, dat ook de aanwijzingen tegen medeplichtigheid van de ou ders, vooral van de moeder vermeerderen. Behalve de arbeider en Heeren die reeds be kend heeft, bevinden zich ook de ouders Cerstens in arrest op 't raadhuis te Ruephen. De ontstem ming van de inwoners tegen deze drie personen is zoo groot dat zij door de politie bewaakt moe ten worden. De woede der bevolking keert zich vooral tegen de vrouw, die eenigen tijd geleden ook reeds ge tracht heeft haar kinderen kwaadwillig te verla ten. Zij is daarna teruggekeerd doch het ver luidt, dat zij zich thans opnieuw uit de voeten wilde maken. De vuurgloed in de plaggenhut is zoo hevig 'geweest, dat het voor de drie kinderen die zich daarin bevonden, onmogelijk moet zijn geweest, er uit te komen. De drie verdachten bevinden zich nog steeds te Ruephen, doch waarschijnlijk zullen ze naar Breda worden overgebracht, waar het onderzoek zal worden voortgezet. VRACHTWAGEN TE WATER. Maandagmorgen is te Naarden een vrachtwa gen, die wilde uitwijken voor langs den weg staande melkbussen op den Rijksstraatweg tus schen Naarden en de Hakkelaarsbrug, in de Naardertrekvaart gereden. Beide inzittenden, twee personen uit Huizen, geraakten te water. Ze werden met de grootste moeite door omstanders op het droge gebracht, ERNSTIG MOTORONGEVAL. Maandagmorgen had op den Eemnesserwcg bij Laren (N.H.) ter hoogte van het woonwagenkamp een ernstig motorongeval plaats. De 22-jarige mej. van Balen uit Amsterdam, die met haar motorrijwiel in de richting Laren reed, geraakte, toen zij een auto passeerde, met haai' voorwiel in de uitholling tusschen den straatweg en het rijwielpad met het gevolg, dat zij over den kop sloeg en bewusteloos bleef liggen. Ze werd onmiddellijk naar het St. Janszieken- huis te Laren overgebracht, waar bleek, dat ze een ernstige schedelfractuur had bekomen. Haar leestand is zorgelijk. EEN NIEUWE GARAGE. Ruimte voor 250 auto's. De N.V. Tresson Co.'s Autenmobielbedrijf heeft Maandagmiddag haar nieuw garagegebouw aan de Nieuwe Kerkstraat te Rotterdam geopend, Wij Breien de Aller Fijnste Wollen Kousen zeer netjes voor U aan. Jaap Snor. ZUIDSTRAAT DEN HELDER. Voor nieuw werk zijn wij nummer één. Depots voor Wieringen Hippolytushoef: Wed. J. de Beurs. Den Oever. Jb. Kaleveld; die ruimte biedt voor 250 auto's. De auto's worden per lift naar de verdiepingen vervoerd. De begane grond wordt als garage en verkoopruimte voor auto-onderdeelen gebruikt op de eerste verdieping liggen de reparatiewerk plaats en de kantoren, geheel van elkander ge scheiden. De tweede en derde verdieping worden als garage gebruikt. MESSENSTEKER TE BEMME? fr Twee Sic.-Tr 'fers. ,Xe Bemmel vierde men Koninginnedag 'riet avondfeest werd echter droevig verstoord door een messensteker. Slachtoffers zijn de jonge ar beiders E. Baste en W. Pietjes Baste werd le vensgevaarlijk gewond. Bij Pietjes is het mes af gestuit op een van diens sleutelbeenderen. Een bejaarde man is als vermoedelijke dader gearresteerd. Omtrent de redenen van de aansla gen tast men nog in het duister. IN EEN TOBBE HEET WATER GEVALLEN. Een vierjarig jongetje dat te Boornbergum in een tobbe met heet water viel, is aan de gevolgen overleden. UITBRAAK VAN PAARDEN. Te Zwolle enkele gewonden. Bij de Zaterdag gehouden paardenwedrennen, ter gelegenheid van het Koninginnefeest, braken twee paarden door de omrastering en kwamen terecht tusschen het publiek. De 18-jarige A. Schuttelaar en haar verloofde werden gewond, zoo ook de 25-jarige J. (Trentelman en de 14-jari- ge A. Bol uit Meppel. De zwaarst verwonde, Trentelman, had van een paard een klap tegen het hoofd gekregen. VERDRONKEN. Twee mannen in het Spaarne geraakt. Zondagnacht zijn te