GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKINGEN. KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders van Wieringen maken bekend, dat van gemeentewege ook te OOSTERLAND zitting zal worden gehouden voor het doen van kostelooze inentingen en wel op Woensdag 9 October a.s. des namiddags van 2 tot 4 uur, in een lokaal van de school aldaar. Wieringen, 7 October 1929. Burgemeester en Wethouders voorn., L. C. KOLFF. De Secretaris VAN DUIN. ZUIDERZEESTEUNWET. Voor een twintigtal jonge mannen, in den leeftijd van 20 tot 30 jaar, bestaat gelegenheid om geplaatst te worden als dekknecht bij de Rijnscheepvaart. Zij, die daaromtrent inlichtingen wenschen, kunnen deze ter gemeente-secretarie ontvangen. Wieringen, 7 October 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd. L C IC O L F F De Secretaris, VAN DUIN. Spoedeischende Raadsvergadering op Zaterdag 5 Oct. nam. 4 uur. Aanwezig alle leden. Voorz. Burgemeester Kolff. Voorz. opent en deelt mee, dat zijn ingekomen de volgende stukken van B. en W. proces-ver baal van kasopneming bij den gemeente-ontvan ger en van opneming van kas en boeken der Zee gras-exploitatie alles is in orde bevonden van Ged. Staten de koninklijke goedkeuring op de wijziging der verordening op de heffing van de plaatselijke inkomstenbelasting (verhooging af trek voor noodzakelijk levensonderhoud) van den Commissaris der Koningin mededeeling, dat aan C. G. Post eervol ontslag is verleend als ge meenteveldwachter m.i.v. 30 Dec. a.s. van Ged Staten goedkeuring van het besluit tot rectifica tie van het kadaster ten opzichte van het school plein te Westerland van den Heer T. Clay, hoofd der school te Westerland, een schrijven naar aan leiding van de door het raadslid J. Kooij overge brachte klacht van K. Wiegman over vernieling van diens heining door schoolkinderen hef hoofd heeft niets kunnen vinden, wat op balda digheid wijst en komt op tegen de blaam, die door deze ongegronde klacht op onderwijzers en kin deren wordt geworpen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van W. Hartog en Jb. Lont, waarin deze den Raad verzoeken te willen bevor deren, dat hun woningen aan de Gemeenelands weg aan het electrisch net worden aangesloten, wordt ter afdoening in handen gesteld van B en W. Stichting openbare lagere school te Den Oever. Het lag aanvankelijk in de bedoeling voor de nog steeds toenemende schoolbevolking van Oost-Wieringen plaats te zoeken in een nieuwen aanbouw en wel van een 6e lokaal aan het school gebouw te Oosterland. Deze oplossing meende de Raad destijds echter niet te moeten aanvaar den, omdat het beter werd geoordeeld eene nieu we school te Den Oever te stichten. Dit laatste standpunt achten B. en W. alles zins juist. Het zwaartepunt in dit doel der ge meente is toch allengs naar Den Oever verlegd: een zeer belangrijk contingent der schoolkinde ren heeft aldaar woonplaats. De ongewenschte toestand dat een belangrijk centrum als Den Oever geen openbare school bezit en de kinde ren iederen dag den weg naar de school te Oos terland moeten afleggen, heeft reeds al te lang geduurd. H.i. heeft Den Oever recht op een eigen school. Dit standpunt wordt gedeeld door den Inspecteur van het lager onderwijs en eveneens door de Commissie van Toezicht, blijkens haar tot den Raad gericht schrijven van 14 Mei j.1. B. en W. hebben vervolgens het noodige over leg gepleegd omtrent de grootte, welke aan de nieuwe te bouwen school zou moeten worden gegeven. De beantwoording dezer vraag was niet gemakkelijk, omdat ten aanzien van de toekomst van Den Oever het bijzonder lastig is een definitief oordeel te vellen. Het komt hun, na gezette overweging en na gehouden rugge spraak met genoemde Commissie en met den Inspecteur van het lager