FYFFES Bananen lac. Wittebrood, van Speykslr. 3-5 Den Helder. de vereeniging betreffende. En die financiëele toe stand is zoo uitstekend, dat ieder de overtuiging moet verkrijgen, dat de Burgerbrandwaarborg^ vereeniging de meest volkomen zekerheid biedt en de soliedste vereeniging is, die er bestaat. En juist deze soliditeit zal de verzekerde er toe no pen vrienden en kennissen aan te raden ook tot onze vereeniging toe te treden. Na deze inleiding werden door den secretaris, den heer W. de Vries de notulen voorgelezen, welke onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Volgt rekening en verantwoording. Voorzitter deelt mede, dat vorige week het Bestuur rekening f;ii kas heeft nagezien en alles in orde heeft be vonden. Voorz. brengt den administrateur dank voor zijn gehouden beheer. De Administrateur, de lieer J. N. Bruul brengt vervolgens een financiëel verslag uit, waaruit wij aanstippen Behalve het kassaldo vorig jaar, zijnde 156.97V2 en nog eenige kleine posten, werd aan premién ontvangen f4410.— en aan rente en coupons f 1218.10; in totaal f 6946.65M> Uitgegeven werd aan salarissen f 331aan scha deuitkeering f 136.40; aan uitgezette kapitalen f5399.21; totaal met nog eenige diverse posten f 6900.86. Er was een kassaldo van f 45.79 '/2- Aan eigendommen heeft de vereeniging: stuk ken Staatsschuld f 2300; Nat. Schuld f 8200; Groot boek f 18500; Boerenl.bank f 18838.44; totaal vor mende een bedrag van f 47838.44. De vereeniging heeft dus een reservefonds van bijna een halve ton gouds. Voorzitter zegt, dat het afgeloopon boekjaai voor de vereeniging zeer voordeelig is geweest. Aan schade behoefde toch slechts uiigekeerd te worden 136.40. Maar al zouden groote rampen de vereeniging treffen, dan had de stand van za ken daar nog geen hinder van. Immers de veree niging is herverzekerd zij behoeft zich voor 6000.garant te stellen, de rest is voor de her verzekering. En als men in aanmerking neemt dat dit jaar aan premies ruim 4000.werd ont vangen, dan vormt dit met de gekweekte rente van het vereenigingskapitaal reeds ongeveer al het garantiebedrag. Nogmaals dient dus gezegd, dat onze vereeniging de beste waarborgen biedt voor de burgerij, om zich tegen brandschade te verzekeren. Het totaal der verzekerde waarde bij de veree niging bedraagt 2689675.-, dus ruim 2*4 milli- oen gulden. De vice-voorzitter de heer P. F. Kuut neemt in zage van de stukken Nationale Schuld, waarin het grootste bedrag der bezittingen van de ver eeniging is belegd en bevindt deze in orde. Voorzitter brengt nog naar voren, dat het be stuur eenmaal per maand vergadert ter behan deling der verschillende verzekerings opgaven. Er komen echter gevallen voor, waar zeer veel haast bij is, en als dat op 'n bestuursvergadering moet wachten, zouden er soms een vijftal weken overheen kunnen loopen. Dat duurt dan wat te lang en de voorziter zou derhalve bij spoedgeval len willen, dat b.v. de voorzitter, vice-voorzitter. secretaris en 't bestuurslid Keijzer, welke ook aan 't dorp woont, dus dicht bij elkaar zijn, de bevoegdheid kregen daarover te beslissen. De heer Kuut zou daar wel voor zijn, als voor zitter en secretaris dan maar niet voor de laag op inschrijven, zooals dat voorheen is gebeurd cn waardoor we nu nog met die ketcnboel zitten. Voorzitter zegt, dat dit geenszins zijn bedoeling is, doch zooals spr. reeds heeft gezegd, over die spoedeischende gevallen dan zullen beslissen de heeren Kuut en Keijzer en de voorz. en Secretaris Dit wordt goedgevonden. Voorzitter geeft nog een opsomming, welke be dragen in de laatste jaren door de vereeniging aan brandschade werd uitgekeerd in 1913 175, in 1914 '15 en '16 niets in 1917 f 85 in 1918 niets in 1919 42 in 1920 f 541.50 in '21 f 630 1922 niets in *23 550 '24 3225 '25 110 '26 10736 '27 1910 '28 6115.