BINNENL. NIEUWS. HEI NSKERK. TijdeDS de draverijen bereed de pikeur A. Laugen- dijk uit Velsen een der paarden. Gekomen aan bet eind der start verkeerde hij in de n>eeoing dat bet touw gespannen om het publiek op een afstand te houden los gemaakt was Dit nu werd lelaatgedaaD waardoor het paard tegen het touw opüep en de be- reider ter aarde stortte en zich als een ge\olg der niet onzachte aanraking met bet touw i ogal tamelijk verwondde Ook het paard bekwam blessuren. HtRDH4*DIG ICHTGEXOOT. Zijn vrouw bijna geworgd Te Velsen leefde zekere vau P. reeds eenigen tijd met zijn vrouw in onmin. Vrijdag vervoegde hij zich bij een familie in de Westerwijkstraat en vroeg zijn vrouw, die daar vertoefde te 6prekei>. Dit werd hem ec'iter uiet toegestaan, waarop de man naar de achter- zij le van hel huis liep Hij zag daar zijn vrouw door het raam, sloeg eeB ruit in en greep door de opening *'ju vrouw bij de keel. Op hel hulpgeroep van een meisje kwam eeu buurman toesnellen, die de vrouw ontzette. De man bleek zijn ech'genoote bijkans ge worgd te hebben. De politie arresteerde den zeer overspri.nen man, die zeide. in drift gehandeld te hebben, ONTPLOFFING IN EEN RIOOIPLT Gisteravond om uegen uur staken twee jongens le Groningen een lucifer door een gaatje van het deksel van eeu rioolpul op den hoek van den Oostersingel, met het gevolg dat een explosie ontstond, waardoor het deksel meters hoog de lucht in werd gesliDgerd De 9-jarige J O. en de 11-jarige L B. bekwameD brandwonden, terwijl hun kleeren verschroeid werden Zij zijn in het Academisch ziekenhuis verbonden DE OPLOSSING VAN EEN GESCHIL Op den Maasdijk te Naaldwijk kreeg een knecht ruzie met een landbouwer, zijn vroegere patroon,over f 50 De boer werd kwaad en bracht zijn voormaligen knecht met een sleutel een tweetal hoofdwonden toe De knecht greep daarop een mes en stak den laud- houwer niet minder dan negenmaal iu den rug Beiden zijn, na te zijn verbonden, naar hun woning gebracht De politie heeft de zaak in onderzoek. BLIKSEM INGESLAGEN'. Gedurende een zeer hevig onweer, dat bijna 2 uai duurde, sloeg Woensdagavond de bliksem iD de land bouwhoeve vod Jb Meper Klz. De bliksem vernielde het radiotoestel, scheurde een looper in den gang, sloeg gaten in het vloerkleed, verbreizelde een hoek van een schuur, alles gelukkig zonder brand te ver oorzaken. De bewoners die iu een andere kamer verto fden, kregen geen letsel. VERKEK li SONG KV 4 LLEN. Ernstir auto ongeluk Motor tegen een boom geslagen Gisteravond half acht is in de Zand voor tsche laan te Zandvoorc een ernstig ongeluk gebeurd. In de boch; bij het kanaal van de Waterleiding reed een rijtuig, gevolgd door auto, die, daar de weg vrij was, deD wagen wilde passeereu. Op het moment, dat het rijtuig en de auto zich naast elkaar voortbewogen in de richting Haarlem, kwam een motorrijder uit Zandvoorl met groote snelheid aaugereden, die op dat moment de beide voertuigen trachtte tepasseereo. Demenoeu- vre mislukte evenwel met het noodlottig gevolg, dat de motortiets tegen een boom reed. Door de schok werdt de motortiets waarop zich nog een duorijoer bevond, legen de auto geslingerd. De bestuurder H. J. B. 8tucadoor te Haarlem, werd op den straatweg geworpen en met een ernstige hoeldwonde in be- wu8teloozen toestand opgenomen. Erger was deduo- zilter, G. J. H T. uit Haarlem ei aan toe. die bewus teloos van ouder het