Haarlem twee mannen in het Spaarne geraakt en verdronken een 55-jari- ge en een 75-jarige. Beide mannen waren dron ken. IN TE ONDIEP WATER GEDOKEN. In den afgeloopen nacht is in het ziekenhuis 'c Leiden een achttienjarige jongeman overle den, die in het Uitwateringskanaal te Katwijk aan Zee, na een duik, met het hoofd op den bo dem terecht gekomen was, waardoor zijn wervel kolom bezeerd was. ADDERS. De bosschen van Norg (Dr.) worden onveilig gemaakt door de aanwezigheid van adders. Een bezoeker van het bosch in de omgeving van Norg, die een mooi plekje had uitgezocht om te rusten wilde gaan zitten, toen zijn aandacht getrokken werd door enkele paddenstoelen, welke hij ging bekijken. Even later bij zijn overjas, die hij op het gras gedeponeerd had, terugkomende, zag hij een groote adder van wel een meter lang. Het beest verdween in het gras. Eenige meters verder kropen plotseling weer drie van die beesten rond terwijl op een andere plaats in de zon zich drie exemplaren lagen te koesteren. PORTEFEUILLE MET f 2800 GEVONDEN. Op de veemarkt te Leiden heeft de veekoopman R. uit Nieuwkoop zijn portefeuille met 2800 aan bankpapier verloren. Toevallig hadden eeni ge andere marktbezoekers gezien, dat iemand een portefeuille had opgeraapt en, na deze in zijn zak te hebben gestoken, per rijwiel was weggere den. Het door hen opgegeven signalement kwam overeen met dat van een veekoopman uit AL phen. De Leidsche politie, die oogenblikkelijk van het geval in kennis werd gesteld, stelde zich telefonisch in verbinding met de politie te Al phen, die twee agenten per fiets de richting naar Leiden uitzond. Inmiddels waren ook twee re chercheurs uit Leiden per fiets in de richting Alpher vertrokken. De vinder werd echter niet aangetroffen, aangezien zooals later bleek, hij met zijn vondst langs een omweg naar Alphen vvas gereden. Toon de politie zich aldaar aan zijn woning vervoegde, lag hij te bed. Hij bekende de portefeuille met inhoud te hebben opgeraapt en daarvan aangifte hebben willen doen bij de poli tie. Hij wilde echter het gevondene niet aan de politie afgeven, en stond er op, het persoonlijk aan den eigenaar ter hand stellen. Vergezeld door de vier politiemannen is hij toen naai' Nieuwkoop gegaan, waar hij R. het verlorene o- verhandigde. Deze gaf hem een belooning van 120.- - COOP. SUIKERFABRIEK „ZEELAND." Besloten tot verkoop op de meest voordeelige wijze. In de Zaterdag te Goes gehouden vergadering van de Coöperatieve Suikerfabriek „Zeeland", ge vestigd te Bergen op Zoom. welke vergadering door bijna 600 leden werd bijgewoond, is met overgroote meerderheid aangenomen een voor stel van een groep uit de leden, om een commis sie te benoemen, bestaande uit leden van het be stuur, van den Raad van Toezicht en van enkele eden, die zal trachten de fabriek op de meest voordeelige wijze van de hand te doen. De bedoeling is evenwel, de coöperatie voorloo pig niet te liquideeren. HET MES. Een jonge boerenknecht van circa 16 jaar uit Hoeven, werkzaam te Sprundel, moest, wanneer hij zijn ouders te Hoeven ging opzoeken, steeds oorbij het huis van zekeren Van Zundert komen die den jongen steeds plaagde en bedreigde. Zondagmorgen bij het ter kerke gaan, toen Van Zundert hem weer bedreigde, heeft de jongen, waarschijnlijk uit angst, zijn zakmes getrokken cn Van Zundert daarmee een steek in de borst toegebracht. Deze steek kwam zoo ongelukkig aan, dat de getroffene naar het Ziekenhuis te Breda moest worden overgebracht. De jongen is aangehouden. ONGEVAL TE HALFWEG. Gisteravond omstreeks half acht is de heer L. Vlasveld, gemeenteontvanger te Haarlemmerlie- de c. a., terwijl hij bij de Zuiderfabriek te Half weg op zijn fiets reed, door