werd aan beide kanten van machinegeweren en revolvers gebruik gemaakt. Er werd evenwel nie mand gewond. De bemanning van het buitge maakte schip kon zich op een aan de pier lig gend klein zeilschip redden en ontsnappen, ter wijl de bemanning van het gezonden schip door een ander smokkelschip werd opgepikt, dat snel wegvoer. EEN KIND UIT HET VENSTER GEWORPEN. Door zijn vader. In de Bergmannstrasse in het Zuiden van Ber lijn heeft Woensdag een vader, in den loop van een twist met zijn vrouw, zijn negenjarig kind van vier hoog uit het venster op strp°* ~ogooid. Het jongetje, dat met zware verwonding m naar het ziekenhuis is gebracht, is daar spoedig overleden. De vader, die reeds vroeger bedreigingen tegen het kind moet hebben geuit, heeft op het politie bureau zijn daad bekend. EEN LEEUW IN EEN KINDERKLINIEK. Aan de kinderkliniek te Marburg werd een njaanden oude leeuw, die aan longontsteking leed, ingeleverd. Door de goede zorgen van dok ters en verplegers werd hij weer gezond gemaakt. INGEZONDEN STUKKEN. M. de Redacteur Gaarne eenige plaatsruimte, voor onderstaan de regelen. Bij voorbaat dank. Naar ons ter oore kwam is te Den Oever een oproep aangeplakt voor aangifte van leerlingen voor de bijzondere school, die aldaar begin No vember zal worden geopend. Wij achten het onzen plicht aan de ouders in verband met deze oproep een ernstig waarschu wend woord te richten. Immers, uit gemakzucht zou het de ouders er toe kunnen brengen aan de ze oproep gevolg te geven, waar deze hulpschooi dichter bij de ouderlijke woning staat, dan de „openbare" te Oosterland, denkende wellicht, dat de kortere afstand in het belang van hunne kinderen zou zijn. Echter, een groot gevaar schuilt hierin, en vooral daarop willen wij wijzen. Aan deze bij zondere school zullen toch slechts twee onder wijskrachten werkzaam zijn, welke uit den aard der zaak voor zeven klassen komen te staan; de een voor vier klassen; de ander voor drie Ver gelijk daar nu bij de openbare school te Ooster land daar zes leerkrachten, dus voor bijna el ke klas een onderwijzer. Dat het onderwijs daar veel en veel beter tot z'n recht komt, behoeft ze ker geen betoog Deze groote fifetor mag door de ouders in het belang van hunne kinderen niet over het hoofd worden gezien, en weegt zeker veel zwaarder, dan eenigen afstand naar de Oosterlander school die de kinderen door bezoek aan de bijzondere school zou worden bespaard. Zeker, de gure tijd komt aan. Echter, sinds ve le jaren moesten de kinderen van Den Oever de ze dagelijksche wandeling naar Oosterland ma ken. Welnu, laat dit dan nog één winter-seizoen zoo zijn Vojgend jaar staat een nieuwe open bare lagere school met vier leerkrachten te Dei Oever. Laat dus voor dit korte tijdperk uwe kin deren in de school blijven, waar ze nu zijn: in de openbare lagere school te Oosterland. Mochten onverhoopt door verren afstand uit sluisput of anderzins er toch ouders zijn, die om die reden er over denken hunne kinderen naar de bijzondere hulpschooi te zenden, laten dezen dan, voordat ze een besluit nemen, hun bezwa ren kenbaar maken aan het bestuur van Afd. Wieringen Vereeniging „Volksonderwijs", opdat wellicht een oplossing is te vinden. De heer J. Hegeman Jz., Hofweg Den Oever zal gaarne uwe beweegredenen aan het bestuur overbrengen. ÏIET BESfTUUR Afd. WIERINGEN „VOLKSONDERWIJS" Wieringen, October 1929. BINNENL. NIEUWS. DE AAP GEVANGEN. Tijdens de kermis te Venlo ontvluchtte uit een tent een gedresseerde aap en zocht een ver blijfplaats op de naburige daken. Op tal van bovenverdiepiingen, zolderkamer tjes en zolders heeft hij gedurende een drie we ken onderdak