totaal vernielde motorrijwiel v. erd vandaan gehaald. Hij bekwam ernstige inwendige kneuzingen eu brak een beec, terwijl meo vermoedi dat er ook eeuige ribben zijn gebroken, De beide slachtoffers werden bij een bewoner van de Zandvoort- schelaan binoeugedrageo, waar zij door doktoren van de eerste hulp werden voorzien. DE WEGENBELASTING. De opbrengst. In het weekblad „De bedrijfsauto" deelt J. H. F. mede, dat de Wegenbelasting van 1 Mei 1927 tot 1 Mei 1928 7,274,845 beeft opgebracht, ruim een millioen meer dan de minister geraamd heeft. In het tweede belastingjaar was de opbrengst 8,907,357, drie millioen meer dan geraamd werd, en ten opzichte van bet eerste belastingjaar een accres van 22.4 Een millioen van de hoogere opbrengst heeft de minister gereserveerd, omdat de rijwielbelas ting werd verlaagd. Mogen wij nu een voorstel van den minister verwachten de overige twee millioen te gebruiken om de autotarieven te ver lagen vraagt, de schrijve!* STORING BIJ HET P.E.N. Tengevolge van een bedrijfsstoring in de stroomlevering van bet P. E. N. in de Centrale te Bloemendaal, geraakte Maandagmorgen tegen kwart over negen een gedeelte van het net tus- scb'-n Sloterdijk en Haarlem stroomloos. Verschil! lende bedrijven, o.a. de suikerfabriek te Halfweg.] werden diYnecngevolge stopgezet, maar de mees te last ondervond de electrische tram naar Haar lem, waarvan de verschillende tramtreinen op den weg bleven stilstaan, waardoor aanzienlijke stagnatie in het reizigersverkeer ontstond en verschillende trampassagiers van den trein ge bruik moesten maken. Tegen tien uur was de storing opgeheven en werd ook het tramverkeer geleidelijk weer hersteld. ANNAPAULOWNA. BURGERLIJKE STAND Geboren Pieter, z.v. L. H. Blom en van H. II. Wiggers Nicolaas Rudolf Alexander, z.v. P. G. leeuwen en van H. B. M. van de Bilt Petrus, z.v. P. Liefting en van B. Verduin Neliij Annic, d.v. Jb. Baken en van A. M. van der Waal. Getrouwd II. J. Mallee en D. Smit. Voor rekening van den heer J. Lemmens zal aan den Zuider Molenvaartsweg een woonhuis met schuurtje worden gebouwd door R. Daalder, aannemer, alhier. POLITIE. Verloren een portefeuille met in houd. Gevonden een rijwielplaatje en een da meshorloge. Inlichtingen ter Secretarie. Athletiek - Wedstrijden. Zondag hadden van wege de Turnkring H.N.K. groote Athletiek Wed 'strijden paats op het terrein van den heer Slik ker, welke uitnemend slaagden. Vele mooie pres taties vielen waar te nemen. De uitslagen waren als volgt: Heeren 100 M. Hardloopen. (Nieuwelingen.) le prijs P. v. d. Meij P. P. Den Helder 11,5 sec. pr. Sj. Westra, Z.S.C. Burgerbrug 12 sec. 3c C. Pronk, Z.S.C. Burgerbrug 12 sec. 4e pr. L. D. de Snaijr P. P. Den Helder 12.5 sec. 5e pr. K. Kosset., Z.S.C. Burgerbrug 6e pr. Z.S.C. Burgerbrug,| 400 Meter Hardloopen. (Kampioenschap.) Ie pr J. Schellingen, O.K.K. Den Helder 59 sec. 2e pr. M. Schenk, Olympia, W.-waard 63.4 sec. Buiten mededingen liep A. Veen, P.P. Den Helder mee 'en maakte een schitterende tijd 57.3 sec. 800 Meter hardloopen. Heeren le pr. K. Schenk Olympia W.-waard in 2 min. 7-9 sec.2e pr. Joh. Pennekamp, D.O.K.E.V. A. Paulowna 3e pr. T. Mantel, Sparta Winkel in 2 min. 30-3sec. 3000 Meter Hardloopen. Heeren. le pr. Jan Pen nekamp, D.O.K.E.V. A. P. in 10 min. 31-2 sec. 2e pr. Joh. Pennekamp D.O.K.E.V. A.P. 10 min 34-7 s Hinkstapsprong Heeren (Nieuwelingen le pr. A. Nottelman Z.S.C. Burgerbr. 