-. Niets meer aan de orde zijnde zegt voorzitter hartelijk dank voor de aangename besprekingen en hoopt dat op de volgende jaarvergadering d> stand van zaken even gunstig moge zijn als nu het geval was. Vereen. „Huisverzorging." In de j.1. Dinsdag avond ten huize van mevr. Zomerdijk-Mekken te Hippolytushoef, gehouden bestuursvergade ring van de Ver. „Huisverzorging", ter verkiezing en aanvulling van 2 nieuwe bestuursleden, heet te de waarn. presidente, Mevr. Zomerdijk-Mekken de aanwezige dames hartelijk welkom en in het bizonder de dames Bakker-v. d. Plaat, de Haan- Bosker en Koorn-Berkemeier, die voor hat eerst de vergadering bijwoonden. Ook werd door haar waardeerende woorden gewijd aan de overleden presidente, Mevr. Van Beek-Baart de la Faille. die zooveel voor de Vereeniging heeft gedaan en aan het vertrokken lid, Mevr. Van der Veen, die secretaresse was. Hierna werd tot stemming overgegaan en werd met algemeene stemmen tot presidente gekozen Mevr. G. de Haan-Bosker en tot secretaresse Mevr. M. Koorn-Berkemeier. Beiden namen de benoeming aan. Het bestuur is thans weer voltallig en bestaat verder uit Mevr. M. Zomerdijk-Mekken penning meesteresse Mevr. J. J. Bakker-v. d. Plaat: Mevr. A. Maars-Tjjsen Mevr. N. Blaauboer-Hermans; Mevr. A. Buma-Lcntz, leden. Verder komt ter tafel het financieele verslag, waaruit blijkt, dat van Jan. tot Sept. in diverse gezinnen, waar hulp verlangd werd, deze werd verleend en wel voor 85 heele en 144 halve da gen. Het hiermee in verband staande financiëel beheer wordt in orde bevonden en waar de Ver eeniging „Huisverzorging" een onderdeel van on ze afdeeling „Het Witte Kruis" is, zullen de ver schillende verslagen op de algemeene vergade ring dier vereeniging uitvoeriger worden uiteen gezet. „Huisverzorging," een vereeniging, die zoo het blijkt meer en meer door haar nuttig werk recht van bestaan heeft en thans 150 leden telt, hoopt, zegt de waarn. presidente, op aller steun en medewerking en kan een contributie van 2 voor allen geen reden zijn om niet toe te treden en zullen wij hopen, dat velen zich spoedig als lid zullen opgeven. telegraafkantoor te Hippolytushoef is met ingang De Burgemeester van WIERINGEN brengt ter wordt een bedrag van 6.800.000 noodig geacht, van 1 October a.s. benoemd tot kantoorhouder kennis van belanghebbenden, dat volgens een I Voor de sluizen op het Kornwerderzand, waarvan van het hulppost-telegraafkantoor aldaar. 