gevonden door de openstaande ramen ging hij binnen. Menig gezin durfde 's a- vonds niet dan na grondige inspectie naar boven In het bijzonder was de zolder van den heer Tlu- massen in de Gasthuisstraat, zijn toevluchtsoord Van de dakgoten uit bekogelde hij met slijk en stukjes kalk de voorbijgangers beneden, en bemorste hij menig costuum. Daarna verdween hij in een schoorsteen en kwam pikzwart, zich uitschuddend weer te voorschijn, in een wolk van roet tot grootste vermaak der jeugd, die het geheele kwartier op stelte zette. Thans is de heer Thomassen het dier te vlug af geweest hij heeft bij een herhaalde visite de ramen gesloten, zoodat de aap kon worden gevangen en opge zonden naar den eigenaar. LIJK GEVONDEN. Gistermorgen te omstreeks kwart over vijf is langs den straatweg van Naaldwijk naar Honse lersdijk het lijk gevonden van den 37-jarigcn a- gent van politie J. Bakker, uit Naaldwijk. Het lijk werd gevonden met een zware hoofdwonde, liggende over de rails van de stoomtram. Men vond voorts langs de vaart het stuur van een fiets en men heeft uit de vaart twee stukken van de fiets van den agent opgehaald. Het is nog niet uitgemaakt, of men hier te doen heeft met een ongeluk dan wel met een misdrijf. Het slachtoffer laat vijf kinderen na. KINDERVERLAMMING. Naar men meldt zijn in de gemeente Numans- dorp vijf nieuwe gevallen van kinderverlam ming geconstateerd. In totaal zijn er thans zeven gevallen. Naar men meldt zijn tot dusver ook zeven ge vallen van kinderverlamming te Baflo voorge komen bij kinderen, beneden den leerplichtigen leeftijd. Drie van hen zijn overleden. De overigen zijn naar de barakken van het Academisch Zie kenhuis te Groningen overgebracht. AAN HARTVERLAMMING OVERLEDEN. Maandagavond is te Soest iemand, woonach tig aan Wijksloterweg, nabij zijn woning dood gevonden. Aangezien bekend was, dat de man even te voren handgemeen was geweest met een scharenslijper, vermoedde de politie, dat een moord was gepleegd. Denzelfden avond werd de scharenslijper gevangen genomen. Dinsdagmorgen is gebleken, dat de man uit Soest door een hartverlamming is overleden. De scharenslijper is daarna op vrije voeten gesteld. HEfI VERWONDE ZITVLAK. Een 53-jarige bewoner van de Natalstraat te Rotterdam, die in verband met een twist uit een café in die straat was gezet, deed bij de politie aangifte, dat men hem met een mes een aantal snijwonden in het zitvlak had toegebracht. Een onderzoek werd ingesteld, waarbij bleek, dat de klager, toen hij uit het café werd gewerkt, in aanraking was gekomen met een ruit en als ge volg daarvan scherven in zijn partes posteriores had gekregen ZANDBAK GEZONKEN. Woensdagnamiddag is even buiten de. ha ven van Terneuzen de zandbak 301 van de"7* Am- sterdamsche Ballastmaatschappij, geladen met bazaltsteen voor Delft, met zusterschip 307, ge sleept door de sleepboot „Marten" bij het woelig water op de Schelde volgeloopen en omgeslagen. De bemanning kon zich redden op de 307 de ze keerde naar de haven terug. De gekapsijsde 301 is door „De Volharding" opgepikt en binnen gesleept. AUTO ONDERGEDOMPELD Donderdagmorgen kwam ds. J. P. Buiskool Ned. Herv. predikant te IJsselmonde, met va kantie te Hoogeveen vertoevende, in laatstge noemde plaats met zijn nieuwe auto, vergezeld van zijn echtgenoote uit de richttinb Stations- weg. Over de Noordsche brug raakte d<*. Buiskool, die de auto bestuurde, het stuur kwijt, doordat hij uitkeek naar een waarschuwingspao 1. Fr kwam dientengevolge te dicht bij het kanaal- boord, waardoor de wagen over den kop sloeg cn in de daar vrij diepe Hoogeveenschc vaart kan telde. Van alle kanten schoot