onderwijs, voor, dat de nieuwe school zal moeten bestaan uit 4 les lokalen met eene woning voor het hoofd der school. Resumeerende meenen zij dus te moeten voorstellen hen machtiging te verleenen tot het doen opmaken van plannen voor den bouw ee- ner nieuwe openbare school te Den Oever, be vattende 4 lokalen, en van eene woning voor het hoofd dier school en tevens tot het doen van stappen voor den aankoop van het daarvoor benoodigde terrein. De Heer Kaan vraagt, of onder die 4 lokalen ook een gymnastieklokaal begrepen is. Voorz. antwoord ontkennend. Er is gecorres pondeerd met den Inspecteur en deze heeft mee gedeeld, er geen bezwaar tegen te hebben, om met een gymnastieklokaal te wachten, tot, er zekerheid bestaat omtrent de bijzondere school. De Heer Kaan vraagt verder, of de bijzondere school het recht heeft om een gymnastieklokaal bij de school te eischen. Voorz. zegt van niet. Het ligt in de bedoeling een gymnastieklokaal te bouwen op een cen traal punt, dat zoowel dient voor Den Oever als voor Oosterland. Er is eerst over gedacht, om twee lokalen te Oosterland, die vrijkomen door den schoolbouw te Den Oever, in te richten voor gymnastieklokaal doch hiertegen maken Com missie van Toezicht en Inspecteur bezwaren, voornamelijk wegens den grooten afstand. De Heer Bakker vindt 4 lokalen te veel. Er komt een bijzondere school en de bevolking kan verminderen. Hij vindt 3 lokalen wel genoeg: daar kan ook heel wat in. Voorz. zegt, dat B. en W., de Inspecteur en de Commissie van Toezicht allen 4 lokalen noodig achten. Het is bijzonder moeilijk om te voorspel len, hoe de toestand zich zal ontwikkelen, maar Den Oever wordt toch een centrum. De school te Den Oever zal wel bevolkt worden, maar mis schien ten koste van Oosterland. De Heer Kaan. We hebben ons indertijd ver keken. We hadden niet te Oosterland moeten aanbouwen. De heer Oden is er voor direct goed aan te pakken, dan zijn we er voorloopig af. De heer Jn. Lont Maar ten koste van de be lastingcenten De Heer Lub Die kunnen niet beter besteed worden. De heer Kaan wijst er op, dat Wieringen, ver geleken met andere gemeenten, in gunstige con ditie is, wat kosten van onderwijs betreft. De Heer Lub De laatste 30, 40 jaar is er niet veel aan schoolbouw besteed. De Heer Bakker wijst er nog op, dat Oever land toch het centrum is, ook voor Stroe en den Polder. Verder vraagt hij, of de kinderen van de Gest ook niet naar Oosterland kunnen. Voorz. zegt, dat de verdeeling der leerlingen nog komt. Hij vindt 4 lokalen heusch niet bui tengewoon onnoodzakelijk. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Voorziening in de behoefte aan kasgeld. B. en W. deelen mede, dat verhooging dei aangegane kasgeldleening ad. 100.000.-^geslo ten met de Maatschappij voor Gemeentekrediet te Amsterdam, noodig is. De volgende uitgaven van buitengewonen aard zijn namelijk nog te doen of ten deele reeds gedaan, te weten voor aanbouw van 2 lokalen aan de school te Oos terland zijnde rond f 16000.-, aankoop van grond voor dat doel 1000.-, buitengewone herstelling van het schoolgebouw te Westerland, rond £500.-, aanbouw lokaal aan de school te Wes terland, vermoedelijk ongeveer 7500.-, Samen 27000.