'mededeeling van den Commandant der Marine do voltooiing in 1931 kan worden tegemoet ge- Alhoewel wij het betreuren, dat het kantoor te Hippolytushoef in een hulpkantoor wordt omge zet, verheugen wij er ons in, en zeker de geheele burgerij met ons, dat de heer Noorden kantoor houder wordt. Zijn humaniteit en bereid4lig,- heid tegenover het publiek is aan allen welbe kend en wij hadden hem niet gaarne zien vertrek ken. De heer Noorden zal dan de woning in het post kantoor betrekken. Ds. J. K. Lofvers te Wieringen heeft toezeg ging van beroep ontvangen van de Herv. Gcm. te Hansweert. POLITIE. Gevonden een nummerplaat van een auto, G. 63179 een dames portemonnaie, der inhoud, een reflector van een rijwiel. Inl. oij den Gem. Veldwachter. Jaarvergadering der Gymnastiekvereenfging „Wieringen" op Donderdagavond j.1. in het lo kaal van den heer Jb. Bruul. Aanwezig waren 14 leden. De voorzitter, de heer H. Lucker, opent met 'n 'lartelijk welkom en hoopt dat de besprekingen aangenaam moge zijn en tot heil der vereeniging .uilen strekken Door den secretaris, den heer P. de Vries wor den achtereenvolgens de notulen en het jaarver slag gelezen, welke zonder op- of aanmerking on- ier dankzegging worden goedgekeurd. Uit het financieel verslag blijkt, dat de reke- ring sluit met een batig saldo van f 80.34*4. De penningmeesteresse, Mej. Mulders, die we gens ongesteldheid genoodzaakt was af te treden, wordt dank gebracht voor haar richtig beheer, met de wensch, dat zij spoedig mocht herstellen. Volgt dan bestuursverkiezing. De heer Lucker werd als voorzitter herkozen, de heer P. S. do Vries als secretaris, terwijl als penningmeesteres se werd gekozen Mej. Annie Duijnker. (Rot com missarissen werden benoemd de heertn P. Rui tenburg en C. Moeiens, terwijl als bestuurslia werd toegevoegd Mej. Marie Ruitenburg. Wegens aftreding van Mej. M. de Haan als lid der kascom missie werd benoemd Mej. Hendr. Koorn. Allen namen hunne functiën op zich. Volgt bespreking Lidmaatschap Kon. Ned. Gymnast. Verbond. De directeur deelt mede dat de kosten f2.50 voor ieder lid per jaar zijn.. De heer D. Smit zou dan willen dat enkel die leden, die in wedstrijden uitkomen, dit bedrag dan zouden moeten betalen. Echter dit vindt geen gunstig onthaal; enkel de contributie van de dames verhoogen gaat ook niet en zoo wordt ten slotte besloten, dat de ver eeniging en de leden elk de helft zullen betalen. Dit gaat 1 Jan. in en dan zal de vereeniging dus van alles kunnen profiteeren, wat van het K.N. G.V. uitgaat. Bij de nu volgende bespreking der Winteruit- voeringen wordt vastgesteld, dat in de maand No vember de eerste uitvoeringen zullen worden ge geven, waar het niet eerder mogelijk is, met het oog op de oefeningen. (Tl^ouwe opkomst der le ien is dus dringend gewenscht.) De directeur stelde voor den volgenden zomer weer een openluchtuitvoering te geven; hierom trent zal nog nader worden beslist. Volgt RONDVRAAG. Voorzitter deelt een en an der mede over het Gymnastieklokaal der Gemeen le. De aangevraagde subsidie werd door de Ge meente geweigerd maar wél werd het lokaal in bet nieuwe schoolgebouw beschikbaar gesteld en dat zien wij dan ook, aldus spr., met blijd schap tegemoet en wij hopen, dat nog meerdere vooruitgang de Gymnastiek Vereeniging „Wie ringen" zal worden toebedeeld. Voorzitter richt dan nog hartelijke woorden van dank tot den directeur den heer Pennekamp voor zijn energieke leiding, waardoor de Gym im mer meer tot bloei wordt gebracht. De heer Pennekamp dankt voor die vriendelij ke woorden en is tevreden over de opkomst der leden, ofschoon dit bij de dames echter iets min der is geworden. Maar, zegt spr., wij gaan weer vol moed het nieuwe vereenigingsjaar in, dus: volhouden Hierna wordt de vergadering door voorzitter met een hartelijk woord van dank voor de geno men besluiten, gesloten. Zij, die