men met ladders en planken te hulp en door het inslaan der rui ten van de auto gelukte het don inzittenden lucht te krijgen. De reddingspogingen werden mot goed gevolg bekroond en in korten tijd waren de heer en mevrouw Buiskool uit de auto getrokken cn op den wal gehaald. De auto stak slechts een hand breedte boven water uit. Inzittenden en helpers kregen eenige snijwenden. ONDER DE TRAM. Jongmensch gedood Een 20-jarige besteller van een winkel reed te Heemstede op zijn fiets met een grootcn mand voorop naast de tram, terwijl lij zich a- n der wagen vasthield. Plotseling raakte hij zijn stuur kwijt en viel om. De bijwagen van de tram ging over de beide beenen van het slachtoffer. Kor ten tijd na zijn aankomst in het ziekenhuis is hij overleden. JEUGDIGE DIEVEN. Jl> Delft werden zeven knapen van negen a tien jaar gearresteerd, die in den laatsten tijd tal van diefsallen van fruit hadden gepleegd uit wagons, staande op het spoorwegemplace ment. Eén der jongens had een sleutel welen te bemachtigen, waarmede hij de wagons kon ope nen. WEER EEN STRENGEN WINTER De bijenhouders te Valkenswaard en omgeving hebben de ontdekking gedaan, dat de bijen hun wintervoorraden van dubbele wanden voorzien Deskundigen concludeeren hieruit, dat een «trenge winter op komst is. GEMEEN TEWIERINGEN. Tegen Alcoholhoudende dranken. Men meldt ons, dat de Afdeeling Wieringen, Vereeniging tot afschaffing van Alcoholhoudende dranken op Zaterdag 2 Nov. een propaganda-avond zal geven in de zaal van Bruul. Behalve een spreker (de heer P. v. d. Meulen, voorz. der N.V.) zullen medewerken 3 Afdeelin- gen J.V.O., n.1. Wieringen, Anna Paulowna en Texel en de Tooneelclub der Wieringer afdee ling die zal opvoeren „Het Kind" van Heijer- mans. In het begin dezer week kwam er van uit de afgesloten Wieringermeer veel Zeegras aan den Zuiddijk aandrijven .Sommige pachters hadden naar schatting 200, anderen 500 balen op hun perceelen opgehaald, zoodat dezen even als de fuikenvisschers een mooi buitenkansje hadden te boeken. De Nutsvereeniging Eensgezindheid is Wocns dagavond ontbonden. Zeker meer dan vijftig ja ren heeft deze vereeniging bestaan, doch de laat ste jaren werd zij meer cn meer verdrongen doet andere vereenigingen, werd zij kwijnend en werd het duidelijk, dat zij haar tijd had uitge leefd. 'Thans is zij dan ontbonden: de bibliotheek, bestaande uit een 90-tal mooie boeken, werd ca deau gedaan aan de Afd. Wieringen van de Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudcn de dranken" en het kassaldo, ongeveer f30, zal geschonken worden aan de Ned. Herv. Kerk Hip polytushoef c.a. Wij gelooven wel, dat ook de laatste daden van het bestuur van „Eensgezind heid" goede daden zijn geweest. Een Feestavond voor de Jeugd vanwege Volks onderwijs, j.1. Dinsdagavond werd vanwege Afd Wieringen „Volksonderwijs" een feestavond be reid aan de kinderen, die de handwerk en riet- vlechtcursussen der Afdeeling vorig jaar ge volgd hadden. Ruim 60 kleinen van Hippolytus hoef en Den Oever vulden de zaai van Kok. Na een marsch van de „Kleine Kapel" van Harmonie, welke haar medewerking verleende werd 'n hartelijk welkom den kleinen toegeroe pen op het feest dat zij te danken hadden aar hun ijver op de cursussen betoond. Onder de welluidende muziek ging vervol gens een glas Ranja en een paar koekjes gretig naar binnen en spoedig daarop klonk vrool' 1 'n kinderlied onder leiding van den heer Van 't Hof. De projectielamp van Ds. Van Beek stond in middels gereed en achtereenvolgens werd ver toond „De Sneeuwkoningin" cn „Veertien dagen op een IJsschots op de Zuiderzee". Beide verba len, waarbij werd