-. De genoemde Maatschappij is bereid alsnog kasgeld tot dit bedrag beschikbaar te stellen te- jen 5 V2 rente. Vermits deze aanbieding door hen billijk wordt geacht, stellen zij voor tot op neming van genoemd bedrag machtiging te verleenen en daarvoor aan deze Maatschappij te vergoeden eene rente berekend naar 5 V2 per jaar, geheel af te lossen vóór of op 31 Decem ber 1929. De Heer Kaan vindt 5 V2 nogal hoog en meent, dat de Boerenleenbank wel voordeeligeï zal zijn. De Heer Lub vraagt, of er geen gelegenheid was, om vooraf bij de plaatselijke bank te infor- meeren. Voorz. meent, dat de Boerenleenbank een paar jaar geleden heeft medegedeeld, niet meer aan de gemeente te kunnen leenen. Hij heeft ook nog een andere aanbieding, maar die is veel hooger. De Heer Kaan denkt, dat de Boerenleenbank het nu wel weer zal doen. Besloten wordt hiernaar een onderzoek in te stellen, en als het niet goedkooper kan, op het aanbod van de Mij voor Gemeentecrediet in te gaan. De verhooninp der aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud. Voorz. zegt, dat de verhooging van de aftrek de gemeente minstens 10.000 aan inkomsten zal doen missen. Het lag daarom in de bedoe ling van B. en W. om voor te stellen het verme- ïigvuldigingscijfer alsnog te verhoogen van 0.6 ap 0.7. De Inspecteur heeft echter meegedeeld, lat er een uitspraak van den Hoogen Raad is, lat in den loop van het belastingjaar geen wijL ziging mag worden gebracht in den factor. Daar om stellen zij thans voor, om de verhoogde af trek dit jaar nog niet in te voeren. De heer Oden kan zich daarmee niet vereeni gen. B. en W. hebben bij de vaststelling van de factor meegedeeld, dat zij lager hadden kunnen gaan, maar dat dit niet wcnschelijk werd ge acht. Schatting is voor Wieringen niet mogelijk. De uitkomsten van het vorig jaar hebben de verwachting sterk overtroffen. Nadien is de be volking nog vergroot. De Heer Lub is het hiermee een- de Ileeren ^osker en Kaan voelen er meer voor, om aan de veilige kant te blijven. De Heer De Vries meent, dat men zich niet direct bang moet laten maken het kan evcn- loed mee als tegenvallen. En 800 aftrek is werkelijk niet hoog. Het voorstel van B. en W. (uitstel van de in voering der verhoogde aftrek tot het volgend :aar) wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Voor de heeren J. Lont, Bakker, Kaan en Bos- ker tegen de Heeren Tiijsen, de Vries, Jb. Lont. Lub. Oden, J. Kooij en M. Kooij. De rondvraag wordt uitgesteld, zoodat hierna sluiting volgt. BURGERLIJKE STAND der gemeente Wieringen over de maand Sept. Geboren Jacoba en Cornelia, d.v. van M. Glim en M. Looij Weert Marinus, z.v. N. A. Moeli ker en A. C. Poel Lambert, z.v. F. Liebe en D. de Bie Hendrik, z.v. A. van der Haven en J. Kop Maria Gretha, d.v. Jac. Bakker en C. P. Kaan Trijntje, d.v. J. Mulder en J. Pais Adela Francisca, d.v. A. Engel en W. van Aertselaar Vlbert Pieter, z.v. L. Gangelhof en J. ten Bokkel; Hendrikje, d.v. G. Bodde en G. Potter Cathari- ïa Marrie, d.v. L. Noorden en T. de Vries Hen drik, z.v. A. Heijerman en J. S. de Jonge. Ondertrouwd H. W. M. van Tricht en G. Uij- ferwaal Joh. Lont en Tr. LontR. Kuiper cn D. Danker F. Weijts en C. Groffen. Getrouwd A. Veerdig en M. Hoogmoed A. Meeldijk en C. Lont Joh. Lont en T,r. LontH. W. M. van Tricht en G. Uijterwaal. Overleden D. Kuijt, oud 46 jaren C. B 'as, oud 28 jaar, echtgenoote van S. Kuijt, (ovei leden te Alkmaar) Levenloos aangegeven et.« kind van A. L. Pouwer en P. J. Polderman. Zuiderzeestennwet. Door de Generale Com missie zijn vergoedingen wegens aanschaffing van werkkleeding toegekend aan C. Tijsen Pz., Poelweg en A. de Wit, Westerlanderlaan. Toewijzing van dienstplichtigen. De dienst- olichtigen der lichting 1930 zijn als volgt inge deeld B. Bakker Zeemacht, 2e ploeg, Den Hel der, tijdvak van opkomst 26 Aug.-4 Sept. 1930 W. J. van Hoesel 21e Reg. Inf., Ie ploeg, Amers foort, 16-25 Febr. 1930 W. F. Hollander Zee macht le ploeg, Den Helder, 24 Febr.