nog donateur wenschen te worden. kunnen zich opgeven bij den heer P. de Vries of bij Mej. A. Duijnker te Hippolytushoef. bij een gehouden oefening met bommen uit zien, wordt 5.400.000 aangevraagd. Het eiland vliegtuigen een bom is geworpen, die niet is ge-'Breezand zal in dit begrootingsjaar vermoedelijk sprongen. Deze bom ligt een halve zeemijl be noorden de horizontaal zwart rood gestreepte bolton, op de scheiding fRexelstroom-Malzwin. Bij eventueel opvisschen, is het wenschelijk direct de Marine-autoriteiten hiervan in kennis te stellen en de bom niet te laten drogen. Wieringen, 19 September 1929. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOL FF. SUCCES-NIEUWS. Zondag a.s. speelt Succes 3 haar tweede comp.-wedstrijd en ontvangt D.E.S. van Barsingerhorn. De wedstrijd vangt aan om 12 uur. Succes I speelt ook thuis en krijgt op bezoek (Rexel I. Wij twijfelen er niet aan of dit zal een zware wedstrijd voor de Successers worden, want volgens de Tex. Courant beschikt T. over een zeer sterk elftal. Het zal hier dus geducht span nen. Succes verschijnt in witte shirt. Succes II gaat naar Oudesluis I, en zal daar evenmin een gemakkelijke wedstrijd hebben, want O. beschikt ook over een goed elftal. Dus de Successers hebben a.s. Zondag wel zwa re tegenstanders en zullen hard moeten werken om winst te boeken. PROVINCIAAL NIEUWS. BEKENDMAKINGEN. KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders brengen ter al gemeene kennis, dat van gemeentewege gelegen heid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting aan een ieder, die zich daartoe aanmeldt. De gemeentegeneesheer zal tot dat doel zitting houden in een lokaal van de O. L. school te Hip polytushoef en wel op Maandag 23 September a.s., des namiddags van i 6 uur Woensdag, 25 September a.s., des namiddags van 2 4.30 uur (uitsluitend voor vrouwen en kinderen) Vrijdag, 27 September a.s., des namiddags van 4 6 uur. Voor de invulling van de vaccinebewijzen van hen, die voor het eerst worden ingeënt, wordt erzocht geboortebewijzen, trouwboekjes, e.d. me 1e te nemen; voor herinenting kan dit achterwe ge blijven. Voorts wordt met nadruk onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat volgens ont vangen mededeeling van den Geneeskundig In specteur voor de besmettelijke ziekten, het dezen ?n de gegeven omstandigheden nog niet wensche lijk voorkomt inenting (dus voor de eerste maal van kinderen aan te bevelen. WIERINGEN, 17 September 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd. L CKOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. EGMOND AAN ZEE. Woensdagmiddag maak te de echtgenoote van den heer J. de R. te Eg- mond aan der. Hoef met haar kinderen een wan deling naar het strand. Het was schitterend zo merweer en het ligt voor de hand, dat haar de lust bekroop even pootje te gaan baden. Hoe het nu eigenlijk gekomen is, weet zij zelf niet recht maar zij verloor op een gegeven oogenblik het evenwicht, vermoedelijk door in een kuiltje te trappen. De juffrouw, die nog al zwaarlijvig is, viel voorover. Op zich zelf was daar niet het min ste gevaar bij, doch door den schrik en door dat zij in haar val vermoedelijk een tamelijke hoeveelheid zeewater inslikte was zij onwel en de kluts kwijt. Zij stond weer op, doch sloeg weer omver en bleef nu voorover in het water liggen. D.w.z. alleen hoofd en beenen alleen