MAANDAG tegen fabelachtig lage PmJZEi voortzetting vanonzi Af. S. GODSCHALK zijn, ze moeten allen vast groot en klein. Ik blijl er bij, het is heel onrechtvaardig. De heer Lub zou 'n redactiewijziging van het artikel gewcnscht vinden, opdat het publiek kan begrijpen, als ze zelf bij die hond zijn dat het dier dan niet behoeft te worden vastgehouden. Voorz. meent, dat 't publiek wel duidelijk uit 't raadsverslag zal vernemen wat de bedoeling is. De heer Jb. Lont. Ik ken verscheidenne boeren die zelf hun hond niet vasthouden. Piet de Jong heeft er twee; ze loopen altijd los. En op Ooster- klief houden ze ze ook niet vast. De heer J. Kooij. Piet de Jong heeft misschien geen schapen De heer Jb. Lont. Naar schapen wordt niet ge vraagd. De heer Oden heeft ook 'n hondje. Het doet geen kat kwaad. De heer Lub. Maar schapen wellicht wel De heer Tjiisen. Bij de keeten te Den Oever heb ben ze vooral veel honden. Vandaar het verzook van Jb. Bakker en andere veehouders Met Oden, M. Kooij, de Vries en Jb. Lont tegen wordt 't voorstel B. en W. aangenomen. Verhooging bijdragen schoolbibliotheken. In verband met het 7e leerjaar vraagt het hoofd der school te H.hoef de beschikbaar gestelde som voor de schoolbibliotheek te verhoogen. B. en W. stellen nu voor met ingang volgend jaar voor H. hoef beschikbaar te stellen f40: voor Oosterland ook f 40 en voor Westerland f30. Wordt goedgevonden. Wijziging Keurloontarief. Het tarief keurloonen voor vleesch blijkt in de practijk niet te voldoen. Voor 'n vet varken wordt b.v. hetzelfde betaald als voor 'n big. enz. B. en W. stellen daarom voor de desbetreffen de verordening te wijzigen en een meer gediffe rentieerd tarief in te voeren, waarbii ded volgen de tarieven zullen gelden voor een rund 6.- voor een pink (alle melktanden aanwezig) 4.-: voor een vet kalf of graskalf 3.-voor een nuch ter kalf/ 1.- voor een paard 5.- voor een schaap of geit fl.voor een lam f0.50; voor een hit, veulen, ezel, muilezel of muildier f 3.-; voor een varken met 'n slachtgewicht van 150 KG. of meer f 3.~ voor een varken beneden 150 KG slachtgewicht f 2.-; voor een big f0.75. Wordt goedgevonden. RONDVRAAG: De heer Bakker vraagt naar kostelooze vacci natie. Spr. is zelf gevaccineerd, maar acht het on verantwoord dat de gelegenheid nog niet is ge publiceerd. Voorz. Dr. de Groot wacht on Zuster Van der mocht, welke met vacantie is. Alleen is het te vol handig, met 't oog op verbandleggen. De heer Kaan meent, dat 't te lang duurt eer Zutter Van der fI)ogt terug is. Wellicht is er een andere verpleegster te krijgen. Ook de heeren Oden en Lub dringen op spoed aan. De heer Lub vraagt ook naar 'n bark inge val hier de ziekte mocht uitbreken. Voorz. zal zich in verbinding met de M.U.Z. stellen welke een gebouwtje heeft. De heer Bakker informeert voor iemand, hoe men ontheffing kan krijgen van aansluiting bij de waterleiding. Voorz. Dan moet 'n monster van dat water bij die regenbak of put getrokken worden in het bij zijn van den veldwachter, en wordt 't bij onder zoek goed bevonden, dan kan men vrijstelling van aansluiting krijgen De heer J. Kooij klaagt over de verkiezingsre clame op den Verbindingsdijk, waarvan de paar den schrikken en de buikriemen soms barsten. Speciaal die groote O zijn ze bang van. Spr. wil dat zooiets den volgenden dag door de smeer ders werd opgeruimd. De heer Bakker vindt, dat 't heelemaal verbo den meest zijn; De voorz. zegt dat het eigenlijk Mi nolitieverordening is verboden De heer Oden. In de stad doet iedere partij het. De heer M. Kooij. Die er last van heeft moet 't maar weg vegen. De heer J. Kooij brengt een klacht over. van K. Wies-man, dat de heining door de schoolkinderen wordt vernield tusschen ziin erf en 't schoolplein Zal naar worden gekeken De heer Kaan vindt dat f5 vergoeding aan den wegwerker Smit voor 't opruimen van de kermis rommel te weinis is. Hij wil f 15.- geven. Voorz. Smit dient zelf ziin nota in en vraagt niet meer. Dit is nu 'n stille wenk voor hem De heer Kaan vraagt naar de plannen voor de houw van 'n Gpcnbare schoolt te Den Oever. Voorz. zegt dat nu 'n advies van den inspecteur is ingekomen, die adviseert van 4 lokalen mef eymnastieklokaal voor beide scholen. De voorz. en secr. van de Commissie van Toezicht op het Laser Onderwijs zijn daar ook mee in kennis ge steld; Maandag vergadert die commissie. Dan 'n bespreking van B. en W. en dan in den Raad. De heeren Kaan en Oden dringen op spoed aan en willen B. en W. machtiging voor plannen ge ven. De heer Bakker vindt 't zoo onverwacht. Wordt besloten dat in een spoedeischende raadsvergadering plannen ter tafel zullen komen De heer Kaan heeft 't over de rente zeegras-ka pitaal, hetwelk hu 'n volgende maal schriftelijk in den Raad zal brengen. De heer Oden klaagt over late rondzending van de schoolgeldbij jetten. Zal aandacht pan worden geschonken. De heeren Jb. Lont en de Vries uiten hun klaca ten jegens de waterleiding. De een moet aanslui ten en een ander mag niet. Men hoopt dat dit 'oe drijf 'n ruimer standpunt zal innemen. De heer De Vries klaagt over de slechte weg. Voorz. heeft met den minister gesproken, wel ke beloofd heeft zelf te komen kijken. Hierna Sluiting. Ongecorrigeerd. Wij zullen In de verkoop brengen Wij geven deze week voor re clame vergoeding op de reiskosten. Magazijn DE COMCURREMT" Konlagatraa» 62 - SB - 56 OEM HELDER.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 4