een auto aangereden De heer Vlasveld kreeg een schedelfractuur en werd in zorgwekkenden toestand naar zijn wo ning vervoeid. GEMEENTE WIERINGEN. Donderdagavond kwamen in Hotel Lont al hier bijeen, de afgevaardigden der vier bestaan de kaasfabrieken, welke commissie, bestaande uit acht personen, tot opdracht had, te onderzoe ken of een eventueel op te richten zoetfabriek te Wieringen levensvatbaarheid zou hebben. De Commissie hield thans hare besprekingen in tegenwoordigheid van Dr. Scheij uit Hoorn. Bij het kiezen der leden van de commissie wa ren er juist zooveel leden voor als tegen oprich ting eener zoetfabriek. Thans zijn er meer vóór als tegenstanders. Dr. Scheij legde een teekening over een te bou wen zoetfabriek te Texel. Deze wordt zoo inge richt dat ze met weinig onkosten zou kunnen worden vergroot, want, zegt Dr. Scheij, als u er toe overgaat om te bouwen, zal ze in de toekomst zeer zeker te klein blijken, met het oog op het droogmaken der Wieringermeer. Sp. zegt ook nog tot de commissie ga nooit met uw melk ge deeltelijk naar elders geplaatste fabrieken, want dan komt hier nooit geen zoetfabriek. Dat heb ben we in Schagen ook gezien. Tevens wordt besloten dat over ongeveer veer. tien dagen de commissie van onderzoek een be zoek zal brengen aan de zoetfabriek te 't Zand. Dan stelt Dr. Scheij voor, dat elke fabriek een ledenvergadering belegt over de besprekingen, en dan zal Dr. Scheij daama een lezing houden over de oprichting zoetfabriek te Wieringen op een nader te bepalen datum. Met ingang van 2 Sept. a.s. is tot tijdelijk on derwijzeres aan de O.L. school te Hippolytushoef benoemd Mej. Koster van Schagerbrug, in de plaats van Mej. E. M. Mulders, die ziekteverlof heeft verkregen. De Zuidelijke opengebleven doorvaartruim- te in den dijk tusschen Anna Paulowna (Oost hoek) en de Haukes wordt thans dichtgemaakt. En de Noordelijke doorvaartruimte wordt dicht gemaakt op een klein gedeelte na. Deze kleine epen ruimte blijft vooreerst nog bestaan om het drijvende werkmateriaal, wat thans nog in de Wieringermeer in werking is, daardoor in het Amsteldiep te brengen. Het blijkt dat het belang hetwelk houders van motorrijtuigen bij een vrijwillige weging van hun motorrijtuig onder ambtelijk toezicht hebben - nog niet begrijpen. De zaak is zoo. Bij de we ging van het motorrijtuig wordt door den aanwe zigen ambtenaar een relaas van weging afgege ven. Hij die bij de controle, welke na den 16e September a.s. aanvangt niet een relaas van ambtelijke weging kan vertoonen, loopt kans medegenomen te worden naar de naastbijzijnde weegbrug of het hem al past of niet. De weging heeft plaats voor wat Wieringen betreft te van Ewijcksluis, des Woensdagmiddags tusschen 15 uur, gratis. Wil men zijn auto laten wegen dan verzoeke men dat aan den inspecteur der belastingen te Den Helder, met opgave van ge gevens van het te wegen motorrijtuig, waarna men een oproeping ontvangt aan de weegbrug te verschijnen. Uitslag aanbesteding. Door den architect de heer J. J. v. d. Leek te Den Helder werd j.1. Zater dagmorgen in 't Hotel de Haan te Hippolytushoef namens zijn principale mej. de Wed. H. Dijks hoorn publiek aanbesteed le het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Mekkenstuinweg met als uitslag 1 de heer J. Wittebrood te Beemster 5.400. 3 J. Kooij Mz. te Wieringen 5.375. 3 N. J. Poel te Wieringen .5300. 4 Kleerebezem te Beemster 5.300. 5 J. C. Klein te Wieringen 4.880. 6 S. Blaauboer te Wieringen 4.800. 7 Heeren Gebr. Hegeman te Wieringen 4.775. 8 Gebr. Boersen te Wieringen 4.760. 9 de heer C. Bot, Den Helder 4.500. 40 P. Jb. Doves te Wieringen 4.500. 11 Ran, Den Helder 4.407. 12 J. C. de Vries, te Wieringen 4.390. 