ble ven onder de oppervlakte, de rug kwam boven het water uit. Dit was haar geluk, want daardoor werd de opmerkzaamheid getrokken van een paar bejaarde visschers, die zich daar in de buurt bevonden. Overigens was er weinig of geen pu bliek en de kinderen schenen van schrik ook niet te weten, wat er eigenlijk aan de hand was. De beide mannen, .T)eun Glas en Jacob Schol, gingen er heen en met veel moeite wisten zij de vrouw, die nu heelemaal het bewustzijn verloren bad, uit het water te sleepen. Zij gingen zoo goed en zoo kwaad het ging kunstmatige ademhaling toe te passen, waarbij de gemeenteveldwachter hen al gauw ter hulpe kwam. Gelukkig kwam de drenkeling weer bij en kon naar de tent van de\ heer Napjus aan het strand geleid worden. In middels was dokter Fischer met de auto aange komen. De juffrouw kon zich van een heeleboel ingeslikt water bevrijden en werd met een rijtuig huiswaarts gebracht. Zoo liep het ongeval, dat een treurig eind aan een prettigen middag had kunnen maken, geluk kig njg goed af. BEVERWIJK. De duinaardappelen zoovele ja ren met succes in de Wijk-aan-Zeeër-, Heemsker ker- en Castricummerduinen verbouwd welke om hare puike kwaliteit zoo hoog stonden aange schreven zijn voor een groot deel zoo slecht op schotel dat zij alleen voor veevoeder geschikt zijn. Een geluk, als we het zoo maar mogen noemen, is, dat het beschot van dien aard is zooals we reeds eerder gemeld hebben dat ze op vele plek ken het rooien niet waard zijn. TEXEL. Prins Hendrikpolder. Gebr. Schilp- zand, bloembollenkweekers-exporteurs te Hille- gom, hebben van de heer W. Zegel alhier zes bun der land gekocht voor de bollenteelt. BINNENL. NIEUWS. AFSLUITING VAN WEGEN. - - Burgemeester en Wethouders van Wieringen Rondvraag niets opleverende, sluit presidente, maken bekend, dat in verband met herstrating met dank voor de opkomst en medewerking, de vergadering. BUNZINGS. Nog altijd ondervinden de pluim veehouders in deze gemeente last van bunzings, die talrijke slachtoffers maken. Deze week geluk te het den heer P. Mulder in de Elft, welke ook reeds konijnen vermiste, een bunsing in een klem te vangen. BENOEMD. Onze plaatsgenoot de heer L. Noor den, thans administrateur aan het post- en voor ALLE verkeer zullen zijn afgesloten de Beursdijk te Den Oever van Dinsdag 24 Sep tember tot en met Dinsdag 8 October a.s. de Voorstraat te Den Oever van Dinsdag 8 Oc tober tot en met Dinsdag- 15 October a.s. Wieringen, 19 September 1929. Burgemeester en Wethouders voorn., L. C. KOLFF. De Secretaris VAN DUIN. BEGROOTING ZUIDERZEEFONDS. In de memorie van toelichting tot het wetsont werp tot vaststelling van de begrooting van in komsten en uitgaven van het Zuiderzeefonds •'oor het dienstjaar 1930 geeft de minister van waterstaat een uitvoerig overzicht van de bere keningen der Zuiderzeewerken, die telkens ech ter werden overschreden en steeds hooger wer den. De minister kan zich niet onttrekken aan den indruk, dat, niettegenstaande de uitvoerige gege vens, die ten vorige jare door de regeering zijn verstrekt, een gevoel van onvoldaanheid is achter gebleven over de gebleken overschrijding der ra mingen en dat, hoezeer men van meening is ge bleven, dat het werk moet worden voortgezet, het vertrouwen, dat men in de voorbereiding van deze werken meende te mogen stellen, dreigt in gevaar te komen. Volgens de memorie van