verteld door den heer C. .1 Bosker, werden door de kleinen vol aandacht ge „Het rooken onder eiken vorm is voor kinde ren streng af te keuren. Het zenuwgestel, het bloedvaatstelsel, maar vooral ook de bovensté luchtwegen ondervinden van het rooken een schadelijken invloed." Ph. VAN DAM, arts. -1 volgd en hartelijk applaudiseerdcn de kleine handjes toen het verhaal ten einde was. Weer klonk de muziek van de Kleine Kapel, en ohdcrwijl liet zich een amandelbroodje en wc derom Ranja best smaken. fI\en slotte zongen de kleinen nog een lied, kre gen ze als laatste tractatie een jodekoek en toen was het uur van afscheid geslagen. Hartelijke woorden van dank werden gericht tot de dames van de cursussen, tot de leden van de Kleine Kapel en tot Ds. Van Beek voor hun ne medewerking tot het welslagen van dit mooie kinderfeest en de kleinen wederom aan gemoedigd de cursussen te bezoeken. „IJsclub Westerland." Zaterdag 1.1. hield de IJsclub Westerland een algemeene vergadering in het lokaal van den heer KI. Half weeg. Aan wezig 25 leden. De voorzitter, de heer Koorn, opende de ver gadering met een hartelijk welkom cn verzocht den secretaris, den heer S. Blaauboer, de notu len der vorige algemeene vergaderingen te le zen. Deze worden, na gelezen te zijn, goedgek. Volgt verkiezing bestuursleden. Aftredende zijn de heeren K. Hakvoort en C. Doesburg. De ze worden beide herkozen. Wegens vertrek van den heer H. Rump en bedanken van de heeren Omis en Rotgans, worden in de plaats van deze heeren gekozen C. Wit, A. Duijnker en J. Koorn Bij de gehouden rekening en verantwoording van den nenningmeester, den heer K. Hakvoort, blijkt dat de ontvangsten zijn 893.09 en uil ga ven 864.92, alzoo een batig saldo van 28.17. De in de laatste week gepresenteerde kwitan- tiën (contributie) aan de leden werden vrij goed voldaan. Echter zijn er jammer genoeg veel le den welke bij het presenteeren der kwitantie bedanken als lid, en als er ijs komt worden zij weer lid. Zoo zal het echter in den vervolge niet meer gaan. Wie bedankt als lid kan dat jaar geen lid meer worden. Komt er dus dat jaar ijs, zullen die menschen eiken keer wanneer de ijs baan wordt bezocht, entrée moeten betalen. De keurmeesters zullen in den vervolge door het bestuur worden benoemd. Vervolgens werd gesproken over de ijsbaan, en tot een besluit is niet te komen, zoodat een commissie voor onderzoek wordt benoemd. D> ze zal bestaan uit de heeren C. Omis Gz., S. Koorn en Uitdwaal. Bij de rondvraag informeerde de heer L. Wig bout tot welken datum men lid kan worden Deze datum was tot heden niet gesteld, en wordt thans vastgesteld op 1 Dec. van ieder jaar. Na dien datum worden dus voor dien winter geen leden meer aangenomen. Verder niets meer aan de orde, wordt de ver gadering gesloten. Autobus-ongeluk met goeden afloop. Toon Dinsdag j.1. de autobus van Moorman van Don Helder als gewoonlijk met werklieden naar Den Oever ging, liep eensklaps een voorwiel van de auto, welke wel 500 meter voor de bus opging. De oorzaak was dat de spie was losgelaten en de draad ook was verloopen. Enfin met man cn macht de bus opgeheven, een spijker in het spie gat en vooruit maar weer naar Den Oever. Doch 's avonds met het naar huis gaan was men niet goed en wel tot Stroe genaderd of pats, daar vloog het wiel er weer af, maar nu gingen de passagiers er toch niet meer in, en reden met de bus van de Haan verder, die hun goed en wel thuis bracht. Rijwielbotsing. Toen de slagersknecht van firma Poppen, de Heer Raven met zijn mand met lapjes en worstjes de hoek bij bakker Koorn te Den Oever omging, en van de andere kant de Heer Hakkeling, werkzaam