2e. Het bouwen van een woon- en winkelhuis te Hippolytushoef 1 de heer J. Wittebrood te Beemster 10.800 2 C. Bot Den Heder 10.400 3 Ran Den Helder 10.371 4 Kleerebezem, Beemster 9.800 5 Heeren Gebr. Hegeman Wieringen 9.625 6 de heer N. J. Poel Wieringen 9.500 7 J. Kooij Mz. Wieringen 9.374 8 P. Jb. Doves Wieringen 9.300 9 S. Blaauboer Wieringen 9.200 10 J. C. de Vries Wieringen 9.100 11 J. C. Klein Wieringen 9.050 12 Heeren Gebr. Boersen Wieringen 8.989 In massa ingeschreven door de firma Kingma te Leeuwarden voor 13.940. De laagste inschrijver was f 2000 boven de be grooting; het werk is derhalve niet gegund. De verjaardag van H.M. de Koningin is hier j.1. Zaterdag niet geheel ongemerkt voorbij ge gaan. Van alle openbare Rijks- en Gemeentege bouwen, enz., enz., woei de Vaderlandsche drie kleur. Van ecnig feestvertoon was echter geen sprake. Wellicht maar goed ook, want. „bussen- vol" menschen begaven zich van Wieringen naai* Den Helder, ..alles naar circus Hagenbeek Geen Aanvoer I Op de j.1. Zaterdag gehou den veulenmarkt was in totaal geen enkel veu len noch paard aangevoerd. De bloei van de Wie ringer markten is van algemeene bekendheid! De Handicapdraverijen van „Flora" beloven een succes te worden. De volgende 15 paarden zijn voor de draverij te Den Oever op 8 Sept., in geschreven: Marie Mayowan en Qualitiet van Th. Smit, Alkmaar. Pieternel van J. Gerretsen Beverwijk; Olga van J. Mooy, Wieringerwaard Nely Schoon, Cuford en Maggy Henny van J. Schoon, Medemblik Omega en Petit Annie C. van Verhorst, Beverwijk. Oeke S. van J. Kooning Wieringerwaard, Minnie M. van J. A. Bakker, Wieringerwaard, Catharina Spier van R. van Wieringen, Anna Paulowna; Mignon van K. Kor ver. Oterleek; Oly P. van C. Spaan Wz. Koedijk en Koosje W. van T. Vos, Bennebroek. SUCCES-NIEUWS. Zondag trok Succes I naar D.'T.S. I van Oudkarspel om daar een vriend schappelijke wedstrijd te spelen. Succes speelde een schitterende wedstrijd en wist dan ook met een 5- 4 overwinning huiswaarts te keeren. Succes II speelde voor de Seriewedstrijden in Ju lianadorp cn was hier niet erg gelukkig. Eer« werd gespeeld tegen Wieringerwaard I en dew werd verloren met 21 en daarna tegen J.V.C. Ook deze wedstrijd werd verloren met 30. ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren Dieuwertje, d.v. P. Schouten en van H. A. Korstanje Maartje, d.v. J. van Kooten en van H. C. Timmer. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeiii is aan de N.V. Baggerwerken De Vries en Van den Bosch ten behoeve van het uitvoeren van baggerwerken, vergunning verleend tot 1 Octo ber 1929 arbeid te laten verrichten door man nen van 18 jaar of ouder, werkzaam op de baggermolen „Niba en Gelderland III, in twee ploegen en gedurende 10 uur per dag en 55 uur per week. Gedurende de maand Augustus zijn door B en W. de volgende bouwvergunningen verleend: aan het Par. Kerkbestuur te Breezand tot hei bouwen van een school en woonhuis aan J. Jon gejan, W. J. Vieveen, S. Sas, L. van Dijk Fzn. en C. Borst tot het bouwen van een woonhuis L Raven tot het bouwen van twee woonhuizen; aan Gebr. Lubbert tot het bouwen van twee woonhuizen met bloembollenschuur aan K. L Bakker tot het bouwen van een coiffeurszaak; aan S. Sas tot het bouwen van een bloembollen schuur aan L. J. Riebot tot het bouwen van een woonhuis aan H. Timmer tot het bouwen van een woonhuis met pakplaats aan S. Portegijs tot het bouwen van een woonhuis met garage, aan Gebr. Boerman tot het bouwen van een ga rage en aan Jb. Koning tot het bouwen van een schuur. Voor rekening van den heer J. H. 