toelichting van 25 Mei 1926 was de raming van de afsluitdijk 90 milliocn gulden. Vrij spoedig bleek, dat deze raming te laag was. De opnieuw, naar de thans bekende gegevens opgemaakte raming van de werken wees voor den afsluitdijk een bedrag van pl.m. 128 milliocn aan met inbegrip van de kosten der werken, verband houdende met de afsluiting. De minister betoogt, dat in den loop van een 15-tal jaren telkenmale wisselende cijfers voor den dag kwamen, gevolg van de omstandigheid, dat de voorhanden gegevens ook telkens wissel den, en men nochthans niet een zoodanig ver band daarin kon aantreffen, dat stijgingen of da lingen van de onderscheiden begrootingen met een behoorlijke mate van betrouwbaarheid kon den worden voorzien ook de oorlog heeft hiel zijn invloed doen gelden. Mocht men dan nu de verzuchting willen sla ken, dat ook de thans laatstelijk verstrekte gege vens wel weer in enkele opzichten niet geheel juist zouden kunnen blijken, dan kan daarin een grond van de waarheid liggen, maar daarnevens worde bedacht, dat de periode, die thans valt tc overzien, veel korter zal zijn dan die, welke tus- schen voorbereiding en uitvoering is gestegen, zoodat de mate van betrouwbaarheid der ver strekte cijfers belangrijk verschilt van de vroe gere. Is dus mogelijk, dat zich nog eenige verhoo ging der kosten daargelaten verzwaring van de werken te stellen eischen zal voordoen, voorhands valt niet te verwachten, dat de ramin gen zullen worden overschreden. Voor de sluizen beoosten Wieringen, waarvan de bouw vermoedelijk in 1930 gereed zal komen, gereed komen. In aansluiting daarvan zullen in '30 op 't Breezand 'n 2-tal vakken van den afsluit dijk gemaakt kunnen worden, waarvoor 6.400.000 noodig geacht wordt. In 1930 zal dan ook voortgegaan moeten worden met den aanleg van een dijkwal tusschen het Gaatje en de Vlieter, waarmee reeds in 1929 werd begonnen. De beteu geling van de geul, genaamd de Middelgronde, zal waarschijnlijk in dit jaar gereed komen, in 1930 zal dan moeten worden voortgegaan met de beteugeling van geulen in de lijn der afsluiting, waarna dan in de eerste plaats het Gaatje en de geul bewesten de Middelgronden in aanmerking komen. Verder worden gelden aangevraagd voor de verhooging van zeedijken in Friesland en op de Noord-Hollandsche eilanden, uitbreiding der bezinking langs de Heldersche zeewering, verbe tering der haventoegangen langs de af te sluiten Zuiderzee, waaronder ook van het Zwolsche diep. De dijk Wieringen—Medemblik zal vermoede lijk in 1929 gereed komen. Voor afwerking van den dijk langs het boezemmeer wordt nog op een uitgaaf van 120.000 in 1930 gerekend. Ook voor de voltooiing der overige, in verband met de in dijking in uitvoering zijnde werken, zoomede voor het baggeren van hoofdkanalen en tochten zullen in 1930 nog uitgaven zijn te doen. Voor het droogmaken van den polder, waarmede, naar ge hoopt wordt tegen het einde van 1929 zal kunnen worden begonnen en d,at dan vóór het einde van 1930 voltooid zal kunnen zijn, is voor dat jaar ge rekend op een uitgaaf van 600.000, terwijl dan in dat jaar ook reeds kan worden begonnen met de uitvoering van verschillende verkavelings werkzaamheden op de het eerst drooggevallen gronden, zcoals het afwerken van kanalen en tochten, het maken van kavelslooten, wegen, bruggen enz., welke werken reeds in den loop van 1930 moeten