bij de Zuiderzeewer ken kwam. terwijl beiden zoo onvoorzichtig'wa ren geen signaal te geven, was het gevolg dat zij tegen elkaar opbotsten, zocdat alle biefjes en worstjes over de straat rolden met Nan er bij Persoonlijke ongelukken kwamen niet vooi. Nan, wees in 't vervolg op je hoede Ernstig ongeluk. Een der onderbazen van de Amst. Ballast Mtpij., de heer V. uit IJmuiden, kreeg gisteren ongelukkiger wijze een bos beton ijzer, dat naar beneden viel, doordat het plotse ling uit de lus van een stoomkraan viel op zijn beide beenen. De getroffene had veel pijn. Ver moed wordt dat beide beenen zijn gebroken. Na door den verbandmeester te zijn verbonden is de patiënt direct naar zijn woonplaats IJmuiden vervoerd. Lichtbeelden. Men verzoekt ons mede te dee- len, dat a.s. Maandag 14 October om half zes precies door den heer Schotvanger van Amster dam een prachtige lichtbeelden-voorstelling wordt gegeven voor kinderen in het Chr. Tehuis voor Zuiderzeewerkers. Alle kinderen hartelijk welkom. Toegang 5 cent. Dienzelfden avond om half acht lezing met lichtbeelden over „De hel van Dante", eveneens door den heer Schotvangcr. Toegang 10 cent. Dinsdag 15 October 's avonds half zes licht beeldenvoorstelling en vertellen voor kinderen in Rehoboth, Hippolytushoef. Toegang 5 cent. Om half acht lezing met lichtbeelden over „De Ilel van Dante", door den heer D. Schotvanger van Amsterdam. 'Toegang 10 cent. Een ernstig ongeval. Bij de Amsterdamsche Ballust Mtpij. te Den Oever had j.1. Dinsdag een ernstig ongeval plaats. De arbeider L. Ploeger afkomstig uit Stadskanaal (Gr.) geraakte tus- schen de betontoren en een ijzeren stortbak be kneld en daarbij werd zijn voet verbrijzeld. De aanwezige verbandmeester legde direct eer noodverband vervolgens werd hij naar Dr. de Groot vervoerdwelke hem onmiddellijk per au to naar het ziekenhuis te Alkmaar ter verdere behandeling liet door vervoeren. Hoog bezoek. De Zuiderzeewerken haddon j.1. Dinsdag weer een druk bezoek. In gezelschap van Ir. de Block van Kuffelen, de Directeur Ge neraal der Z.Zj-werken, brachten vele hoogge* plaatste militaire autoriteiten uit Den Haag en Den Helder een bezoek aan de werken. De lunch werd gebruikt in 't Hotel de Haan te II.-hoef. Ook brachten een 12-tal heeren uit de Egmon- den, (Burgemeester, Wethouders enz.) een be zoek aan de werken. Ook dit gezelschap dinee- de in Hotel De Haan. H. J. Winter, candidaat der Geref. kerk tot den H.D. te Den Oever heeft het op hem uitge brachte beroep naar de Geref. Gemeente te Ant werpen aangenomen. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelt Succes II een thuiswedstrijd tegen Helder IV. Succes III gaat uit en speelt tegen Helder V. Succes I is a.s. vrij. De Succes-aspiranten zullen Zondag reeds haar eerste uitwedstrijd spelen en wel tegen Ilelder-aspiranten B. om 12 uur. Succes III en aspiranten vertrekken om 11 u. Denken de leden er aan nu allen present te zijn en dat het niet meer voorkomt dat er mei 10 man gespeeld wordt Uitgesteld tot 15 Oct. De lezing over „het Klooster-leven der Middeleeuwen", (tot juist ver staan van de Hervorming) eerst vastgesteld op 8 October, is wegens ongesteldheid van den spre ker, den heer Lofvers, thans bepaald op 15 Oct., Dinsdagavond 8 uur in „Land in Zicht." DE ZEPPELIN BOVEN HOLLAND. Waarschijnlijk is het vertrek van het lucht schip uit Friedrichshaven in den nacht van Za terdag op Zondag, zoodat het luchtschip dan Zondag boven Nederland is. De noordelijke provincies zullen dan eerst be zocht worden. Geen wegenbelasting voor tractors. De minister van Financiën maakt bekend, dat houders van landbouwbedrijven, die 