12.63; 2e pr. M. Dekker S.S.S. St. Maartensbr. 12.34; 3e pr. A. E- riks Z.S.C. Burgerbr 11.58; 4e pr. N. Kaan Olym pia Wieringerwaard 11.31. Hoogspringen met aanloop (vijfkamp en kam pioenschap) le pr. K. Schenk Olympia W.Waard 1.67V2 M. 2e pr. K. Kossen Z.S.C. Burgerbr. 1.65 M 3e pr. J. van der Wijk O.K.K. Helder 1.62l/2 M; Speerwerpen, (Kampioenschap) le pr. Jb. Fijn heer Lycurgus Schagen 36.27 M.; 2e pr. J. v.d. Werf Lycurgus 35.47 M.; 3e pr. L. A. de Snayer P.P. Den Helder 33.79 M. 4 x 100 M. Estafette (Wisselprijsle pr. P.P. Den Helder 48 sec.; 2e pr. O.K.K. Den Helder 48.8 sec.; 3e pr. Z.S.C. Burgerbr. 49.2 sec. Uitslag 5 kamp.( De eindbeslissing van deze athletiekwedstrijd, waarvan het eerste gedeelte op de athletiekdag te Wieringen werd geloopen le pr. K. Schenk Olympia W. Waard 60.7 p.; 2e pr. M. Schenk Olympa 27 p.; 3e pr. T. Mantel Sparta, Winkel 26.3 p. Jongens 60 M. hardloopen: le pr. W. Sche ne; 2e pr. P. Meits; 3e pr. P. Biesboer; 4e pr. J. de Boer; 5e pr. J. Kistemaker en 6e pr. C. de Geus Hoogspringen met aanloop; Jongens; le prijs W. Schcne 1.30 M.; 2e pr. J. de Boer 1.27l/2 M.; 3e pr. P. Meits 1.27'/2 M.; 4e pr. P. Bart 1.25 M. en 5e pr. P. Biesboer 1.22l/£ M 50 Meter Hardloopen Meisjes: le pr. M. Labout 2e pr. T. Peereboom; 3e pr. R. Eriks; 4e pr. G. Schikkerman; 5e pr. A. Dekker en 6e pr. G. Ens. Verspringen met aanloop Meisjes: le pr. M. La bout 4.01 M.; 2e pr. M. v. Eeten 3.86M* M; 3e prijs T. van der Kolk 3.73 M.; 4e pr. R. Eriks 3.70 M. en 5e pr. G. Slot 3.51 M. 60 Meter Hardloopen Dames (Nieuwelingen) le pr. C. Bronder Olympia W.Waard 10.4 sec. 2e pr. H. Leijen Sparta Winkel 10.5 sec. 3e pr. M. Keijzer D.O.K.E.V. A-Paulowna 11.6 sec.; 4e pr. T. Jes Hercules Hébé N. Niedorp 5e pr. C. Joustra O.K.K. Den Helder Hoogspringen met aanloop (Kampioenschap le pr. B. Bakker, Olympia W. Waard 1.41 M. 2c pr. M. Boontjes Z.S.C. Burgerbrug 1.231/4M. 3e pr. C. Bronder Olympia W. Waard 1.21 M. Dames Verspringen (Nieuwelingen le Prijs T. Jes Hercules Hébé - N. Niedorp 4.25 M 2e pr. J. Roosloot O.K.K. Den Helder 4.14 M. 3e pr. R. Coppens O.K.K. Den Helder 4.10 M. 4e pr. A. Kaan DOKEV A-Paul. 4.06V2 m. 5e pr. M. de Graaf O.K.K. Den Helder 4.05 M Duitsche Driesprong Dames (Driekamp le pr. Ant. Smit Olympia W.Waard 9.38 M. 2e pr B. Bakker Olympia 8.89 M.; 3e L. Butter Hercu les Hebé N. Niedorp 8.89 M. Speerwerpen (Driekamp) en (Kampioenschap 1 Dames: le prijs Ant. Smit Olympia W. Waard 16.35 M. 2e pr. B. Bakker Olympia 15.33 M. en 3e pr. L. Butter Hercules Hébé N. Niedorp 14.46 M 4 x 80 Meter Estafette Dames Wisselprijs. le pr. Olympia W.Waard 44.7 sec.; 2e pr. O.K K. Den Helder 47 sec.; 3e pr. DOKEV. A-Paul. 47.7 s. Uitslag 3-kamp le pr. Ant Smit Olympia W. waard 34.2 punten; 2e pr. L. Butter Hercules He bé N. Niedorp en 3e pr. B. Bakker Olympia W. waard 23.8 p. Er was een enthousiast publiek en de deelna me aan de wedstrijden was zeer groot, zoodat ook deze Athletiek - Wedstrijden van Turnkring II N.K. als welgeslaagd mogen worden beschouwd Harddraverij: Naar we vernemen zal de hard draverij aan de Spoorbuurt plaats vinden op Zondag 22 September a.s. Een lage diefstal. Zondag na afloop van de feesten (op het bal) bemerkte een meisje tot haar groote schrik, dat men haar portemonnaie inhou dende tamelijk veel geld, uit haar mantelzak had weggenomen. Zij had deze mantel in de Danssa