worden voorbereid, waarvoor reeds een bedrag van 1.750 000 is uitgetrokken. Mede met het oog op de onderzoekingen in ver band met de gedeeltelijke drooglegging van de Zuiderzee is een ruimere huisvesting van het Bodemkundig Instituut te Groningen urgent. Met den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is overeengekomen om 1/3 van de op 108.000 geraamde stichtingskosten van het nieu we gebouw ten laste van het Zuiderzeefonds te brengen. ANNA P AULO WNA. SPOORBUURT. De Harddraverij van Zondag. Het belooft a.s. Zondag zeer veel te worden, de harddraverij van de Vereeniging „Vooruitgang" in de Nieuwe weg, alhier. 15 Heel goede dravers zijn ingeschreven. Deze zijn Mignon en Oly P. van Spaan, Koedijk, Sena tor - AxBond en Pierette van D^vidson, Hoorn Robbedoes en Nella Schoon van Jan Schoon Me demblik; Quford van K. in 't Hart, Medemblik en Oscar W en Koosje W. van T. Vos, Benningbroek Qunsteking van Gebr. Koning, St. Maarten; Com pas van J. Strooper, 't Zand; Laura H van J. Slik ker, Julianadorp; Nobel van E. van der Horst An na Paulowna; Nottelman B van Spaan, Schagen; Nelly Z van G. Visser, Zijpe. Gezien deze inschrijvingslijst kan men met ge rustheid zeggen, dat het Zondag a.s. in de Spoor- buurt een succesvolle- en drukke dag zal worden. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM A.s. Zondag 22 Sept. voorm. 10 uur Dienst in Land in Zicht." J. K. Lofvers. Cand. t. d. H. D. Westerland v.m. half elf Ds. Van Beek. Den Oever nam. half drio Ds. Van Beek. 25 Sept. 8 uur Herv. Zusterkring te Oosterland. UOOPSGK'/. GEM. H.-hoef v.m. half elf Ds. Erkelens van Baarn. Deze dienst staat in verband met de vervulling van de vacature. EVANGELISATIE H.hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. GEREF. KERK. te DEN OEVER. *s Morgens 10 uur Candidaat G. Zeijl van Sneek. 's Middags 3 uur dezelfde. Busdienst vanaf Poelweg, Westerland. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 19 Sept. 1929. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen alk volgt4 Paarden 150 k 350 5 Stieren 160 a 300 25 Geldekoeien (mag.) 140 k 260 154 Gel- dekoeien (vette) 250 a 430 15 Kalfkoeien 200 340 17 Pinken 100 a 150 9 Graskalveren 40 k 90 19 Nucht. kalveren 14 a 25 30 Scha pen (mag.) 33 a 38 338 Schapen (vette) 30 h 41 548 Lammeren 24 k 30 28 Varkens (mag.) 0.84 k 0.87 151 Biggen 20 32 7 Konijnen 0.50 a 2 185 Kippen 0.50 k 1.25 Hanen 0.25 1 57 K.G. Boter f 2 k 2.20 per Kg. EIERVEILING SCHAGEN, 19 Sept. 1929. Aangevoerd 65062 stuks kipeieren. Prijzen 55-57 Kg. 6.90 k 7.40 58-60 Kg. 7.20 a 7.80 61-63 K.G. 7.40 a 8.10 64-67 Kg. f 7.80 a 8.40 Ongewogen Wit 6.90 a 7.50 Bruin 7.20 k 8.10; Klein 3.20 a 5. 1968 Eendeieren J 5.80. EIERVEILING HELDER, 19 Sept. 1929. Aange voerd 8166 Kipeieren. Prijzen Bruin 7.70 a 8.30 Wit 7.20 a 8.00 kleine Wit 4.00. WAAROM vraagt men steeds FyllasBananan. Omdat ze van smaak da fljnsta zijn. Door jarenlange ervaring der planten in West-lndie Door goede verzorging der bananen tijdens het ver- voer. En door de jarenlang verkregen vakkennis van het rijpen der bananen, iu de naar de eischen des tijds ingerichte Bananenrijperij, daarom zijn Fylfaa Bananen de lekkerste van smaak, het voedzaamste en de baata kwaliteit. Vraagt naar lanantn voorzien van Fytfaa AtIkat Importeur voor Den Helder en omstreken

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2