'n trac tor met dorschmachine van 'n verhuurder heb ben gehuurd en dat aan iedre voor dien tractor met aanhangwagens een kostelooze belasting- kaart kan worden afgegeven. ANNA PAULOWNA. Een harddraver! Naar wij vernemen heeft de heer E. van der Horst alhier de bekende harddra ver Mary Maggowan, van d«»n heer Th. Smit te Alkmaar aangekocht. BREEZAND. Bloembollenveiling. Dinsdag 8 October 1929 werd door de Coop. Bloembollcn- veilng „Breezand" (G.A\) te Anna Paulowna, een Plantgoedveiling van Tulpen enz. en leverbare van Gladiolen gehouden. De belangstelling er. kooplust was zeer groot en flinke prijzen werden besteedt. Dwt. Farns, Sanders 45, Harry Veitch 50, I.oveliness 37, Pride of Haarlem 50.50 Ba ron de la Tonnaye 51 La Candeur 51 Gret- chen 48 T,he Sultan 51 Clara Butt 36 Rev. Ewbank f 40, Will Copland f 70, Bartigon f 50, Will. Pit f 53, alles per H.L. Elt. Inglesc. Pink f 30, Inglesc. Yellow f 29, Gesn. Lutea f 14, por H.L. Dvt. Murillp f 55 per H.L. Evt. Rose Gris de lin f 52; Diana f70; Witte Duc Max f 60; Couleur Cardinal f 80; Fred Moo ie f 100; La Reine f 50; Pink Beauty f 340; Gram Brillant f 50 ;Scarlet Duc f 55; alles per H.L. Anemonen the Caen f 100 per H.L. SCHAGEN. Plotseling doodgebleven. Toen de heer D. K. uit Schagen zich Woensdagavond te Alkmaar bevond om familie te bezoeken, is hij te ongeveer 7 uur in de Spoorstraat plotseling in elkaar gezakt. Hij werd bij den heer Henning binnengedragen, waar geestelijke hulp tijdig aanwezig was. De dokter kon bij zijn aankomst slechts den dood constateeren. PREDIKBEURTEN. HERV. GEM. Land in Zicht. Den Oever 10 u. de hr. Lofvers. H hoef voorm. 10 uur Ds. Van Beek. Doopsbediening. Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. 16 Oct. 8 uur Herv. Zusterkring te Hippolytush. 17 Oct. 8 uur Herv. Zusterkring te Oosterland. Hervormde leering te Hippolytushoef. 15 Oct. 2 uur voor meisjes tot 16 jaar 3 uur voor meisjes boven 16 jaar. 16 Oct. 7 uur voor jongens tot 16 jaar. 19 Oct. 7 uur voor jongens boven 16 jaar. Herv. leering te Oosterland 17 Oct. half vier voor meisjes tot 16 jaar half- vijf voor meisjes boven 16 jaar. 20 Oct. 3 uur voor jongens. DOOPSGEZ. GEM. Zondag 13 October voorm. 10 uor Ds. v. Calcar van Beverwijk. Catechisaties Doopsgez. Gemeente. Allen, die dezen winter de Catechisaties wil len volgen, worden verzocht zich Woensdag avond half acht in de Vermaning te Hippoly tushoef aan te melden bij den Consulent Ds. P. J. Smidts. EVANGELISATIE H.hoef v.m 10 uur de Heer J. Bosma. GEREF. KERK. te DEN OEVER, 's Morgens tien uur Ds. Bouma van Dirkshorn. 's Middags 3 uur dezelfde. Busdienst vanaf Poelweg, Westerland. MARKTBERICHTEN. SCHAGEN, 10 Oct. 1929. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt >2 Paarden 150 a 275 6 Stieren 150 a 190 137 Geldekoeien (mag.) 120 a 300 132 Gelde- koeien (vette) 250 a 480 10 Kalfkoeien 240 a 360 68 Pinken 100 a 190 42 Graskalveren 40 a 90 21 Nuchtere kalveren 12 a 26 100 Schapen (vette) 30 a 40 1137 Overhouders 34 a 45 Lammeren 24 a 36 4 Bokken en gei ten 4 a 8 Varkens (mag), f 30 53 Varkens (vette) per K.G. 78 k 82 cent 215 Biggen 18 a 26 9 Konijnen 0.50 a 2 238 Kippen 0.75 a 1.25 Hanen 0.50 a 1.25 60 Kg. Boter 2.20 a 2.40 per Kg. EIERVEILING, SCHAGEN, 10 Oct. 1929. Aangevoerd 31559 Kipeieren. Prijzen 55-57 Kg. 8.40 58-60 Kg. 8.60 a 9.10 61-63 Kg. 8.70 a 9.30 64-67 Kg. 9.10 a 9.40 Ongewogen Wit f 8.40 a 8.90 Bruin 9 a 9.20 Klein 5.20 k 6.1Ó. 1034 Eendeieren f 5.60 a 5.80. EIERVEILING, HELDER, 10 October 1929. Aangevoerd 4996 Kipeieren. Bruin f 8.90 a 9.00 Wit 7.60 a 900 Klein 4.80 a 5.00.

Wieringer courant | 1929 | | pagina 2