-5 Maart 1930 P. Keijzer 21e Reg. Inf. 2e ploeg, Amers foort, 1-10 Oct. 1930 J. C. Koegelberg Zeemacht le ploeg, Den Helder, 24 Febr. - 5 Maart 1930 N. J. Rotgans 21e Reg. Inf. 2e ploeg, Amersfoort 16-25 Juni 1930 S. Snooij, 21e Reg. Inf. le ploeg Amersfoort, 1-10 Febr. 1930 W. Snooij, 21e Reg. Inf. le ploeg, Amersfoort, 1-10 Febr. 1930 G. E. Vink le Reg. Veld-Art. (beredenen), 2e ploeg, Utrecht, 1-10 April 1930 K. H. de Vries 21e Reg. Inf. opl. onderofficier, le ploeg, Amersfoort, 1-10 Nov. 1929 S. C. Wagemaker, 21e Reg. Inf. 2e ploeg, Amersfoort, 16-25 Juni 1930 Jb. de Wit, Schoolcomp. Korps Pontonniers 2e ploeg Dordrecht, 16-25 Juni 1930. Verkoop brandspuithnisjes. De brandspuit huisjes te Westerland, Stroe en Den Oever, wel ke overbodig zijn geworden door den verkoop der aldaar gestationneerde handbrandspuiten, zijn voor afbraak verkocht resp. aan W. Mos- tert, J. de Wit Az. en M. Tijsen Jz. Loop der bevolking over September. Ingekomen personen A. W. van de Walle en gezin van Schoondijke H. J. Oosterbeek en ge zin van Medemblik A. Bruinsma en gezin van Vlagtwedde G. Bijl geb. Roos van Harlingcn J. van Dijk en gezin van Genemuidcn J. F. van Tichelt ambtshalve ingeschreven S. A. Uffen van Winschoten J. P. Bijl van DordrechtP. J. van der Laan van Dwingelo L. P. Cornelis- se van Rotterdam H. Beckmann van De Bilt W. Vermeer van Velsen P. J. Voorthuijscn en gezin van Anna Paulowna C. Voorthuijzen en gezin van Medemblik VV W. Bos en gezin van Emmen R. Vroone en gezin van Spanbroek Mej. C. A. J. Veldkamp van DordrechtA. J. Baars van DoesburgJ. Schoustra en gezin van Rotterdam J. Haazelager en gezin van Amster dam K. G. Bakker en gezin van Medemblik K. Venema en gzin van Apeldoorn V. Bruins ma en gezin van Den Helder W. van der Wal van OoststellingwerfJ. de Roo van Hengelo A. Huisman en gezin van Medemblik Mej. T. Klare van Alkmaar K. Balk van Scliagen Mej. K. Borsjes van SchermerhornJ. Vroom en echtg. van Medemblik B. J. Drenth en gezin van Medemblik Th. E. Conijn van Schagen D. Schwantje van Rotterdam Mej. D. Danker van Vlagtwedde J. Langes van Anna Paulow na A. J. Koop van Medemblik. Vertrokken personen L. van Linden en echtg naar Putte P. J. Griep en gezin naar Dordrecht Mej. M. Kuiper naar 's-Gravenhage G. J. Bo- lier naar Wonseradeel D. Bogers naar Barsin- gerhorn B. W. Kok naai* Rotterdam P. van den Boogaard en echtg. naar Beverwijk J. D. de Winde en gezin naar Wonseradeel F. K. Orsel en echtg. naar Wedde A. en C. Veling naar Eindhoven A. D. Kaan geb. Veerdig naar Anna Paulowna Mej. G. Hootsen naar Gorin- chem R. Hoekstra naar Amsterdam C. Meel dijk geb. Lont naar Anna Paulowna C. van Staalen'en echtg. naar Vught Mej. D. T. Metse laar naar Alkmaar G. Huizing naar Westzaan; P. F. Mouton naar Wonseradeel Mej. A. M. Brouwer naar 's-Gravenhage. Naar wij vernemen, is de Heer C. de Waard alhier laagste inschrijver voor den bouw van 3en kademuur te Terneuzen. POLITIE. Gevonden een Comustang en een Rijwielbel. plaatje. Verloren een nummerbord van een vrachtauto. Inl. b. d. Gem. Veldw. Men meldt ons dat de R.K. hulpkerk op De Gude Zeug, welke wegens vertrek der bevolking overbodig is geworden zal worden gesleept en s verkocht aan de heeren J. van der Lee en P. Koomen te Medemblik. Door den heer J. Vroom Jz. te Polder W. Nieuwland is aangekocht de boerderij met erf cn tuin, toebehoorende aan den heer B. H. Kraan alhier en staande te Westerland. Diefstal- Past op uw rijwiel. Door den Zuider- zeearbeider Th. de Grijze afkomstig uit Gronin gen, werd bij de politie aangifte gedaan van de .ermissing van zijn rijwiel. Het gelukte de politie het rijwiel op te sporen doch de dader was tot heden niet te vinden. Past op uw licht! Verschillende arbeiders bi; de Zuiderzeewerken, welke 'smorgens vroeg naar het werk gaan, werden bekeurd wegens geen licht op. Men zij dus gewaarschuwd „Harmonie. j.1. Maandagavond hield de mu ziekvfereenigdng „Harmonie" haar jaarvergade ring in het lokaal van den heer Jb. Bruul. Bij de opening werd door den voorzitter, den heer C. J. Bosker aan het werkend lid, den heer H. Kuut, onder