't Hart, alhier, zal aan den Zuider Molenvaartsweg door aannemer J. de Graaf een woonhuis met schuur worden gebouwd. POLITIE. Gevonden een reservewiel van ee:i auto. Verloren een belastingplaatje en een hengselmand. Inl. ter secretarie. Loop der bevolking van 15 tot en met 31 Aug. Ingekomen P. Heebels uit Eminen Jb. Kos uit Harenkarspel Mej. A. Mulder uit Veendam; K. Nieuwland en gezin uit Den Helder G. Nieu- wenhuizen en gezin uit Noordwijk Th. S. Smak man en gezin uit Haarlemmermeer A. op 't En- de uit Vlagtwedde W. Bleijs uit Edam en J. Mels en gezin uit Zijpe. Vertrokken J. van den Hoek en gezin naai Den Helder J. Heijligenberg en gezin naar Wie ringen Mej. M. Kooij naar Velsen G. van Put ten naar Velsen Mej. C. Boerman naar Schagen en J. F. Polet naar Eindhoven. DIPLOMA ZWEMMEN. Voor de tweede maal is in het zwembad van 't „Witte Kruis" alhier gelegenheid gegeven om '11 diploma van bedrevenheid in het zwemmen te be ralen. De jury bestond ook thans uit de heeren Lovink, Liefhebber en Vellekoop. Eischen 100 meter schoolslag, 50 meter rugzwemmen en 25 meter gekleed zwemmen. De namen der gediplo meerden zijn de dames: G. Jonker - Scheltus, B. de Vries, C. v.d. Vliet, M. Keijzer, H. Raap, C. Meis - Jonker en B. v.d. Lippe en de heer S. T. van Dijk. Koninginnedag te Breezand. Met veel opge wektheid is hier weder feest gevierd ter gelegen heid van de verjaardag van H. M. de Koningin. De Volksspelen slaagden uitnemend en de uit slag is als volgt: Wedloop met hindernissen voor jongens en meisjes beneden 9 jaar. le prijs Aafke Blaauboer, 2e pr. Piet Neuvel, 3e pr. G. Borst, 4e pr. J. Waag cn 5e pr. Alie van IJzendoorn. Vlag in een stoof steken, (meisjes 7 en 8 jaar. le pr. Annie Smiers, 2e pr. Maartje Moeijes, 3e pr. Geertje Smit en 4e pr. Gre Borgo. Zakloopen (voor Jongens van 7 en 8 jaar. le pr. Cor Muntjewerf, 2e pr. Dirk Klerk, 3e pr. Gerrit Broers en 4e pr. Henk Scholte. Bal in Korf (Meisjes van 9 en 10 jaar. le pr. Dieuwertje Broers, 2e pr. Annie Blom, 3e pr. Annie Mooij en 4e pr. Marie Rosloot. Tonnetje Kruien (Jongens van 9 en 10 jaar: le pr. Jac. Smit, 2e pr. Piet Koster, 3c pr. Corne- lis Hoognaard, 4e pr. Henk van der Berg en 5e pr. Engel Meereveld. Onder 'n zeil verkleeden. Jongens van 11 jaar en ouder, le prijs M. van der Werken, 2e pr. J. van Wees; 3e pr. A. de Vries en 4e pr. D. Raven. Draad door een naald steken. Meisjes van 11 jaar en ouder, le prijs Ma Heeken; 2e pr. Marie Kousenband, 3e pr. Annie van der Klooster; 4e prijs Annie van der Berg. D.O.K.E.V. gaf Zondagmiddag tumdemonstra lies. Als altijd werd het programma prima afge werkt en had onze „Gym" groot succes. Veel belangstellenden op het terrein gaven wederom blijk, dat zij de nummers van D.O.K.E.V op hoogen prijs stelden. Zonder een enkele wanklank zijn in Breezand de Koninginnefeesten op hoogst prettige wijze voorbijgegaan. KOLHORN. Door onbekende oorzaak is de kapitale boerderij „Sophia Hoeve" van den heer J. C. Kistemaker in den Waardpolder afgebrand. De bewoners konden zich slechts in nachtge waad redden. Een gedeelte van den oogst en landbouwmachines gingen verloren. WIJK AAN ZEE. Bij het baden in zee alhier is verdronken een 22-jarige jongeman uit Am sterdam, zekere J. Bakker. KERKNIEUWS KARDINAAL W. van ROSSUM te Amsterdam. Gistermiddag te 6 uur 5 reed de trein lang zaam het Centraal Station binnen en weldra zag men het vriendelijke gelaat van den vijfenzeven itigjarigen kardinaal. Nauwelijks gebogen door den last der jaren en klaarblijkelijk geheel her steld van zijn ziekte van eenige maanden her, stijgt de gouden priester uit zijn coupé. Allereerst begroette de bisschop van het dio cees, mgr. Aangenent, den kardinaal, waarna het gezelschap naar den eisch des tijds voor de pers

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2