lon neergehangen. Ondanks ijverig naspeuren is de portemonnaie niet meer terecht gekomen. Men zij dus gewaarschuwd geen geldswaarde in mantels of jassen op feestterreinen te laten. Er sluipen altijd lage individuen rond om een en ander weg te stelen. BREEZAND. Naar wij vernemen wordt aan den Ooster Zandvaartsweg een woonhuis voor den heer G. A. Keijzer gebouwd. Timmerman J Mosch, alhier, is met den bouw belast. GEMEENTE WIERINGEN. POLITIE. Verloren een bosje sleutels, (zeven stuks) tegen belooning terug te bezorgen een zilveren beursje met inhoud. Gevonden één stuk zilvergeld. Inl. bij den Gem. Veldwachter. BURGERLIJKEN STAND Geboren Jan Hendrikus, z.v. J. Waibuig en H. Blouw Alida Gerda, d.v. J. G. Schreurs en J II. P. Harmsen Wilhelmus Anthonius, z.v. A. Zwanink en A. M. H. Hollander Maria Catha- rina, d.v. II Boersen en E. Krommedam Hilke Louise, d.v. H. A. Lutter cn W. E Scbroder Po- tronella Gerarda, d.v. J. G. Schilthuis en C.. J. IJ. Wassenaar Dina Maria, d.v. S. Bakker en T. Gorter Maartje, d.v. J. de Wit eri M. Keesman Cornelis Jan, z.v C. J. Visser en J. Lammen Marie, d.v. H. Bouwman en N. Hoeflaak. Ondertrouwd K. Topper en W IJoittinga D. VTjijsen en C. M. Langes W. Kaan en A. D. Veer- dig A. Vcerdig en M. Hoogmoed A. Meeldijk en C. Lont. Getrouwd W. S. Bakker en C. Singer K. Top per en W. Hoitinga D. 'Tjjsen eri C M. Langes \Y. Kaan cn A. D. Veerdig. Overleden J. W. Boersen, oud 48 jaar, wed. van J. II. Bleijendaal C. M. van der Kleij, oud 4G jaar, (overl. te Nijmegen) 11. Beukema, oud 76 jaar, weduwe van J. Halfweeg A. Koster, oud 75 jaar, echtgenoote van D. Lont. Zniderzeesteunwet. Aan M. Baijs Dz. te Wes- terklief is een tegemoetkoming ingevolge de Zui- derzeesteunwet verleend in de kosten van oplei ding van een zoon tot smid-bankwerker voor den tijd van een jaar. De dienstplichtige A. Walters van de lich ting 1925 is bij Ministerieele beschikking voor goed vrijgesteld wegens kostwinnerschap. De inlevering van militaire goederen zal dit jaar plaats hebben op 14 October a.s., in het raad huis alhier. --Voor het nader onderzoek van dienstplichtigen dat op 14 October a.s. in het raadhuis zal worden gehouden, zijn opgeroepen de dienstplichtigen Tj. Kruize, P. Kroon en G. Korthuis. -- Overwerkvergunningen. Aan de N V. A'dam sche Ballast Mij. is ten behoeve van den suis- bouw te Den Oever van 2 tot en met 28 Septem ber overwerkvergunning verleend, geldend voor pl.m. 250 man en voor 10 uur per dag en 53 uui per week. Loop der bevolking over Augustus. Ingekomen personen R. C. Franck en echtg. van Berlijn L. J. Verputten van Haarlem F. Weijts van Medemblik H. Stulp, geb. van der Plas van Velsen Mej. J. Jonkvorsl van Velsen J. A. A. van Nol en echtg. van Zandvoort II. Heres van Odoorn L. Sieben van Staphorst A. H. Lucker van Westwoud; Mej. S. Selie van Hoorn; N. F. stolk en gezin van Amsterdam; C.. H. W. van Rossumdu Chattel van Haarlem; Mej G. Uijterwaal van Utrecht; G. van der Wal en ge zin van Den Helder; L. Bosscher en gezin van Me demblik; Mw. K. Lethem geb. Ehmen van Gro ningen; H. Middel en echtg. van Medemblik; R. Haveman en gezin van Groningen; K. Bont en ge zin van Medemblik: A. J. H. Keppel van Assen- delft; Mw. J J. Brouwer geb. TTeunisse van St. Anneland; S. Lubberts en gezin van Medemblik; J. Meij waard en gezin van Medemblik; H. Bosker van Andijk; J. Heijligenberg en gezin van Anna