hartelijke gelukwensch een zil veren gedenkpenning overhandigd, als teeken .an 25-jarig lidmaatschap van „Harmonie." Na notulen en jaarverslag van den secretaris den heer H. G. Rump en de rekening en verant woording van den penningmeester, den heer C. Gorter, had bestuursverkiezing plaats. De heeren H. G. Rump, P. Bruul, K. Minnis en G. Rasch werden allen herbenoemd en namen hunne functiën weder op zich. Bij de bespreking uitvoeringen werd besloten deze voor kunstlievende leden wederom te hou den in November en Februari a.s., terwijl op 2e Kerstdag en 2e Paaschdag entrée-uitvoeringen zullen worden gegeven. Wegens het bedanken van den heer P. Bruul werd als tooneelregiseur benoemd de heer C. J. Rosker. De heeren Mart. Oden en D. Hollander wer den als aspirantmuzikanten der vereeniging toe gelaten. Een oproep voor leerlingen zal in de krant worden geplaatst. De vereeniging heeft gebrek uin jeugdige krachten. Wij bevelen dit laatste vooral tot de aandacht der jeugd aan. Geeft u op als leerling van „Har monie". De muziek is altijd iets moois om zich aan te wijden. De laatste Stuiptrekkingen. Men weet, dat de Wieringer Meer is afgedijkt en binnenkort zal worden drooggemalen. Nu nog is het een groote waterplas en wordt het visschersbedrijf er in uitgeoefend. Dit is alles heel gewoon. Maar iets ongewoons was, dat de fuikenvis- schers, die hun beug bij Wieringen, tegen den dijk die naar Medemblik aansluit, hadden staan op een goeden morgen dachten, dat de Wierin ger Meer had getooverd en zij in het land van de rijst-en-brijberg waren aangekomen. Wat toch was het geval Al de fuiken zaten vol cn vol paling. Natuurlijk was het Wieringer Klondyke (het goudland) gauw ruchtbaar, en die half een con sent had, om in de meer te mogen visschen, die scharrelde gauw 'n paar oude fuiken bij elkaar en hoopte ook op een buitenkansje. En werkelijk ook in die oude fuikjes liet de paling zich ver schalken. Wij zagen 'n fuik, waarin de aal vast zat ingedrongen en elkaar hadden doodgedrukt. Uit die eene fuik kwam maar eventjes 80 pond paling. Nu de ergste paling-loop weer wat over. Het is aankomende maan en dan is er doorgaans weinig of geen vangst. Maar wonderlijk is het ook, dat als er een goede palingvangst in 1 Meer was de visschers altijd geloofden, dat dj visch van de rivier en uit de Zuiderzee (bezu den Enkhuizen) kwam. Dit blijkt nu een ve keerde gevolgtrekking te zijn geweest, want d Meer is afgedamd en toch kwam de paling n bij hoopjes te voorschijn. Ze moet dus in do grond hebben gezeten. Hoe het zij, de laatste stuiptrekkingen van d Wieringer meer waren voor de visschers ee buitenkansje. Moge dat nog verscheidene male zoo zijn Benoemd. Tot onderwijzeres aan de Christ* lijke school te Den Oever is benoemd Mej. A. I Schuijf te Alkmaar. Gewijzigde dag. Men verzoekt ons de aan dacht er op te vestigen, dat inplaats van Donde dag 17 Oct. a.s. de houtsnij- en figuurzaagcui sus van van „Volksonderwijs Woensdag 16 Oc 'savonds 6 uur in de O.L. school te H.hoef zi aanvangen. Dit met 't oog op leerlingen van d Vakteekenschool, die des Donderdags niet kun nen en toch graag de cursus zouden meemaken Geeft u vroegtijdig op Ook voor de andei cursussen. Met velen is het gezellig ANNA PAULOWNA. BURGERLIJKEN STAND Geboren Elisabeth Engelina, d.v. D. Ange vare en van j. W. van Gijlswijk Annie, d.v. a. C. Steenvoorden en en van M. ,Th. de Groot Elisabeth, d.v. P. van Kooten en van j. C. Slis kerman Hendrika Saatje, d.v. W. Breider el van T\. Visser. Ondertrouwd Cornelis de Leeuw, oud 3A jaar, schilder, te Warmenhuizen en IJda dl Smit, oud 26 jaar, zonder beroep, te Anna Pau lowna. Gerrit Polet, oud 23 jaar, landarbeider ei Jantje Jes, oud 31 jaar, zondar beroep, beiden t Anna Paulowna. Voor