Paulowna; A. J. Schotting van Den Helder; Mw. M. G. Vroone geb. Bakker van Alkmaar. Vertrokken personen: E. B. Kaman en gezin naar Velsen; C. van Mook en gezin naar Wonse- radeel; K. Leeuwestein en gezin naar Sliedrecht; J. H. C. Schoenmakers naar Maastricht; L. Koele wijn naar Baarn; G. Woudenberg en gezin; L. Vermaat en gezin naar Wonseradeel; Mw. H. L. Harder geb. van Veen naar Velsen; J. Staal naar Eindhoven; F. A. de Greef naar Overschie; M. T. Bergman en T(. H. Henkes naar Barsingerhorn H. Rump en gezin naar Den Helder; J. P. Bais naar Vlissingen; W. J. Ronda naar Velsen; D. A. Brouwer geb. Wijnands naar Rotterdam; D. Mul der en Echtg. naar Alkmaar; Mej. A. B. Zijlstra naar Achtkarspelen; Mej. M. Mikeska naar Hoorn; S. Brommer en echtg. naar Zijpe DE FLORA - FEESTEN te DEN OEVER. Het behoeft heelemaal niet van pessimisme te getuigen, wanneer we hier aanvangen met te ver tellen, dat we van de weersomstandigheden tij dens de Flora-feesten geen hooge verwachtingen koesterden. Wellicht heeft de lezer er ook zoo o- ver gedacht, toen hij Zaterdagmiddag met angst cn vrees naar de bewolkte hemel blikte, waaruit de druilerige motregen neerviel. Maar gelukkig, we hadden ons noodeloos onge rust gemaakt, want Zondag cn Maandag kon het weer niet mooier en honderden hebben zich dan ook naar ons thans wereldbekend Den Oever be geven en er is feest gevierd in de goede zin van het woord, door geen regen, onweer, of andere bij die gelegenheid onwelkome artikelen gestoord. Eerst hadden we de bloemententoonstelling. En dan beginnen wij onze bewondering uit te spreken voor de trouwe kweekers dei* planten, die ieder jaar weer opnieuw de kapel met hun „flora" sieren en het oog der bezoekers bekoren. We za gen toch 'n inzending van den heer A. Bakker, be staande uit niet minder dan 60 stuks verschillen de planten, en dan moeten we zeggen; „ja, door de energie van zulke leden is het zeker mogelijk, dat de bloemenvereeniging de tentoonstelling zoo vele jaren heeft weten te handhaven. Want we zagen o, zoovele namen, die jaar op jaar hun liefde voor plant en bloem doen blijken. fToen dan ook de voorzitter van „Flora" de ten toonstelling opende kon hij met irotsch zijn dank baarheid getuigen jegens de inzenders, die hun beste beentje weer naar voren hadden gezet. We zouden aan ons overzicht te kort doen als we niet extra noemden de prachtige groen slin gers kunstig tegen de gewelfde zoldering van de kapel aangebracht en waartusschen honderden gekleurde electrische gloeilampjes flikkerden. 3Vz Dag is men daarmee bezig geweest en naast allen die 't groen aanbrachten, mag zeker wel *n compliment gemaakt worden aan de heeren J. S. Bruul en Boorsma die door hun lampjes van de kapel 'n feeënpaleis hadden gemaakt. Natuurlijk werden door het bestuur van „Flo ra" wederom vele prijzen voor de ingezonden bloemen en planten beschikbaar gesteld en de prijswinners laten we hieronder volgen: Primula's, le pr. C. Rotgans 2e pr. J. Tijsen 3e pr. M. Klein 4e pr. V. Koorn Jr. 5e pr. Elb. Rotgans 6e pr. S. de Jongh ;7e pr. D. Bakker 8e pr. L. Spaander. Fransche Geraniums, le pr. Joh. Rotgans 2e pr. K. de Haan 3e pr. Wed. J. Hermans 4c pr. C. Kool Jz. 5e pr. Jb. Tijsen Mz. 6e pr. D. Blaau Cactussen, le pr. A. Bakker 2e pr. J. Koorn 3e pr. N. Bakker. Hortensia's, le pr. Wed. J. Bakker 2e pr. Jb. Bakker 3e pr. Jn. Brouwer 4e pr. A. Kuiper 5e pr. M. Koorn 6e pr. Jb. Tijsen Mz. Fuchsia's, le pr. D. Bakker 2e pr. KI. Kuit Jz.; 3e pr. N. Heijblok. Begonia Semperflorens. le pr. G. Smit 2e pr. S. -Tijsen 3e pr. D. Bakker Johz. 4e pr. P. Hel lingman 5e pr. A. Klein 6e pr. Joh. Rotgans 7e pr. K. de Haan 8e pr. A. Bakker. Mooist gekweekte plant, le pr. A. Bakker 2e pr. P. Smit3e pr. D. Bakker Johz. 4e pr. P. Smit5e pr. J. Keijzer 6e pr. J. Poel. Groepen le pr. A. Bakker2e pr. C. Kool Jbz.; 3e pr. C. Koorn 4e pr. S. de Jongh 5e pr. A. Bakker 6e pr. W. Hartog. Veldbouquetten van Kinderen, le pr. A. Bak ker 2e pr N:. Rotgans 3e pr. M.Rotgans 4e pr. M. Poel 5e pr. J. Bruul6e pr. M. Lont7e pr. J. Koorn 8e pr. G. Lont. Niet minder dan de bloemententoonstelling vielen de etalages te loven, die aan den wedstrijd deelnamen. Er waren er 13, 'n ongeluksgetal, maar we geven gaarne als ons 'oordeel te kennen dat over het geheel aan de etalages groote zorg werd besteed. We hebben ze alle eens nauwkeu rig opgenomen en vonden de moeite grootelijks beloond. Dat de jury (de heer en mevr. Kolff en de heer C. J. Bosker) een zware taak te vervullen had, lag voor de hand. Zeker zal 't aan critiek op haar beslissing wel niet ontbreken; hoe zou dat ook, waar allen hun beste zorgen aan de etages hadden besteed en gaarne 'n prijs erlangen. Maar dat was nu eenmaal niet mogelijk. Onafhankelijk van elkaar gaven de leden der jury punten en de totalen der door hen toegekende punten leve. de de einduitslag op. Deze luidde als volgt: le pr. J. Poppen, slagerij; 2e pr. C. Stins, groen lezaak; 3e pr. Gebr. Kuijt, emaillewaren, enz., 4e pr. C. Tijsen Mz. Brood en banketbakkerij en 5e pr. G. Lont-Wit, baby - artikelen Nogmaals dient gezegd: alle deelnemers had den veel werk van hun etalages gemaakt en de grootste belooning moet hun in een drukker be zoek aan hun uitstalkasten gelegen zijn. Hiero ver zal niemand van hen zich zeker hebben te be klagen. „Van kijkers komen koopers". Een mooie etalage is ook reclame voor de toekomst En aan publiek voor de etalages was er geen gebrek. Het was druk op straat, reeds Zondags morgens al. Daar zorgde trouwens op voorbeel dige wijze de muziekvereoniging „Apollo" voor, die met vroolijkc opgewekte marsch een rond gang maakte gevolgd door een groote menigte. Zoo kwam de feeststemming er dus al vroeg in, en dat bleef den ganschen dag zoo De handicap - draverijen trokken als altijd des Zondagsmiddags een stroom bezoekers. Of schoon 17 deelnemers zich hadden opgegeven, kwamen er 11 op de baan uit: 'De uitslag was als volgt. le pr. 250 Nelly Z. eig. Visser St. Maartens brug 2e pr. 125 Pieternel, eig. J. Gerritsen, Beverwijk 3e pr. 50 Minni M eig. J. A. Bak ker, Wieringerwaard 4e pr. 25 Mignon, eig. K. Korver, Olerleek. Des avonds werd de feestdag besloten met het gebruikelijke bal in de café's, en behoudens een enkel oogenblik, waarop de feestvreugde dreig de te worden verstoord, maar door handelend op treden van de politie als 'n wolkje voorbijdreef, liep alles prachtig van stapel. Maandagavond zorgde de muziekverecnigiing Apollo voor amusement zoowel voor leden ais niet-leden van Flora. Twee zalen tegelijk moest „Apollo" bedienen, cn al was het ietwat vclhan- dig, door aanvulling van 't programma met 'n klucht in één bedrijf „Johan als Rentenier en voordrachten van don heer D. Bakker Ez., en Mej. Gr. Bosker, slaagde alles uitstekend en had Apollo in beide zalen