rekening van den heer Jac. Winnubs alhier, zal een dubbel woonhuis worden ge bouwd in de Spoorbuurt. T)en behoeve van de tuberculosebestrijding is aan deze gemeente door de provincie, over het jaar 1928, een bedrag van 601,69 aan subsidii toegekend. POLITIE. Gevonden een broekveer en eet sleutel. Verloren een ceintuur van een man tel en een lange, zwarte jongensjas. Loop der bevolking. Ingekomen L. de Groot en gezin uit Span broek N. Koelewijn en gezin uit Haarlem F J. van Hese uit Goes J. Dekker uit Wedde C P. Visser uit Wieringerwaard Mej. A. D. Kaan Veerdig uit Wieringen Mej. N. Klopper uit Den Helder C. van Steijn uit Voorschoten. Vertrokken A. Desaunois naar Harenkars pel Mej. G. Schoorl-Rentenaar naar Castricum J. Paling en gezin naar Wonseradeel Mej. J, Veeninga naar Sneek Mej. J. C. Hollander naar Den Helder H. A. J. Koot naar Lisse J. Lan ges naar Wieringen Mej. A. Nicolai-Kranen burg naar Br.rsingerhorn. Matiné-ultvoerlng Strijkorkest A. P. Zondagmiddag gaf genoemde Vereeniging een gratis Matiné in de groote tent van Veerburg. Het vrij slechte najaarsweder weerhield zeker velen om dit concert te bezoeken. Jammer, wan! de vereeniging die een vrij groot programma heeft afgewerkt, had veel meer belangstelling verdiend. Doch de aanwezigen hebben genoten Tenminste zij, die wilden genieten, konden ge nieten Dit wil zeggen als van ouds waren er natuurlijk weer dezelfden, die in de pauze stil cn tijdens het geven van nummers altijd veel hebben te praten. Luid genoeg, dat anderen hel ook kunnen verstaan, heeft men het over ver- keerings, vrijerij, laat elkander onder luid gegi- chel foto's zien, enz. Kortom, ze waren afschu welijk hinderlijk, kinderachtig en vervelend en zoowel voor de vereeniging als voor het luiste rend publiek onuitstaanbaar, en dat nog wel zoo over het geheel genomen, zoowat allen lieden, die lid van andere vereenigingen zijn en toch moesten weten hun fatsoen op te houden, ja, eigenlijk een voorbeeld voor anderen dienden te zijn. We zullen ditmaal nog geen namen noe men in de verwachting, dat men zijn gedrag zal wijzigen, of van 'n dergelijke uitvoering weg zal blijven. BREEZAND. T(en behoeve van den heer A. Huiberts zal aan den Zwarteweg een winkel huis worden gebouwd. Aannemers Doedens en Schilder, te 't Zand, zijn met den bouw belast. BINNENL. NIEUWS. ONGELUKKEN BIJ HET VOETBALLEN. Zondagpiiddag is op een voetbalveld in den Amsterdammerpolder een speler tegen een an deren speler opgeloopen met zulk een kracht dat de laatste viel en bewusteloos bleef liggen. Hij bleek een hersenschudding en inwendige kneu zin een te hebben bekomen en werd naar het Binnengasthuis overgebracht. Verder zijn op het Mosveld aan de overzijde van het IJ cn op een terrein aan de Kruislaan bij de Weesperzijde ongelukken bij het voetbal-, len voorgekomen. Op beide terreinen heeft een voetballer tengevolge van een val een been ge broken. AANVAL VAN DELIRIUM. Zaterdagavond heeft een 35-jarige bouwvakar beider, wonende aan de Rechtboomsloot, alhier, die dronken thuiskwam, in een aanval van de lirium zijn vrouw aangevallen en een kan heete thee over haar uitgestort. Vervolgens sloeg hij met een bijl een deel van het huisraad kort en klein en wierp een gedeelte in de kracht. De po< litie werd gealarmeerd. De man, die symptomen van krankzinnigheid toonde, is naar het Wilhel- minagasthuis overgebracht, waar hij ter verple ging is opgenomen. ALASTRIM GEVALLEN. Te Arnhem een verdacht geval. Te Arnhem heeft zich een geval voorgedaan, dat aan alastrim doet denken. De patiënt is ie mand, die in Rotterdam heeft vertoefd en ziek thuis is gekomen. Hij is in observatie genomen. In verband met dit geval is de openbare school

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2