flink succes te boeken SCHEEPSBRAND TE ROTTERDAM. Zeven Nederlandsche arbeiders en twee Engelschen omgekomen. Op het Engelsche tankschip „Viineira", dat Zondagavond te zeven uur te Rotterdam is aan gekomen, liggende aan de werf van de Rott. Droogdok Mij., is te omstreeks elf uur door nog onbekende oorzaak brand ontstaan, terwijl werk lieden bezig waren het schip schoon te maken. De brand greep zoo snel om zich heen, dat een gedeelte der bemanning alsmede eenige werklie den van de werf zich door over boord te springen tegen de vlammen trachten te beveiligen. Zeven Nederlandsche arbeiders cn twee Engel schen zijn bij de ramp omgekomen. Naar alle waarschijnlijkheid zijn de mannen door het vuur verrast geweest. De rivierpolitie heeft de tank doen onderzoe ken, maar daar heeft men geen enkel slachtof fer gevonden. Van de verdronkenen is tot nu toe niemand gedregd. De rivierpolitie blijft evenwel den geheelen nacht naar de slachtoffers dreggen. De oorzaak. Omtrent de oorzaak van den brand kan met ze kerheid niets worden gezegd, maar omdat getui gen voortdurend spreken van een vuur dat zich langs de buitenkant van het schip bewoog en daarna plotseling naar binnen sloeg, is het ver moeden niet ongegrond, dat er benzine op het wa ter is gemorst welke benzine zou zijn ontbrand, doordat een van de sleepbooten, welke bezig wa ren het schip naar het dok te sleepen, gloeiende asch buitenboord heeft geworpen. Er zijn groote hoeveelheden water in het schip geworpen, zoodat de tank grootendeels onder wa ter staat, terwijl zich ook in het voorschip een groote massa water bevindt. DE AARDE SPLEET VANEEN Ringdijk doorgebroken. Door de groote droog le. Zondagochtend om 5 uur bij het ontwaken ont dekten de bewoners van de boerderij van den heer Van der Grift, gelegen in den polder „De Durgerdammerdie", dat het water in de slooten angstvallig hoog stond. Men ontdekte even later tot ontzetting, dat de ringdijk was doorgebroken Het water van de ringvaart stroomde door een breede geul met kracht den polder in en had reeds een gedeelte blank gezet. Kans om het gat te herstellen bestond er niet. Men moest daarom de ringvaart afdammen. De dijk was over een af stand van 100 M. zoowel overlangs als overdwars doorsneden met geulen van wel 2 meter diep. De grond was geheel verschoven. Met een aan tal mannen uit Durgerdam is men Zondag dc :i geheelen dag bezig geweest twee stuwdammen le bouwen, zoodat geen watertoevoer meer kon plaats vinden. De polder was intusschen ont ruimd. DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Op den onbewaakten overweg van het Laantje bij Delft is gisteravond omstreeks half acht een dertienjarige jongen Jan Pols uit de Phoenixstr. door een locomotief van een uit Den Haag ko menden sneltrein gegrepen, overreden en gedood. ONDER EEN SCHOMMEL. In een speeltuin te Noordwijk heeft een negen jarig meisjes een schommel tegen het hoofd ge kregen, waardoor zij een ernstige schedelfrac- teur kreeg en in levensgevaarlijken toestand naar het Acad Ziekenhuis te Leiden moest wor den vervoerd. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 7 Sept. 1929. Eiierveiling. Aanvoer 120000 Kipeieren. Prijzen 56-58 Kg. f 6.20 a 6.60 58-60 Kg. 6.40 a 6.80 60-62 Kg. 6.60 a 7.20 62-64 fik 7.50 Bruine 60-65 Kg. 0.80 a 7.70 Aanvoer 12000 Eendeieren. rPijzen 6 a 6.20.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2